• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
مسکن دو سال هست راکد بوده؛ و از اونور یک سرمایه گذاری تقریبا بدون ریسک،یعنی سپرده بانکی،سود بالا و معقولی داره
طی این دو سال هرکس نقدینگیش رو در مسکن گذاشته ضرر کرده و هرکس در بانک برده سود کرده؛
حتی افراد با نقدینگی کم هم سود کمی کرده اند؛
بعید هست با نقدینگی کمی که طبقه متوسط و طبقه کارگر داره،مسکن رونق بگیره؛
بزارین پولدار ها املاک گران رو بسن هم بچرخونند؛اصلا املاک با قیمت پایین رو هم بخرند و احتکاز کنند؛کسی که لازم داشت اگز پول داشت،الان که کف قیمت هست میخرید،الان پول نداری،تورمی هم بزه بالا باز نداره
هرچقدر هم دلال های بخوان رونق.بدن بهش و تورمی بالا ببرند،اگر مردم وارد این این دلال بازی ها نشن،نه مسکن رونق میگیره نه تورم؛
مسکن باید در یک اقتصاد سالم از ابزار سرمایه خارج بشه و به کالای مصرفی.تبدیل بشه؛

Sent from my E5823 using Tapatalk
متاسفانه بازار مسکن سمنان پررونق و پرسوده همچنان
ولی خوب همیشه ميگم اولین مرکز سرمایه گذاری(بهترین) بورسه بعد مسکت

فرستاده شده از C2105ِ من با Tapatalk

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
متاسفانه بازار مسکن سمنان پررونق و پرسوده همچنان
ولی خوب همیشه ميگم اولین مرکز سرمایه گذاری(بهترین) بورسه بعد مسکت

فرستاده شده از C2105ِ من با Tapatalk
از ماست که بر ماست
هرچی.سرمون بیاد حقمونه

mr.foad

Registered User
لایک‌ها
127
مسکن دو سال هست راکد بوده؛ و از اونور یک سرمایه گذاری تقریبا بدون ریسک،یعنی سپرده بانکی،سود بالا و معقولی داره
طی این دو سال هرکس نقدینگیش رو در مسکن گذاشته ضرر کرده و هرکس در بانک برده سود کرده؛
حتی افراد با نقدینگی کم هم سود کمی کرده اند؛
بعید هست با نقدینگی کمی که طبقه متوسط و طبقه کارگر داره،مسکن رونق بگیره؛
بزارین پولدار ها املاک گران رو بسن هم بچرخونند؛اصلا املاک با قیمت پایین رو هم بخرند و احتکاز کنند؛کسی که لازم داشت اگز پول داشت،الان که کف قیمت هست میخرید،الان پول نداری،تورمی هم بزه بالا باز نداره
هرچقدر هم دلال های بخوان رونق.بدن بهش و تورمی بالا ببرند،اگر مردم وارد این این دلال بازی ها نشن،نه مسکن رونق میگیره نه تورم؛
مسکن باید در یک اقتصاد سالم از ابزار سرمایه خارج بشه و به کالای مصرفی.تبدیل بشه؛

جسارت نباشه که وارد بحثتون میشم.ولی یه موضوع دیگم هست شما بهش توجه نکردی.
نه توی مسکن. بلکه توی اکثریت اقلام چه مصرفی چه غیر مصرفی که قیمتی دارن مردم تا زمانی که قیمت ثابت باشه دست به خرید نمیزنن حتی اگر لازم داشته باشن به این امید که پایینتر بیاد. ولی وقتی شروع به بالارفتن میکنه اون دسته که قدرت خرید داشتن و نخریدن وارد بازار میشن.
توی مسکن هم من قبول دارم که پول مردم نمیرسه و خیلی ها پولش رو ندارن. ولی این واسم مردوده که بگیم اگه داشتن تو این مدت که قیمت کف بود میخریدن. خب هیچکس نمیدونه کف قیمت کجاست تا زمانی که شروع کنه به افزایش اونوقت میفهمن کف اینجا بود و شروع به خرید میکنن. هی میخرن و هی میخرن تا قیمت میکشه بالا و بازم اونایی که دارن از ترس گرونتر شدن میخرن و بازم میره بالاتر تا دولت باز سود بانکهارو انقدر ببره بالا تا طرف بگه این 300 و 400 و 500 میلیون رو بانک بذارم و خودم فعلا اجاره نشینی کنم تا آب از آسیاب بیوفته بهتره. اینطوری میشه که دوباره قیمتا میوفته تا دوباره سودها پایین بیاد و این چرخه تکرار شه.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,287
ملت بلند مدت یکساله روزشمار داره 18 درصد ! نمیدونم حداقلش چقدره ولی بعد یکماه میتونی برداشتش کنی جریمه هم نمیخوره !
نه من به حسابی نیاز دارم که مدام ازش برداشت یا واریز کنم گفتم ما که این همه ساله قرض الحسنه ملی داریم هیچی عایدمون نشد حالا همونو بشه یه سودی ازش گرفت که حداقل توی جیب بانک های دزد نره بهتره مگر نه پول زیادی من ندارم همون گردش معمولیمه که خیلی کمه در حد پول تو جیبی :دی

