برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
با این فروشنده های کله شق قیمت پایین نمیاد
اول از همه هم خودشون ضرر میکنن
با یه 2x2 چهارتا میشه فهمید که این چند سال ملک فقط ضرر بوده ... برخی چون خودشون فقط روی ملک سرمایه گذاری کردن، حاضر نیستن واقعیت رو قبول کنن(زبونی نمیگن)
فروشنده ها کله شق نیستن. فهمیدن که این چند سال پولشون رو میگذاشتن بانک سودش خیلی میشد. الان همه نشستن منتظر که ضرر این چند سال یهو جبران بشه
البته تحلیل من اینکه که اشتباه میکنن. تا وقتی رکود باشه، فقط یک احمق میاد ملک رو با قیمت نجومی معامله کنه.... وقتی بری پای معامله با فروشنده واقعی، تخفیف جدی میگیری
2 ماه قبل عید رفیقم تونست متری 200 تومن تخفیف بگیره. خودش میگفت زیر قیمت منطقه معامله کرد

البته صحبتهای من بیشتر در مورد آپارتمان توی تهران بود و در مورد زمین و ملک در شهرستانها واقعا اطلاعی ندارم. اونها ممکنه بازار بهتری داشته باشن

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
با یه 2x2 چهارتا میشه فهمید که این چند سال ملک فقط ضرر بوده ... برخی چون خودشون فقط روی ملک سرمایه گذاری کردن، حاضر نیستن واقعیت رو قبول کنن(زبونی نمیگن)
فروشنده ها کله شق نیستن. فهمیدن که این چند سال پولشون رو میگذاشتن بانک سودش خیلی میشد. الان همه نشستن منتظر که ضرر این چند سال یهو جبران بشه
البته تحلیل من اینکه که اشتباه میکنن. تا وقتی رکود باشه، فقط یک احمق میاد ملک رو با قیمت نجومی معامله کنه.... وقتی بری پای معامله با فروشنده واقعی، تخفیف جدی میگیری
2 ماه قبل عید رفیقم تونست متری 200 تومن تخفیف بگیره. خودش میگفت زیر قیمت منطقه معامله کرد

البته صحبتهای من بیشتر در مورد آپارتمان توی تهران بود و در مورد زمین و ملک در شهرستانها واقعا اطلاعی ندارم. اونها ممکنه بازار بهتری داشته باشن
ملکیو که 2.5 سال پیش خریدم تهران الان 50% رفته روش و مشتری هم داره و قیمت منتطقه ای که خریدم هم 55% افزایش پیدا کرده حالا بانک بود میشد نهایت 60% توی این منطقه دیگه ملک برای فروش نیست مناطق تهران هر کدوم با یه رشدی مواجه شدن و کلیم نمیشه گفت یعنی اگه من الان پولمو بانک گذاشته بودم الان هیچ ملکی نمیتونستم بخرم چون قدرت مالی بود ولی ملک خوب نیست!
یادت باشه پولو میشه چاپ کرد اما خونه چاپ کردنی نیست خونرو نمیتونی چاپ کنی :D دولت سود رو توی این چند سال چاپ کرده با تورم به مراتب بالاتر داده شما شمام فکر کردی سود کردی!(البته خیلیا فکر میکنن هنوزم تورم تک رقمیه! البته مُسکن جمع کردن نقدینگیم همین جذاب کردن سپرده گذاری بود) برای استفاده شخصی اشتباه محض بوده کسی پولشو بانک گذاشته
تازه از اردیبهشت به بعد صبر کن ببین تورم مسکن بیشتر ازینم میشه..جالبه بعد این تورم بازم بعضیا اصرار دارن ریال بهترین سرمایه گذاری بوده، وقتی یورو 10 ماهه 50% رشد میکنه و سکه شده 1730 ... آدمای زرنگ سال 96 پولشونو تبدیل به ماشینم کردن اینهمه ماشین 0 نمیبینید؟ حق دارن وقتی یهو مثلاً ساندرو3 ماهه از 48 تومن میشه 58 تومن! توی اقتصاد امروز دنیا فقط ایران و زیمباوه و آنگولا ارز 2 نرخی دارن و تورم ایران حتی اگر باور کنیم 10 باشه در کشورای در حال توسعه که 4% هست رقم بسیار بسیار بالایی هست و دلیل اصلیشم عدم استقلال بانک مرکزیه. دولت تا بدهکار میشه مطالبه نمیشه ازش سریع استقراض میکنه (پول چاپ شده بدونن پشتوانه) و تا وضع همینه اقتصاد هم همینه.

