برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

salam2050

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
این کار یعنی ورشکستکی کارخانه ها
بیکاری

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
دیگه زیاد هم پایین نیاد که این 50 دلاری من به فنا نره! :general602: البته یه 20 دلاری کانادا هم دارم. لامصب چقدر هم خوشگله این دلار کانادا! میخوام قابش کنم بزنم به دیوار. :general504:
گذشته از شوخی، اگه پول زیادی دم دستم بود و اهل این کارها بودم و حس و حال خرید و فروش داشتم، الآن می‌رفتم تا خرخره دلار می‌گرفتم! آرزوی قلبی بنده هست که هی بیاد پایین و اصلاً برسه به 7 تا تک تومن، ولی خب مشخصه که این طوری نمی‌مونه و در آینده (دیر و زودش رو نمی‌دونم) دوباره میره بالا.

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
دیگه زیاد هم پایین نیاد که این 50 دلاری من به فنا نره! :general602: البته یه 20 دلاری کانادا هم دارم. لامصب چقدر هم خوشگله این دلار کانادا! میخوام قابش کنم بزنم به دیوار. :general504:
گذشته از شوخی، اگه پول زیادی دم دستم بود و اهل این کارها بودم و حس و حال خرید و فروش داشتم، الآن می‌رفتم تا خرخره دلار می‌گرفتم! آرزوی قلبی بنده هست که هی بیاد پایین و اصلاً برسه به 7 تا تک تومن، ولی خب مشخصه که این طوری نمی‌مونه و در آینده (دیر و زودش رو نمی‌دونم) دوباره میره بالا.
فعلاً سرمایه ها بدجوری داره میره سمت ملک و مسکن. در ماه های آینده شاهد سونامی قیمت ملک به خصوص در تهران خواهیم بود که به دنبال خودش افزایش اجاره بها و تورم مضاعف رو پدید خواهد آورد.

Last edited:

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
صف خريد مقابل صرافي ملي ، هم اکنون

saf_kharid.jpg

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
مارکووپولو:
تجارت را از ایرانیان آموختم، گران می خرند و ارزان می فروشند.

از نگاهی دیگر:

تشکیل صف بزرگ فروش دلار در مقابل صرافی‌های بانکی
بانک مرکزی با استراتژی بالاتر قرار دادن نرخ ارز در بانک‌ها و صرافی‌ها نسبت به بازار آزاد، توانست با کنترل کامل و کاهشی کردن روند بازار، فروشندگان دلار را به سمت خود جذب نماید.

حالا چطور از روی عکس میشه تشخیص داد صف خرید هست یا فروش؟ :دی

ولی طبق خبرها بانک ملی داره گرونتر از صرافی میخره.. پس قاعدتا باید صف فروش باشه..

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
یک نکته قابل توجه در این ماجرا هم اینه که رئیس فعلی بانک مرکزی، پیش از این مسئولیت، سفیر تام الاختیار ایران در چین بوده:p و ظاهرا حکم ریاستش رو از جای خوبی دریافت کرده:D... حالا اینکه کی چین پشتش رو خالی کنه، خدا میدونه
رئیس بانک مرکزی ( آقای همتی ) قرار بود سفیر ایران در چین بشه ولی وقتی حکمش رو برای ریاست بانک مرکزی زدند دیگه سفیر شدن منتفی شد . ایشون یکبار اوضاع صنعت بیمه کشور رو سامان داده و یکبار هم مدیر بانک ملی شده و این بانک رو از وضعیت بدی که داشته خارج کرده . یک مدیر بسیار قوی و با سواد و مستقل و قابل اعتماد هست . روزی هم که رئیس شد اکثر فعالان اقتصادی گفتند میتونه بازار ارز و **** بانکی کشور رو سامان بده .

