برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

majid0261

Registered User
لایک‌ها
371
دوست عزیز ملک خودتون رو همین الان روی دیوار آگهی کنید
حتی اگه مالک نیستید و مستاجر هستید و قیمت منطقه رو هم داشته باشید
به شما قول میدم که تو کمتر از یک ماه برای ملکتون مشتری دست به نقد و آماده میاد و میتونی بفروشیش
واقعیت اینه
امتحانش مجانیه و تا مرحله نشست تو بنگاه میتونی پیش بری ولی آخرش بهم بزن و نشست رو کنسل بکن
از گذشته تا امروز قیمت مسکن همیشه افزایشی بوده یا ثابت بوده ، حتی در زمان رکود
این تاپیک رو از صفحه اول شما بخون ببین که بعضا برخی از اساتید در گذشته چقدر اصرار داشتن که رکوده و قیمت پایین اومده و ... و هر کسی هم میگفت بالا میره جلوش ایستادگی میکردن ولی نتیجه چی شد ؟ فقط از پارسال بهار تا این لحظه ملک 3 برابر شد ( حداقل توی تهران و کرج و مناطقی که من شاهدش هستم )

الان کسی قدرت خرید نداره

شما چطور میگی ؟ الان کسایی که فقط خونه دارن و قصد بزرگتر کردن یا تغییر دارن میخرن

الان من جوون تو تهران متری 15 تومان به بالا هست , چطور باید خونه بخرم ؟

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
الان کسی قدرت خرید نداره

شما چطور میگی ؟ الان کسایی که فقط خونه دارن و قصد بزرگتر کردن یا تغییر دارن میخرن

شما نگاه به خودت نکن دوست من. نگاه به حجم زیاد نقدینگی انباشته بکن که در دست تعداد زیادی از افراد جامعه وجود داره و میتونه هر بازاری رو ببلعه. در مناطق 1 و 2 تهران همین الان آپارتمان داریم متری 55 الی 70 میلیون داره معامله میشه. اونم متراژهای بالای 250 متر. درسته که تعداد معاملات کاهش پیدا کرده اما به هر صورت معاملات در جریانه. هیچ دلیل منطقی هم وجود نداره که قیمت بیاد پایین. قیمت ارز که نسبت به فروردین ماه تغییری نکرده و تازه افزایش جزئی هم داشته. اما دستمزد و مصالح ساختمانی و حمل و نقل دچار افزایش قابل توجه شده که خود همین برای افزایش یا حداقل عدم کاهش قیمت ملک کفایت میکنه.
از طرفی کسانی که طی این مدت ملک خریده اند آیا حاضرند ملک خودشون رو به قیمت پایین تر از قیمت خرید به فروش برسونند؟ مسلماً خبر ، مگر اینکه نیاز شدید داشته باشند و بحث مرگ و زندگی در میون باشه.
تجربه سالیان گذشته نشون داده که کاهش قدرت خرید هیچ وقت قیمت ملک رو پایین نیاورده و فقط بازار رو برای مدتی با رکود مواجه کرده.

از تابستان پارسال یک عده دائم دارن میگن ملک رفته در رکود و قدرت خرید نیست و دیگه بالاتر نمیره اما خودتون ببینید از یک سال پیش تا الان چند درصد قیمت ملک افزایش پیدا کرده.

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
سلام دوستان
چند گزینه هست ممنون میشم نظر بدین

1. خرید یه مغازه در پاساژ معروف قشم 20 متری به قیمت 350 میلیون و اجاره دادن
2. خرید آپارتمان در شهر جدید هشتگرد ( کرج ) و دادن اجاره
3. خرید مسکن در شهرستان جم استان بوشهر و نگهداری واسه افزایش قیمت در آینده

و مورد بعدی اینه که ما زاهدان هستیم و احتمالا مهاجرت کنیم به شیراز بعد سی سال ... مسکن شیراز به شدت بالا بود!
منم عقیده م این بوده که آدم بره شهر درست حسابی و داخل شهر خونه داشته باشه نه شهرک ها و اطراف و حاشیه !
یا کوار و زنجیران و ... خود شهر دیگه!
با این قیمت های مسکن در شیراز بنظرتون الان معقولانه س که مسکن بخریم؟! ( در مزخرف بودن سوالم شکی ندارم! چون کاهش قیمتی هم در کار نیست)

