• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

rozz

Registered User
لایک‌ها
239
الان گمان نکنم؛فعلا دارد مثل بقیه نرخ مصوب رو رعایت میکند؛باید دید بعدا چه میشود
حول و حوش خبر کاهش سود،سودهای بالا میداد؛حتی تا اسفند و البته شعبه به شعبه تفاوت داشت؛الان هم کاسپین همین حال رو داره و شعبه به شعبه باید گشت که کجا سود بالا میده؛
باید اون موقع کاهش سود،این موسسات و بانک های با سود بالا رو در میافتین؛البته دوباره شایعه شده که سود کم میشه،پس از قراردادهای یکساله غافل نشین
شما خودتون موسه گذاشتین اخیرا؟
یادمه بدلایل شخصی میخواستین پارسیان بذارید

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
شما خودتون موسه گذاشتین اخیرا؟
یادمه بدلایل شخصی میخواستین پارسیان بذارید
موسسه رو حتی قبل از خبر کاهش سود در اسفند گذاشته بودم؛بعد از کاهش سود گفتم الان وضعیت جوری شده که سپرده گذاری در صندوق ها جذاب تر هست و بنا به دلایلی انتخاب من لوتوس پارسیان هست؛
اما صندوق های دیگه و گزینه های سرمایه گذاری مطمئن و دارای سود 20یا کمی بالاتر (زیر 22) وجود دارند؛
اما متاسفانه پول قابل توجهی فعلا دستم نیامده که بخوام جایی بزارم؛

kateb

Registered User
لایک‌ها
199
الان گمان نکنم؛فعلا دارد مثل بقیه نرخ مصوب رو رعایت میکند؛باید دید بعدا چه میشود
حول و حوش خبر کاهش سود،سودهای بالا میداد؛حتی تا اسفند و البته شعبه به شعبه تفاوت داشت؛الان هم کاسپین همین حال رو داره و شعبه به شعبه باید گشت که کجا سود بالا میده؛
باید اون موقع کاهش سود،این موسسات و بانک های با سود بالا رو در میافتین؛البته دوباره شایعه شده که سود کم میشه،پس از قراردادهای یکساله غافل نشین

یعنی قرارداد یکساله اگر کاهش سود پیدا کنه تا اخر یکسال باز هم ثابت هستند؟ فکر نکنم تضمینی برای این مورد وجود داشته باشد

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
یعنی قرارداد یکساله اگر کاهش سود پیدا کنه تا اخر یکسال باز هم ثابت هستند؟ فکر نکنم تضمینی برای این مورد وجود داشته باشد
سپرده های سرکایه گذاری بلند مدت (همان یکساله) بصورت یک قرارداد یکساله بین بانک و سپرده گذار هست که سود ثابت و مشخصی داره؛ممکن نیست زیر مفاد این قرارداد بزنند،مگر فسق فرارداد انجام بشه؛
تجربه نشان داده حتی این سپرده ها بعد از یکسال با همان سود یا چند درصدی کمتر تمدید شده اند؛
اما حساب های کوتاه مدت اینطور نیستند و همیشه امکان تغییر سودشان وجود داره همانطور که تا الان تجربه همین رو نشوند داده؛
از این بیمن برخی حساب های کوتاه مدت با مسدودی مبلغ خاصی هستند و گفته میشه این نوع حساب ها کمتر احتمال کاهش سودش وجود داره اما به هرحال باز هم مواردی از کاهش سود بوده
صندوق ها هم همان حکم حساب کوتاه مدت رو در این زمینه دارند

Last edited:

971

Registered User
لایک‌ها
318
من امروز میرم واسه بستن حساب آینده.
45 روز ضرر کرده اید.
در این وضعیت که روز به روز سود ها را کم میکنند بستن کامل هیچ حسابی را توصیه نمیکنم ولی میتوانید حسابتان را خالی کنید.

REZA_PA48

Registered User
لایک‌ها
4
سایت بانک قوامین برای شما هم باز نمیکنه؟

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
سلام
فقط اینو بگم که هرگز کمپینی برای نخریدن خودرو وجود نداشت! مردم قدرت خرید نداشتند و فقط ادای کمپین رو در می آوردند, که اونهم دولت بهشون وام داد و بلافاصله رفتند خودرو خریدند!

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
سلام
فقط اینو بگم که هرگز کمپینی برای نخریدن خودرو وجود نداشت! مردم قدرت خرید نداشتند و فقط ادای کمپین رو در می آوردند, که اونهم دولت بهشون وام داد و بلافاصله رفتند خودرو خریدند!
اونهایی که میگفتن حمایت از کمپین، قصد خرید نداشتن و اونهایی که قصد خرید داشتن یا پول نقد نداشتن یا منتظر فرصت مناسب بودن.

shagerd1

Registered User
لایک‌ها
228
حتی اگه باور کنیم تورم شده 12 درصد و بپذیریم که بلافاصله باید این نرخ ملاک تعیین همه چیز باشد اینو نمیتونیم قبول کنیم که موقع افزایش حقوق ها طبق تورم 12 درصدی فقط باید 12 درصد حقوق ها افزایش پیدا کنه یا سودای بانکی کم کم به 12 درصد برسه اما وقتی بحث افزایش جریمه های رانندگی میشه این مبلغ به 100% هم میرسه یا چرا باید بلیت مترو امسال 25 درصد اضافه شه؟؟؟
2 سال دیگه اگه مسکن راکد باشه و رشد نداشته باشه یا حتی منفی باشه با توجه به تاثیری که توی محاسبه تورم داره راحت تورم رو 0 درصد اعلام میکنند اما بازم جالبه گاز 30 درصد اضافه میشه نفت ارزون شده همه جای دنیا بنزین اومده پایین اینا باز میخوان گرونش کنن و....
این 25% افزایش قیمت بلیط مترو با توجه به نرخ تورم 12 درصدی دیگه آخر نتیجه گیری و مصداق کامل این جمله بود که : "میتونیم ازتون میگیریم".

