• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
منظورتون از پیش بینی سود چیه؟؟یعنی درحال حاظر با این درصد سود باز نمیکنن
واقعیتش مبلغ بنده برای ریسک نمیشه چون برای کسی میخوام این کارو بکنم که خیلی چیز ها رو از دست داده تا این مبلغ جمع بشه و بتونه خرج زندگیشو بگردونه اگر از بانک های معتبر خبر دارین که با سپر ده های مختلف 20درصد یا بالای 20درصد در حال حاظر سود میدن ممنون میشم بگین تا سر وقت برم سر بزنم

صندوق،حساب نیست؛در حساب شما یک سود از پیش تعیین شده دارید که الان بهش میگن علی الحساب!!
اما صندوق ها بر اساس کارکرد سرمایه گذازی کار.میکنند،طی یک دوره فعالیت میکنند و سود حاصل شده رو تقسیم میکنند؛ پس چیزی که میگن پیشبینی سود در دروه بعد هست و یا عملکرد فعلی،که مثلا فلان صندوق طی دوره های قبلی ۲۲ سود داده و الان هم پیشبینی میکنم ۲۲ سود بده
تضمین یود رو تعداد کمترس از صندوق ها دارند

Sent from my E5823 using Tapatalk

behnood_67

Registered User
لایک‌ها
518
منظورتون از پیش بینی سود چیه؟؟یعنی درحال حاظر با این درصد سود باز نمیکنن
واقعیتش مبلغ بنده برای ریسک نمیشه چون برای کسی میخوام این کارو بکنم که خیلی چیز ها رو از دست داده تا این مبلغ جمع بشه و بتونه خرج زندگیشو بگردونه اگر از بانک های معتبر خبر دارین که با سپر ده های مختلف 20درصد یا بالای 20درصد در حال حاظر سود میدن ممنون میشم بگین تا سر وقت برم سر بزنم
از بانک بیشتر از 18 نمی تونی بگیری.غیر از صندوق که با یک جلسه و نصفه خط خبر تو سایتشون سود رو کم می کنن.
موسسه ثامن وابسته به ارگان مهم نظامی سود خوبی داره.

esmaeelfarsi

Registered User
لایک‌ها
24
اون حسابی که فرمودید،حساب نبود!
صندوق سرمایه گذاری مشترک با درآمد ثابت کاردان بود!

نکته ای که باید بدونین این هست که اغلب صندوق ها، تضمبن سود ندارند،بلکه پیش بینی سود دارند
بانک کشاورزی هم صندوق با پیشبینی سود ۲۲ داره؛
سایر بانک ها هم هستند؛
اما در مورد موسسات،کمی ریسک کردن بد نیست،بخصوص در موسسات مجاز حساب باز کردن؛البته الان که حساب با سود بالا باز نمیکنن!
اما کسانی که قبل کاهش سود کمی ریسک کردند در نور۲۸ تا ۲۶ یا دوستانی که اخیرا در کاسپین ۳۲.درصد حساب باز کردند، تا دوسال سود بالا دریافت میکنند،که ارزش ریسک کم رو داشت

البته قربان ریسکش با توجه به اتفاقات اسفباری که برای موسسات دیگر در همون زمانها به طور مستمر داشت میفتاد واقعاً خیلی زیاد بود

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
البته قربان ریسکش با توجه به اتفاقات اسفباری که برای موسسات دیگر در همون زمانها به طور مستمر داشت میفتاد واقعاً خیلی زیاد بود

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk
دقت کنین که تا بحال برای موسسه "مجاز" اتفاقی نیافتاده؛ میزان و ثامن الحجج غیر مجاز بودن؛
البته ریسک موسسه مجاز نسبت به بانک بیشتر هست؛اما ریسک معقولی داره و زمانی که سود بالا میداند،ارزش تقبل ریسک رو داشتند؛

اتفاقا با زمین خورد دو موسسه غیر مجاز و تاکید بانک مرکزی بر ابنکه ثامن الحجج غیر مجاز بوده،میشه تا حد زیادی مطمئن شد که موسسه مجاز،مشکل دار هم بشه تا حد زیادی مانع زمین خوردنش میشن،حداقل برای آبروی خودشون که شده تا این تیم تو بانک مرکزی هیتند میشه پیشبینی کرد برای موسسات مجاز مشکلی پیش نمیاد؛ نمونه اش موسسه توسعه هست که وضعیت خوبی نداره اما صداش رو هم در نمیارن!

