• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

"AmirHesam"

Registered User
لایک‌ها
439
سود یکساله ۱۸ درصد هست همه جا, روزشمار بانک دی و قوامین با کف ۱ و ۲ میل, ۱۸ درصد میده.

Verstuurd vanaf mijn PadFone T004 met Tapatalk
پس با این تفاسیر روزشمار بزاریم که بهتره
متاسفانه من ریاضیاتم در حد 0 هست
الان یکساله بزاریم 10 تومن هر ماه 180 میاد روش ؟
و بانک دی و قوامین که میگید روز شمارش رو 10 تومن چه قده
مرسی

sasan1500

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
پس با این تفاسیر روزشمار بزاریم که بهتره
متاسفانه من ریاضیاتم در حد 0 هست
الان یکساله بزاریم 10 تومن هر ماه 180 میاد روش ؟
و بانک دی و قوامین که میگید روز شمارش رو 10 تومن چه قده
مرسی
یکساله ماهی حدودا ۱۵۰ تومن. روزشمار هم همینقدر هست برای هر مبلغی. روزشمار رو میتونن سودشرو هر زمان که خواستن کم کنن ولی یکساله تا سررسید ثابته.

Verstuurd vanaf mijn PadFone T004 met Tapatalk

silvercat

Registered User
لایک‌ها
107
سلام
اساتيد که اطلاع دارن سود حساب هاي کليد طلايي و ارکيده نه ماهه موسسه کوثر چند درصد شده؟

Sent from my HUAWEI U8950-1 using Tapatalk

mdchicho

Registered User
لایک‌ها
12
سلام دوستان
به نظر من باید یک کمپین شبیه کمپین نخریدن خودروی صفر راه اندازی کنیم و حسابی تو شبکه های اجتماعی آن را گسترش بدیم برای این بانک ها و بانک مرکزی تا کمی دست از این مسخره بازی هاشون بردارند.
یکی نیست بگه اگر میخواهید اقتصاد را رونق بدهید با این روش نمیشه و فقط به بازار دلالی دامن می زنند.
به هر حال من خودم اولین نفر هستم که به این کمپین پیوستم.
کمپین #پول_نگذاشتن_در_بانک

amirh7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
49
تو دنیا سود 17-18 درصد که سهله سود 10-11 درصد هم معنی نداره و تعجب برانگیزه دنیا که میگم منظورم امریکا و کانادا و المان و ... کشور های درجه یک نیست منظورم کل دنیاست سود بانکی فقط پولدار را پولدارتر و ضعیف را ضعیف تر میکنه و باعث تورمه من فک کنم دیگه وقتشه این منبع درامد نادرست سفرش جمع بشه

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
تو دنیا سود 17-18 درصد که سهله سود 10-11 درصد هم معنی نداره و تعجب برانگیزه دنیا که میگم منظورم امریکا و کانادا و المان و ... کشور های درجه یک نیست منظورم کل دنیاست سود بانکی فقط پولدار را پولدارتر و ضعیف را ضعیف تر میکنه و باعث تورمه من فک کنم دیگه وقتشه این منبع درامد نادرست سفرش جمع بشه
البته تو دنیایی که تورم زیر 1 درصده!

margemoosh

Registered User
لایک‌ها
65

شترسواری دولا دولا نمیشه. همه چیز باید متناسب با هم درست بشه. نمیشه که مثل مسئولین بگین سود بانکی همه جای دنیا فلان قدر هست پس ما هم کمش میکنیم ولی نرخ سود وام همچنان بالا باشه و ملت مجبور باشن شیش ماه پولشون رو بخوابونن تا یه وام نصفه نیمه بگیرن که بتونن باهاش یه پنجاه متری بخرن.
دوستان کسی منبعی در مورد وام‌های مسکن سراغ داره چه چجوریه؟ چقدر باید توی بانک گذاشت؟ بازپرداختش چطوریه؟ من دارم تلاش میکنم تا یک سال و نیم دیگه بتونم خونه بخرم و از الان باید بدونم پولام رو چقدر و چجوری باید توی بانک مسکن بذارم.

personne

Registered User
لایک‌ها
40
بانک فقط خودم 10 تومن گرفتم دارم 250 سود میدم به طرف من رازی اونم رازی