fcbarca2013

Registered User
لایک‌ها
94
سلام دوستان الان کدوم بانک یا موسسه بیشترین سود روزشمار رو میده؟

sasan1500

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
چند درصد سود روزشمار میده؟
دی و قوامین ۱۸ با کف ۱ و ۲ میل، کاسپین شعبه به شعبه و بستگی به مبلغتون فرق میکنه، شخصن باید بپرسید.

Verstuurd vanaf mijn PadFone T004 met Tapatalk

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
1 ساله چقدر سود میدن ؟ ( دی , قوامین یا همین کاسپین )

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دی و قوامین و همینطور باقی بانک ها حساب سپرده سرمایه گذاری بلند مدت(یک ساله) رو فقط با نرخ ۱۸ درصد باز میکنند؛
در مورد کاسپین هم باید شعبه به شعبه پرسید

Sent from my E5823 using Tapatalk

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
دی و قوامین و همینطور باقی بانک ها حساب سپرده سرمایه گذاری بلند مدت(یک ساله) رو فقط با نرخ ۱۸ درصد باز میکنند؛
در مورد کاسپین هم باید شعبه به شعبه پرسید

روز شمارش رو که فرمودید 18 درصد 1 ساله هم 18 درصد میدن ؟ راستی یادمه در همین تاپیک پارسال می گفتند 1 ساله بانک آینده 25% سود میده و سود رو هم 3 ماه یکبار پرداخت می کنه الان وضعیت همونطوریه یا .... !

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
روز شمارش رو که فرمودید 18 درصد 1 ساله هم 18 درصد میدن ؟ راستی یادمه در همین تاپیک پارسال می گفتند 1 ساله بانک آینده 25% سود میده و سود رو هم 3 ماه یکبار پرداخت می کنه الان وضعیت همونطوریه یا .... !
بلی این ها نرخ مصوب هست که از اسفند تعیین شده و تمام بانک ها در حساب های جدید و حتی برخی در حساب کوتاه مدت قدیم، رعایت میکنند؛

قاعدتا باید سپرده کوتاه مدت(روزشمار)، ۱۰ درصد باشه؛ اما برخی بانک ها با طرح ها و کف مبلغ مختلف حساب با سود نزدیک ۱۸ (مثلا ۱۷.۵) یا با مسدودی مبلغی،۱۸ درصد ، حساب کوتاه مدت باز میکنند؛
بانک آینده حساب نبود ، بلکه قرارداد یک ساله صندوق سرمایه گذاری بود؛ تا جایی که شنیده ام دیگه با این مبلغ قرارداد نمیبندند یا حداقل فعلا؛

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
بلی این ها نرخ مصوب هست که از اسفند تعیین شده و تمام بانک ها در حساب های جدید و حتی برخی در حساب کوتاه مدت قدیم، رعایت میکنند؛

قاعدتا باید سپرده کوتاه مدت(روزشمار)، ۱۰ درصد باشه؛ اما برخی بانک ها با طرح ها و کف مبلغ مختلف حساب با سود نزدیک ۱۸ (مثلا ۱۷.۵) یا با مسدودی مبلغی،۱۸ درصد ، حساب کوتاه مدت باز میکنند؛
بانک آینده حساب نبود ، بلکه قرارداد یک ساله صندوق سرمایه گذاری بود؛ تا جایی که شنیده ام دیگه با این مبلغ قرارداد نمیبندند یا حداقل فعلا؛

والا حقیقتش الان مشکلی ندارم در بانک مهر 22.5 دارم سود می گیرم ماهیانه ولی نمی تونم بهش پولی اضافه کنم و سودش رو دارم میریزم تو حساب 20% که 19.5% سود پرداخت می کنند
که ممکنه همین 20% هم مثل اولی مسدود کنند و فقط برداشت بشه کرد !! بانک ها در حال حاضر حتی با کف 100 میلیون و یا بالاتر هم سود بیشتر از 18 نمیدن ؟

the_master

Registered User
لایک‌ها
259
قوامین یک ساله 18. من امروز کاسپین سپرده 2 ساله باز کردم 32درصد. به نظرم بهترین گزینس.بعد از یک سال قابلیت برداشت کل موجودی رو داره

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
قوامین یک ساله 18. من امروز کاسپین سپرده 2 ساله باز کردم 32درصد. به نظرم بهترین گزینس.بعد از یک سال قابلیت برداشت رو داره
بهترین گزینه است؛
اما بک نکته: اینی که میگین بعد از یکسال قابلیت برداشت رو داره،یعنی حکم یک حساب کوتاه مدت رو خواهد داشت و ممکن هست به یود اولیه پایلند نمونن؛ البته هرچقدر هم کم کنند مطمئنا از سود مصوب سال دیگه بیشتر خواهد بود

بالا