برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
فعلا خبلی سعی می کنن مسکن از رکود خارج بشه ولی باتوجه به اینکه انباشت زیادی از مسکن ساخته شده وجود دارد وشرایط مشکل وامهای اعلام شده باعث شده همه نتوانند ازوام استفاده
کننداحتما ل گران شدن مسکن کم می باشد
این تیکرو خوب اومدی :D
انباشت زیاد؟
4 ساله ساخت و ساز تخته بوده کافیه یه رونق بشه اونوقته که میبینید چیزی برای فروش نیست و فایل های جاری تا چه قیمت هایی پرواز میکنه!

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
خب همین کافیه رونقی بشه امری است که چند ساله پیش نمیاد و معلوم نیست کی بخواد پیش بیاد

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
ساختو ساز همچون گذشته ادامه داره,اما مثل سال ۹۱نیست که هر ملکی روروسازنده با هر قیمتی بخره و یا در هر جایی اقدام به ساخت کنه,الان املاک ارزنده با قیمتی بیش از عرف در حال خرید و فروشن,اما اغلب کلنگیهای گران یا بدون بازده و آپارتمانهای قدیمی یا جدید مشکل دار,که میخوان به قیمت املاک ارزنده ملکشونو بدن,بدون خریدار موندن,مسلما مالکان اینجور املاک میگن رکود هست,اما سازندگان اصلی در هر محله,در حال ساخت وفروش هستند,یه عاملی که در افزایش حبابی قیمت مسکن دخیل بود,سه برابر شدن دلار بود,الان ثابته و ممکنه تک نرخی هم بشه,همه چیز اقتصاد ما به دلار است,مساله بعدی ,مسکن مهر بود که کل پول مملکتو کشید توخودش,بدون بازدهی,الان اعلام کردن خرید وفروشش آزاده,دیروز آمارشو خبرها میدادن,باوجود آزاد بودن,استقبالی نشده!!!!! خیلیا رفتن فیش مسکن مهر تو همین پردیس تهران و جاهای دیگه خریدن,به امید چند برابر شدن قیمت مسکن,همش مونده!!!!!! درسته در شهرهای بزرگ خرید و فروش هست,اما همه ایران که این شهرها نیستند,اطراف شهرها و انبوه سازان با گرانی بیش از پیش دچار مشکل شدند,خودشونم گفتن,به جای اینکه بیان بافتهای فرسودرو توشهرها آباد کنن و با تسهیلات بدن به مردم ,رفتن تو بیابون و این شد که میبینیم,فقط تو ایرانه که مسکن به عنوان کالای سرمایه گزاری اول هست بعد مصرفی,موتور حرکت اقتصاد گرانی هست,اما تا ۵ در صد در جهان!!!!!!! نه ۵۰ درصد!!!!!! هیچ کی رضا نمیده به سود ۲۰-۳۰ درصدی تو مسکن,چون سالها سود ۱۰۰ درصد بوده,اگر این وامها تاثیر گزار باشه,خوب گرانی حبابی به سرعت اثر اونهارو خنثی میکنه و رکود بیشتر میشه,اونایی که رونق و کار میخوان,تو ارزونی و فراونی و خرید و فروش زیاد هست,اما چرا کسی راضی نیست به این امر ,تو خیلی از کشورها یه دفعه قیمت مسکن کاهش چشمگیر داره,اما تو ایران مردم دوست ندارن به چشم مصرفی بهش نگاه کنن(منظور ملاکان و دلالان),البته بسیاری از سازنده های بزرگ موافق رونق با ارزونی هستند و اینو میدونن,اما رونق تو ارزونی با دلالی منافات داره و خیلیام مخالفا,فقط این مشخصه,گرانی بیشتر, رکود بیشتر ,چون نقدینگی مصرف کننده ها همین الانم نمیرسه به خرید و باعث رکود اینه.

