برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
طبیعیه..موج گرونی مسکن تهران دیرتر به این شهرها رسید..البته با توجه به رکود شدید و کاهش نسبی قیمت،قیمتها در شهرهای اطراف پایتخت کاهش داشتن..مخصوصا پردیس که خیلی اومده پایین تر

فرستاده شده از MI 8 Liteِ من با Tapatalk
یکی از آشنایان همین پنجشنبه پیش رفته بود سمت پرند برای بررسی قیمت. بنده خدا فکر کرده بوده قیمت ها اومده پایین خودش رفته بوده بررسی کنه و ببینه اگه پولش میرسه برای سرمایه گذاری یه آپارتمان کوچک بخره اما میگفت قیمت ها نسبت به قبل تفاوت چندانی نکرده.
باور غلطی که وجود داره اینه که چون دلار اومده پایین قیمت مسکن هم اومده پایین در حالیکه در عمل چنین چیزی نیست. حتی در سال های گذشته در چندین مقطع شاهد بودیم که با وجود ثابت بودن نرخ ارز، قیمت مسکن جهش پیدا میکرد. الان هیچ یک از المان های تأثیرگذار در بازار مسکن و تولید مسکن تفاوتی نکرده که انتظار کاهش قیمت رو داشته باشیم. نه قیمت زمین اومده پایین، نه قیمت مصالح اومده پایین ، نه نرخ دستمزد کاهش داشته، نه هزینه حمل و نقل اومده پایین.
کاهش قیمت و رکود در بازار ارز و طلا باعث میشه که سرمایه گذاران جذب بازار مسکن بشن و پول ها به سمت ملک کشیده بشه. همیشه در ایران بازار ملک، آلترناتیو بازار ارز و طلا بوده و هست.

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
پردیس من چند جا تلفنی قیمت گرفتم خیلی مناسب تر شده.الان با ۱۶۰ تومن میشه فاز ۱۱ اولویت تحویل یکساله خرید.
البته چون پردیس قیمتها الکی زیاد رفته بود بالا افت قیمت بیشتری از بقیه جاها کرده.پرند و هشتگرد چون رشد قیمتشون متناسب با رشد قیمت کلی کشور بود و معقولتر بود زیاد افت نکردن
یکی از آشنایان همین پنجشنبه پیش رفته بود سمت پرند برای بررسی قیمت. بنده خدا فکر کرده بوده قیمت ها اومده پایین خودش رفته بوده بررسی کنه و ببینه اگه پولش میرسه برای سرمایه گذاری یه آپارتمان کوچک بخره اما میگفت قیمت ها نسبت به قبل تفاوت چندانی نکرده.
باور غلطی که وجود داره اینه که چون دلار اومده پایین قیمت مسکن هم اومده پایین در حالیکه در عمل چنین چیزی نیست. حتی در سال های گذشته در چندین مقطع شاهد بودیم که با وجود ثابت بودن نرخ ارز، قیمت مسکن جهش پیدا میکرد. الان هیچ یک از المان های تأثیرگذار در بازار مسکن و تولید مسکن تفاوتی نکرده که انتظار کاهش قیمت رو داشته باشیم. نه قیمت زمین اومده پایین، نه قیمت مصالح اومده پایین ، نه نرخ دستمزد کاهش داشته، نه هزینه حمل و نقل اومده پایین.
کاهش قیمت و رکود در بازار ارز و طلا باعث میشه که سرمایه گذاران جذب بازار مسکن بشن و پول ها به سمت ملک کشیده بشه. همیشه در ایران بازار ملک، آلترناتیو بازار ارز و طلا بوده و هست.

hadi_bnd

Registered User
لایک‌ها
873
با سلام و احترام خدمت دوستان محترم پی تی
یه سوالی داشتم خدمتتان
بنده میخوام یه زمینی در یکی از روستاهای هرمزگان خریداری کنم
متراژ زمین سیصد متر هست و در مکان نسبتا خوبی قرار داره
این قطعه که در آن خانه ای هست و قرار بر این است که قسمتی که وارث بهش تعلق داره که مانند حیاط هست رو به بنده واگزار کنند
در اطراف این زمین هم خانه اقوام صاحب زمین قرار دارد
همونجور که اطلاع دارید زمین های روستای معمولا فاقد سند هستند و بیشتر به صورت قولنامه و استشهاد محلی واگزار میشوند
سوال من این هست که آیا استشهاد محلی برای خرید این جور زمینها کافی هست ؟
زیرا نگرانی هایی از این بابت دارم
که ایا زمین تصرفی باشد یا خیر
ایا متعلق به بنیاد مسکن و یا منابع طبیعی هست یا خیر
دوستانی که در این زمینه ها اطلاعات دارند لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
سقوط قیمت مسکن در تهران

باشگاه خبرنگاران/ قیمت مسکن در برخی از مناطق تهران در هر متر مربع ۵ میلیون تومان معادل ۳۰ درصد کاهش یافته است.

