برگزیده های پرشین تولز

عسل خالص و طبیعی هزارگیاه (4 سال سابقه مثبت)

amirb55

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
سلام
خوشحالم که خوشتان آمده ...
نوش جان.

دوستان دیگر هم در صورت تمایل به خرید زودتر سفارش خود را اعلام کنند لطفا !
کار امروز را به فردا نیاندازید

mikel jaskon

Registered User
لایک‌ها
162
سلام
آقا من یک کیلو میخوام ولی اگر ممکنه هزینه ارسال رایگان حساب کنید.
من یک آدرس توی خیابان طوس دارم که اگر بهتون نزدیکه بگید اونجا تحویل بدن و پولشو بگیرن...
لطفا" پ خ پاسخ بدین اگر شدنی هست... من تهران نیستم...

amirb55

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
سلام
آقا من یک کیلو میخوام ولی اگر ممکنه هزینه ارسال رایگان حساب کنید.
من یک آدرس توی خیابان طوس دارم که اگر بهتون نزدیکه بگید اونجا تحویل بدن و پولشو بگیرن...
لطفا" پ خ پاسخ بدین اگر شدنی هست... من تهران نیستم...

پ خ ارسال شد

ajorlu

Registered User
لایک‌ها
24
سلام
خوشحالم که خوشتان آمده ...
نوش جان.

دوستان دیگر هم در صورت تمایل به خرید زودتر سفارش خود را اعلام کنند لطفا !
کار امروز را به فردا نیاندازید

سلام

یک ساعت پیش صبحونه خورم جاتون خالی

عسل امسال هم مثل پارسال عالی بود

جناب حاتمی دستتون درد نکنه من هم توصیه میکنم

اگر دنبال عسل طبیعی هستید عسل هزار گیاه رو بگیرید

amirb55

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
سلام

یک ساعت پیش صبحونه خورم جاتون خالی

عسل امسال هم مثل پارسال عالی بود

جناب حاتمی دستتون درد نکنه من هم توصیه میکنم

اگر دنبال عسل طبیعی هستید عسل هزار گیاه رو بگیرید
نوش جان ، گوارای وجود.... دست شما هم خوش!

:
:
دو کیلو هم برای آقای تیموری (mikeljakson) ارسال شد​
:
:

919

Registered User
لایک‌ها
3
تاپیک دوستمون بالا بیادش :)
لطفا شماره حسا و مشخصات را در پیغام خصوصی بفرمایید

با تشکر

gba

Registered User
لایک‌ها
25
قربان من خریدار نیستم (کلا از عسل خوشم نمیاد) ولی ممنون میشم این سوال منو جواب بدید
این عسل های طبیعی مثل آویشن و یونجه و ... طعمشون از خوده عسله یا به صورت مصنوعی به عسل اضافه میشه (مخصوصا سوالم در مورد آویشن هست)

amirb55

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
قربان من خریدار نیستم (کلا از عسل خوشم نمیاد) ولی ممنون میشم این سوال منو جواب بدید
این عسل های طبیعی مثل آویشن و یونجه و ... طعمشون از خوده عسله یا به صورت مصنوعی به عسل اضافه میشه (مخصوصا سوالم در مورد آویشن هست)
سلام به شما و بقیه دوستان
1- اینکه خریدار نیستید اصلا اشکالی ندارد! خیلی های دیگه هم خریدار نیستند!
2- در مورد اینکه خوشتون نمیاد خوب نیست ! عسل خوراکی خوب و خوش مزه ای است که فواید بسیار دارد.
3-اما جواب سوال شما ... همچنان که میدانید عسل از شهد گلها تهیه میشود و عطر و رنگ عسل به این گلها وابسته است.اگر در منطقه ای گلی خاص بطور واضحی زیاد باشد مثلا در جایی که باغهای سیب باشد در فصل شکوفه کردن درختان سیب بیشترین شهدی که به کندو می آید از شکوفه سیب است و بنابراین رنگ و بوی عسل را تخت تاثیر قرار میدهد و ترکیب مواد تشکیل دهنده تغییر میکند (البته درصد آنها زیاد و کم میشود) و بر همین اساس ممکن است کسی که کندوهایش در باغ سیب باشد بگوید عسل سیب دارم ! یا در منطقه ای که آویشن زیاد باشد بیشترین شهد از گلهای آویشن میآید و میگویند عسل آویشن است .
البته این بحث تا زمانی بود که اسانس ها در بازار نبودند! الان با آمدن اسانسها بیشتر از این اسانسها به عسل افزوده میشود و میگویند عسل مثلا آویشن داریم. (دوغ با طمع موسیر یا نعنا خریدی تا حالا)
دقت کنید در این حالت اسانس میتوانید به عسل طبیعی یا تقلبی افزوده شود در صورتیکه به عسل طبیعی افزوده شود شما عسل طبیعی میخورید که طعم دار شده است و احتمالا خاصیت آن ماده هم به عسل افزوده شده (اگر قبول داشته باشید اسانس خاصیت ماده اصلی را دارد) و فقط مشکلی که هست این است که عسل واقعا از شهد گل مربوطه نیست. و اگر به عسل تقلبی افزوده شود که ....!

