• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
امروز رفتم صندوق بانک شهر رو بستم ، همزمان با من 3 نفر دیگه هم اومده بودن برای بستن صندوق
مثل اینکه مردم خیلی ترسیدن
جالب اینکه پولم پس از یکساعت واریز شد
ترس از چی ؟
مگه خبری شده؟

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
اتفاقا من امروز رفته بودم چند نفر اومده بودن پول اضافه کنن، مشکلی من ندیدم.

Sent from my iPhone using Tapatalk
بانک شهر شعبه کم داره و همیشه شلوغ هست و همیشه عده ای در حال باز کردن یا بستن صندوق هستند!!!! مدلشون هم اینه در موقع بستن صندوق اصلا مانند بانکهای دیگه اصرار بر ماندن و اینکه کجا پولو میبری ندارند!!! تبلیغی هم برای باز کردن صندوق ندارند!!!!!!

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
بانک شهر شعبه کم داره و همیشه شلوغ هست و همیشه عده ای در حال باز کردن یا بستن صندوق هستند!!!! مدلشون هم اینه در موقع بستن صندوق اصلا مانند بانکهای دیگه اصرار بر ماندن و اینکه کجا پولو میبری ندارند!!! تبلیغی هم برای باز کردن صندوق ندارند!!!!!!
حجم دارایی های هر صندوق رو به صورت لحظه ای میشه تو سایتش دید حتی تعدا واحد های ابطال شده و افتتاح شده در هر روز رو میشه دید
نمونه صندوق شهر
http://www.ganjinearmanshahr.com/

https://www.rade.ir/content/418/صندوق-سرمایه‌گذاری-گنجینه-آرمان-شهر-بانک-شهر

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
یه مشکلی که صندوق ها داره شما باید برای هر واحد سرمایه گذاری 2000 تومن برای ابطال بدید یعنی هر 1 میلیونی 20 هزارتومن کم میشه
جدا از اون هزینه خرید هر واحد سرمایه گذاری کمتر از فروش هست
https://www.rade.ir/category/20/صندوق-سرمایه‌گذاری‌
با توجه به اینکه میانگین سود صندوق ها 20 درصد هست رقمش قابل توجه هست

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
یه مشکلی که صندوق ها داره شما باید برای هر واحد سرمایه گذاری 2000 تومن برای ابطال بدید یعنی هر 1 میلیونی 20 هزارتومن کم میشه
جدا از اون هزینه خرید هر واحد سرمایه گذاری کمتر از فروش هست
https://www.rade.ir/category/20/صندوق-سرمایه‌گذاری‌
با توجه به اینکه میانگین سود صندوق ها 20 درصد هست رقمش قابل توجه هست
قبلا اینجا در مورد اینموضوع زیاد بحث شد,یه سری صندوق با درآمد ثابت داریم مثل همین آرمان شهر و سایر بانکها که هیچ هزینه ابطالی نداره و اصل پول شما با کم و زیاد شدن واحد سرمایه گزاری تغییر نمیکنه,یه سری هم داذیم هم ارزش واحد بالا پایین میره هم هزینه ابطال داره که باید از شرکتهای سرمایه گزاری خرید,مثل سهام بورس هست,صندوق آرمان شهر من قبلا داشتم و نه هزینه ابطال داشت نه آخر از اصل پول کم کردن,فقط بانک شلوغیه!!!!,به جز یه دوره ای که تمام بانکها دو سال پیش کاهش سود دادند,و سودش ۲۰ درصد شد,همیشه ۲۲ درصد روز شمار داده و الان هم ۲۲ است و یکساعت بعد از درخواست پول تو حسابت است و در حقیقت شبیه حساب کوتاه مدت است با این تفاوت که برای واریز و برداشت باید بری بانک!!! و روزهای تعطیل دسترسی نداری.

tech n9ne

Registered User
لایک‌ها
17
اقا اینجا کسی ثامن داره ؟
کسی خبری داره قراره چی بشه جواب نمیدن شعبه ما بلاتکلیف مونده وقت سه ماه میده که یک تومن از پولتو بده همش میگه مشکل از بانک مرکزیه . 20 سال سابقه داره این موسسه با این همه دم و تشکیلات چجوری اینجوری شد .

amgh

Registered User
لایک‌ها
388

دوست عزیز من خودم تو این صندوق دو ساله پول دارم و با این بانک کار کردم میدونم جزییات، من فقط خواستم جواب اون دوستمون که گفتن چند نفر اومدن ببندن و مردم ترسیدن داده باشم.
اینم نمودار داراییها نه تنها کم نشده بلکه بیشترم شده

41bcaec10bfca348fb5aedff81196e60.png

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
منم امروز رفتم بانک شهر یه امار بگیرم چند نفر اومده بودن که سپرده باز کنن
بانک مسکن هم سر زدم گفتن فعلا صندوقمون ظرفیت خالی نداره و سودش هم 20 درصد هست
بانک شهر تو این چند ماه چند درصد واریز کرده ؟

wate

Registered User
لایک‌ها
94
یکی از دوستان سپرده داره 24 درصد میگیره
فقط من مشکلم با عتبار ایران زمین هست که مثل بقیه قابل اعتماد هست یا نه
اما خب 24 درصد نسبت به بانک های دیگه خیلی بالاست
راستش در مورد اعتبار که نمیشه با قاطعیت حرف زد ولی تا اونجایی که میدونم بانکهایی که اعتبار بالایی دارند بانک ملی و کشاورزی و سپه هستند . که باید مبالغ زیادی تقریبا میلیارد بزاریم تا سود درست و درمون بدن.
بستگی به سرمایه ما و ریسک پذیری هم داره. شاید بعضی ها فقط 100 تومن سرمایه دارن و دیگه هیچی و این 100 تومن هم از فروش آپارتمان یا چیزی بدست آوردن و تنها سرمایه زندگیشون هست پس باید به اینا حق داد که نسبت به سپرده گذاری وسواس داشته باشند و کمتر ریسک کنند تا اونایی که چند 100 میلیون دارن و میتونن سرمایشون رو پخش کنند یا اصلا بدون این سپرده ها درآمد قابل توجهی دارن.

