برگزیده های پرشین تولز

عصر دايناسور ها

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
ممنون از جوابت وحید جون آخه میدونی من فکر میکنم انقراض دایناسور هایی که 150 میلیون سال روی زمینی که دور اوج دوران فعل و انفعالاتش بوده زندگی کردند نمیتونه به این راحتی ها بوده باشه و اگر شهاب سنگ هم به اون عظمت بوده باید یه ردی ازش باقی مونده باشه شما میدونی نشانه ای از برخورد اون شهاب سنگ رو پیدا کردن یا نه؟

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
ممنون از جوابت وحید جون آخه میدونی من فکر میکنم انقراض دایناسور هایی که 150 میلیون سال روی زمینی که دور اوج دوران فعل و انفعالاتش بوده زندگی کردند نمیتونه به این راحتی ها بوده باشه و اگر شهاب سنگ هم به اون عظمت بوده باید یه ردی ازش باقی مونده باشه شما میدونی نشانه ای از برخورد اون شهاب سنگ رو پیدا کردن یا نه؟
نه محمد جان.درباره محل برخورد اون نمي دونم.:)
حالا كسي چيز بيشتري در مورد انقراض اونا نمي دونه؟
بعد از برخورد شهاب سنگ من گفتم هوا به شدت سرد شده؟من فكر كردم اين ممكنه همون عصر يخبندان باشه.
كسي اگه اطلاعاتي در اين موارد داره اينجا بنويسه:)

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
ولي يه بار يه زمين وسيع رو نشون مي داد كه خيلي گود بود.و مي گفتن كه اينجا جاي شهاب سنگه.چون مطمئن نيستم نمي تونم بگم كه برمي گرده به همون شهاب سنگ زمان دايناسورر ها يا نه.ولي اون محوطه اي كه نشون مي داد خيلي خيلي بزرگ بود.

us lover

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از Annapaquin :
ولي يه بار يه زمين وسيع رو نشون مي داد كه خيلي گود بود.و مي گفتن كه اينجا جاي شهاب سنگه.چون مطمئن نيستم نمي تونم بگم كه برمي گرده به همون شهاب سنگ زمان دايناسورر ها يا نه.ولي اون محوطه اي كه نشون مي داد خيلي خيلي بزرگ بود.
البته تمام اینها فرضیس هیچ کدوم هنوز به اثبات نرسیده ولی همون شهابه از همه قوی تره و اینکه بعد از انقراض دایناسورها این موشهای ریز زیر خاکی بودن که تونستن مسیر تکامل رو طی کنن

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
دايناسورها ان حيوانات عظيم الجثه 65 ميليون سال قبل نابود شدند ولي هنوز علت واقعي اين حادثه مكشوف نگرديده عده اي بر اين باورند كه سرماي شديد عامل ان بوده عده اي برخورد شهاب سنگ را به زمين علت ان مي دانند و عده اي خشكسالي را بهانه قرار ميدهند ولي ايا واقعا علت نابودي انها اين بوده است؟ اخرين دايناسور روي زمين رو ميتوان اركئو پتريكس ناميد كه بعدها تغيير شكل داد و به پرندگان امروزي تبديل شد ديگر جانداران كه تغيير كرده اند عبارتند از: لاك پشتها ميمونها مارمولك ها مارها افتاب پرست ها و...
ايا ميدانيد مخوف ترين موجودات روي زمين كدام جانور است؟ در دوران كنوني اژدهاي كمودور و در دوران ما قبل تاريخ 2 دايناسور به نامهاي : تيرانوزروس و داينو نيكوس دوستاني كه بازي داينو كريسيس 1 رو روي پلي استيشن 1 انجام داده اند با داينو نيكوس اشنايي دارند برادر بزرگتر اين جانور داينو كايروس نام دارد و به دست خوفناك مشهور است چرا كه چنگالهايي به بلندي كارد قصابي داشته است.
دايناسورها همگي خونسرد بودهاند ولي دانشمندان اكنون سنگواره اي را يافته اند كه ثابت كرده 1 نوع دايناسور بر خلاف بقيه خونگرم بوده است به هرحال همگي نابود شدند و علت آن كشف نشد.

