برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

ahadtk

Registered User
لایک‌ها
205
بانکها تمامشون انبار باروت هستند همه هم اوضاعشون بده حالا یکی بده یکی بدتر بانکهایی که سود بیشتر میدهند یعنی وضعشون بدتره اگر نه دلیلی نداشت بانک سود بیشتر بده.

ظاهرا هر کد ملی 100میلیون بیمه است البته اونم الله اعلم .فردا خبری بشه 100میلیون بیمه بود و...را کسی جوابگو نخواهد بود

eb3db1c2-9c91-42e5-8b47-fe07666a2e61.png

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
سلام
یک سوال فوری داشتم
من اگر روز 24 ام این ماه برم واحد بخرم از صندوق مثلا امین اشنا بهتر هست یا بزارم بهد از 28 ام ماه ؟
فرقی میکنه ؟
ممنون

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
دوستان بانک ملی برای سپرده های یک ساله چقدر سوده می ده؟

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
منم رفتم بانک آینده پولمو بکشم بیرون چون حرف و حدیث زیاد شنیدم
بعد گفتن تا برج 5 از شمارو با 23 درصد تمدید کردیم
دیگه منصرف شدم !!
چه کنم دوستان؟؟

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
*** دوستانی که در صندوقهای ETF بورسی مثل صندوق طلا و یا اوراق مشارکت، اخزا و سخاب و در کل هر نوع دارایی که از طریق سیستم بورس کشور قابل خریداری هستند بایستی توجه داشته باشند که ثبت این داراییها کاملا با نام هست و توسط یکی از شرکتهای تابعه سازمان بورس به اسم "شرکت سپرده گزاری مرکزی و تسویه وجوه" انجام میشه و کارگزاریها در این بین تنها واسطه هستند. (این دارییها مثل تمام داراییهای با نام دیگه به ارث هم میرسند.)
حالا افرادی که حساسیت بیشتری دارند و مبالغ بالایی از این طریق سرمایه گزاری کرده اند میتونند در سامانه آنلاین استعلامی این شرکت از طریق دفاتر منتخب پیشخوان دولت ثبت نام کنند:

https://ips.csdiran.com

هزینه دریافت اکانت در حال حاضر 15 هزار تومانه, ولی در عوض لیست کلیه داراییهای بورسی به تفکیک اینکه از کدوم کارگزاری خریداری شده رو میشه به شکل لحظه ای از طریق وبسایت و یا اپ آندروید این سرویس دید. مضافا اینکه در ابتدای روز کاری بعد لیست کامل خرید و فروشها با کد ملی شخص رو رایگان sms می کنند و از این طریق خیال فرد از دست نخوردن داراییش جمع خواهد بود.

Last edited:

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
منم رفتم بانک آینده پولمو بکشم بیرون چون حرف و حدیث زیاد شنیدم
بعد گفتن تا برج 5 از شمارو با 23 درصد تمدید کردیم
دیگه منصرف شدم !!
چه کنم دوستان؟؟
یه تجربه شخصی رو به شما میگم
آذرماه سال 95 بود شایعات خیلی زیادی پیرامون بانک سرمایه ایجاد شده بود. شایعاتی که حتی اگه خود ادم یه حساب سرانگشتی میکرد به این نتیجه میرسید شاید واقعا شایعه نیست و مصداق بارز همون ضرب المثلی هست که میگه " تا نباشید چیزکی مردم نگویند چیزها "
منم مبلغ قابل توجهی تو این بانک داشتم و سود 21 درصد میگرفتم ولی چون پول زحمت کشی بود ترسیدم و رفتم پولمو کشیدم بیرون
حدود یکسال و نیم از این ماجرا میگذره و بانک سرمایه کماکان داره به کار خودش ادامه میده
من نه کارشناس مسائل بانکداریم نه کارشناس اقتصادی اما بعنوان یه شهروند عادی این مسئله رو خوب میدونم که هرکدوم از بانکهای این مملکت که پیشوند " بانک " رو یدک میکشن ورشکست بشن ، موج این انفجار دامن تمام بانکها رو میگیره نه فقط همون بانک مذکور
تو این شرایط حتی همون 23 درصدی هم که شما دارین سود میگیرین درواقع سود نکردین چون ارزش پولمون روز به روز داره کمتر میشه. حالا حساب کنین اگر قرار باشه سود 15 درصد بگیرین دیگه چقدر اوضاع ناجور میشه
درنهایت قضاوت رو میذارم برعهده خود شما

