• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

علی دایی اسطوره فوتبال ایران و آسیا

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
روزی میرسه که در روز روشن با چراغ دنبالش می گردیم ؛
مثل برخی افراد که روزی چنان دشمنی کردیم با آنها که آه از نهاد بیگانه و دوست بر آمد . امروز دنبالش می گردیم و نامش که می آید همه می گوییم خدا بیامرزدش

متاسفانه این بخشی از فرهنگ ما شده .

دقيقا همينطوره

از اونجايي كه من يك پرسپوليسيم هيچوقت يادم نميره كه پارسال زماني كه تيم علي پروين بد نتيجه مي گرفت بعضي از تماشاچي هاي ناسپاس چيجوري شخصيتي مثل علي پروين رو كه هر تيمي آرزوي داشتن چنين اسطوره اي رو داره هو كردند ولي حالا كه تيم دنيزلي بد داره نتيجه مي گيره خيلي از همون ها دوباره دست به تشويق علي پروين مي زنند ....................

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
دقيقا همينطوره

از اونجايي كه من يك پرسپوليسيم هيچوقت يادم نميره كه پارسال زماني كه تيم علي پروين بد نتيجه مي گرفت بعضي از تماشاچي هاي ناسپاس چيجوري شخصيتي مثل علي پروين رو كه هر تيمي آرزوي داشتن چنين اسطوره اي رو داره هو كردند ولي حالا كه تيم دنيزلي بد داره نتيجه مي گيره خيلي از همون ها دوباره دست به تشويق علي پروين مي زنند ....................

البته باید عرض کنم که من طرفدار هیچ تیمی نیستم . نه داخلی نه خارجی .

به طور کلی فوتبال هم نگاه نمی کنم . فقط شاید بازی های حساس ملی و رده های بالایی در جام جهانی و هیچ ادعایی هم در این زمینه ندارم !!!

من متاسف هستم که اینگونه برخورد می شود با گذشته .

موضوع اصلا علی دایی نیست . بحث طرفداری یا دشمنی با علی دایی نیست . علی دایی به تنهایی اصلا مهم نیست .

مهم رفتار اشتباهی است که در ما ایرانیان نهادینه شده . ما با گذشته خود بیگانه هستیم . با گذشته خود دشمن شده ایم و این فراموشی و دشمنی همیشه باعث شده زیان متوجه ما شود .

دیروز همه طرفدار علی دایی بودند امروز همه دشمن او شده اند و گذشته او را فراموش می کنند .

چند صباحی است که همه را جو کوروش و داریوش گرفته . از لوگو وبلاگ بگیر تا آواتار - امضا - پوسترهای رنگ و بی رنگ بر در و دیوار اتاق - کتاب تاریخی هخامنشیان در کیف گذاشتن و به هر بهانه از کیف بیرون کشیدن ( بدون آنکه حتی ورقی را بخوانی ) -
چند روزی که گذشت و مد عوض شد همین ها به کوروش فحش هم می دهند .

برای برخی از حضرات اصلا مهم نیست که حقیقت چیست . تنها چیزی که مهم است ؛ حرف زدن و ژست کردن بر مد روز است . امروز مد ؛ دشمنی با علی دایی است . پس شرمی مرا نیست که تا دیروز پوسترهایش را از در و دیوار آویزان کرده بودم .

من تاسفم بابت علی دایی نبوده و نیست . که او هم مانند ما فردی است در این جامعه . با اشتباهات کوچک و بزرگ . ورزشکاری است با سابقه ای خوب و بد در کارنامه اش . ورزشکاری که روزی برای کشور افتخار به ارمغان آورده بود ؛ نه بزرگتر از این است و نه کوچکتر .

مشکل جایی دگر است . . .

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
البته باید عرض کنم که من طرفدار هیچ تیمی نیستم . نه داخلی نه خارجی .

به طور کلی فوتبال هم نگاه نمی کنم . فقط شاید بازی های حساس ملی و رده های بالایی در جام جهانی و هیچ ادعایی هم در این زمینه ندارم !!!

من متاسف هستم که اینگونه برخورد می شود با گذشته .

موضوع اصلا علی دایی نیست . بحث طرفداری یا دشمنی با علی دایی نیست . علی دایی به تنهایی اصلا مهم نیست .

مهم رفتار اشتباهی است که در ما ایرانیان نهادینه شده . ما با گذشته خود بیگانه هستیم . با گذشته خود دشمن شده ایم و این فراموشی و دشمنی همیشه باعث شده زیان متوجه ما شود .