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
در مورد مسکن اتفاقی افتاده که قبلا مشابهش نبوده ,قدری تمایل جامعه به سمت جنبه مصرفی مسکن بیش از سرمایه گزاریش شده,هر کسی دوست داره سود کنه و قاعدتا به شرایط بقیه هم کاری نداره,مخصوصا در کشوری مثل ایران که فرد گرایی,عدم حس ملی و باور نداشتن خود به عنوان عضوی از جامعه در میان افراد موج میزنه و خلاصه مثل سوییس و دانمارک نیستن مردمش که در فکر کلیت جامعه باشن,با این دید تحلیلها راحت تر میشه,و رودربایستی هم باقی نمیمونه,این ربطی به سیاست هم نداره و ریشه در جامعه شناسی داره,اونچه که صلاح جامعست رو اکثرا میدونن,سود بانکی کاهش پیدا کنه و بنگاههای اقتصادی فعال شن و سرمایه های خرد یا کسانی که نمیتونن ارزش آفرینی کنن با پولشون ,جذب بورس شن تا اقتصاد کلان به حرکت در بیاد و موارد از این دست,مسکن هم باید بره سمت علمی شدن,شاید در هیچ کجای دنیا شخصی که رشتش این نیست و تخصصی نداره اجازه نداشته باشه پا در این کار بزاره,اما در اینجا گاها دیده شده طرف هم بخاطر نداشتن آگاهی و هم به خاطر منافع جزیی مالی,ساختمان چند صد میلیونی یا میلیاردی رو ناقص میکنه و مثلا با کاربرد ضعیف ترین لوله و اتصالات و یا عدم عایق صوت و موارد از این دست که دیده نمیشن,خریدار رو پشیمون میکنه و طرف با وجودهزینه گزاف باز هم شاکیست و یا در پی تعویض جا !!!!!!!!!! در صورتی که در همان ممالک نام برده,مسکن ۱۵۰ ساله هم داریم که قشنگ داره سرویس میده به طرف!!!!!! گرانی قبول,اما آیا آشغال را به قیمت بالا فروختن,رونق اقتصادیست؟ مسکن باید از رکود خارج شود ,اما علمی و با مصالح خوب و تیمهای بزرگ اجرایی و وام های کم بهره و با پوشش بالا که اکثریت جامعه توان خرید پیدا کنند و رونق هم بیش از گذشته ایجاد میشود,اما اگر منظور از رونق این است که امروز بخریم فردا گران بفروشم یا بدون تخصص اقدام به این کار کنیم یا در طول سال سود صد در صدی ایجاد شود که مثل همون حباب و یا سودهای بالای بانکیست!!!!!!و خودش عامل نوسانات شدید اقتصادی و مضر برای اقتصاد و عامل رکود است,چه فایده ای دارد این رونق؟ تا کی میخواهد این چرخ معیوب بچرخد؟ امیدواریم مسکن علمی و مهندسی ساز همانند سایر ممالک پیشرفته داشته باشیم.

mr.foad

Registered User
لایک‌ها
127
نه من به حسابی نیاز دارم که مدام ازش برداشت یا واریز کنم گفتم ما که این همه ساله قرض الحسنه ملی داریم هیچی عایدمون نشد حالا همونو بشه یه سودی ازش گرفت که حداقل توی جیب بانک های دزد نره بهتره مگر نه پول زیادی من ندارم همون گردش معمولیمه که خیلی کمه در حد پول تو جیبی :دی
اینم کارت داره خب یه کارت عابربانکه که هرچی سود از پول شما حاصل شه میریزن توی همون کارت و میره رو سود و اصل سرمایه قبلی. عین کارتهای شتابی دیگه شما همه کاری میتونی باهاش انجام بدی و هرچی بخوای میتونی واریز و برداشت کنی به شرط اینکه از اون سقف کمتر نشه !
نوعش از نوع حساب پس انداز هست.

