برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

RahaN

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان.میدونید از کی سود موسسه ها یا بانکها تغییر میکنه؟شنیده بودم احتمالش هست که پایین بیاد(موسسه کوثر من حساب دارم)

ahriman59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
299
پیرو سوال دوستمون توی پست قبل اگه طبق حرفای دیروز وزیر اقتصاد بخاطر رونق بورس و تولید بخوان سودهای بانکی رو کاهش بدن تکلیف قراردادهای ما با بانک ها چی میشه؟آیا موظفن به سپرده گذار قبلی تا پایان مدت سپرده سود رو با همون درصد بدن؟من یادمه وقتی سودای بلند مدت رو خود بانک مرکزی از 14 درصد به 20 درصد افزایش داد خود بانک ها خود بخود قرارداد های قبلی رو افزایش دادن.

ahriman59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
299
در جلسه‌ای با حضور وزیر اقتصاد پس از ارائه گزارش از آخرین وضعیت بازار سرمایه توسط رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، مقرر شد، با توجه به اخبار و گزارشات مختلف پیرامون نرخ سود بانکی و ضرورت ساماندهی آن، این موضوع در روزهای آتی در شورای پول و اعتبار مطرح و **** بخشی به نرخ سود بانکی مورد بحث قرار گیرد. بر این اساس بانک مرکزی نیز کنترل های لازم را در حوزه نظارت بر نرخ های سود بانکی انجام خواهد داد.
در این جلسه تاکید شد: کاهش تورم و هدف گذاری آن در سطح کمتر از 25 درصد در بلند مدت به دلیل کاهش نرخ سود بانکی اسمی، به نفع تولید و بازار سرمایه خواهد بود و یکی از برنامه های اصلی دولت در سال جاری خروج از رکود است که کاهش تورم به این مقوله از طریق کاهش نرخ های سود بانکی کمک خواهد کرد.

a-aramesh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
یه سوال داشتم چند میلیون روز شمار گذاشتم تو بانک مهر اقتصاد با سود 17 درصد سودش دهم هر ماه می ریزه حالا اگه مثلا وسط ماه بخوام دوباره تو حسابم پول بریزیم سود پول قبلی دوباره دهم واریز میشه ؟ منظورم اینه اگه وسط ماه پول به حساب روزشمار واریز کنم به روزهای قبلش سود تعلق نمیگیره؟

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
سلام
کوثر 24 درصد باز کردم. الان یک ماه گذشته ولی 28 روز سود ریختن و باید فردا برم بپرسم. بعد اس ام اس سود رو موبایل نمی یادو تلفن بانکش رسما مال بانک سپه است. بعد گفت پول قابل برداشت فقط سود رو گفت و باید فردا بپرسم. چون مدتی است گردشگری دارم و 23 درصدشم باز کردم، فکر می کنم اون خیلی بهتره و به یک درصد کمترش می ارزه. این شعبش خود پردازه خودشم کار نمی کنه.
منم اسفند حساب باز کردم برای ماه اول که باید 29 روز سود واریز می شد دقیقاً مال 28 روز ریخته شد و یک روزشو خوردند.

shooshijoon

Registered User
لایک‌ها
110
منم اسفند حساب باز کردم برای ماه اول که باید 29 روز سود واریز می شد دقیقاً مال 28 روز ریخته شد و یک روزشو خوردند.
سلام
اگر حسابتون کوتاه مدت باشه، و اسفند ماه حساب رو باز کرده باشید طبیعی است که اولین سودت 28 روز حساب بشه چون ماه اسفند 29 روزه و روز افتتاح حساب هم سود نداره چون حداقل موجودی در روز افتتاح صفره و سود نداره.

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
سلام
اگر حسابتون کوتاه مدت باشه، و اسفند ماه حساب رو باز کرده باشید طبیعی است که اولین سودت 28 روز حساب بشه چون ماه اسفند 29 روزه و روز افتتاح حساب هم سود نداره چون حداقل موجودی در روز افتتاح صفره و سود نداره.
ممنون، صفر بودن برای روز اول رو نمی دونستم

shooshijoon

Registered User
لایک‌ها
110
ممنون، صفر بودن برای روز اول رو نمی دونستم
سپرده های کوتاه مدت در روز افتتاح و بستن حساب سود ندارند. چون سود روزشمار این حسابها به حداقل موجودی درهر روز تعلق میگیره. و حداقل موجودی در روز افتتاح و بستن صفر است. بانکها ابتدا حساب رو باز می کنند و بعد اولین پول شما رو به حسابتون واریز می کنن بنابراین حداقل موجودی روز افتتاح صفره. روز بستن هم ابتدا پولتون رو برداشت می کنن و حساب رو صفر می کنند ، بعد می بندند. بنابراین روز بستن هم حداقل صفره و سود نداره.

mkh58

Registered User
لایک‌ها
69
در روزی که پول واریز می شود چه افتتاح باشد چه انتقال سودی تعلق نمی گیرد
به هیچ پولی در روز اول واریز سود داده نمی شود دقت کنید سود بعد از یک روز که می گذرد تعلق می گیرد
کمترین مانده در روز یعنی اینکه امروز شما 100 تومان دارید و امروز 10 تومان می ریزید در امروز به شما بابت همان 100 تومان سود می دهند هر چند پولش شما 110 است ولی فردا به 110 تومان سود پرداخت می شود به شرطی که پولی برداشت نشود
سپرده های کوتاه مدت در روز افتتاح و بستن حساب سود ندارند. چون سود روزشمار این حسابها به حداقل موجودی درهر روز تعلق میگیره. و حداقل موجودی در روز افتتاح و بستن صفر است. بانکها ابتدا حساب رو باز می کنند و بعد اولین پول شما رو به حسابتون واریز می کنن بنابراین حداقل موجودی روز افتتاح صفره. روز بستن هم ابتدا پولتون رو برداشت می کنن و حساب رو صفر می کنند ، بعد می بندند. بنابراین روز بستن هم حداقل صفره و سود نداره.

