• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,577
@Webmoney-XCH

200 خط تایپ میکنی، لایک کنیم نمیشه.. نکنیم نمیشه : ))) پس تعجب میکنیم و ساده میگذریم ازش :دی
من به آرمان جونم خیانت نمیکنم:D
ولی در کل برای سرمایه گذاری باید همیشه سبد تشکیل داد، روی یک دارایی فوکس نکرد... مثلا سال 1392 تا 1396 هر کسی دلار میخرید ضرر میکرد/ حالا نمیدونم اون موقع به جز یه چیزی که نباید اسمش رو ببرم چه دارایی سودش خوب بوده :دی
به نظر من شرایط زندگی خیلی خیلی مهمه در سرمایه گذاری. هر کسی بسته به شرایطش باید راه سرمایه گذاریشو پیدا کنه.

خود من از وقتی که دلار گرون شد، گفتم ماشین به تبع گرونی دلار، گرون میشه. الانم میگم. قیمت پراید 6 هزار دلار بود همیشه. بنابراین پراید 100 میلیونی چیز عجیبی نیست. من اینو میدونستم، اما برای من قابل اجرا نبود:D. من شهریور 96 یه سری دلار روی 3800 خریدم. شهریور 97 میتونستم اینا رو 12 تومن بفروشم و پراید 25 میلیونی بخرم. الان هم به جای 50 درصد از اون موقع تا حالا 200 درصد سود کرده بودم:p ... این برای کسی که سرمایه اش 2 تا پراید بود، عالیه. اما برای کسی که سرمایه اش 500 تا پراید بود، عملی نیست.

در مورد بقیه کالا ها هم همینطوره. دوستان در این دو سال اخیر از پوشک و پلی استیشن و سیمان و میلگرد مثال زدن تا پشکل و کود و رب گوجه:D و اخیرا هم بورس. رشد قیمت های همه اینا رو با دلار مقایسه کردن.... مساله اینجاست که دلار با هیچکدوم از اینا قابل مقایسه نیست. دلار پول نقدیه که شما میتونی بذاری توی جیبت ببری هر جای دنیا خرج کنی. خرید و فروشش راحته. وقتی ازت نمیگیره. سر و کله با کسی نباید بزنی. فاسد شدنی نیست. مدلش قدیمی نمیشه و ... به طور خلاصه خرید و فروش بقیه چیزها یک شغل محسوب میشه، سرمایه گذاری ساده نیست.
اگر من نوعی بخوام وقت بذارم و بازار ماشین یا بازار میلگرد و سیمان و پشکل و رب گوجه:D رو یاد بگیرم که صرفا ارزش پولم رو حفظ کنم یا یه ذره از تورم جلو بیفتم، خب مگه مرض دارم ؟ همین وقت و انرژی رو میذارم روی شغل خودم، 10 برابرشو در میارم:(

تازه از همه اینا که بگذریم، سوئیچ کردن روی بازارهای مختلف به این راحتی هم نیست. من نمیدونم بعضی از دوستانی که بعضا میگن میلیاردی از این بازار به اون بازار سوئیچ میکنن، چطوری این کار رو انجام میدن. اما من به شخصه حتی در حد چند ده میلیون هم با احتیاط جابجا میکنم. دولت این روزها گرسنه است. پول ببینه به پول و صاحب پول رحم نمیکنه:D شانس آوردیم که کرونا اومد وگرنه مالیات های امسال دیدنی بود:D

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
اگر من نوعی بخوام وقت بذارم و بازار ماشین یا بازار میلگرد و سیمان و پشکل و رب گوجه:D رو یاد بگیرم که صرفا ارزش پولم رو حفظ کنم یا یه ذره از تورم جلو بیفتم، خب مگه مرض دارم ؟ همین وقت و انرژی رو میذارم روی شغل خودم، 10 برابرشو در میارم:(

تازه از همه اینا که بگذریم، سوئیچ کردن روی بازارهای مختلف به این راحتی هم نیست. من نمیدونم بعضی از دوستانی که بعضا میگن میلیاردی از این بازار به اون بازار سوئیچ میکنن، چطوری این کار رو انجام میدن. اما من به شخصه حتی در حد چند ده میلیون هم با احتیاط جابجا میکنم. دولت این روزها گرسنه است. پول ببینه به پول و صاحب پول رحم نمیکنه:D شانس آوردیم که کرونا اومد وگرنه مالیات های امسال دیدنی بود:D
خب شما کار و شغلتون و در آمدتون چیز دیگه ایه و خرید دلار برای شما معنی دیگری داره نسبت به کسی که میخواد داخل کشور زندگی کنه و به بیشترین بهره وری(سود) برسه. لایف استایل و اهداف و آرمان های شما رو همه 80 میلیون نفر که ندارن.

