برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

ARIAEI

Registered User
لایک‌ها
51
امروز شایعاتی در مورد احتمال کاهش نرخ سود بانکی مطرح شده است.
با توجه به نرخ تورم، نرخ فعلی سود بانکی جذاب نیست و کاهش احتمالی سود بانکی می‌تواند جذابیت سپرده‌گذاری در بانک‌ها را بیش از پیش بکاهد.
شاکری افزود: تمایل خود بانک‌ها به کاهش نرخ سود بانکی بوده که البته کاهش نرخ سود بین بانکی، رقابت بین بانک‌ها برای پرداخت سود بالاتر کاهش یافته و بانک‌هایی که وضعیت با ثبات‌تری دارند، انگیزه‌ای برای پرداخت سود بالاتر ندارند و ممکن است بعضی بانک‌ها در این شرایط اقدام به کاهش نرخ سود سپرده‌ها کنند.
با شرایط کنونی، کاهش نرخ سود بانکی با شیب ملایم فعلی، مشکل خاصی در اقتصاد کشور ایجاد نخواهد کرد.
شاکری تصریح کرد: از آنجا که بخش عمده هزینه های بانک را نرخ سود سپرده تشکیل می دهد، کاهش احتمالی نرخ سود بانکی در بانک های کم ریسک تر، اتفاقا خبر خوبی برای بورسی ها بوده و اثر مثبتی بر سودآوری بانک ها بر جای خواهد گذاشت.

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
سلام دوستان

من یک حساب آینده ساز قدیمی دارم که 21 درصد یا 23 درصد سود می ده ( روی این شک دارم)
آیا حساب های آینده ساز امکان واریز دارن؟ یعنی الان می تونم هر مبلغی که بخوام به اون حساب قدیمی واریز کنم؟

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام دوستان

من یک حساب آینده ساز قدیمی دارم که 21 درصد یا 23 درصد سود می ده ( روی این شک دارم)
آیا حساب های آینده ساز امکان واریز دارن؟ یعنی الان می تونم هر مبلغی که بخوام به اون حساب قدیمی واریز کنم؟
سلام
اون حسابتون درحال حاضر سودش 20 درصده ( درواقع تمام حسابهای اینده ساز 20 درصد شدن )
بله قابلیت واریز دارن

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
ببینید تو سررسید یکساله حسابهای آینده ساز هر احتمالی وجود داره . کما اینکه من شهریور 96 که آینده ساز افتتاح کردم تا شهریور همین امسال سود 23 درصد روی اصل پول و سود 21 درصد روی مبالغ واریزی میگرفتم اما از شهریور امسال که سررسید حسابم بود هم سود اصل پول و هم سود مبالغ واریزی 20 درصد شد.

اینو واضح تر توضیح میدی؟الان من 30 تومن بانک آینده دارم و ماهی 495 تومن سود میگیرم.الان بخوام این مبلاغ دست نخورده بمونه و دوباره تو یه حساب دیگه تو همون بانک آینده واریزکنم چه شکلی دوباره از همون مبلغ سودم سود بگیرم؟باید چیکار کنم؟چجوری سود میذدند با سودم؟چقدر باید بمونه؟ماهی 490 واریز بشه بعد چه مدت و چقد .و چند درصد پول میدند؟؟

رفاه
کف ۵۰ میلیون یکساله ۲۰ درصد میده
تا قبل از سررسید یکساله حساب بسته بشه نرخ شکست ۱۰ درصد حساب میشه
تجارت هم ۲۰ درصد میداد ولی اطلاع ندارم ایا کماکان اون طرحش پابرجا هست یا خیر
بانک آینده فکر کنم نرخ شکست نداره و هر وقت بخواییم میتونیم از مبلغمون برداریم درسته؟
موقع باز کردن حساب سود سپرده تو این بانک اون بانکدار به من گفت نمیشه تا یکسال به این حساب سپرده مبلغی اضافه کرد و باید یکسالش تموم بشه--ولی چند ماه بعدش من رفتم متصدی بغلی همون کارمنده گفت مشکلی نیست پولتو بیار به این حساب سپردت اضافه کنیم؟؟واقعا ادم گیج میشه معلوم نیست کدوم درست می گند.!

