برگزیده های پرشین تولز

سوال از شما، پاسخ از ما - رفع مشکلات کامپیوتری

diordior

مدیر بازارچه صوتی وتصویری*فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432
دوستان یک مشکل که احتمالا ویروسی باشه دارم

یک پوشه روی هارد اکسترنال دارم که تبدیل شده به یک فایل با 0 kb حجم
فایل هم فرمت نداره و روش کلیک کنی open with میده
مثل ویروس new folder هم نیست که فایل اصلی مخفی بشه یا شورت کات ایجاد بشه.به هیچ طریقی نمیشه پوشه اصلی رو پیدا کرد .محتویات پوشه های found رو گشتم
یک سری فایل ها داخل اونهاس ولی یک سری هم نیست
راه کاری ندارید ؟

Last edited:

yasfile

Registered User
لایک‌ها
78
دوستان یک مشکل که احتمالا ویروسی باشه دارم

یک پوشه روی هارد اکسترنال دارم که تبدیل شده به یک فایل با 0 kb حجم
فایل هم فرمت نداره و روش کلیک کنی open with میده
مثل ویروس new folder هم نیست که فایل اصلی مخفی بشه یا شورت کات ایجاد بشه
راه کاری ندارید ؟
دقیقا منم مشابه همین مشکل برام پیش اومده ، با این تفاوت که دوتا پوشه روی هارد اکسترنال حجمشون 0 شده ، اما به هیچ وجه حذف نمیشن
بقیه ی پوشه ها حذف میشه بغیر از همون دوتا پوشه

مهراز

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام دوستان من یه دیسک سی دی دارم که حاوی اسناد و مدارک مهمی هست برام حالا متاسفانه بعد 4 سال به این اسناد احتیاج پیدا کردم هیچ دستگاهی این دیسک سی دی رو نمیخونه نمیدونم فاسد شده یا چی داخل یه پاکت چهار سال مونده بود دوستان لطفا اگر راه حلی دارید بفرمایید مچکرم.

مهراز

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
دوستان لطفا راهنمایی کند که حداقل کجا مراجعه کنم برای حل این مشکل

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,449
سلام دوستان من یه دیسک سی دی دارم که حاوی اسناد و مدارک مهمی هست برام حالا متاسفانه بعد 4 سال به این اسناد احتیاج پیدا کردم هیچ دستگاهی این دیسک سی دی رو نمیخونه نمیدونم فاسد شده یا چی داخل یه پاکت چهار سال مونده بود دوستان لطفا اگر راه حلی دارید بفرمایید مچکرم.
نرم افزار هایی هست که بدسکتور ها رو رد میکنند و تا حدودی اطلاعات سالم رو میتونید کپی کنید مثل الکل 120 ولی مهم تر از اون سی دی یا دی وی دی رامی هست که سی دی رو میخونه
حتما باید لنز نو و با کیفیت داشته باشه ، الان اکثر دستگاه ها چون استفاده از سی دی و دی وی دی کم شده قدیمی هستند و لنزشون خسته است
پیشنهاد میکنم ببرید خدمات کامپیوتری هایی که دستگاه زیاد دارند و چک کنند شاید یکی از دستگاهاشون تونست سی دی رو باز کنه

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
اگه دستگاه سی دی خوان دی وی دی خوان سالمه و بازم نمیخونه ولی اطلاعات خیلی حساسه ببرین مراکز تخصصی بازیابی اطلاعات

مهراز

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اگه دستگاه سی دی خوان دی وی دی خوان سالمه و بازم نمیخونه ولی اطلاعات خیلی حساسه ببرین مراکز تخصصی بازیابی اطلاعات
متاسفانه جایی رو سراغ ندارم لطفا شما جایی رو معرفی کنید خیلی اطلاعات مهم و حساسی هستش