منِ سرمایه گذار یا معامله گر دنبال سود بیشترم، چون از پول بیشتر خوشم میاد، دوست دارم پولم بیشتر بشه. سکه خریدم 1350 فروختم 5 میلیون. بعد با اون پول سهام خریدم و در 4 ماه اخیر مجموع سرمایه ام 2.9 برابر شده. یعنی انگار سکه ای که 1350 خریده بودم امروز قیمتش 14 میلیون باشه یا دلار قیمتش 46 هزار تومن باشه. خب وقتی میتونم جنسی(فرضا دلار) که خریدم 4000 هزار تومن رو بفروشم 46 هزار تومن، چرا باید یه سال نگهش دارم که جنس 15 تومنیم بشه 17 تومن؟ دیوانه ام مگه؟ یا از پول بدم میاد؟ :D خیلی ساده تر بگم من تا 5 ماه پیش 60 هزار دلار سرمایه داشتم، الان سرمایه ام 170 هزار دلاره. وقتی کسی بتونه از معامله کردن سود واقعی(دلاری) کسب کنه چرا باید سرمایه اش رو دلار کنه و مثل مرغ بخوابه روش؟:D

هیچکس از پول بدش نمیاد. اگه از همین دوستانی که پای پست شما لایک زدن بپرسید آیا دوست دارید 100 میلیون تومنتون ظرف مدت 3 ماه بشه 400 میلیون؟ یا بهشون بگید آیا دوست دارید دلاری که خریدید 10 تومن بفروشید 40 تومن بدون اینکه بقیه اجناس گرون بشه؟ به نظرتون میگن نه؟:D قطعا نه، اما خب هنر معامله گری و ساده پول در آوردن کار هر کسی نیست:D این ساده پول در اوردن پشتش ده سال مطالعه و زیر و رو کردن انواع و اقسام مقاله ها، اخبار، مطالب، آمار و ارقام اقتصادیه. شما 10 سال پای کامپیوتر میشینید و هی میخونید ، میخونید ، میخونید، و مردم فکر میکنن شما بیکار و الافید. و شما به واسطه همون 10 سال خوندن و خوندن و خوندن بلدید و میدونید چیکار کنید که در عرض 3 ماه 100 میلیونتون بشه 400 500 600 میلیون و از چنین فرصت هایی نمیگذرید، چون پول خوبه، پول در اوردن خوبه، پول در اوردن از طریق چیزهایی که تو میدونی و بقیه نمیدونن خیلی شیرینه:D شیرینیش چطوریه؟ اینطوریه که من 4 ماه پیش 7000 دلار دادم سهم بانک تجارت و سرمایه گذاری خوارزمی خریدم و اگه همین فردا صبح این دو سهم رو بفروشم میتونم 24 هزار دلار بخرم:D به همین سادگی دوست عزیز. ساده ولی سخت:D:D خلاصه که کار هر کس نیست خرمن کوفتن...;):D

signore

Registered User
لایک‌ها
636
من به آرمان جونم خیانت نمیکنم:D

به نظر من شرایط زندگی خیلی خیلی مهمه در سرمایه گذاری. هر کسی بسته به شرایطش باید راه سرمایه گذاریشو پیدا کنه.

خود من از وقتی که دلار گرون شد، گفتم ماشین به تبع گرونی دلار، گرون میشه. الانم میگم. قیمت پراید 6 هزار دلار بود همیشه. بنابراین پراید 100 میلیونی چیز عجیبی نیست. من اینو میدونستم، اما برای من قابل اجرا نبود:D. من شهریور 96 یه سری دلار روی 3800 خریدم. شهریور 97 میتونستم اینا رو 12 تومن بفروشم و پراید 25 میلیونی بخرم. الان هم به جای 50 درصد از اون موقع تا حالا 200 درصد سود کرده بودم:p ... این برای کسی که سرمایه اش 2 تا پراید بود، عالیه. اما برای کسی که سرمایه اش 500 تا پراید بود، عملی نیست.