soheil441

Registered User
لایک‌ها
203
از بانک بیشتر از 18 نمی تونی بگیری.غیر از صندوق که با یک جلسه و نصفه خط خبر تو سایتشون سود رو کم می کنن.
موسسه ثامن وابسته به ارگان مهم نظامی سود خوبی داره.
بله درسته بانک ها از 18درصد بیشتر نمیدن ولی بعضی بانک های معتبر گنجینه های دارن که درصد بالاتری میدن خواستم ببینم اطلاع دارین از این روش ها مثل بانک تجارت سپرده ای داشت تازه برداتشه 23درصد میداد به بانک سر زدم گفتن برداشته شد

hadi1258

Registered User
لایک‌ها
68
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
احتمال زیاد این سوال من سوال خیلی ها باشه .
در حال حاضر در چه بانکی میشه یه حساب باز کرد که هر وقت خواستیم بتوانیم پول اضافه یا برداشت کنیم ضمن اینکه سود روز شمار بالای 15-16 درصد هم به موجودی حساب تعلق بگیره ؟
با تشکر از شما عزیزان

behnood_67

Registered User
لایک‌ها
518
در حال حاضر در چه بانکی میشه یه حساب باز کرد که هر وقت خواستیم بتوانیم پول اضافه یا برداشت کنیم ضمن اینکه سود روز شمار بالای 15-16 درصد هم به موجودی حساب تعلق بگیره ؟
با تشکر از شما عزیزان
بانک دی احتمالا با مسدودی یک میلیون 18%

hadi1258

Registered User
لایک‌ها
68
خیر.ممکنه طرح جدید داشته باشه قبلا مسدودیش 2 میلیون بود.

الان کسی از دوستان اطلاعی نداره بانک قوامین حساب روز شمار 18 درصد که بشه هر زمان برداشت و پرداخت کرد ، باز می کنه ؟با دو تومن مسدودی .
-------------
ضمن اینکه من یه سوال دیگه هم داشتم .
از این حساب های بلند مدتی که بانکها باز می کنن ( بصورت سندی از یکساله تا پنج ساله ) الان حداکثر سود بانکهای دولتی ( مثل ملت ، ملی ، مسکن و .... ) و خصوصی ( مثل اقتصاد نوین یا قوامین ) چقدره ؟
بدون وجود شرط حداقل n میلیون تومان .

Last edited:

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,990
با تشکر از شما عزیزان
مهر اقتصاد

javadth

کاربر فعال
لایک‌ها
15,990
مهر اقتصاد ایران،مجاز نیست؛ به شتاب هم متصل نیست

مجاز و غیر مجاز هیچ فرقی نداره
همه ممکنه هر بلایی سرشون بیاد

بانک ها به بالای ۲۰ تومن سود ۱۸ روزشمار میدن

بقیه همش موسیسات هستن

هم خودشون هر شهری شعبه دارن مثلا مهر بالای ۲۰۰دشعبه داشت فکر کنم و هم بانک عامل دارن

Sent from my SM-G928C using Tapatalk

soheil441

Registered User
لایک‌ها
203
نرخ سود فعلی ثامن

روز شمار 21،یک ساله 22 درصد
ثامن موسسه است یه کم ریسکش بالاست به خصوص برای افراد شبیع به من که احتمالا کل سرمایشون این مبلغ باشه
بانک های مجاز هیچ گنجیه ای یا سپرداه ای بالا ی20درصد ندارن

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
مجاز و غیر مجاز هیچ فرقی نداره
همه ممکنه هر بلایی سرشون بیاد

بانک ها به بالای ۲۰ تومن سود ۱۸ روزشمار میدن

بقیه همش موسیسات هستن

هم خودشون هر شهری شعبه دارن مثلا مهر بالای ۲۰۰دشعبه داشت فکر کنم و هم بانک عامل دارن

مسلما مجاز و غیر مجاز خیلی فرق دارند؛ یکیش محدودیت خدمات بانکی هست؛
اما ار نظر مشکل پیش اومدن،پشانه اش اونقدر قوی هست که میشه بهش اعتماد کرد؛
ضمن اینکه احتمال مشکل پیش اومدن برای بانک و موسسه مجاز کمتر هست،یکیش به واسطه مجوزی که داری یکی بواسطه قندوق ضمانت سپرده ها و یکی اینکه با دریافت مجوز،پشتوانه اشون بانک مرکزی هست
ضمنا در مورد بانک های عامل،بانک مرکزی با انتشار یک نامه،بانک ها رو از خدمت رسانی به موسسات غیر مجاز منع کرده!

