• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
من امروز بانک آینده بودم برای انتقال پول. با کارمند بانک صحبت سود حساب کوتاه مدت روزشماری که داشتم شد، ایشون گفتند اینها تا به حال بالای 20 درصد بود، ولی از روز شنبه میشه 10 درصد! بعدش هم بخشنامه بانکی رو بهم نشون داد و گفت همه بانک ها دارند سود حساب های کوتاه مدت شون رو تا این حول و حوش میارن پایین...

به این ترتیب از این به بعد از حساب های بانکی فقط به عنوان وسیله ای برای نگهداری موقت پول و کارهای شتابی و این جور امور استفاده کنیم و نگاه کردن بهشون به عنوان سرمایه گذاری منطقی نیست...
بانک آینده که دو روز قبل نرخ جدید رو شروع کرده چون میخواد مجوز بگیره هر بانک مرکزی گفت اونم میگه به روی چشم.ولی بانک ها خصوصی پایین میارن ولی تا چه حد مشخص نیست ولی فکر نکنم 10 درصدش کنن

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
من که سه شنبه بانک آینده بودم گفت همون23%میدهیم با کف 50 هزار تومن،پس چه جوری میگین شده نرخ جدید؟؟؟

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
من دیروز فتم گفتم سودتون الان چقدره؟
همون نرخ جدید رو گفتن .بهشون گفتم نرخ جدید رو اجرا کردین؟گفتن اره
دوستان ما داریم میریم بانک دی ببینیم چطور میشه

mahi58

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
11,288
من که سه شنبه بانک آینده بودم گفت همون23%میدهیم با کف 50 هزار تومن،پس چه جوری میگین شده نرخ جدید؟؟؟
کارمندشون به من گفت که بخشنامه تازه اومده و نرخ های جدید سود از شنبه (دو روز دیگه) شروع میشن.

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
امروز بانک قوامین بوم .
سپرده بهمن و اردیبهشت که باز میکردند امروز پنج شنبه . کارمندش گفت که از شنبه کسایی که حساب کوتاه مدت باز میکنن نرخ 10 درصد ولی اونایی که قبلا داشتن احتمالا به همون نرخ قبلی ( 18 درصد ) براشون محاسبه میشه ((( اینو قطعی نگفت )))

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام دوستان عزیز
10 تومن دارم بلااستفاده مونده فعلا بنا به دلایلی میخوام 1 یا 2 سال تو یه بانک سپرده کنم.
موسسه مالی اعتباری ثامن الایمه یک ساله 25 درصد سود میده ولی چون بانک نیست یه مقدار میترسم.
بانک ملی هم میگه 2 ساله بذاری 22 درصد سود میدم.
شما جای بهترین سراغ ندارین ؟ مثلا همین موسسه ثامن الایمه اگه بذارم ماهی 208 تومن سود میده ولی دلم بیشتر با بانکه تا موسسه

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
من رفتم بانک دی
بهشون گفتم به کارمندش گفت هیچی بهمون نگفتن هنوز
رفتم پیش رئیس گفتش که فعلا به قوت خود باقی میمونه با همون نرخ قبلی گفتم سپرده ها قدیمی چی گفتن همشو فعلا همون نرخ هستن تا یکماه دیگه که هیت مدیره تصمیم بگیره که چقدر سودشو کم کنه گفتم که ممکنه 10 درصد کنه گفت باید تا یکماه صبر کنید تا تصمیم بگیرن و گفت سپرده رو تبدیل کن به یکسال که 20 درصد بدون جریمه بهت بده.
منم تبدیلش نکردم تا یکماه ببینم چی میشه اگه 18 درصد هم شد همونجا باشه ولی کمتر شد همون یکساله که جریمه نمیخوره میزام

ali_1990

Registered User
لایک‌ها
65
دوستان موسسه مالی اعتباری مهر پولتون بزارین.روزشماربا سقف حداقل 1تومن 23درصد سود میده هرماه رو همون حساب
فقط شتاب نداره.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
دوستان موسسه مالی اعتباری مهر پولتون بزارین.روزشماربا سقف حداقل 1تومن 23درصد سود میده هرماه رو همون حساب
فقط شتاب نداره.

الان که نمیشه-شنبه هم که دستور رو اجرا میکنن

alpha041

Registered User
لایک‌ها
83
من امروز بانک آینده بودم برای انتقال پول. با کارمند بانک صحبت سود حساب کوتاه مدت روزشماری که داشتم شد، ایشون گفتند اینها تا به حال بالای 20 درصد بود، ولی از روز شنبه میشه 10 درصد! بعدش هم بخشنامه بانکی رو بهم نشون داد و گفت همه بانک ها دارند سود حساب های کوتاه مدت شون رو تا این حول و حوش میارن پایین...

به این ترتیب از این به بعد از حساب های بانکی فقط به عنوان وسیله ای برای نگهداری موقت پول و کارهای شتابی و این جور امور استفاده کنیم و نگاه کردن بهشون به عنوان سرمایه گذاری منطقی نیست...
الان با روابط عمومی آینده با شماره 27663200-021 تماس گرفتم
گفت از شنبه سپرده های جدید با نرخ سود 10 درصدی باز می شوند ولی سپرده های کوتاه مدتی که قبلا افتتاح شده اند مثل طرح عیدانه(23درصدی) تا اطلاع ثانوی همون نرخ باقی می مونند!
خودشون می دونند اگر نرخ را پایین بیارن همون منابع را هم از دست میدن و از طرفی هم میدونن برای اخذ مجوز باید تابع قوانین باشند برای همین سپرده های جدید را با نرخ مصوب باز می کنند!

