• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

p30doc

Registered User
لایک‌ها
2,205
این حرفهایی که می زنید رو واقعا" باور دارید؟ وقتی اختلاسهای میلیاردی توسط دوستان ( مانند خاوری و چهار نفر از روسای اسبق بانکهای دولتی که در حال محاکمه هستند) همین بانک مرکزی عزیز صورت میگیره این بانک مرکزی عزیز! و درستکار ! با افزایش قیمت ارز از 1000 تومان به 3000 تومان و بالطبع افزایش بهای تمام کالاها و خدمات پول اختلاس شده توسط دوستانشان را از جیب این ملت بخت برگشته می گیرند تا بانکهای ورشکسته شان بتوانند همچنان سر پا بمانند. و اینجوری به اصطلاح شما اصل سپرده مردم را تضمین! می کنند.
دوست عزیز مسئله رو سیاسی نکنید.
بی اساس هم صحبت نکنید.
من نماینده بانک مرکزی نیستم. از چیزایی که شما هم فقط خودتون میدونید ودلایل جالبی که برای نرخ ارز مطرح می کنید سر در نمیارم.
بحث موسسات مجاز بود بنده هم گفتم موسسات مجاز از کجا معلوم میشه.
اینکه شما بیاید مباحث مالی رو قاطی سیاسی بازی کنید هیچ سودی نداره.
همچنین این فوروم بحث سیاسی ممنوع.
موفق باشید.

sa12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
45
بی اساس هم صحبت نکنید.
من نماینده بانک مرکزی نیستم. از چیزایی که شما هم فقط خودتون میدونید ودلایل جالبی که برای نرخ ارز مطرح می کنید سر در نمیارم.
موفق باشید.

اشتباه نکنید این بحث سیاسی نیست بلکه واقعیتهای اقتصادی در ایران امروز است. اگر اطلاعات اقتصادی خودتان را قدری افزایش دهید و ساده لوحانه به امور اقتصادی نگاه نکنید پی به درستی سخنان من می بریید. متاسفم که با گذشت این همه سال هنوز می توانند عده ای را راحت فریب دهند و به ریش شان بخندند.

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
لطف نمایید شما مجموعه شرایطی که منجر به ورشکستگی یک نهاد مالی می شود را بیان نمایید تا اطلاعات اقتصادی ما هم تکمیل شود.

خبر گزاری فارس در تاریخ 7 دی ماه 92 اعلام می کند:
آخوندی در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین:
بانک مسکن ۱۰۰ درصد ورشکسته است
وزیر راه و شهرسازی گفت: بانک مسکن گروگان مسکن مهر است و ۳ برابر میزان وام‌دهی، وام داده است و ۱۰۰ درصد ورشکسته است.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921007001536#sthash.BNbA5aNw.dpuf
وزیر راه و شهرسازی !
تاریخ خبر : یکسال قبل
دلیل: میخواستن از زیر مسئولیت مسکن مهر در برن.

sa12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
45
تا اونجایی که من اطلاع دارم بعضی از موسسات در حال گرفتن مجوز بودن که بانک مرکزی در سال جدید باز هم شرایط رو سخت تر کرد برای موسسات

مثلا موسسه ثامن یا موسسه نور هر دو مبلغ سنگینی به به بانک مرکزی داده اند برای گرفتن مجوز تا نصف دیگر رو هم بعد از پذیره نویسی بدهند تا مجوز را بگیرند اما گویا یهو بانک مرکزی مبلغ و تعهدات رو بیشتر از گذشته کرد و این باعث شد بعضی موسسات در حال گرفتن مجوز نتوانند اون مبلع بیشتر رو تهیه و یا تعهدات بیشتر رو انجام دهند و در وسط کار ماندند و پولشون هم دست بانک مرکزی مانده و با اسمی مثل "درشرف گرفتن مجوز" همونطور مونده اند.... که مدتی هم با همین اسم بخاطر دادن اون مبلغ بسیار سنگین به بانک مرکزی اسمشون در سایت بانک مرکزی به عنوان در شرف تاسیس گذاشته شد