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,529
کم دنبال یکی دو درصد سود بیشتر باشید. دنبال یه راه بهتر برای حفظ ارزش پول باشین.
یه لپ تاپ، یک هفته پیش 1.5 میلیون تومن بود امرور شد 1.8 ملیون. به همین راحتی 20 درصد زیاد شد. اندازه یکسال سود سپرده ها و صندوق های سرمایه گذاری.

پارسال قصد داشتم لپ تاپم رو عوض کنم، با 1.5 میلیون تومن میتونستم یه لپ تاپ خوب بگیرم. فرض کنید پارسال این پولو گذاشتم یه بانک که 23 درصد سود میده و بعداً لپ تاپ بگیرم. الان اصل پول و سود شده 1.85 میلون تومن. امروز لپتاپی مثل همون لپ تاپی که پارسال می خواستم بخرم حداقل 2.2 میلیون تومنه. یعنی باید حداقل 350 هزار تومن دیگه بزارم روی پول تا بتونم همون لپ تاپ پارسال رو بخرم. چه سودی هه

این یه مثال برای لپ تاپ بود. خودتون به یقیه کالا تعمیم بدید.

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
کم دنبال یکی دو درصد سود بیشتر باشید. دنبال یه راه بهتر برای حفظ ارزش پول باشین.
یه لپ تاپ، یک هفته پیش 1.5 میلیون تومن بود امرور شد 1.8 ملیون. به همین راحتی 20 درصد زیاد شد. اندازه یکسال سود سپرده ها و صندوق های سرمایه گذاری.

پارسال قصد داشتم لپ تاپم رو عوض کنم، با 1.5 میلیون تومن میتونستم یه لپ تاپ خوب بگیرم. فرض کنید پارسال این پولو گذاشتم یه بانک که 23 درصد سود میده و بعداً لپ تاپ بگیرم. الان اصل پول و سود شده 1.85 میلون تومن. امروز لپتاپی مثل همون لپ تاپی که پارسال می خواستم بخرم حداقل 2.2 میلیون تومنه. یعنی باید حداقل 350 هزار تومن دیگه بزارم روی پول تا بتونم همون لپ تاپ پارسال رو بخرم. چه سودی هه

این یه مثال برای لپ تاپ بود. خودتون به یقیه کالا تعمیم بدید.

شما درست میگی دوست عزیز ولی داستان به همین سادگی که شما میگید هم نیست، یعنی فرضا من 100 میلیون داشتم یک هفته پیش میرفتم 100 میلیون لپتاپ میخریدم و این هفته 120 میلیون میفروختم؟!!! اصلا همچین چیزی امکان داره !!!
این چیزی که شما میگین نیاز یه زیرساخت داره تا شما بتونی اینقدر سود کنی، اولا باید مغازه داشته باشی، که همون هزینه های خودش رو داره، دوما وقتی بازار به این سمت داره میره حتی شمایی هم که مغازه داری نمیتونی تو همین مدت این حجم از لپتاپ رو بفروشی و نقد کنی، تازه خیلی متغییرهای دیگه ای هم دخیل هست که نادیده میگیریم. تو این شرایط بیشتر مردم ترجیح میدن دارایی هایی بخرن که قابلیت نقد شوندگی بالایی داره مثل طلا، ارز...
شما باید هزینه خیلی زیادی بکنی و روابط خیلی خوبی داشته باشی تا بتونی فرضا 100 میلیون لپتاپ بخری و هفته بعد فرضا با 20 درصد سود بفروشی.
یه مثالی که خیلی ها میزنن میگن پفک خریده بودیم تو 1 ماه 10 درصد سود میکردیم که اصلا واقع بینانه نیست، اون کارخونه پفک سازی هست که 10 درصد سود رو میکنه به علت زیرساخت هایی ( مثل کانال های توزیع، کارخانه، تبلیغات) که داره.
اینکه شما لپتاپ رو یکسال پیش میخریدی به نفعتون بود شکی نیست، چون در شرایط تورم شدید شما لوازم مصرفیتون رو هر چی زودتر بخرید به نفعتون هست ولی اینکه بخایی از این شرایط درآمدزایی کنی خیلی مسئله پیچیده ای هست و به همین سادگی نیست.