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
خب همین کافیه رونقی بشه امری است که چند ساله پیش نمیاد و معلوم نیست کی بخواد پیش بیاد
به نظر من حداقل تا آخر امسالم خبری نیست بازارهای خیلی کوچیکتر خوابیده مسکن که خیلی سخت استارت میزنه

401700

Registered User
لایک‌ها
2
به نظر من در ایران به مسکن به عنوان یک کالای سرمایه ای نگاه می کنند وقتی حس بشه که سرمایه گذاری تو این بخش سود زیاد داره خود این مساله باعث تشدید افزایش بیشتر می شه و
پولهای سرگردان از بانک وسایر بخشها به این سمت می رن البته سود باید زیاد باشه مصرف کننده توعدم رکود نقشی ندارد

Last edited:

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
دیروز رفتم بانک مهر !! کارمند بانک میگه شما هم می خوای بکشی بیرون گفتم نه چطور مگه !! میگه از وقتی چند درصد کاهش دادیم هر روز میان خالی می کنند اکثرا هم برای خرید زمین اینکار رو انجام میدن !!
در مورد مسکن نمی دونم ولی خرید و فروش زمین خیلی خوب شده ( فارس - کهگیلویه و بویراحمد ) این دو استان رو اطلاع دارم

زمین خودم رو که 100 تومن نمیبردن 1 هفته پیش 110 نقد می خواستن بنگاه دار بهم گفت نده الان 120 اینجوراست !!!

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
چند روز پیش ملکی کلنگی در یکی از مناطق شرق تهران به دوبرابر قیمت منطقه معامله شد و صداش تومنطقه پیچید!!!!!!!! یکسال بود کسی نمیخریدش,اماعلت داشت این موضوع,این ملک تو پهنه تجاری واقع شده بود و با آشکار شدن مزیتش,در عرض چند روز فروخته شد,شاید بالاتر هم میخریدن و بیش از اینها هم در آینده نزدیک میره روش!!!!!!! منظور اینکه ملک و زمین و حتی آپارتمان آینده دار به خوبی معامله میشه,اما اونچه که رکود نامیده میشه,قیمت حبابیست که مسکن پیدا کرده,صد متر اون ورتر همین ملکی که گفتم,بیش از یک سال چند تا کلنگی گزاشتن با قیمتهای عرف منطقه,اما هنوزم سازنده نخریده!!!!! چون این قیمتها حبابیست و نمیصرفه!!!! دیروز یه فایل اومد آپارتمان دو سال ساخت,تو یه محله خوب,قیمتش با دوسال پیشش فرق نمیکرد!!!!!! کما اینکه پایین ترم اومده!!!!!!! ( لایه اصلی مسکن تحرک قیمتی نداره) ,بدنه اصلی مسکن که میخوان بخرن یا معاوضه کنن برا جابجایی,قدرت خرید نداره,مسکن و به خنسی بردن با سه برابر کردن دلار و دو برابر شدن قیمت آپارتمان و سه برابر شدن قیمت زمین!!!!! قیمت زمین با ساخت سنخیت نداره,این محله ای که میگم,محله رو به رشدی است,اما حواشیش به این صورت هم رونق خرید و فروش نداره,اطراف تهرانم آمارشو دارم,قیل عید پردیس یه خیزی برداشت,اما الان برگشته به قیمت بهمن ۹۴!!!!! همه جا که مراکز اصلی یا رو به رشد نیست که ملاک باشه,کلی انبوه سازان همین اطراف تهران و مسکن مهر هست که مونده( با وجود آزاد شدن متقاضی نداره),الان اگر رشد و خرید و فروشی به قیمت هست,بیشتر تومناطق خاصی از هر شهری هست,دلالان هم مثل سابق نمیتونن کار کنن!!!!!! چون قیمت آپارتمانها بالا رفته و کار رو براشون سخت کرده!!!!! و هرچی میخرن ممکنه زیر تر از اون هم بیاد!!!! فقط و فقط رونق مسکن در ارزونی و خرید وفروش زیاد است,منظور این نیست که این میشود!!!!!! ممکن است چند ماه دیگه بر عکس شه!!!!! اما راه اصلی رونق مسکن,ورود انبوه سازان وسازندگان بزرگ و تسهیلات ارزان و قیمت مناسب است وبس.

