برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

chama

Registered User
لایک‌ها
241
قوامین امروز سوال کردم با 2 تومن کف حساب 17 درصد میده و بالای 20 تومن 18 درصد میشه ( برای حسابهای جدید )

مهر اقتصاد برای حسابهای قدیمی بالای 15 تومن 18 درصد ، زیر 15 تومن 16 درصد تا 5 تومن
مهر اقتصاد برای حساب های قدیمی به این شرح هست :
0 تا 5 میل 11%
5 تا 10 میل 15%
10 تا 15 میل 16%
بالای 15 میل 18%
که با افزایش یا کاهش مانده نرخ سود تغییر می کند.

mas-atila

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
26
دوستان در سایت بانک مردم تو اینترنت دیدم چند نفر نظر داده اند که موسسه کاسپین کلک خودشه و میخواد هر کی اصرار داره حسابشو ببنده بجای سود های بالا با نرخ 10 درصد حساب کنه و پولش رو بده ، نظر اساتید و دوستان چیه ؟

mila41

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
57
دوستان در سایت بانک مردم تو اینترنت دیدم چند نفر نظر داده اند که موسسه کاسپین کلک خودشه و میخواد هر کی اصرار داره حسابشو ببنده بجای سود های بالا با نرخ 10 درصد حساب کنه و پولش رو بده ، نظر اساتید و دوستان چیه ؟

دادستانی برای کاسپین کار می‌کنه؟!!

دادستان تهران بدهی و ضرر و زیان کاسپین رو اعلام کرد ، کلک یعنی چی !

کاسپین سود بالا میده چون میخواد هر جوری شده اصل سپرده ها رو نگه داره ، یک صورت مالی در گروه تلگرامی بچه‌های همین سایت ازش منتشر شده که نشون میده خود موسسه اوراق ۲۰٪ گل‌گهر و... تهیه کرده و مبالغ هزینه‌ها و سودهای پرداختی و بدهی تعاونی‌ها زیاد هستند

تراز مالی از نظر شخصی من منفی هست و اوضاع جالبی نداره ، دادستان تهران هم راجع به زیان ۵۰٪ کل سرمایه خبر داده

Arshiar

Registered User
لایک‌ها
371

کاسپین سود بالا میده چون میخواد هر جوری شده اصل سپرده ها رو نگه داره ، یک صورت مالی در گروه تلگرامی بچه‌های همین سایت ازش منتشر شده که نشون میده خود موسسه اوراق ۲۰٪ گل‌گهر و... تهیه کرده و مبالغ هزینه‌ها و سودهای پرداختی و بدهی تعاونی‌ها زیاد هستند

تراز مالی از نظر شخصی من منفی هست و اوضاع جالبی نداره ، دادستان تهران هم راجع به زیان ۵۰٪ کل سرمایه خبر داده
دادستانی پول بهش میدادن به به هم میکرد براشون اکثر بانکها و موسسات تراز منفی دارن ، اگه به شتاب وصل شه دیگه مشکلی نخواهد داشت که طول میکشه البته

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,805
دوستان به مجوز بانک مرکزی در خصوص بانکها خیلی اطمینان نداشته باشید
ما در موسسه کاسپین که دارای مجوز از بانک مرکزی هست سپرده گزاری کردیم
اما الان پول به ما نمیده(میگه نداریم یا میخاد قطره چکانی بده)
بانک مرکزی هم فقط بیانیه داده و خودشو کنار کشیده
خلاصه اگر فردا بانک اینده یا گردشگری یا قوامین یا... مشکل پیدا کرد خیلی به مجوز بانک مرکزی و اینکه به این زودیها به پولتون میرسید امیدوار نباشید
صد بار ما اینجا گفتیم به این موسسات و بانکهای متفرقه که سودهای عجیب و غریب میدن اعتماد نکنید... دوستان اومدن گفتن مشکلی نداره!
الان پول شما را میگیرن به عنوان سود میدن به سپرده گذارهای قبلی! پول بعدی ها را میگیرن میدن به شما به عنوان سود
bigeye.gif
ولی یک روز صبح بیدار میشی میبینی این چرخه از بین رفته و 10 تا موسسه و صندوق با هم اعلام ورشکستگی کردن

طرف شب داشت دزدی میکرد و دیوار مغازه را خراب میکرد بهش گفتن چه کار میکنی؟
گفت دارم طبل میزنم! گفتن پس صداش کو؟ گفت صداش فردا صبح درمیاد...

