• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
1- من ماهانه شاید کمی ازش برداشتم و اضافه هم میکنم، یعنی کمی برداشت و واریز دارم، اگر یکساله باز کنم یعنی پول رو حق ندارم کم کنم و برداشتی داشته باشم؟

2- فرق یکساله با روز شمار چیه؟

3- اگر یک ساله بزارم و بعدا سود ها کمتر شد ، بانک وظیفه داره همون سودی که قبلا میداده رو بده و تغییر نمیده برای این گونه حساب های یکساله؟

حساب اینده ساز بانک اینده یکسالست به مبلغ اولیه که سپرده میکنید ۲۳ درصد سود میده با یک میلیون هم میشه افتتاح کرد، اگر واریز یا برداشتی داشته باشین به اون مبالغ ۲۱ درصد میده اما یکساله بانکهای دیگه با مبلغ شما تا یکسال پول نمیشه برداشت اگر برداشت کنید جریمه میخورید و سود کم میکنه از اصل پول
روزشمار هم اگر کف داشته باشه نباید زیر اون بیاد اگر بیاد ۱۰ درصد و نیاد همون ۲۲ درصد و به کارت شتاب وصل هستش
اگر یکساله بزارید سودها کم بشه طبق قرداد تا پایان یکسال همون سود افتتاح میدن.

Sent from my iPhone using Tapatalk

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
در روز گذشته-سه‌شنبه- هیات مدیره موسسه اعتباری نور تصمیم می‌گیرد تا خسرو خواجه حسنی را که حدود ۴۰ روز پیش و با تایید صلاحیت بانک مرکزی به سمت مدیر عاملی این موسسه در آمده بود را برکنار کند. این اتفاق در حالی تعجب برانگیز بود که در رابطه با دلیل رخ دادن آن یک منبع آگاه توضیحاتی به ایسنا ارائه کرده است.

در این رابطه ظاهرا هیات مدیره موسسه اعتباری نور که چندان مورد تایید بانک مرکزی نبوده است با توجه به این که مجمع عمومی موسسه اعتباری نور هفته آینده برگزار می‌شود و طی آن اعضای هیات مدیره جدید انتخاب خواهند شد و از سوی دیگر با توجه به این که خواجه حسنی به عنوان مدیرعامل مورد تایید بانک مرکزی در بین کاندیداهای تایید صلاحیت شده برای هیات مدیره وجود داشته است، اقدام به برکناری وی کرده‌اند.

اما از دلایل مخالفتی که با خواجه حسنی وجود داشته به برخی از اقدامات وی نیز بر می‌گردد، چرا که ظاهرا او بیش از ۳۰ مشاور از موسسه که بیشتر آنها با برخی از اعضای موسسه ارتباط خویشاوندی داشته‌اند را برکنار کرده است. از سوی دیگر وی در رابطه با افشای اطلاعات ۷۴ پرونده اعتباری مشکوک موسسات ریحان گستر مشیز و کارسازان آینده به بانک مرکزی نیز به بانک مرکزی اقداماتی داشته که چندان خوشایند نبوده است.

همچنین ماجرای برداشت حدود ۶۳ هزار میلیاردی موسسه نور از بانک مرکزی در حال بررسی بود و این موضوع نیز ظاهرا مورد اختلاف قرار داشته است.

در حالی مسائل دیگری در رابطه با چرایی برکناری خواجه حسنی وجود دارد که بعد از این تغییر هیات مدیره موسسه نور تصمیم می‌گیرد که رضا معمار اصفهانی که هنوز صلاحیت آن از سوی بانک مرکزی مورد تایید قرار نگرفته، عهده‌دار امور جاری این موسسه باشد.
http://www.eghtesadnews.com/بخش-اقتصاد-در-رسانه-ها-67/179810-جریان-برکناری-عجیب-مدیرعامل-موسسه-نور

meysam_misu

Registered User
لایک‌ها
3
کسی لینک تاپیک وام و تسهیلات رو داره؟
ممنون میشم اگه در اختیارم بزارین.