دیروز همه طرفدار علی دایی بودند امروز همه دشمن او شده اند و گذشته او را فراموش می کنند .

چند صباحی است که همه را جو کوروش و داریوش گرفته . از لوگو وبلاگ بگیر تا آواتار - امضا - پوسترهای رنگ و بی رنگ بر در و دیوار اتاق - کتاب تاریخی هخامنشیان در کیف گذاشتن و به هر بهانه از کیف بیرون کشیدن ( بدون آنکه حتی ورقی را بخوانی ) -
چند روزی که گذشت و مد عوض شد همین ها به کوروش فحش هم می دهند .

برای برخی از حضرات اصلا مهم نیست که حقیقت چیست . تنها چیزی که مهم است ؛ حرف زدن و ژست کردن بر مد روز است . امروز مد ؛ دشمنی با علی دایی است . پس شرمی مرا نیست که تا دیروز پوسترهایش را از در و دیوار آویزان کرده بودم .

من تاسفم بابت علی دایی نبوده و نیست . که او هم مانند ما فردی است در این جامعه . با اشتباهات کوچک و بزرگ . ورزشکاری است با سابقه ای خوب و بد در کارنامه اش . ورزشکاری که روزی برای کشور افتخار به ارمغان آورده بود ؛ نه بزرگتر از این است و نه کوچکتر .

مشکل جایی دگر است . . .

موضوع علی دایی کاملا با قضیه ای که شما میگید متفاوته. عده زیادی به این نتیجه رسیدند که بازی کردن ایشون در تیم ملی فقط برای موفقیتهای شخصی خودشونه و نه کشور و تیم ملی از اونروز ایشون برای خیلیها از قهرمان ملی بودن افتاد. این مسئله رو با دیگر مسایل قاطی نکنید.

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
موضوع علی دایی کاملا با قضیه ای که شما میگید متفاوته. عده زیادی به این نتیجه رسیدند که بازی کردن ایشون در تیم ملی فقط برای موفقیتهای شخصی خودشونه و نه کشور و تیم ملی از اونروز ایشون برای خیلیها از قهرمان ملی بودن افتاد. این مسئله رو با دیگر مسایل قاطی نکنید.

البته به اعتقاد من خیلی هم ربط دارد آقا داریوش .

شما می فرمایید مزه آب رودخونه روستای شما با مزه آب رودخونه ما فرق داره .

من هم عرض کردم که مهم مزه آب روستا ها نیست . مهم این است که من به چشم خویش دیدم در بالادست زنی داشت رخت های چرک را در آب رودخانه می شست و الان این آب مسموم است . از هر کجایش بنوشیم مسموم می شویم . حالا این آب که از یک سرچشمه می آید بر سر راهش از چندین تپه گذشته و بوی های متعفن متفاوتی به خود گرفته محل مناقشه ما نیست .

البته الان که فکر می کنم می بینم حق با شما است . من دارم مسائل را با هم اشتباه می گیرم .
الان مساله حیاتی دشنام دادن به علی دایی است و تا 100 تا فحش و ناسزا به علی دایی ندهید روزتان شب نمی شود . من هم شما را با این بحث تنها می گذارم و شما هم مدام بر سر علی دایی با هم نزاع کنید .

هر زمان که احساس کردی از دشنام دادن به علی دایی ارضا شده ای و روحت تخلیه شده بیا در پی ام با هم در باب آن مساله کلی که عرض کردم صحبت کنیم . البته اگر تمایل داشتی . :happy:

یه شعر هم بنویسم که به نظر من حال و روز همه ما شده .

با چشم ها

ز حیرت این صبح نا بجای

خشکیده بر دریچه ی خورشید چهار طاق

بر تارک سپیده ی این روز پا به زای

دستان بسته ام را

آزاد کردم از زنجیر های خواب

فریاد بر کشیدم :

"اینک چراغ معجزه مردم !

تشخیص نیم شب را از فجر

در چشم های کور دلی تان

سویی ، به جايی

اگر مانده است آنقدر

تا از کیسه تان نرفته

تماشا کنید خوب

در آسمان شب پرواز آفتاب را !

با گوش های ناشنوایی تان این طرفه بشنوید

در نیم پرده ِی شب

آواز آفتاب را ! "

"دیدیم (گفتند خلق نیمی)

پرواز روشنش را آری ! "

نیمی به شادی از دل فریاد بر کشیدند :

" شنیدیم آواز روشنش را "

باری من با دهان حیرت گفتم :

" ای . . .