یه پرسش دیگه هم دارم--همونطور که گفتم من مبلغ 30 تومن بانک آینده گزاشتم و از اونجایی که ادم احتمال هر چی رو تو این مملکت میده از ترس اینکه این مبلغ یه روزی مثل موسسات از طرف بانک آینده هاپولی بشه مقدار 18 تومن هم به بانک گردشگری گزاشتم و 19 درصد (البته هر دو بانک اینده و گردشگری میگند 20 درصد میدند ولی من با ماشین حساب کردم حدود 18.53 میشه هر کدوم) هم از بانک گردشگری میگیرم که ونم میشه حدود 290 اینا! به نطرت بردارم اون 18 تومن بانک گردشگری رو ببرم بانک آینده بزارم تا تمام مبلغم تو یه بانک باشه و راحت تر سود بگیرم یا پیشنهاد می کنی همینجوری تو دو تا بانک بمونه؟

Last edited:

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
سلام
اون حسابتون درحال حاضر سودش 20 درصده ( درواقع تمام حسابهای اینده ساز 20 درصد شدن )
بله قابلیت واریز دارن
20 درصد نمیشه حدود 18.53 این حدودا میشه الان یادم نیست-اصلا 20 درصد نداریم.خود من هر دو حساب بانک گردشگری و بان آینده رو با 20 درصد افتاح کردم ولی هر دو 18.53 میدن

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
اینو واضح تر توضیح میدی؟الان من 30 تومن بانک آینده دارم و ماهی 495 تومن سود میگیرم.الان بخوام این مبلاغ دست نخورده بمونه و دوباره تو یه حساب دیگه تو همون بانک آینده واریزکنم چه شکلی دوباره از همون مبلغ سودم سود بگیرم؟باید چیکار کنم؟چجوری سود میذدند با سودم؟چقدر باید بمونه؟ماهی 490 واریز بشه بعد چه مدت و چقد .و چند درصد پول میدند؟؟
حساب شما آینده ساز هست یا سپرده بلندت ؟
اگر آینده ساز باشه میتونید از طریق شعبه بگین پول رو به همون حساب آینده سازتون واریز کنن چون حسابهای آینده ساز قابلیت واریز دارن . اما اگر حساب بلندمدت دارین واسه واریز سودش باید حساب کوتاه مدت ( سود 10 درصد ) یا قرض الحسنه ( بدون سود ) باز کنید
بانک آینده فکر کنم نرخ شکست نداره و هر وقت بخواییم میتونیم از مبلغمون برداریم درسته؟
موقع باز کردن حساب سود سپرده تو این بانک اون بانکدار به من گفت نمیشه تا یکسال به این حساب سپرده مبلغی اضافه کرد و باید یکسالش تموم بشه--ولی چند ماه بعدش من رفتم متصدی بغلی همون کارمنده گفت مشکلی نیست پولتو بیار به این حساب سپردت اضافه کنیم؟؟واقعا ادم گیج میشه معلوم نیست کدوم درست می گند.!

یه پرسش دیگه هم دارم--همونطور که گفتم من مبلغ 30 تومن بانک آینده گزاشتم و از اونجایی که ادم احتمال هر چی رو تو این مملکت میده از ترس اینکه این مبلغ یه روزی مثل موسسات از طرف بانک آینده هاپولی بشه مقدار 18 تومن هم به بانک گردشگری گزاشتم و 19 درصد (البته هر دو بانک اینده و گردشگری میگند 20 درصد میدند ولی من با ماشین حساب کردم حدود 18.53 میشه هر کدوم) هم از بانک گردشگری میگیرم که ونم میشه حدود 290 اینا! به نطرت بردارم اون 18 تومن بانک گردشگری رو ببرم بانک آینده بزارم تا تمام مبلغم تو یه بانک باشه و راحت تر سود بگیرم یا پیشنهاد می کنی همینجوری تو دو تا بانک بمونه؟
بعد از یکماه نرخ شکست نداره
درواقع شما امروز حساب باز کنید ، 7 اسفند میتونید حساب رو بدون نرخ شکست ببندین
با توضیحاتی که شما دادین فکر کنم حساب شما از نوع بلندمدت یکساله باشه. درواقع حساب آینده ساز نیست.
سپرده های بلندمدت هم امکان اضافه کردن مبلغ تا سررسید یکساله نداره. شاید منظور اون کارمند این بوده که حساب فعلی رو ببندین و با مبلغ جدید یه حساب جدید ( با همون سود حساب قبلی ) باز کنید
چون ماهیت حسابهای بلندمدت این اجازه رو به بانک نمیده که تا سررسید یکساله به مبلغی که حساب باهاش افتتاح شده پولی اضافه بشه
درمورد بانک هایی که ازشون اسم بردین نگران ورشکستگی و هاپولی شدن نباشید . بهرحال همه بانکها تحت نظارت مستقیم بانک مرکزی هستن و اگر قرار بر هاپولی شدن پولتون باشه مطمئن باشید تو بانکهای دیگه هم امکان رخ دادنش هست :D درمجموع بانکها رو با موسساتی که ورشکست شدن مقایسه نکنید
البته کار خوبی کردین پولتون رو تقسیم کردین . مصداق بارز همون ضرب المثل معروفی هست که میگه " همه تخم مرغ هارو داخل یک سبد نذار "

