برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
موقعی کاهش نرخ ارز خوشحال کننده هست که روی بازار هم تاثیر داشته باشه!
ولی چیزی که توی این چند ماه دیدیم کاملا متفاوت بوده، دقیقا نسبت نرخ ارز با اجناس بازار رابطه عکس داره
هرجنسی که مثلا دو ماه پیش همزمان با دلار 16تومنی، قیمتش مثلا 50تومن بوده، الان با دلار 11تومنی قیمتش 65تومنه!
مثلا هفته پیش که دلار نزدیک 13بود، قیمت آیفون xs به 13900 رسیده بود، امروز که دلار زیر 11تومنه قیمت همون گوشی نزدیک 15تومن شده!درحالی که همچین گوشیایی که جدید هستن، حتی با ثابت موندن نرخ ارز هم باید ارزونتر بشن، چه برسه با کاهش قیمت ارز!

کلا میخام بگم این وسط یه چیزی سر جای خودش نیست

یا قیمتا قبلا واقعی نبودن و الان دارن واقعی میشن، یا این قیمت دلار واقعی نیست !!!

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

این موضوع به خاطر اینه که واردات سخت شده. این روزها واردات کار سخت و پرریسک و پرخطریه. کالاهای داخلی هم بالطبع افزایش قیمت کالاهای خارجی رو دنبال میکنند.

این سیاست فعلی دولته که قدرت خرید مردم رو پایین بیاره. اینطوری واردات کم میشه و کمبود ارز هم به وجود نمیاد. قبلا هم در دهه 60 و 70 این سیاست جواب داده. وقتی یک کارمند مجبور باشه که 4 ماه حقوقش رو بابت یک تلویزیون بده، کلا از خرید تلویزیون منصرف میشه و مشکل تامین ارز تلویزیون هم حل میشه خود به خود :D

Nima_20

Registered User
لایک‌ها
1,174
الآن دغدغه من اینه که وقتی دلار 2 رقمی میشه (البته در اصل که باید گفت به تومن 5 رقمی میشه و به ریال 6 رقمی، ولی منظورم اون عدد اصلی بدون صفرها هست) چطوری باید ضرب کنیم که به تومن بدست بیاد! :general602:
یه زمانی توی محدوده 1000 بود و خیلی راحت جلوی هر چیزی به دلار 3 تا صفر میذاشتیم و میگفتیم انقدر تومن میشه. بعدش هی رفت بالا، ولی باز عددش یه جوری بود که میشد حساب کرد. ولی دیگه از 10 تومن که بالاتر بره و مثلاً برسه به 13،14 تومن، یه کم سخت میشه و نمیشه سریع ضرب کرد و گفت فلان چیز به دلار میشه انقدر تومن! :general602:
:rolleyes: دغدغه شما کاملا درست و به جا بود. مسئولین رسیدگی کردن
4 تا صفر بردارن یه دلار بشه یه تومن . دیگه ضرب و صفر گذاشتن هم نخواد :general709:

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
از ۳ ماه پیش کاری ندارم بنده الان رو منظورمه که از افزایش های ۳ یا ۴ برابری شروع به پایین رفتن کرده
ورق قیمت تهران 11 تومن شده بود طی هفته گذشته و این هفته شده 9.3،
مس در هر کیلو 8 هزار کاهش یافته،
موتور آسانسور 22 میلیون شده بود الان اومده رو 14،
گونی قیر 16 شده بود الان شده 12

البته ساخت و ساز شدیدا خوابیده علتشم این نزول قیمت هاست ملت منتظرند ببینند چقدر میشه قیمت ها، به نظرم یکی دو ماه دیگه رونق بگیره یا اگه یکم گرون تر بشه که ۱۰۰ درصد همه کارها و پروژه ها شروع به کار می کنه