عقبایی نایب رئیس اتحادیه املاک استان تهران از کاهش ۵ میلیون تومانی هر متر مربع واحد مسکونی در برخی مناطق تهران خبر داد و گفت: همزمان با کاهش چشمگیر معاملات مسکن و نبود مشتری برای واحدهای مسکونی قیمت مسکن در یک ماه گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته است.
او با بیان اینکه حجم معاملات مسکن در یک ماه گذشته کاهش ۸۰ درصدی داشته است، گفت: در تیر ۹۸ میزان معاملات مسکن ۷۸ درصد کاهش یافته و همین موضوع باعث روند نزولی قیمت در بازار کلانشهرها شده است.

عقبایی با بیان اینکه پیش بینی می‌شد قیمت واحدهای بالای ۱۵۰ متر در شهرهای بزرگ تا پایان شهریور کاهش ۳۰ درصدی داشته باشد، گفت: به دلیل کاهش چشمگیر حجم معاملات مسکن در واحدهای بالای ۱۵۰ متر این کاهش زودتر از موعد انجام شد و روند نزولی قیمت‌ها هم در واحدهای کوچک متراژ هم آغاز شده است.

نایب رئیس اتحادیه املاک استان تهران تاکید کرد: روند نزولی قیمت در واحدهای کوچک متراژ ادامه دارد و قیمت مسکن از یک میلیون تومان تا ۳ میلیون تومان در هر متر مربع کاهش یافته و در برخی از مناطق این کاهش تا مرز ۵ میلیون تومان هم رسیده است.

او اظهار کرد: قیمت مسکن از اواخر اسفند سال گذشته رشد چشمگیر قیمتی داشت و همین موضوع باعث شد تا میزان معاملات به مرور زمان کاهش یابد، همچنین به دلیل نبود متقاضیان مالکان قیمت واحدهای مسکونی خود را به قیمت واقعی برای فروش عرضه می‌کنند.

عقبایی توضیح داد: پیش بینی می‌شود این روند نزولی قیمت همچنان ادامه داشته باشد و قیمت‌ها در بازار مسکن به نرخ واقعی خود برسد، پیش بینی می‌کنیم که همزمان با افزایش تولید و عرضه مسکن بازار روند رو به رشدی را پیدا کند.

نایب رئیس اتحادیه املاک استان تهران درباره بازار اجاره هم گفت: قیمت بازار اجاره تابع قیمت خرید مسکن است و همزمان با کاهش قیمت خرید بازار اجاره هم به سمت آرامش و ثبات قیمتی می‌رود. امیدواریم با ایجاد ثبات اقتصادی در کشور و همچنین آرامش در بازار ارز قیمت مسکن هم در کلانشهرهایی مانند تهران به سمت ثبات هدایت شود.

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
سقوط قیمت مسکن در تهران

باشگاه خبرنگاران/ قیمت مسکن در برخی از مناطق تهران در هر متر مربع ۵ میلیون تومان معادل ۳۰ درصد کاهش یافته است.

عقبایی نایب رئیس اتحادیه املاک استان تهران از کاهش ۵ میلیون تومانی هر متر مربع واحد مسکونی در برخی مناطق تهران خبر داد و گفت: همزمان با کاهش چشمگیر معاملات مسکن و نبود مشتری برای واحدهای مسکونی قیمت مسکن در یک ماه گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته است.
او با بیان اینکه حجم معاملات مسکن در یک ماه گذشته کاهش ۸۰ درصدی داشته است، گفت: در تیر ۹۸ میزان معاملات مسکن ۷۸ درصد کاهش یافته و همین موضوع باعث روند نزولی قیمت در بازار کلانشهرها شده است.

عقبایی با بیان اینکه پیش بینی می‌شد قیمت واحدهای بالای ۱۵۰ متر در شهرهای بزرگ تا پایان شهریور کاهش ۳۰ درصدی داشته باشد، گفت: به دلیل کاهش چشمگیر حجم معاملات مسکن در واحدهای بالای ۱۵۰ متر این کاهش زودتر از موعد انجام شد و روند نزولی قیمت‌ها هم در واحدهای کوچک متراژ هم آغاز شده است.