Last edited:

mas-atila

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
26

مسئله کاسپین با موسسه ثامن فرق میکنه چون مجوز بانک مرکزی رو داره ولی ثامن و میزان و…. نداشتند و مطمئنا اگه شکست بخوره و بانک مرکزی حمایت نکنه هجوم به موسسات دیگه هم که مجوز دارن شروع خواهد شد و بحران بوجود میاد . هیچ موسسه و بانکی هم پولاش رو تو گاو صندوق که نمیزاره که نقد داشته باشه بهرحال در گردش است مانند وام و بورس و ........... و حتی بانکهای بزرگ و دولتی ما هم اگه هجوم جهت گرقتن پولها بشه اینقدر نقدینگی ندارند

qlzmnpam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
دوستان الان روزشمار کدام بانک یا موسسه مجوز دار سود بیشتری پرداخت می کنه (برای رقم های پائین)؟ بجز ایران زمین 18% که خودم دارم و کوثری که دوستمون saeed65 اشاره کردند. با تشکر

chama

Registered User
لایک‌ها
241
دوستان الان روزشمار کدام بانک یا موسسه مجوز دار سود بیشتری پرداخت می کنه (برای رقم های پائین)؟ بجز ایران زمین 18% که خودم دارم و کوثری که دوستمون saeed65 اشاره کردند. با تشکر
در صفحات قبل نوشته شده :
عسکریه : یک میل 18 ده میل 19 صد میل 20
ملی هم برخی شعب با کف ده برخی با کف 20 میل حساب 18 و بالای 50 میل 18.5

afsh134

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
مسدود شدن 15 میلیارد تومان از وجوه نقد «موسسه کاسپین» با دستور مقام قضایی +سند

در بخش مربوط به ذخایر و سایر بدهی های این موسسه نیز رقم قابل توجه 1 هزار و 188 میلیارد ریال به عنوان "بستانکاران داخلی" درج شده است.
upload_2016-12-9_17-51-29.png
به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیوز"، نشست چندی پیش دادستان ‌های شهرستان ‌های استان تهران به ریاست دادستان تهران زمان مناسبی بود تا جعفری دولت آبادی با تشریح برخی مشکلات و ایراداتی که فعالیت غیرقانونی موسسات اعتباری و مالی برای فضای اقتصادی و اجتماعی کشور ایجاد کرده، به تشریح برخی از پرونده های مهم در این حوزه بپردازد.

دادستان تهران با بیان اینکه دادستانی، دو سال است با مشکلات پرونده تعاونی اعتبار ثامن الححج درگیر است، مثال دیگر خود را به موضوع تعاونی اعتبار فرشتگان اختصاص داد که بیش از ۸ هزار میلیارد تومان سپرده‌های مردم را جذب کرده و در حال حاضر ۴۰۰۰ میلیارد تومان کسری و زیان دارد و در عین حال اعلام کرد: دو نفر از مدیران این تعاونی اعتبار دستگیر و بازداشت شده ‌اند.

همین اشارات مهم دادستان تهران، عامل خوبی بود تا صبحانه با بررسی صورت های مالی موسسه اعتباری کاسپین که از ادغام تعاونی فرشتگان و 7 تعاونی دیگر تشکیل شده، به بررسی شرایط فعلی آن بپردازد. بر اساس جدیدترین صورت های مالی این موسسه که آذرماه امسال منتشر شده، این موسسه در مجموع 2 هزار میلیارد ریال (تا تاریخ 31 شهریور 95) از بانک ها و موسسات اعتباری طلب دارد.

این در حالی است که در ستون مربوط به سایر دارایی های این موسسه، از مسدود شدن 150 میلیارد ریال از وجوه نقد کاسپین نزد بانک مرکزی خبر داده شده که این رقم، غیر از مبلغی است که به عنوان سپرده قانونی و بر اساس قانون پولی و بانکی، نزد بانک مرکزی تودیع می شود. در تشریح علت ضبط شدن این مبلغ، صورت های مالی تصریح کرده است که 150 میلیارد ریال مذکور، طبق دستور مقام محترم قضایی مسدود شده است.

اگرچه اماره ای مبنی بر ارتباط این دستور قضایی با توضیحات مهم دادستان تهران وجود ندارد و نمی توان گفت که مشکلات ناشی از اقدامات غلط تعاونی فرشتگان، باعث مسدود شدن این مبلغ شده اما هرچه هست، به دلیل خاص و مهمی، مقام قضایی تصمیم به انسداد بخشی از وجوه نقد این موسسه گرفته است که روشنگری مدیران آن در این خصوص، موثر خواهد بود.

البته در بخش مربوط به ذخایر و سایر بدهی های این موسسه نیز رقم قابل توجه 1 هزار و 188 میلیارد ریال به عنوان "بستانکاران داخلی" درج شده است که به علت فقدان توضیحات بیشتر در این خصوص، باید منتظر ماند و دید صورت های مالی بعدی، چگونه این مسئله را تشریح می کند.

afsh134

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
این صورتهای مالی کاسپین کجا منتشر شده؟
ما که تو کدال گشتیم صورتهای مالی کاسپین با متن بالا متفاوت بود

amin_947

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
186
دوستان. حساب لوتوس بانک پارسیان معتبره؟ یه وقت پولمون رو نکشن بالا :D

Arshiar

Registered User
لایک‌ها
371
اوضاع کاسپین خیلی آرومتر شده ، یکعده سپرده های بلند مدت 32 درصد اونایی که میحوان پولشونو بردارنو میخرن ! برای بالای پنجاه ملیون 29 درصد بالای صد ملیو ن 32 درصد ، ضمانت نامه صندوق ضمانتهای بانک مرکزی هم همراهشه ، تا آحر امروز یکی از شعبه ها که حدود صد ملیارد موجودی داره یک ملیاردو ششصد ملیون در مجموع ازش خارج شده، برای یکهفته سنگینه ولی فاجعه نیست1.6 درصد میشه همش!

