• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
قوامین یک ساله 18. من امروز کاسپین سپرده 2 ساله باز کردم 32درصد. به نظرم بهترین گزینس.بعد از یک سال قابلیت برداشت کل موجودی رو داره

اینجوری که بی ارزش تر شد یعنی سالی 16 درصد یا در طول این دو سال هر سالش 32 درصد میدن ؟

bikaran1384

Registered User
لایک‌ها
188
قوامین یک ساله 18. من امروز کاسپین سپرده 2 ساله باز کردم 32درصد. به نظرم بهترین گزینس.بعد از یک سال قابلیت برداشت کل موجودی رو داره
با سلام کدوم شعبه موسسه کاسپین این حساب رو باز کردید؟؟؟؟ کف مبلغ حساب برای این سود بانکی چقدر هستش؟؟؟؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,287
بچه ها حسابی هست که بشه مدام واریز و برداشت بهش داشت و کارت شتابی داشته و غیره عین حساب معمولی و بهش سود هم تعلق بگیره ؟ یا حتما باید سپرده باشه ؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
بچه ها حسابی هست که بشه مدام واریز و برداشت بهش داشت و کارت شتابی داشته و غیره عین حساب معمولی و بهش سود هم تعلق بگیره ؟ یا حتما باید سپرده باشه ؟
حساب سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت
فقط سودش در بانک های مختلف فرق داره
از ۱۸ درصد در در و قوامین تا ۱۰ درصد ملی

Sent from my E5823 using Tapatalk

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,287
حساب سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت
فقط سودش در بانک های مختلف فرق داره
از ۱۸ درصد در در و قوامین تا ۱۰ درصد ملی

ممنون اونوقت اینا شتابی هست ؟ جاری میشه یا قرض احسنه ؟ یا اصلا هیچ کدوم ؟
من ملت لازم دارم

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335
داداش شما یه تحقیق راجع به بورس هم بکن
اون نشد برو تو کار مسکن(بخر بنداز)

فرستاده شده از C2105ِ من با Tapatalk
مسکن احتمالا رونق بگیره.
از چند نفر شنیدم بعد از عید داره تکون میخوره

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335
حساب کوتاه مدته دیگه.
قوامین 18 باز میکنه.
صادرات هم نزدیک به 18 باز میکنه با یه مقدار مسدودی

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
من ملت لازم دارم
بلی که شتاب داره،شتاب،کارت،اینترنت بانک،موبایل بانک و ...؛ میشه حساب سپرده پس انداز کوتاه مدت
ملت فکر کنم فقط ۱۰ درصد داره

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335
داداش شما یه تحقیق راجع به بورس هم بکن
اون نشد برو تو کار مسکن(بخر بنداز)

بورس را اگه وارد باشید و کمی ریسک پذیر باشید در یک ماه میشه سود یکسال بانک را بدست آورد.

the_master

Registered User
لایک‌ها
259
بهترین گزینه است؛
اما بک نکته: اینی که میگین بعد از یکسال قابلیت برداشت رو داره،یعنی حکم یک حساب کوتاه مدت رو خواهد داشت و ممکن هست به یود اولیه پایلند نمونن؛ البته هرچقدر هم کم کنند مطمئنا از سود مصوب سال دیگه بیشتر خواهد بود

سپرده بلند مدت با کوتاه مدت فرق میکنه.بلند مدت بالای 6ماه محسوب میشه. بلند مدت اگر 5 ساله هم باشه باید همون 32درصد رو بدن بانک مرکزی هم نمیتونه بهشون گیر بده.