این قیمتهایی که نوشتم برای سه ماه قبل نبود.. قیمت خرید شنبه همین هفته است یعنی دوست من آخرین خریدش مربوط به شهریور ماه بوده که شنبه همین هفته سیم بوکسول را پنج برابر گرونتر و هر کیلو پیچ و مهره را نسبت به ماه قبلش سه برابر گرونتر خریده در صورتی که در تمام این مدت به ظاهر قیمت دلار در حال کاهش بوده.
در ضمن کاسب به قیمت فعلی دلار کاری نداره..شش ماه آینده اش را نگاه می کنه ( دقیقا به همین خاطر به محض بالا رفتن دلار جنس را گرون کردن چون انتظار تورمی برای شش ماه بعد داشتن).. کاسب موقعی جنس را ارزون می کنه که احساس امنیت کنه و از شش ماه بعدش مطمئن باشه. تو کشوری که از فردای خودت مطمئن نیستی و هر روز دولت یک خواب جدید می بینه هیچ کاسبی همچین ریسکی نمی کنه که قیمت پایین بیاره .. آخرین خوابی هم که دولت دیده دستکاری کردن قیمت بنزینه. از اون جایی که تمام اصناف به خاطر قیمت بنزین انتظار تورمی بالایی برای بعد از عید دارن حتی اگر دلار به هفت تومن هم برسه مطمئن باشید کوچکترین تاثیری توی قیمت اجناس نخواهد داشت .

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
دوستان یعینی اگر دلار داریم بفروشیم ؟
من حدود 14 هزار دلار دارم هم نقدی هم به صورت پای پال و پرفکت مانی
به نظرتون اگر واقعا فکر میکنید میاد روی 5 الان بفروشم بهتره ؟

شما اگر به قصد سرمایه گزاری خریدی مهمترین قسمت سرمایه گذاری صبره
چهل ساله داریم تو این کشور زندگی می کنیم شما اسم یک جنس را بیار که ارزون شده یا حتی قیمتش ثابت مونده .. گذشته را نگاه کن آینده را می بینی .. صبر داشته باش چند سال دیگه با چند برابر قیمت می فروشیش
یادت باشه کسایی که دلار هفت تا تک تومنی را کردن دوازده هزار تومن هنوز سر کارن همین ها کارشون را بلندن. همین ها می کننش سی هزار تومن

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,556
نرخ دلار 8000 تومن هم بشه اما اجناس گرون بمونه چه فایده. چکار کنیم ارزش 2 قرون پولمون از این بیشتر پایین نیاد؟ به نظرم خرید ارز هم فایده نداره فردا می بینی دلار شد 7000 تومن یه پاکت شیر هم 7000 تومن. برای یه پاکت شیر 1 دلار بدیم

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
این قیمتهایی که نوشتم برای سه ماه قبل نبود.. قیمت خرید شنبه همین هفته است یعنی دوست من آخرین خریدش مربوط به شهریور ماه بوده که شنبه همین هفته سیم بوکسول را پنج برابر گرونتر و هر کیلو پیچ و مهره را نسبت به ماه قبلش سه برابر گرونتر خریده در صورتی که در تمام این مدت به ظاهر قیمت دلار در حال کاهش بوده.
در ضمن کاسب به قیمت فعلی دلار کاری نداره..شش ماه آینده اش را نگاه می کنه ( دقیقا به همین خاطر به محض بالا رفتن دلار جنس را گرون کردن چون انتظار تورمی برای شش ماه بعد داشتن).. کاسب موقعی جنس را ارزون می کنه که احساس امنیت کنه و از شش ماه بعدش مطمئن باشه. تو کشوری که از فردای خودت مطمئن نیستی و هر روز دولت یک خواب جدید می بینه هیچ کاسبی همچین ریسکی نمی کنه که قیمت پایین بیاره .. آخرین خوابی هم که دولت دیده دستکاری کردن قیمت بنزینه. از اون جایی که تمام اصناف به خاطر قیمت بنزین انتظار تورمی بالایی برای بعد از عید دارن حتی اگر دلار به هفت تومن هم برسه مطمئن باشید کوچکترین تاثیری توی قیمت اجناس نخواهد داشت .
ببینید من فکر میکنم اکثر قیمت های کالاها هنوز مال زمان دلار ۱۵ و ۱۶ و این حدوداست و یکم زمان می گذره که قیمت خیلی چیزها با دلار فعلی متعادل بشه موقع افزایش قیمت ها هم همینطوری بود ولی کالاهایی هستند که رابطه مستقیم تری دارند به دلار و سریع تر تاثیر می پذیرند. بنده فقط حرفم اینه که اگه دلار این مقدار هم بمونه، اکثر کالاها قیمتش به مرور زمان اگه مشکل دیگری نباشه متعادل خواهد شد انشااله، ما از بس قیمت سکه و طلا و دلار رو نگاه کردیم فکر می کنیم کالاها هم‌ باید به سرعت سکه قیمتش متناسب با دلار تغییر کنه ولی زمان می بره