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
شترسواری دولا دولا نمیشه. همه چیز باید متناسب با هم درست بشه. نمیشه که مثل مسئولین بگین سود بانکی همه جای دنیا فلان قدر هست پس ما هم کمش میکنیم ولی نرخ سود وام همچنان بالا باشه و ملت مجبور باشن شیش ماه پولشون رو بخوابونن تا یه وام نصفه نیمه بگیرن که بتونن باهاش یه پنجاه متری بخرن.
دوستان کسی منبعی در مورد وام‌های مسکن سراغ داره چه چجوریه؟ چقدر باید توی بانک گذاشت؟ بازپرداختش چطوریه؟ من دارم تلاش میکنم تا یک سال و نیم دیگه بتونم خونه بخرم و از الان باید بدونم پولام رو چقدر و چجوری باید توی بانک مسکن بذارم.
اگر به پول خودتون تا یکسال احتیاج ندارین،صندپق مسکن یکم گزینه خوبیه؛
البته نباید هیچ وام مسکنی داشته باشید؛ یک سال پول رو در بانک میزارین،۴۰م در تهران،۳۰م در شهرستان ها طی یکسال بگذارید که دو برابرش رو وام ۱۴ درصدی و حداکثر ۱۲ ساله وام میده؛
حساب پسانداز ممتازش هم هست که به شما اوراق میده؛

Sent from my E5823 using Tapatalk

amirh7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
49
قبول دارم نسبت کاهش سود و کاهش نرخ بهره وام رعایت نمیشه ولی خب الان یکم بهتر شده شرایط مثلا وامی که پارسال نرخ 25 درصد داشت الان به 20 رسیده

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110

mohammadkj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
من که امروز هرچی تو حساب بانک آینده کشیدم بیرون. تو بانک میگفت بیا حساب سه ماهه 18 درصد برات باز کنیم :D

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
نشنیده ها که یعنی بنده دارم دروغ می گم !!! من گفتم شنیدم حاجی یا مستی یا خیلی تو آفسایدی یا کلا دروغ و دغل تو زندگیت زیاده !! یه مسکنی چیزی بزن !! کافر همه را به کیش خود پندارد :D
آفساید رو با کاسپین پر کردی ؟ بسه دیگه نمی خواد توضیح بدی

خیر؛دقیقا منظورم "نشنیده " بود،نه اینکه شما دروغ میگویید؛
برای اینکه بسیار حق بجناب و بدون دانش صحبت میکردید و صحبت شما از ندانسته ها بود؛
بجای اینهمه حرف و فرار رو به جلو بهتر هست سکوت کنید چون دو پست اول شما گواه همه چیز هست؛

سلام دوستان
به نظر من باید یک کمپین شبیه کمپین نخریدن خودروی صفر راه اندازی کنیم و حسابی تو شبکه های اجتماعی آن را گسترش بدیم برای این بانک ها و بانک مرکزی تا کمی دست از این مسخره بازی هاشون بردارند.
یکی نیست بگه اگر میخواهید اقتصاد را رونق بدهید با این روش نمیشه و فقط به بازار دلالی دامن می زنند.
به هر حال من خودم اولین نفر هستم که به این کمپین پیوستم.
کمپین #پول_نگذاشتن_در_بانک

اون کمپین که شکست خورد و وارد جزئیاتش نمبشیم که دولاره بحث راه میاندازه
اما کمپین پول نگذاشتن از اون کمپین مسخره تر و ناپخته تر هست؛خیلی از روی احساس و کودکانه است
فرض کنید ۵۰ میلیون رو کجا میخواین ببرید؛همه معاملات رو فیزیکی و نقدی میخواین انجام بدین؛
خرید اینترنتی خدمات شهری،انتقال پول،همه بدون نیاز به بانک
اصلا اولین نیاز به ایجاد بانک همین تبادلات مالی هست نه گرفتن سود و سرمایه گذاری؛
هر معامله ای،خرید مسکنی،خرید خودرو،خرید سهام حتی خرید های خرد روزمره هم یک بانک جهت وایط رد و بدل کردن پول وجود دارد؛
نکنه فکر میکنی با یک رفتاز کودکانه بانک ها از هم میپاشند؛ اصلا میخواهید **** بانکی را در ایران حذف کنید؟ فرضا حذف کردید؛دیگر پول کاغذی بی معنا میشه،باید عین عهد باستان با نمک معامله کنید
و ضمنا بحث تجارت با سایر کشور ها هم کاملا منتفی میشه،تجارت نیاز به ارتباط بانک های کشورها دارد
یکم از احساس خارج شوید و درست و منطقی تفکر کنید