در مورد بقیه کالا ها هم همینطوره. دوستان در این دو سال اخیر از پوشک و پلی استیشن و سیمان و میلگرد مثال زدن تا پشکل و کود و رب گوجه:D و اخیرا هم بورس. رشد قیمت های همه اینا رو با دلار مقایسه کردن.... مساله اینجاست که دلار با هیچکدوم از اینا قابل مقایسه نیست. دلار پول نقدیه که شما میتونی بذاری توی جیبت ببری هر جای دنیا خرج کنی. خرید و فروشش راحته. وقتی ازت نمیگیره. سر و کله با کسی نباید بزنی. فاسد شدنی نیست. مدلش قدیمی نمیشه و ... به طور خلاصه خرید و فروش بقیه چیزها یک شغل محسوب میشه، سرمایه گذاری ساده نیست.

احسنت. درست ترین تحلیل

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,577
خب شما کار و شغلتون و در آمدتون چیز دیگه ایه و خرید دلار برای شما معنی دیگری داره نسبت به کسی که میخواد داخل کشور زندگی کنه و به بیشترین بهره وری(سود) برسه. لایف استایل و اهداف و آرمان های شما رو همه 80 میلیون نفر که ندارن.
منم چند بار گفتم که سرمایه گذاری باید با توجه به شرایط زندگی شخص باشه .... و البته شرایطی که من گفتم، شرایط خیلی از مردم بود. الان خیلی ها یه مقداری سرمایه دارن و میخوان ارزشش حفظ بشه، اما شغلشون چیز دیگریه. تمام وقت نمیتونن بگردن ببینن چی خوبه بخرن و بفروشن

پ.ن: آرمان منو فقط خودم دارم. به هیشکی هم نمیدمش:p
منِ سرمایه گذار یا معامله گر دنبال سود بیشترم، چون از پول بیشتر خوشم میاد، دوست دارم پولم بیشتر بشه. سکه خریدم 1350 فروختم 5 میلیون. بعد با اون پول سهام خریدم و در 4 ماه اخیر مجموع سرمایه ام 2.9 برابر شده. یعنی انگار سکه ای که 1350 خریده بودم امروز قیمتش 14 میلیون باشه یا دلار قیمتش 46 هزار تومن باشه. خب وقتی میتونم جنسی(فرضا دلار) که خریدم 4000 هزار تومن رو بفروشم 46 هزار تومن، چرا باید یه سال نگهش دارم که جنس 15 تومنیم بشه 17 تومن؟ دیوانه ام مگه؟ یا از پول بدم میاد؟ :D خیلی ساده تر بگم من تا 5 ماه پیش 60 هزار دلار سرمایه داشتم، الان سرمایه ام 170 هزار دلاره. وقتی کسی بتونه از معامله کردن سود واقعی(دلاری) کسب کنه چرا باید سرمایه اش رو دلار کنه و مثل مرغ بخوابه روش؟:D

:Dهیچکس از پول بدش نمیاد. اگه از همین دوستانی که پای پست شما لایک زدن بپرسید آیا دوست دارید 100 میلیون تومنتون ظرف مدت 3 ماه بشه 400 میلیون؟ یا بهشون بگید آیا دوست دارید دلاری که خریدید 10 تومن بفروشید 40 تومن بدون اینکه بقیه اجناس گرون بشه؟ به نظرتون میگن نه؟:D قطعا نه، اما خب هنر معامله گری و ساده پول در آوردن کار هر کسی نیست:D این ساده پول در اوردن پشتش ده سال مطالعه و زیر و رو کردن انواع و اقسام مقاله ها، اخبار، مطالب، آمار و ارقام اقتصادیه. شما 10 سال پای کامپیوتر میشینید و هی میخونید ، میخونید ، میخونید، و مردم فکر میکنن شما بیکار و الافید. و شما به واسطه همون 10 سال خوندن و خوندن و خوندن بلدید و میدونید چیکار کنید که در عرض 3 ماه 100 میلیونتون بشه 400 500 600 میلیون و از چنین فرصت هایی نمیگذرید، چون پول خوبه، پول در اوردن خوبه، پول در اوردن از طریق چیزهایی که تو میدونی و بقیه نمیدونن خیلی شیرینه:D شیرینیش چطوریه؟ اینطوریه که من 4 ماه پیش 7000 دلار دادم سهم بانک تجارت و سرمایه گذاری خوارزمی خریدم و اگه همین فردا صبح این دو سهم رو بفروشم میتونم 24 هزار دلار بخرم:D به همین سادگی دوست عزیز. ساده ولی سخت:D:D خلاصه که کار هر کس نیست خرمن کوفتن...;):D