یاوه

یاوه

یاوه

خلایق ، مستید و منگ

یا به تظاهر ، تزویر می کنید

از شب هنوز مانده دو دانگی

ور تائبید و پاک و مسلمان

نماز را از چاووشان نیامده بانگی "

هر گاو گند چاله دهانی

آتشفشان روشن خشمی شد:

" این گول بین

که روشنی آفتاب را

از ما دلیل می طلبد "

طوفان خنده ها . . .

" خورشید را گذاشته

می خواهد با اتکا به ساعت شماطّه دار خودش

بیچاره خلق را متقاعد کند

که شب از نیمه نیز بر نگذشته است "

طوفان خنده ها . . .

**

من درد در رگانم

حسرت در استخوانم

چیزی نظیر آتش

در جانم پیچید

سر تا سر وجود مرا

گویی چیزی به هم فشرد

تا قطره ای به تفتگی خورشید جوشید از دو چشمم

از تلخی تمامی دریا ها در اشک ناتوانی خود ساغری زدم

آنان به آفتاب شیفته بودند

زیرا که آفتاب تنها ترین حقیقت شان بود

احساس واقعیت شان بود

با تابناکی اش

مفهوم بی ریای صداقت بود

و با نور و گرمی اش

مفهوم بی فریب رفاقت بود

ای کاش می توانستند

از آفتاب یاد بگیرند

که بی دریغ باشند

در درد ها و شادی های شان

حتا

با نان خشک شان

و کارد های شان را

جز از برای قسمت کردن

بیرون نیاورند

آنان به آفتاب شیفته بودند

زیرا که آفتاب مفهوم بی دریغ عدالت بود

اکنون

این گونه

به آفتاب گونه ای

آنان را

دل فریفته بودند

ای کاش می توانستم

خون رگان خود را

قطره

قطره

قطره

بگریم

تا باورم کنند

ای کاش می توانستم ـ يک لحظه می توانستم ای کاش-

بر شانه های خود بنشانم این خلق بی شمار را

و گرد حباب خاک بگردانم

تا با دو چشم خویش ببینند که خورشید شان کجاست

ای کاش می توانستم . . .

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
البته به اعتقاد من خیلی هم ربط دارد آقا داریوش .

شما می فرمایید مزه آب رودخونه روستای شما با مزه آب رودخونه ما فرق داره .

من هم عرض کردم که مهم مزه آب روستا ها نیست . مهم این است که من به چشم خویش دیدم در بالادست زنی داشت رخت های چرک را در آب رودخانه می شست و الان این آب مسموم است . از هر کجایش بنوشیم مسموم می شویم . حالا این آب که از یک سرچشمه می آید بر سر راهش از چندین تپه گذشته و بوی های متعفن متفاوتی به خود گرفته محل مناقشه ما نیست .

البته الان که فکر می کنم می بینم حق با شما است . من دارم مسائل را با هم اشتباه می گیرم .
الان مساله حیاتی دشنام دادن به علی دایی است و تا 100 تا فحش و ناسزا به علی دایی ندهید روزتان شب نمی شود . من هم شما را با این بحث تنها می گذارم و شما هم مدام بر سر علی دایی با هم نزاع کنید .

هر زمان که احساس کردی از دشنام دادن به علی دایی ارضا شده ای و روحت تخلیه شده بیا در پی ام با هم در باب آن مساله کلی که عرض کردم صحبت کنیم . البته اگر تمایل داشتی . :happy:

. .

چون برای شما قهرمان ملی است در وادی دیگری سیر میکنید. روابط انسانی قوانین ریاضی نیست که فرمول ارایه بدید. با وجودیکه اصل حرف شما را قبول داشتم اما معتقدم علی دایی استثناییست که در آن نمیگنجد.
چهره یک خائن و وطن فروش در اثر زمان تبدیل به چیز بهتری نمیشود. این هم خشمی نبوده که به خاطر یکی دو بازی بد از علی دایی به دل گرفته باشیم که مشمول گذر زمان شود ، 200 سال گذشته ناصرادین شاه همانست که بود!
. هر وقت یاد این موجودات می افتیم چند نفرین هم نثارشان میکنیم.همین و بس.