ما 2 زمین داریم که حدود 1 میلیارد میشه در زاهدان
حدود 500 متره

الان اینو حساب کردم وقتی بفروشیم میتونیم یه 100 متری در شیراز آپارتمان بخریم :confused::confused::confused:
تمام شهرهای ایرانم تحقیق کردم و طبق تجربه و سفرهایی که داشتم
شیراز بهترین بوده! توصیه شما چیه دوستان...

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
تهران و کرج مناطقی که خودم توش کار میکنم و در جریان قیمت ها و املاک فروشی و اجاره ای هستم ، قیمت ها هنوز هم افزایشی هستش و رکودی وجود نداره
خریدار زیاده ولی فروشنده کمه و کمتر کسی حاضر به فروشه
شاید مناطقی که خوب نباشن قیمت توش کاهشی و یا ثابت باشه ولی عمده مناطق هنوز هم افزایشیه
قطعا بنزین باید گرون بشه و روی 1000 تومن نمیمونه . الآن شاید نشه ولی سال دیگه یا دو سال دیگه قطعیه
دلار کاهش پیدا کرده و به دنبالش خودرو که این کاهش و افزایش های جزئی دلار نوسانه و اهمیتی نداره . هر وقت دلار 4000 تومن شد شرایط مثل سابق میشه . نوسانات ده بیست درصدی مثبت و منفی موقتیه و همچنین تاثیری نداره چون این قیمت بازاره و با این قیمت ها تجارت بین المللی انجام نمیشه . خدا کنه ارزون شه و من بدم نمیاد ولی احتمالش نزدیک به صفره
مسکن تازه به قیمت واقعی خودش رسیده و اگه دلار توی قیمت 11 الی 14 تومن بمونه قیمت ملک حدودا همین میمونه و تغییری نمیکنه
در کل دلیل منطقی برای کاهش قیمت ملک به هیچ وجه وجود نداره و یا ثابت میمونه برای یه مدت یا اینکه اگه دلار گرون بشه بازم بالا میره
اینا نظرات شخصی من و بر اساس مواردی هست که از نزدیک دیدم و بر اساس این تصمیماتم رو میگیرم ولی در هر صورت صاحب اختیار خود شمایید و تصمیمات نهایی توسط خود شما گرفته میشه
شما اگه اوضاع بازارت خوب بود یکدفعه تو این فروم ظاهر نمیشیدی که نظرات شیکمی بدی. همون شما برو دلالیت رو بکن نمیخواد در مورد تجارت بین المللی !!!!!! نظر بدی.
ملک فعلا تو رکوده و افزایش قیمت نداشته تو دو سه هفته اخیر، کار دلال هم فقط جو دادنه چه الان چه سه سال پیش که اوضاع سیاسی آروم بود

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
الان کسی قدرت خرید نداره

اون 10% جامعه که ثروت و درآمد بالا دارن همیشه خرید میکنن . از طرفی قرار نیست همه مردم مالک بشن یا اگه مالک هستن متراژ مورد علاقه یا محله مورد علاقشون باشه . مثل تموم کشورای دنیا . اون افرادی که ثروت دارن ، املاک رو میخرن و اجاره میدن ولی همیشه تقاضا برای خرید املاکشون وجود داره . اگه من پول ندارم پورشه بخرم ، دلیل نداره که پورشه رو 200 تومن بفروشن تا من بتونم بخرم . اونقدر آدم هست که پورشه ها رو ده تا ده تا میخرن !

