برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

mohammad1.t

Registered User
لایک‌ها
36
یکساله ۲۰درصد هستن
زودتر برداشت بشه ۱۴درصد حساب میکنن

Sent from my SM-G6100 using Tapatalk
اگه 10 بذارم می تونم 5 تاش رو بردارم؟ اون وقت 5 تا رو 14 حساب می کنن یا کلش رو؟

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
الان چرا اوراق منتشر شده؟ چرا مثل آدم نمیزارن حساب 20% باز بشه!؟ چه اهدافی دارن؟
1- دخالت مستقیم دولت در سیاست گذاری سود بانکا چون اگر دوباره تبصره بده مثل قبل هر بانکی هر چی خواست میده
اینطوری هر چی دستوری با هر سودی و هر زمانی اعلام کنه مجازن بانکا اوراق بدن
2-هدف هم مشخصه فنر ارز فشرده تر بشه و تقش شدیدتر سال یا 2 سال دیگه در بیاد و این کار ریختن باروت بیشتر ولی عقب انداختن انفجاره!

behnam_tr2006

Registered User
لایک‌ها
1,047
اگه 10 بذارم می تونم 5 تاش رو بردارم؟ اون وقت 5 تا رو 14 حساب می کنن یا کلش رو؟

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
این میشه پیش از موعد
از ۱۴درصد سود ۱۰ت رو حساب میکنن
دوباره موجودی باقیماندت مثل قبل میشه تکلیفش
گواهی میخرید و ......

Sent from my SM-G6100 using Tapatalk

ALI.90

Registered User
لایک‌ها
18
سلام
دوستان کمی در رابطه با صندوق امین اشنا توضیح میدید؟
مثلا 10میلیون من بزارم - هر وقت بخوام میتونم برداشت کنم ؟ آیا کارمزد میگیرن؟
در کل پیشنهاد میدید ؟

Kaz1365

Registered User
لایک‌ها
158
لینک پایین سایت خود صندوق امین آشنا هست.هر سوالی داشته باشی اونجا جواب داده.

http://www.iafi.ir/Fund/Faq

اگر بازم سوال داری با شماره 2771 داخلی 4 تماس بگیرید و جوابتون رو بگیرید.

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
آینده
اقتصاد نوین
ایران زمین
پارسیان
تجارت
توسعه تعاون
دی
رفاه
سامان
سپه
سرمایه
سینا
شهر
صادرات
کارآفرین
موسسه ملل
ملت
ملی
امروز موسسه نور هم به لیست فوق اضافه شد

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
رفتم بانک ملت گفت اعلام عمومی شده ولی اصلا به ما چیزی ابلاغ نشده. بیخودی وقتم رو هدر دادم.

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,807
در گفت و گوی تفصیلی «قدس» با سخنگوی دولت: چراغ سبز دولت به سود بانکی ۲۵ درصدی

محمدباقر نوبخت:

وقتی بانک‌ها با سقف سود ۱۶ درصدی، هنوز هم به مردم ۲۰ درصد سود می‌دهند، پس این احتمال هم وجود دارد که سود ۲۰ درصد رسمی را هم بکنند ۲۵ درصد. می‌شود همین که ما می‌خواهیم!. بالاخره ۴ درصد را رسماً پذیرفته‌ایم و باز هم ممکن است این اتفاق بیفتد.

http://www.qudsonline.ir/news/589245

farzad.sadeshi6

Registered User
لایک‌ها
584
20 درصد سالیانه ، ماه به ماه واریز میشه نه در سر رسید یکساله
برای مثال و نمونه:
به ازای هر یک میلیون تومان، دویست هزار تومان درسال
تقریبا هرماه 16667 تومان پرداخت میکنند

خیالت راحت بیشتراز این میره رو اجناس

Arshiar

Registered User
لایک‌ها
371
آنطور که من متوجه شدم ، اولویت اول بانک گردشگری بدون کف سپرده 20 درصدی مستقل بدون جریمه بستن بعد یکماه ...،،، اولویت دوم گواهی سپرده بانک آینده 20 درصدی بدون شکست نرخ و جریمه بانک آینده هرزمان همان بیست درصد گواهی رو میخره ...،،،، اولویت سوم بانک پارسیان و بانک سامان گواهی سپرده بیست درصدی با نرخ شکست 14 درصد ولی قابل انتقال به غیر پیش از موعد که میتونه مهم باشه،،،،.... اولویت چهارم بانکای دولتی ملی سپه و... گواهی سپرده بیست درصدی با رخ شکست 14 ولی بدون امکان انتقال به غیر

milad p1

Registered User
لایک‌ها
52
سلام
دوستان در صورت ابطال واحدهای صندوق شهر از طریق ibshop چقدر طول میکشه تا بیاد به حساب؟ کسی انجام داده این صندوق رو؟

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
من بانک ملت انجام دادم گواهی 20 درصدی رو برای هر میلیون ماهانه
164,384 ریال میدن

کدوم شعبه؟ من 4 شعبه بانک ملت رفتم و همشون بدون استثنا گفتن اصلا سپرده 20% هنوز به بانک ملت ابلاغ نشده.

