برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

pcyord

Registered User
لایک‌ها
363
با این وضعیت فعلی ، من که بعید میدونم حداقل تا 1 ماه دیگه دلار بیاد بالای 3000 تومن...
یخورده به مسائل غیر روانی نگاه کنیم میبینیم که واقعی قیمت اومده پایین
اصلی ترینش ممنوعیت وارداته که تقاضای دلار رو خیلی کم کرده (به جزء قاچاق)
دومیش هم افزایش درآمد نفتی هفته به هفته هست (الان آمارش دستم نیست ولی توی 5 هفته آخر افزایش داشته)
سومیش هم افزایش درآمد گازی (فصل سرما) (البته از اونور به دلیل کمبود گاز درآمد پتروشیمی کمتر میشه که تاثیرش کمه)
چهارمیش هم که روانی هست همین مذاکراته
مسائل دیگه هم مثله مرکز مبادلات هم هست که بعد از حدود 2-3 ماه داره تاثیرش رو میزاره
تحلیل خوبی بود حال کردم

sina_bonjovi

Registered User
لایک‌ها
46
اقا من یکم پول نقد داشتم. میخواستم سکه بخرم. نظر شما چیه دوستان؟

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

z.mehdi45

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خدا از زبونت بشنوه.
کار ما رو بهم زد این بی ثباتی و بالا رفتن ارز.اگه بیاد پایین هم با همون سرمایه جنس های بیشتری از دبی فاکتور میکنم و هم مردم قدرت خرید پیدا میکنن که باعپ سود من و خود مردم میشه.

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
سلام دکتر جان. خوشحالم بازهم برگشتین.
نظر شما را برای دلار 2900 شدیدا قبول دارم و طبق تحلیل های قبلی شما و همین طور تحلیلتان در فروم دیگه ای باید برای خرید سکه برنامه ریزی کرد. بازی ارز که به قول شما تموم شده و اونس هم دیگه روی 1720 سفت کرده. به نظرتون امروز فردا دیگه برای خرید مناسب نیست. مثلا روی 1090 ؟؟؟؟؟ به هرحال قرار نیتس که حتما در کفه کفه خرید کنیم چون ممکنه جا بمونیم!!!

راستی دکتر جان قبلا مطلبی در مورد بدهی آمریکا به چین و سیاستی که چین برای پولشون در نظر خواهند گرفت فرمودید میشه بیشتر توضیح بدهید و این که چگونه روی اونس تاثیر گذار خواهد بود

گرامی این افت ارز هم مثل ترقی قیمت اون بود و این افت ناگهانی هم خودش مسائل و مشکلاتی رو به بار داره . در ضمن فعلا بهترین کار این هست که ببینیم که نتیجه این نشست آذر چی میشه . گرامی یادت باشه 1 روز دیرتر بخری از سود ضرر میکنی و اگر 1 روز زودتر بخری و سیگنال مثبت هر چند کوچک در بیاد دیگه از سرمایه ضرر میکنی :worried: هیچ موقع در کف کف نه میشه خرید کرد نه میشه فروخت البته آدمی مثل من که آهسته و پیوسته هست . اگر یادتون باشه فردای خبری که در اومده که سنای آمریکا قرار بود یک تحریم سنگین علیه عملا ملیت ایرانی وضع کنه من یه استراتژی قمار رو گفتم و قید کردم که خودم به هیچ عنوان دست به این کار نمیزنم . ببینید الان اینقدر اذهان عمومی سر این نشست جدید آذر ماه قرص و محکم برای به نتیجه رسیدن هست که هر چقدر سیگنال منفی هم بیرون میاد هیچ تکونی بازار نمی خوره و باز هم ریزش میکنه در صورتیکه اگر 2 ماه قبل روزی حداقل 100 تومن روش میرفت :wacko: . درباره بدهی آمریکا به چین سیاست چین خیلی مغرضانه هست و اجازه ارزش یوان در مقابل دلار بالا بره .