ضمنا اگر قرار باشد کاهش سود بانکی،منجر به شکلگیری دلالی شود،خود مردم دز این نقش دارند
اگر مردم وارد بازی دلالی نشوند ،دلالان حرفه ای سکه و مسکن و دلار هرچقدر خود را به آب و آتش بزنند،چزخه دلالی و نقدینگی اشان راه به جایی نمیبرد،مگر اینکه مردم نقدینگی خود رو وارد دلالی کنند؛
پس پول در بانک و یا سرمایه های غیر دلالی نگاه داشتن بسیار بهتر هست؛ اگر روزی دوباره دلال بازی راه افتاد بانک مرکزی مقصر نیست خودمون مقصریم
ضمنا کاهش سود بانکی،دلال بازی،تورم،افزایش مجدد سود بانکی،از بین رفتن تولید،کاهش سود بانکی،دلال بازی،تورم و ......
این یک چزخه هست که با تدبیر مدیران اقتصادی،تحمل و تدبیر مردم و بی محلی به دلالال از بین میرود
دلالی یک سرطان منحوس در اقتصاد کشور ماست که باید ریشه اش را از اقتصاد خشک کرد؛و عدم استقبال مردم از دلالی بهترین راهکار هست

Sent from my E5823 using Tapatalk

Last edited:

mr.foad

Registered User
لایک‌ها
127
عزیزان مهاجم به سود بانکی اینم در نظر داشته باشن که پایین اومدن سود بانک در بهترین حالت اجاره هارو بالا میبره و مبلغ رهن و پیش پرداخت رو بازم فشارش روی قشر پایین جامعست. فکر نکنید حالا سودو آوردن پایین قشر کم درامد میرن وام میگیرن با سود 21 درصد بازپرداخت میکنن جای 25 و 26 درصد و بالاتر. تا اون قسطای چند ساله و گاها چندین ساله بخواد تموم شه دوباره سودا کشیده بالا آقایون بهره رم میبرن بالا. کسی که قبل این قضایا وام گرفته داره 26 درصد میده هنوزم باید 26 درصد بده تا چند سال. اونی هم که الان وام 21درصد گرفته اون اختلافی که با وام شرایط قبلی داشت رو باید بده اضافه بهای اجاره خونه از سال بعد. حالا کار نداریم که قیمت مسکن رو یه مقدار بالاتر برد باعث شد اون یه مقدار امیدی که یه عده از کاهش قیمت داشتن از بین بره.
(اینکه کسی که درحال بازپرداخت وامه اگه سود وامها تغییر کنه بازپرداختای اونم تغییر میکنه یا نه رو مطمئن نیستم دوستان میدونن بگن متشکر میشم! چون درست و غلط فکر میکنم کسی که وام گرفته باید 26 درصد مثلا بده دیگه بهره ها بیاد رو 2 درصدم باز این تا پایان تصفیه حساب با بانک باید 26 درصد بده.) لازم شد اصلاح کنید.

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
نور درصد بالا میده؟ بالاتر از 20؟
الان گمان نکنم؛فعلا دارد مثل بقیه نرخ مصوب رو رعایت میکند؛باید دید بعدا چه میشود
حول و حوش خبر کاهش سود،سودهای بالا میداد؛حتی تا اسفند و البته شعبه به شعبه تفاوت داشت؛الان هم کاسپین همین حال رو داره و شعبه به شعبه باید گشت که کجا سود بالا میده؛
باید اون موقع کاهش سود،این موسسات و بانک های با سود بالا رو در میافتین؛البته دوباره شایعه شده که سود کم میشه،پس از قراردادهای یکساله غافل نشین

بالا