برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

پلانگتون

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
بنده 65 سال از خدا عمر گرفتم و کارم در زمینه تحصیلم بوده بساز و بفروشی کردم.به این نتیجه رسیدم بی اعتبار ترین جا برای سرمایه گذاری این تعاونیهای مسکنه.دزدن بخدا

Thhemmeaker

Registered User
لایک‌ها
117
عزیزان
جون من یه مشاوره بدین
یه مغازه دارم داخل بازار ( محلی پر رفت و امد ) هست الان دست مستاجره
به نظرتون بهترین موقع برا فروشش کی هست ؟!

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
عزیزان
جون من یه مشاوره بدین
فروختن چنین مغازه ای اشتباه غیر از اینکه جای بهتر بخرید یا پول لازم باشید
حالا حالا ها تو مسکن خبری نخواهد بود اما شاید دم انتخابات کمی بازار گرمی بکنند پس شاید بهترین موقع فروش باشه اما ملک پراید نیست که همیشه مشتری داشته باشه

Thhemmeaker

Registered User
لایک‌ها
117
فروختن چنین مغازه ای اشتباه غیر از اینکه جای بهتر بخرید یا پول لازم باشید
حالا حالا ها تو مسکن خبری نخواهد بود اما شاید دم انتخابات کمی بازار گرمی بکنند پس شاید بهترین موقع فروش باشه اما ملک پراید نیست که همیشه مشتری داشته باشه

اجاره نشین هستیم اخه
خسته شدیم

reza_004

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
دوستان خرید یک ملک چند سال ساخت و بازسازی و نوسازی اون در وضعیت الان مسکن چطوریه؟ پیشنهاد میشه؟

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
دوستان به یه مشکلی خوردم
واحد پیش خریدی برج که پدرم خریده بود و توقف شده پروژه
پدرم فوت کرده
حالا ما با ورثه رفتیم به من وکالت بلاعرض با قدرت فروش و انتقال بدن اما دفتر اسناد رسمی قبول نکردن 6 نت دفتر اسناد رسمی رفتیم

مدراکی که داریم
1 وکالت کسی که حق امتیاز داشته تو دفتر اسناد رسمی به پدرم ومنتقل کرده بوده ( پدرم فوت کرده خوب باطله )
2 سند یا برگه ای که نفر اول از تعاونی حق امتیاز خریده بوده
3- برگه ای که داخل تعاونی حق امیتاز و سهم و پرداختی نفر اول به پدرم منتقل شده بوده و برای همین 20 میلیون گرفته بودن

تا جایی که من میدونم برای برج ها مبایعه نامه نمینویسن بخصوص پیش فروشم که هست
اون منطقه خونه هاش هیچکدوم سند نداره حتی خونه ها قدیمیش که 13 الی 14 سال پیش ساختن
این ملک تو اظارنامه مالیاتی ارث هم قید نشده چون وکالتی بود و پروژه متوقف هست دارایی قبل نکرد گفت ما ملک یا حق امتیازی که سند منگوله دار دارن رو قبول داریم

خوب دفتر اسناد رسمی میگه یا باید سند باشه یا مبایعه نامه داشته باشه - اون برگه انتقال سند داخل تعاونی که مهر تعاونی و امضا داره رو قبول ندارن
خوب تکلیف چند صد برج و خونه که تو منطقه دریاچه چیتگر هستن سند ندارن چیه؟

خوب من باید چیکار کنم؟ چجوری میتونم پولمو زنده کنم؟ چه راهی داره بتونم ملک به اسم خودمون در بیارم تا بفروشم؟

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
سلام

به نظرتون این رکود نسبی بازار مسکن تا کی ادامه داره ؟ تا شهریور میشه روش حساب کرد ؟
چون من یه پولی در خرداد یا تیر ماه گیرم میاد . اونموقع خوب هست واسه خرید ؟

2. اگر در یه منطقه ای بفرض خونه ای 100 متری صفر 300 میلیون باشه . خونه ی 3-4 سال ساخت همون منطقه حدودن چقدره ؟
میخام بدونم اختلاف قیمت یک خونه ی صفر با 3-4 سال ساخت چقدره ؟
ممنون