جانم ؟! کمک به آپ شدن میکنید!؟ مرسی

amirb55

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
قندها و آب
عسل یک محلول قندی فوق اشباع با حدود ۳۸٫۵% فروکتوز و ۳۱% گلوکز و۱۷٫۱% آب است. میزان قندهای دی، تری و الیگوساکارید نسبت به منوساکاریدها یا قندهای ساده عسل ناچیز است.

مواد گیاهی یا فیتوکمیکال ها

وجود برخی از مواد گیاهی در عسل باعث تقویت فعالیت های حیاتی بدن می شود. بخش اصلی این مواد گیاهی را آنتی اکسیدان ها تشکیل داده که در بدن واکنش هایی را که باعث تخریب بافت ها می شوند، کاهش می دهند.

آنزیم ها

عسل حاوی تعدادی آنزیم از جمله گلوکز اکسیداز، انورتاز، دیاستاز (آمیلاز)، کاتالاز و اسید فسفاتاز می باشد.

۱٫گلوکز اکسیداز:

این آنزیم توسط زنبورها به شهد اضافه می شود، وجود این آنزیم در عسل، گلوکز را تبدیل به گلوکولاکتون، اسید گلوکونیک و پراکسید هیدروژن می نماید.

۲٫انورتاز:

این آنزیم نیز توسط زنبورها به شهد اضافه می شود و ساکاروز را به فروکتوز و گلوکز تجزیه می کند. فعالیت انورتاز در عسل تداوم دارد، با این وجود درجه حرارت بالا ممکن است آن را غیر فعال سازد.

۳٫دیاستاز (آمیلاز):

این آنزیم زنجیره های نشاسته را به دکسترین و مالتوز تبدیل می نماید. دیاستاز در هنگام عمل آوری شهد توسط زنبورها به شهد اضافه می شود. میزان دیاستاز عسل بر حسب نوع گل تفاوت دارد. نگهداری طولانی عسل و حرارت بالا منجر به بی اثر شدن این آنزیم می شود. محققین معتقدند که حرارت ۸۵ درجه در مدت ۵ دقیقه دیاستاز را در عسل غیر فعال ساخته و همچنین PH نامناسب همانند اضافه کردن مواد اسیدی یا بازی به عسل، فعالیت این آنزیم را کاهش می دهد.

۴٫کاتالاز:

این آنزیم به میزان محدود در عسل وجود دارد و پراکسید هیدروژن را به اکسیژن و آب تبدیل می کند. >

اسیدهای آمینه:

طیف وسیعی از اسیدهای آمینه یعنی حدود ۱۸ اسید آمینه ضروری و غیر ضروری در عسل وجود دارد، که بستگی به منشأ شهد یا نوع گل دارد. پرولین اسید آمینه اصلی عسل و لیزین در مرحله دوم قرار دارد. سایر اسید های آمینه فنیل آلانین، تیروزین، اسید گلوتامیک و اسید آسپارتیک می باشند.

اسیدهای آلی (ارگانیک )

اسیدهای آلی کمی طعم ترش را در عسل ایجاد می کنند و در خاصیت ضد باکتریایی عسل دخالت دارند. اسید گلوکونیک به عنوان اسید آلی اصلی عسل می باشد. عسل حاوی اسیدهای آلی متعدد دیگری (مثل: بوتریک – استیک – فرمیک – لاکتیک – سوکسینیک – مالیک – سیتریک – مالئیک – اگزالیک و پیروگلوتامیک) می باشد. به همین دلیل است که برخی از عسل ها طعم تند یا طعم اسیدی دارند. همانند بسیاری دیگر از اجزاء عسل، نوع اسیدهای آلی نیز بر حسب نوع گل تفاوت می کند

Read more: http://www.hezargiah.com/1389/03/ترکیبات-عسل/#ixzz0uHfqHFQI

amirb55

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
دوستانی که تمایل به خرید دارند زودتر سفارش های خود را اعلام نمایند 3 شنبه تا جمعه در دسترس نیستم (احتمالا)

ads.jpg

Last edited:

amirb55

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
یک کیلو هم تقدیم آقای سروش (آیدی 919) شد
با آرزوش سلامتی و بهروزی

نیمه شعبان همگی هم مبارک!

amirb55

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
سلام مجدد به همه دوستان ... من که از 3 شنبه رفته بودم کاسوا! دیروز در عین صحت و سلامت برگشتم و در مجدد در خدمت دوستان هستم ... پ خ ها رو هم جواب دادم

panda_biz

Registered User
لایک‌ها
24
منم دیروز 3 کیلو خریدم.
ممنون...

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
سلام

جناب قیمت هر کیلو چقدر هست ؟

ممنون

KaBuTaR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام . آقا ما یه شهره دیگه هستیم چی ؟

هزینه ی پست ؟

بعد تو راه پست چیز نمیشه ؟

amirb55

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
منم دیروز 3 کیلو خریدم.
ممنون...