Last edited:

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
البته اون دوست دو پست بالایی تا حدی راست میگه
دیگه مسکن به اون صورت قبل رشد نمیکنه به چند دلیل
1- مردم دیگه زیاد تمایل به فرزند اوری ندارن نهایتن 1 دونه یا یا 2 تا
2-به دلیل بالا رفتن هزینه ها سن ازدواج بالا رفته مردم یه جورایی مجردی رو ترجیح میدن
3-طرف رو دیدم پول هم داشته اما ترجیح میده با پولش کار کنه تا بخواد خونه بخره

شرکت راهنماسرا

Registered User
لایک‌ها
148
ملکیو که 2.5 سال پیش خریدم تهران الان 50% رفته روش و مشتری هم داره و قیمت منتطقه ای که خریدم هم 55% افزایش پیدا کرده حالا بانک بود میشد نهایت 60% توی این منطقه دیگه ملک برای فروش نیست مناطق تهران هر کدوم با یه رشدی مواجه شدن و کلیم نمیشه گفت یعنی اگه من الان پولمو بانک گذاشته بودم الان هیچ ملکی نمیتونستم بخرم چون قدرت مالی بود ولی ملک خوب نیست!
یادت باشه پولو میشه چاپ کرد اما خونه چاپ کردنی نیست خونرو نمیتونی چاپ کنی :D دولت سود رو توی این چند سال چاپ کرده با تورم به مراتب بالاتر داده شما شمام فکر کردی سود کردی!(البته خیلیا فکر میکنن هنوزم تورم تک رقمیه! البته مُسکن جمع کردن نقدینگیم همین جذاب کردن سپرده گذاری بود) برای استفاده شخصی اشتباه محض بوده کسی پولشو بانک گذاشته
تازه از اردیبهشت به بعد صبر کن ببین تورم مسکن بیشتر ازینم میشه..جالبه بعد این تورم بازم بعضیا اصرار دارن ریال بهترین سرمایه گذاری بوده، وقتی یورو 10 ماهه 50% رشد میکنه و سکه شده 1730 ... آدمای زرنگ سال 96 پولشونو تبدیل به ماشینم کردن اینهمه ماشین 0 نمیبینید؟ حق دارن وقتی یهو مثلاً ساندرو3 ماهه از 48 تومن میشه 58 تومن! توی اقتصاد امروز دنیا فقط ایران و زیمباوه و آنگولا ارز 2 نرخی دارن و تورم ایران حتی اگر باور کنیم 10 باشه در کشورای در حال توسعه که 4% هست رقم بسیار بسیار بالایی هست و دلیل اصلیشم عدم استقلال بانک مرکزیه. دولت تا بدهکار میشه مطالبه نمیشه ازش سریع استقراض میکنه (پول چاپ شده بدونن پشتوانه) و تا وضع همینه اقتصاد هم همینه.

خریدار ملک خوب و به قیمت ضرر نمیکنه حق با شماست

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
البته اون دوست دو پست بالایی تا حدی راست میگه
دیگه مسکن به اون صورت قبل رشد نمیکنه به چند دلیل
1- مردم دیگه زیاد تمایل به فرزند اوری ندارن نهایتن 1 دونه یا یا 2 تا
2-به دلیل بالا رفتن هزینه ها سن ازدواج بالا رفته مردم یه جورایی مجردی رو ترجیح میدن
3-طرف رو دیدم پول هم داشته اما ترجیح میده با پولش کار کنه تا بخواد خونه بخره
والا تو حکیمیه که یه عده اصلا نمی دونن کجاست آپارتمانی که نوسازش 2 سال پیش متری 4 تومن بود الان میگن 5/5 میلیون، مشتری هم داره. بازم میگن مسکن تو رکوده. افزایش قیمت نداشته!!

