برگزیده های پرشین تولز

عصر دايناسور ها

us lover

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از Annapaquin :
آخه تكامل ژنتيكي تا چه حد؟
موش چه جوري مي تونه فيل بشه؟
24.gif

خب پس اگه تكامل پيدا كرده پس چرا هنوز موش وجود داره؟
اولا:اینکه اگه موش تکامل پیداکرده پس چرا هنوز هست؟ باید بگم مگه میمون که شد ادم حالا میمونها از بین رفتن ؟معلومه که نه تازه میمون تر هم شدن! انتخاب طبیعی (محیطی) جواب سوالتو میده یعنی اون میمونهایی که محیط جنگلو ترک کردن نه همشون! مجبور شدن با محیط جدید سازگاری نشون بدن و این مسئله در طولانی مدت باعث پیشرفتشون! شد اما دلیلی برای نابودی بقیه نیست چون اونها تو جنگل خودشونو با شرایط همونجا تطبیق دادن.
دوما:چون روی این مورد که موش چجوری شده فیل؟ خیلی حساسیت نشون میدی یه توضیحی بدم: همون فیلو درنظر بگیریم . این فیل که میگی از کجا اومده؟ اشتباه تو از درک نادرست از تئوری تکامل نشات میگیره متاسفانه چیزی که بعضیها در مورد تکامل میدونند فقط اینه که میمون اومده شده آدم واین کاملا اشتباهه در مورد تکامل ما به توضیح دو مسئله میپردازیم:
1- تمامی اشکال حیات از راه تغییرات تدریجی و گذشت زمان از منشایی مشترک به وجود آمده اند
2- تبیین این تغییرات تدریجی که شامل ظهور گونه های جدید است با انتخاب طبیعی است .

پس میبینیم که چطور از یه مولکول ساده واسطه موجودات میکروسکوپی و تک سلولی و بعد موجودات پیچیده تر بوجود میان وبه انسان میرسن. پس حالا فیل که سهله حتی دایناسور چند ده متری هم در نتیجه تکامل از همون تک سلوله. اما نقش اساسی رو در این راه زمان بازی میکنه یعنی توضیح داده میشه که چگونه در طول زمان وبر اساس انتخاب محیط (سازگاری با محیط) این تکامل صورت گرفته
حالا برگردیم سر بحث اولمون موش و فیل همونطور که گفتم و باز هم میگم این مورد بر خلاف تئوری بالا فقط یه فرضه که من هم از معلمون تو دبیرستان شنیدم اما تا شواهد کافی نباشه هیچ فرضی به اثبات نمیرسه. یه مثال ساده : پلیسی که بعد از قتل وارد صحنه شده و با توجه به دیده ها ممکنه چندین و چند شاخه برای خودش مطرح کنه اما حالا باید براساس شواهد هر مورد رو بررسی کنه تا به نتیجه برسه ولی نکته ای که نباید فراموش کنه اینه که در هیچ شرایطی هیچ کدوم از فرضهارو کنار نذاره حتی اگه اون فرض با اطلاعاتش نمیخونه!

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
ممنون بابات توضيحات.
ولي من به هيچ وجه قبول ندارم كه انسان تكامل يافته ميمونه.
ادامه بحث بهتره توي قسمت دانستني هاي حيوانات ادامه پيدا كنه.
بازم ممنون.

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
يه نظري بدين تا كار رو ادامه بدم.
اينجوري كه آدم دلسرد مي شه.

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از Annapaquin :
استگوساروس STEGOSAURUS :
استگوساروس ( مارمولك پوشيده ) دايناسور دوره ژوراسيك كه بين 156 تا 140 ميليون سال قبل مي زيسته است و نوع بالغ آن به طول 8-9 متر و به بلندي 75/2 متر و به وزن 3100 كيلوگرم با مغز بسيار كوچك بوده است . مغز كوچك او فقط به اندازه يك گردو بوده است (70 گرم ) كه او را دايناسوري كودن معرفي مي نمايد.
وحید جان فکر نمیکنی در معرفی ابعاد این دایناسور کمی اشتباه کردی ؟
تا اونجایی که ما در کتابها خوندیم و از برنامه های علمی شنیدیم ،
بلند قامت ترین دایناسور ، از 30 متر بلندتر نبوده ، شما گفتی 75.2 :blink:

الان فیلهای آفریقایی 6000 کیلو به طور متوسط وزنشون هست ، شنا گفتی این دایناسور 3100 کیلوگرمه . :blink:
پاسخ شما چیست ؟

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
در مورد مسئله تکامل هم ، تا آنجایی که بنده اطلاع دارم ،
باید تشابه DNA ای در میان باشد ،
وگرنه همینطوری نمیشه گفت که موش جد اعلای تمام پستانداران هست ،

کما اینکه حدود ده سال پیش ، دانشمندان با آزمایش محتوای DNA سگواره های انسانهای نئاندرتال و شمپانزه ها ،
ابطال نظریه داروین ، مبنی بر اینکه « انسان ، نوع جهش یافته و تکامل یافته میمون هست » را به اثبات رساندند .

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
وحید جان فکر نمیکنی در معرفی ابعاد این دایناسور کمی اشتباه کردی ؟
تا اونجایی که ما در کتابها خوندیم و از برنامه های علمی شنیدیم ،
بلند قامت ترین دایناسور ، از 30 متر بلندتر نبوده ، شما گفتی 75.2
والا ايني كه من دارم مي بينم نوشته 2.75 متر.