سلام دوستان
چند گزینه هست ممنون میشم نظر بدین

1. خرید یه مغازه در پاساژ معروف قشم 20 متری به قیمت 350 میلیون و اجاره دادن
2. خرید آپارتمان در شهر جدید هشتگرد ( کرج ) و دادن اجاره
3. خرید مسکن در شهرستان جم استان بوشهر و نگهداری واسه افزایش قیمت در آینده

و مورد بعدی اینه که ما زاهدان هستیم و احتمالا مهاجرت کنیم به شیراز بعد سی سال ... مسکن شیراز به شدت بالا بود!
منم عقیده م این بوده که آدم بره شهر درست حسابی و داخل شهر خونه داشته باشه نه شهرک ها و اطراف و حاشیه !
یا کوار و زنجیران و ... خود شهر دیگه!
با این قیمت های مسکن در شیراز بنظرتون الان معقولانه س که مسکن بخریم؟! ( در مزخرف بودن سوالم شکی ندارم! چون کاهش قیمتی هم در کار نیست)

ما 2 زمین داریم که حدود 1 میلیارد میشه در زاهدان
حدود 500 متره

الان اینو حساب کردم وقتی بفروشیم میتونیم یه 100 متری در شیراز آپارتمان بخریم :confused::confused::confused:
تمام شهرهای ایرانم تحقیق کردم و طبق تجربه و سفرهایی که داشتم
شیراز بهترین بوده! توصیه شما چیه دوستان...

مورد 2 و بعد 3 و بعد 1
با این بودجه میتونی گلشهر کرج یا باغستان یا شهرک جهان نما بخری . اندیشه فاز یک هم میتونی . شهر قدس هم میشه ولی توصیه نمیکنم . اینا محله های خوب بودن که رشد خوبی داره . اندیشه رو ولی فعلا توصیه نمیکنم چون قیمت ها غیر واقعیه
در مورد انتخاب شهر برای مهاجرت یا سرمایه گذاری شک نکن تهران و بعدش کرج تو اولویته ! اگه شیرازو دوست داری ، میتونی تهران یا کرج خونه بخری و اجاره بدی و تو شیراز یه خونه اجاره بکنی و رهن و اجاره اونور رو بدی جای این یکی ولی چون رشد تهران بیشتره ، در نهایت این فاصله زیاد میشه و میتونی کم کم خونه شیرازتون بزرگ تر بکنی یا یه درآمد جانبی هم داشته باشی

شما اگه اوضاع بازارت خوب بود یکدفعه تو این فروم ظاهر نمیشیدی که نظرات شیکمی بدی. همون شما برو دلالیت رو بکن نمیخواد در مورد تجارت بین المللی !!!!!! نظر بدی.
ملک فعلا تو رکوده و افزایش قیمت نداشته تو دو سه هفته اخیر، کار دلال هم فقط جو دادنه چه الان چه سه سال پیش که اوضاع سیاسی آروم بود