Last edited:

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335
گفت از شنبه سپرده های جدید با نرخ سود 10 درصدی باز می شوند ولی سپرده های کوتاه مدتی که قبلا افتتاح شده اند مثل طرح عیدانه(23درصدی) تا اطلاع ثانوی همون نرخ باقی می مونند!
خودشون می دونند اگر نرخ را پایین بیارن همون منابع را هم از دست میدن و از طرفی هم میدونن برای اخذ مجوز باید تابع قوانین باشند برای همین سپرده های جدید را با نرخ مصوب باز می کنند!
یکی از دوستان در بانک آینده کار می کرد. اگه اطلاع داره نظر بدهد.
اگه طرح عیدانه را هم از 23 درصد کم کنند که اونایی که تو این 2 ماهه حساب باز کردند میرن حساب را می بندند.

mkh58

Registered User
لایک‌ها
69
مهر با بلوکه کردن یک میلیون تومان سود 24 می دهد
اگر یک میلیون را بلوکه نمی کردید 23 می داد
فقط شتاب نداره.

mahi58

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
11,288
والا کارمند بانک دقیقا همون حساب من رو می گفت میشه ده درصد سود. یعنی من دفترچه رو که توی دستم بود بهش نشون دادم گفتم این چند درصده، گرفت نگاهش کرد گفت اینها قبلا بالای 20 درصد بودند ولی از شنبه میشه 10 درصد (البته این رو هم بگم که حساب من عیدانه نیست و من فکر کنم حول و حوش آذر یا دی 92 بود که بازش کردم).

یه چیز دیگه: در حالی که کارمند روبروی من داشت کار انتقال پول من رو انجام می داد کارمند باجه بغلی داشت به یکی از مشتری های کله گنده شعبه که حساب 300 میلیون تومنی داشت تلفن می زد. من زیاد دقت نکردم به حرف هاشون، ولی این طور که از مضمون گفتگوشون بر میومد کارمند بانک داشت به طرف اطلاع می داد که حسابی که شما باز کرده بودید و سودش 20 درصد بود داره میاد پایین و میشه 10 درصد سود، پیشنهاد می دیم بیاید یه حساب بلندمدت باز کنید و پول تون رو منتقل کنید به اون که ضرر نکنید!

حالا البته حرف روابط عمومی بانک از کارمندهای یک شعبه موثق تره و امیدوارم چیزی که به شما گفتن درست باشه که حساب ما هم ارزش خودش رو حفظ کنه. :)

ali_1990

Registered User
لایک‌ها
65
مهر با بلوکه کردن یک میلیون تومان سود 24 می دهد
اگر یک میلیون را بلوکه نمی کردید 23 می داد
نه عزیز
1میلیون 3ماه اول فقط بلوکه میکنه.و سودشم از ابتدا تا انتها 23.
اگر بلوکه نکنه از ابتدا سودش 18درصد

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
لایک‌ها
16,664
بانک ملت شیراز 10 میل بلاک کرد واسه 6 ماه با سود 22% ... هر چقدر هم اضاف کردی باز محاسبه میشه...

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
بانک ملت شیراز 10 میل بلاک کرد واسه 6 ماه با سود 22% ... هر چقدر هم اضاف کردی باز محاسبه میشه...

شش ماهه قوامین 24.5 بدون حداقل موجودی ولی اضافه دیگه نمیشه کرد .

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
من رفیقم که بهش این خبر رو گفتم رفته بانک آینده روزشمارش رو کرده بلند مدت...چون کارمند آینده گفته از موقعی که بخشنامه رو اجرا کنیم اونایی که قبلا کوتاه مدت باز کرده باشن سودشون کم میشه ولی اونایی که از قبل بلند مدت باز کرده باشن سودشون 25% میمونه! ولی اگه بلند مدت رو باز نکنید و این بخشنامه رو اجرا کنیم دیگه 25% به بلند مدت های جدید نمیدیم! رفیق منم سریعا کرده بلند مدت یک ساله!
من احمق نرفتم بکنم الان پیشمونم..فردا هم جمعه س!

mahi58

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
11,288
من رفیقم که بهش این خبر رو گفتم رفته بانک آینده روزشمارش رو کرده بلند مدت...چون کارمند آینده گفته از موقعی که بخشنامه رو اجرا کنیم اونایی که قبلا کوتاه مدت باز کرده باشن سودشون کم میشه ولی اونایی که از قبل بلند مدت باز کرده باشن سودشون 25% میمونه! ولی اگه بلند مدت رو باز نکنید و این بخشنامه رو اجرا کنیم دیگه 25% به بلند مدت های جدید نمیدیم! رفیق منم سریعا کرده بلند مدت یک ساله!
من احمق نرفتم بکنم الان پیشمونم..فردا هم جمعه س!
نگران نباش، فکر نکنم زیاد ضرر کرده باشی. اگه اشتباه نکنم یک ساله های جدید هم بالای 20 درصد هستند.

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
خوب بانک دی که گفته ما تا یکماه همون سود و پرداخت میکنیم ولی تو این یکماه هیت مدیره تصمیم میگره که بعد از یکماه دیگه چقدر سود بده.
22 درصد نرخ جدید یکساله هست.زیاد هم ضرر نکردی.
در ضمن مشخص نیست بعد از یکماه دوباره سود سپرده ها برگده یا نه اینطوری به ضرر بانک هست یا یه راه دیکه هم بانک میزاره اونم اینکه سپرد ها ی یکساله رو 22 درصد که میده میشه واریز و برداشت کرد ظاهری یکساله هست ولی همون روزشمار حساب میشه به احتمل زیاد باید اینطوری باشه

بالا