ali market

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
697
اسم پرفکت مانی که شما گفتید و وبمانی و لیبرتی ریزرو و بقیه اینها، علنا در گزارش AML اتحادیه اروپا در سال های اخیر ذکر شده. قبلا هم دو مورد ( لیبرتی ریزرو و ایگولد) که خیلی هم مورد اعتماد بچه های ایرانی بود، به راحتی بسته شدن
در مورد پی پال این خطرات وجود نداره ( اگر پی پال قانونی به نام شخص غیر ایرانی داشته باشید). اما پول زیاد در پی پال هم واقعا عاقلانه نیست. پی پال یک بانک نیست. یک درگاه پرداخته. یک شرکته که هر لحظه ممکنه قوانینش رو عوض کنه. فردا ممکنه برای حسابش سقف موجودی یا سقف انتقال بگذاره. اصولا اینها کیف پول اینترنتی هستند برای انتقال مبالغ ریز. شما سرمایه زندگیت رو که توی کیف پولت نمیذاری و با خودت اینور و اونور ببری:D
ببخشید در مورد پرفکت مانی حرف شما درسته و یک شرکت آف شور هست که میتونه بدلیل پولشویی در آینده دچار مشکل بشه مثل لیبرتی و... اما در مورد وبمانی من جایی ندیدم که متهم به پولشویی و AML اتحادیه اروپا و آمریکا باشه و مثل پی پال قوانین سخت گیرانه ای داره و زیر نظر بانک مرکزی روسیه است اگه اشتباه نکنم,اگه منبعی در این مورد(وبمانی)دارید ممنون میشم به اشتراک بذارید و هون طور که گفتید ریسکش به همون اندازه است که پی پال برای کاربراش داره.