منبع:www.forum.p30world.com

us lover

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از Annapaquin :
دايناسورها ان حيوانات عظيم الجثه 65 ميليون سال قبل نابود شدند ولي هنوز علت واقعي اين حادثه مكشوف نگرديده عده اي بر اين باورند كه سرماي شديد عامل ان بوده عده اي برخورد شهاب سنگ را به زمين علت ان مي دانند و عده اي خشكسالي را بهانه قرار ميدهند ولي ايا واقعا علت نابودي انها اين بوده است؟ اخرين دايناسور روي زمين رو ميتوان اركئو پتريكس ناميد كه بعدها تغيير شكل داد و به پرندگان امروزي تبديل شد ديگر جانداران كه تغيير كرده اند عبارتند از: لاك پشتها ميمونها مارمولك ها مارها افتاب پرست ها و...
ايا ميدانيد مخوف ترين موجودات روي زمين كدام جانور است؟ در دوران كنوني اژدهاي كمودور و در دوران ما قبل تاريخ 2 دايناسور به نامهاي : تيرانوزروس و داينو نيكوس دوستاني كه بازي داينو كريسيس 1 رو روي پلي استيشن 1 انجام داده اند با داينو نيكوس اشنايي دارند برادر بزرگتر اين جانور داينو كايروس نام دارد و به دست خوفناك مشهور است چرا كه چنگالهايي به بلندي كارد قصابي داشته است.
دايناسورها همگي خونسرد بودهاند ولي دانشمندان اكنون سنگواره اي را يافته اند كه ثابت كرده 1 نوع دايناسور بر خلاف بقيه خونگرم بوده است به هرحال همگي نابود شدند و علت آن كشف نشد.

البته همونطور که گفتم منشا پیدایش پستانداران موش بوده نه دایناسور!

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
البته همونطور که گفتم منشا پیدایش پستانداران موش بوده نه دایناسور!
ببخشيد منظورتون رو درست متوجه شدم؟
منظورتون اينه كه نهنگ و كوسه و خفاش و ... هم يه روزي موش بودن؟

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
تيرانو زروس

tyrannos.jpg

ملقب به:ركس قد:13 الي 14 متر اندازه دندانها: هركدام 5 سانتيمتر اين دايناسور پادشاه عصر كرتاسه(عصر زمين شناسي سوم) ميباشد و مخوف ترين دايناسور روي كره زمين نام گرفته است چرا كه هيچ جانداري قدرت و توان مقابله با ان را نداشت تي ركس به هيچ كدام از جانداران رحم نميكرد وبراي همين جانداران ان دوره يا درون اب زندگي ميكردند يا زرهي سخت بر پشتشان داشتند ولي امان از زمان تخم گذاري كه مجبور بودند از اب خارج شوند تيرانوزروس ها اغلب به دايناسورها حمله ميكردند و گلويشان را مي دريدند و با دندانهاي محكم خود استخوانهاي قرباني را خرد ميكردند و بعد از خوردن غذا اندكي چرت ميزدند تا غذا هضم شود اين دايناسور ساعد هاي كوچكي داشت كه ذه درد نمي خوردند چرا كه چنگالهاي پاها به اندازه كافي تيز و مقاوم بودن اين دايناسور در حدود 60 ميليون سال پيش از بين رفت و اينك پژوهشگران با استفاده از فسيل اين دايناسور كه در مغولستان يافت شده درباره اين جانور اطلاعات زيادي رو براي ما قرار داده اند

PaTientMan

Registered User
لایک‌ها
2
الان که دقت میکنم, میبینم که معلم ادبیات سال دوم راهنمایی ما چقدر شبیه این تیرانوزورس بوده....
نمره دادنش که شبیه غذاخوردن این جاندار بود....یکمم فکش از این کوچکتر بود....
بخشید....:blush:
نمیخواستم تاپیک رو منحرف کنم....