damino

Registered User
لایک‌ها
74
اینا الان دلار می خواهن بخرن یا بفروشن؟؟؟؟؟

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
رئیس بانک مرکزی ( آقای همتی ) قرار بود سفیر ایران در چین بشه ولی وقتی حکمش رو برای ریاست بانک مرکزی زدند دیگه سفیر شدن منتفی شد . ایشون یکبار اوضاع صنعت بیمه کشور رو سامان داده و یکبار هم مدیر بانک ملی شده و این بانک رو از وضعیت بدی که داشته خارج کرده . یک مدیر بسیار قوی و با سواد و مستقل و قابل اعتماد هست . روزی هم که رئیس شد اکثر فعالان اقتصادی گفتند میتونه بازار ارز و **** بانکی کشور رو سامان بده .
پس شما از ایشون پرسیدی که مطمعنی 6 سال افزایش قیمت دلار نخواهیم داشت
درسته ؟

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
اینا الان دلار می خواهن بخرن یا بفروشن؟؟؟؟؟
دوست عزیز وقتی قیمت نزولی و کاهشی هست
خودت چی فکر میکنی؟
عقل و منطق چی میگه؟
برای جلوگیری از ضرر بیشتر باید چیکار کنی؟

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
پس شما از ایشون پرسیدی که مطمعنی 6 سال افزایش قیمت دلار نخواهیم داشت
درسته ؟

نه دوست گرامی . من نظر خودمو گتم . ضمنا نگفتم افزایش نخواهیم داشت گفتم افزایش شدید نخواهیم داشت . بنظر من افزایش در حد تورم خواهد بود .

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542

حق با شماست. ظاهرا از تاریخ 29 خرداد که به سفارت منصوب شده تا 3 مرداد که به ریاست بانک مرکزی منصوب شده، کلا وضعیت سفیر ایران در چین مشخص نبوده:D

در کمال احترام با بقیه حرفاتون موافق نیستم. من همچنان معتقدم چین پشت آرامش بازار ارز ایرانه و همتی و سیف و حسنی و حسینی فرق خاصی با هم ندارن:D. کما اینکه اوج قیمت دلار هم دو ماه بعد از ریاست ایشون اتفاق افتاد
مدیر بسیار قوی و با سواد و مستقل و قابل اعتماد در این سیستم، بیشتر به شوخی شبیهه:p:D

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
تشکیل صف‌های فروش مقابل صرافی‌ها

با تداوم کاهش نرخ ارز در روزهای اخیر، امروز مردم برای فروش ارزهای خود به بازار آمده‌اند و صف‌های طولانی برای فروش ارز تشکیل شده است.

به گزارش ایسنا، با سیاست‌های اخیر ارزی بانک مرکزی، پس از یک دوره طولانی نوسانات شدید ارزی و به تبع آن افزایش قیمت‌ها، بازار روند کاهشی به خود گرفت و دولت توانست قیمت ارز را کنترل کند و روند کاهشی آن را تداوم بخشد؛ چراکه دلار در ماه‌های اخیر تا مرز ۲۰ هزار تومان رفت و پس از آن سیر نزولی به خود گرفت و رفته‌رفته با آرام شدن بازار و کاهش خرید و فروش مردم، قیمت آن کاهش یافت.

حال به نظر می‌رسد که با تداوم کاهش نرخ ارز در بازار آزاد و احتمال ادامه این روند، مردم برای جلوگیری از ضرر بیشتر، برای فروش ارزهای خود به بازار آمده‌اند تا در صورت کاهش بیشتر نرخ ارز، بیش از پیش دچار زیان مالی نشوند.

در این مدت، عبدالناصر همتی - رئیس‌کل بانک مرکزی - بارها اعلام کرده بود که بازار ارز دچار نوسانات زیادی است و محل خوبی برای سرمایه‌گذاری نیست.

امروز تا ساعت ۱۴، بانک‌ها نیز هر دلار را به قیمت ۱۰ هزار و ۹ تومان، هر یورو را ۱۱ هزار و ۳۴۰ تومان و هر پوند انگلیس را ۱۲ هزار و ۵۲۴ تومان از مردم می‌خریدند.

بانک‌ها همچنین در صورت تکمیل بودن مدارک، تا سقف ۵۰۰ یورو برای سفر به کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر کشورها ارز مسافرتی می‌فروشند که امروز قیمت هر یوروی مسافرتی در بانک‌ها ۱۱ هزار و ۶۷۲ تومان بدون احتساب کارمزد و با احتساب کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل قیمت آن به حدود ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان می‌رسد.