در ضمن سود بانکی و در کل نرخ سود بدون ریسک همیشه از تورم واقعی پایینتره اگه اینجوری نباشه و نرخ سود بالاتز باشه نرخ تورم اینقدر میره بالا تا برسه به نرخ بهره بدون ریسک

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,529
شما درست میگی دوست عزیز ولی داستان به همین سادگی که شما میگید هم نیست، یعنی فرضا من 100 میلیون داشتم یک هفته پیش میرفتم 100 میلیون لپتاپ میخریدم و این هفته 120 میلیون میفروختم؟!!! اصلا همچین چیزی امکان داره !!!
این چیزی که شما میگین نیاز یه زیرساخت داره تا شما بتونی اینقدر سود کنی، اولا باید مغازه داشته باشی، که همون هزینه های خودش رو داره، دوما وقتی بازار به این سمت داره میره حتی شمایی هم که مغازه داری نمیتونی تو همین مدت این حجم از لپتاپ رو بفروشی و نقد کنی، تازه خیلی متغییرهای دیگه ای هم دخیل هست که نادیده میگیریم. تو این شرایط بیشتر مردم ترجیح میدن دارایی هایی بخرن که قابلیت نقد شوندگی بالایی داره مثل طلا، ارز...
شما باید هزینه خیلی زیادی بکنی و روابط خیلی خوبی داشته باشی تا بتونی فرضا 100 میلیون لپتاپ بخری و هفته بعد فرضا با 20 درصد سود بفروشی.
یه مثالی که خیلی ها میزنن میگن پفک خریده بودیم تو 1 ماه 10 درصد سود میکردیم که اصلا واقع بینانه نیست، اون کارخونه پفک سازی هست که 10 درصد سود رو میکنه به علت زیرساخت هایی ( مثل کانال های توزیع، کارخانه، تبلیغات) که داره.
اینکه شما لپتاپ رو یکسال پیش میخریدی به نفعتون بود شکی نیست، چون در شرایط تورم شدید شما لوازم مصرفیتون رو هر چی زودتر بخرید به نفعتون هست ولی اینکه بخایی از این شرایط درآمدزایی کنی خیلی مسئله پیچیده ای هست و به همین سادگی نیست.

در ضمن سود بانکی و در کل نرخ سود بدون ریسک همیشه از تورم واقعی پایینتره اگه اینجوری نباشه و نرخ سود بالاتز باشه نرخ تورم اینقدر میره بالا تا برسه به نرخ بهره بدون ریسک
نوشتم لپ تاپ برای مثال بود و برای مقایسه با سودی که از سرمایه گذاری در صندوقها/بانکها می کنیم. لپ تاپ رو وسیله برای سرمایه گذاری ندونستم. (هرچند به نظرم کسی که زمستون می تونست 100 میلیون لپ تاپ یا گوشی موبایل بخره الان 20 درصد زیر قیمت بازار میداد، راحت میرفتن. باز کم کمش روی 40 درصد سود بود. باز از بانک و صندوقها بیشتر و برای 6 ماه) یا پارسال دلار روی 3700 تومن می خرید حداقل روی 80 درصد سود بود. اما بعضیا دنبال یکی دو درصد سود بیشتر 22-23 درصد هستن. میگم دنبال این یکی دو درصد سود نباشید. لپ تاپ، دلار یا بقیه کالاها رو در نظر بگیرین حداقل 50 درصد افزایش داشتن. با پول گذاشتن تو بانک 23 درصد سود نکردیم که، منفی زدیم