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
ببینید من فکر میکنم اکثر قیمت های کالاها هنوز مال زمان دلار ۱۵ و ۱۶ و این حدوداست و یکم زمان می گذره که قیمت خیلی چیزها با دلار فعلی متعادل بشه موقع افزایش قیمت ها هم همینطوری بود ولی کالاهایی هستند که رابطه مستقیم تری دارند به دلار و سریع تر تاثیر می پذیرند. بنده فقط حرفم اینه که اگه دلار این مقدار هم بمونه، اکثر کالاها قیمتش به مرور زمان اگه مشکل دیگری نباشه متعادل خواهد شد انشااله، ما از بس قیمت سکه و طلا و دلار رو نگاه کردیم فکر می کنیم کالاها هم‌ باید به سرعت سکه قیمتش متناسب با دلار تغییر کنه ولی زمان می بره
تا زمانیکه در تحریمهای اعمال شده از سوی آمریکا و همراهی سایر کشورها (از ترس جریمه شدن) در این تحریمها هستیم، نباید انتظار کاهش قیمتها داشته باشیم. مثلا امروز اعلام شد در هفته آینده ده الی پانزده درصد محصولات خانگی کاهش خواهد داشت، این کاهش قیمت در برابر افزایش سیصد درصدی قیمت محصولات خانگی در شش ماه گذشته اصلا دردی دوا نمیکنه فقط یک خبر برای همان مدیر پشت میز هست که بتونه به مردم بگه . مانور بسایر خوب و سنگینی که روی کاهش قیمت دلار شاهد هستیم متاسفانه بدلیل بسته شدن واردات و اقتصاد مریض و کج دار که در داخل آن هستیم هیچ تاثیری بروی قیمتهای واقعی نخواهد داشت. این پست من در اینجا باقی بمونه تا ایشالا اردیبشهت ماه ببینیم با همین روند کاهشی نرخ دلار چقدر قیمتهای محصولات اساسی زندگی مردم کاهش خواهد داشت. دلار الان یک محصول استراتزیک ایزوله شده توسط دولت شده که در یک ویترین قرار داده شده و بروی اون قیمتهای زیبایی درج میشه ولی این محصول با اون قیمتی که بروی آن قرار داده میشه قابل استفاده توسط عامه تجار و واردکنندگان نیست بنابراین قابلیت تاثیر گذاری در اقتصاد فعلی نداره. قیمتگذاری های محصولات بر اساس همین دلار یازده الی دوازده تومن بوده به همین خاطر تغییری در قیمتها نمیبینیم مگر از ترس تعزیرات و جریمه که یک کاهش ده الی بیست درصدی بروی قیمتهای زیاد شده سیصد درصدی ببینیم.
تحریمها داشت شدیدا به اقتصاد داخل صربه میزد این ضربه بصورت کم شدن ارزش ریال بود بهترین کاری که میشد کرد همین قطع ارتباط اقتصاد با دنیا بود که دولت انجام داد حالا این کسیختن و فروپاشی اقتصاد همانند یک جزیره ای شده که ارتباط بسیار محدودی با دنیای خارج داره بنابراین در این همین وضعیت باقی خواهد ماند، وقتی از بیرون به وضعیت تحریمها نگاه میکنیم میبینیم هرروز همراهی بیشتری توسط سایر کشورها با آمریکا انجام میشه و شرایط سختتر برای ایران میشه، از داخل نگاه میکنیم میبینیم وضعیت ارزش ریال بهتر داره میشه . خب کدوم باید باور کنیم و بر اساس اون برنامه ریزی کنیم، اونی که قدرت بیشتر داره که همان اقتصاد باز جهانی هست که روی خوش خودشو از ما برگردونده و درهای خودشو بروی ما بسته ،ما هم درهای خودمون بروی اون بستیم که کمترین لطمه از نامهربانی اون ببینیم.
با ین چیدمان و تغییرات اساسی که در تغذیه اقتصاد داخلی داده شده و کشور به حالت دفاعی اقتصادی در این جنگ بی رحمانه اقتصادی که توسط آمریکا برپا شده بردند نباید توقع بهبود شرایط اقتصادی ، معیشتی داشته باشیم. مسئولین خودشون صریح اعلام کردند که در یک جنگ واقعی اقتصادی هستیم، برای تصور این جمله میتونیم بگیم که همانند این هست که کشوری با نیروی نظامی قوی به کشور ما حمله کرده باشه و اگر حالت تدافعی نگیریم ، احتمال شکست هست بنابراین اقتصاد بردند در حالت تدافعی و امید به اینده بستند که در این حالت تدافعی بتوانند با سایر کشورها مذاکره کنند و کمی جان تازه به اقتصاد داخل تزریق کنند. قبلا واردات آزاد بود و نرخ لحظه ای دلار برای تاجر مصیبت بسیار بزرگی بود الان واردات ممنوع هست و دیگه دغدغه ای از این بابت نیست. پس بهتره دیگه مانند گذشته پیگیر نرخ دلار نباشیم چرا که این نرخ فقط مصرف اخباری و داخلی داره ، هروقت واردات همانند سال گذشته بدون محدودیت آزاد شد اونوقت میشه بروی تاثیر نرخ دلار بروی زندگی آیندمون تامل کرد الان دیگه تاثیر خودشو گذاشته و در یک شرایط سکون در بحران اقتصادی هستیم . با این روند تا ماهها در همین شرایط سکون باقی میمونیم و حداقل نگران بدتر شدن وضعیت معیشتی نخواهیم بود .
دنبال کردن روزانه و ساعتی نرخ ارز دیگه بهره ای نداره، بهتره بفکر مسائل دیگر زندگی باشیم.