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
سلام
به نظرم قیمت مسکن یجوری اشباع شده یعنی دو برابر هم بشه کسی نداره که خریدو فروش بشه اما در اینده دور افزایش داره با شیب کند، در ضمن شما دارید اوج بازار میخرید زمستان یا پاییز بهتره،
اگر هر دو خونه از نظر امکانات مثل هم باشن قطعا نوساز گرونتر میفروشن در صورتیکه عرف بر این که هر سال از ساخت خونه بگزره ۱۰۰ هزار از قیمت متراژ کم کنن.در مجموع نوساز قیمت واقعی نمیدن من 6 سال پیش اپارتمان داشتم پارسال با ضرر نسبت به دوسال پیشش فروختم درامدی از اجاره نداشتم چون اجاره زیاد کسی نداره بده یا اگرم قرارداد ببندین ممکنه دیرو زود کنه واسه پرداخت اجاره بالا.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151
عزیزان
جون من یه مشاوره بدین
املاک در بازار تهران بیشتر در برج 11-12 خرید و فروش میشن البته برج یک هم ممکنه جابجا بشن
اگر جای خوبیه و پاخور داره و ملکیت داره نفروشید ضرر میکنید ولی اگرسرقفلیه و خیلی جای استراتژیکی نداره بفروشید مسکن بخرید

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,805
یک مقداری بازار ساخت و فروش آپارتمانهای لاکچری قوی شده. فعلا مردم عادی پول ندارن بسازن/بخرن و به نظرم تا 3-4 سال آینده این وضعیت ادامه داره....

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151
یک مقداری بازار ساخت و فروش آپارتمانهای لاکچری قوی شده. فعلا مردم عادی پول ندارن بسازن/بخرن و به نظرم تا 3-4 سال آینده این وضعیت ادامه داره....
احتمالا سال 97 رونق نسبی رو شاهد باشیم ( رونق به لحاظ خرید و فروش ... نه افزایش قیمت ) اون هم در مورد املاک مسکونی در مناطق پرفروش تهران و شهرستان های بزرگ

shahin12

Registered User
لایک‌ها
141
دوستان یه سوال . یه حونه حدودا 80 متری قدیمی هست.1- بنظرتون بصرفه هست که بزنیمش زمین ساخت کنیم. البته تو منطقه ما بیشتر از دو طبقه اجازه ساخت نمیدن. فوقش پارکینگم اینجا دوسه تا اتاق بزنن.
و دوم اینکه 2- اگر بخوایم شخصی ساز و محکم بسازیم با امکانات معمولی بدون اسانسور . بنظرتون چقد خرج میشه
متشکر از کمکتون دوستان

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,805
دوستان یه سوال . یه حونه حدودا 80 متری قدیمی هست.1- بنظرتون بصرفه هست که بزنیمش زمین ساخت کنیم. البته تو منطقه ما بیشتر از دو طبقه اجازه ساخت نمیدن. فوقش پارکینگم اینجا دوسه تا اتاق بزنن.
و دوم اینکه 2- اگر بخوایم شخصی ساز و محکم بسازیم با امکانات معمولی بدون اسانسور . بنظرتون چقد خرج میشه
متشکر از کمکتون دوستان

بدون آسانسور ساختمون بسازی صاحب اول و آخرش خودتی! ما الان داریم کارِ یک و پیلوت را هم آسانسور میزنیم! ضوابط شهرداری را ولش کن شما 16 تا پله هم که داشته باشی آسانسور نیاز هست (توی دنیای شهرنشینیِ امروز) مگه اینکه توی روستا زندگی کنی....

ali market

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
697
با درود ،اول اینکه شما باید کل شرایط رو در نظر بگیری روستا و شهر هم نداره الان تو روستاهم وقتی 4 طبقه بسازی باید آسانسور بزنی اگه ملزم هم نباشی برای راحتی ولی شما برای 2 طبقه و با توجه به متراژ پایین زمین که فرمودن 80 متر هستش آسانسور هم بخوای بذارین با توجه به ابعادی که اشغال میکنه برای دوطبقه به نظر میاد اصلا کار جالبی نباشه!البته بازم بستگی به طراحی و نقشه و کاربری که فرمودن مسکونی هست داره و همینطور نوع منطقه سکونت و شرایط اقتصادی منطقه و...همینطور میزان سرمایه شما
شما نمیتونی بری تو فرشته با متری 1 تومن خونه بسازی و با توجه به بودجه متری 1 تومنی کار کنی تو اون مناطق!!!
وبازهم شما نمیتونی بری سمت کهریزک خونه با متری 20 میلیون بسازی!هیچ توجیه اقتصادی نداره

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151
متشکر از کمکتون دوستان
صرف نداره ساختش ! البته نسبت قیمت زمین با اپارتمان رو باید بررسی کرد...

بالا