خرید بک لینک

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

شروع موضوع توسط Haj_Ehsan ‏17 می 2013 در انجمن کار و سرمایه و تجارت

1. alibati

alibati همکار بازنشسته

دوستان در حال حاضر با شرایط موجود تبدیل زمین به خونه سرمایه گذاری درستی می تونه باشه ؟
    یا اینکه سرمایه گذاری بهتری میشه انجام داد ؟

2. بازدیدیار - افزایش بازدید سایت و سیگنال های برندخرید بک لینک
  3. 091209130914

091209130914 Registered User

دوستان میتونید از طریق سامانه زیر ( متعلق به وزارت راه و شهر سازی ) قیمت معامله شده واحد های مسکونی را ببینید :

http://hmi.mrud.ir/sabaa/

سامانه اطلاعات بازار املاک ایران

nelital و e h s a n از این نوشته تشکر کرده اند.
  4. e h s a n

e h s a n فروشنده معتبر [؟]

خیلی ممنون دوست عزیز بسیار چیز ارزشمندیه چه در مورد اجاره چه معامله

5. 912

912 Registered User

اینده ی ملک رو امسال چطور میبینید؟
    نظرتون چیه؟

6. Tom.Cruise

Tom.Cruise Registered User

قیمت مسکن تقریبا سقف رو تاچ کرده و درصد افرادی که می تونن خونه بخرن خیلی کم شده در ضمن با افزایش تنش ها در منطقه (قرار دادن سپــاه تو لیست سیاه) و افزایش احتمال نا امنی به نظر من مسکن بازار مناسبی برای سرمایه گذاری نیست!

7. 091209130914

091209130914 Registered User

فروکش هیجان بازار مسکن

چشم‌انداز رکودی در بازار مسکن، سرمایه‌ها را طی هفته گذشته به سمت بازارهای خودرو و بورس روانه کرد که باعث شد برخی فروشندگان مردد نسبت به عرضه واحدهای خود اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، بازار مسکن در مقایسه با سه بازار رقیب یعنی بورس، طلا و ارز به قله قیمتی چهار سال اخیر دست یافته و بر این اساس معاملات در فروردین ماه به کمترین میزان خود طی شش سال گذشته رسیده است. آخرین بررسی‌های میدانی از بازار مسکن شهر تهران نشان می‌دهد هیجان ایجاد شده از طرف عرضه با واکنش خنثی طرف تقاضا همراه بوده است. محاسبات حاکی از آن است که از چهار سال گذشته تاکنون رشد بازار مسکن ۲۳ درصد بالاتر از طلا و ارز قرار گرفته و به همین دلیل معاملات مسکن در فروردین ماه ۵۱ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل کاهش نشان داد. عوامل تورم‌زای مقطعی همچون تحریم سپاه پاسداران نیز تأثیری برای افزایش تقاضا در بازار مسکن ایجاد نکرد. کارشناسان دفاتر املاک پیش بینی می‌کنند رکود معاملاتی برای حداقل ۱۰ تا ۱۲ فصل در بازار مسکن ماندگار خواهد بود.

از سوی دیگر، ورود نقدینگی به بازارهای خودرو و سهام در هفته گذشته اوضاع را به ضرر نوسان گیران بازار مسکن تغییر داد. برخی معتقدند در سال جاری، بازار بورس اوضاع بهتری نسبت به طلا، ارز و مسکن تجربه خواهد کرد.

بازار مسکن، ماه گذشته را نیز با شرایط رکود تورمی سپری کرد و این در حالی است که طبق نظر کارشناسان، ظرفیت این بازار برای رشد قیمت پر شده است. طبق آمار وزارت راه و شهرسازی میانگین قیمت مسکن شهر تهران در اسفندماه ۱۳۹۷ به ۱۱ میلیون تومان در هر متر مربع رسیده که نسبت به زمان مشابه سال قبل از آن ۹۵ درصد رشد یافته است. عده‌ای از فعالان حوزه مسکن معتقدند که اگر خریداران با قیمت‌هایی بالاتر از ارقام فعلی اقدام به خرید کنند در واقع حباب می‌خرند. بازار مسکن در شرایطی رکود تورمی را سپری کرده که قدرت خرید متقاضیان به شدت کاهش یافته و امروز نیز خبر رسید که بانک مرکزی با افزایش تسهیلات تا سقف ۲۸۰ میلیون تومان مخالفت کرد. سقف این وام برای زوجین هم اکنون ۱۶۰ میلیون تومان است. البته عده‌ای از کارشناسان و همچنین وزیر راه و شهرسازی معتقدند که بالا بردن رقم تسهیلات اثرات تورمی در بازار مسکن ایجاد می‌کند.