از سوی دیگر ، صرافی‌ها امروز هر لیر ترکیه را ۲۰۵۰ تومان، درهم امارات را ۲۸۵۰ تومان و پوند انگلیس را ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان می‌فروشند.

امروز قیمت فروش هر دلار آمریکا در صرافی ملی و ملت ۱۰ هزار و ۱۰۰ تومان و قیمت خرید آن ۱۰ هزار و ۵۰ تومان است. حدودا همین قیمت‌ها در بازار آزاد و در میان دلالان نیز وجود دارد.

هر یورو نیز امروز در صرافی‌های ملت و ملی به قیمت ۱۲ هزار تومان از مردم خریداری شده و ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان به فروش می‌رسد. قیمت یورو در صرافی‌های آزاد و دلالان البته اندکی بالاتر از صرافی ملی است؛ به عبارت دیگر هر یورو در میان دلالان ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان فروخته می‌شود و در مقابل، این افراد هر یورو را ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان از مردم می‌خرند.

نکته جالبی که امروز در بازار آزاد به چشم می‌خورد، تشکیل صف‌های طولانی مقابل صرافی‌ها برای فروش ارز است؛ هرچند که برخی مردم برای خرید به این صرافی‌ها مراجعه می‌کنند، اما عمده این افراد برای فروش و جلوگیری از ضرر بیشتر به بازار آمده‌اند.

همچنین صحبت با دلالان و صرافان حاضر در فردوسی نشان از این دارد که هیچ‌کدام از آن‌ها در شرایط فعلی نمی‌توانند بازار را پیش‌بینی کنند.

یکی از صرافان به ایسنا گفت که امروز خرید و فروش در بازار انجام می‌شود و اکثر مردم نیز برای فروش مراجعه می‌کنند، اما خریدارانی هم در بازار حضور دارند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به کاهش قیمت ارز در روزهای آتی، در عین حال بازار را غیر قابل پیش‌بینی دانست و گفت که مشخص نیست قیمت ارز در چه محدوده‌ای ثابت خواهد شد.

از سوی دیگر، دلالان که این روزها به دلیل افزایش فشارهای بانک مرکزی و پلیس حال و روز چندان خوشی ندارند، همچنان امیدوارند که نرخ ارز در ماه‌های آتی افزایش یابد.

چهارشنبه / ۲۱ آذر ۱۳۹۷ / ۱۵:۲۹
ایسنا
https://www.isna.ir/news/97092110779/تشکیل-صف-های-فروش-مقابل-صرافی-ها

salam2050

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
عزیز تمام تجار در بلاتکلیفی بسر میبرند هیچ وارداتی برای کارخانجات صورت نمیگیرد کل اقتصاد ایران شده عدد فرمایشی دلار در صرافان دولتی بازار اقتصاد همه چیزش خوابیده
چون اگر دلارهاری که از صادرت بدست میارند بخواهند با این قیمت دولت بفروشند
مجبور مواد اولیه خود را برای تولید دوباره با دلار خیلی بالاتر بدست بیارند
پس تجار هم قید خارخانه خود را میزنه تعطیل می کنه
یعنی بیکاری

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
جالبه امروز بانک مرکزی اطلاعیه داده که نگران نباشید ما دلارهاتون را بدون هیچ سقفی با نرخ عالی می خریم .. ولی همین بانک حاضر نیست یک تک دلاری به شما بفروشه
یادتون باشه هر موقع که قیمت ها شدیدا" ریزش کرد و بانک مرکزی یک مرتبه دلسوز شما و طالب دلارهای شما شد وهمزمان حجم عظیمی از برادران سایبری تو فضای نت شروع به دادن جو منفی و تشویق به فروش کردن در این شرایط دلارهاتون را محکم بچسبید. این شرایط یعنی رسما التماس کردن به مردم برای فروش دلار .
و بزرگترین اصل سرمایه گذاری را همیشه یادتون باشه وقتی قیمت ها شروع به ریزش کرد خرید کنید و اگر ریزش ادامه پیدا کرد به صورت پله ای بخرید و برعکس هر موقع بالا رفت زمان فروشه..

بالا