برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969

silva14

Registered User
لایک‌ها
454
الان دلارو سکه واقعا فرصت خریده اگه وامم جور بشه سریع تبدیل میکنم

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
دوستان بنظرتون این کاهش قیمت تا کی ادامه پیدا میکنه؟
شخصاً فکر میکنم ایجاد ثبات در بازار ارز فقط در چند روز ممکن هست و با توجه به اینکه 26 تیر سررسید سکه آتی تیر هست و تاریخ تحویل سکه های پیش فروش سه ماهه هم نزدیک هست، شاید بتوانند با کنترل و تثبیت نرخ ارز، باعث کاهش قیمت سکه در بازار برای یک بازه حداکثر ده، یازده روزه با شروع از 18 تیر و ادامه تا حداکثر 29 تیر بشوند که حتی اگر واقعاً طی این مدت بتوانند یک ثبات کمرنگ هم در بازار ارز ایجاد کنند، واقعاً عجیب هست. البته هر خبر ناگهانی در مورد عدم تحویل یا ایجاد مالیات برای سکه ها یا هر خبر سیاسی ناگهانی موثر بر نرخ ارز هم میتواند کل این روند را فیل کند. در مرداد با توجه به اینکه روز 13 مرداد تحریم های طلا و فلزات گرانبها و خودرو انجام میشود، بازار هم به پیشواز قیمتهای بالاتر خواهد رفت. برای نرخ ارز واقعاً فکر نمیکنم کاهش قیمت قابل توجهی نسبت به حال حاضر امکانپذیر باشد، ولی برای سکه شاید با افزایش عرضه در سررسید، یک کاهش هیجانی در بازه زمانی محدود اتفاق بیفتد.

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
دوستان بنظرتون این کاهش قیمت تا کی ادامه پیدا میکنه؟
به نظر من این اصلا کاهش قیمت نیست. الان قیمت حتی از قیمت های یکماه قبل هم بالاتره. نرخ دلار در یک بازه 6 ماهه، بیشتر از 110 درصد رشد داشته و الان فقط 10 درصد کاهش پیدا کرده. به نظرم بازار فقط داره به قیمت های جدید عادت میکنه تا به صعود به عدد های بالاتر حمله کنه

در راستای حمایت از تولیدات ملی، باید بگم حیف ساندیس که اینجوری خز شده و بار معنایی منفی پیدا کرده.
یکی از خوشمزه ترین آبمیوه های پاکتی ایران بود با بسته بندی کاملا منحصر به فرد؛ اما از وقتی این اصطلاح ساندیس خور باب شد و جا افتاد، خیلی ها از جمله خود من ازش بدشون اومد.
من بچه بودم خیلی دوست داشتم. البته دوران کودکی من متعلق به دهه هفتاده و اون موقع لازم نبود برای کشوندن مردم به راهپیمایی ها وعده کیک و ساندیس بهشون یدن، چون خیلی بیشتر از الان طرفدار و فدایی داشتن.

پ.ن: در ضمن اصحاب کنونی همین ساندیس (!!) بهتره زیاد دلشونو به حمایت روسیه و چین خوش نکنن. اونا همونجوری که پشت کره ی شمالی رو خالی کردن و کیم مجبور به سازش شد، به وقتش ج.ا رو هم درست وسط بحران تنها میذارن و نزام مجبور به نرمش قهرمانانه Part II میشه :general304:

البته ساندیس هم تولید ملی نیست و جزو صنایع مصادره ایه که نابود شد:general509:
https://en.wikipedia.org/wiki/Capri_Sun

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
بالبته ساندیس هم تولید ملی نیست و جزو صنایع مصادره ایه که نابود شد:general509:
https://en.wikipedia.org/wiki/Capri_Sun
کاملا درسته ولی هرچی بود همینجا تولید میشد، درست مثل خودکار بیک که امتیاز ساختشو از فرانسه خریده بودن، یا مثل کوکا مشهدی و یا پیکان و خیلی چیزهای دیگه.

جالبه که در مورد ایران خودرو یه مدت اول مفاله ش تو ویکیپدیا نوشته شده بود: "پس از انقلاب توسط انقلابیون مصادره گردید" ولی یه عده ^#&@%& اصرار داشتن که هی ادیتش کنن و با حذف این جمله به جاش بنویشن: "بعد از وقوع انقلاب سهام ایران خودرو ملی شد" (آره جون عمه ی یائسه ت :general304:)

Last edited:

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
چند وقته پیش بینی هام درست از آب در میاد:D پیش بینی بعدیم وقوع قحطی و جنگه :general509:
ابتدای ماه تیر که پیش بینی وقوع قحطی و جنگ را مطرح کردید، هنوز امیدوار بودم که مسیری را نروند که کار به قحطی کشیده شود، ولی با دیدن خبر دستور روحانی برای ذخیره کالاهای اساسی و با توجه به اینکه در کشور اصولاً برای هیچ مشکلی، برنامه ریزی یا اقدامی انجام نمیشود مگر اینکه بحران کاملاً شروع شده باشد، واقعاً فکر میکنم پیش بینی شما در مورد جنگ و قحطی، کاملاً محتمل و نزدیک هست:
دستور ویژه روحانی برای ذخیره‌سازی کالاهای اساسی

Last edited:

I_Love_NY

Registered User
لایک‌ها
464
سلام و خسته نباشید نظر خودمو میگم درباره اقتصاد کشور بنده میگم هرکاری تا الان شده از طرف خودمونه و خودمون میتونیم جلو گیری کنیم خواستن توانستن است اگه هرکی دنبال سود میگرده خو اول باید از کشور خودت شروع کنی و کار و کسب و تولیدی و ساخت ساز و شرکت و .... که خیلی کارها هستن بتونی اقتصاد مقاومتی رو قوی کنی یعنی واسه مردم خودت دست بکار بشی اشتغال ایجاد کنی دنبال سود بیشتر نباشی که به ملت خودت ضربه بزنی من موندم کلی جنس تو ایران تولید میشه ولی اکثر ما ها به فکر این نیستم که اون کارگر که داره تو کارخانه ها کار میکنن برادر های خودمون هستن و اگه مردم روی به کالا داخلی کنن الان دلار معنی ندارد مثل ترکیه همه دلارهاشو سوزوند چون باعث تورم میشد و نکته مهم اینه که هرچی گرون میشه همه هجوم میارن خوب هرکی باشه قیمت رو تغییر میده و الان اوضاع اقتصاد کشور داخلی هست حتی یک درصد ترامپ نقش نداشته و نمیتونه داشته باشه
چون خودش میدونه بخاد یه کارهای بکنه ایران بیکار نمیشینه مثله بعضیها به فکر پول و دلار و طلا باشه
الان نقش اول اقتصاد دنیارو ایران داره چون تنگه هرمز رو داره و تنگه باب المندب روداره حتی نمیتونه یک قطره نفت ببره امریکا پس از این بیا پایین که ترامپ شول میکنه سفت میکنه هیچ غلطی نمیتونه بکنه اگه میخواست امریکا انجام بده تو این چهل سال انجام میدادن
ایران زنده باد و مردم غیرتمندش
از نظز من پولاتونو برین تو ساختو ساز تولیدی هر چی که بتونه یه سودی واستون به اندازه سود بانکی داشته باشه و کمک به مردمت داره انجام بدین
اگه غلطی هم نوشتم به بزرگی خودتون ببخشین

استاد نظرتون درباره سرمایه گذاری در تولید ساندیس چیه ؟ چقدر سرمایه میخاد و چقدر سودآوره

yank

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
44
سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در مورد عملیات مشترک این کشور و امارات متحده عربی اظهار داشت: «ما به طور مشترک یک شبکه مبادله ارز را که به انتقال میلیونها دلار به نیروی قدس **** پاسداران انقلاب اسلامی ایران مبادرت می کرد، متلاشی کردیم.»

به گفته سیگال مندلکر که معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی است فعالیت این «شبکه غیرقانونی» در ماه مه مختل شد. وی افزود که ایران با مبادله ارز و استفاده از **** مالی امارات متحده عربی وجوهی را برای گروه های تحت حمایت خود در منطقه ارسال می کرده است.
معاون وزیر خزانه داری آمریکا تاکید کرد که مقامات ارشد بانک مرکزی ایران با «جعل» اسناد فعالیت خود را با استفاده از شرکت های صوری و کاغذی (شرکتی که تنها بر روی کاغذ وجود خارجی دارد) مخفی کرده بودند.

سیگال مندلکر از ارائه جزئیات بیشتر در مورد عملیات مشترک ایالات متحده و امارات متحده عربی خودداری کرد.

امارات در اوایل ماه ژوئن اعلام کرده بود که فعالیت هفت صرافی را به دلیل نقض مقررات مبارزه با پولشویی و دیگر قوانین این کشور محدود کرده است. دولت امارات متحده عربی به طور مشخص به موارد نقض مقررات از سوی این صرافی ها اشاره نکرده بود.

kambiz_g

Registered User
لایک‌ها
1,522
یه سوال حیاتی داشتم
من یه آپارتمان دارم که تا ۵۰۰ میلیون می تونم بفروشمش و الان خودم توش ساکن هستم
به نظر شما با این وضعیت بفروشمش و به دلار یا طلا تبدیلش کنم؟
کلا خیلی فکرم درگیر شده به نظر شما وضعیت دلار و سکه به چه سمتی میره و خرید دلار توصیه میکنید یا سکه؟