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سپرده بلند مدت با کوتاه مدت فرق میکنه.بلند مدت بالای 6ماه محسوب میشه. بلند مدت اگر 5 ساله هم باشه باید همون 32درصد رو بدن بانک مرکزی هم نمیتونه بهشون گیر بده.
مساله همینه که بانک مرکزی افتتاح حساب بیشتر از یکسال رو غیر قانونی کرده
و وقتی از سال دوم میشه واریز و برداشت کرد،باهاش مثل یه حساب کوتاه مدت برخورد میکنن؛واریز و برداشت باشه یعنی سود هم قابل تغییر هست؛ و این دست خودشون هست؛

به استناد نامه شماره 76335/93 مورخ 24/3/1393 بانک مرکزی ج.ا.ا.، مبنی ممنوعیت بانکها و مؤسسات اعتباری از ارائه هرگونه سپرده پذیری با سررسید بیشتر از یک سال:
http://cbi.ir/simplelist/11779.aspx

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
مسکن احتمالا رونق بگیره.
از چند نفر شنیدم بعد از عید داره تکون میخوره
مسکن همیشه رونق داره ؛ باید زرنگ باشی
بورس تو سرمایه گذاری طبق همه پرسی ها اوله ولی باید به کم کار کردن رو بلد باشی

bikaran1384

Registered User
لایک‌ها
188
کسی ادرس شعبه کاسپین کرج رو داره این دوستمون که جواب سوال ما رو نداد و نگفت کدوم شعبه 32 درصد باز میکنه

silvercat

Registered User
لایک‌ها
107
مسکن فعلا اوضاعش خرابه رکود مسکن حداقل تا 6 ماه ديگه هم پابرجاست آمار واطلاعات موثق اينو ميگه

Sent from my HUAWEI U8950-1 using Tapatalk

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
مسکن همیشه رونق داره ؛ باید زرنگ باشی
بورس تو سرمایه گذاری طبق همه پرسی ها اوله ولی باید به کم کار کردن رو بلد باشی

مسکن دو سال هست راکد بوده؛ و از اونور یک سرمایه گذاری تقریبا بدون ریسک،یعنی سپرده بانکی،سود بالا و معقولی داره
طی این دو سال هرکس نقدینگیش رو در مسکن گذاشته ضرر کرده و هرکس در بانک برده سود کرده؛
حتی افراد با نقدینگی کم هم سود کمی کرده اند؛
بعید هست با نقدینگی کمی که طبقه متوسط و طبقه کارگر داره،مسکن رونق بگیره؛
بزارین پولدار ها املاک گران رو بسن هم بچرخونند؛اصلا املاک با قیمت پایین رو هم بخرند و احتکاز کنند؛کسی که لازم داشت اگز پول داشت،الان که کف قیمت هست میخرید،الان پول نداری،تورمی هم بزه بالا باز نداره
هرچقدر هم دلال های بخوان رونق.بدن بهش و تورمی بالا ببرند،اگر مردم وارد این این دلال بازی ها نشن،نه مسکن رونق میگیره نه تورم؛
مسکن باید در یک اقتصاد سالم از ابزار سرمایه خارج بشه و به کالای مصرفی.تبدیل بشه؛

Last edited:

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
بورس رو والا توکل نمی کنم واردش بشم وضعیت ناجور میشه پوله
مسکن دو سال هست راکد بوده؛ و از اونور یک سرمایه گذاری تقریبا بدون ریسک،یعنی سپرده بانکی،سود بالا و معقولی داره
طی این دو سال هرکس نقدینگیش رو در مسکن گذاشته ضرر کرده و هرکس در بانک برده سود کرده؛
حتی افراد با نقدینگی کم هم سود کمی کرده اند؛
بعید هست با نقدینگی کمی که طبقه متوسط و طبقه کارگر داره،مسکن رونق بگیره؛
بزارین پولدار ها املاک گران رو بسن هم بچرخونند؛اصلا املاک با قیمت پایین رو هم بخرند و احتکاز کنند؛کسی که لازم داشت اگز پول داشت،الان که کف قیمت هست میخرید،الان پول نداری،تورمی هم بزه بالا باز نداره
هرچقدر هم دلال های بخوان رونق.بدن بهش و تورمی بالا ببرند،اگر مردم وارد این این دلال بازی ها نشن،نه مسکن رونق میگیره نه تورم؛
مسکن باید در یک اقتصاد سالم از ابزار سرمایه خارج بشه و به کالای مصرفی.تبدیل بشه؛

