• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
من هيچي از ارز نمي دونم اما يه سوال بپرسم
تو بازار همه ارزها به يه نسبت مي رن بالا؟

AniuS

Registered User
لایک‌ها
671
عذای دسته جمعی عروسیه:D

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
لایک‌ها
808
دلار هم که 20 تومن گرون شد. بهمنی قبلا لااقل میومد تو تی وی اظهار نظر میکرد ولی دیگه از اون هم خبری نیست.

جام زهر میکشه، زنده نمیکنه، حتی اگر کلی شکر توش بریزن. جام زهر توقف فعالیت هسته ای نیست، اگر این بود تاحالا 100 دفعه سرکشیده بودن. جام زهر این هست که مساله هسته ای حل و فصل بشه مسایل دیگه رو پیش میکشن. مسایلی که خط قرمز و غیرقابل مذاکره هست (انتخابات سال آینده، تایید صلاحیت ها، گزارش حقوق بشر و ...)

بیاد چی بگه چیو توضیح بده دیگه از این بدتر هم مگه میشه

به خدا چند مورد گرونی که دارم به چشم میبنیم اگه میشد تو انجمن میذاشتم یکیش قیمت همین مواد خوراکی که از هفته پیش تا الان 80 درصد افزایش داشته !!!!دیگه بدتر از این هم میشه روزانه قیمتا داره افزایش پیدا میکنه چه توضیح باید بدن ؟؟
این بدبختیو کی باید توضیح بده ؟؟؟

Last edited:

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
من هيچي از ارز نمي دونم اما يه سوال بپرسم
تو بازار همه ارزها به يه نسبت مي رن بالا؟

بله ارزها با هم یه نسبتی دارند درحقیقت این ارزها نیست که بالا میره این ارزش پول ملی که داره روز به روز پایین میاد و فنا میشه

فقط افسوس

Scofield69

Registered User
لایک‌ها
71
........
ارزش پول ايران از سيصد سال پيش
http://alef.ir/vdcc04qs42bq0x8.ala2.html?148048

Last edited:

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
بله ارزها با هم یه نسبتی دارند درحقیقت این ارزها نیست که بالا میره این ارزش پول ملی که داره روز به روز پایین میاد و فنا میشه

فقط افسوس
خيلي ممنون از پاسخ
منظورم دقيقا با همان نسبت بالا مي روند؟مثلا دلار از صبح تا ظهر 10 درصد كه بالا مي ره يورو و لير هم همون ده درصد رو بالا مي روند يا مثلا اونا 8 درصد بالا مي رن؟

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
خيلي ممنون از پاسخ
منظورم دقيقا با همان نسبت بالا مي روند؟مثلا دلار از صبح تا ظهر 10 درصد كه بالا مي ره يورو و لير هم همون ده درصد رو بالا مي روند يا مثلا اونا 8 درصد بالا مي رن؟

چه فرقی داره شما اینجوری فرض کن که مرجع میذاریم دلار

چون پول ما بی ارزش داره میشه این نسبت ها که ثابته چی اینجا داره تغییر میکنه ارزش پول ما که کم میشه

مثلن به ازای هر 2 لیر ترکیه 1 دلار میدن و به ازای هر دلار 2100 تومن میدن میبینی اینا همشون با هم رابطه دارند
اون نسبت ارزهای دیگه ثابته چیزی که تغییر میکنه فقط فقط کاهش ارزش پول ماست!!!

Scofield69

Registered User
لایک‌ها
71
.....
1f3aaf8d-7056-1d19.jpg

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
چه فرقی داره شما اینجوری فرض کن که مرجع میذاریم دلار

چون پول ما بی ارزش داره میشه این نسبت ها که ثابته چی اینجا داره تغییر میکنه ارزش پول ما که کم میشه

مثلن به ازای هر 2 لیر ترکیه 1 دلار میدن و به ازای هر دلار 2100 تومن میدن میبینی اینا همشون با هم رابطه دارند
اون نسبت ارزهای دیگه ثابته چیزی که تغییر میکنه فقط فقط کاهش ارزش پول ماست!!!

جسارتا سوالم به اين خاطر بود كه مي خواهم برم تركيه
دلار ببرم يورو يا لير تركيه

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808

400 دلار بهت میدن اما اگه میخوای خودت بخری ازاد همون مستقیم لیر بگیر

apple

Registered User
لایک‌ها
2

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598

تائید میشه
میگید نه یکی دو هفته صبر کنید
شاید هم احتمالا بیفته نزدیک عید فطر .
بعدا همچین طرحی راه بیفته یا نه رو کاری نداریم !
ولی این خبری که در اومده , احتمال 99 درصد شایعست , از طرحی که خودم پریروزا دادم شروع شده !!
اگه همچین طرحی بود الان رسانه ها توی بوق و کرنا میکردن !
حالا چی شد این طرح پیش فروشو بحثشو راه انداختم , اگه یه روزی خواستن اجراییش کنن تک تک خط هایی که توی پستم نوشتم رو باز می کنم که هدفم چی بود !

shayan_island

Registered User
لایک‌ها
218

دوست عزیز با توجه به تجربه های متعدد و دلایل دیگر بنظر من اگر شما همراه خودتون دلار ببرید براتون باصرفه خواهد بود.در شهرهای ترکیه صرافی های متعددی با نام دویز فعالیت دارند که با نرخ روز و با رسید دلار رو به لیر تبدیل میکنند(مثلا نرخ برابری دلار با لیر امروز در صرافی های ترکیه برای خرید 1.8260 بود یعنی بطور مثال برای خرید 100 دلار در ایران به نرخ سایتها هر دلار 2000 تومان 200000 تومان پرداخت میکنید و در ترکیه پس از تبدیل به لیر مبلغ تقریبا 182 لیر دریافت میکنید..حال آنکه در ایران برای خرید 182 لیر(هر لیر1120 تومان فروش) باید 203840 تومان پرداخت کنید)..لذا با این دلیل مشهود و اینکه قدرت نقد شوندگی دلار پس از بازگشت بیشتر از لیر هست شخصا خرید دلار رو پیشنهاد میکنم.
پ.ن: البته شاید نظر سایر دوستان مطلع و اگاه مانند اقای دکتر چیز دیگه ای باشه و من در اشتباه باشم اما تجربه شخصی ام در سفرهای ترکیه من این بوده..
پ.ن2: سایت مرجع در این نوشته برای دلار و لیر در ایران سایت مس قال;) بوده است

بالا