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
برای سرمایه کدازی ، زمین اطراف تهران کجا مناسبه ؟
قیمتش بالا نباشه
فقط زمین باشه مسکونی

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
برای سرمایه کدازی ، زمین اطراف تهران کجا مناسبه ؟
قیمتش بالا نباشه
فقط زمین باشه مسکونی
حومه غربی یا شرقی تهران برای دید بلند مدت مثلا 10 سال !
کرج هم مناسبه

vayu

Registered User
لایک‌ها
645
زمین و مسکن، سرمایه گذاری خوبیه، به شرط داشتن رانت بدونی کجا گرون میشه کجا ارزون. در غیر اینصورت تبدیل ملک به پول و با عکس زمان بر هزینه بر و غیر قابل توجیه هست. شاید تو کشوری که تورم هست ترجیح ملت خرید زمین یا خونه باشه با نیت اینکه ارزون نمیشن، اگر اینطوره به شدت اشتباهه، حالا چرا؟
فرض کنید شما وقتی سکه 300 تومن بود می رفتین تمام سرمایتون رو سکه می خریدین. الان سرمایه حداقل سه برابری داشتین.
حالا اگه یه آپارتمان خریده بودین، فرض کنید یه جای معمولی توی تهران، نهایتا 2 برابر شده بود، با در نظر گرفتن اینکه عمر ملک هم چند سالی گدشته بود و با هزینه هایی که داره و مدت زمانی که صرف فروش میشه، حالا شما بگین اجارشم بدین.
من فکر می کنم تو حالت اول شما سرمایتون رو حفظ کردین، تو حالت دوم ضرر کردین.
اگر اشتباه می گم اساتید اصلاح کنن.

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
زمین و مسکن، سرمایه گذاری خوبیه، به شرط داشتن رانت بدونی کجا گرون میشه کجا ارزون. در غیر اینصورت تبدیل ملک به پول و با عکس زمان بر هزینه بر و غیر قابل توجیه هست. شاید تو کشوری که تورم هست ترجیح ملت خرید زمین یا خونه باشه با نیت اینکه ارزون نمیشن، اگر اینطوره به شدت اشتباهه، حالا چرا؟
فرض کنید شما وقتی سکه 300 تومن بود می رفتین تمام سرمایتون رو سکه می خریدین. الان سرمایه حداقل سه برابری داشتین.
حالا اگه یه آپارتمان خریده بودین، فرض کنید یه جای معمولی توی تهران، نهایتا 2 برابر شده بود، با در نظر گرفتن اینکه عمر ملک هم چند سالی گدشته بود و با هزینه هایی که داره و مدت زمانی که صرف فروش میشه، حالا شما بگین اجارشم بدین.
من فکر می کنم تو حالت اول شما سرمایتون رو حفظ کردین، تو حالت دوم ضرر کردین.
اگر اشتباه می گم اساتید اصلاح کنن.
درسته ولی اون سکه هم ریسک خاص خودش رو داره !
کسی که بخواد این ریسک رو قبول بکنه کارای دیگه ای هم هست که باعث میشه سود خیلی بیشتری ببره که 2 برابر یا 3 برابر شدن طی این زمان خیلی کم باشه .
ملک و زمین هیچوقت ارزون نمیشه . ثابت میمونه ولی کم نمیشه . این موضوع رو توی همین رکود اخیر که تقریبا به پایان رسیده و مدتیه که آرامش اومده دیدیم . کسایی که پول لازم بودن فقط ارزون دادن .
ممکنه یکی سکه بخره 300 تومن و 2 ماه بعد بشه 250 تومن و طرف همه رو بفروشه و بعد از 2 ماه که شخص دیگه سکه نداره یهو از 250 تومن به 400 برسه !
منظورم رو فکر کنم گرفته باشی ... منظورم نوسانه . ملک نوسانی به اون شکل نداره ولی سکه و ارز دارن . مثل بورسه . روزانه نوسان داره . یکی ممکنه از منفی وارد شه و تا صف خرید بمونه . یکی ممکنه از صف خرید بخره و تو صف فروش بفروشه :D .

aytayweb

Registered User
لایک‌ها
1,296
با 20 تومن در زمینه املاک و طلا چیکار میشه کرد تا سود خوبی داشته باشه؟ بنده تبریز هستم
کسی میتونه کمکم کنه؟