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
در روزی که پول واریز می شود چه افتتاح باشد چه انتقال سودی تعلق نمی گیرد
به هیچ پولی در روز اول واریز سود داده نمی شود دقت کنید سود بعد از یک روز که می گذرد تعلق می گیرد
کمترین مانده در روز یعنی اینکه امروز شما 100 تومان دارید و امروز 10 تومان می ریزید در امروز به شما بابت همان 100 تومان سود می دهند هر چند پولش شما 110 است ولی فردا به 110 تومان سود پرداخت می شود به شرطی که پولی برداشت نشود
چه سخت شد!
در حالت کلی مگه برای آخرین مانده روز سود تعلق نمی گیره؟ مگر اینکه یجایی خودش بگه برای حداقل مانده روز سود تعلق می گیره. فکر می کردم یعنی مانده حساب که وقتی ساعت ۲۴ روز عوض میشه حساب میشه.

shooshijoon

Registered User
لایک‌ها
110
چه سخت شد!
در حالت کلی مگه برای آخرین مانده روز سود تعلق نمی گیره؟ مگر اینکه یجایی خودش بگه برای حداقل مانده روز سود تعلق می گیره. فکر می کردم یعنی مانده حساب که وقتی ساعت ۲۴ روز عوض میشه حساب میشه.
قانون سپرده کوتاه مدت بدین صورت است که سود در هر روز به حداقل موجودی در آن روز تعلق میگیره. یعنی اگر حساب شما طی یک روز کامل از ساعت 12 امشب تا 12 فرداشب ، هزار بار هم بالا و پایین بشه در نهایت سود این 24 ساعت فقط به حداقل موجودی تغلق میگیره. مثلا اگر حساب شما امروز صبح 100میلیون موجودی داشته باشه و ظهر 99 میلیون برداشت کنید و عصر 200 میلیون واریز کنید در نهایت علیرغم اینکه موجودی حسابتون در پایان این روز 201 میلیون است ولی سود به حداقل موجودی طی این روز تعلق میگیره یعنی فقط به 1 میلیونش سود میدن.

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
ممنون از شما مطلب مفید بود.

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
809
امروز سود موسسه کوثر واریز شد برام
خیلی دقیق و درست، حتی یک ریال هم کم ندادن. ساعت 12 نیمه شب هم واریز شد.
از این حساب راحت با اینترنت بانکش به اون حسابم منتقل کردم ( قرض الحسنه به حساب کلید طلایی )
خودش اتوماتیک توکن همراه داره ( کد رو میفرسته رو گوشی برای انتقال )
13 تومن داشتم برای 30 روز 256 و خورده ای واریز کردن.
برای 31 روز هم حساب کردم میشه 264 و خورده ای.
نسبت به بانک ها و موسسات دیگه عالیه ( البته من فقط با ملی، ملت، صادرات، رفاه، پارسیان، کشاورزی، تجارت، مهر اقتصاد و آینده کار کرده بودم )

mrkasasi

Registered User
لایک‌ها
1
دوستان، موسسه ها اصولا عضو شتاب نمي تونن باشن؟

man_utd

Registered User
لایک‌ها
58
از این حساب راحت با اینترنت بانکش به اون حسابم منتقل کردم ( قرض الحسنه به حساب کلید طلایی )
نسبت به بانک ها و موسسات دیگه عالیه ( البته من فقط با ملی، ملت، صادرات، رفاه، پارسیان، کشاورزی، تجارت، مهر اقتصاد و آینده کار کرده بودم )

دوست عزیز برای شما sms واریز سود رسید؟ و با کارت عابر بانکش چقدر در روز میتوان برداشت کرد و روی کدام پوز کار میکنه؟

ممنون

sisiasal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
کوثر، اینترنت بانک؟ پناه بر خدا. من بعد از چند روز بالاخره امشب تونستم رمز کارتم رو عوض کنم. اول خود شعبه که خود پردازش کار نمی کرد، بعد بانک سپه که خود پردازش قبول نکرد رمز و عوض کند و بالاخره در نهایت شگفتی یک خودپرداز دیگر کوثر بعد از دوبار خطا و پس دادن کارت رمز رو عوض کرد. لطفا در رابطه با اینترنت بانک راهنمائی فرمائید.

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
اینترنت بانک کوثر فقط برای داخلی خود کوثر کاربرد داره به دلیل متصل نبودن به شتاب عملاً امکاناتی نداره. از کارت کوثر موقع خرید از روی کارت خوان ملت اگه باشه راحت خرید می کنید ولی برای واریز به کوثر راه دیگری نیست به جز از خود شعبه کوثر. این دردسر زیادیه

بالا