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803

همین چندماه پیش کله اسکانیا جی 380 تمیز میشد 290 300 خرید.
الان همون شده 370!
جنس ریز مثل لپتاپ اینا دردسر داره اما جنسای بزرگ مثل ماشین همینجور داره میاد رو قیمتش

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
سلام دوستان

من از پیش خوان مجازی یک حساب آینده ساز یک ساله با کف یک میلیون باز کردم .. امروز صبح بانک درخواست را انجام داد و اس ام اس هم برای من آمد ولی داخل پیش خوان هیچ حساب آینده ساز جدیدی اضافه نشده و اون مبلغ یک میلیون تومان هم از حساب من کسر شده.. آیا این طبیعیه؟ یعنی باید چند روز صبر کنیم تا حساب جدید به پیشخوان اضافه بشه؟ یا باید باهاشون تماس بگیرم؟

irbroker

Registered User
لایک‌ها
253
سلام دوستان

من از پیش خوان مجازی یک حساب آینده ساز یک ساله با کف یک میلیون باز کردم .. امروز صبح بانک درخواست را انجام داد و اس ام اس هم برای من آمد ولی داخل پیش خوان هیچ حساب آینده ساز جدیدی اضافه نشده و اون مبلغ یک میلیون تومان هم از حساب من کسر شده.. آیا این طبیعیه؟ یعنی باید چند روز صبر کنیم تا حساب جدید به پیشخوان اضافه بشه؟ یا باید باهاشون تماس بگیرم؟
سلام
24 ساعت طول میکشه تو پیشخوان نشان بده

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
همین چندماه پیش کله اسکانیا جی 380 تمیز میشد 290 300 خرید.
الان همون شده 370!
جنس ریز مثل لپتاپ اینا دردسر داره اما جنسای بزرگ مثل ماشین همینجور داره میاد رو قیمتش

درسته ولی همچین سرمابه گذاری خیلی جذابی هم نیست، چون به نسبت دلار و سکه و ملت خیلی نرفته رو قیمتش، اینجوری که شما میگی تو این چند ماه 27 درصد حدودا رفته رو قیمتش، تازه اینجور وسیله هزینه های جانبی مثل بیمه و افتادن مدل و پول پارکینگ که ماشین رو نگه دارن رو هم داره ولی به نسبت سکه و دلار قابیلت نقد شوندگی پایینی داره. البته برا حفظ ارزش پول سرمایه گذاری بدی نیست ولی سکه و ارز و ملک به نظرم تو این چند ماه اخیر خیلی جذاب تر بوده

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
درسته ولی همچین سرمابه گذاری خیلی جذابی هم نیست، چون به نسبت دلار و سکه و ملت خیلی نرفته رو قیمتش، اینجوری که شما میگی تو این چند ماه 27 درصد حدودا رفته رو قیمتش، تازه اینجور وسیله هزینه های جانبی مثل بیمه و افتادن مدل و پول پارکینگ که ماشین رو نگه دارن رو هم داره ولی به نسبت سکه و دلار قابیلت نقد شوندگی پایینی داره. البته برا حفظ ارزش پول سرمایه گذاری بدی نیست ولی سکه و ارز و ملک به نظرم تو این چند ماه اخیر خیلی جذاب تر بوده
البته اگر کسی اهل فن باشه همین کله به یه تریلی چادری پشتش ماهی 12.13 تومن سود میده!

daramadnet

Registered User
لایک‌ها
58
دوستان الانم گردشگری بالای ده تومن بیست درصد میده یا حذف شده
به نظرتون امنیت سپرده گذاری تو گردشگری بهتره یا اینده ؟

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
دوستان الانم گردشگری بالای ده تومن بیست درصد میده یا حذف شده
به نظرتون امنیت سپرده گذاری تو گردشگری بهتره یا اینده ؟
همچنان برقراره،
تا 100 میلیون که هیچ فرقی ندارند، بیشتر از این هم نمیشه به این سادگی گفت، ولی شما بیشتر نگران وضع ریال باش تا بانکها!

بالا