• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

hamidirche

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
امروز یا فردا برید یه حساب یکساله هیجده درصد باز کنید تا یک سال هجده درصدتون تضمینه من که قوامین باز کردم امروز

Wild Eagle

Registered User
لایک‌ها
22
امروز یا فردا برید یه حساب یکساله هیجده درصد باز کنید تا یک سال هجده درصدتون تضمینه من که قوامین باز کردم امروز
روزشماره؟
حداقل چقدر باید بزاریم؟

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,049
با توجه به دو موضوع زیر
1)کاهش سود بانکی به 14 درصد از اول مهرماه
2)ادغام بانکها در هم(بانک مرکزی مصمم شده تعداد بانکها رو کم کنه)

پول و سرمایه تون حاضرید کجا سرمایه گذاری کنید؟
بانک یا بازارهای مالی دیگه مثل بورس یا دلالی ....؟

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
یعنی چه چه بانکهایی قرار ادغام بشه؟
بانکای خصوصی؟

wolfmoon

Registered User
لایک‌ها
197
ماهانه هست؛اوراق الکترونبک هست و فقط یک برگه گواهی داده میشه؛حسابی معرفی میکنید که مبلغ سپرده گذاری ازش کسر میشه،سود به اپن حساب ریخته میشه و در پایان مدت،مبلغ سپرده به اون حساب باز گردونده میشه؛
فرقش با سپرده:
۱-قابلیت انتقال به غیر داره
۲-نرخ شکستش مشخص هست(احتمالا ۱۷ درصد)؛در صورتی که نرخ شکست حساب سپرده یک ساله به این صورت هست: زیر ۳ ماه،نرخ کوتاه مدت منهای ۰.۵؛ زسر ۳-۶ ماه،نرخ سپرده ویژه۳ ماهه منهای ۰.۵؛۶-۹ ماه،نرخ سپرده ویژه۶ ماهه منهای ۰.۵؛ ۹-۱۲ ماه،نرخ سپرده ویژه ۹ ماهه منهای ۰.۵

Sent from my E5823 using Tapatalk

این اوراق الکترونیک فرقش با صندوق چیه ؟ سودش تضمین شدست ؟ آیا هنوز هم عرضه میشه ؟

hamidirche

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
روزشماره؟
حداقل چقدر باید بزاریم؟
بله روزشمار حداقل مانده دو میلیون سود هم هر ماه واریز میشه به غیر از ماه اول که دو ماه ایتدایی رو یک جا میرزن مثلا امروز حساب بازکنی اولین سودت آهر تیرماه هست که حدودا یک ماه و هفت روز میشه کارت هم داره قابلیت واریز و برداشت هم داره شتاب هم وصله

behnood_67

Registered User
لایک‌ها
518
بانک دی از اول اردیبهشت سود حساب اشتیاق( یک میلیون مسدودی)رو به 17.99% کاهش داده.

behnood_67

Registered User
لایک‌ها
518
جدی میگی؟ حساب های قدیمی هم شاملشه؟من اوایل94باز کردم کم شده؟
آره قدیمیا کم شده امروز اینقدر گیر دادم بهشون تا اعتراف کردن.واریزی این دوره کمتر از 20%بود. در چند روز آینده حسابمو میبندم خیلی مفت خورن.

Last edited:

rozz

Registered User
لایک‌ها
239
پس کجا ببریم؟ برای 20درصد جاییی هست

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
با توجه به دو موضوع زیر
1)کاهش سود بانکی به 14 درصد از اول مهرماه
2)ادغام بانکها در هم(بانک مرکزی مصمم شده تعداد بانکها رو کم کنه)

پول و سرمایه تون حاضرید کجا سرمایه گذاری کنید؟
بانک یا بازارهای مالی دیگه مثل بورس یا دلالی ....؟
اول اوراق با درامد ثابت؛بعد سهام؛
کن اصلا به مسکن امیدوار نیستم؛
بازار مسکن رو باید پول قشر متوسط راه بیاندازه؛قشر متوسط هم پولی نداره؛وگرنه الان که قیمت ها تورمی بالا نمیره باید برای رفع نیاز میکن تهیه میکردن
یعنی چه چه بانکهایی قرار ادغام بشه؟
بانکای خصوصی؟
میخوان ادغام کنن؛اما بنظر من نمیشه؛چون صاحبان بانک های خصوصی که منافع مشترک ندارن؛هربانک به یه ارگان وصله به منافع خاص خودش رو تامین میکنه؛
البته سود بیاد پایین،وجود این بانک های خصوصی کوچیک اصلا توجیه نداره و به احتمال خیلی زیاد دچار مشکل میشن
این اوراق الکترونیک فرقش با صندوق چیه ؟ سودش تضمین شدست ؟ آیا هنوز هم عرضه میشه ؟
این اوراق بیشتر شبیه حساب یکساله هست؛فقط نرخ شکستش مشخص هست و قابل انتقال هست؛
بخواین زودتر ببندین هم همان لحظه پول به حساب برگردونده میشه

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
آقا از اول تیر سقف میشه 15% !!!