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
باید دید بازار در آینده چه راهی رودر پیش میگیره,معادلات مسکن کمی از شکل سنتیش خارج شده,ملک وزمین بسیار خوبه,اما چی و جاش بسیار مهم تر از قبل شده,قبلا هر چی میخریدی میرفت روش,اما الان اینجور نیست,حرفم فقط برا الان هست!!!!!!! دوسال پیش یه آپارتمان با قیمت x ,تو محلی که مافعالیت میکنیم بسختی پیدا میشد,اما الان راحت تر پیدا میشه به همون قیمت x,ملکی که قبلا هم آینده دار وبدون اشکال بود خوب میخریدن,الان ههمون قیمت یا کمی هم بالارفته,منظور معادلات فرق کرده با قبل,تمام پول مملکت رفته توملک,خود دولت داره میگه ,بانکهاموسسات ,دچار اشتباه بزرگی شدنو بر خلاف قانون,بهجای تخصیص درصدی از نقدینگیشون به ملک,اکثرشو تبدیل کردن به ملک,و ریسک بانکهارو بالا بردن,الان چه تو تهران وچه اطرافش فقط املاک و آپارتمانهای بدوناشکال آینده دار به خوبی و با قیمتهای رو به جلومعامله میشن,به غیر این با قیمت دو سال پیششون تفاوتی نکرده که کم هم شده,مالکان ایناملاک خودشونو با املاک بی عیب مقایسه میکنن تو قیمت گزاری و همین یکی از عوامل ایستایی خرید و فروش هست,هر چیزی یه قیمتی داره,کسی که گفت راکده و ملکمو یک ساله نخریدن,بدونید فروشنده نیست به هر علتی!!!!!! یا ملکش ارزندست که یکروزه به قیمت مد نظرش به فروش میره یا نیست که اونم باید به قیمت بازار بده ,و چون نمیخواد اینکارو کنه به هر علتی,صحبت از رکود میکنه,رکودی نیست,معادلات مسکن تغییر کرده,در مورد اطراف تهرانم زمیناش مثل هر جایی بلدیت خاص خودشومیخواد,خیلیاش سند نداره و یا داره و دیگه اجازه ساخت نمیدن,تمام کوه و جنگلوبرداشتن از بین بردن و یکی دوسالیه سخت میگرن,صد درصد باید با استعلام شهرداری خرید,خیلی از این زمینها هم که سند داره,خود شهرداری و ارگانها زمین خواری کردن و الان البته لااقل جلو ساختشو گرفتن,باید با اطلاعات کافی خرید,سمت دماوند,زمیناشو میدونم که باید استعلام کرد,دیگه نمیزارن تو زمین کشاورزی ویلا ساخت.

vayu

Registered User
لایک‌ها
645
درسته ولی اون سکه هم ریسک خاص خودش رو داره !
کسی که بخواد این ریسک رو قبول بکنه کارای دیگه ای هم هست که باعث میشه سود خیلی بیشتری ببره که 2 برابر یا 3 برابر شدن طی این زمان خیلی کم باشه .
ملک و زمین هیچوقت ارزون نمیشه . ثابت میمونه ولی کم نمیشه . این موضوع رو توی همین رکود اخیر که تقریبا به پایان رسیده و مدتیه که آرامش اومده دیدیم . کسایی که پول لازم بودن فقط ارزون دادن .
ممکنه یکی سکه بخره 300 تومن و 2 ماه بعد بشه 250 تومن و طرف همه رو بفروشه و بعد از 2 ماه که شخص دیگه سکه نداره یهو از 250 تومن به 400 برسه !
منظورم رو فکر کنم گرفته باشی ... منظورم نوسانه . ملک نوسانی به اون شکل نداره ولی سکه و ارز دارن . مثل بورسه . روزانه نوسان داره . یکی ممکنه از منفی وارد شه و تا صف خرید بمونه . یکی ممکنه از صف خرید بخره و تو صف فروش بفروشه :D .
کاملا حرفتون درسته، من فقط یه چیز منطورم بود: اونی که سکه خریده 300 فروخته 1.200 یه جورایی سود نکرده واقعا، بلکه ارزش واقعی دارییش ثابت مونده ریال بیشتری داره اما ارزش ریالش کمتره.
اما اونی که خونه خریده، هم ریال کم ارزش تری داره هم مقدار کمتری از داری های واقعیش براش مونده.
در مورد اینکه گفتین ملک هیچ وقت ارزشش کم نمیشه مخالفم. شما همه چیز رو با ارزش به ریال نمی تونی بسنجی.
من اگه یه آپارتمان 5 یا 6 ساله بخرم، بعد 4 سال شده 10 ساله، با قیمت کمتری می خرن ازم، برای تعمیرات و نگه داری مسکن هزینه کردم. و اینم حساب کنید با پول اون خونه تو 4 سال چه کارایی میشده کرد. حالا اگر ملکم به همون قیمت بره، باز سود نکردم. تورم تو ایران پارامتر عجیب غریبی شده.
حرف کلی تون رو کاملا قبول دارم، تو خرید هر چیزی ریسک وجود داره، این رانت اطلاعاتی و ذکاوت آدمه که بهش فرصت سود بردن رو میده.