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
به نظرم سرمایه گذای روی مسکن اشتباهه

در اطرافیانم خیلی ها رو دیدم که برای مهاجرت اقدام کردند, اکثر کسانی که مهاجرت میکنن سرمایه دار هستند به همین خاطر با خروج سرمایه ها از کشور بزودی شاهد رکود عمیق در همه ی بخش ها مخصوصا مسکن خواهیم بود, چون معمولا مسکن کالای گرونی هست و اکثر مردم قدرت خرید ندارند

لینک زیر را مطالعه کنید
https://www.khabaronline.ir/detail/769697/Economy/political-economy

Gita.

Registered User
لایک‌ها
58
به نظرم سرمایه گذای روی مسکن اشتباهه

در اطرافیانم خیلی ها رو دیدم که برای مهاجرت اقدام کردند, اکثر کسانی که مهاجرت میکنن سرمایه دار هستند به همین خاطر با خروج سرمایه ها از کشور بزودی شاهد رکود عمیق در همه ی بخش ها مخصوصا مسکن خواهیم بود, چون معمولا مسکن کالای گرونی هست و اکثر مردم قدرت خرید ندارند

لینک زیر را مطالعه کنید
https://www.khabaronline.ir/detail/769697/Economy/political-economy
کاملا موافقم.
حقیقتش من خودم تا همین چندوقت پیش بدم نمیومد سرمایه ام رو تبدیل به ملک کنم. اما با این اوضاع اقتصادی چندماه اخیر(صعود شدید دلار و اینکه هرچی تو این کشور میدوی بازم عقبی) و اوضاع سیاسی منطقه (حمله آمریکا به سوریه که ممکنه خدای نکرده به ایرانم کشیده بشه) تصمیم گرفتم فعلا اقدامی نکنم. اگر یه وقت پای ایران وسط کشیده بشه. فقط باید از کشور فرار کرد.
من ایران رو خیلی دوست دارم و چند سال قبل شرایط خروج رو داشتم ولی نرفتم. کم کم دارم حس میکنم که اشتباه کردم.

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
گویا واقعن از حباب مسکن که قبل عید ایجاد شده بود کاسته شده
یک واحد بود طرف میگفت 360 و پایین هم نمیومد و همین جوری املاکی منو دید سر کوچه و گفت بزار ببینم فروخته باهاش صحبت کرده بود تا 320.*330 هم راضی بود .
بنظرم امسال آخرین وقن خرید مسکن هست و میتونیم با تمام تفاسیر مسکن و در این قیمت ببینیم

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
کاملا موافقم.
حقیقتش من خودم تا همین چندوقت پیش بدم نمیومد سرمایه ام رو تبدیل به ملک کنم. اما با این اوضاع اقتصادی چندماه اخیر(صعود شدید دلار و اینکه هرچی تو این کشور میدوی بازم عقبی) و اوضاع سیاسی منطقه (حمله آمریکا به سوریه که ممکنه خدای نکرده به ایرانم کشیده بشه) تصمیم گرفتم فعلا اقدامی نکنم. اگر یه وقت پای ایران وسط کشیده بشه. فقط باید از کشور فرار کرد.
من ایران رو خیلی دوست دارم و چند سال قبل شرایط خروج رو داشتم ولی نرفتم. کم کم دارم حس میکنم که اشتباه کردم.
الان فکر کردی سرمایت هر وقت اراده کنی ارز میکنی فرار میکنی تحت هر شرایطی؟ از محدودیت های دلار اخیراً خبر داری؟

Gita.

Registered User
لایک‌ها
58
الان فکر کردی سرمایت هر وقت اراده کنی ارز میکنی فرار میکنی تحت هر شرایطی؟ از محدودیت های دلار اخیراً خبر داری؟

نه فقط شما خبر داری!:D
هرچقدرم سخت باشه کاملا بدیهیه وقتی پولم نقد باشه از داشتن ملک که فروشش یه پروسه چندماهه هست، چندماه جلوترم. بماند که اگه واقعا شرایط بحرانی بشه کسی نمیخره.
در ضمن نگران نباش راه های در روی زیادی برای تبدیل به ارز هست که نه فقط من بلکه خیلیا بلدن. ;)

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
نه بابا؟ چه مخی هستی به ما هم یاد بده

MVGroup

Registered User
لایک‌ها
180
سلام.
برای فروش زمین هایی که قیمتشون چند میلیارد هست از کجا میشه مشتری پیدا کرد؟ دو تا زمین هست: یکی باغ هست و دیگری شرکت باربری.
این شرکت الآن چند ساله که برای فروش گذاشته شده ولی مشتری پیدا نمیشه.