پ.ن: جمله آخر من به معنای مطلب نگذاشتن در این تاپیک نیست، تنها به معنای تاثیر کم نوسان فعلی دلار در زندگی روزمره ما هست.

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
خواهش میکنم

ببینید، پیش بینی نرخ ارز تقریبا مثل تشخیص های پزشکیه:D. اقتصاد و کل علوم انسانی، به قول خارجگونی ها:D "هارد اند فست رول" ریاضی ندارند که شما بگید اگر شرایط فلان اتفاق افتاد، قطعا بهمان اتفاق رو نتیجه میده. فقط میشه از مجموعه ای از شرایط، یک نتیجه گیری کرد که احتمال وقوع اون نتیجه از بقیه نتیجه ها بیشتره ... نظرات اقتصاددان ها هم به دلیل اینکه شرایط متفاوتی را در نظر میگیرند و روش تحلیلشون هم متفاوته، با هم فرق داره و البته تا جایی که این نظرات بر منطق استوار باشه، قابل تامل و بررسیه

من بر اساس مجموعه اطلاعات دریافتی خودم از واردات و صادرات و ارتباطات مالی و بانکی خودم، نتیجه گرفتم که قیمت های الان ( حول و حوش 11 تومن)، مینیمم قیمت دلار خواهد بود و افزایش قیمت دلار در سال های آینده هم بیشتر از متوسط نرخ تورم خواهد بود

اما اینکه شما چه کاری بکنید، به خیلی عوامل بستگی داره. یه مثال خیلی ساده اش خود منم:D. من روز 4 مهرماه که دلار 19300 شد، تقریبا مطمئن بودم که در اون مقطع از اون قیمت بالاتر نخواهد رفت. مقداری ارز هم فروختم. اما جرئت اینکه تمام یا قسمت بزرگی از سرمایه ارزیم رو بفروشم نداشتم، چون به احتمال بسیار قوی، نمیتونستم دوباره در قیمت پایینتر خرید کنم و جایگزین کنم. الان هم حتی اگر مطمئن باشم که دلار 9 تومن خواهد شد، دلار 11 تومنیم را نخواهم فروخت:D، چون اون حدود 20 درصد به ریسک فروش و خرید مجدد دلار و رفت و آمد پول به حساب ریالیم نمی ارزه:D

اتفاق یک بار میفته:D
پیمنت پراسسور های اینترنتی غیر از پی پال، همگی هر لحظه در معرض خطر بسته شدن هستند. همگی اتهامات قوی پولشویی و تامین مالی تروریزم دارند. اسم پرفکت مانی که شما گفتید و وبمانی و لیبرتی ریزرو و بقیه اینها، علنا در گزارش AML اتحادیه اروپا در سال های اخیر ذکر شده. قبلا هم دو مورد ( لیبرتی ریزرو و ایگولد) که خیلی هم مورد اعتماد بچه های ایرانی بود، به راحتی بسته شدن
در مورد پی پال این خطرات وجود نداره ( اگر پی پال قانونی به نام شخص غیر ایرانی داشته باشید). اما پول زیاد در پی پال هم واقعا عاقلانه نیست. پی پال یک بانک نیست. یک درگاه پرداخته. یک شرکته که هر لحظه ممکنه قوانینش رو عوض کنه. فردا ممکنه برای حسابش سقف موجودی یا سقف انتقال بگذاره. اصولا اینها کیف پول اینترنتی هستند برای انتقال مبالغ ریز. شما سرمایه زندگیت رو که توی کیف پولت نمیذاری و با خودت اینور و اونور ببری:D