Last edited:

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
کاملا حرفتون درسته، من فقط یه چیز منطورم بود: اونی که سکه خریده 300 فروخته 1.200 یه جورایی سود نکرده واقعا، بلکه ارزش واقعی دارییش ثابت مونده ریال بیشتری داره اما ارزش ریالش کمتره.
اما اونی که خونه خریده، هم ریال کم ارزش تری داره هم مقدار کمتری از داری های واقعیش براش مونده.
در مورد اینکه گفتین ملک هیچ وقت ارزشش کم نمیشه مخالفم. شما همه چیز رو با ارزش به ریال نمی تونی بسنجی.
من اگه یه آپارتمان 5 یا 6 ساله بخرم، بعد 4 سال شده 10 ساله، با قیمت کمتری می خرن ازم، برای تعمیرات و نگه داری مسکن هزینه کردم. و اینم حساب کنید با پول اون خونه تو 4 سال چه کارایی میشده کرد. حالا اگر ملکم به همون قیمت بره، باز سود نکردم. تورم تو ایران پارامتر عجیب غریبی شده.
حرف کلی تون رو کاملا قبول دارم، تو خرید هر چیزی ریسک وجود داره، این رانت اطلاعاتی و ذکاوت آدمه که بهش فرصت سود بردن رو میده.
چه خرید سکه , چه ملک هیچ کدوم سرمایه گذاری نیست و فقط در برابر تورم ارزش پول رو حفظ میکنه
کسی که توانایی بیزینس داشته باشه هیچوقت خونه به قصد سرمایه گذاری نمیخره .