از سوی دیگر، رصد شرایط فعلی بازار مسکن گویای دو ویژگی کاهش قدرت خرید و افت شدید معاملات است. طبق آمار اتحادیه املاک در ۲۰ روز ابتدای فروردین ماه ۱۳۹۸ خرید و فروش ملک در تهران نسبت به زمان مشابه سال قبل معادل ۵۱ درصد کاهش یافته است؛ زیرا سرمایه‌گذاران حرفه‌ای که سال گذشته حضور چشمگیری در بازار داشتند هم اکنون به ندرت دیده می‌شوند. اندک خریدارانی هم که حضور دارند، متقاضیان مصرفی هستند که از رشد مجدد قیمت‌ها نگرانند.

اوضاع فعلی حاکی از آن است که هر دو سوی عرضه و تقاضا با احتیاط اقدام به انعقاد قرارداد می‌کنند. برخی از فروشندگان معتقدند که قیمت‌ها در آینده بالاتر خواهد رفت اما سازندگان حرفه‌ای می‌گویند که هرکس در شرایط فعلی اقدام به فروش کند سود خواهد کرد. محاسبات نیز حاکی از آن است که از سال ۱۳۹۴ تاکنون رشد بازار مسکن به ۱۸۳ درصد رسیده و ۲۳ درصد بالاتر از سکه و ارز قرار گرفته است. همین موضوع، چشم‌انداز تورم مجدد در بازار مسکن را دور از ذهن کرده است.

انتهای پیام

https://www.isna.ir/news/98020100055/فروکش-هیجان-بازار-مسکن

8. vayu

vayu Registered User

بنظر من بهتره دارایی ها نقدشوندگی خوبی داشته باشن و تا حد امکان قابلیت حمل تو چمدون! رو داشته باشن
    با این اوضاع درخشان کشور بالا رفتن قیمت ملک و زمین یعنی گیر افتادن سرمایه...
    قیمت ملک تو تهران نسبت به قیمت دلار از سال ۸۶ نزولی شده و تو یه کانال نزولی در حرکته
    پولی که تو ایران میشه خونه خرید می تونید تو ترکیه که امنیت روحی و روانی خیلی بهتری داره، خونه به مراتب مناسب تری پیدا کنید

summer2016 و Tom.Cruise از این نوشته تشکر کرده اند.
  9. amirshop

amirshop Registered User

سلام دوستان
    بنده خونم رو فروختم می خاستم خونه بخرم
    بین دو انتخاب موندم آپارتمان 110 متری
    کلنگی 189 متری
    به نظرتون کدوم رو انتخاب کنم تقریبا قیمتاشون یکیه و مکانشون هم نزدیک به همه

10. Captive

Captive کاربر قدیمی پرشین تولز کاربر فعال

اگه برای سرمایه گذاری هست 100% کلنگی ( به نظر من )

Erfan90ir و amirshop از این نوشته تشکر کرده اند.
  11. amirshop

amirshop Registered User

برای زندگی می خام . کلنگی هم قابل سکونت ست فعلا
    ولی خب اپارتمان خیلی شیک تره

12. saeed_taj

saeed_taj کاربر فعال بخش کار و سرمایه کاربر فعال

صد در صد کلنگی
    فرستاده شده از MI 8 Liteِ من با Tapatalk

13. saeed_taj

مسکن ویلایی خیلی خیلی با ارزش تر و بهتر از آپارتمانه..ارزش افزوده بیشتری هم داره
    فرستاده شده از MI 8 Liteِ من با Tapatalk

