برگزیده های پرشین تولز

شـــــطرنج

mojtabahbk

Registered User
لایک‌ها
75
حالا باید چیکار کنیم
منم یه زمانی شطرنج باز قهاری بودم یادش بخیر الان دیگه بازی نمیکنم ینی حریف پیدا نمیشه:D

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
[h=2][/h]
وقتی افراد سال‌های طولانی شطرنج بازی می‌کنند، قسمت‌هایی از مغزشان با هم مرتبط می‌شود تا بتوانند به طور خودکار وضعیت بازی را با نگاه به صفحه شطرنج تشخیص بدهند و به طور شهودی حرکت بعدی را انتخاب کنند. به طور کل می توان بازیکنان شطرنج را به دو دسته تقسیم کرد: حرفه ای ها و آماتورها. تفاوت بین آن ها هم یک ریشه اصلی دارد: تمرین و تجربه طی زمانی طولانی. اما این تمرین و تجربه چه تاثیری دارد که از یک آماتور، یک فرد حرفه ای می سازد؟ محققین جواب این سوال را به تازگی پیدا کرده اند. آن ها می گویند حرفه ای ها طی سال ها تمرین به مغزشان یاد می دهند که به نحوی متفاوت عمل کند. محققین ژاپنی با تصویربرداری ام.آر.آی از مغز بازیکنان حرفه ای و آماتور بازی شاگی (که همان شطرنج ژاپنی ها است)، فعالیت مغزی آن ها را در برابر الگوهای مختلف چیدمان صفحه شاگی بررسی کردند. آن ها از افراد می خواستند که در برابر هر چیدمان، به حرکت بعدی خود عمیقا فکر کنند. نتایج این مطالعه نشان داد که وقتی افراد حرفه ای به صفحه بازی نگاه می کنند، مناطقی از لوب آهیانه مغزشان که با تصاویر دیداری و حافظه اپیزودیک مرتبط است، فعال می شود. همچنین وقتی این افراد تحت فشار قرار می گرفتند تا حرکت بعدی بازی را سریع انتخاب کنند، منطقه دیگری از مغزشان به نام هسته دمی فعال می شود. هسته دمی قسمتی از مغز است که با فعالیت های معطوف به هدف فرد ارتباط دارد. به گفته محققین، در مغز بازیکنان آماتور شطرنج چنین الگوی فعالیتی دیده نمی شود. آن ها بر این باورند که افرادی که سال ها شطرنج بازی می کنند، مداری را بین این دو قسمت از مغز خود تکمیل می کنند که به آن ها کمک می کند به سرعت حالت بازی را تشخیص بدهند و گام بعدی را انتخاب کنند. در واقع با این تغییر در فعالیت مغزی، آن ها می توانند به نحوی شهودی، هدف گرایانه و البته با استفاده از روش تشخیص الگو، با سرعتی بالاتر و بدون نیاز به هیچ جستجوی هشیارانه ای در مغز، بازی کنند. در واقع این شهود نتیجه سال ها تمرین آن ها است و ربطی به الهام شدن ندارد که پدیده ای غیرقابل پیش بینی و بسیار نادر است. بدین ترتیب، وقتی یک بازیکن حرفه ای به صفحه شطرنج نگاه میکند، قسمت هایی از مغزش با هم مرتبط می شوند تا به طور خودکار وضعیت بازی را شناسایی کند و باز هم به طور خودکار، حرکت بعدی را انتخاب کند. متاسفانه اگر شما هم از افراد آماتور در بازی شطرنج هستید، چنین رابطه ای در مغزتان وجود ندارد، دست کم نه تا زمانی طولانی!

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
حالا باید چیکار کنیم
منم یه زمانی شطرنج باز قهاری بودم یادش بخیر الان دیگه بازی نمیکنم ینی حریف پیدا نمیشه:D

: دی
من که نوشتم ، در مورد گشایش ها بنویس ؛ نرم افزار معرفی کن ؛ مقاله بزار
کل این تاپیک دنیای شطرنجه ..