پیش بینی بله در همه جای دنیا راحته به غیر از این خرابشده

من مقداری از سرمایم رو بیت کوین و اترویم گرفتم بیت کوین روی 5700 بود و اتریوم فکر کنم روی 220 بود
روی هم حدود 7 هزار دلار گرفتم به خیال اینکه مثل پارسال یهو بکشه و بره سمت 19 هزار دلار
دلار اون موقه 14 بود که تقریبا میکرد 100 میلیون
الان که قیمتا اینطوری اومده پایین این همه ضرر کردم ولی تجربه تو ایران نشون میده نه تنها نباید ناراحت باشم بلکه باید خوشحال هم باشم چون چیزی تو ایران سابقه نداشته ارزون بشه

در کل منظورم از سوالم این بود که از این بازار نهایت استفادرو ببرممثلا الان که دلار 11 هست بفروشم و رسید به 5 دوباره بخرم

در مورد پرفکت مانی هم که نمیدونم فعلا میزارم بمونه

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
بنظر من دلار زیر 10 تومن تثبیت میشه و حدود شش سال افزایش قیمت شدید نخواهد داشت . یعنی تا پایان چهار ساله اول دولت بعد از روحانی . مخصوصا اگر بنزین گرون بشه .

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
خود آغا [:D] نمیدونه قیمت یه ماه آینده دلار چقدر میشه ، دوستان از چند سال صحبت میکنن !

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
بنظر من دلار زیر 10 تومن تثبیت میشه و حدود شش سال افزایش قیمت شدید نخواهد داشت . یعنی تا پایان چهار ساله اول دولت بعد از روحانی . مخصوصا اگر بنزین گرون بشه .
دولت بعد از روحانی !؟؟ تصورش هم تن و بدن آدم رو میلرزونه!
بابا چهل سال کافیه دیگه!!!
:/

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

ali market

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
697
من مقداری از سرمایم رو بیت کوین و اترویم گرفتم بیت کوین روی 5700 بود و اتریوم فکر کنم روی 220 بود
روی هم حدود 7 هزار دلار گرفتم به خیال اینکه مثل پارسال یهو بکشه و بره سمت 19 هزار دلار
دلار اون موقه 14 بود که تقریبا میکرد 100 میلیون
بعضی ها که بین ده هزار تا بیست هزار خرید داشتند متاسفانه شما زیاد ضرر نکردی ولی بهتون پیشنهاد میکنم نگه دارید تا ضررتون تبدیل به سود بشه .بیتکوین این کفی که ایجاد کرده میتونه آخرای اصلاحش باشه و یا نهایتا ایستگاه آخرش بین ۲۳۰۰ تا ۲۷۰۰ دلار خواهد بود و بین شش ماه تا یکسال آینده درجا زدن و بعدش رالی صعودیش آغاز خواهد شد و این قیمت ها خاطره خواهد شد همونطوری که چند سال پیش تو تاپیک بیت کوین انجمن که بهتون پیشنهاد میکنم بهش سر بزنید قیمتهای ۵۰۰ و ۶۰۰ دلار بیتکوین و اتریوم ده و ۱۲ دلاری خاطره شد.البته این بازار یک بازار با ریسک بسیار بالا میباشد و باید اطلاعاتتون رو بالا ببرید تا اسیر کلاهبرداران و هک شدن و دیگر مسایل نشید.ضمنا پارسال من تو تاپیک بیتکوین تو اوج قیمت ها به دوستان هشدار دادم که اصلاح یکی دوساله بیتکوین بدون تردید فرا خواهد رسید ولی امان از طمع و لجبازی ما انسان ها.و اینکه شاید همه پیش بینی های بنده هم اشتباه از آب دربیاد.;)
#نظر_شخصی