مهراز

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
نرم افزار هایی هست که بدسکتور ها رو رد میکنند و تا حدودی اطلاعات سالم رو میتونید کپی کنید مثل الکل 120 ولی مهم تر از اون سی دی یا دی وی دی رامی هست که سی دی رو میخونه
حتما باید لنز نو و با کیفیت داشته باشه ، الان اکثر دستگاه ها چون استفاده از سی دی و دی وی دی کم شده قدیمی هستند و لنزشون خسته است
پیشنهاد میکنم ببرید خدمات کامپیوتری هایی که دستگاه زیاد دارند و چک کنند شاید یکی از دستگاهاشون تونست سی دی رو باز کنه
امکانش هست دیسک فاسد شده باشه؟

kia110

Registered User
لایک‌ها
607
بله ممکنه دیسک فاسد بشه بر اثر وضعیت دما و رطوبت و مهمتر، کیفیت متریال خود دیسک..البته از ظاهرش تا اندازه ای میشه فهمید فاسد شده یا نه..یه احتمال دیگه بنظرم فشار و از تراز خارج شدن صفحه هست.
دوستان هم اشاره کردن،اگه خش قابل توجه داره میشه خش گیری کرد و اینکه ممکنه سی دی یا دی وی دی درایو خاصی براحتی لودش کنه پس روی چندین سیستم و با چندین درایو تست کنید شاید یکیشون لود کرد و تونستین اطلاعات رو انتقال بدین.

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,449
اگه فاسد شده باشه از ظاهرش مشخصه معمولا لکه هایی روش میوفته که از هر دو طرف مشخصه
من دی وی دی دارم برا 14 سال پیش مثل آب خوردن میاد بالا چون تو کاور ضد خش بوده و رطوبت نگرفته

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
بعضی سی دی ها رو فقط درایور های قدیمی سرعت پایین میخونن. درایورهای زمان پورت ide. با یه درایور قدیمی تست کنید شاید خوند. شما با dvd rom خوندید یا با cd rom؟

مهراز

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
بله ممکنه دیسک فاسد بشه بر اثر وضعیت دما و رطوبت و مهمتر، کیفیت متریال خود دیسک..البته از ظاهرش تا اندازه ای میشه فهمید فاسد شده یا نه..یه احتمال دیگه بنظرم فشار و از تراز خارج شدن صفحه هست.
دوستان هم اشاره کردن،اگه خش قابل توجه داره میشه خش گیری کرد و اینکه ممکنه سی دی یا دی وی دی درایو خاصی براحتی لودش کنه پس روی چندین سیستم و با چندین درایو تست کنید شاید یکیشون لود کرد و تونستین اطلاعات رو انتقال بدین.
اگر فاسد شده باشه امکانش هست برگرده؟

kia110

Registered User
لایک‌ها
607
اگر فاسد شده باشه امکانش هست برگرده؟
خیر متاسفانه،مخصوصا اگه قسمتی که اطلاعات رایت شده باشه..ولی همونطور که دوستمون هم گفتن ظاهرش معمولا گویا هست

مهراز

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
بعضی سی دی ها رو فقط درایور های قدیمی سرعت پایین میخونن. درایورهای زمان پورت ide. با یه درایور قدیمی تست کنید شاید خوند. شما با dvd rom خوندید یا با cd rom؟
هم با دی وی دی رام و سی دی رام و چندین دستگاه و سیستم دیگه امتحان کردم ولی متاسفانه هیچی نشون نداد

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
هم با دی وی دی رام و سی دی رام و چندین دستگاه و سیستم دیگه امتحان کردم ولی متاسفانه هیچی نشون نداد
اگر سی دی مدام میچرخه و اصلا شناخته نمیشه تقریبا میشه گفت کاری نمیشه کرد مگر اینکه یه درایور پیدا بشه بخونه.
تکنیک خمیردندونو امتحان کردید؟ اندازه یه نخود خمیردندون بمالید روی سی دی و با یه دستمال خیلی نرم و بدون پرز مالشش بدید تا پاک بشه.

این دوتا نرم افزارم میگن بد نیست (شاید با پلیترشکن باز بشه سایتاشون):

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,449
روی یه سطح صاف بذاریدش و ببینید کامل تراز هست یا نه

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
در نهایت مراکز بازیابی اطلاعات ببرین
با سرچ تو نت اگه تهران هستین کمکتون میکنن

بالا