• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
به نظر من هم سود بانکی در سالم سازی اقتصاد نقش نداره!!!!!!! یعنی ابتدا باید اقتصاد سالم بشه و بانکها مستقل باشن مثل سایر ممالک پیشرفته,اونوقت تورم مثلا میشه ۵ درصد مثل خیلی از کشورها و تبعا یه بانک که درامدشو باید خودش کسب کنه,نمیاد سود ۲۰ درصد بده!!!!!!! وباید زیر ۵ درصد سود بده,قاعدتا در چنین کشوری تولید هم رونق داره و کسی نمیاد سود زیر ۵ درصد بگیره!!!!! بعضی کشورها از پول تو بانک مالیات میگیرن به جای این که سود بدن!!!!! چون اقتصاد آزاد و سالم وبدون رانت است و میگن پولتو به جای بانک بنداز تو کار و گرنه بیا مالیاتشم بده!!!!!! سود بانکی تابع تورم است نه تورم تابع سود بانکی!!!! مملکت درست شه,سود و تولید هم در جای خودش قرار میگیره,در یک اقتصاد داغون با وام ۲۸ درصد ,مسلما سود ۲۰ در صد کم هم است!!!!!!!

mr.foad

Registered User
لایک‌ها
127
آقایون من هنوز فکر میکنم جریان سود بانکی موقتیه عین سالهای پیش که از اینم پایین تر اومده بود. اگه اشتباه میکنم اصلاح کنید. هی سود رو میارن پایین یه چیزی گرون میشه دوباره میبرن بالا. حتی اگه نتونن علنا ارقام رو بالا ببرن بانکها اینو تحمل نمیکنن که پول مردم دراد بره جای دیگه واسه همین همه شروع میکنن به تخلف و ترفند و .. و بانک مرکزیم تو اون شرایط چشمشو رو حسابایی که تو قراردادشون نوشته 18 درصد ولی داره 25 درصد پرداخت میشه میبنده. این بانکها جزئی از حکومتن نمیتونن منابعشون رو کاهش بدن. یه سری دونه درشتها دارن ازش میخورن.

mr.foad

Registered User
لایک‌ها
127
آقایون من هنوز فکر میکنم جریان سود بانکی موقتیه عین سالهای پیش که از اینم پایین تر اومده بود. اگه اشتباه میکنم اصلاح کنید. هی سود رو میارن پایین یه چیزی گرون میشه دوباره میبرن بالا. حتی اگه نتونن علنا ارقام رو بالا ببرن بانکها اینو تحمل نمیکنن که پول مردم دراد بره جای دیگه واسه همین همه شروع میکنن به تخلف و ترفند و .. و بانک مرکزیم تو اون شرایط چشمشو رو حسابایی که تو قراردادشون نوشته 18 درصد ولی داره 25 درصد پرداخت میشه میبنده. این بانکها جزئی از حکومتن نمیتونن منابعشون رو کاهش بدن. یه سری دونه درشتها دارن ازش میخورن.

shagerd1

Registered User
لایک‌ها
228
تمام سعی دولت اینه که بتونه شرایط سال های 83-84 آخرین سال های دوره اصلاحات رو تکرار کنه و با تورم اسمی 10-12 !!!! درصد سود های بانکی رو به روش غیر دستوری!! به 14 یا حتی 12 درصد برسونه.به هر قیمتی و قربانی شدن هر کسی.
البته قبلا سپرده های 5 ساله و.... حتی اوراق هم موجود بود که اکثرا 20 درصد یا بیشتر سود میدادن و سپرده مردم رو جذب میکردند.

l549x2nmhsghrmwh4roc.jpg
hl3g3sx78sbtvwa0h.jpg

Last edited:

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دربیارن کجا ببرن؟
کدوم یکی از ما حاضره پولشو در بیاره بره بسمت سکه،دلار و مسکن
سود از ۱۸ پایین تر بیاد،حتی برسه به ۱۵ هیچ اتفاقی نمیافته
من فقط این رو میدونم در شرایط رکود که هیچ تولید و هیچ تجارتی نیست، سود بالا نتنها غیر اصولی هست بلکه خطرناک هم هست؛چون فقط با چاپ اسکناس هست؛
همچنین سرمایه گذازی در بانک،سکه،مسکن،ارز،در هیچ اقتصادی بجز اقتصاد بیمار ما جایی نداره