حالا موسسات میگن ما با شرایط همون دو سال پیش میخواستیم مجوز بگیریم اما بانک مرکزی زیر بار نمیره و میگه با شرایط جدید باید فعالیت کنید و حتی بانک مرکزی پول واریز شده قبلی این موسسات رو هم پس نمیده که حتی مبلغش از چند میلیارد گویا بالاتره از طرفی هم چون نصف مبلغ تعهد شده رو پرداخت کرده اند هم نمیتونه اینها رو بصورت رسمی بگه شما غیر مجازید و اسم ببره که با این اسامی غیر مجازند... البته بعضی موسسات چون همان مبلغ نصف تعهدات اولیه رو هم تا بحال نداده اند میان اسم میبرندکه با این اسم موسسه مجوز نداره ولی برای اون موسسات اسم نمیبرن اما نمیگن هم مجوز دارند.... و این جریان هنوز ادامه دارد....

خلاصه کلام اینکه سبیل آقایان بانک مرکزی رو نیم چرب کردن !:( ولی آقایون متدین! بانک مرکزی می خواهند سبیل پر پشتشان تمام چرب شود:) . درسته؟

sa12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
45
میخواهم خدمت کسانی که اینقدر از سر نا آگاهی سنگ بانک مرکزی را به سینه می زنند بگویم که از یکماه مانده به نوروز تا اوایل اردیبهشت ، رقابت شدیدی میان همه بانکها چه دولتی و چه خصوصی بر سر جذب هر چه بیشتر سپرده های مردم بوجود آمد . هریک سعی می کردند با بالاتر بردن سود متعلقه به سپرده گذاران ، میزان بیشتری از سرمایه سرگردان جامعه را جذب کنند. تا اینکه جناب آقای سیف مدیر عامل بانک مرکزی و همکارانشان با همراهی دولت بانکهای ایران را متقاعد کردن که سود ها را بشدت کاهش دهند و روزشمار رابه 10 درصد برسانند. با اینکار لطمه بزرگی به مردم بینوایی زدند که با مختصر پس انداز خود در بانکها می خواستند با سود بانکی قدری از فشار تورمی موجود را کاهش دهند. پس بدانید که عامل اصلی کاهش نرخ سود بانکی همین آقایان موجه! بانک مرکزی و دولت تدبیر! بوده اند.

sa12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
45
به کسانی که اینجا کاسه داغتر از آش شده اند و برای هر نوع سپرده گذاری مردم را حواله میدهند به استعلام گیری از بانک مرکزی و لیست موسسات مجاز ارائه می دهند بگویم که همه این تورم و تنزل ارزش پول ملی نتیجه خدمات! مدیران اسبق (بهمنی) و فعلی( سیف) همین بانک مرکزی مورد اعتماد تان است . اگر نبود مداخله همین بانک مرکزی عزیز شما در ادامه رقابت بانکها باهم الان سود بانکی کوتاه مدت به بالای 30 درصد رسیده بود.این آقایان تورم بالای 35 درصد کشور را زیر 20 درصد عنوان می کنند تا بنا به اظهارات خودشان باز هم سود بانکی را پایین تر بیاورند. باز نگویید سیاسی حرف نزن ! شما که اطلاع نداری بدان که در هیچ کشوری مسایل سیاسی از مسایل اقتصادی جدا شدنی نیست. سیاست و اقتصاد شبیه دو خواهر دوقلو بهم چسبیده اند.