اول اینکه من دارم تجربه و اطلاعاتم رو رایگان در اختیار کاربرهای سایت میزارم و اینکه کسی قبولش بکنه یا نه برام مهم نیست ولی اگه بتونم با راهنمایی هام باعث رشد مالی کسی بشم ، احساس رضایت میکنم . هیچ منفعتی از جو دادن توی پی تی که حالا ته تهش 10 هزار عضو داشته باشه و هزار نفر پست منو ببینن ، برام ایجاد نمیشه !!! اون هزار نفر موجودی نقد حسابشون الان چند میلیارد نیست که نشسته باشن تا من بگم بخرین اونا هم بگن چشم میخریم !:D
دوم بهتره با من اینطوری صحبت نکنی و بهم همیشه احترام بزاری چون هر طوری که صحبت بکنی برام اهمیتی نداره و ذره ای نه ناراحت میشم نه حس بدی پیدا میکنم ولی قطعا کسایی که طرز صحبتتو ببینن نظرشون در مورد تو تغییر میکنه !
سوم اگه شما دوست داری شرایط غیر واقعی رو برات توضیح بدم بفرما : " دلار تا چند وقت دیگه به 4000 میرسه ، قیمت خودرو و خونه یک سوم میشه ، مالکا ملکاشون رو دستشون مونده و دیگه نمیتونن خونه هاشون رو بفروشن و حتی دیده شده چندتاشون از شدت بی پولی و نداری سر چهار راه وایسادن تا شکم زن و بچشون رو سیر بکنن ! چندتاشونم سکته کردن چون به خاک سیاه نشستن . رکود بسیار شدیدی توی ملک حکم فرماست و مالکا اصرار میکنن که خریدار ها ملکاشون رو بخرن حتی شده تمام قسط اونم بدون بهره " به این میگن نظرات شکمی :rolleyes:
چهارم اینکه من حدود 7 یا 8 سال پیش هم توی پی تی بودم :D اکانتم رو کلا فراموش کردم چی بود و رمزش چی بود و ایمیلش کدوم بود ! یهویی نیومدم تو پی تی ولی احساس کردم وجودم تو پی تی شاید لازم باشه . جا داره فاتحه برای شادی روح مرحوم افتک بخونیم . من کلا پی تی رو دوسش دارم و با پی تی بزرگ شدم و تا زمانی که فرومشون هم داون نشه ول کنش نیستم
پنجم اینکه افزایش قیمت ملک یک هفته و دو هفته ای و اینا نیست و من اگه میگم افزایش منظورم بلند مدته و حداقل یک سال ! اصلا اگه کسی ادعا بکنه میتونه قیمت ملک رو هفته ای اعلام بکنه دروغ گفته . قیمت هر کالایی بر اساس عرضه و تقاضاست و ملک آبنبات نیست که روزانه چند هزار تا ملک توی یه محله فروش بره . ته تهش توی یه محله توی یک ماه جمعا ده یا بیست تا معامله بشه که جاهای مختلف و با ویژگی های مختلفه که برای همین نمیشه دقیق قیمت بازار روی بدست اوورد و باید حداقل دو یا سه ماه بگذره
ششم اینکه در مورد تجارت بین المللی نظر نمیدم ولی یه بچه هم میدونه که دلاری که از صرافی میخری قیمتش با دلاری که واردات کالا انجام میشه فرق داره ! من تا حالا نه تجارت بین المللی کردم و نه میکنم و نه ادعایی دارم
هفتم قیمت ملک و دلار و اینا بخشیش مربوط به سیاست و تصمیمات کشور های خارجی و تحریم و جنگ و اینا وابسته هستش و بیشتر اون به تصمیمات اقتصادی داخلی مربوطه
هشتم اینکه من یه شرکت ساختمونی دارم ! دکوراسیون داخلی ( کابینت و لمینت و کاغذ دیواری و ... ) داریم ، خونه میخریم بازسازی میکنیم میفروشیم که الآن دیگه انجام نمیدیم تا بازار ثابت بشه ( میشه اسمش رو دلالی خونه گذاشت ولی بازسازی ای که میکنیم واقعا اسمش بازسازیه نه مثل بعضیا صرفا یه کابینت بزنن و یه نقاشی بکنن ) ، خونه میخریم و اجاره میدیم و کسایی که میخوان ملک بخرن و اجاره بدن رو براشون میخریم و مدیریت و بهره برداری از ملکشون با ماست ، روی طلا وام هم میدیم اگه حسابمون موجودی داشته باشه . در کنار این کارهام کارای دیگه هم کردم و میکنم چه دلالی باشه چه نباشه ! چیزی که بهش افتخار میکنم اینه که الان چند خانواده دارن از شرکتی که دارم نون میخورن . افتخار میکنم که باعث پیشرفت مالی کارمندام شدم و همینطور دوستان و آشناهایی که یه جاهایی براشون کارایی کردم بدون چشم داشت . افتخار میکنم که مشتری ای که کابینت رو براش نصب میکنیم از کار راضیه . افتخار میکنم که همکارامون تو بازار برامون احترام قائل هستن بخاطر اینکه همیشه راه درست رو رفتیم و برای مشتری زیر و رو نکشیدیم .
انکار نمیکنم بازار خرابه ! مجبور شدم چند نفر رو عذرشون رو بخوام طی یک سال گذشته و ناراحتم و همینطور عصبانی از اوضاع اقتصادی کشور . درد مردم رو میبینم و ناراحت میشم ولی افتخار میکنم که در حد خودم هر چند کوچیک نقش مثبت داشتم . حالا شما میتونی به من بگی دلال و مسخره بکنی تحلیل هامو یا میتونی استفاده بکنی .:)