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
چه خرید سکه , چه ملک هیچ کدوم سرمایه گذاری نیست و فقط در برابر تورم ارزش پول رو حفظ میکنه
کسی که توانایی بیزینس داشته باشه هیچوقت خونه به قصد سرمایه گذاری نمیخره .
ضمن تایید حرف شما, خرید سکه و سپرده گزاری در بانک و مسکن,به این شکل و به عنوان یک شغل ,شاید فقط در ایران مرسوم باشه!!!!!!!! اونم به خاطر مسایلی که چند بار بحث شد ,اما اکثر کسانی که بیزینس دارن و کاسب هستند, مقداری از سود کارشونو به ملک یا طلا یا دلار تبدیل میکنن,مخصوصا ملک,براشون میشه حفظ سرمایه و ارزش افزوده,والان هم اینکارو میکنن!!!! اما همین الان بر خلاف این داستانی که میگن رکوده,بسیاری کسب و کار پر رونقی دارند,اکثر کسبه که قبلا کار پر رونقی داشتند,الانم دارند,حتما دوستان هم میشناسند در اطرافشون,کاسبی که تعطیل نشده!!!!! اما مشاغل کاذب بیشتر راکد شدن,طلا اومد پایین و ثابت موند,دلار همینطور,مسکن هم آمارشو تو این دو روز دادند,اردیبهشت امسال درصد جزیی افزایش معاملات در تهران نسبت به پارسال داشتیم ,و در کل کشور نه!!!!!! همه ایران که تهران یا ۴ تا شهر بزرگ نیست که,برایند کلی مهمه,الان هر فایلی بخری,ممکنه زیر اون هم بیاد!!!! پس دلالی ملک هم رونق سابق رو نداره,اینا که کار نیست,ارزش افزوده نیست!!!!!!! میخوان ملک راه بیفته اولا قیمتها واقعی بشه,قیمت زمین به ساخت در ایران نسبت به بسیاری از کشورها بالاست,این آماریه که خودشون میدن,قیمت منطقی بشه و با تسهیلات ارزان,و با سازنده های بزرگ و شرکتهای انبوه ساز,ببینن چه میشود همین مسکن, به این میگن رونق و آبادانی ایران,هر ایرانی لایق داشتن یه خونه خوب و مجهز با امکانات کافیست,راهش اینه,مثل تمام ممالک درستو حسابی,حالا ۴ تا دلال یا بساز بفروش که آشغال رو به جای مصالح میچپونن بخورد همین زمین گران!!!! بیان بگن رکوده و گرانش کنین تا کار راه بیقته!!!! اکثر ملاکان الان اینو میگن,یکی از نشانه های عدم حس ملی در افراد در همینجا مشخصه,کاری به سیاست و این دولت و اون دولت ندارم,اما اینو میدونم ملاکان و شرکتها و موسسات که اکثر سرمایشون در ملک هست ,بدجوری با این سیاست ثبات قیمتی و کاهش حباب مخالفا ,همین الانم که میگن گرانی باید باشه تا راه بیفته,حباب قیمت داریم!!!!! آپارتمانی که متری ۶۰۰ هزار تومن بود ده سال پیش,شده ۶ میلیون!!!!!!!!!! پایه پولی مملکت تکون خورده,اونم اساسی,کی میخواد جلوش گرفته شه؟؟؟؟؟؟؟تا کجا میخواد پیش بره؟ مسکنو باید حرفه ایها بسازن,شرکتهای انبوه ساز با متد جدید و مهندسی ساز,نه یکی که الفبای کار رونمی دونه و یا نمیخواد یاد بگیره,باور کنید,توهمین زمین گرانی که گفتم,و همین آپارتمان گرانی که ساخته میشود,گاهی,چنان مصالح سطح پایین و نقشه افتضاحی به کار میبرند و آنرا حیف میکنند که گفتن ندارد!!!!!! نقشه قابل دیدن است,اما آیا کسی که چند صد میلیون پول بابت یک واحد آپارتمان میدهد,حق ندارد از مصالح خوب بهره ببرد,مردم با دیدن یک نما و چند هالوژن ,از فوق العاده بودن ملک مورد نظر حرف میزنند ,در حالی که از لحاظ مهندسی ضعیف و گاهی صفراست!!!!!!! حالا این شخصی که اصول اولیه ساخت را نمیداند,ناراحت رکود است!!!!!! کار باید حرفه ای شود.

