برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران، بار دیگر تلویحاً اعتراف کرد که ذخایر ارزی کشور ته کشیده به طوری که دولت برای رفع کسری بودجۀ خود در دو سال گذشته حتی منابع ارزی مسدود شده در خارج یا در صندوق ذخیرۀ ارزی را پیش از وصول به ریال تبدیل کرده و همین چاپ پول بدون پشتوانه و در نتیجه رشد بی سابقۀ تورم و نقدینگی را در پی داشته است.

عبدالناصر همتی در روزهای گذشته صندوق بین‌المللی پول را سرزنش کرد که بدون اجازۀ ایران موجودی ذخایر ارز و طلای این کشور را فاش کرده است. در آخرین گزارش صندوق بین‌المللی پول موجودی ارز و طلای ایران را تا سال گذشته حداکثر چهار میلیارد دلار اعلام کرد که برای کشوری در ابعاد ایران تقریباً معادل صفر است. ماه گذشته جمهوری اسلامی ایران خود را ناچار دید برای دستیابی به ارزهای مسدود شدۀ خود در کره جنوبی یک کشتی تجاری این کشور را در خلیج فارس به بهانۀ آلوده کردن محیط زیست توقیف کند. بمبئی نیز به دلیل ته کشیدن منابع ارزی ایران به روپیه در بانک‌های هند صادرات برنج و چای ... را به ایران متوقف کرده است

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
در آخرین گزارش صندوق بین‌المللی پول موجودی ارز و طلای ایران را تا سال گذشته حداکثر چهار میلیارد دلار اعلام کرد که برای کشوری در ابعاد ایران تقریباً معادل صفر است
https://files.namnak.com/users/fm/aup/201809/1251_pics/%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87.jpg

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
دلار سبزه [emoji466]️ فردایی [emoji352] 24,320 فروش[emoji837]

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

SAMAN_SAM

Registered User
لایک‌ها
252
بهترین موقعیت خرید :)
به گذشته که نگاه کنیم بعد از هر رشد انفجاری دلار ی ریزش و اصلاح خوب و یکی دو سال در جا داشتیم

دلار شاید زیر 20 نره اما خواب پول داره میشه جاهای دیگه سود های به مراتب بیشتری گرفت

مثلا در همین درجا زدن 6 ماه گذشته دلار و نوسانات کم و زیادش بنده 490 درصد از اتریوم سود گرفتم

در صورتی که اگه دلار 20 تومنی داشتم در بهترین حالت میشد 40 تومن من فقط 100 درصد سود گرفته بودم

D34tH

Registered User
لایک‌ها
3,892
پرس تی وی امد یه تلاوتی کرد و نذاشت قیمت از میانگین سالانه پایین‌تر بیاد
تو روح‌ت با اون منبع آگاه‌تون

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
پرس تی وی مال خود شونه دیگه. دیدن به صلاح نیست کمتر بشه.

rezafarhang54

Registered User
لایک‌ها
214
پرس تی وی امد یه تلاوتی کرد و نذاشت قیمت از میانگین سالانه پایین‌تر بیاد
تو روح‌ت با اون منبع آگاه‌تون
ولی راست بود خبره..طرف اروپاییم همینو گفته
میخوان فقط واس انتخابات ی حرکتی بزنن بعد دوباره روز ازنو روزی ازنو

D34tH

Registered User
لایک‌ها
3,892
ولی راست بود خبره..طرف اروپاییم همینو گفته
میخوان فقط واس انتخابات ی حرکتی بزنن بعد دوباره روز ازنو روزی ازنو
بله،
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا قشنگ همه چیز رو شرح داد

D34tH

Registered User
لایک‌ها
3,892

D34tH

Registered User
لایک‌ها
3,892
اخبار پرس‌تی‌وی تایید شد

علیرغم ادعای دولت، «مذاکره غیرمستقیم» و «طرح گام به گام» در جریان است/ واشنگتن: مذاکرات به دلیل غیرمستقیم بودن دشوار است

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:
ایران و آمریکا یک هدف مشترک دارند که آن بازگشت متقابل به پایبندی به برجام است. ما برای رسیدن به این هدف، در یک فرایند دیپلماتیک به صورت سازنده تعامل داشته ایم.این مذاکرات سازنده بوده و پیشرفت‌هایی داشته است. با این حال، به یاد داشته باشید راه درازی در پیش است.