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
تهران و کرج مناطقی که خودم توش کار میکنم و در جریان قیمت ها و املاک فروشی و اجاره ای هستم ، قیمت ها هنوز هم افزایشی هستش و رکودی وجود نداره
خریدار زیاده ولی فروشنده کمه و کمتر کسی حاضر به فروشه
شاید مناطقی که خوب نباشن قیمت توش کاهشی و یا ثابت باشه ولی عمده مناطق هنوز هم افزایشیه
قطعا بنزین باید گرون بشه و روی 1000 تومن نمیمونه . الآن شاید نشه ولی سال دیگه یا دو سال دیگه قطعیه
دلار کاهش پیدا کرده و به دنبالش خودرو که این کاهش و افزایش های جزئی دلار نوسانه و اهمیتی نداره . هر وقت دلار 4000 تومن شد شرایط مثل سابق میشه . نوسانات ده بیست درصدی مثبت و منفی موقتیه و همچنین تاثیری نداره چون این قیمت بازاره و با این قیمت ها تجارت بین المللی انجام نمیشه . خدا کنه ارزون شه و من بدم نمیاد ولی احتمالش نزدیک به صفره
مسکن تازه به قیمت واقعی خودش رسیده و اگه دلار توی قیمت 11 الی 14 تومن بمونه قیمت ملک حدودا همین میمونه و تغییری نمیکنه
در کل دلیل منطقی برای کاهش قیمت ملک به هیچ وجه وجود نداره و یا ثابت میمونه برای یه مدت یا اینکه اگه دلار گرون بشه بازم بالا میره
اینا نظرات شخصی من و بر اساس مواردی هست که از نزدیک دیدم و بر اساس این تصمیماتم رو میگیرم ولی در هر صورت صاحب اختیار خود شمایید و تصمیمات نهایی توسط خود شما گرفته میشه
پارسال به یه بابایی گفتم بخر ارزون نمیشه (البته توی پستای قبلیم اینجا گفتم اینو)
نیم ساعت با حرص توضیح میداد به من حبابه
هی میگفت نه آخه تو حساب کن مصالح چقدر شده؟ 3 برابر؟ قبلا هزینه ساخت متری 1 تومن بود الان شده 3 تومن! پس نهایت خونه 100 متری باید 200 میلیون گرون شه! پس حبابه :D
من دیدم هر چی بگم فایده نداره
خوب ولی امسال جویای حالش شدم بازم میگه با قانون جدید تعیین میانگین قیمت بر اساس منطقه خونه 70% ارزون میشه :general509:
در کل بعضیها دوست دارن توی رویا زندگی کنند :) هر کسی آزاده در مخیله خودش اونطور دوست داره تفکر کنه ولی خوب روزی بخواد وارد واقعیت شه میبینه همه انتظاراش به ضررش تموم شده

خیلیارو هم سراغ دارم خونه فروختن پولشو به زخمی بزنند یا سپرده کنند بعدا با سودش بهترشو بخرن و هنوز توی اجاره نشینین!
به شخصه خدا کسی رو به این درد دچار نکنه که تصور اینکه تو خونتو فروختی 350 میلیون و سال بعد شده 1 میلیارد و الان اون پولو باید بدی رهن تا تو خیابون نباشی خیلی سخته :|

من هیچ کسیو سراغ ندارم حتی برای تبدیل خونشو فروخته باشه و راضی باشه تا به امروز از دورو وریام

Last edited:

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
نافرمانی قیمت در بازار مسکن

آمارهای مقدماتی وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد در خردادماه ۹۸، میانگین قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی در شهر تهران ۵.۶درصد نسبت به‌ماه قبل رشد کرده؛ آن‌هم در شرایطی که تعداد معاملات مسکن در این‌ماه ۵۰.۳نسبت به‌ماه قبل کاهش یافته است.