بعد مردم با این همه اجاره بهای بالا و رهن که هر سال 10 تا 20 درصد به اجاره بها اضافه میشه باید چی کار کنند ؟! در چادر زندگی کنند ؟
مردم یکسری امیدها دارند ولی در مورد مسکن عملی نمیشه حالا نیمه اول و دوم امسال این موضوع مشخص میشه ولی به نظر خودم در سال آینده به شدت گران میشه
البته باید همیشه خونه یا زمینی رو خرید که با ارزش باشه کمی زرنگ باشید سود کلانی می کنید
خیلی ها همین اشتباه رو در نیمه دوم سال 94 انجام دادند و املاک خودشون رو با 10 الی 15 درصد زیر قیمت دادند و الان که دوباره خرید داره شروع میشه و سود بانکی پایین اومده پشیمون شدند
کافیه باز هم سود بانکی پایین بیاد , پول نه به سمت بورس میره و نه به سمت تولید به دلیل م ا ف ی ا بازی و سود یک سری افراد خاص ( اخبار رو که دنبال می کنید که برخی میلیاردها پولشون رو بیرون کشیدن و در قسمت های خوب تهران ملک خریدند و موجب 8% رشد قیمت شدند ! )
اصلا ارزش نداره پول رو برای 16 الی 18% بخوابونی بانک ! این قضیه از سال های دور در کشورمون ایران وجود داشته و همیشه ادامه پیدا می کنه ! در حال حاضر قشری که نیاز به ملک دارند همه جا پخش کردند ملک نخرید نمیدونم 30% ارزون شده و از این حرفا اون سری هم که مالک هستند که کلا زیر بار نمیرن ( اونایی هم که در زمان راکد بودن فروختند نیازمند بودند و اجبار داشتند )
البته این تاپیک به این موضوع ربط نداره و از بحث خارج نشیم و در کل بحث چرتی هم هست چون نه این گروه زیر بار میره و نه اون گروه باید صبور بود تا ببینیم مردم تا چقدر دیگه می تونند فشار سنگین اجاره بها رو تحمل کنند
بلاخره هر لیوانی که از آب پر بشه سر ریز می کنه !!
البته در مورد سود هم من فکر می کنم طرح دولت عملی نمیشه و مجبور میشن دوباره سود رو بالا ببرند! بعد از 12 ماه مشخص میشه

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
یعنی مردم برت فشار سنگین تورم مسکن رو تحمل کنن، خونه بساز بندازی نخاله رو ۲۰ برابر بخرن؛ که چی بشه
که عده ای دلال و سرمایه دار،پولدار تر بشن؟ این ها دوساله پولشون خوابیده و ضرر کردن و بذار بیشتر ضرر کنن

کاری.که فرقون ساز با مردم میکنه،این دلال ها و بساز بنداز ها میکنن،منتها اسم فرقون ساز در رفته و این دلال ها و بساز بنداز ها، از خود مزدم هستند و به خود مزدم خیانت میکنن
اگه دید سرمایه ای به مسکن رو مزدم تزک نکنن،قاطی بازی دلال ها بشن،هر شرایط اقتصادی بد و تورمی که سرشون بیاد حقشونه؛ دیگه تقصیر دولت و اختلاس و رانت نیست،تقصیر خودشون هست

mr.foad

Registered User
لایک‌ها
127
من ملت لازم دارم
ملت بلند مدت یکساله روزشمار داره 18 درصد ! نمیدونم حداقلش چقدره ولی بعد یکماه میتونی برداشتش کنی جریمه هم نمیخوره !

بالا