• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
عزیز به تاریخ خبر دقت کن , این مال دو سه روز پیشه , الان این خبر رو میزاری اینجوری القا میشه که بعد مذاکره به این نتیجه رسیدن باید حمله کنن !!

امروز 25 may هست درسته ؟:)
دیروز چندوم بوده ؟!
تاریخ خبر مال 23 may هست !

پس مال 2-3 روز پیش نیست !
بله 1 هفته دیگه بیایید بگید تاریخ خبر مال 9 روز پیشه که از واضحاته !:happy:

از طرفی من هر شب خبرای یاهو رو مرور میکنم ! این خبر دیشب برای اولین بار تویه اسلایدر یاهو اومده بود که تاریخشم برام عجیب بود !!:blink:

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
امروز 25 may هست درسته ؟:)
دیروز چندوم بوده ؟!
تاریخ خبر مال 23 may هست !

پس مال 2-3 روز پیش نیست !
بله 1 هفته دیگه بیایید بگید تاریخ خبر مال 9 روز پیشه که از واضحاته !:happy:

از طرفی من هر شب خبرای یاهو رو مرور میکنم ! این خبر دیشب برای اولین بار تویه اسلایدر یاهو اومده بود که تاریخشم برام عجیب بود !!:blink:

تاثیر همچین خبری حتی اگه مال یک ساعت قبل از بسته شدن مذاکرات باشه یا یک ساعت بعدش زمین تا اسمون فرق میکنه , یعنی مذاکره کلا به بن بست رسیده و قراره حمله کنن , حالا این که مال یک روز قبل از بسته شدن این دور مذاکراته.

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
لایک‌ها
808
پیشبینی های کارشناسان و دوستان در مورد قیمت دلار چیه؟؟؟

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
وقتی ما اینجا هنوز متوجه نشدیم که نتیجه کاملا مثبت بود یا منفی بازار هم روز شنبه مثل ما متوجه نشده

تا خریدار یا فروشنده به بازار مراجعه نکنه دلار بالا و پایین نمیکنه

با توجه به جمیع جوانب دلار در بدترین شرایط روز شنبه از 1570 کمتر نمیشه و محدوده 1600 رو حفظ میکنه ( عقیده شخصی )

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
تاثیر همچین خبری حتی اگه مال یک ساعت قبل از بسته شدن مذاکرات باشه یا یک ساعت بعدش زمین تا اسمون فرق میکنه , یعنی مذاکره کلا به بن بست رسیده و قراره حمله کنن , حالا این که مال یک روز قبل از بسته شدن این دور مذاکراته.

درسته !

اما هدفشون از اینکه دیشب (بعد از مذاکرات) اینو میارن تو اسلایدر چی میتونه باشه !؟!!!

پ ن : کی دلش میخواد جنگ بشه که من دومیش باشم !؟!:D

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
و اما تحلیل من از این مذاکرات اینه که , اونطرفیا به شدت میخوان به نتیجه برسه , سعی کردن بدون اینکه باج بدن به نتیجه برسه که نشد اینجوری هم که مشخصه ایران سفت و سخت سر مواضعش وایساده بوده , اونا هم که دیدن ایران کوتاه نمیاد , مجبور شدن نرم تر رفتار کنن و اون دور سوم که دیروز گذاشتن نشون دهنده این بود که شدید دنبال نتیجن و حاضر شدن به نوعی کوتاه بیان البته از یه طرفم نمیخواستن این جریان توی بغداد به نتیجه برسه و چندتا نخودی فرستادن برای مذاکره , حالا که کشیده شده به دور بعد , پیشنهادا هم به صورت کتبی داده شده , بین این دو مذاکره قرار شده روش کار کنن و به نتیجه رسیدن یا نرسیدن این جریان قبل از مذاکره بعدی برای هر دو طرف روشن میشه و روز مذاکره فقط یه جریان فرمالیتست که باید انجام بشه , از نظر من هم اونا شروع میکنن به کوتاه اومدن و امتیاز دادن , حالا دیگه لغو تحریم یا هرچی , پیشنهاداتی میدن که اینا نتونن رد کنن .

درسته !

اما هدفشون از اینکه دیشب (بعد از مذاکرات) اینو میارن تو اسلایدر چی میتونه باشه !؟!!!

پ ن : کی دلش میخواد جنگ بشه که من دومیش باشم !؟!:D
اینکه چه وقت خبره اومده توی یاهو دیگه جریان سیاسی پشتش نیست , ژورنالیستن دیگه اونایی که اون پشت نشستن باید نون بخورن اونم با بازی با خبر و اینجور چیزا نون میخورن.