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
شطرنج منم هستم :D...

Help3r

Registered User
لایک‌ها
36
یادش بخیر ....https://www.chesscube.com/play/app

تا ریتینگ 2300 هم رفتم .. یه 6 ماهی میشه بازی نکردم ... ولی جدا معتاد کنندس شدید ..

کسی از شما اونجا هست ؟!

خوراک من bullet بود ... یعنی یک دقیقه و 1+10

با ایرانی ها بازی نمیکردم چون اکثرا cheater بودن

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
2 تا مقام سومی در سطح شهرستان های استان تهران و همچنین انتخابی برای مسابقات کشوری وقتی که 2 3 دبیرستان بودم.

پیش بیاد همیجوری با فامیل یه دست بزنیم ولی یه مدت معتاد شدید بودم تو Yahoo Chess

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
من uchess.com بازی می کنم کسی از اینجا در اونجا هست؟

Amoo Navid

Registered User
لایک‌ها
27,114
chessfriends.com اگر ثبت نام کنی بهت ریتینگ میده خیلی باحاله
gameknot.com
fa.lichess.org

VEET

Registered User
لایک‌ها
287
بنده با سه حرکت همه رو مات میکنم:D

3dwin

Registered User
لایک‌ها
438
برای اینکه اسپم نشه ...
من قدیما شدیدا عاشق شطرنج بودم . اما همیشه داداشم در کمترین زمان ممکن ماتم میکرد . دلیلش هم این بود که چون یکبار باختم میخواستم تلافی کنم و بدون اینکه فکرم رو به طور کامل به کار بندازم ، هر چی حرکت تهاجمی بلد بودم رو میکردم .
10 دقیقه نمیشد تموم سربازهام رو از دست میدادم . مهمترین مهره !
اما با باقی افراد که بازی می کردم اکثرا میبردم .
الان مغزم ظرفیتش پر شده ، کلی شماره تلفن و اسم و خاطره و ات و آشغال گند زده بهش . دیگه نمیتونم بازی کنم :(

Amoo Navid

Registered User
لایک‌ها
27,114
برای اینکه اسپم نشه ...
من قدیما شدیدا عاشق شطرنج بودم . اما همیشه داداشم در کمترین زمان ممکن ماتم میکرد . دلیلش هم این بود که چون یکبار باختم میخواستم تلافی کنم و بدون اینکه فکرم رو به طور کامل به کار بندازم ، هر چی حرکت تهاجمی بلد بودم رو میکردم .
10 دقیقه نمیشد تموم سربازهام رو از دست میدادم . مهمترین مهره !
اما با باقی افراد که بازی می کردم اکثرا میبردم .
الان مغزم ظرفیتش پر شده ، کلی شماره تلفن و اسم و خاطره و ات و آشغال گند زده بهش . دیگه نمیتونم بازی کنم :(

مگه میشه مغز آدم پر بشه
میدونستی انیشتین از یک چهارم ظرفیت مغزش در طول زندگی استفاده کرد

3dwin

Registered User
لایک‌ها
438
مگه میشه مغز آدم پر بشه
میدونستی انیشتین از یک چهارم ظرفیت مغزش در طول زندگی استفاده کرد

پر که نه ، اما ذهنم درگیره . نمیتونم مثل گذشته روی هر چیزی تمرکز کنم .

تسلا

Registered User
لایک‌ها
943
از اونایی که ذهنشون هنوز خالیه،تقاضا میشه با هم بازی کنیم.نتیجه رو هم همینجا اعلام میکنیم.

MSS240

Registered User
لایک‌ها
28

patteerr2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
84
ما هر وقت میریم قهوه خونه حداقل 7 گیم با دوستم بازی میکنیم . انقدر حال میده . همیشه هم من می بردم ولی الان خیلی غدر شده و خیلی سخت شده بازی کردن باهاش . ..

بالا