20 درصد نمیشه حدود 18.53 این حدودا میشه الان یادم نیست-اصلا 20 درصد نداریم.خود من هر دو حساب بانک گردشگری و بان آینده رو با 20 درصد افتاح کردم ولی هر دو 18.53 میدن
والا من تو این 2-3 ماه اخیر چون تراکنش حسابم زیاد بوده اصلا فرصت اینکه بشینم حساب کتاب کنم نداشتم. ولی ماه مهر که تراکنش حسابم کم بود سودم رو حساب کردم دیدم دقیقا همون 20 دادن .
آیا دقیق حساب کردین ؟ چون من دیدم خیلیا تو محاسبه سود اشتباه میکنن. بعنوان مثال طرف میگه من 10 میلیون تو بانک دارم سود 20 درصد یکسالش میشه 2 میلیون تومن. پس این 2 میلیون رو تقسیم بر 12 کنم سود ماهیانم مشخص میشه. ولی درواقع با این فرمول مقدار دقیق سود به دست نمیاد .
روش دقیق اینه که اون 2 میلیون تقسیم بر 365 بشه ، عدد بدست اومده در تعداد روزهای ماه ضرب بشه .
اینم روش فرمولیش :
(مدت به روز) × (نرخ سود) × (مبلغ سپرده گذاری)
عدد حاصل تقسیم بر ۳۶۵۰۰

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
اگر آینده ساز باشه میتونید از طریق شعبه بگین پول رو به همون حساب آینده سازتون واریز کنن چون حسابهای آینده ساز قابلیت واریز دارن . اما اگر حساب بلندمدت دارین واسه واریز سودش باید حساب کوتاه مدت ( سود 10 درصد ) یا قرض الحسنه ( بدون سود ) باز کنید

با توضیحاتی که شما دادین فکر کنم حساب شما از نوع بلندمدت یکساله باشه. درواقع حساب آینده ساز نیست.
سپرده های بلندمدت هم امکان اضافه کردن مبلغ تا سررسید یکساله نداره. شاید منظور اون کارمند این بوده که حساب فعلی رو ببندین و با مبلغ جدید یه حساب جدید ( با همون سود حساب قبلی ) باز کنید
چون ماهیت حسابهای بلندمدت این اجازه رو به بانک نمیده که تا سررسید یکساله به مبلغی که حساب باهاش افتتاح شده پولی اضافه بشه
درمورد بانک هایی که ازشون اسم بردین نگران ورشکستگی و هاپولی شدن نباشید . بهرحال همه بانکها تحت نظارت مستقیم بانک مرکزی هستن و اگر قرار بر هاپولی شدن پولتون باشه مطمئن باشید تو بانکهای دیگه هم امکان رخ دادنش هست :D درمجموع بانکها رو با موسساتی که ورشکست شدن مقایسه نکنید
البته کار خوبی کردین پولتون رو تقسیم کردین . مصداق بارز همون ضرب المثل معروفی هست که میگه " همه تخم مرغ هارو داخل یک سبد نذار "