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
به نقل از Annapaquin :
تيرانو زروس

tyrannos.jpg

ملقب به:ركس قد:13 الي 14 متر اندازه دندانها: هركدام 5 سانتيمتر اين دايناسور پادشاه عصر كرتاسه(عصر زمين شناسي سوم) ميباشد و مخوف ترين دايناسور روي كره زمين نام گرفته است چرا كه هيچ جانداري قدرت و توان مقابله با ان را نداشت تي ركس به هيچ كدام از جانداران رحم نميكرد وبراي همين جانداران ان دوره يا درون اب زندگي ميكردند يا زرهي سخت بر پشتشان داشتند ولي امان از زمان تخم گذاري كه مجبور بودند از اب خارج شوند تيرانوزروس ها اغلب به دايناسورها حمله ميكردند و گلويشان را مي دريدند و با دندانهاي محكم خود استخوانهاي قرباني را خرد ميكردند و بعد از خوردن غذا اندكي چرت ميزدند تا غذا هضم شود اين دايناسور ساعد هاي كوچكي داشت كه ذه درد نمي خوردند چرا كه چنگالهاي پاها به اندازه كافي تيز و مقاوم بودن اين دايناسور در حدود 60 ميليون سال پيش از بين رفت و اينك پژوهشگران با استفاده از فسيل اين دايناسور كه در مغولستان يافت شده درباره اين جانور اطلاعات زيادي رو براي ما قرار داده اند

چند وقت پیش تلویزیون یه برنامه نشون داد که میگفت با تکمیل فسیل تيرانو زروس فهمیدن که ستون فقراتش راست تر بوده و بر طبق محاسباتشون اگر درست بوده باشه تيرانو زروس میتونسته تا 70 کیلومتر در ساعت بدوه و این یعنی خیلی مخوفتر از اونیکه تا حالا فکر میکردن

us lover

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از Annapaquin :
ببخشيد منظورتون رو درست متوجه شدم؟
منظورتون اينه كه نهنگ و كوسه و خفاش و ... هم يه روزي موش بودن؟

اولا که: کوسه از کی تا حالا جزو پستانداران شده و ما نمیدونستیمم!
ثانیا : در صورت وجود ابر گردو خاک در اطراف زمین و در نتیجه کاهش دمای زمین و پس از اون از بین رفتن قسمت زیادی از پوششهای گیاهی احتمال اینکه موجودات خاصی بتونن این شرایط رو تحمل کنن زیاده و چی بهتر از جونورای زیر خاکی با فرم تغذیه خاص!
ثالثا اگه لازمه فرضیه رو هم تعریف کنم؟ وبگم که ممکنه 100 نوع فرضیه در این مورد وجود داشته باشه اما هنوز شواهد برای اثبات کافی نیست

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
اولا که: کوسه از کی تا حالا جزو پستانداران شده و ما نمیدونستیمم!
ثانیا : در صورت وجود ابر گردو خاک در اطراف زمین و در نتیجه کاهش دمای زمین و پس از اون از بین رفتن قسمت زیادی از پوششهای گیاهی احتمال اینکه موجودات خاصی بتونن این شرایط رو تحمل کنن زیاده و چی بهتر از جونورای زیر خاکی با فرم تغذیه خاص!
ثالثا اگه لازمه فرضیه رو هم تعریف کنم؟ وبگم که ممکنه 100 نوع فرضیه در این مورد وجود داشته باشه اما هنوز شواهد برای اثبات کافی نیست
من اينا رو نمي دونم ولي چيزي كه شنيدم اين بوده كه حيوانات امروزي تكامل يافته حيوانات زمان دايناسورها هستن.
مثلا موش چه جوري تبديل مي شه به فيل؟؟؟

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
من اينا رو نمي دونم ولي چيزي كه شنيدم اين بوده كه حيوانات امروزي تكامل يافته حيوانات زمان دايناسورها هستن.
مثلا موش چه جوري تبديل مي شه به فيل؟؟؟
يه چيزي.
اين هايي رو كه مي گم رو به عنوان سوال مي پرسم.
فكر نكنيد كه خودم خيلي مي دونم و دارم ازتون ايراد مي گيرم:)

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
خیلی خوب ، عالیه ،
همینطور ادامه بدید تا بعد از اینکه در مورد موضوع « عصر دایناسورها » اقناع شدیم ،
من بحث جدیدی در این باره دارم که مطرح بکنم .