در ضمن اینو محض اطلاعات عمومی بدونید که چرا دلار هنوز به عنوان بیس معاملات بین المللی هست . فدرال ریزرو 75% پشتوانه دلار رو به صورت طلا نگهداری میکنه ولی چین برای مثال این پشتوانه کمتر از 2% هست :weird: وارد نمیشم چون بحث بسیار گسترده ای هست .

یه خبر خوب هم برای بورس بازان و آتی کاران تاپیک بخش ویژه این فعالیت ها در پی تی در همین هفته انشا.... استارتش زده میشه

در ضمن برای فعالان ارز و سکه بازم میگم پست ها توسط بنده خونده میشه تحلیل کنید چه موافق بازار چه مخالف بازار فقط به خط قرمز ها که رسیدید توقف کنید پستهاتون تائید میشه بدون هیچ مشکلی . فقط خواهشی که دارم سیاسی نکنید باور کنید به راحتی میشه تحلیل کرد .

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
سلام دوست عزیر...تحلیلت واسه آینده کوتاه مدت قیمت ارز مثلا تا هفته آینده چیه دوست خوبم؟

پست بالائی رو یه نگاه بفرمائید . بنده یه سرمایه گذار هستم و خوشبختانه یا متاسفانه هیچ کششی به سمت موافق و مخالف ندارم . در سرمایه گذاری اولین قانون آهسته و پیوسته بودن هست . ;)

ممنون از پاسخ شما drdexter عزیز

با توجه به رقم مرکز مبادلا که 2500 تومنه، به نظر شما ارز آزاد روی چه رقمی فاصله ی خودشو حفظ میکنه؟ چون من بعید می دونم زیر 2700 بیاد

که امروز اومد برای اسکناس پاساژ افشار 2670 :blink: الان باید احساس خطر کرد چون افت داره مشکوک میشه :guilty: فاصله حواله با اسکناس تقریبا به 250 تومن میره . در 2 ایران قیمت اسکناس شده 2860 و 2830 الان مرز ها گرون تر از تهران هستند چون در مرزها اسکناس با حواله فرق چندانی نداره .

دیگه داره بد مشکوک میشه :wacko:

به نظر منم این پایین اومدن غیر طبیعیه ، مردم عادی با دیدن این وضع سریع میرن دلاراشونو میفروشن و بعد یک مدت دوباره دلار صعودی میشه و مردم دوباره میرن اقدام به خرید میکنن و این وسط یکسریا به سود کلان میرسن و همچنین میزان نقدینگی ریال هم کمتر میشه اینجوری.

از غیر عادی هم داره میگذره . اگر مدیریت 2 زار در این سیستم وجود داشته بهترین شرایط برای تک نرخی کردن واقعی ارز هست که شک دارم 2 زار مدیریت باشه :wub:

سلام
کسی قیمت امروز رو نداره؟
دکتر عزیز میخوام چند تا وسایل نیمه ضروری بخرم که وارداتی هستن و مستقیم به ارز مربوط میشه
پیشنهاد میکنید دست نگه دارم یا خرید کنم؟
سپاس

جنس زیاد تغییری نمیکنه گرامی شک نکن ;) گفتم در این تاپیک از سال 69 به بعد رو بخونید یه مقدار وقت بزار همه تصیمیمات رو بخون بعد به نتایج بسیار جالبی میرسی چه اقتصادی و چه سیاسی . وسایل رو تهیه کن :happy:

با سلام خدمت دکتر

دکتر جان من دیروز سوالی کردم ولی نمیدانم چرا سانسور شد
پرسیده بودم کف دلار را چند پیشبینی میکنید؟