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
كارت بانك آينده چرا اينقدر افتضاحه ؟!

اين چندمين باره كه پول ميخوام از عابر بانك بگيرم و كل بانك هاي شهر رو ميرم و فقط بعضي عابر بانكا پول ميدن !
ديشب كه مجبور شدم برم از مغازه دار پول دستي بگيرم و بگم با دستگاه پوزش بكشه ...

مسخرست واقعا ...

rozz

Registered User
لایک‌ها
239
دوستان توی حساب های شمار(من بانک دی دی دارم با کف 1میلیون ) حتما باید پول یک ماه کامل بمونه تا سود بهش تعلق بگیره؟
یعنی من مقداری پول بریزم 4رو بعد برداشت کنم سودی بهش تعلق نمیگیره؟

klxl

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
438

اين چندمين باره كه پول ميخوام از عابر بانك بگيرم و كل بانك هاي شهر رو ميرم و فقط بعضي عابر بانكا پول ميدن !

مسخرست واقعا ...
کدوم عابر بانک ، کارت اینده رو قبول نکرد؟

971

Registered User
لایک‌ها
318
دوستان توی حساب های شمار(من بانک دی دی دارم با کف 1میلیون ) حتما باید پول یک ماه کامل بمونه تا سود بهش تعلق بگیره؟
به روزهایی که پول را واریز و برداشت میکنید سودی تعلق نمیگیرد یعنی اگر شما پول بریزید و 4 روز بعد برداشت کنید سود 3 روز کامل که پول در حساب مانده است به شما تعلق میگیرد.

Last edited:

sasan1500

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
به روز واریز و برداشت سود تعلق نمیگیره، برای بقیه روزها در آخر ماه سود میدن.

Verstuurd vanaf mijn PadFone T004 met Tapatalk

sasan1500

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31

مسخرست واقعا ...
شتاب هست، مشکلی نباید داشته باشه!

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
سلام. دوستان نظرتون درباره صندوق های بانک ملت مثل اندوخته و آتیه چیه؟ آیا برای سرمایه گزاری مناسب هستند؟ با فرض اینکه نخواسته باشیم به اصل سرمایه دست بزنیم (بلند مدت).
متشکرم.

mkh58

Registered User
لایک‌ها
69
اوایل سال 96 انتخابات ریاست جمهوری است تا زمانی که سرکار است ملک بالا نمی رود اگر روحانی رییس جمهور نشود در سال 96 با جهش ارز و ملک روبرو خواهیم بود

shagerd1

Registered User
لایک‌ها
228
دولتی....

ttbank.jpg

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
صندوق سرمایه گذاریه؛ اینم پیشبینی سودشه؛
مشکلی بلحاظ قوانین سازمان بورس ندازه

rozz

Registered User
لایک‌ها
239

اخر ماه سود تعلق میگیره؟ چون موقع برداشت چیزی نمیاد حس کردمکه سودتعلق نمیگیره
ممنونم

shagerd1

Registered User
لایک‌ها
228
صندوق سرمایه گذاریه؛ اینم پیشبینی سودشه؛
مشکلی بلحاظ قوانین سازمان بورس ندازه

قرار هم نیست مشکلی داشته باشه.دولتی یعنی مناسب برای دوستانی که اعتبار بانک های دولتی براشون مهم تره.خدا زیادترشون کنه.
البته نظر آقای سیف برعکسه و میگه ما هم باید نظارت داشته باشیم و جلوشونو میگیریم!!

mr.foad

Registered User
لایک‌ها
127

تا جایی که میدونم آخر هر روز کمترین موجودی رو در نظر میگیرن. به این معنی نیست که مثلا اگر شما 20 میلیون توی یه حساب داری و یه روز 200 بر میداری و فرداش برش میگردونی سود کل موجودی توی اون روز محاسبه نشه. اون روز سود 19800 محاسبه میشه حتی اگر بلا فاصله برش گردونده باشی تو حساب.

بالا