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
و اما تحلیل من از این مذاکرات اینه که , اونطرفیا به شدت میخوان به نتیجه برسه , سعی کردن بدون اینکه باج بدن به نتیجه برسه که نشد اینجوری هم که مشخصه ایران سفت و سخت سر مواضعش وایساده بوده , اونا هم که دیدن ایران کوتاه نمیاد , مجبور شدن نرم تر رفتار کنن و اون دور سوم که دیروز گذاشتن نشون دهنده این بود که شدید دنبال نتیجن و حاضر شدن به نوعی کوتاه بیان البته از یه طرفم نمیخواستن این جریان توی بغداد به نتیجه برسه و چندتا نخودی فرستادن برای مذاکره , حالا که کشیده شده به دور بعد , پیشنهادا هم به صورت کتبی داده شده , بین این دو مذاکره قرار شده روش کار کنن و به نتیجه رسیدن یا نرسیدن این جریان قبل از مذاکره بعدی برای هر دو طرف روشن میشه و روز مذاکره فقط یه جریان فرمالیتست که باید انجام بشه , از نظر من هم اونا شروع میکنن به کوتاه اومدن و امتیاز دادن , حالا دیگه لغو تحریم یا هرچی , پیشنهاداتی میدن که اینا نتونن رد کنن .

اینکه چه وقت خبره اومده توی یاهو دیگه جریان سیاسی پشتش نیست , ژورنالیستن دیگه اونایی که اون پشت نشستن باید نون بخورن اونم با بازی با خبر و اینجور چیزا نون میخورن.
نتیجه گرفتن توی مسکو خیلی محتمل تر هست
اینکه بغداد انتخاب شد مطمئنا نتیجه گرفتنش برای عراق خوب بود ! ولی کیه که ندونه نتیجه گرفتن توی اون کشور برای ایران خوب بود
حالا توی مسکو یه مهره ای هست به نام خود مسکو ، روسیه ، ولادیمیر که شدیدا دنبال آرامش هست.
به هر حال گذشت دیگه !

Hosein61t

Registered User
لایک‌ها
1,417
پیشبینی های کارشناسان و دوستان در مورد قیمت دلار چیه؟؟؟

خوبی حامد جان
من که میدونی کارشناس این صنف نیستم
ولی نظرم اینه که
روند افزایشی قیمت ارز ( بخوانید کاهش ارزش پول ملی ) با یه شیب خیلی خیلی کم به سمت بالا میل میکنه.
تا دور بعدی مذاکره ، تا با این روش دلال ها از 2 طرف سود بکنن
احتمال اول اگر توافق حاصل بشه : این بازاریهای محترم توی اوج رکود و استرس و انتظار هم کاسبی شون رو کردن و مالشون رو به قیمت خوب فروختن.
احتمال دوم اگر توافق حاصل نشه : باز هم این دوستان بازاری یه قدم جلوترن و بخشی از جهش رو از قبیل آماده کردن و ذهن ها رو برای ترکوندن بازار آماده کردن.

در کل ، اقتصاد مریض ایران ، فکر نکنم رنگ آرامش رو به این سادگی ببینه، مگر اینکه کلاً بی خیال خیلی از شعار ها و آرمان های این چند سال گذشته بشیم.
من که ترجیح میدم این مدت یکی به نعل بزنم یکی به میخ ، یعنی کج دار و مریض حرکت کنم ، تا ببینم اوضاع چطور میشه،
اقتصاد این مملکت دست آدم هایی هستش که با یه تیتر BBC تغییر رفتار میدن و مواضع شون رو عوض میکنن. ( متاسفانه )

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
لایک‌ها
808
ببینید شما ایدئولوژی دولت ها رو بررسی نمی کنید!
نهایتا حتی اگه مذاکرات روسیه مثبتم راه بجایی نمیره .... تا وقتی که طرز فکر ما حل کردن اوضاع جهانی و برپاکردن صلح در بحرین و وال استریت و... باشه همینه!
اگرم می بینید 5+1 میاد دوباره به ایران سر یه میز میشینه فقط فقط بخاطر اهمیت دادن به مردم خودشون و اخلاقیات هست!
اگر اون ها قرار بود از چیزی بترسن بیشتر باید از کره شمالی می ترسیدن که رسما مشخص شده چیداره...
سال 2000 بحرانی که دامنگیر کشور ترکیه بود و میزان بدهکاریهاش هیچ کشوری فکر نمی کرد تا 2012 حتی به ایران برسه و پیشرفت های ایران خیلی بیشتر از ترکیه خواهد بود بخاطر اقتصاد و پتانسیل هاش... اما می بینیم که این سیاست ما کار رو به اینجا کشوند!