و بر فرض ثبات انس در 1700 کف امامی چند است همین . ولی بعد 1 روز هنوز تایید نشده

ممنون

والا به خدا ببین کف نمی تونم حتی پیش بینی کنم چون واقعا چه ریزش این بازار مسخره هست و چه افزایش اون یعنی هیچ حساب کتابی نداره . محرک اقتصادی وجود نداره . بزار یه مثال بزنم اگر برای هر تن طلایی که وارد میکردن برای مثال روزانه می گفتیم به ازای هر تن طلا ارزش ریال به دلار 5 ریال (دقت کن به رقم) بیشتر میشه خب علت و معلول وجود داشت ولی الان نه :lol: . در ضمن جو روانی هم بسیار تاثیر داره چون الان تمامی دلار فروش های خانگی (این اصطلاح صرافان برای کسانی هست که در خانه ارز دارن) در حال فروش هستن و جو فکری اینکه از این نشست آذر توافق حاصل میشه بسیار قوی هست که ایشا.... به شخصه اینقدر دوست دارم که توافقی حاصل شه چون دیگه واقعا این کشمکش دودش فقط توی چشم مردم میره و بس . انس هنوز داستان نگفته داره گرامی ;) یه فرمول میگم به شما یادت باشه همیشه : طلا ارز نیست که چاپ بشه و بی پایان باشه معادن فلزات گرانبها محدود هستن و مقدارشون هر روز عوض اینکه زیاد تر بشه کمتر میشه ;) . انس داستان نگفته داره و غافل گیری بعدی مال انس هست . دلیل ساده ای هم دارم بسیار بسیار ساده : سیستم حاکمه آمریکا این رو میخواد و میشه ;)

pejmanx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
پست بالائی رو یه نگاه بفرمائید . بنده یه سرمایه گذار هستم و خوشبختانه یا متاسفانه هیچ کششی به سمت موافق و مخالف ندارم . در سرمایه گذاری اولین قانون آهسته و پیوسته بودن هست . ;)

......

والا به خدا ببین کف نمی تونم حتی پیش بینی کنم چون واقعا چه ریزش این بازار مسخره هست و چه افزایش اون یعنی هیچ حساب کتابی نداره . محرک اقتصادی وجود نداره . بزار یه مثال بزنم اگر برای هر تن طلایی که وارد میکردن برای مثال روزانه می گفتیم به ازای هر تن طلا ارزش ریال به دلار 5 ریال (دقت کن به رقم) بیشتر میشه خب علت و معلول وجود داشت ولی الان نه :lol: . در ضمن جو روانی هم بسیار تاثیر داره چون الان تمامی دلار فروش های خانگی (این اصطلاح صرافان برای کسانی هست که در خانه ارز دارن) در حال فروش هستن و جو فکری اینکه از این نشست آذر توافق حاصل میشه بسیار قوی هست که ایشا.... به شخصه اینقدر دوست دارم که توافقی حاصل شه چون دیگه واقعا این کشمکش دودش فقط توی چشم مردم میره و بس . انس هنوز داستان نگفته داره گرامی ;)

یک ابهامی هست در مورد رقم دلارهای خانگی .
چند ماهیه که رقمی حدود 19 میلیارد دلار اعلام میشه و حال آنکه چند روزیست که به گفته فعالان این مارکت، این افراد با هجوم خود به بازار ، باعث افت شدید قیمت شده اند.
با کمال تعجب در سخنان مسئولان ، هنوز رقم و میزان دلارهای خانگی تغییری نکرده.
حال سوال اینست که رقم دقیق این چشمه بی انتها چقدر است؟ وجه میزان ان وارد بازار شده؟
جواب به این سوال میتونه اندکی در تصمیم گیری های بعدی کمک کنه.

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
تنها دلیل این کاهش موقتی قیمت ارز اینه که دولت داره به بازار به طور سنگین ارز تزریق می کنه. صبر کنید دست از تزریق برداره ، مذاکرات هم انجام بشه اونوقت بهتون میگم قیمت دلار و سایر ارزها چند میشه!!!

jalalse

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

که امروز اومد برای اسکناس پاساژ افشار 2670 :blink: الان باید احساس خطر کرد چون افت داره مشکوک میشه :guilty: فاصله حواله با اسکناس تقریبا به 250 تومن میره . در 2 ایران قیمت اسکناس شده 2860 و 2830 الان مرز ها گرون تر از تهران هستند چون در مرزها اسکناس با حواله فرق چندانی نداره .