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از Annapaquin :
والا ايني كه من دارم مي بينم نوشته 2.75 متر.
من دقیقاً اینو میبینم :

استگوساروس STEGOSAURUS :
استگوساروس ( مارمولك پوشيده ) دايناسور دوره ژوراسيك كه بين 156 تا 140 ميليون سال قبل مي زيسته است و نوع بالغ آن به طول 8-9 متر و به بلندي 75/2 متر و به وزن 3100 كيلوگرم با مغز بسيار كوچك بوده است . مغز كوچك او فقط به اندازه يك گردو بوده است (70 گرم ) كه او را دايناسوري كودن معرفي مي نمايد.

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
من دقیقاً اینو میبینم :

استگوساروس STEGOSAURUS :

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از Annapaquin :
به خدا من دارم مي بينم دو مميز هفتاد و پنج صدم.
بسیار خوب ،
من از مرورگر فایر فاکس استفاده میکنم ،
شاید اشکال از اپن باشه ،

ناراحت نباش عزیزم ؛
228.gif

us lover

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از mynobar :
کما اینکه حدود ده سال پیش ، دانشمندان با آزمایش محتوای DNA سگواره های انسانهای نئاندرتال و شمپانزه ها ،
ابطال نظریه داروین ، مبنی بر اینکه « انسان ، نوع جهش یافته و تکامل یافته میمون هست » را به اثبات رساندند .
:blink: :blink: :blink:
متوجه منظورتون نشدم یعنی 10 سال پیش تکامل رد شده؟

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از us lover :
:blink: :blink: :blink:
متوجه منظورتون نشدم یعنی 10 سال پیش تکامل رد شده؟
بله ، دقیقاً .
من اینو در تابستان 1375 از اخبار علمی فرهنگی هنری تلویزیون شنیدم .
البته در مورد میمون و انسان ، رد شده ،
در مورد سایر جانداران ، اطلاع کاملی ندارم .

us lover

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
والا این عجیب ترین چیزیه که میشنوم
هرچند اخبار صدا و سیما جهت داره ولی واقعیت علمی رو زیر سوال بردن نمیدونم یعنی چی؟!!:blink:

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از us lover :
والا این عجیب ترین چیزیه که میشنوم
هرچند اخبار صدا و سیما جهت داره ولی واقعیت علمی رو زیر سوال بردن نمیدونم یعنی چی؟!!:blink:
بگذریم ، تاپیک داره منحرف میشه ،
برگردیم سر بحث دایناسورها .

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
آبييلزاروس(ABELISAURUS):

8257251562500Abelisaurus.jpg

( بصورت آي – بل – اي – زار – وس تلفظ مي شود) آيبليزاروس ( به معني سوسمارآبل است) يك تروپود ابتدايي ( دايناسورگوشتخوارودوپا) بود، كه حدود 21تا 26 فوت طول و1500 كيلوگرم وزن داشت. اين دايناسوردرطول كرتاسه پاياني، حدود75 – 70 ميليون سال پيش درمنطقه اي كه امروزه پاتاگونيا – آرژانتين ناميده مي شود، زندگي مي كرد. فسيل ناقص اين دايناسور حدود35 اينچ ( 90 سانتي متر) طول دارد اين دايناسور به افتخار رابرتآبل ( موئسس موره علوم طبعيي آرژانتين) بوسيله ديرينه شناساني به نامهاي جي – اف – بوناپارت واف. اي. نواس درسال 1985 نام گذاري شد. گونه خاص اين جنس آيبليزاروس كوماهونسيس نام دارد.

منبع:www.ngdir.ir

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
آبريكتيوزاروس(ABRICTUSAURUS):

( به صورت آ – بريك – تو – زار – توس تلفظ مي شود) آبريكتيوزاروس( به معني سوسمارهوشيار) يك هترودونتوزاريده ( يك اورنيتيچين ) بود يعني دايناسوري دوپا، گياهخوار، بادمي بلند بود: كه حدود 6/4 فوت ( 2/1 متر) طول و 43 كيلوگرم وزن داشت. اين دايناسور دندانهاي تاج دار و بلند داشت و در طول ژوراسيك آغازين زندگي مي كرد. برخلاف ساير هترودونتوزاريدها، اين دايناسور دندانهاي سگ مانند درآرواره پائيني خود نداشت. اين دايناسور از روي يك اسكلت و جمجمه اي كه در لسوتو در افريقاي جنوبي كشف شده شناخته شده است. و به وسيله ديرينه شناسي بنام جي . آ. هوپسون درسال 1975 نام گذاري شد.

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
آبروزاروس( ABROSAURUS):

142625000000abrosaurus.jpg

(به صورت آب–رو– زار–وس تلفظ مي شود) آبروزاروس ( به معني سوسمارجمجمه ظريف يا نرم است) يك ساروپود يعني دايناسوري گردن دراز وگياهخواربود. اين دايناسور بدني حجيم، پاهاي ستون مانند، وسري كوچك بايك تاج غنه اي داشت، سوراخهاي بيني آن بالاي چشمان بود اين جانوردرطول كرتاسه آغازين زندگي مي كرد.آبروزاروس بوسيله ديرينه شناسي به نام ايو درسال 1986 نام گذاري شد. اين جانور بااستفاده ازفسيلهاي يافت شده درچين شناخته شد.گونه ويژه آن آبروزاروس دونگ پويي است كه بسيار كوچك بود.

منبع:www.ngdir.ir

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
چند تا دیگه میخوای معرفی کنی وحید جان ؟

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
چند تا دیگه میخوای معرفی کنی وحید جان ؟
شايد 50 - 60 تايي بشه.روزي 2 تا معرفي مي كنم.
حالا چي شده مگه؟

بالا