چه دزدهایی هستن اینا / نزول وام روی 24 تا 28% مونده سود مردم رو کردن 15% که خیلی از طبقه متوسط به عنوان کمک خرج پولشون تو بانک هست مثل من کارمند بدبخت .
من کجا ببرم پولم رو ؟ چندر غاز جمع کردم ببرم بدم دست بازار فردا بگه کدوم پول ؟ بیفتم تو دادگاه و دعوا یا برم دلار و سکه بخرم تورم بشه 99% ؟!!!!
بابا ما خبط کردیم تو این مملکت بدنیا اومدیم

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
حرف زیاده اما کو تا عملش!!!!!! دوتا موسسرو نتونستن با بانک ادغام کنن!!!!!! اون وقت بیان بانکهارو یکی کنن!!!!! شاید این کار خوب باشه و شدنی,اما زمان بر هست و مسلما اگر تصمیم گرفتن انجام میدن,اما نه ضربتی,درضمن ربطی به سرمایه گزارها نداره,حسابها و قراردادها سر جاشه,اونایی که پولشونو یه سال نمیخوان و واز قبل حساب ندارن ,تا کم نشده میتونن یه ساله ۱۸ باز کنن,اونایی که ازقبل حساب دارن ,دارن بالای ۱۸ میگیرن و هر کسی تمایل داره,صندوقها ۲۲ باز میکنن,آرمان بانک شهر,دو ساعت بعد از اعلام, پولتو میریزه به حسابت,حتی اگر ببندی حسابو!!!!!! دوستانی که دایم میگن نمیدونیم کجا بریم و چه کنیم,اکثر بانکها صندوق دارن!!!!! در مورد کاهش سود هم ,اونچه مشخصه جلوی افزایش گرفته شده,همین,هنوز سود بالای ۲۰ هم هست!!! اقتصاد غیر قابل پیش بینیست ,اما نظر میشه داد,سکه و طلا قیمتش به دلار وانس جهانی وابستست و چیزی نیست که با کاهش سود بانکی بخواد بالا بره!!!!!!!!! قبلا با افزایش روز افزون دلار و انس جهانی سکه و طلا بالا میرفت,الان سه ساله ثابته و اگر دلار رو تک نرخی کنن و انس همین بمونه,ثابت میمونه قیمت طلا ,انس پایین بیاد ,کاهش میابه قیمت طلا و اگر بالا بره,قیمت بالا میره,اما با وجود ثبات دلار,به اون شکل سابق نمیتونه بره بالا,دلار هم که تک نرخی شه,دیگه بساط دلار تو متکا قایم کردن پایان میابه و خیلی از کسانی که دلار تو پستو گزاشتن,میان و به بازار عرضه میکنن!!!!!! کلید گذر از اضطرار اقتصادی ,تک نرخی کردن دلار هست,میمونه مسکن که المانهای خودشو داره ,که همین تثبیت دلار در جلوگیری از افزایش شارپی قیمتش بی تاثیر نیست, البته جای بحثش توقسمت مسکن هست,دلار همه چیزه تو اقتصاد وابسته ایران!!!!!! با تثبیتش اتفاق مهمی میفته و صدای خیلیها در میاد,رانت بگیرا که دلار ۱۰۰۰میگرفتن و ۳۰۰۰میفروختن,مشاغل کاذب,دلالان و ................باید دید در عمل چی میشه.

wolfmoon

Registered User
لایک‌ها
197
این اوراق بیشتر شبیه حساب یکساله هست؛فقط نرخ شکستش مشخص هست و قابل انتقال هست؛
بخواین زودتر ببندین هم همان لحظه پول به حساب برگردونده میشه

ممنون بابت پاسخ. الان چه بانک هایی اینجور اوراق دارن ؟

EhsanCPU

Registered User
لایک‌ها
199
نرخ سود بانکی 15درصد می شود ...

4688288_499.jpg

کاهش دوباره نرخ سود سپرده از 18درصد به 15 درصد در شورای پول و اعتبار تشکیل بررسی می شود.
یک منبع آگاه گفت: پس از لغو چند باره جلسات شورای پول و اعتبار، امروز برای دومین بار این شورا در سال 95 تشکیل جلسه می‌دهد.
وی افزود:کاهش دوباره نرخ سود سپرده بانکی از 18درصد به 15 درصد یکی از موضوعات کلیدی این نشست است.
لازم به ذکر است طی دو سال گذشته نرخ سود سپرده ها سه بار تغییر کرده یک بار در اردیبهشت‌ماه 93 بود که نرخ سود بانکی به 22 درصدرسید ،بار دیگر در اردیبهشت‌ماه 1394 بود که رقم سود بانکی به 20 درصد رسید و پس از آن در بهمن ‌94 نرخ سود بانکی به 18 درصد رسید و حال امروز شورای پول برای بار چهارم کاهش نرخ سود بانکی به 15 درصد را در دستور کار دارد.
yjc

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
آقا از اول تیر سقف میشه 15% !!!

چه دزدهایی هستن اینا / نزول وام روی 24 تا 28% مونده سود مردم رو کردن 15% که خیلی از طبقه متوسط به عنوان کمک خرج پولشون تو بانک هست مثل من کارمند بدبخت .
من کجا ببرم پولم رو ؟ چندر غاز جمع کردم ببرم بدم دست بازار فردا بگه کدوم پول ؟ بیفتم تو دادگاه و دعوا یا برم دلار و سکه بخرم تورم بشه 99% ؟!!!!
بابا ما خبط کردیم تو این مملکت بدنیا اومدیم
اوراق صکوک،الان ۲۰-۲۱ درصد سود میدن
وام هم نزول نیست؛اگه به بهره وام بگیم نزول،سود بانکی.هم میشه نزول

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
مدتی پیش تو ملت 20% باز کردم (سپرده نبود).
یه مبلغی رو الان میخوام حساب باز کنم. حالا با این وضعیت جدید که سپرده ها میشه 15% یا 16% آیا راه حلی مناسبی سراغ دارید برای گرفتن سود 18% الی 20%؟ صندوق ها و... ؟ چون اون حساب ملت مدت دار بود و به زودی تموم میشه.

بالا