roz96

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
من امروز رفتم بانک تجارت شش ماهه تجارت باز کردم خیلی ها اومده بودن این حساب باز کنن....شاید دلیلش این باشه که تا شش ماهه پولت سود ثابت داره

wate

Registered User
لایک‌ها
94
من امروز رفتم بانک تجارت شش ماهه تجارت باز کردم خیلی ها اومده بودن این حساب باز کنن....شاید دلیلش این باشه که تا شش ماهه پولت سود ثابت داره
سلام. تجارت شش ماهه با کف 100 تومن 22 درصد میده درسته؟ یا تغییر کرد شرایطشون.

ali700

Registered User
لایک‌ها
35
قبلا 18 درصد بود. ناگهانی زیادش کردن . شاید بخاطر بحث ادغام باشه و اینکه خیلی ها پولشون رو بیرون کشیده بودن .
ولی عضو شتاب نیست.
نه ادغام نمیشه .شاید مجوزا بگیره

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
منم امروز رفتم بانک شهر یه امار بگیرم چند نفر اومده بودن که سپرده باز کنن
بانک مسکن هم سر زدم گفتن فعلا صندوقمون ظرفیت خالی نداره و سودش هم 20 درصد هست
بانک شهر تو این چند ماه چند درصد واریز کرده ؟

سود این ماه من حساب کردم ۲۲ درصد صندوق شهر واریز کرد امروز.

Last edited:

roz96

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
سلام. تجارت شش ماهه با کف 100 تومن 22 درصد میده درسته؟ یا تغییر کرد شرایطشون.
شرایط تغییر نکرده شش ماهه ۲۲ درصد سود هم ماهیانه واریز می کنن و سود واریزی قابل برداشت هست

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
اگر کسی حسابش رو در روزی که سود رو میریزن باز نکنه مثلا شهر اولین روز ماه هست طرف 15 ام ماه باز کنه
سودش تا اخر ماه چند درصد محاسبه میشه برای ماه بعد ؟

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
دبیرکل کانون بانکهای خصوصی با بیان اینکه بانکهای خصوصی درباره کاهش نرخ سود سپرده ها بحثی ندارند، گفت: تابع مصوبات بانک مرکزی هستیم.
محمدرضا جمشیدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه در دوره قبل برخی از بانک‌ها در مسابقه افزایش نرخ سود وارد شدند، افزود: در همان زمان بانکهای خصوصی به بانک مرکزی هشدارهای زیادی دادند که جلوی بانکهای دیگر گرفته شود و به ناچار در این مسابقه شرکت کردند.
وی گفت: بانکهای خصوصی رسماً اعلام کردند که ما از کاهش نرخ سود استقبال می‌کنیم، زیرا هزینه‌های تمام شده آن‌ها با این کاهش کم می‌شود.
دبیرکل کانون بانکهای خصوصی افزود: نرخی که شورای پول و اعتبار تصویب می‌کند باید زمینه‌های اجرایی آن نیز حتماً در نظر گرفته شود.
جمشیدی گفت: در غیر اینصورت مانند دوران گذشته می‌شود و به این مصوبات کمتر اهمیت داده می‌شود.
دبیرکل کانون بانکهای خصوصی در ادامه با تاکید بر اینکه باید با شایعاتی که باعث نگرانی سپرده گذاران در بانک‌ها می‌شود به طور جدی برخورد شود، گفت: اگر بانکی با این شایعات آسیب ببیند مثل بازی دومینو همه بانک‌ها از آن متضرر می‌شوند و آسیب می‌بینند.
محمدرضا جمشیدی افزود: ما مستندات و مدارکی داریم که دو بانک بزرگ دست به ترویج شایعات نامطلوبی زدند که برای سپرده گذاران دل نگرانی ایجاد کرد.
وی افزود: گرچه مدیران آن‌ها این موضوع را تکذیب کردند، اما از این بحران که اخیراً در موسسات غیر مجاز پیش آمد خیلی از افراد پولشان را از بانک‌ها برداشت کردند و به بانکهای دیگر بردند.
دبیر کل کانون بانکهای خصوصی با بیان اینکه بانک‌ها به بدنه و کارکنان خود در شعب توصیه کنند که بیخود باعث تشویش اذهان عمومی نشوند و سپرده گذاران را مرعوب تحلیل‌ها و خبرهای نادرست خود نکنند، گفت: حتی اگر لازم است باید برای مقابله با اینگونه رفتار‌ها تمهیداتی را نیز در نظر گرفت.

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام
بالاترین سود کوتاه مدت رو با کف 20 میلیون چه بانکی میده ؟

IBraHiM.f

Registered User
لایک‌ها
699
سلام
بالاترین سود کوتاه مدت رو با کف 20 میلیون چه بانکی میده ؟
ملت ۱۸درصد میده روزشمار البته ۲۰ملیون رو بلوک میکنه ولی به بقیش دسترسی داری با کارت شتاب.

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk

بالا