تمام سعی دولت اینه که بتونه شرایط سال های 83-84 آخرین سال های دوره اصلاحات رو تکرار کنه و با تورم اسمی 10-12 !!!! درصد سود های بانکی رو به روش غیر دستوری!! به 14 یا حتی 12 درصد برسونه.به هر قیمتی و قربانی شدن هر کسی.
البته قبلا سپرده های 5 ساله و.... حتی اوراق هم موجود بود که اکثرا 20 درصد یا بیشتر سود میدادن و سپرده مردم رو جذب میکردند.

l549x2nmhsghrmwh4roc.jpg
hl3g3sx78sbtvwa0h.jpg

تلان هم اوراق درآمد ثابت وجود دارن که سرمایه هایدمردم رو جذب کنند که سودشون یک تا سه درصد بالاس سود بانکی هست و ریسک برابر سود بانکی دارن

نکته ای که میخوام بگم این هست که هرچقدر غر بزنیم یا به طرفدارهای کاهش سود بانکی.بتازیم،دولت همیشه کار خودش رو میکنه ما در تصمیمات شریک نیستیم؛بهترین کار این هست که با شرایط جدید کنار بیام و روش.سوار بشیم، نه اینکه دربرابرش.مقاومت کنیم؛هیچ وقت با مقاومت کردن راه بجایی نمیبریم

Sent from my E5823 using Tapatalk

EhsanCPU

Registered User
لایک‌ها
199
در شرایط حساس و بد اقتصادی به نظر من مردم با فکر جلو میرن و اکثریت مردم تصمیم فکورانه و متحدی میگیرن
باید دید بعد از کاهش سود بانکی اکثریت مردم برای سرمایشون چه تصمیمی میگیرن ...
البته در بعضی مواقع هم قدرت انتخاب از مردم گرفته میشه یا انتخاب بهتری ندارن و مجبورن بسوزن و بسازن که اگه اینطور بشه واقعا بهشون ظلم میشه :(

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
فقط نرخ ارز رو در طول این سالها داشته باشید,
در شرایط حساس و بد اقتصادی به نظر من مردم با فکر جلو میرن و اکثریت مردم تصمیم فکورانه و متحدی میگیرن
باید دید بعد از کاهش سود بانکی اکثریت مردم برای سرمایشون چه تصمیمی میگیرن ...
البته در بعضی مواقع هم قدرت انتخاب از مردم گرفته میشه یا انتخاب بهتری ندارن و مجبورن بسوزن و بسازن که اگه اینطور بشه واقعا بهشون ظلم میشه :(
مشکل اینجاست,الان برای یک اقتصاد ناسالم,نسخه اقتصاد سالمرو پیچیدند و در حال اجراش هستند,سوال اساسی اکثر سود بگیران که طیف کمی رو هم شامل نمیشه,اینه, طبق سنت گذشته در بازارهای موازی تورم ایجاد میشه و ما جا میمانیم,پس تا دیر نشده وارد بازی قدیمی سکه و دلار و مسکن شویم چون امتحانشو پس داده!!!!! و یا جای دیگه ای که سود مطمعن و بیشتر از بانک بده,سوال بجاییست,اما در حال حاظر به نظر پاسخ درستی نداره,چون از طرفی اقتصاد ناسالم است و قاعدتا باید سفطه بازی گذشته آغاز بشه,امااز طرفی دولت تصمیمات اقتصادی درستی گرفته ,و تونسته بازارهای موازیرو متوقف کنه,اما مردم هنوز باور ندارن و همچنین کار دیگه ای بلد نیستند و راه دیگه ای رو نمیشناسن!!!!!! همه که کاسب نیستند,این میشه یه تناقض, از طرفی هنوز خیلیا در ضرر سکه های ۱۳۵۰۰۰۰ تومنی هستند که از بانک ملی خریدند و از طرفی عده ای منتظر بازگشت دوران سکه ۱۶۰۰۰۰۰ هستند ,یعنی الان ۱۰۰۰۰۰۰ بخرن و ۱۶۰۰۰۰۰ بفروشن!!!!! این دوبا هم جمع نمیشه وپاسخی نداره,البته پاسخ داره,اما اونم ابهام داره,پس جدی گرفته نمیشه,من نوعی با سرمایه خردم و با توجه به ضررهای بازاهای موازی و یا اینکه پولم به اندازه اون بازارها نیست,و یا اصلا میخوام کار سالم اقتصادی کنم نه سفطه بازی!!!!!! چه کنم؟؟؟؟راهش در اقتصاد سالم,بورس هست,دریایی از شرکتها و امکان سرمایه گزاری متنوع با کمترین سرمایه,اما اون هم هنوز جدی گرفته نمیشه و ابهاماتی داره,عده ای میگن دولت پیروز میشه و اقدامات مثبت اقتصادیشو ادامه میده و بورس تثبیت میشه و جایگزین سفطه بازی که نشانه هایی هم از این موضوع هست,و عده ای هم میگن در نهایت شکست میخوره و بازارهای موازی طبق سنت دوباره رونق میگرن,به هر حال هرکسی دنبال منافع خودشه,امیدواریم اقتصاد ایران هم روزی سالم و مستقل و قوی در جهان نمود داشته باشه.