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
کاملا موافقم.
پیشنهاد میکنم اگر شرایط مناسبی برای مهاجرت دارید اقدام کنید , معلوم نیست 5 سال دیگه تو این کشور چی میشه, اگر جنگ هم نشه قحطی و خشکسالی حتما اتفاق می افته

سرمایه گذاری در بخش مسکن مثل این می مونه که دست و پای خودتون رو زنجیر کنید, در کشوری مثل ایران که ثباتی نداره باید روی کارهایی سرمایه گذاری کنید که سریع بتونید نقدش کنید

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
گویا واقعن از حباب مسکن که قبل عید ایجاد شده بود کاسته شده
یک واحد بود طرف میگفت 360 و پایین هم نمیومد و همین جوری املاکی منو دید سر کوچه و گفت بزار ببینم فروخته باهاش صحبت کرده بود تا 320.*330 هم راضی بود .
بنظرم امسال آخرین وقن خرید مسکن هست و میتونیم با تمام تفاسیر مسکن و در این قیمت ببینیم
فعلا با شرایط منطقه و کیبردم لال احتمال جنگ در ایران مسکن فعلا هیچ جذابیت سرمایه گذاری نداره پس به این زودی قیمتها رشد بالایی نخواهد داشت.کافیه یدونه پوکه بیوفته تو ایران قیمت املاک از نصف هم کمتر میشه و دلار بالای 20 هزار تومن.

ibest

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
11,872
سلام.
برای فروش زمین هایی که قیمتشون چند میلیارد هست از کجا میشه مشتری پیدا کرد؟ دو تا زمین هست: یکی باغ هست و دیگری شرکت باربری.
این شرکت الآن چند ساله که برای فروش گذاشته شده ولی مشتری پیدا نمیشه.
سلام
اول قیمت رو فی کنید حتی زیر قیمت
و بعد داخل سایت ها آگهی کنید
به چند بورسی و املاک که فعال داخل منطقه فعال هستن بسپارید

به کانال های املاک استان بسپارید

arash66_2m

Registered User
لایک‌ها
9
سلام خوبین ؟ من مجرد هستم و اینکه از تبریز - وام 60 میلیون هست مسکن. میخواستم ببینم اگه من با این وام یکم خونه بگیرم همین زمان مجردی و به نام من باشه خونه . بعدا که ازدواج کردم خانمم میتونه با اسم خودش وام مسکن بگیره یا چون ازدواج کرده و اقاش از وام یه بار استفاده کرده و خونه داره نمیشه ؟

reza_egbali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان به نظر شما برای سرمایه گذاری تو مسکن مهر پردیس فاز 11 خوب رشد قیمت خواهد داشت یا فاز 8

sata108

Registered User
لایک‌ها
78
سلام خوبین ؟ من مجرد هستم و اینکه از تبریز - وام 60 میلیون هست مسکن. میخواستم ببینم اگه من با این وام یکم خونه بگیرم همین زمان مجردی و به نام من باشه خونه . بعدا که ازدواج کردم خانمم میتونه با اسم خودش وام مسکن بگیره یا چون ازدواج کرده و اقاش از وام یه بار استفاده کرده و خونه داره نمیشه ؟
با سلام میتونه خانوم وام بگیر چون به هر دوی زوجین میدن
البته اگه طرح وام خانه اولیها اون موقع باشه
طرح جدید خانه دومیها ایجاد شده:):D:D
خوشبخت اولاسان قارداش، ساق یاشیاسان

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
سلام دوستان به نظر شما برای سرمایه گذاری تو مسکن مهر پردیس فاز 11 خوب رشد قیمت خواهد داشت یا فاز 8
6ماه پیش فاز 11 کیلید اماده تحویل بود 80 تا 90
الان کلید تحویل شده 130 تا 140!!!
الان واحدایی هست برای تحویل نیمه دوم سال حدود 60 میشه خرید

reza_egbali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ممنون از نظرتون یعنی به فاز 11بهتره واسه خرید و سرمایه گذاری
البته من شنیدم که فاز 8 با توجه به کم بودن واحدها در هر ساختمان و دارا بودن پارکینگ مسقف بهتر افزایش قیمت پیدا میکند به نظر شما فاز 11چرا خوب است

بالا