PremiumDomains

Registered User
لایک‌ها
117
عدم مذاکره و عدم توافق و افزایش خطر جنگ = عدم افزایش قیمت مسکن یا افزایش قیمت مسکن با سرعت کم

وقوع جنگ و درگیری = کاهش شدید قیمت ملک و مسکن

مذاکره ، توافق = ثبات اقتصادی و سیاسی و شکوفایی اقتصاد = افزایش تقاضا برای خرید و سرمایه گذاری در املاک = افزایش بسیار شدید قیمت ملک
دقیقا همینطوره

الان تو وضعیت تحریم چندان فرقی با تاثیرات یه جنگ خفیف نداریم

رفع تحریمها هم با شرایط فعلی احتمالش کمه پس باید منتظر رکود بیشتری بود

به شخصه سرمایه گذاری رو مسکن رو خیلی نادرست میدونم

PremiumDomains

Registered User
لایک‌ها
117
دوستان نظرتون در مورد اینکه خونه رو بفروشم پولشو سپرده کنیم بعدا که ارزون شد خونه بهتر بخرم چیه
بر خلاف نظرات دیگران، این روش این سالهای اخیر خوب جواب داده فقط به شرایطی که اولا پول توی بانک نذاری و صرفا تبدیل به طلا یا ارز کنی و دوم این که صبور باشی و متوسط 4 5 سال دست به سرمایه ات نزنی

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
مسکن دارایی و سرمایه گذاری امنی در تمام نقاط دنیا از جمله کشور خودمون حساب میشه اما دوره های رونق و رکود رو هم دست کم نگیرید.

طی دو سال گذشته در دوره رونق بودیم که یک سال از این دو سال هم مصادف شد با بلبشوی اقتصادی. طی این مدت املاک مختلف بسته به منطقه و موقعیت بین 100 تا 200 درصد افزایش قیمت رو تجربه کردند(در تهران میانگین قیمت هر متر مربع اپارتمان از 5 به 13.5 میلیون رسید)

در حال حاضر قیمت ملک به جایی مثل ناحیه مقاومت در قیمت طلا و دلار رسیده. احتمال ثبات و یا شاید اصلاح کوچیک تو این ناحیه بیشتر از افزایش قیمته.

نکته قابل توجه دیگه ای هم هست که باید مد نظر قرارداد. کاهش تقریبا 10 درصدی سود بانکی نسبت به دوره مشابه قبلی باعث رشد کمتر نقدینگی و رکود میشه.

در دوره قبلی قیمت مسکن از سال 90 تا 92 به شدت افزایش پیدا کرد و بعد که وارد رکود شد بلافاصله سود بانکی به طور قابل توجهی بالا رفت(25 تا 30 درصد)، اما الان سود بانکی به طور میانگین 15 الی 20 درصده و این باعث میشه میزان نقدینگی که در دوره بعدی رونق دست مردم میاد کمتر بشه

خلاصه اینکه برای سرمایه گذاری، خرید فروش و کلا هر عمل اقتصادی کلانی که میخواید انجام بدید چندین عامل رو در نظر بگیرید. فقط به این دلیل که ملک همیشه خوبه طلا همیشه طلاست و این حرفا وارد بازی نشید.

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
زاهدان دو تا زمین داریم
درسته از 30 میلیون رسیده به 800 میلیون دوتا زمین طی 9 سالی که صبر کردیم
ولی الان دو ماه هست یکی رو میخوایم بفروشیم
زیر قیمت هم کسی نیست بخره ...

یه واحد یه خوابه مجتمع پر رفت و آمد با قیمت ناچیز حتی گذاشتیم واسه فروش و به چند تا بنگاهی سپردیم
یک ماه هست فقط میان جهت کنجکاوی زنگ میزنن و بعدم هیچی به هیچی ...

واسه زمین بنگاه دار میگفت اگه پول لازم نیستین نگه دارین
انشعاب آب میدن و بلوار میزنن و ... یکی از زمینا میرسه به 1 میلیارد
دل پدر مادرمون خوشه که سرمایه واسه شماهاست
میگم خب یک میلیارد شد
خریدارشم هست؟؟؟

یا همینجوری به اسم فقط میگیم سرمایه داریم زمین داریم !