دیگه داره بد مشکوک میشه :wacko:

از غیر عادی هم داره میگذره . اگر مدیریت 2 زار در این سیستم وجود داشته بهترین شرایط برای تک نرخی کردن واقعی ارز هست که شک دارم 2 زار مدیریت باشه :wub:

جنس زیاد تغییری نمیکنه گرامی شک نکن ;) گفتم در این تاپیک از سال 69 به بعد رو بخونید یه مقدار وقت بزار همه تصیمیمات رو بخون بعد به نتایج بسیار جالبی میرسی چه اقتصادی و چه سیاسی . وسایل رو تهیه کن :happy:

والا به خدا ببین کف نمی تونم حتی پیش بینی کنم چون واقعا چه ریزش این بازار مسخره هست و چه افزایش اون یعنی هیچ حساب کتابی نداره . محرک اقتصادی وجود نداره . بزار یه مثال بزنم اگر برای هر تن طلایی که وارد میکردن برای مثال روزانه می گفتیم به ازای هر تن طلا ارزش ریال به دلار 5 ریال (دقت کن به رقم) بیشتر میشه خب علت و معلول وجود داشت ولی الان نه :lol: . در ضمن جو روانی هم بسیار تاثیر داره چون الان تمامی دلار فروش های خانگی (این اصطلاح صرافان برای کسانی هست که در خانه ارز دارن) در حال فروش هستن و جو فکری اینکه از این نشست آذر توافق حاصل میشه بسیار قوی هست که ایشا.... به شخصه اینقدر دوست دارم که توافقی حاصل شه چون دیگه واقعا این کشمکش دودش فقط توی چشم مردم میره و بس . انس هنوز داستان نگفته داره گرامی ;) یه فرمول میگم به شما یادت باشه همیشه : طلا ارز نیست که چاپ بشه و بی پایان باشه معادن فلزات گرانبها محدود هستن و مقدارشون هر روز عوض اینکه زیاد تر بشه کمتر میشه ;) . انس داستان نگفته داره و غافل گیری بعدی مال انس هست . دلیل ساده ای هم دارم بسیار بسیار ساده : سیستم حاکمه آمریکا این رو میخواد و میشه ;)

دکتر جان سلام حالا اشکالی نداره اگه نمیخوای جواب پیام خصوصی بدیی ولی یک سوالی چرا جواب ای میل نمیدی جساراتا ببخشید ایمیل من یک یک هفته ای نزدیکه بشه زدم اصلا نگگفتی رسید ;)
جواب سواله چی شد کسی اینجا مدار معادل تونن بلده حداقل از اون بپرسم

در ضمن دکتر جان به نظرتون این افت دلار میتونه خیلی ادامه داشته باشه نتیجش چیه؟ یعنی ممکنه خودش باعث صعود بشه یا چی ببینید اخه یکی گفت دلار میاد زیره دو تومن مستقیما هم اینجا نقله قولش میکنم منم سوالم اینه که یعنی این قدر اقتصاد بی حساب کتابه که یک دولت به راحتی میتونه دلار رو 2000 تومن بالا پایین کنه؟

jalalse

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینم نقله قولش
نوشته اصلی توسط sah.2012
پدر یکی از دوستانم تو بانک مرکزی هست خیلی ادم جالبی هست
وقتی دلار ۱۴۰۰ بود گفت میشه ۲ به بالا من خندیدم
وقتی شد گفت میره بالای ۳ بازم گفتم دیگه عمرا
وقتی شد ۳۶۰۰ گفت میره زیر ۳
امروز داشتم صحبت میکردم گفت تا اخر محرم زیر ۲ تومن میشه
و دیگه حالا حالا بالا نمیاد چون ضربه بدی قرار به خیلی ها بزنه که دیگه کسی جرعت خرید نداشته باشه
خودشم تو این نوسان ها بد جوری رو خرید فروشش سود کرد