rt912

Registered User
لایک‌ها
392
بانكهاي دولتي بسيار خدمات ضعيفي دارن و هم خيلي شلوغتر هستن و هم رفتار كارمندهاشون خوب نيست
اما چون قديمي تر هستن و شعب بيشتري دارن مردم اعتماد بيشتري دارن بهشون
من خودم هميشه با بانكهاي خصوصي كار ميكنم
البته در مورد اين بانك سپه و مسكن هم كه گفتيد فكر نكنم رئيس يا كارمندش مقصر باشن منم قبلا همچين مشكلي برام پيش اومد اكثر بانكهاي دولتي اگر سپرده بلند مدت رو قبل از يك سال ببنديد هيچ سودي بهش تعلق نميگيره و پشت گواهي سپرده هم معمولا نوشته! كلا روشون زياده

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,092
بی اساس هم صحبت نکنید.
موفق باشید.
شما کجا درس خوندی؟ الان این بحثو بهش میگی سیاسی؟چرا وقتی جواب قانع کننده نداری اینجوری میخوای منحرف کنی؟

Sent from my XPERIA Z1 - THE BEST OF SONY

sa12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
45
بانكهاي دولتي بسيار خدمات ضعيفي دارن و هم خيلي شلوغتر هستن و هم رفتار كارمندهاشون خوب نيست
اما چون قديمي تر هستن و شعب بيشتري دارن مردم اعتماد بيشتري دارن بهشون
من خودم هميشه با بانكهاي خصوصي كار ميكنم
البته در مورد اين بانك سپه و مسكن هم كه گفتيد فكر نكنم رئيس يا كارمندش مقصر باشن منم قبلا همچين مشكلي برام پيش اومد اكثر بانكهاي دولتي اگر سپرده بلند مدت رو قبل از يك سال ببنديد هيچ سودي بهش تعلق نميگيره و پشت گواهي سپرده هم معمولا نوشته! كلا روشون زياده

اخه حساب من به اصطلاح خودشان یکساله روز شمار بود یعنی به گفته خودشان هر موقع می بستم بدون برگشت سود با نرخ 22 درصد حساب می کردند. واقعیت اینستکه بانکهای ورشکسته سپه ، مسکن و ملی چون دچار کمبود نقدینگی هستند در برابر بسته شدن حسابها و خروج سرمایه مانعتراشی می کنند.

sa12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
45
شما کجا درس خوندی؟ الان این بحثو بهش میگی سیاسی؟چرا وقتی جواب قانع کننده نداری اینجوری میخوای منحرف کنی؟

خوب گفتی برادر جان ! عده کمی در اینجا هستند که یا کمترین اطلاعات اقتصادی و اجتماعی را دارند یا می دانند اوضاع چه خبره ولی سرشان را مثل کبک زیر برف کردند تازه ادعاشونم گوش فلک رو پر کرده. اومده از بانک مرکزی دفاع می کنه که حتی نمایندگان مجلس بابت گند کاریهاش، مدیر عامل بی سوادش را برای ادای توضیحات تابحال چند بار به مجلس احضار کرده اند.

rt912

Registered User
لایک‌ها
392
متاسفانه افرادی که صحبت از ورشکستگی می کنند ذره ای اطلاعات اقتصادی ندارند.

دوست عزيز احتمال ورشكستي بانكها هست (البته نه به اون صورت كه پول مردم رو بخوره يا توان برگردوندن پول مردم رو نداشته باشه)
به جز اينكه افزايش هزينه هاي بانك و افزايش معوقات بانكي ميتونه منجر به ورشكستشون بشه
در اثر تغيير سياستهاي پولي هم اگر قبلش تمهيدات لازم صورت نگيره ممكنه اين اتفاق بيفته

فرضا كل پول(نقدينگي) جامعه 100 تومنه و بانكها قراره 20 درصد سود بدن يعني تا پايان سال بايد نقدينگي 120 تومن پول در جامعه باشه! حالا اگر بانك مركزي بخواد نقدينگي رو كنترل كنه كه شرط اول كنترل تورم هست و مثلا 10 درصد نقدينگي رو اضافه كنه 10 تومن اين وسط كم مياد كه اگر اين روند ادامه پيدا كنه در بلند مدت شكاف زيادي ايجاد ميكنه كه در واقع باعث افزايش معوقات بانكها و ورشكستگيشون ميشه