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
بعضی ها که بین ده هزار تا بیست هزار خرید داشتند متاسفانه شما زیاد ضرر نکردی ولی بهتون پیشنهاد میکنم نگه دارید تا ضررتون تبدیل به سود بشه .بیتکوین این کفی که ایجاد کرده میتونه آخرای اصلاحش باشه و یا نهایتا ایستگاه آخرش بین ۲۳۰۰ تا ۲۷۰۰ دلار خواهد بود و بین شش ماه تا یکسال آینده درجا زدن و بعدش رالی صعودیش آغاز خواهد شد و این قیمت ها خاطره خواهد شد همونطوری که چند سال پیش تو تاپیک بیت کوین انجمن که بهتون پیشنهاد میکنم بهش سر بزنید قیمتهای ۵۰۰ و ۶۰۰ دلار بیتکوین و اتریوم ده و ۱۲ دلاری خاطره شد.البته این بازار یک بازار با ریسک بسیار بالا میباشد و باید اطلاعاتتون رو بالا ببرید تا اسیر کلاهبرداران و هک شدن و دیگر مسایل نشید.ضمنا پارسال من تو تاپیک بیتکوین تو اوج قیمت ها به دوستان هشدار دادم که اصلاح یکی دوساله بیتکوین بدون تردید فرا خواهد رسید ولی امان از طمع و لجبازی ما انسان ها.و اینکه شاید همه پیش بینی های بنده هم اشتباه از آب دربیاد.;)
#نظر_شخصی
این فقط مبلیغی بود که ارز مجازی خریدم
حدود 7 هزارتا هم دلار پرفکت مانی روی 13100 گرفتم
گیفت کارت و ...
کلا یه حال عجیبی دارم تو این شرایط !
بله من هم صبر کردم ببینم تا کجا میره بالا پایین و الان هم پله ای میگیرم

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
ببخشید در مورد پرفکت مانی حرف شما درسته و یک شرکت آف شور هست که میتونه بدلیل پولشویی در آینده دچار مشکل بشه مثل لیبرتی و... اما در مورد وبمانی من جایی ندیدم که متهم به پولشویی و AML اتحادیه اروپا و آمریکا باشه و مثل پی پال قوانین سخت گیرانه ای داره و زیر نظر بانک مرکزی روسیه است اگه اشتباه نکنم,اگه منبعی در این مورد(وبمانی)دارید ممنون میشم به اشتراک بذارید و هون طور که گفتید ریسکش به همون اندازه است که پی پال برای کاربراش داره.

https://www.europol.europa.eu/iocta/2014/chap-3-5-view1.html

گزارش سال 2015 و 2016 و 2017 هم توی اینترنت هست. من همینطوری یه سرچ زدم:D. خودتون بگردید پیدا میکنید حتما

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
قبلا که رسید به 19 همین شما ها میگفتین نفروشین و حتی بازم بخرین و قراره بشه 50 و 100
بعد یه عده مردم بدبخت گول حرف امثال تو را خوردن و روی 19 خریدن و حالا که شده 11 ضرر کردن
حالا نمیدونم این 40 از کجا دراومد؟؟؟؟:eek:
اون 40 از تحلیل های بعضی اساتید همین جا در اومده!!:general108:
شما هم یه مروری روی پست های این تاپیک داشته باشی میبینی کی چی گفته

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
یک نکته قابل توجه در این ماجرا هم اینه که رئیس فعلی بانک مرکزی، پیش از این مسئولیت، سفیر تام الاختیار ایران در چین بوده:p و ظاهرا حکم ریاستش رو از جای خوبی دریافت کرده:D... حالا اینکه کی چین پشتش رو خالی کنه، خدا میدونه

بالا