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
در روز گذشته-سه‌شنبه- هیات مدیره موسسه اعتباری نور تصمیم می‌گیرد تا خسرو خواجه حسنی را که حدود ۴۰ روز پیش و با تایید صلاحیت بانک مرکزی به سمت مدیر عاملی این موسسه در آمده بود را برکنار کند. این اتفاق در حالی تعجب برانگیز بود که در رابطه با دلیل رخ دادن آن یک منبع آگاه توضیحاتی به ایسنا ارائه کرده است.

در این رابطه ظاهرا هیات مدیره موسسه اعتباری نور که چندان مورد تایید بانک مرکزی نبوده است با توجه به این که مجمع عمومی موسسه اعتباری نور هفته آینده برگزار می‌شود و طی آن اعضای هیات مدیره جدید انتخاب خواهند شد و از سوی دیگر با توجه به این که خواجه حسنی به عنوان مدیرعامل مورد تایید بانک مرکزی در بین کاندیداهای تایید صلاحیت شده برای هیات مدیره وجود داشته است، اقدام به برکناری وی کرده‌اند.

اما از دلایل مخالفتی که با خواجه حسنی وجود داشته به برخی از اقدامات وی نیز بر می‌گردد، چرا که ظاهرا او بیش از ۳۰ مشاور از موسسه که بیشتر آنها با برخی از اعضای موسسه ارتباط خویشاوندی داشته‌اند را برکنار کرده است. از سوی دیگر وی در رابطه با افشای اطلاعات ۷۴ پرونده اعتباری مشکوک موسسات ریحان گستر مشیز و کارسازان آینده به بانک مرکزی نیز به بانک مرکزی اقداماتی داشته که چندان خوشایند نبوده است.

همچنین ماجرای برداشت حدود ۶۳ هزار میلیاردی موسسه نور از بانک مرکزی در حال بررسی بود و این موضوع نیز ظاهرا مورد اختلاف قرار داشته است.

در حالی مسائل دیگری در رابطه با چرایی برکناری خواجه حسنی وجود دارد که بعد از این تغییر هیات مدیره موسسه نور تصمیم می‌گیرد که رضا معمار اصفهانی که هنوز صلاحیت آن از سوی بانک مرکزی مورد تایید قرار نگرفته، عهده‌دار امور جاری این موسسه باشد.
http://www.eghtesadnews.com/بخش-اقتصاد-در-رسانه-ها-67/179810-جریان-برکناری-عجیب-مدیرعامل-موسسه-نور
در مورد افرادی که اخراج شده اند گویا یه متنی موسسه نور داده که گفته شده هئیت مدیره منافع موسسه رو در نظر گرفته و افرادی که اخراج شدند برای منافع موسسه برای سرمایه گذاری و منافع موسسه مشکل ایجاد میکنه حالا منافع چی بوده نمیدونم. یعنی افرادی اخراج شدند که سرمایهاشون توی نور بوده و منابعشون؟ یا مشتری میاوردند برای نور؟
مورد بعدی توی اینترنت در مورد 60 هزار میلیارد هست که متنی بود که نوشته شده بود موقعی که درخواست سپرده گذاران زیاد شد همین چند وقت پیش موسسه نور 60 هزار میلیارد نقدینگی به شبکه شتاب ونقدینگی خود موسسه تزریق کرده که تونسته جوابگوی سپرده گذاران باشه و جو رو آروم کنه اگه این 63 همون هست که حالا منابعش از کجا اومده نمیدونم یعنی برای بانک مرکزی بوده این منبع؟

sah.2012

Registered User
لایک‌ها
113
دوستان یه گر.ه بود توی تلگرام از گوشیم پاک شد
ممنون میشم بفرستین برام

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
810
درود دوستان، بانک‌رفاه یه تسهیلات داره برای بازنشستگان تامین‌اجتماعی با این مزمون:

اعطای تسهیلات به مستمری بگیران و بازنشستگان در قالب طرح کرامت 96
بانک رفاه در طرح کرامت 96 به مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و بازنشستگان دانشگاه های علوم پزشکی تسهیلات پرداخت می کند.
به گزارش روابط عمومی بانک رفاه ؛ متقاضیان یاد شده می توانند برای تهیه و تامین اموال و خدمات مورد نیاز همانند تهیه مصالح ساختمانی برای تعمیرات واحد مسکونی، هزینه درمان، تحصیل، تهیه جهیزیه، ازدواج فرزند، مسافرت های زیارتی و سیاحتی در قالب عقد مرابحه حداکثر تا مبلغ 300 میلیون ریال از این تسهیلات استفاده کنند.
نرخ سود تسهیلات این طرح 18 درصد و مدت بازپرداخت تسهیلات حداکثر 48 ماه خواهد بود.
متقاضیان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اطلاع رسانی بانک به نشانی www.refah-bank.ir مراجعه و یا با مرکز اطلاع رسانی و پاسخگویی بانک ( فراد ) به شماره تلفن 8525-021 تماس حاصل نمایند.