بازار بی صاحاب هم که زاهدان هرکی رو میشناسم داره مغازه رو با جنس میفروشه! میگه کار نیست
بعد پدرمون میگه زمین بفروشم برم مغازه بزنم .... اونم الان که هیچ ثباتی نیست

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
زاهدان دو تا زمین داریم

یه واحد یه خوابه مجتمع پر رفت و آمد با قیمت ناچیز حتی گذاشتیم واسه فروش و به چند تا بنگاهی سپردیم
یک ماه هست فقط میان جهت کنجکاوی زنگ میزنن و بعدم هیچی به هیچی ...

واسه زمین بنگاه دار میگفت اگه پول لازم نیستین نگه دارین
انشعاب آب میدن و بلوار میزنن و ... یکی از زمینا میرسه به 1 میلیارد
دل پدر مادرمون خوشه که سرمایه واسه شماهاست
میگم خب یک میلیارد شد
خریدارشم هست؟؟؟

یا همینجوری به اسم فقط میگیم سرمایه داریم زمین داریم !

بازار بی صاحاب هم که زاهدان هرکی رو میشناسم داره مغازه رو با جنس میفروشه! میگه کار نیست
بعد پدرمون میگه زمین بفروشم برم مغازه بزنم .... اونم الان که هیچ ثباتی نیست
وقتی ملکی تو شهر کوچیک اینقدر رشد داره خوب طبیعیه که مشتری نداشته باشه زمین شما تو 9 سال 26 برابر شده این خیلیه!!!
یکی از اقوام ما مشابه مورد شما را داشت تازه زمینش حدود 10برابر شده بود نه 26 برابر به هر مشاور املاکی رفت گفتند دوتا راه بیشتر نداری یا باید 30-40درصد زیر قیمت بفروشی یا پلاکش کنی .طرفم رفت زمینشو پلاکهای 150متری کرد یک کوچه هم از زمینش انداخت وسط پلاکها (مجموعا یک کوچه حدود 15پلاکه شد)خلاصه رفت سپرد بنگاه و به راحتی سر یکسال همش را فروخت با قیمت بالاتر از قیمت کارشناسی(فقط کمی دردسر شهرداری و مجور و.....داره این طرفم خودش حال این کارها را نداشت پول داده بود یکی بره دنبال کارهاش ) .حالا هم شما ببین اگر زمینتون متراژش زیاده و امکان آپارتمان سازی نداره و مردم منطقه قشر کم درآمد هستند همین کار را انجام بده

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
اتفاقا شما اینو گفتی در شهر ما هم
تقریبا ده سال پیش تا الان قیمت یک ملک 20 برابر شده که بنده اونو خریدم
و تقریبا همه جا همینه
ولی ملک و خونه ، طلا نیست که هر لحظه اراده کنی زود بفروشی
باید راهش رو بدونی و صبر داشته باشی
در مورد پیش خرید اقای @ehsanservat
همیشه نقد و قابل رویت معامله کن
وعده نخر!
یک چیز دیگه که یاد گرفتیم:
هیچ وقت عنان مسائل مهم زندگی خودتو دست یکی دیگه نده!

PremiumDomains

Registered User
لایک‌ها
117
مسکن دارایی و سرمایه گذاری امنی در تمام نقاط دنیا از جمله کشور خودمون حساب میشه اما دوره های رونق و رکود رو هم دست کم نگیرید.
کانال یه تحلیلگر رو قبلا خونده بودم که الان دم دست ندارم اونجا گفته بود طی 3 4 دهه گذشته ملک از تورم معمولا عقب بوده یعنی شما دلار و طلا بخرید بازدهی بهتری داره در بلند مدت

این مطالبی که شما گفتی اون حرف رو تا حد زیادی رد میکنه به نظر شما مطلب اون شخص دقیق تر نبوده؟

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
کانال یه تحلیلگر رو قبلا خونده بودم که الان دم دست ندارم اونجا گفته بود طی 3 4 دهه گذشته ملک از تورم معمولا عقب بوده یعنی شما دلار و طلا بخرید بازدهی بهتری داره در بلند مدت

این مطالبی که شما گفتی اون حرف رو تا حد زیادی رد میکنه به نظر شما مطلب اون شخص دقیق تر نبوده؟
من مقایسه ای بین ملک با طلا و دلار نکردم.