موافقم

خوبی حامد جان
ولی نظرم اینه که
روند افزایشی قیمت ارز ( بخوانید کاهش ارزش پول ملی ) با یه شیب خیلی خیلی کم به سمت بالا میل میکنه.
احتمال اول اگر توافق حاصل بشه : این بازاریهای محترم توی اوج رکود و استرس و انتظار هم کاسبی شون رو کردن و مالشون رو به قیمت خوب فروختن.
احتمال دوم اگر توافق حاصل نشه : باز هم این دوستان بازاری یه قدم جلوترن و بخشی از جهش رو از قبیل آماده کردن و ذهن ها رو برای ترکوندن بازار آماده کردن.

در کل ، اقتصاد مریض ایران ، فکر نکنم رنگ آرامش رو به این سادگی ببینه، مگر اینکه کلاً بی خیال خیلی از شعار ها و آرمان های این چند سال گذشته بشیم.
من که ترجیح میدم این مدت یکی به نعل بزنم یکی به میخ ، یعنی کج دار و مریض حرکت کنم ، تا ببینم اوضاع چطور میشه،
اقتصاد این مملکت دست آدم هایی هستش که با یه تیتر BBC تغییر رفتار میدن و مواضع شون رو عوض میکنن. ( متاسفانه )

ممنون حسین جان والا شب میخوابیم صبح بلند میشیم میبنیم همه چیز زیرو رو شده اصلن نمیتونیم برنامه ریزی بلند مدت رو کارها انجام بدیم فقط باید تاسف خورد

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
خوبی حامد جان
ولی نظرم اینه که

جمله آخرت رو با طلا باید نوشت

Hosein61t

Registered User
لایک‌ها
1,417
جمله آخرت رو با طلا باید نوشت

آره
ولی موقع نوشتنش باید از ته دل آه بکشی و تاسف بخوری که

ما قرار بود کاری کنیم که دول غربی هیچ غلطی نتونن بکنن ، نه اینکه بشیم کارت بازی برای منافع روسیه و چین ، برای امتیاز گرفتن این 2 تا کشور نامرد از اروپاییها و امریکا.

یه چیزه جالب بگم
من 1ماه میخواستم ماشینم رو بفروشم
یه 206 تیپ 6
خلاصه هفته گذشته یکی از طریق اینترنت آگهی رو دید و زنگ زد
رفتیم سر قرار دیدیم بله یکی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی هستش ایشون و ماشین رو برای خانمش میخوان.
خلاصه بعد از 1 قرار دیگه که دانشجوهای آقای دکتر اومدن و ok نهایی رو به ایشون دادن ، قرار شد که مبلغی به عنوان بیعانه بدن
و فرداش بریم دفترخونه وکالت فروش بزنم و خلاص.
خریدار رفت از خود پرداز پول گرفت آورد و داشتم رسید بیعانه رو مینوشتم که یه تلفن و یه مکالمه 3 دقیقه ای
نظر آقای دکتر رو عوض کرد.
گفت من میرم صبح میام
گفتم باشه ف موردی نداره ماشین من که صفره و مشکلی برای فروشش ندارم.
خلاصه شب زنگ زد گفت آره چند روز دیگه مذاکرات 5+1 هستش و ایران توافق میکنه و ماشین ارزون میشه !!!!!!
منو میگی این شکلی
wacsmiley.gif

چی میگه این بابا
مثلاً دکتره و تحصیلکرده و ...
خلاصه ماشین رو بهش ندادم و ... گذشت
دیشب که اوضاع خرابتر شد.
امروز صبح ، دانشجوی همون آقای دکتر زنگ زد ( یه دختر خانم بود ) با سرعت باد قرار گذاشته شد و در کمتر از 1 ساعت ماشین فروخته شد.
حالا آقای دکتر باید برن دنبال ماشین ارزون بگردن.
نتیجه اخلاقی
توی این سیستم مریض و بیمار اقتصادی
نتایج مذاکرات توی قیمت ماست 7 هم تاثیر میذاره
tonguesmiley.gif

و تا وقتی اقتصاد اینجوریه
ما مدام داریم سر هم دیگه رو کلاه میذاریم و فرار به جلو میکنیم.