ببین دوست عزیز من نمیخوام ارزش کار شما رو زیر سوال ببرم، بالاخره پول چیز با ارزشیه. شما هم پول در آوردی، مبارکت باشه ... اما این نوع سودها بیشتر از اون که نتیجه کار شما باشه، نتیجه بهم ریختگی بازار ایرانه. منطق اقتصادی اینه که در این حالت ورشکسته صنعتی/تجاری، بازار بورس ایران نباید رشد واقعی مثبت داشته باشه. حالا داشته و شما هم استفاده کردی، نوش جانت:D ما که بخیل نیستیم:p اما اینکه تا این حد به خودت مطمئن بشی، در وهله اول برای خودت خطرناکه. شرایط فعلی یک شرایط استثنایی و خیلی خاصه. اگر شما در 3 ماه 300 درصد سود کردی، این نشون نمیده که شما هر 3 ماه یه بار 300 درصد سود میکنی. این هم که شما 500 میلیون سود کردی، شما رو کنار اون آدمی که ماهی 500 میلیون از شغلش درآمد داره قرار نمیده. اون یک درآمد استیبل منطقیه. این یک اتفاق خوشایند بوده که یک بار رخ میده. اگر زودتر فرق اینا رو متوجه نشی، ضرر میکنی.

در مورد دلار خریدن و مثل مرغ روش خوابیدن:D، امیدوارم اون اتفاق نیفته، اما هر کسی که مثل مرغ روی دلارش خوابیده، حساب مواقع بحران رو میکنه. در مواقع بحران، شما اگر میلیارد میلیارد ریال داشته باشی نمیتونی از بازار 10 هزار دلار جمع کنی. همین الان که بحرانی در کار نیست شما به راحتی نمیتونی همین سرمایه ای که الان داری به دلار تبدیل کنی. شما فکر میکنی مهر 97 من نمیدونستم که دلار موقتا پایین میاد ؟ به جان خودم در همین تاپیک گفتم که قیمت ها غیر طبیعی بالاست:D. اما خودم جرات فروش نداشتم. کل چیزی که من مهر 97 فروختم 20 هزار یورو بود و 15 هزار دلار بود. همینا رو دوباره به قیمت دلار 11200 و یوروی 12250 خریدم. میتونستم خیلی بیشتر از اینا بفروشم و دوباره بخرم، اما ترسیدم سر از اوین در بیارم:D یا واقعا جا بمونم و نتونم اون مقداری که میخوام از بازار جمع کنم

من حیث المجموع، تحلیل و سود کردن و پول درآوردن خوبه. اما از من به شما نصیحت، اعتماد به نفس زیادی کار دست آدم میده:)

MOHAMMAD.66.110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
72
دوستان طلا و دلار جزو دارایی های امن هستند و نباید به چشم سود کردن بهش نگاه کنین .برای حفظ سرمایست و باید بعنوان یک قانون سرمایه اصلی باید اینا باشه در تمام زندگی والبته ملکم میشه در شهر های مهم و پرجمعیت جزو اینا حساب کرد.
بورس یک سرمایه گزاری پر ریسک هست و 70-90 درصد قطعا ضرر میکنن در دراز مدت. و باید 10-20 درصد سرمایه تو این بازارها باشه.
البته اگه اطلاعات خاصی دارید(insider) اون بحثش جداست که یکشبه ملیاردر بشید.
در ضمن قیمت طلا با توجه به سیاستهای انبساطی بانکهای مرکزی دنیا در حال بالا رفتنه.تو بازار اف ایکس یه بنده خدایی یک زمانی یک جایزه 10000 دلاری گزاشت واسه یک استیمنت 3 ساله با ماهیانه 3 درصد سود یک نفر در این 10 سالی که هست من نشنیدم اون جایزه رو گرفته باشه.بازار اف ایکیس بعلت لوریج گرفتن جزو بازارهای پر ریسک هست. خلاصه خیلی هر کی چیزی گفت جدی نگیرید. شما اگه یک استیمنت اینجوری داشته باشید شاید با درامد ملیون دلاری هج فاندا و بانکهای بزرگ استخدمتون میکنن.متاسفانه تبلیغات گسترده ای در اکثر بازارهای پر ریسک صورت میگیره ولی واقعیت چیز دیگریست.کسانی که عمری ضرر کردن تو این بازارا مشغول اموزش و سیگنال فروشی هستن!!!!!!!!!