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
ضمن تایید حرف شما, خرید سکه و سپرده گزاری در بانک و مسکن,به این شکل و به عنوان یک شغل ,شاید فقط در ایران مرسوم باشه!!!!!!!! اونم به خاطر مسایلی که چند بار بحث شد ,اما اکثر کسانی که بیزینس دارن و کاسب هستند, مقداری از سود کارشونو به ملک یا طلا یا دلار تبدیل میکنن,مخصوصا ملک,براشون میشه حفظ سرمایه و ارزش افزوده,والان هم اینکارو میکنن!!!! اما همین الان بر خلاف این داستانی که میگن رکوده,بسیاری کسب و کار پر رونقی دارند,اکثر کسبه که قبلا کار پر رونقی داشتند,الانم دارند,حتما دوستان هم میشناسند در اطرافشون,کاسبی که تعطیل نشده!!!!! اما مشاغل کاذب بیشتر راکد شدن,طلا اومد پایین و ثابت موند,دلار همینطور,مسکن هم آمارشو تو این دو روز دادند,اردیبهشت امسال درصد جزیی افزایش معاملات در تهران نسبت به پارسال داشتیم ,و در کل کشور نه!!!!!! همه ایران که تهران یا ۴ تا شهر بزرگ نیست که,برایند کلی مهمه,الان هر فایلی بخری,ممکنه زیر اون هم بیاد!!!! پس دلالی ملک هم رونق سابق رو نداره,اینا که کار نیست,ارزش افزوده نیست!!!!!!! میخوان ملک راه بیفته اولا قیمتها واقعی بشه,قیمت زمین به ساخت در ایران نسبت به بسیاری از کشورها بالاست,این آماریه که خودشون میدن,قیمت منطقی بشه و با تسهیلات ارزان,و با سازنده های بزرگ و شرکتهای انبوه ساز,ببینن چه میشود همین مسکن, به این میگن رونق و آبادانی ایران,هر ایرانی لایق داشتن یه خونه خوب و مجهز با امکانات کافیست,راهش اینه,مثل تمام ممالک درستو حسابی,حالا ۴ تا دلال یا بساز بفروش که آشغال رو به جای مصالح میچپونن بخورد همین زمین گران!!!! بیان بگن رکوده و گرانش کنین تا کار راه بیقته!!!! اکثر ملاکان الان اینو میگن,یکی از نشانه های عدم حس ملی در افراد در همینجا مشخصه,کاری به سیاست و این دولت و اون دولت ندارم,اما اینو میدونم ملاکان و شرکتها و موسسات که اکثر سرمایشون در ملک هست ,بدجوری با این سیاست ثبات قیمتی و کاهش حباب مخالفا ,همین الانم که میگن گرانی باید باشه تا راه بیفته,حباب قیمت داریم!!!!! آپارتمانی که متری ۶۰۰ هزار تومن بود ده سال پیش,شده ۶ میلیون!!!!!!!!!! پایه پولی مملکت تکون خورده,اونم اساسی,کی میخواد جلوش گرفته شه؟؟؟؟؟؟؟تا کجا میخواد پیش بره؟ مسکنو باید حرفه ایها بسازن,شرکتهای انبوه ساز با متد جدید و مهندسی ساز,نه یکی که الفبای کار رونمی دونه و یا نمیخواد یاد بگیره,باور کنید,توهمین زمین گرانی که گفتم,و همین آپارتمان گرانی که ساخته میشود,گاهی,چنان مصالح سطح پایین و نقشه افتضاحی به کار میبرند و آنرا حیف میکنند که گفتن ندارد!!!!!! نقشه قابل دیدن است,اما آیا کسی که چند صد میلیون پول بابت یک واحد آپارتمان میدهد,حق ندارد از مصالح خوب بهره ببرد,مردم با دیدن یک نما و چند هالوژن ,از فوق العاده بودن ملک مورد نظر حرف میزنند ,در حالی که از لحاظ مهندسی ضعیف و گاهی صفراست!!!!!!! حالا این شخصی که اصول اولیه ساخت را نمیداند,ناراحت رکود است!!!!!! کار باید حرفه ای شود.
ساخت و ساز باید دست حرفه ای ها باشه .
منم موافقم
ولی تا وقتی که یه تشکیلات حرفه ای جلوی سازنده های احمق و زیاده خواه رو نگیره این هدف محقق نمیشه .
این مجموعه بازدارنده هیچوقت نمیتونه دولت باشه ! چون فساد شهرداری ها و سازمان **** مهندسی اجاره نمیده قوانین اجرا بشن .
تنها راه حل اینه که گروه های حرفه ای و اینکاره با هم باشن و جلوی ورود افراد غریبه رو بگیرن . منظورم مافیاست . همچین مجموعه ای هیچوقت آلوده نمیشه و فساد براش معنی نداره .
مشکل اینجاست که هیچ کشوری اجازه شکل گیری و رشد مافیا رو نمیده . به خصوص ایران که هیچوقت یه تشکیلات درست کار شکل نگرفته که به مردم خدمت بکنه . همشون دنبال سود خودشونن نه مردم و سر و سامون بخشیدن به بعضی از بازارها .
اما قطعا در آینده همچین سازمانی شکل میگیره و این کار رو انجام میده
تا اون موقع هم باید ساخت و ساز بی کیفیت رو مردم تحمل بکنن :D
خودمون از نزدیک شاهد کثافت کاری سازنده های همکار بودیم . همسایمون ساخت و کلا فروخت ولی ما هنوز واحد خالی داریم ! چرا ؟ چون اون آشغال ساخت و ما با کیفیت ولی اون ارزون تر و ما گرون تر . مردم احمق هم قیمت ها و ظاهر ملک رو نیگا میکنن و تصمیم گیری رو انجام میدن !:general602:

خوب گور بابای همه اونایی که رفتن ملک اون مرتیکه پشت کوهی رو گرفتن . بزار 5 طبقه رو سرشون خراب شه و 10 خونواده با هم بمیرن !;)
خودشون وقتی نمیفهمن کیفیت و قیمت با هم نسبت مستقیم دارن , به ما ربطی نداره .

اگه مردم بخوان همین مسیرو ادامه بدن ما هم مجبوریم همین کارو بکنیم !
مقصر خود مردمن ...
یه سریا با مواد میمیرن . یه سری ها با اسلحه , بعضیا با خودرو و بعضیا هم با ملک . پول همه اینا هم شبیه همن . حداقل در ظاهر ... !!

وقتی یه حروم زاده تو اتوبان لایی میکشه , مث گاو میپیچه جلوت , انتظار باید داشت که جسد این حیوون رو در آینده از لای آهن پاره بیرون بکشن ! فقط خدا کنه به یکی دیگه ضرر نرسونن . خودشون مهم نیستن .

داستان خیلی پیچیده تر از این حرفاست . هر بلایی سر مردم میاد از خودشون .

کم آبی !
همیشه میگن . ولی همین الآن یه اسکول شیلنگو برداشته یا داره کوچه میشوره یا ماشین ! وقتیم تو چشاش زل میزنی , اینقدر پرو هستش که مث گاو تو چشات نیگا میکنه انگار بهش بدهکاری :D

خوب اگه اون شیر رو نمیبنده , منم نمیبندم !:)
آب نیست ؟ به درک :D چند سال دیگه خشک سالیه ؟ به درک :D چند سال دیگه باید بزنیم تو سرمون ؟ باشه با هم میزنیم :p

انسانیت تو جامعه مرده . نه فقط تو ایران , همه جای دنیا .
همین و بس .

غیرت ملی ؟
بعد از جنگ از بین رفت ...
هممون به قول " هیچکس " تو جنگل آسفالت زندگی میکنیم . باید بوخوریم تا خووورده نشیم :general606::general605::general112:
داستان اینه ...
پس نباید به مشکلات جامعه خرده بگیریم ...:(

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
گیشا 7 میلیون خ سوسن زمستان پارسال پیش خرید شده توسط یکی از آشنایان
الان متراژای مشابه زیر 7.5 الی 8.5 میلیون پیدا نمیشه (60 الی 90 متر) نوساز
مسکن اونجا هم همچنان اعتقاد داشت رکود هست و هنوز هیچ نشانه ای از رونق اتفاق نیفتاده
البته همه اتفاق نظر دارند توی این 2 سال ملکی ساخته نشده و بعدز رونق (که زمانش هنوز هم مشخص نیست) چه اتفاقی خواهد افتاد

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
دوستان یه سر به سایت دیوار بزنن,مرتب فایل میاد, قیمت ها رو میتونن مقایسه کنن,البته اینا قیمت پایه هست و بدون تخفیف سر قرار,خونه های قدیمی تر و بدون پارکینگ و آسانسور به نظر خود من از دو سال پیشم اومده پایین تر!!!!!! مصرف کننده ها دقت کنند,بیخود پول زیاد ندن,به جای یه وام ۵۰ میلیونی با اقساط ویران کننده,سعی کنند به قیمت بخرن,لا اقل اگر توان خرید ملک فول ونوساز ندارن,بیخودی زیر بار وام تا جایی که میشه نرن و یا حداقل وام میگیرن نوساز تر و متراژ بیشتر بخرن,مورد دیدم مشتری ۵۰میلیون یه آپارتمان گرونتر خرید و ۵۰ تومنم وام گرفت!!!!!!!!!!! واقعا متاسف شدم,اما چه میشد کرد!!! وام خوبه,اما برای ملک ارزنده و یا به قیمت.

بالا