ما از ایجاد سومین گروه تخصصی که در بیانیه کمیسیون مشترک برجام آمده است، استقبال می‌کنیم. رابرت مالی سرپرستی تیم مذاکره کننده آمریکا را برعهده دارد و وظیفه او، همسان کردن گام‌های ایران و آمریکا است که باید برای پایبندی متقابل برداشته شود.

مذاکرات به دلیل غیرمستقیم بودن دشوار است؛ با این حال گفته‌ایم که حتی اگر مذاکرات به خوبی هم پیش برود، ساده و سریع نخواهد بود.

رابرت مالی برای مشورت و رایزنی به واشنگتن باز می‌گردد و طبق بیانیه کمیسیون مشترک، نشست در هفته آینده ادامه می‌یابد.

[در پاسخ به این سوال که برخی در ایران مطرح کرده‌اند که در صورت توقف غنی سازی ۲۰ درصدی ایران، ۲۰ تا ۵۰ میلیارد دلار منابع مسدود شده ایران در خارج از کشور آزاد می‌شود:] من درباره طرحی که مربوط به ما نیست، اظهار نظر نمی‌کنم.

طرح و پیشنهادی که رئیس جمهوری بایدن روی میز گذاشت، عمل در برابر عمل بود. این طرح همچنان تا امروز باقی است. ما به طور یکجانبه اقدامی انجام نمی‌دهیم یا به طور یکجانبه امتیازی داده نمی‌شود.

سخت‌ترین **** نظارتی و تایید فعالیت‌های ایران هرگز مذاکره شدنی نیست. هدف همه متحدان ما و کسانی که چشم در چشم ما در قالب ۱+۵ مذاکره کردند این است که ایران هرگز نباید به سلاح اتمی دست یابد. این دقیقا همان هدف برجام است و دقیقا به همین دلیل است که پیشنهاد عمل در برابر عمل روی میز قرار دارد.

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,016
فایل کامل مصاحبه پرحاشیه ظریف با سعید لیلاز (اقتصاددان) که به گفته سخنگوی وزارت خارجه تقطیع‌شده و بخشی‌ از یک گفت‌وگوی بلند هفت‌ ساعته است

در بخش‌هایی از این گفت‌گو، ظریف می‌گوید:

◀️ وزیر راه و شمخانی از هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری خبر داشتند

◀️ روسیه و فرانسه می خواستند خطرناک ترین متن ممکن را به برجام اضافه کنند، همین روسیه می‌خواست هر ۶ ماه یک بار برجام در شورای امنیت بررسی شود

◀️ روس ها از سال ۱۳۹۴ می خواستند مانع برجام شوند، لاوروف می خواست شب توافق همه چیز را بهم بزند

◀️ عامل برهم زدن توافق، روسیه بود، از همان لحظه توافق، روسیه به دنبال ضربه زدن به توافق و ایران بود

◀️ لاوروف اصرار داشت مذاکرات متوقف شود به من گفت تو که دستورالعمل نداری؛ برو دستورکار بگیر و برگرد، من گفتم این موضوع به تو اصلا ربطی ندارد، از لحن و عبارت بی‌ادبانه‌ای هم استفاده کردم. کری اینجا از من حمایت کرد

◀️ پس از برجام وقتی لاوروف به روسیه برگشت با حمله رسانه‌های روسیه مواجه شد که چرا اجازه دادید این توافق منعقد شود و ایران به سمت غرب برود؟

بالا