والا من تو این 2-3 ماه اخیر چون تراکنش حسابم زیاد بوده اصلا فرصت اینکه بشینم حساب کتاب کنم نداشتم. ولی ماه مهر که تراکنش حسابم کم بود سودم رو حساب کردم دیدم دقیقا همون 20 دادن .
آیا دقیق حساب کردین ؟ چون من دیدم خیلیا تو محاسبه سود اشتباه میکنن. بعنوان مثال طرف میگه من 10 میلیون تو بانک دارم سود 20 درصد یکسالش میشه 2 میلیون تومن. پس این 2 میلیون رو تقسیم بر 12 کنم سود ماهیانم مشخص میشه. ولی درواقع با این فرمول مقدار دقیق سود به دست نمیاد .
روش دقیق اینه که اون 2 میلیون تقسیم بر 365 بشه ، عدد بدست اومده در تعداد روزهای ماه ضرب بشه .
اینم روش فرمولیش :
عدد حاصل تقسیم بر ۳۶۵۰۰
حساب من سرده بلند مدت یکساله هست-حساب کوتاه مدت چجوره؟مثلا من هر ماه 490 تومن سودم رو به حساب کوتاه مدت بانک اینده بریزم اون 10 درصد سود که گفتی رو بعد چند ماه و چه شکلی میدند؟منظورت از قرض الحسنه هم تو همون بانک اینده هست یا موسسات قرص الحسنه هست؟اون چطوره؟

2-بله منظور کارمند احتمالا همین بوده که اون حساب رو ببندم و یه حساب جدید باز کنم...خب اگه این کار رو کنم این وسط ضرری متوجه من نمیشه؟پولی ازم کم نمیشه؟خب وقتی میشه این کار رو کرد که خب ادم میتونه هر ماه به محض دریافت سود ماهیانش دوباره ببره مثلا هر ماه یک تومن به مبلغش اضافه کنه و دوباره حساب بلند مدت یکساله اضافه کنه که!خب این کجاش بد هست؟توضیحی میدی چه ضرری داره اینطوری؟مثلا من اگه 7 مهر یه حساب بلند مدت باز کرده باشم و 7 مهر سال 99 زمان تمومش شدنش باشه خب اگه این ماه بیارم 1 تومن به سودم اضافه کنم و دوباره یه حساب تازه باز کنم اونوقت دوباره اون سود یکسالم از همین ماه شروع میشه تا یکسال بعد یا نه طبق فرمول قبلی دقیقا 7 مهر 99 تموم میشه؟اینطوری که سرم کلاه میره که نه؟چون مبلغ اضافی گزاشتم با مدت زمان سود کم!!!توضیح میدی در این مورد؟

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
حساب من سرده بلند مدت یکساله هست-حساب کوتاه مدت چجوره؟مثلا من هر ماه 490 تومن سودم رو به حساب کوتاه مدت بانک اینده بریزم اون 10 درصد سود که گفتی رو بعد چند ماه و چه شکلی میدند؟منظورت از قرض الحسنه هم تو همون بانک اینده هست یا موسسات قرص الحسنه هست؟اون چطوره؟
حساب کوتاه مدت سود سالیانه 10 درصد بهش تعلق میگیره . محاسبه سود بصورت ماه شمار هست، به زبون ساده یعنی به کمترین مانده ای که در طول ماه داشتین سود تعلق میگیره.
منظورم از حساب قرض الحسنه تو همون بانک اینده بود . حسابهای قرض الحسنه بهشون سودی تعلق نمیگیره .
سود حساب کوتاه مدت در سررسید ماهانه هر ماه محاسبه میشه و به حسابتون واریز میشه . درواقع بصورت ماهیانه سود کوتاه مدت رو بهتون میدن .
2-بله منظور کارمند احتمالا همین بوده که اون حساب رو ببندم و یه حساب جدید باز کنم...خب اگه این کار رو کنم این وسط ضرری متوجه من نمیشه؟پولی ازم کم نمیشه؟خب وقتی میشه این کار رو کرد که خب ادم میتونه هر ماه به محض دریافت سود ماهیانش دوباره ببره مثلا هر ماه یک تومن به مبلغش اضافه کنه و دوباره حساب بلند مدت یکساله اضافه کنه که!خب این کجاش بد هست؟توضیحی میدی چه ضرری داره اینطوری؟
وقتی نرخ شکست نداره پس قاعدتا شما هیچ ضرری شامل حالت نمیشه .
بله دقیقا میتونید هر ماه یه حساب جدید باز کنید و هیچ ضرری مالی براتون نداره جز اینکه حدود 1 ساعت تو بانک معطلی دارین تا حساب قبلی رو ببندین و یه جدید افتتاح کنید و 1000 تومن هم بابت کارمزد افتتاح حساب ازتون کسر میشه :D