mr.foad

Registered User
لایک‌ها
127
دربیارن کجا ببرن؟
کدوم یکی از ما حاضره پولشو در بیاره بره بسمت سکه،دلار و مسکن
سود از ۱۸ پایین تر بیاد،حتی برسه به ۱۵ هیچ اتفاقی نمیافته
من فقط این رو میدونم در شرایط رکود که هیچ تولید و هیچ تجارتی نیست، سود بالا نتنها غیر اصولی هست بلکه خطرناک هم هست؛چون فقط با چاپ اسکناس هست؛
همچنین سرمایه گذازی در بانک،سکه،مسکن،ارز،در هیچ اقتصادی بجز اقتصاد بیمار ما جایی نداره
منم همین فکرو میکنم که حتی با سود 12 درصدم باز بانک بهترین جا باشه مخصوصا واسه پولهای زیاد که هشچ شغلی نمیشه باهاش ایجاد کرد. ولی موضوع اینه که تو این شرایط اکثریت مردم یه بازاری رو بالاخره انتخاب میکنن که معمولا یا زمین و ملکه یا طلا و ارز !! اصلا به همین هدف بالا بردن مسکن و طلا و .. سودهارو کاهش دادن که بازار از رکود دراد.
الان همه میگن پوله تو بانک داره ماهی 8میلیون 10 میلیون میده دیگه بدیم آپارتمان که تکون نمیخوره تازه افتم میکنه اجاره نشینی کنیم پوله بانک باشه بهتره. ولی اینطوری وقتی ببینه دیگه سوده کم شده میگه بریم یه خونه ای بخریم تا نکشیده بالا. طلا و سکه و اینام همینه ولی زیاد دوام نداره دوباره واسه به دست گرفتن اوضاع این بازارا مجبورن دوباره سود رو اضافه کنی چه علنی چه غیر علنی.
الان طبق جدولی که دوستمون اینجا گذاشت تو اینهمه سال سود رسمی بانکها تو 15 تا 17 درصد بوده ولی شاهد بودیم که به راحتی تا 27 درصدم میدادن ! بازم همین اتفاق تکرار میشه منتها یه مدت یه عده ای متضرر میشن. کلا **** اقتصادی ما تو هر بازه زمانی نتیجش سود کلان یه عده و متضرر شدن یه عده دیگست و این چرخه همیشه تکرار میشه. نظر شخصیمه.

mina95

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
نکته ای که میخوام بگم این هست که هرچقدر غر بزنیم یا به طرفدارهای کاهش سود بانکی.بتازیم،دولت همیشه کار خودش رو میکنه ما در تصمیمات شریک نیستیم؛بهترین کار این هست که با شرایط جدید کنار بیام و روش.سوار بشیم، نه اینکه دربرابرش.مقاومت کنیم؛هیچ وقت با مقاومت کردن راه بجایی نمیبریم