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
والا به خدا ببین کف نمی تونم حتی پیش بینی کنم چون واقعا چه ریزش این بازار مسخره هست و چه افزایش اون یعنی هیچ حساب کتابی نداره . محرک اقتصادی وجود نداره . بزار یه مثال بزنم اگر برای هر تن طلایی که وارد میکردن برای مثال روزانه می گفتیم به ازای هر تن طلا ارزش ریال به دلار 5 ریال (دقت کن به رقم) بیشتر میشه خب علت و معلول وجود داشت ولی الان نه
laughingsmiley.gif
. در ضمن جو روانی هم بسیار تاثیر داره چون الان تمامی دلار فروش های خانگی (این اصطلاح صرافان برای کسانی هست که در خانه ارز دارن) در حال فروش هستن و جو فکری اینکه از این نشست آذر توافق حاصل میشه بسیار قوی هست که ایشا.... به شخصه اینقدر دوست دارم که توافقی حاصل شه چون دیگه واقعا این کشمکش دودش فقط توی چشم مردم میره و بس . انس هنوز داستان نگفته داره گرامی
winksmiley02.gif
یه فرمول میگم به شما یادت باشه همیشه : طلا ارز نیست که چاپ بشه و بی پایان باشه معادن فلزات گرانبها محدود هستن و مقدارشون هر روز عوض اینکه زیاد تر بشه کمتر میشه
winksmiley02.gif
. انس داستان نگفته داره و غافل گیری بعدی مال انس هست . دلیل ساده ای هم دارم بسیار بسیار ساده : سیستم حاکمه آمریکا این رو میخواد و میشه
winksmiley02.gif

این تحلیل فوقالعاده بود:)
اختلاف اسکناس با حواله یعنی سیل فروش ارزهای خانگی؟ تا کی به نظر شما ادامه داره این اختلاف و آیا بیشتر میشه؟ وقتی میگن 12 میلیارد ارز دست مردمه فکر کنم تا هر وقتی جو روانی اجازه فروش بده هی میاد پایین ریت اسکناس دلار
البته اختلاف 70 تاست توی صرافی ها نمیدونم شما چطور میگین 250 تا و اینم جالبه در مناطق مرزی حتماً به علت تبادل دستی دلار و نه حواله نرخش یکیه ولی در شهرهای غیر مرزی برعکس!
یه چیز عجیبتر هم اینکه من ریت ریالی یورو و دلار رو حساب میکنم خیلی با بازار متفاوته!!
یورو 1.2727 حساب کنی و براساس ريالی دلار قیمتش میشه 3200 اما همون موقه یورو 3550 بوده به نظرتون این یعنی چی؟ در اصل بر اساس ارزش دلار یورو باید باشه 3200 ولی 3550 و 3600 بوده! این یعنی ارزش یورو کاذب بالاست یا ارزش دلار کاذب خیلی پایینه؟ بالاخره در دراز مدت باید یا یورو بیاد به ارزش واقعیش برسه یا دلار بره بالا کدومش؟

drcopy

Registered User
لایک‌ها
4
كف سكه رو با دلار 2500 محاسبه كنيد ولي فروشندش خيلي كم خواهد يود. خيلي ها منتظرند روز 24 آذر يا جنگ بشه يا صلح ولي نه مدتي طول ميكشه تا نتيجه نهايي معلوم بشه. به نظرم سعي كنيد تا نتيجه مذاكرات هرچي سرمايه شما هست پول نقد نباشه.

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
قیمت خرید رفت روی 2500 !!!!!! مگه میشه؟
خوب تعطیل کنن دیگه. مرکز مبادلات هم داره نزدیک همین قیمت ارز میده

به نظرتون کدوم گزینه درسته؟
1- وارد شدن قسمتی از 20 میلیارد دلار ارز خانگی
2- تزریق شدید ارز توسط دولت به بازار به خاطر طرح سوال از رئیس جمهور

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
قیمت خرید رفت روی 2500 !!!!!! مگه میشه؟
خوب تعطیل کنن دیگه. مرکز مبادلات هم داره نزدیک همین قیمت ارز میده

به نظرتون کدوم گزینه درسته؟
1- وارد شدن قسمتی از 20 میلیارد دلار ارز خانگی
2- تزریق شدید ارز توسط دولت به بازار به خاطر طرح سوال از رئیس جمهور

هر دو گزینه البته + یه سری مواردی دیگه که بنده اینقدر داد زدم کلیه سیاست های این سیستم از بعد از سال 69 به بعد مطالعه شود . دقیقا همین کار کار در سالهای 69 و 75 اتفاق افتاده .