نایب رئیس اتحادیه املاک استان تهران تاکید کرد: روند نزولی قیمت در واحدهای کوچک متراژ ادامه دارد و قیمت مسکن از یک میلیون تومان تا ۳ میلیون تومان در هر متر مربع کاهش یافته و در برخی از مناطق این کاهش تا مرز ۵ میلیون تومان هم رسیده است.

او اظهار کرد: قیمت مسکن از اواخر اسفند سال گذشته رشد چشمگیر قیمتی داشت و همین موضوع باعث شد تا میزان معاملات به مرور زمان کاهش یابد، همچنین به دلیل نبود متقاضیان مالکان قیمت واحدهای مسکونی خود را به قیمت واقعی برای فروش عرضه می‌کنند.

عقبایی توضیح داد: پیش بینی می‌شود این روند نزولی قیمت همچنان ادامه داشته باشد و قیمت‌ها در بازار مسکن به نرخ واقعی خود برسد، پیش بینی می‌کنیم که همزمان با افزایش تولید و عرضه مسکن بازار روند رو به رشدی را پیدا کند.

نایب رئیس اتحادیه املاک استان تهران درباره بازار اجاره هم گفت: قیمت بازار اجاره تابع قیمت خرید مسکن است و همزمان با کاهش قیمت خرید بازار اجاره هم به سمت آرامش و ثبات قیمتی می‌رود. امیدواریم با ایجاد ثبات اقتصادی در کشور و همچنین آرامش در بازار ارز قیمت مسکن هم در کلانشهرهایی مانند تهران به سمت ثبات هدایت شود.

مسئولان هم که هر خبری میدن بیرون میگن کاهش و کاهش !
افزایش ها رو نمیبینن و فقط کاهش ها رو میبینن
اگه خبرهای کاهش رو بزاری پشت هم بخونی تو ذهن مردم اینطوری تصور میشه که ارزونی همه چیزو گرفته
ولی اون چیزی که میبینیمو حس میکنیم متاسفانه ...!

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
مسئولان هم که هر خبری میدن بیرون میگن کاهش و کاهش !
افزایش ها رو نمیبینن و فقط کاهش ها رو میبینن
اگه خبرهای کاهش رو بزاری پشت هم بخونی تو ذهن مردم اینطوری تصور میشه که ارزونی همه چیزو گرفته
ولی اون چیزی که میبینیمو حس میکنیم متاسفانه ...!

سقوط قیمت از نظر رسانه های همسو با دولت/حکومت و همفکرانشون -------->> 30 درصد کاهش بعد از 300 درصد افزایش!

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
ملک توی تهران به خاطر اینکه گستره قیمتی بزرگتری داره نوساناتش چه افزایشی و چه کاهشی بیشتره. در صورتی که دلار و سکه و طلا و خودرو و این قبیل کالاهای سرمایه ای تو کل کشور به یه اندازه افزایش قیمت داشت

در یکسال یکسال و نیم اخیر قیمت ملک و آپارتمان توی اکثر شهرهای کشور حدود 2 تا نهایتا 2.5 برابر شد(100 تا 150% افزایش). اما در تهران مناطق و املاکی بود که افزایش خیلی زیاد در حد 200 تا 250% داشت و دیگه این اواخر توی اردیبهشت و خرداد 98 هر کی هر قیمتی دلش میخواست میذاشت. به خاطر همین الان که قیمت ها به ثبات نسبی رسیدن خیلی از اون قیمت های پرت و حبابی توی تهران بیشتر از بقیه جاها کاهش داشته. وگرنه مثلا توی شهر ما که مرکز استانم هست کاهش خاصی نداشتیم و نخواهیم داشت. البته خب از همون اولم افزایش اونقدر وحشتناک و افسارگسیخته نداشتیم و اکثر املاک قیمتشون 2 برابر شده(بعضی املاک کمی بیش از 2 برابر) و به ثبات رسیده در حال حاضر.

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
این کاهش قیمت بزودی به شهر شما هم میرسه..از تهران شروع میشه و به جاهای دیگه میرسه.مثلا دیروز اعلام شد که مشهد هم تا ۲۰ درصد کاهش قیمت داشته.
ملک توی تهران به خاطر اینکه گستره قیمتی بزرگتری داره نوساناتش چه افزایشی و چه کاهشی بیشتره. در صورتی که دلار و سکه و طلا و خودرو و این قبیل کالاهای سرمایه ای تو کل کشور به یه اندازه افزایش قیمت داشت