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
یه سوال حیاتی داشتم
کلا خیلی فکرم درگیر شده به نظر شما وضعیت دلار و سکه به چه سمتی میره و خرید دلار توصیه میکنید یا سکه؟
نظر من اینکه هیچ وقت همچینکاری رو نکنی

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
یه سوال حیاتی داشتم
برادر خونه شما هم بعد از گرون شدن طلا و دلار گرون میشه منتها دیرتر
جدا از این آدم نمیاد خونه‌ای که داره توش زندگی میکنه رو بفروشه که
از این حرکات ریسکی نزن مخصوصا اگه متاهلی

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
حیف وقتت که جواب این ساندیسی های متعفن رو بدی. بذار تو رویای بستن تنگه هرمز بمونن تا اون روزی که ارباب های روسی و چینیشون با امریکا به توافق برسن و دم اینا رو بگیرن مثل موش پرتشون کنن به زباله دان تاریخ :D
همین امروز ولایتی رفته روسیه، سی التماس:D یه مشت بدبخت وامونده درمونده از همه جا رونده ذلیل شده خوار و خفیف که دنیای متمدن در حد طالبان هم آدم حسابشون نمیکنه:general509:. فقط بلدن از محل جیب مردم بدبخت، حرف های گنده تر از دهنشون بزنن و لات بازی در بیارن !

ایران تنگه باب المندب رو در اختیار داره :D:general304: حضرات برای بستن دکمه شلوارشون از روسیه اجازه میگیرن:general509:
دقیقاً همینطور هست که توضیح دادید، بعضاً مصرف ساندیس از نظر ایجاد توهم، با مصرف مواد مخدر، برابری میکند!
برای دزدی از جیب مردم هم آنقدر طرح و برنامه در کشور ارائه میشود که حتی بعضی از نماینده ها هم گاهاً در مورد ظلم گسترده در انواع طرحهای برداشت از جیب مردم، صحبت میکنند!
یوسفیان ملا: مالیات از عایدی سرمایه ظلم به مردم است

و البته تنها کاری که در کشور انجام میشود، اتلاف منابع و نابود کردن فرصتها هست:
ایران "۱۵ تریلیون دلار" ثروت ملی از دست می‌دهد

واقعاً این مسیر سقوط کشور هست. شاید مردم هم یک وقتی متوجه نابودی بشوند، البته مردم ایران نشان داده اند که هر سطحی از ظلم را بخوبی میپذیرند. ولی در حال حاضر با اقتصاد ورشکسته و تحریمهای پیش رو و تنش آبی و مشکلات زیست محیطی و اقتصاد وابسته به کشاورزی و مشکلات بانکها و بیمه ها و ورشکستگی صندوقهای بازنشستگی و هزینه های مربوط به درگیری نظامی در کلیه جنگهای نیابتی و برنامه های تروریستی منطقه، شخصاً فکر میکنم سیستم به بن بست کامل رسیده و در سالهای آتی منشأ مهاجرتهای گسترده میشود.

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
فاز usa چیه؟
هم دوره اوباما و هم ترامپ مقدار قابل توجهی پول به ج.ا دادن بعد حالا میان اعلام می کنند که با امارات جلوی ورود پول به ایران گرفتیم.
همه این پول ها هم طلب های اون مرحوم برای خرید تجهیزات نظامی و ... بود که اینا به فنا دادن.

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
دوستان این خبرهای مبتنی بر در جریان بودن مذاکرات پنهانی و پشت پرده با آمریکا و اسرائیل حقیقت داره به نظرتون؟ یا فکر می کنید فقط یه شایعه ست؟

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
رقم های کوچیک مثل 100-200 یورو رو صرافی ها می فروشند؟

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
یه سوال حیاتی داشتم
من میگم نکن اینکا رو

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
صرافی ها خرید و فروش ارز ندارن مگر اینکه آشنا داشته باشید
الان یک بنده خدایی برای هزینه ویزا نیاز به ارز داشته باشه باید چکار کنه؟ قانون گذار چه اندیشیده است؟ :D

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
الان یک بنده خدایی برای هزینه ویزا نیاز به ارز داشته باشه باید چکار کنه؟ قانون گذار چه اندیشیده است؟ :D
قانون گذار خودش هم تو تصمیم خودش مونده و نمیدونه چیکار داره میکنه. باید برین طرفهای میدون فردوسی از دلال های خیابونی بگیرین.

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
دوستان این خبرهای مبتنی بر در جریان بودن مذاکرات پنهانی و پشت پرده با آمریکا و اسرائیل حقیقت داره به نظرتون؟ یا فکر می کنید فقط یه شایعه ست؟
به نظرم حقیقت داره چون وضع اقتصادی خیلی خرابه و همیشه مذاکره بهتر جواب میده

بالا