amirshop و behsen69 از این نوشته تشکر کرده اند.
  14. nelital

nelital Registered User

درود بر همه خوبان
    اگر جای این پست در این تایپیک نیست از همه پوزش می خواهم و از مدیرن فروم خواهشمندم پست را پاک یا منتقل نمایید.
    در حال ساخت خانه ای برای خودمان هستیم می خواستم پیشنهاد کاربرانی گرامی که ایده برای رابیتس دارند را بدونم طرح رابیتس پذیرایی را نمی دونم چطوری بزنیم که هم شیک و هم ساده باشه و زیاد شلوغ هم نباشه.
    طول پذیرایی تقریبا ۷ متر و عرض آن ۴ متر هست و شناژ ستونی که داخل پذیرایی هست سقف پذیرایی را حدودی به دو بخش ۲.۶۰ و ۴ متری از هم جدا کرده و عرض شناژ هم ۴۰ سانتیمتر فکر کنم باشه.
    چندتا عکس در زیر گذاشتم. جلوی پذیرایی هم فضایی برای تراس هست.
    IMG_20190515_182450-compressed.jpg IMG_20190515_183713-compressed.jpg IMG_20190515_183809-compressed.jpg

Last edited: ‏16 می 2019
  15. ya30n

ya30n Registered User

دوستان دو زمین در شهرک داریم حدود 500 میلیون با هم میشه ( خیلیا خونه ساختن ولی هنوز آنچنان پیشرفتی نکرده از لحاظ سکونت و زندگی )
    بنظرتون بفروشیم و 4 واحد آپارتمان 70 متری بخریم بدیم اجاره؟

آپارتمان ها 120 میلیون گیر میان ساخت 1380

16. Erfan90ir

Erfan90ir Registered User

18 سال ساخت به نظرت بالا نیست؟
    آپارتمان ها آسانسور و پارگینگ و انباری هم دارن؟
    احتمالا سیستم گرمایششون هم بخاری و آبگرمکن هست

ya30n از این نوشته تشکر کرده است.
  17. milade

milade فروشنده معتبر [؟]

1380 اول و اخر میشه مال خودت. بهتره سرمایتو نگذاری توی همچین بنایی با این عمر.

ya30n از این نوشته تشکر کرده است.
  18. ya30n

ya30n Registered User

خیلی (:)
    آره آسانسور و پارکینگ دارن ، انباری فک کنم میگفتن از این عمومی ها دارن!! سر در نیاوردم عمومی چیه \:
    زاهدانیم عزیز .. اصلا اینجا گازرسانی نشده هنوز .. هنوز از نفت استفاده میکنیم

milade از این نوشته تشکر کرده است.
  19. The Destroyer

The Destroyer Registered User

دوستان به نظرتون اميدي هست مسكن بياد پايين؟

20. saeed_taj

دوست عزیز پایین اومدن قیمت مسکن بستگی به شرایط سیاسی و اقتصادی کشور داره..اگر مذاکره ای صورت بگیر یا قیمت ارز بیاد پایین قطعا اولین چیزی که ارزون میشه مسکن هست..
    البته همین الانم بخاطر رکود شدید و نبود مشتری تو بعضی مناطق قیمتها یکم مناسب تر شده..

21. vayu

vayu Registered User

به عقیده من بالا و پایین شدن قیمت مسکن شاید یکم پیچیده تر باشه.
    من فکر می کنم در حال حاضر دولت برای کنترل بازار که هجوم به سمت خرید دلار و سکه نره، از خداش هست مسکن افزایش قیمت داشته باشه.
    در صورت مذاکره هم فکر می کنم مسکن خیلی کند تر از دلار و سکه ارزون بشه.
    نمی دونم نظر شما چیه اما من فکر کنم مذاکره بشه برد با کسانیه که مسکن دارن و اگر تحریم ادامه پیدا کنه و یا خدای نکرده جنگ بشه کسایی میبرن که دلار و سکه دارن

عسل طبیعی و گرده گل ایرانیخرید و فروش اتوماتیک ارزهای الکترونیکی