پس يا بايد سود بانكي همزمان با كاهش رشد نقدينگي كم بشه وگرنه در بلند مدت شكاف ايجاد شده بين سود و نقدينگي به ورشكستي بانكها منتهي ميشه! البته معمولا وقتي اين اتفاق ميفته با تزريق جديد نقدينگي و قرض از بانك مركزي كه اثر تورمي شديدي داره ميشه از اين اتفاق جلوگيري كرد كه معمولا همين راه هم انتخاب ميشه!! و هيچوقت به ظاهر نميبيندي كه بانكها ورشكست شدن

اما در واقع به جاي اينكه مستقيم بيان پول مردم رو بخورن تزريق نقدينگي- تورم رو به اونها تحميل ميكنن مثلا خرداد پارسال تورم نقطه به نقطه تا 45 درصد بالا رفت و نقدينگي در چند سال گذشته از 60 هزار ميليارد تا 500 هزار ميليارد رسيد و ريال بي ارزش شد ولي ملت خوشحال كه بانكها ورشكست نشدن و سود بانكي دارن ميدن! در حالي كه فقط در سال 91 با تورم 45 درصد و سود 20 درصد 25 درصد پولشون رفته... و الان هم تورم 7-8 درصد هنوز بالاتر از سود بانكيه! (هر چند بهتره نرخ سود با تورم نقطه به نقطه مقايسه بشه اما به هر حال اين قضيه هميشه وجود داشته)

Last edited:

p30doc

Registered User
لایک‌ها
2,205

خاموش باش پسر جان.
حوصله هم ندارم وقتم رو با امسال تو هدر بدم.
من خودم میدونم 3 هزار میلیارد رفته و ...
آغاز بحث از اینجا شروع شدن که ایشان من میگم موسسات مجاز از نظر بانک مرکزی اینه.
نه اینجا من بانک مرکزی رو تایید کردم نه رد .
ولی ایشون بدون هیچ پایه و اساسی اومدن شروع کردن به کوبیدن دولت.
عرض کردم نه من سخنگوی بانک مرکزیم و نه دولت.
فقط گفتم موسسات مجاز در ایران این ها هستند.

rt912

Registered User
لایک‌ها
392
اخه حساب من به اصطلاح خودشان یکساله روز شمار بود یعنی به گفته خودشان هر موقع می بستم بدون برگشت سود با نرخ 22 درصد حساب می کردند. واقعیت اینستکه بانکهای ورشکسته سپه ، مسکن و ملی چون دچار کمبود نقدینگی هستند در برابر بسته شدن حسابها و خروج سرمایه مانعتراشی می کنند.
متاسفانه بانكها موقع پول گرفتن همه جوره راه ميان تا پول رو بگيرن موقع پول پس دادن صد تا بامبول در ميارن! خصوصا دولتيها
توي گواهي سپرده نوشته بودن كه هر وقت بگيري سود 22 درصد و بدون جريمه هست؟
به طور كلي بانكهاي دولتي براي سپرده هاي بلند مدت معمولي تا زير يك ماه سود نميدن بعد از يك ماه سود كوتاه مدت ميدن(10 درصد) و همينطور براي 3 ماه و 6 ماه و ... همين بازي رو دارن

Last edited:

sa12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
45
خاموش باش پسر جان.
حوصله هم ندارم وقتم رو با امسال تو هدر بدم.
من خودم میدونم 3 هزار میلیارد رفته و ...
آغاز بحث از اینجا شروع شدن که ایشان من میگم موسسات مجاز از نظر بانک مرکزی اینه.
نه اینجا من بانک مرکزی رو تایید کردم نه رد .
ولی ایشون بدون هیچ پایه و اساسی اومدن شروع کردن به کوبیدن دولت.
عرض کردم نه من سخنگوی بانک مرکزیم و نه دولت.
فقط گفتم موسسات مجاز در ایران این ها هستند.