Last edited:

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
تارگت میانمدت دلار 23 الی 25 تومن و سقف امسال 27 تومنه. شکستن سقف 27 تومن و تثبیت هفتگی بالای اون یعنی سلام بر ونزوئلا که البته به این سادگی این سقف شکسته نخواهد شد.

ali.h12

Registered User
لایک‌ها
113
تارگت میانمدت دلار 23 الی 25 تومن و سقف امسال 27 تومنه. شکستن سقف 27 تومن و تثبیت هفتگی بالای اون یعنی سلام بر ونزوئلا که البته به این سادگی این سقف شکسته نخواهد شد.

ساده تر از چیزی فک کنی سقفش شکسته میشه
اون موقعی دلار ۴ بود خیلی ها قدرت تصور اینکه یه روزی دلار ۱۸ میشه رو اصلا نداشتن
اما
دلار ۴ شد ۸ بعد۱۲ بعد تا ۱۸ الان. بیشتر ۴۰۰٪ در کمتر از یک سال
حالا اگه دلار ۱۸ الان فقط ۱۰۰٪ بره رو میشه ۳۶.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
ساده تر از چیزی فک کنی سقفش شکسته میشه
اون موقعی دلار ۴ بود خیلی ها قدرت تصور اینکه یه روزی دلار ۱۸ میشه رو اصلا نداشتن
اما
دلار ۴ شد ۸ بعد۱۲ بعد تا ۱۸ الان. بیشتر ۴۰۰٪ در کمتر از یک سال
حالا اگه دلار ۱۸ الان فقط ۱۰۰٪ بره رو میشه ۳۶.
اون زمانی که دلار 4 تومن بود ارزش ذاتیش 7 8 تومن بود و 70 80 درصد از ارزش ذاتیش عقب بود، الان در حوالی ارزش ذاتی داره معامله میشه.

دلار 18 تومنی سال 97 حباب بود، دلار 18 تومنی امروز حباب نیست

دلار 36 تومن خواهد شد اما اگه تا کمتر از دو سال به این قیمت برسه باز مثل 18 تومن 97 حبابه

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,864
دوستان یکذره خوشبینانه
الان ترامپ محبوبیتش به شدت کاهش پیدا کرده
تا انتخابات 2020 هم چیزی نمونده
یک درصد اگر نامزد دموکرات‌ها بایدن رای بیاره چه سرنوشتی باسه دلار رقم میخوره؟
در ضمن نظر من اینه که دلار به 50 تومن هم میرسه ولی چیزی که مهمه چه زمانی چه سالی چه دولتی با چه مقدار نقدینگی به این قیمت میرسه

Last edited:

ali.h12

Registered User
لایک‌ها
113
اون زمانی که دلار 4 تومن بود ارزش ذاتیش 7 8 تومن بود و 70 80 درصد از ارزش ذاتیش عقب بود، الان در حوالی ارزش ذاتی داره معامله میشه.

دلار 18 تومنی سال 97 حباب بود، دلار 18 تومنی امروز حباب نیست

دلار 36 تومن خواهد شد اما اگه تا کمتر از دو سال به این قیمت برسه باز مثل 18 تومن 97 حبابه

ارزش ذاتی چیه؟ از خودت اختراع نکن. من گفتم بیشتر از ۴۰۰ درصد رفته بالا تو کمتر از یه سال.
همین الان ارزش واقعی دلار بالای ۴۰ هست با توجه به گرونی کالا ها.
در ظمن من وقت برا بحث با تو رو ندارم.