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
یک خائن و وطن فروش در اثر زمان تبدیل به چیز بهتری نمیشود. این هم خشمی نبوده که به خاطر یکی دو بازی بد از علی دایی به دل گرفته باشیم که مشمول گذر زمان شود ، 200 سال گذشته ناصرادین شاه همانست که بود!
. هر وقت یاد این موجودات می افتیم چند نفرین هم نثارشان میکنیم.همین و بس.

شما هر وقت كه در مورد دايي اظهار نظر مي كني من بيشتر به خصومت شخصي شما با دايي اطمينان پيدا مي كنم

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
شما هر وقت كه در مورد دايي اظهار نظر مي كني من بيشتر به خصومت شخصي شما با دايي اطمينان پيدا مي كنم

بر خورد شخصی ای با دایی نداشتم که خصومت شخصی داشته باشم. به هر حال برخورد شما طرفداران دایی برای من اصلا مهم نیست. خوشبختانه دیگه از تیم ملی بیرونش کردند و تا چند سال از شرش راحتیم.

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
بر خورد شخصی ای با دایی نداشتم که خصومت شخصی داشته باشم. به هر حال برخورد شما طرفداران دایی برای من اصلا مهم نیست. خوشبختانه دیگه از تیم ملی بیرونش کردند و تا چند سال از شرش راحتیم.

چرا نوشتی تا چند سال؟؟ مگه هنوز احتمال برگشتش وجود داره؟؟!!!! ;)

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259

پس خدا رحم كرده كه برخورد شخصي ( به قول خودتون ) نداريد . اينطوري باشه پس شما با كساني كه باهاشون مشكل شخصي داريد چه مي كنيد ؟؟!!!

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
...ای کاش می توانستند

از آفتاب یاد بگیرند

که بی دریغ باشند

در درد ها و شادی های شان . . .

زنده باد آقا بهروز! از شعر زیبای شما (که مطمئن نیستم از کیست؟) بهره بردم.

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
به نظر من توی جام جهانی از همه بدتر و از همه پر مدعا تر همین شخص بود
ولی دلیل اصلی بازی کردنش توی تیم به مربی مربوط میشد
ولی حالا توی تیم خودش ثابت کرده که مربی خوبی از آب در میاد
در کل دوران بازیکن بودن این شخص به سر اومده و از این به بعد باید به نیمکت فکر کنه!

bmoqimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در کل دوران بازیکن بودن این شخص به سر اومده و از این به بعد باید به نیمکت فکر کنه!

درسته دایی دیگه مثل قدیم نیست اما این گلهایی که این فصل زد چی؟ اینا رو هم نادیده میگیرین؟

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,209
اره درست ميگيد تو جام جهاني خودش بايد كنار ميرفت شايد به خاطر مسائلي نشد

اما اميدوارم سايپا قهرمان بشه وثابت كنه كه لياقتش خيلي بالاست واعتبار داره ونبايد اينطوري خرابش بكنند به هردليلي حالا تو جام جهاني قبل
دركل زحمت زيادي كشيد
كلا ما ايراني ها اينطوري هستيم يكي رو ميكشانيم بالا وبعد با مخ زمين ميزنيمش

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
كلا ما ايراني ها اينطوري هستيم يكي رو ميكشانيم بالا وبعد با مخ زمين ميزنيمش

البته من فكر مي كنم جمع بستن كار درستي نباشه . چون تا حالاشم از همين تاپيك و دوستاني كه اظهار نظر فرمودند ميشه فهميد كه اين موردي كه شما فرموديد در مورد همه ي دوستان صدق نمي كنه .

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,209
البته من فكر مي كنم جمع بستن كار درستي نباشه . چون تا حالاشم از همين تاپيك و دوستاني كه اظهار نظر فرمودند ميشه فهميد كه اين موردي كه شما فرموديد در مورد همه ي دوستان صدق نمي كنه .

منم نگفتم همه
گفتم كلا ما ايراني ها نه همه ايراني ها
رسانه ها كه اينطوري ميكنند

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
پس خدا رحم كرده كه برخورد شخصي ( به قول خودتون ) نداريد . اينطوري باشه پس شما با كساني كه باهاشون مشكل شخصي داريد چه مي كنيد ؟؟!!!

خوب فقط دیدم شما اصلا معنای خصومت شخصی را نمیدانید برای همین برایتان توضیح دادم.

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
خوب فقط دیدم شما اصلا معنای خصومت شخصی را نمیدانید برای همین برایتان توضیح دادم.
رفتار از اول تا حالای شما تو این تاپیک خودش نمونه واضح خصومت شخصی بود. دیگه چیو می خواید توضیح بدید؟

بالا