این چه استدلالیه که جنابعالی میارید؟یعنی چی هیچ وقت با مقاومت کردن راه به جایی نمیبریم؟اتفاقا اگر شما طرفدار دولت و این سیاست کاهش سودش هستید باید در ظاهر هم که شده نشون بدید که مردم هم میتونند در تصمیمات شریک باشن.و از همین جور جاهاست که حرفای مردم دسته بندی میشه و شاید شنیده بشه.و الا اگر نظر مردم و فشاری که بهشون میاد اصلا مهم نبود تا الان سود بانک ها شاید یک باره 10 درصد شده بود.بارها شده که همین دولت به خاطر افکار عمومی مجبور شده چیزی رو تغییر بده یا ملایم تر کنه.پس اسم نظرات مردم غر زدن نیست.

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
این چه استدلالیه که جنابعالی میارید؟یعنی چی هیچ وقت با مقاومت کردن راه به جایی نمیبریم؟اتفاقا اگر شما طرفدار دولت و این سیاست کاهش سودش هستید باید در ظاهر هم که شده نشون بدید که مردم هم میتونند در تصمیمات شریک باشن.و از همین جور جاهاست که حرفای مردم دسته بندی میشه و شاید شنیده بشه.و الا اگر نظر مردم و فشاری که بهشون میاد اصلا مهم نبود تا الان سود بانک ها شاید یک باره 10 درصد شده بود.بارها شده که همین دولت به خاطر افکار عمومی مجبور شده چیزی رو تغییر بده یا ملایم تر کنه.پس اسم نظرات مردم غر زدن نیست.
شما بفرمایید مقاومت کنم ببینم به کجا میرسین؛
میخواین چیکار کنین؟پولتون رو در بیارین کجا بزارین؟ الان کجا پرسود و بس ریسک هست مثل بانک؟
تصمیمات کلان دولت هرگز تحت فشار تغییر نمیکنه؛بخصوص این تصمیم به چند دلیل: ۱. تاکید دولت به اینکه تورم کاهش پیدا کرده ۲. منفعت بانک های بزرگ دولتی و خصوصی از این کار

ضمن اینکه یک سرمایه گذاری کم ریسک نباید سود حداکثری بده؛یعنی سپرده بانکی نباید اینقدر سود بده،حتی ۱۸،چون در ناسالم ترین اقتصاد هم باعث عدم شکل گیری سایر سرمایه گذاری ها میشه؛

حالا اینجا دوستان بنشینن به هرکسی که موتفق این کاهش سود هست بد بگن؛اونهایی که موافق حتما راه جایگزینی پیدا کرده اند ، یا منفعت میبرند
قراز نیست همه مثل هم فکر کنند یا همه از یک چیز طرفداری کنند
حالا دوست دارین بجای دولت و تصمیم گیرندگان اقتصادی به این افراد تندگویی کنید میل خودتان هست؛
اما واقع بین باشین،موقعیت جدید رو متوجه باشین،راهکاری پیدا کنید تا دیر نشده و گرنه ضرر میکنید؛

مثال بزنم،همینجا برخی دوستان گفتند اواخر سال در بانک ها و موسسات قرارداد بکساله ببندید که سود کاهش پیدا میکنه؛اما برخی دوستان اینطور تحلیل کردند که آخر سال بانک ها طرح جدید میزارن و یا اگر سود کم بشه همه پولشون رو میبرنن و این اتفاق نمیافته؛
حالا سود رو کسانی کردند که از کاهش سود بهره بردند و حسابرهای بکساله با درصد بالا باز کردند؛سایرین ول معطل هستند و اگر دیر بجنبند و فکر کننث سود ها باز کم نمیشه و اگه بشه بانک ها ورشکسته میشن،دوباره با کاهش سود ضرر میکنند؛
پس تصمیم و موقعیت سنجی با خودتون هست؛یا مقاومت کنید یا راهی پیدا کنید که ضرر نکنید

amin_947

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
185
دوستان بنده قراره طی یکسال حدود 100 میلیون پول بهم برسه اما متاسفانه همۀ این پول، یکجا گیرم نمیاد و طی یکسال به صورت هر چند ماه 15-25 میلیون خواهد بود. بهترین بانک برای سرمایه گذاری با این شرایط چی هست چون نمیخوام هر باری که یک مبلغی بهم داده میشه برم واسۀ اون یک حساب یکساله باز کنم!! کلا میخوام وقتی کل اون پول دستم رسید باهاش یه کاری بکنم. نظرتون چیه و توی کدوم بانک بذارم تا هم سود مناسب بده و هم ریسک این موسسات رو نداشته باشه!