سلام به همه دوستان
پس اون 3 کیلو جنت آباد شمالی شما بودید ... فکر کردم از بیرون انجمن بوده!
نوش جان

سلام

جناب قیمت هر کیلو چقدر هست ؟

ممنون
قابل شما را نداره ... هر کیلو 22 تومن سفارش 3 کیلو یا بیشتر هزینه ارسال در تهران با من هست بیشتر از 10 کیلو سفارش بدید 10% هم تخفیف میگیرید!

سلام . آقا ما یه شهره دیگه هستیم چی ؟

هزینه ی پست ؟

بعد تو راه پست چیز نمیشه ؟
اینطور که پرسیدم پست اصلا قبول نمیکنه ... البته میشه یه جورایی فرستاد با پست اما اینطور که من فهمیدم رفتار مناسبی با بسته ها پستی نمیشه و ممکنه در ظرفها باز بشه (نمیشکنه چون پلاستیکی هست)
هزینه محموله 1 کیلو حدود 5 تومن هست!
اما اگر سفارش زیاد باشه میشه با باربری (قطار یا اتوبوس) ارسال کرد.
کدوم شهرستان هستید ؟ (قم یا ساوه را میشه یه کاریش کرد)

_P30_

Registered User
لایک‌ها
89
اینطور که پرسیدم پست اصلا قبول نمیکنه ... البته میشه یه جورایی فرستاد با پست اما اینطور که من فهمیدم رفتار مناسبی با بسته ها پستی نمیشه و ممکنه در ظرفها باز بشه (نمیشکنه چون پلاستیکی هست)
هزینه محموله 1 کیلو حدود 5 تومن هست!
اما اگر سفارش زیاد باشه میشه با باربری (قطار یا اتوبوس) ارسال کرد.
کدوم شهرستان هستید ؟ (قم یا ساوه را میشه یه کاریش کرد)

سلام
میتونید از سرویس تیپاکس استفاده کنید. من تا حالا چند بار بدون مشکل عسل فرستادم. موفق باشید.

..::HESSSAM::..

Registered User
لایک‌ها
16
سلام دوست عزیز
ما تقریبا نزدیک هم هستیم(نیرو هوایی میشینم)
میشه بگید از کجا میشه فهمید عسل شما طبیعی هستش؟
من احتمالا خریدارم

amirb55

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
سلام
میتونید از سرویس تیپاکس استفاده کنید. من تا حالا چند بار بدون مشکل عسل فرستادم. موفق باشید.

سلام
خب تیپاکس هم مثل پست مگه نمیبره ؟ یعنی پرت میکنن اینور و اونو بسته رو !؟
البته ممکنه شما شرایطی فراهم کرده باشید مثلا وکیوم یا ...
اگر اینطور بوده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام دوست عزیز
ما تقریبا نزدیک هم هستیم(نیرو هوایی میشینم)
میشه بگید از کجا میشه فهمید عسل شما طبیعی هستش؟
من احتمالا خریدارم

سلام دوست عزیز
راستش حرفهای زیادی هست برای تشخیص عسل (مثلا به خاک نمیچسبه - از قاشق سرازیر کنی تا آخر میاد پایین - گلو رو میسوزونه - گلو رو نمیسوزونه - طعم گس داره و ....) اما به نظر من اینها اصلا مدارک خوبی نیستند
بهترین و دقیق ترین روش آزمایشگاه هست (البته قبول دارم شاید برای خریدار ره صرفه نباشد)
با این شرایط بهترین روش اطمینان هست
برای دوستی مثل شما که در اینجا با محصول ما آشنا شده به راحتی این اطمینان حاصل میشه (امیدوارم)
در همین فروم افراد مختلفی از من عسل گرفته اند و همه هم راضی بوده اند (خدا رو شکر)
روش رفتاری افراد هم میتواند اطمینان ایجاد کند ... من اگر میخواستم جنس غیر طبیعی به ملت بدهم از پارسال تا امسال فروشم متوقف نمیشد و این همه به خریداران نمیگفتم "عسل ندارم"
الان هم که دارم میگویم عسل دارم ، مقدارش محدود است به زودی تمام میشود در حالیکه اگر بخواهم عسل غیر طبیعی بفروشم که تمام شدنی نیست! چرا که نیاز به گل و اینها ندارد
با این حال هر کس خیر کار خود را بهتر میداند به شخصه امیدوارم و خوشحال میشوم شما هم از ما عسل خریداری نمایید اگر شما هم اعتماد کرد در خدمت شما خواهیم بود
توصیه هم میکنم دوستان 3 کیلو یا بیشتر سفارش دهند که هم تا مدتی عسل داشته باشند هم هزینه ارسال رایگان بشود!
فراموش نکنید ماه رمضان هم در راه است و یکی از بهترین زمانها برای خوردن عسل سحر و افطار است

Last edited:
بالا