برای مقایسه:

قیمت متوسط هر متر مربع آپارتمان در شهر تهران طی سالهای گذشته:

سال 72 = 50 هزار تومن

سال 78 = 170 هزار تومن

سال 82 = 640 هزار تومن

سال 86 = 1.5 میلیون تومن

سال 92 = 4 میلیون تومن

سال 98 = 13 میلیون تومن

میتونید تورم هر کدوم از این بازه های زمانی رو در بیارید و مقایسه کنید.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
زاهدان دو تا زمین داریم
9 سال پیش یعنی سال 89 دلار 1000 تومن بود سکه 300 تا 350 تومن، خودروهای پرفروش مثل 206 و پارس و 405 حوالی 14 15 16 میلیون.

از اون موقع تا الان دلار 13 برابر، سکه 14 15 برابر و خودرو 6 7 برابر شده

چیزی که شما میگید یعنی تبدیل کالای 30 میلیونی به 800 میلیونی(بیش از 26 برابر) کاملا غیر منطقی و خارج از قوانین اقتصاده. مگر اینکه طی این 9 سال یک تحول جدی و عظیم و خاص در اون منطقه به وجود اومده باشه.

در غیر اینصورت طبق تورم عمومی و تورم کالاهای سرمایه ای مثل دلار و سکه و ملک قیمت زمینی که 9 سال پیش 30 میلیون بوده(با فرض قرار داشتن در کف قیمت) الان نمیتونه بیشتر از 400 500 میلیون باشه

Mr.Ansari

Registered User
لایک‌ها
1,996
در غیر اینصورت طبق تورم عمومی و تورم کالاهای سرمایه ای مثل دلار و سکه و ملک قیمت زمینی که 9 سال پیش 30 میلیون بوده(با فرض قرار داشتن در کف قیمت) الان نمیتونه بیشتر از 400 500 میلیون باشه

ربطی نداره، همینجا که ما هستیم ( قم :D ) زمین هایی بوده که 8-9 سال پیش هر قواره ی 150 متری شو 2-3 میلیون می فروختن، اما الان همونا زیر 900 تومن نیست

زمین خریدن خاک خوری داره، باید بدونی کجا و چیو بخری که سرت کلاه نره، همین الانشم زمین هایی هست که با 100 میلیون اینا بشه خرید که در اینده ( 3-4 سال ) ارزش خیلی خیلی خیلی بالاتری پیدا می کنند بدلیل تکمیل شدن چندتا بلوار

پ.ن: من کارم املاکه رو هوا حرف نمی زنم هر روز با اینا سر و کار دارم
پ.ن 2 : دوستانی که تمایل به سرمایه گذاری تو شهر قم دارند پی ام بدند چند مورد زمین و ملک زیرِ قیمت منطقه موجوده برا سرمایه گذاری

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
ربطی نداره، همینجا که ما هستیم ( قم :D ) زمین هایی بوده که 8-9 سال پیش هر قواره ی 150 متری شو 2-3 میلیون می فروختن، اما الان همونا زیر 900 تومن نیست

زمین خریدن خاک خوری داره، باید بدونی کجا و چیو بخری که سرت کلاه نره، همین الانشم زمین هایی هست که با 100 میلیون اینا بشه خرید که در اینده ( 3-4 سال ) ارزش خیلی خیلی خیلی بالاتری پیدا می کنند بدلیل تکمیل شدن چندتا بلوار
به این قسمت حرفم توجه کنید:
چیزی که شما میگید یعنی تبدیل کالای 30 میلیونی به 800 میلیونی(بیش از 26 برابر) کاملا غیر منطقی و خارج از قوانین اقتصاده. مگر اینکه طی این 9 سال یک تحول جدی و عظیم و خاص در اون منطقه به وجود اومده باشه.
/QUOTE]

بله تو عسلویه هم 20 سال پیش زمین متری هزار تومن بود الان متری چند میلیونه. صحبتم درباره موارد خاص نبود.

بالا