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,424
دوستان یکذره خوشبینانه
در ضمن نظر من اینه که دلار به 50 تومن هم میرسه ولی چیزی که مهمه چه زمانی چه سالی چه دولتی با چه مقدار نقدینگی به این قیمت میرسه

منتظر بودم ببنیم کسی توی تحلیل هاش اشاره میکنه به این یا نه
دقیقا آبان ماه معلوم میشه چه خبره :D

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
لایک‌ها
16,664
ارزش ذاتی چیه؟ از خودت اختراع نکن. من گفتم بیشتر از ۴۰۰ درصد رفته بالا تو کمتر از یه سال.
همین الان ارزش واقعی دلار بالای ۴۰ هست با توجه به گرونی کالا ها.

ایشون مودبانه به شما پاسخ دادن ( صرف از اینکه درست باشه یا نه )، شما اول پستش رو نقل قول کردی بعد میگی وقت ندارم باهات بحث کنم؟

اینجا کسی علامه ی دهر نیست/ همه اینجا هستند تا با بحث و تبادل نظر به معلومات و دانش خودشون و بقیه اضافه کنند و برای آینده تصمیم بگیرن.

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
دوستان یکذره خوشبینانه

این کلیدواژه انتخابات۲۰۲۰ و نبود ترامپ رو طرفدارای حسن کلیدساز انداختن تو دهن مردم، تا اینجوری مثل شعار پوچ تدبیر و امید، امید واهی ایجاد کنن و برای خودشون وقت بخرن، و مثلا بگن صبر کنید ترامپ رای نیاره تا مملکت رو براتون گل و بلبل کنیم
همونقدر که بعد از امضای برجام، و سرازیر شدن میلیاردها دلار پول، و برداشته شدن تحریم‌ها، دلار از ۳۵۰۰ برگشت رو ۱۰۰۰تومن، حالا با رفتن ترامپ هم دلار ۱۸تومنی میاد رو ۳تومن :)
اگه ترامپ رای هم نیاره (که براحتی میاره) دلار نهایتا چند روز یکی دوهزار تومن ریزش میکنه، و برمیگرده سر جاش ...
مشکل ما ترامپ نیست، اقتصاد مملکت جرررر خورده! بالا رو که نگاه میکنی جز دزد و راهزن چیزی نمیبینی ...

ببخشید وقت ارزشمندتون رو میگیرم
جسارتا ظمن رو اشتباه نوشتید. اگه اشکالی نداره ضمن صحیح‌تره ...

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,864
منتظر بودم ببنیم کسی توی تحلیل هاش اشاره میکنه به این یا نه
دقیقا آبان ماه معلوم میشه چه خبره :D

آمریکا خیلی بیشتر از ایران از کرونا آسیب دید
آمار تلفات واقعا بالاست
دولتش پول زیادی رو تزریق کرده
ترور ************ محبوبیت ترامپ رو پایین آورد
ترامپ یک حرکت خفنی که زد واردات محصولات چینی رو محدود کرد و رسماً برای اقتصاد چین فاجعه بود
نمی خوام به تئوری توطئه فکر کنم چون قبول ندارم
ولی این ویروس چینی ترامپ رو سرویس کرد
احتمالش خیلی زیاده رای نیاره
اون روی سکه هم هست
بایدن رای بیاره، دولت 1400 یک دولت تعصبی‌تر از احمدی نژاد باشه بیاد بگه کاخ سفید رو حسینیه میکنیم، اسرائیل رو از صفحه‌ی روزگار محو میکنیم...شاید برجام سال 1388 امضاء می‌شد وضع ما این نبود

ali.h12

Registered User
لایک‌ها
113
ایشون مودبانه به شما پاسخ دادن ( صرف از اینکه درست باشه یا نه )، شما اول پستش رو نقل قول کردی بعد میگی وقت ندارم باهات بحث کنم؟

اینجا کسی علامه ی دهر نیست/ همه اینجا هستند تا با بحث و تبادل نظر به معلومات و دانش خودشون و بقیه اضافه کنند و برای آینده تصمیم بگیرن.
مشکل تو چیه اومدی تو بحث من چون کاربر قدیمی احساس مسولیت کنی؟ من شاید تاریخ عضویتم مال ۱۲سال پیش باشه
من ۲ سال تو این تاپیک نبودم .
علامه دهر و کارشناس ها پشمکی زیادن اینجا. خوش باشین باهم.
من یک بار نظرمو گفتم ولی بحت طولانی یک داستان دیگه ی که نمی خوام نه با تو و نه با کسه دیگه بکنم.
خوشحال می شم پست من رو نقل قول نکنی.