Arshiar

Registered User
لایک‌ها
371
یه نکته بسیار مهم در مورد موسسات که این بحران کاسپین ثابت کرد ، برعکس بانک خیلی مهمه کدوم شعبه در کدوم منطقه شهر و رییس شعبه کیه؟ جایی که تمکن مالی مردمش بالاست نمیان فشار بیارن برای پنج ملیون ده ملیون اون شغبه اونوقت نقدینگیش افت کمتری میکنه ، پول شما سیو میشه ، ولی پایین شهر مردم با رقمای پایین ناگهان هجوم میارن به ضرر سپرده گذارای بالاترم میشه ، الان شعبه های پایین تهران خبر رسیده تا سی درصد سرمایه شونو از دست دادن بالا شهر چتد درصد کم فقط. چون برحی موسسات هنوز شتاب نیستن آنلاین نیستن و . .

core i5

Registered User
لایک‌ها
2,316
رفقا اینجا ایرانه و مانیز ایرانی!!!مواضب باشید تو پاچتون نره خیلی مواضب باشید کلاهای بزرگ به کله های گنده وصل میشن و کله های گنده از طناب دار ردنمیشن و طنابهای دار از نگاهای خیره ترس دارن!خلاصه مواضب باشید

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دوستان. حساب لوتوس بانک پارسیان معتبره؟ یه وقت پولمون رو نکشن بالا :D
بلی؛معتبر هست مثل بقیه صندوق ها و ضامن نفدشوندگیش بانک پارسیان هست ؛
ضمنا خدمات ویژه بیمه ای(تخفیف بیمه ای) هم به سرمایه گذاران صندوق ارائه میده؛
اوضاع کاسپین خیلی آرومتر شده ، یکعده سپرده های بلند مدت 32 درصد اونایی که میحوان پولشونو بردارنو میخرن ! برای بالای پنجاه ملیون 29 درصد بالای صد ملیو ن 32 درصد ، ضمانت نامه صندوق ضمانتهای بانک مرکزی هم همراهشه ، تا آحر امروز یکی از شعبه ها که حدود صد ملیارد موجودی داره یک ملیاردو ششصد ملیون در مجموع ازش خارج شده، برای یکهفته سنگینه ولی فاجعه نیست1.6 درصد میشه همش!

صد بار ما اینجا گفتیم به این موسسات و بانکهای متفرقه که سودهای عجیب و غریب میدن اعتماد نکنید... دوستان اومدن گفتن مشکلی نداره!
الان پول شما را میگیرن به عنوان سود میدن به سپرده گذارهای قبلی! پول بعدی ها را میگیرن میدن به شما به عنوان سود
bigeye.gif
ولی یک روز صبح بیدار میشی میبینی این چرخه از بین رفته و 10 تا موسسه و صندوق با هم اعلام ورشکستگی کردن

طرف شب داشت دزدی میکرد و دیوار مغازه را خراب میکرد بهش گفتن چه کار میکنی؟
گفت دارم طبل میزنم! گفتن پس صداش کو؟ گفت صداش فردا صبح درمیاد...
همونطور که دوستان در بالا اشاره کردند جو کاسپین اروم شده؛دلیلش هم فقط یک چیز هست:مجوز بانک مرکزی!
اعتماد بخشی بانک مرکزی بدلیل مجوز و تزریق پول نقد به شعب باعث شد کاسپین این بحران رو از سر بگذرونه؛
در حالی که در مورد مشابه که بحران ثامن الحجج بود بانک مرکزی ابتدا اعلام کرد که به ما ربطی نداره و ما گفتیم در موسسه غیر مجاز سپرده گذاری نکنین و بعد هم حساب های موسسه رو مسدود کرد و هیچ گونه حمایتی نکرد و الان داره به بدترین نحو ممکن با سپرده گذارا رفتار میکنه

Sent from my MI 5 using Tapatalk

aziaziazi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
امروز سود سپرده ام رو از موسسه فرشتگان(کاسپین)برداشت کردم و به حسابم انتقال دادند در بانک.
صحبت هم کردم گفتند اوضاع آرام شده و مدیریت شده. واقعا برخورد خوبی داشتند . موسسه هم جو آرام و عادی داشت و یک نفر سپرده یکساله باز کرد همون موقع 650 میلیون.مدیر میگفت جو کاملا اروم شده و ما جلسه داشتیم با مدیرای ارشد و اصلا مشکل بحرانی نداریم و داریم منتقل میکنیم حسابا رو به کاسپین.
بنده تا یک ماه دیگه قصد دارم سپرده یکساله دیگه ای رو باز کنم درحال جمع اوری پول نقد هستم.الان دارن سود بالاتر میدهند برید شعبه سوال کنید . سودهای جدید رو بالا بردند.

بالا