sasan1500

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
دوستان بنده قراره طی یکسال حدود 100 میلیون پول بهم برسه اما متاسفانه همۀ این پول، یکجا گیرم نمیاد و طی یکسال به صورت هر چند ماه 15-25 میلیون خواهد بود. بهترین بانک برای سرمایه گذاری با این شرایط چی هست چون نمیخوام هر باری که یک مبلغی بهم داده میشه برم واسۀ اون یک حساب یکساله باز کنم!! کلا میخوام وقتی کل اون پول دستم رسید باهاش یه کاری بکنم. نظرتون چیه و توی کدوم بانک بذارم تا هم سود مناسب بده و هم ریسک این موسسات رو نداشته باشه!
روزشمار بانک دی و قوامین با کف ۱ و ۲, ۱۸ درصد.

Verstuurd vanaf mijn PadFone T004 met Tapatalk

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
فرض کنید سود بانکی کم شده الان مردم دیگه نمیصرفه بهشون برن بذارن بانک با سود های 10 یا 12 چون به هر کاری بزنن بیشتر از این بدست میارن چون بالاخره یه عده هم مغازه دار و بخر بفروش و دلال و کار ازاد دارن .
نکته بعدی اگه قرار مردم پولشون رو بردارن از بانکها مسلما منابعی که از تجمیع سپرده های خرد بدست میامد و یهو با ده نفر سپرده گذار چند صد میلیون بدست میامد الان بدست نمیاد و برای تامین وام گیرندگان و تامین سرمایه گذاری هایی که خود یانکها میکنن و سودی بدست میارن دیگه منابعی وجود نداره.
از طرف دیگه مردم پولهاشون رو بردن در بازار و سرگردان شده دست مردم برای دلالی و خرید و فروش و به علت سرازیر شدن پول ها به بازار تورم بیشتر میشه چون هر چی پول سرگردان و پول زیادتر از قبل به دست مردم بیوفته شاهد تورم بیشتری هستیم حتی این مطلب رو خود بانک مرکزی هم میدونه و هر بار اعلام میکنه چند میلیارد دست مردم هست و چقدر توی این ماه بهش اضافه شده.
نهایتا من نتونستم به نتیجه خاصی برسم جز اینکه دوباره بعد یک سال تورم ایجاد میشه. ودوباره آمارهای الکی به قول دوستمون روی عدس و نخود و چند چیز خوراکی میگن تورم 15 درصده ولی کل مایحتاج مردم رو در نظر نمیگیرن که بالای 30 درصد هم تورم داشته.

971

Registered User
لایک‌ها
318
صندوق سرمایه گذاری بانک کشاورزی یا توسعه تعاون یا دی با سود 22 درصد

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
بانک مهر دوباره حساب 23% درصدی رو مسدود کرد و فقط میشه برداشت کرد !!!
اما حساب 20 درصدیش هنوز مشکلی براش پیش نیومده آقا من 120 تومن دارم
بانکی میشناسید سود درست و حسابی بده ( موسسه خیر ) بالای 20 درصد
بانک کشاورزی شنیدم به خاطر خروج زیاد پول یک اطلاعیه حساب 22 درصدی روزشمار زده راسته ؟
با مراماش بیان معرفی کنند ما هم در جوارتون یک سودی بزنیم به بدن , گوشت و تخم مرغ و ... گرون شده دلتون واسم بسوزه :D در پیام خصوصی هم آمار دادی دمت گرم

shagerd1

Registered User
لایک‌ها
228
بانک شهر سپرده شهاب سپرده بلندمدت 1 ساله ( واریز سود در سر رسید ) 24.30%