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
آنطور که من متوجه شدم ، اولویت اول بانک گردشگری بدون کف سپرده 20 درصدی مستقل بدون جریمه بستن بعد یکماه ...،،، اولویت دوم گواهی سپرده بانک آینده 20 درصدی بدون شکست نرخ و جریمه بانک آینده هرزمان همان بیست درصد گواهی رو میخره ...،،،، اولویت سوم بانک پارسیان و بانک سامان گواهی سپرده بیست درصدی با نرخ شکست 14 درصد ولی قابل انتقال به غیر پیش از موعد که میتونه مهم باشه،،،،.... اولویت چهارم بانکای دولتی ملی سپه و... گواهی سپرده بیست درصدی با رخ شکست 14 ولی بدون امکان انتقال به غیر
من دیروز آینده بودم .گفت از سرپرستی تلفنی گفتند نرخ شکست نداره اما کتابی چیزی برای من ابلاغ نشده یکی از مشتری ها داشت به باجه دار می گفت اگر پشت ورق سپرده می نویسید و مهر می کنید نرخ شکست نداره من سپرده می کنم در غیر ایران صورت می برم بانک ملی بانک آینده هم گفت چون کتابا ابلاغ نشده ما هم نمی تونیم بنویسیم و مهر کنیم.

walstrt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سلام دوستان. بهترین زمان برای ابطال واحدهای صندوق پیروزان چه زمانیه؟ یعنی کی ابطال بزنم که هم سود دوره دریافت بشه و هم اینکه اصل دریافتی کم نباشه.

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
سلام دوستان. بهترین زمان برای ابطال واحدهای صندوق پیروزان چه زمانیه؟ یعنی کی ابطال بزنم که هم سود دوره دریافت بشه و هم اینکه اصل دریافتی کم نباشه.
اصلا خود عبارت "بهترین زمان صدور یا ابطال" کاملا غلط اندازه، اگر از ساز و کار صندوقها اطلاع کامل داشته باشید متوجه میشید که هیچ روزی هیچ مزیتی نداره، هر موقع تمایل داشته باشید صدور بزنید و ابطال، هیچ ضرر و منفعت خاصی برای شما نخواهد داشت.

walstrt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
اصلا خود عبارت "بهترین زمان صدور یا ابطال" کاملا غلط اندازه، اگر از ساز و کار صندوقها اطلاع کامل داشته باشید متوجه میشید که هیچ روزی هیچ مزیتی نداره، هر موقع تمایل داشته باشید صدور بزنید و ابطال، هیچ ضرر و منفعت خاصی برای شما نخواهد داشت.
فرمایشتون متین. ولی اولا توی سایت لوتوس روزهایی رو برای صدور و ابطال پیشنهاد میده. دوم اینکه مگر نه اینکه وقتی ابطال میزنیم، مبلغی که بر میگرده، حاصلضرب نرخ ابطال (در فردای درخواست ابطال) در نرخ واحد (یکصدهزار تومان) است. پس فرق میکنه چه روزی ابطال بزنیم. تنها مشکل اینه که مثلا برای پیروزان که 15 ام فصل (برای این دوره 15 اسفند) سود رو واریز میکنه، اگر زودتر از 15 ام که طبیعتا نرخ ابطال به بالاترین حدش میرسه، ابطال زده بشه (که برگشتی بیشتر باشه)، احتمالا صندوق سود دوره 3 ماهه رو پرداخت نمیکنه.

walstrt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
مثلا تو سایت Lotus.ir جایی که میخواین واسه پیروزان صدور بزنین، نوشته: "بهترین زمان خرید تاریخ شانزدهم آخریم ماه هر فصل و بدتریم زمان صدور از دهم تا پانزدهم آخرین ماه هر فصل می باشد".

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
فرمایشتون متین. ولی اولا توی سایت لوتوس روزهایی رو برای صدور و ابطال پیشنهاد میده. دوم اینکه مگر نه اینکه وقتی ابطال میزنیم، مبلغی که بر میگرده، حاصلضرب نرخ ابطال (در فردای درخواست ابطال) در نرخ واحد (یکصدهزار تومان) است. پس فرق میکنه چه روزی ابطال بزنیم. تنها مشکل اینه که مثلا برای پیروزان که 15 ام فصل (برای این دوره 15 اسفند) سود رو واریز میکنه، اگر زودتر از 15 ام که طبیعتا نرخ ابطال به بالاترین حدش میرسه، ابطال زده بشه (که برگشتی بیشتر باشه)، احتمالا صندوق سود دوره 3 ماهه رو پرداخت نمیکنه.
توی پرتال هم منظورشونو مشخص نکرده که از چه نظره، مگر اینکه سرشون شلوغ باشه و در زمان خاصی از ماه دیرتر درخواستهارو انجام بدن که با وجود سیستمی بودن بسیار غیر محتمله! اتفاقا در وبسایت صندوق امین آشنا در بخش سوالات متداول به درستی خلاف این عبارت ذکر شده.

در کل اختلاف نسبت به 100 هزار تومان که سود تعداد روزها نسبت به اول دوره هست، وقتی به طور مثال 13ام واحدهاتون رو ابطال کنید طبیعیه که بیشتر از 100 هزار تومان به ازای هر واحد دریافت می کنید، ولی در عوض در 15ام سود اون ماه رو دیگه دریافت نخواهید کرد! در نتیجه صندوقها کاملا مکانیسم روزشمار دارند و هیچ روزی هیچ مزیتی نداره.

بالا