نه اینکه این دولت به همه وعده های داده شده خودش عمل کرده حالا هر کسی کوچکترین انتقادی می کنه به رگ غیرت جنابعالی بر میخوره ! اگر احمدی نژاد با داس بجان اقتصاد ایران افتاد این دولت تدبیر و امید ! هم با پنبه داره گوش خلایق را میبره.

sa12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
45
دوست عزيز احتمال ورشكستي بانكها هست (البته نه به اون صورت كه پول مردم رو بخوره يا توان برگردوندن پول مردم رو نداشته باشه)
به جز اينكه افزايش هزينه هاي بانك و افزايش معوقات بانكي ميتونه منجر به ورشكستشون بشه
در اثر تغيير سياستهاي پولي هم اگر قبلش تمهيدات لازم صورت نگيره ممكنه اين اتفاق بيفته

فرضا كل پول(نقدينگي) جامعه 100 تومنه و بانكها قراره 20 درصد سود بدن يعني تا پايان سال بايد نقدينگي 120 تومن پول در جامعه باشه! حالا اگر بانك مركزي بخواد نقدينگي رو كنترل كنه كه شرط اول كنترل تورم هست و مثلا 10 درصد نقدينگي رو اضافه كنه 10 تومن اين وسط كم مياد كه اگر اين روند ادامه پيدا كنه در بلند مدت شكاف زيادي ايجاد ميكنه كه در واقع باعث افزايش معوقات بانكها و ورشكستگيشون ميشه

پس بايد سود بانكي همزمان با كاهش رشد نقدينگي كم بشه وگرنه در بلند مدت شكاف ايجاد شده بين سود و نقدينگي به ورشكستي بانكها منتهي ميشه! البته معمولا وقتي اين اتفاق ميفته با تزريق جديد نقدينگي و قرض از بانك مركزي كه اثر تورمي شديدي داره ميشه از اين اتفاق جلوگيري كرد كه معمولا همين راه هم انتخاب ميشه!! و هيچوقت به ظاهر نميبيندي كه بانكها ورشكست شدن

اما در واقع به جاي اينكه مستقيم بيان پول مردم رو بخورن تزريق نقدينگي- تورم رو به اونها تحميل ميكنن مثلا خرداد پارسال تورم نقطه به نقطه تا 45 درصد بالا رفت و نقدينگي در چند سال گذشته از 60 هزار ميليارد تا 500 هزار ميليارد رسيد و ريال بي ارزش شد ولي ملت خوشحال كه بانكها ورشكست نشدن و سود بانكي دارن ميدن! در حالي كه فقط در سال 91 با تورم 45 درصد و سود 20 درصد 25 درصد پولشون رفته... و الان هم تورم 7-8 درصد هنوز بالاتر از سود بانكيه! (هر چند بهتره نرخ سود با تورم نقطه به نقطه مقايسه بشه اما به هر حال اين قضيه هميشه وجود داشته)

شما دقیقا" نظر مرا بطور مبسوط بیان فرمودیید. وجود بدهکاران میلیاردی که وامهای کلان را بصورت رانتی بویژه از بانکهای دولتی دریافت نموده اند و بانکها در دریافت اقساط این وامها در مانده شده اند همراه با اختلاس های متعدد در سیستم بانکی و علل دیگر شرایطی را فراهم می سازند که بانکهای بزرگ دولتی به مرز ورشکستگی می رسانند. ولی همانطور که فرمودیید جهت چلوگیری از ورشکستگی کامل بانک مرکزی با چاپ بی رویه اسکناس و درواقع تزریق تورم به جامعه ظاهرا" ورشکسگی را به تاخیر می اندازد.

p30doc

Registered User
لایک‌ها
2,205
نه اینکه این دولت به همه وعده های داده شده خودش عمل کرده حالا هر کسی کوچکترین انتقادی می کنه به رگ غیرت جنابعالی بر میخوره ! اگر احمدی نژاد با داس بجان اقتصاد ایران افتاد این دولت تدبیر و امید ! هم با پنبه داره گوش خلایق را میبره.