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
2- مردم میدونند تورم چقدره و میرن روی بازارهای دیگه سرمایه گذاری میکنند و میشه باز همون بلایی که سر مسکن و ارز و سکه اومد

http://www.donya-e-eqtesad.com/news/1035007/
نتایج بررسی‌های «دنیای اقتصاد» درباره آنچه باعث شد در اسفند ماه، منحنی «تغییرات ماهانه قیمت مسکن» از سطح صاف و شیب تقریبا صفر درجه ماه‌های قبل (ریزنوسان منفی) خارج شود و ناگهان به اندازه 5/ 8 درصد شیب مثبت پیدا کند، حاکی است دستکاری نرخ سود بانکی و کاهش دستوری آن در ابتدای اسفند 94 به‌عنوان قوی‌ترین مولفه بیرونی اثرگذار بر بخش مسکن، عامل اصلی افزایش قیمت ملک در این ماه بوده است.قیمت مسکن همواره از دو مولفه بیرونی شامل نرخ تورم و نرخ سود بانکی تاثیر می‌پذیرد.

با کاهش 2 واحد درصدی نرخ سود سپرده‌های بانکی در ابتدای اسفند، رابطه معکوس حرکت نقدینگی بین بازار پول و بازار ملک، سبب شد بخشی از دارایی‌ افرادی که عمدتا تقاضای سرمایه‌ای بازار ملک به حساب می‌آیند، از بانک‌ها خارج و صرف خرید آپارتمان در تهران شود.این موضوع به خوبی از طریق مشاهده «حجم معاملات خرید مسکن در مناطق 22گانه شهر تهران» قابل ردیابی است. در اسفند سال گذشته اگر چه حجم خرید و فروش واحد مسکونی در کل پایتخت نزدیک 20 درصد نسبت به بهمن افت کرد اما در مناطق شمالی شهر، شدت افت معاملات فوق‌العاده کم بود؛ به‌طوری‌که در منطقه 2 حجم خرید آپارتمان فقط 5 درصد کاهش یافت و حتی در منطقه 3 رشد 7/ 1 درصدی ثبت شد اما در مقابل، حجم معاملات خرید در مناطق مرکزی و جنوبی شهر تهران بین 25 تا 30 درصد افت پیدا کرد.

از طرفی، نرخ رشد قیمت مسکن در مناطق شمالی تهران طی اسفند 94 به مراتب بیشتر از سایر نقاط شهر بوده است.این آمارها بیانگر آن است که کاهش دستوری نرخ سود بانکی در پایان سال گذشته باعث چرخش در مسیر نقدینگی بین دو بازار پول و مسکن شد و تحت تاثیر پایان رکود مسکن از یکسو و کاهش جذابیت بازار پول از سوی دیگر، بازار ملک با ورود تقاضای سرمایه‌ای پس از حدود دو سال دوری از این بازار، مواجه شده است.

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
بانک مهر دوباره حساب 23% درصدی رو مسدود کرد و فقط میشه برداشت کرد !!!
اما حساب 20 درصدیش هنوز مشکلی براش پیش نیومده آقا من 120 تومن دارم
بانکی میشناسید سود درست و حسابی بده ( موسسه خیر ) بالای 20 درصد
بانک کشاورزی شنیدم به خاطر خروج زیاد پول یک اطلاعیه حساب 22 درصدی روزشمار زده راسته ؟
با مراماش بیان معرفی کنند ما هم در جوارتون یک سودی بزنیم به بدن , گوشت و تخم مرغ و ... گرون شده دلتون واسم بسوزه :D در پیام خصوصی هم آمار دادی دمت گرم
شایعه هست؛اصلا خروج پول عمده نداشتیم،چه برسه در بانک بزرگی مثل کشاورزی این چنین اتفاقی بیافته؛
این حساب ۲۲،حساب نیست،بلکه صندوق هست و خیلی وقته که راه افتاده و داره کار میکنه؛
شما در بانک سود بالای ۱۸ پیدا نمیکنید؛
مگر اینکه به سمت موسسات،بخصوص موسسات تازه مجوز گرفته برین ؛ یا بسمت صندوق های سرمایه گذاری بروید؛
یعنی سود با اصل پول بعد از یک سال !!! روزشمار آمار نداری بالای 20% ؟
اگه منظورتون حساب سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت روزشمار هست،باید بگم بالای ۱۸ پیدا نمیکنی چه برسه به بالای ۲۰؛
فقط تنها راه صندوق ها و موسسات هست

بالا