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
زیاد هم جو زده نشید دوستان. این پایین و بالا شدن ها طبیعی هستند و در همه مارکت های بزرگ دنیا هم اتفاق می افتند و همیشه هم بوده . هر بالا و پایین رفتنی طول عمری داره. الان هموطنور که خیلی ها رو قیمت های بالای 3500 عجله کردند و دلار خریدند روی 2600 تومن هم خیلی ها از روی ترس و عجله میبرند و میفروشند . اون موقع می گفتند دلار میشه 5000 تومن. الان هم جو ایجاد کردند که میاد زیر 2500 و 2000 تومن. همونطور که قیمت دلار به 5000 تومن نرسید ، به زیر 2000 تومن هم نخواهد رسید.

حالا بازنده این وسط کیه؟ کسی هست که احساساتی میشه و عجله می کنه. کسی که الان میبره میفروشه یک بازنده محضه.

قابل توجه افرادی که می گفتند بازی ارز تموم شده : بازی تازه در حوزه ارز آغاز شده. زمانی میشه گفت قائله تموم شده که شاهد هیچ نوسانی نباشیم که این یعنی اینکه ارز تک نرخی بشه و ارز تک نرخی هم در اقتصاد یک واژه تعریف نشده است چون چنین چیزی امکان نداره.

در هر حال ، اگه پول تو دستتون هست الان وقته خریده. اگه خرید کردید و پایین رفت باز هم خرید کنید. اگه پایین تر رفت باز هم بخرید و خیالتون آسوده باشه که به راحتی سود سرشاری نصیبتون خواهد شد.

drcopy

Registered User
لایک‌ها
4
خريد كه هنوز رو 2500 نرفته ولي نزديك شده. خوبه من تو صرافي كار نميكنم چون اينايي كه ميان دلار بفروشن رو اگه قيافه هاشون رو ميديدم غش ميكردم از خنده هاهاها. طرف خونه فروخته بود يا 30 سنوات خدمتش رو رفته بود خريد كرده بود.
ولي يك ولي هم هست كه .....

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
این تحلیل فوقالعاده بود:)
اختلاف اسکناس با حواله یعنی سیل فروش ارزهای خانگی؟ تا کی به نظر شما ادامه داره این اختلاف و آیا بیشتر میشه؟ وقتی میگن 12 میلیارد ارز دست مردمه فکر کنم تا هر وقتی جو روانی اجازه فروش بده هی میاد پایین ریت اسکناس دلار
البته اختلاف 70 تاست توی صرافی ها نمیدونم شما چطور میگین 250 تا و اینم جالبه در مناطق مرزی حتماً به علت تبادل دستی دلار و نه حواله نرخش یکیه ولی در شهرهای غیر مرزی برعکس!
یه چیز عجیبتر هم اینکه من ریت ریالی یورو و دلار رو حساب میکنم خیلی با بازار متفاوته!!
یورو 1.2727 حساب کنی و براساس ريالی دلار قیمتش میشه 3200 اما همون موقه یورو 3550 بوده به نظرتون این یعنی چی؟ در اصل بر اساس ارزش دلار یورو باید باشه 3200 ولی 3550 و 3600 بوده! این یعنی ارزش یورو کاذب بالاست یا ارزش دلار کاذب خیلی پایینه؟ بالاخره در دراز مدت باید یا یورو بیاد به ارزش واقعیش برسه یا دلار بره بالا کدومش؟
اشتباه حساب کردی
۱.۲۷ باشه مثلا الان دلار رو زدن ۲۶۴۰ ضرب کنی یورو میشه ۲۳۸۰ اینا که زدن ۳۵۰۰
زیاد فرقی نداره!

بالا