شخصا می‌دونم که برای افراد نمی‌صرفه این وام رو بگیرن ولی خب می‌خوام نظر دوستان رو هم بدونم
مثلا شما هر مبلغی رو بخواین - فرضا 30 میلیون - باید نصفش رو - 15 میلیون - سه ماه بخوابونین به حساب
بعد 30 تومن بهتون میدن با سود 18 درصد و حداکثر 48 ماهه + 15 تومن خودتون
طوری که دستی حساب کردم به اضای این 30 میلیون باید نزدیک 43 میلیون برگردونین (حدود 13 تومن تو 4 سال سود تسهیلاته)
نظرتون چیه؟

lord_alone_dark

Registered User
لایک‌ها
205
درود دوستان، بانک‌رفاه یه تسهیلات داره برای بازنشستگان تامین‌اجتماعی با این مزمون:

شخصا می‌دونم که برای افراد نمی‌صرفه این وام رو بگیرن ولی خب می‌خوام نظر دوستان رو هم بدونم
مثلا شما هر مبلغی رو بخواین - فرضا 30 میلیون - باید نصفش رو - 15 میلیون - سه ماه بخوابونین به حساب
بعد 30 تومن بهتون میدن با سود 18 درصد و حداکثر 48 ماهه + 15 تومن خودتون
طوری که دستی حساب کردم به اضای این 30 میلیون باید نزدیک 43 میلیون برگردونین (حدود 13 تومن تو 4 سال سود تسهیلاته)
نظرتون چیه؟
افتضاححه تا وقتی گیر نباشی نباید وام بگیری من 100 تومن گرفتم ماهی 3 تومن دادم پوستم کنده شد .وام نگیرین مگه اینکه تو کاری ببرین که 40 درصد سود بده بهتون که به غلط کردن نیوفتین

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
810
اطلاعیه
۲۶ مرداد ۱۳۹۶

به اطلاع سپرده‌گذاران محترم تعاونی اعتبار افضل توس (در حال تصفیه) می‌رساند؛ براساس ابلاغ بانک محترم مرکزی ج.ا.ایران و مصوبه مورخ ١٣٩۶/۰۵/١٧ شورای محترم پول و اعتبار، مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های تعاونی پیش‌گفته، به بانک آینده واگذار شده است.
در این راستا، اطلاعات و مستندات اولیه جمع‌آوری شده و پس از هماهنگی‌های لازم با بانک محترم مرکزی ج.ا.ایران و مرجع محترم قضائی، امر انتقال سپرده‌های سپرده‌گذاران، طبق برنامه زمان‌بندی، انجام خواهد شد. برنامه زمان‌بندی، وفق هماهنگی‌های مذکور، در اسرع وقت اعلام می گردد.
برای تسهیل امور سپرده‌گذاران عزیز، نمایندگان مطلع بانک آینده در کلیه شعب تعاونی اعتبار افضل توس، به طور تمام وقت حضور داشته و پاسخ‌گوی سئوالات، ابهامات و دریافت نظرات سپرده‌گذاران محترم خواهند بود.
ضمناً، مرکز ارتباط بانک آینده به شماره تماس ۲۷۶۶۳۲۰۰-۰۲۱ در تمام مدت شبانه روز، پاسخ‌گوی سپرده‌گذاران گرامی تعاونی اعتبار افضل توس می‌باشد.
در خاتمه، از سپرده‌گذاران تعاونی اعتبار افضل توس (در حال تصفیه)، تقاضا دارد؛ با صبر و شکیبائی، خدمتگزاران خود در بانک آینده را برای انجام این مسئولیت مهم یاری نمایند.