ni88

Registered User
لایک‌ها
50
چرا غربی ها میخوان به نتیجه برسن؟ برای اینکه میدونن توی این وضعیت خراب اقتصادی یه جنگ دیگه میتونه چه صدمه ای رو چه از نظر اقتصادی و چه از نظر افکار عمومی بهشون برسونه. دو اینکه میخوان نشون بدون حذب دمکرات موفق عمل کرده و احتمال پیروزی تو انتخابات اینده رو افزایش بدن

چرا ایران این بار حرف از کنترل جهان زد؟ به نظرم میخوای مزه مزه کنه ببینه اوضاع چطوره ایا میشه با سرمایه گذاری روی دمکرات ها اونا رو راضی کرد امتیاز هایی رو به ما بدن یا نه

چرا روسیه؟ چون به نظر ایران اگر موفقیت توی کشوری به عمل بیاد که بر ضد ما هست برای ایران گرون تموم میشه که موفقیت تو مذاکره توی کشوری که ضم ما هست عملا برای ایران از نظر افکار عمومی داخلی هیچ تاثیر مثبتی نداره اما اگر دو یکی از کشور های موافق ما باشه به نفع ایران میشه

درضمن مراحل اشتی ما ایرانی ها با غربی ها فرق داره ما وقتی اشتی میکنیم همه کدورت ها فراموش میشه اما اونا به معنی جمله " سلام گرگ بی تمع نیست" بیشتر دقت میکنن

arashaj74

Registered User
لایک‌ها
1,070
وقتی ما اینجا هنوز متوجه نشدیم که نتیجه کاملا مثبت بود یا منفی بازار هم روز شنبه مثل ما متوجه نشده

با توجه به جمیع جوانب دلار در بدترین شرایط روز شنبه از 1570 کمتر نمیشه و محدوده 1600 رو حفظ میکنه ( عقیده شخصی )
عمو حجت با کمال احترام باید بگم استدلال شما کاملا اشتباه است و اصلا نمیدونم چه جوری به این نتیجه رسیدی
شنبه دلار یقینا بالای 1700 باز میشه(شایدم 1750) و اگر بانک مرکزی اقدام جدی نکنه پایین نمیاد که هیچ ممکنه بالا هم بره

mamal5011

Registered User
لایک‌ها
141

جان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:blink::blink::blink:
1570؟؟؟؟؟:D:D:D

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
جان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:blink::blink::blink:
1570؟؟؟؟؟:D:D:D

:):):)

شنبه که همه حدس و گمان میزنیم و معمولا تا 3 روز طول میکشه تا اوج یا کف قیمت رو نشون بده

من برداشتم این مقدار هست

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
اثرات توافق یا عدم توافق با غرب چه بصورت اثرات روانی چه اثر روی تحریم ها، مهم هست ولی همه ماجرا نیست.
مگه اون موقع که نفت رو تحریم نکرده بودن، هنوز شل و توتال تو ایران بودن و بانک ها و سویفت و بیمه تحریم نشده بوده بود، مشکلی نبود؟ اون موقع هم خیلی از کارشناسان در مورد رکود تورمی هشدار میدادن، اون موقع هم کارشناسان میگفتن دلار حداقل باید به 2000 تومن برسه، با این کارایی که بانک مرکزی انجام میده فقط مشکل رو شیف میده به آینده، هرچقدر هم که بگذره بدتر میشه، کما اینکه اگر تو این ده سال، با توجه به تورم قیمت دلار رو تعیین میکردن الان وضع اینطوری نبود.

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
برای چه کاری!؟

سود زمانی می کنی که کالا انتقل بدی مثلا محصولات APPLE بگیری بیاری تهران سود می کنی وگرنه اسکناسی ارز بیاری خوب تبدیل میشه دیگه نگهشم داری به پوند برات ضرر نداره.

drdexter

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,550
بازار خوارک فکریش رو برای افزایش روز شنبه پیدا کرد . با خبر پیدا شدن اورانیم 27% در دم و دستگاه ایران و خفت بارتر از اون بهانه اینا واسه این قضیه باید گفت :

i354280_bah-bah.jpg

بازار خوراک فکریش رو برای افزایش قیمت پیدا کرد برای روز شنبه اگر حرکتی می خواهید بکنید چه در زمنیه ارز و چه در زمینه سکه با در نظر داشتن ریسک و پیک سرمایه وارد شید .
سلب مسئولیت : فقط جهت تحلیل بازار ارائه شد متضرر و یا سود ده شدن این امر به خود شما بستگی دارد .
i298960_ddd.gif

بالا