ایشون گزینه های دیگه ای هم دارند و اگه انتفال وجه سریع خیلی براشون مهمه،بهتر یک بانک دیگه رو انتخاب کنن
ثامن موسسه است یه کم ریسکش بالاست به خصوص برای افراد شبیع به من که احتمالا کل سرمایشون این مبلغ باشه
بانک های مجاز هیچ گنجیه ای یا سپرداه ای بالا ی20درصد ندارن
خیر بالای ۱۸ ندارند،مگر اینکه در صندوق ها حساب باز کنین؛
گنجینه ها یا حساب های اینطوری،هر سال سودشون تابع سود مصوب هست و اصولا حساب هایی هستند که مبالغ خرد رو جمع میکنن و تبدیل به پس اندازشون میکنن،برداشت از این حساب ها با کارت شتابی.و ... نیست بلکه باید مستقیما به شعبه مراجعه کننی

hadi1258

Registered User
لایک‌ها
68
من چند صفحه قبل رو خوندم گویا الان فقط صندوق بانکها بالای 18 درصد سود می دن .
الان سود تضمینی صندوق های ( فقط بانک های معتبر ) 20 درصد کدام بانکه ؟ و اینها کلا جریانشون چیه ؟
مثلا سپرده یکساله یا بالاتر باز می کنند ؟ پرداخت سودهاشون بصورت ماهانه در خود بانک هست و کاملا تضمینی تا پایان قرارداد ؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
الان سود تضمینی صندوق های ( فقط بانک های معتبر ) 20 درصد کدام بانکه ؟ و اینها کلا جریانشون چیه ؟
مثلا سپرده یکساله یا بالاتر باز می کنند ؟ پرداخت سودهاشون بصورت ماهانه در خود بانک هست و کاملا تضمینی تا پایان قرارداد ؟
صندوق ها،قاعدتا برای جمع اوری وجوه و سرمایه گذاری اون در بورس و سایر فرصت های سرمایه گذاری هستند؛ سود شما به حسابی که به صندوق میدین ماهانه یا سه ماهه واریز میشه؛
برای ورپد به صندوق تعدادی واحد میخرین و برای برداشت سرمایه تعدادی واحد ابطال میکنین؛

قرارداد مدت داری بسته نمیشه؛شما هر وقت بخواین خارج میشین؛ صندوق هم هروقت بخواد سود و خیلی از شرایط رو میتونه طی جلسات مجمع تغییر بده؛
محدود صندوق هایی هستند که تضمین سود دارند؛مثل لوتوس پارسیان؛
این سود ۲۰ یا ۲۲ که بشما میگن هیچوقت تضمین نیست بلکه عملکرد قبلی صندوق یا پیشبینی عملکرد صندوق هست؛یعنی ممکن هست یکبار ۲۱.۵ بدن یک بار ۲۲.۵؛ هرچقدر صندوق در اون دوره سود بده بشما هم میدن
صندوق زیاد هست؛ ایران زمین،بانک شهر،بانک کشاورزی،بانک پارسیان،بانک توسعه تعاون و ....

البته الان بانک مرکزی به صندوق ها فشار اورده و سودهاشون کمتر شده!

rozz

Registered User
لایک‌ها
239
گفیتیم این صندوقهها وابسته به بورس هستند سودشون هم ممکنه کم بشه خیلی راحت یک اطلاعیه میزنند توی سایت سود پیش بینی شده از فلان درصد ب فلان درصد کاهش پیدا کرد معمولا قردادشون یک ساله هست پرداخت سودشون ب کارت شتابی هستولی واریز برداشت اصل سپرده باید مزاجعه حضوری کنید
شما بانک دی مراجعه کنید طرفای10فرودین که من رفتم گفتند داریم معمولا یک سود پیش بینی شده دارند که که کمتر از اون نمیدند

javadth

کاربر فعال
لایک‌ها
15,990
من فعلا باتک ثامن روز شمار پول گذاشتم که ۲۱ درصده

تو مقادیر بالا ۳ درصد تفاوتش به چشم میاد

شما میتونی دو تا حساب سرمایه گذاری تو ملی باز کنید بالای ۲۰ میلیون که سود ۱۸ درصد بدن و سودش ۸ درصد و ده درصد بین دو حساب تقسیم بشه و دوباره به هر کدوم سود جدا تعلق بگیره

بالا