مدیریت امور روابط عمومی و اطلاع‌رسانی
بانک آینده

منبع: بانک آینده

mahan999

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
روزشمار گردشگری فکر کنم ۲۳ درصد نداره
اما اینده با یک میلیون و شهر با ۱۰ میلیون ۲۲ درصد سود میدن روزشمار.

Sent from my iPhone using Tapatalk
کدوم شعبه پس چرا شعبه که من رفتم گفت نداره ؟ صندوقه یا روزشمار

lord_alone_dark

Registered User
لایک‌ها
205
هنوز گردشگری یک ساله ۲۳ داره بعد یک ماه میتونین ور دارین

bas ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
103
سلام . من امروز از جلوی بانک صادرات رد شدم دیدم پارچه زده ، اعطای تسهیلات با نرخ 2 درصد
کسی اطلاعی داره ؟

Erfan_Buffon

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,255
دوستان یه چند سوال در مورد این سپرده ها
الان سپرده های یکساله نباید تا یک سال اصل سرمایه رو بیرون کشید درست؟ اونوقت سودش چی؟ یعنی بعد از یکسال کل سود رو هم باهم پرداخت میکنن؟

montazeryy

Registered User
لایک‌ها
869
دوستان یه چند سوال در مورد این سپرده ها
الان سپرده های یکساله نباید تا یک سال اصل سرمایه رو بیرون کشید درست؟ اونوقت سودش چی؟ یعنی بعد از یکسال کل سود رو هم باهم پرداخت میکنن؟
قانونا بله تا یک ساله نباید به پول دست بزنی و بلاک میشه و اگه در بیاری جریمه میخوره و احتمالا سود 10% بهتون میدن!
خیر سود اخر هر ماه پرداخت میشه ولی میگن اینده یک حساب داره به مبلغ اولیه سود 23% میده و با قابلیت واریز و برداشت (اون مبالغ 21% حساب میشه)

Erfan_Buffon

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,255
قانونا بله تا یک ساله نباید به پول دست بزنی و بلاک میشه و اگه در بیاری جریمه میخوره و احتمالا سود 10% بهتون میدن!
خیر سود اخر هر ماه پرداخت میشه ولی میگن اینده یک حساب داره به مبلغ اولیه سود 23% میده و با قابلیت واریز و برداشت (اون مبالغ 21% حساب میشه)
خوب پس روزشمار منظورشون اینه که سود رو روزانه میده؟

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
خوب پس روزشمار منظورشون اینه که سود رو روزانه میده؟

خیر، در هر دو مدل سود ماهانه پرداخت میشه. تفاوتشون در اینه که حساب روزشمار به شبکه شتاب وصله و همراه با دفترچه به سپرده گذار کارت شتابی داده میشه و اینترنت بانک و موبایل بانک داره و به همین علت عموما سود کمتری داره. از طرف دیگه حساب یکساله هیچ کدوم از این قابلیت هارو نداره و برداشت قبل از سر رسید تنها از طریق شعبه و با جریمه های نسبتا زیاد امکان پذیره.

Erfan_Buffon

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,255
خیر، در هر دو مدل سود ماهانه پرداخت میشه. تفاوتشون در اینه که حساب روزشمار به شبکه شتاب وصله و همراه با دفترچه به سپرده گذار کارت شتابی داده میشه و اینترنت بانک و موبایل بانک داره و به همین علت عموما سود کمتری داره. از طرف دیگه حساب یکساله هیچ کدوم از این قابلیت هارو نداره و برداشت قبل از سر رسید تنها از طریق شعبه و با جریمه های نسبتا زیاد امکان پذیره.
پس الان اگر من برم یه سپرده یکساله باز کنم سر هر ماه که سود رو میذارن رو حساب از طریق کارت های شتابی قابل برداشت نیست؟ واسه برداشت باید برم فیش پرکنم؟

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
پس الان اگر من برم یه سپرده یکساله باز کنم سر هر ماه که سود رو میذارن رو حساب از طریق کارت های شتابی قابل برداشت نیست؟ واسه برداشت باید برم فیش پرکنم؟

برای شما یه حساب روزشمار متصل به شتاب هم باز می کن که سود هر ماه واریز میشه به اون حساب و میتونید برداشت کنید.

بالا