در یکسال یکسال و نیم اخیر قیمت ملک و آپارتمان توی اکثر شهرهای کشور حدود 2 تا نهایتا 2.5 برابر شد(100 تا 150% افزایش). اما در تهران مناطق و املاکی بود که افزایش خیلی زیاد در حد 200 تا 250% داشت و دیگه این اواخر توی اردیبهشت و خرداد 98 هر کی هر قیمتی دلش میخواست میذاشت. به خاطر همین الان که قیمت ها به ثبات نسبی رسیدن خیلی از اون قیمت های پرت و حبابی توی تهران بیشتر از بقیه جاها کاهش داشته. وگرنه مثلا توی شهر ما که مرکز استانم هست کاهش خاصی نداشتیم و نخواهیم داشت. البته خب از همون اولم افزایش اونقدر وحشتناک و افسارگسیخته نداشتیم و اکثر املاک قیمتشون 2 برابر شده(بعضی املاک کمی بیش از 2 برابر) و به ثبات رسیده در حال حاضر.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
این کاهش قیمت بزودی به شهر شما هم میرسه..از تهران شروع میشه و به جاهای دیگه میرسه.مثلا دیروز اعلام شد که مشهد هم تا ۲۰ درصد کاهش قیمت داشته.

عرض کردم که در شهر ما قیمت ها افسار گسیخته رشد نکردند که الان بخوان کاهش پیدا کنن. اینجا آپارتمان متری 3 الی 3.5 میلیونی به 5.5 تا 6.5 میلیون تومن رسیده نه بیشتر. اتفاقا در یکی دو ماه اخیر مقداری جزئی افزایش هم داشته اینجا. افزایش تا 2 برابر قیمت با توجه به شرایط اقتصاد و کاهش ارزش پول ملی طبیعی و قابل انتظار بود. مشکل این بود که در تهران قیمت ها بسیار بیشتر از 2 برابر و در بعضی مناطق تا 3 الی 3.5 برابر رشد کردند.

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
سوال راجع به قدرالهسم دارم. فرض کنیم زمین 700 متر، تعداد واحدها 14، جمع متراژ واحدها 1770 متر هست. به یک واحد 115 متری در صورت کوبیدن و ساخت مجدد یک مجتمع جدید، یک واحد چند متری میرسه؟ الان اگر این فرمول زیر درست باشه:

Untitled-3.png

یعنی ما بایستی 115 متری فعلی رو بدیم و در نهایت به جاش فقط یه واحد 45 متری بگیریم!؟!؟!؟!؟! اگر اینطوری باشه که نه فقط مورد ما، بلکه بسیاری از موارد اگر طرف قبل از کوبیدن بفروشه که چند صد میلیون سودش بیشتره. میخوام ببینم من اشتباه دارم حساب میکنم یا واقعا به جای یه واحد 115 متری در نهایت فقط یه واحد 45 متری دستمون رو میگیره؟ چون حتی با در نظر گرفتن اینکه واحد نوساز هر مترش گرونتره ولی جمع کلش باز خیلی کمتر میشه. کاری به قضیه پارکینگ و مشاعات هم نداریم کلا.

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
خیلی کمه
۳۰ میلیون
بگو ۱۰ متر اصلا یه اتاق
دوست عزیز من با درآمدم با دوستام همیشه ملک میگیریم و اجاره میدیم . خودم تنهایی اگه بخوام بگیرم اینقدری طول میکشه که پولش بی ارزش میشه .
اگه شما پس انداز سالیانه بالای 30 میلیون بتونی تامین بکنی میتونی با من و بچه ها شریک بشی . سهم شما رو هم هر وقت بخوای میتونم به قیمت روز ازت بخرم
میمونه اعتماد شما به بنده :D
بقیه بچه ها کارمندامن و بهم اعتماد دارن:general703: . سند به نام خودم میشه و در رهن هم نمیبرم . اصل سرمایه شما رو میتونم چک بدم ولی دست نویس مینویسیم که چند متر توی کدوم ملک سهم دارید .
از ملک های فعلی فروش ندارم اصلا ولی توی ملک های بعدی میتونی باهامون باشی
البته به شرط اینکه هر سال بتونی 30 تا بزاری نه اینکه فقط یکبار تامین بشه .;)
کار اجاره ملک و مسائل مربوط به اون هم به عهده شرکت خودمه و تمامی املاک کرج خریداری میشه . اینم باید بگم که اجاره و رهن سهم شما رو خودم برمیدارم و نمیتونم مبلغی پرداخت بکنم ولی به هیچ وجه توی هزینه های تعمیرات و بازسازی شما نیاز نیست پولی بهم بدی

اگه خواستی بهم خبر بده که با هم در ارتباط باشیم

بالا