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,864
این کلیدواژه انتخابات۲۰۲۰ و نبود ترامپ رو طرفدارای حسن کلیدساز انداختن تو دهن مردم، تا اینجوری مثل شعار پوچ تدبیر و امید، امید واهی ایجاد کنن و برای خودشون وقت بخرن، و مثلا بگن صبر کنید ترامپ رای نیاره تا مملکت رو براتون گل و بلبل کنیم
همونقدر که بعد از امضای برجام، و سرازیر شدن میلیاردها دلار پول، و برداشته شدن تحریم‌ها، دلار از ۳۵۰۰ برگشت رو ۱۰۰۰تومن، حالا با رفتن ترامپ هم دلار ۱۸تومنی میاد رو ۳تومن :)
اگه ترامپ رای هم نیاره (که براحتی میاره) دلار نهایتا چند روز یکی دوهزار تومن ریزش میکنه، و برمیگرده سر جاش ...
مشکل ما ترامپ نیست، اقتصاد مملکت جرررر خورده! بالا رو که نگاه میکنی جز دزد و راهزن چیزی نمیبینی ...

حرفای شما تا حدی درسته، حسن کلیدساز تموم شد سال دیگه هتشگ‌های انتخابات 1400 رو میبینیم
این که وضع اقتصاد مملکت 40 سال نابود شده شکی درش نیست ولی دیگه ترامپ هم کم نذاشت باسه وضع این مملکت، برجام اگر به زمان دولت اوباما میخورد وضع ما خیلی بهتر بود ولی اون زمان اشخاصی که مذاکره میکردن (جلیلی) وقتی واشنگتن میرفتن همه این شخص رو به معنای عدم توافق میشناختن، حالا اگر بعد 1400 دوباره همچین دولتی بیاد و طرف مقابل دموکرات‌ها و بایدن باشه تکلیف چی میشه؟

ali.h12

Registered User
لایک‌ها
113

مخصوصا نوشتم. شما برو دنبال کارشناسی مساعل.

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
لایک‌ها
16,664
مشکل تو چیه اومدی تو بحث من چون کاربر قدیمی احساس مسولیت کنی؟ من شاید تاریخ عضویتم مال ۱۲سال پیش باشه
من ۲ سال تو این تاپیک نبودم .
علامه دهر و کارشناس ها پشمکی زیادن اینجا. خوش باشین باهم.
من یک بار نظرمو گفتم ولی بحت طولانی یک داستان دیگه ی که نمی خوام نه با تو و نه با کسه دیگه بکنم.
خوشحال می شم پست من رو نقل قول نکنی.

نمیشه که جواب بدی بعد بگی نقل قول نکن چون خوشحال میشی... ربطی هم به 12 سال و 5 سال نداره کسی هم شمارو به دلار جریمه نکرده و یا توهینی نکرده که شما میگی چرا پستم رو نقل قول کردی!! شما نظر دادی بنده هم عرض کردم طرز صحبتتون اشتباه هست در این تاپیک...

ایشون یکی از افراد باسواد این انجمن هستند اگر قرار باشه بلا نسبت شما هر کسی وارد تاپیک بشه پستش رو نقل قول کنه 4 تا حرف بی ربط بزنه بقیه هم چیزی نگن که نمیشه..

من فعال این بخش هستم دوست دارم این بخش آرامش داشته باشه همین..

به شما هم هیچ توهین و بی احترامی نشده، مگر اینکه خودتون بخواهید جو رو متشنج کنید.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179

کسی که حتی ریاضی دوم راهنمایی رو بلد نیست و فکر میکنه 400% یعنی 4 برابر چی میشه گفت بهش؟ :D

ارزش واقعی دلار 40 تومن:D بنده خدا نمیدونه دلار 40 تومنی یعنی مرغ کیلویی 50هزار تومن و پراید 200 میلیون:D جالبه بدونید هنوز بخش بزرگی از نهاده های دامی با دلار 4200 وارد میشن

دوستان یکذره خوشبینانه
ترامپ وضعیتش بد نیست. جاب اپرووالش یا همون محبوبیتی که میگید تقریبا همونجاییه که اوباما در همین تاریخ از ریاست جمهوریش داشت. به حول و قوه الهی حاج دانلد موندنیه:D

بالا