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
در مورد موش هم بگویم که من نمیدانم که جد اعلای پستانداران موش هست یا چه حیوان دیگری ؛
ولی این را میدانم که در بین پستانداران ، شبیه ترین آنها به انسان در دوران جنینی ،
همین جناب موش می باشد .
33.gif

البته قصد ندارم تاپیک منحرف بشه ها .
21.gif

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
به نقل از mynobar :
در مورد موش هم بگویم که من نمیدانم که جد اعلای پستانداران موش هست یا چه حیوان دیگری ؛
ولی این را میدانم که در بین پستانداران ، شبیه ترین آنها به انسان در دوران جنینی ،
همین جناب موش می باشد .
33.gif

البته قصد ندارم تاپیک منحرف بشه ها .
21.gif
منم قصد انحراف تاپیکو ندارم اما حالا که بحثش شد توی یکی از جزایر اقیانوسیه که فرانسویها برای چند سال آزمایشات بمب هسته ای رو توش انجام میدادن با اینکه به خاطر آلودگی فوقالعاده بالا رادیو اکتیو تا چند هزار سال عملا امکان زندگی حیوانات روش وجود نداره یک نمونه موش اونجا زندگی میکنه که بدنش سرشار از آلودگی رادیو اکتیوه ولی هیچ مشکلی نداره
با این حساب بعید نیست جد همه پستاندارها بوده باشه

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
منم قصد انحراف تاپیکو ندارم اما حالا که بحثش شد توی یکی از جزایر اقیانوسیه که فرانسویها برای چند سال آزمایشات بمب هسته ای رو توش انجام میدادن با اینکه به خاطر آلودگی فوقالعاده بالا رادیو اکتیو تا چند هزار سال عملا امکان زندگی حیوانات روش وجود نداره یک نمونه موش اونجا زندگی میکنه که بدنش سرشار از آلودگی رادیو اکتیوه ولی هیچ مشکلی نداره
با این حساب بعید نیست جد همه پستاندارها بوده باشه
آخه تكامل ژنتيكي تا چه حد؟
موش چه جوري مي تونه فيل بشه؟
24.gif

خب پس اگه تكامل پيدا كرده پس چرا هنوز موش وجود داره؟
البته همونطور كه اشاره شد هرچي هم مطلب علمي در اين زمينه ارائه بديم همش در حد نظريه هست.

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
استگوساروس STEGOSAURUS :

stegosau.jpg

استگوساروس ( مارمولك پوشيده ) دايناسور دوره ژوراسيك كه بين 156 تا 140 ميليون سال قبل مي زيسته است و نوع بالغ آن به طول 8-9 متر و به بلندي 75/2 متر و به وزن 3100 كيلوگرم با مغز بسيار كوچك بوده است . مغز كوچك او فقط به اندازه يك گردو بوده است (70 گرم ) كه او را دايناسوري كودن معرفي مي نمايد.

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
تا اونجايي كه يادمه فكر كنم همين استگوساروس بود كه وقتي تيرانازوروس مي خواست بهش حمله كنه با دمش از خودش دفاع مي كرد.

us lover

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از Annapaquin :
البته همونطور كه اشاره شد هرچي هم مطلب علمي در اين زمينه ارائه بديم همش در حد نظريه هست.

وحید حسابی گیر دادیا
باز میگی نظریه . بابا بخدا فرظیس!:wacko:

بالا