شما بگو حالت خوبه؟
یکی بیاد به این آقا بگه حرف من چیه.
برادر بزرگوار شما یک بار گوش کن تا انتها من اصلا چی میگم.

بحث از موسسات مجاز بود بنده هم این متن را نوشتم.
در اینجا می تونید بانک‌ها و مؤسسات اعتباري مجاز رو نگاه کنید.
سایت بانک مرکزی
http://www.cbi.ir/simplelist/1541.aspx

حالا شما در متن من تایید بانک مرکزی را دید؟ که شما میاد در مورد رد بانک مرکزی مطلب می نویسد.
همچنین اینکه این تاپیک اسمش سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت
لذا باید در این تاپیک در مورد این مسئله صحبت کنید.
شما اگر نقدی بر بانک مرکزی یا سیاست اقتصادی هر دولتی دارید میتونید برید یه تاپیک بزنید در اون تاپیک در مورد این مسائل گفتگو انجام بشه بنده هم شرکت خواهم کرد.

افتاد !!!!

SiSil1

Registered User
لایک‌ها
135
شما دو بزرگوار چرا یه تاپیک مجزا دال بر نقد بانک های رسمی کشور نمیزنید ؟
اینجا واقعا جای این شکایت ها و بحث و جدالها نیست (همه میدونن که تمام فسادهای اقتصادی و بقیه مشکلات از گور چه کسایی بلند میشه منتها گفتم جاش اینجا نیست!)
شما دلایل خودت رو بگــو تو یه تاپیک مجزا بقیه میان میخونن دیگه انتخاب با خوشون هست که چه کاری رو انجام بدن

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
بحث اصلی و زنگ خطر ورشکستگی تمام بانک ها که در فعالیت های نا سالم اقتصادی و نه تولید سرمایه گذاری های کلان کردند فقط و فقط به این مسئله بر میگرده:
رکود مسکن!
تا الان بانک ها مستقیم و غیر مستقیم در پروژه های مسکن فعال بودند، و الان با رکود شدید مسکن یکی یکی دارند ورشکسته میشن :D لپ کلام. پس تعجبی نداره دیگه نتونن سود بدن چون تا الان با ربای تورم پروری مسکن داشتند به فعالیت های ناسالم اقتصادی ادامه میدادند... البته سود خوبیم کردند سود 300 درصدی میکردند 20% سود میدادند تا الان که...

sa12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
45
بحث اصلی و زنگ خطر ورشکستگی تمام بانک ها که در فعالیت های نا سالم اقتصادی و نه تولید سرمایه گذاری های کلان کردند فقط و فقط به این مسئله بر میگرده:
رکود مسکن!
تا الان بانک ها مستقیم و غیر مستقیم در پروژه های مسکن فعال بودند، و الان با رکود شدید مسکن یکی یکی دارند ورشکسته میشن :D لپ کلام. پس تعجبی نداره دیگه نتونن سود بدن چون تا الان با ربای تورم پروری مسکن داشتند به فعالیت های ناسالم اقتصادی ادامه میدادند... البته سود خوبیم کردند سود 300 درصدی میکردند 20% سود میدادند تا الان که...

امروز رفته بودم شعبه بانک مسکن دیدم گروه گروه از مردم برای بستن حسابها یشان و دریافت موجودی خود اقدام میکردن . همه ناراضی از تاخیر در پرداخت سود مقرر بودند . بانک سپه ورشکسته هم وضعی بهتر از این نداشت. گویا مدیران ابله و بیسواد بانک مرکزی علیرغم همه زوری که می زنند قادر به جلوگیری از ورشکستگی کامل این بانکهای دولتی وامانده نیستند.

بالا