مثلا من اگه 7 مهر یه حساب بلند مدت باز کرده باشم و 7 مهر سال 99 زمان تمومش شدنش باشه خب اگه این ماه بیارم 1 تومن به سودم اضافه کنم و دوباره یه حساب تازه باز کنم اونوقت دوباره اون سود یکسالم از همین ماه شروع میشه تا یکسال بعد یا نه طبق فرمول قبلی دقیقا 7 مهر 99 تموم میشه؟اینطوری که سرم کلاه میره که نه؟چون مبلغ اضافی گزاشتم با مدت زمان سود کم!!!توضیح میدی در این مورد؟
نه دیگه حساب یکسالتون از همون روزی آغاز میشه که سپرده رو افتتاح کردین .
فرضا شما 7 آبان بری یه سپرده جدید باز کنی سررسید یکسالش میشه 7 آبان 99 .
7 آذر بری سررسیدش میشه 7 آذر 99 .

ببینید واسه هرباری که شما قصد افزایش مبلغ سپرده رو دارین باید حساب قبلی رو ببندین و حساب جدید افتتاح کنید. اینجوری نیست روی همون حساب بلندمدت قبلی مبلغ جدید رو اضافه کنن.

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889

اینم روش فرمولیش :
عدد حاصل تقسیم بر ۳۶۵۰۰
دوست عزیز فرمول پرداخت قسط ماهیانه 10 تومن وام با کارمزد 4 درصد طی 24 ماه قرض الحسنه مهر ایران رو هم میگی؟

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
دوست عزیز فرمول پرداخت قسط ماهیانه 10 تومن وام با کارمزد 4 درصد طی 24 ماه قرض الحسنه مهر ایران رو هم میگی؟
از ماشین حسابهای آنلاین مربوطه استفاده کنید :
محاسبه با نرخ سود دلخواه رو باید انتخاب کنید

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
IMG_20200128_195518_710.jpg

کسب بازدهی ۱۳۹ درصدی صندوق #آسمان_یکم در ۱۰ ماهه ۱۳۹۸

طی این دوره ۱۰ ماهه شاخص کل بورس ۱۲۹ درصد رشد داشته است

www.asemanpmc.com
@asemanpmc
☎️۰۲۱-۴۱۷۹۳۰۰۰

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
مطمئنی !؟ گردشگری یک ساله 20 درصد میده ها

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
از ماشین حسابهای آنلاین مربوطه استفاده کنید :
محاسبه با نرخ سود دلخواه رو باید انتخاب کنید
درست در نیاورد
وامی که من برداشتم از قرض الحسنه ی مهر ایرانه نه بانک ملی
قسطش در ماه حدود 4545000 هست ولی این نرم افزار 4900000 ریال در آورد

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
درست در نیاورد
وامی که من برداشتم از قرض الحسنه ی مهر ایرانه نه بانک ملی
قسطش در ماه حدود 4545000 هست ولی این نرم افزار 4900000 ریال در آورد
از سامانه خود بانک مهر استفاده کنید
من تست کردم همین 4545000 محاسبه کرد
ضمنا اگر علاقمند هستین فرمول محاسبه اقساط رو متوجه بشین این مطلب رو هم بخونید درمورد فرمول محاسبه همراه با مثال توضیح داده

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
از سامانه خود بانک مهر استفاده کنید
من تست کردم همین 4545000 محاسبه کرد
ضمنا اگر علاقمند هستین فرمول محاسبه اقساط رو متوجه بشین این مطلب رو هم بخونید درمورد فرمول محاسبه همراه با مثال توضیح داده
سپاسگزارم
دوست عزیز من بخوام وام 100 تومنی که تعداد اقساط فراوان با درصد کامزد کم و طولانی مدت بگیرم باید چیکار کنم؟البته وام مسکن نباشه

karbar20

Registered User
لایک‌ها
414
سپاسگزارم
دوست عزیز من بخوام وام 100 تومنی که تعداد اقساط فراوان با درصد کامزد کم و طولانی مدت بگیرم باید چیکار کنم؟البته وام مسکن نباشه
اگر منظرورت 4 درصد پیدا کردی خبرمون کن
ولی 18 درصد پیدا می کنی اکثر بانک ها میدن

بالا