• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

علی دایی اسطوره فوتبال ایران و آسیا

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
يه نفر ميگفت بايد فرهنگ سازي در ورزشگاه ها بكنيم ما بايد اول هسته ورزشگاهاي ايران( آزادي ) را درست كنيم بعد باقي را درست كنيم كه اونا هم خودش درست ميشه

اون یه نفر احمد زاده مربی تیم ملوان بندر انزلی بود.

راستی بازیهای پلی آف کیه ؟ بازیهای فولاد و راه آهن و شهرداری بندرعباس و تراکتور ؟!؟!؟!؟!

bmoqimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میگم خوبه که دایی برا مربی گری بره تو استایل دکتر ذولفقار نسب منظور اینه اونجوری متین و آروم مربی گری کنه خیلی باحال میشه!!

united

Registered User
لایک‌ها
1
سايت گل در گزارشي در مورد "علي دايي" نوشت: در همان روزي كه اسطوره فوتبال ايران اعلام بازنشستگي كرد، باشگاه نه چندان محبوب او به يك غير ممكن دست يافت.

به نوشته روز شنبه اين سايت، اين امر محال قهرماني سايپا در مسابقات ليگ برتر ايران نبود بلكه كسب اين عنوان در اولين فصل مربيگري علي دايي بود.

علي دايي در هفت سال گذشته توانست در قلب و ذهن بسياري از هواداران فوتبال كشورش در تمامي سنين جاي بگيرد.

در اين مدت او در سال ‪ ۱۹۹۹‬به عنوان بهترين بازيكن سال آسيا، بهترين گلزن ايران، اولين بازيكن ايراني كه تاثير زيادي در بوندسليگا داشت و بازيكني كه ‪ ۱۰۹‬گل براي تيم ملي فوتبال كشورش به ثمر رساند، شناخته شد.

او اكنون سمبل و سفير فوتبال ايران است.

دايي در دوران بازيگري خود لحظات بياد ماندني را بر جاي گذاشته است كه يكي از آنها به سال‌هاي بسيار دور بر مي‌گردد.

وي در سال ‪ ۱۹۹۶‬در جريان مسابقات مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا، وقتي ايران يك بر دو مقابل كره جنوبي عقب بود، در ‪ ۲۲‬دقيقه بي‌وقفه، به طور غير قابل تصور و باورنكردني چهار گل به ثمر رساند.

در سال‌هاي بعد گل‌هاي دايي در ديدار هرتابرلين مقابل چلسي در ليگ باشگاه‌هاي اروپا يا كسب عنوان بهترين گلزن تاريخ فوتبال ملي در سراسر جهان يا حتي عملكرد نااميدكننده او در جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬نيست كه بيانگر دوران فوتبال دايي باشد بلكه همان ‪ ۲۲‬دقيقه عملكرد فوق‌العاده او در سال ‪ ۱۹۹۶‬بود كه او را به يك اسطوره تبديل كرد.

پس از جام جهاني سال گذشته بسياري آرزو مي‌كردند دايي زودتر بازنشسته شود اما او بايد مثل هميشه ثابت مي‌كرد كه آنها اشتباه مي‌كنند.

وي در سال جاري كمتر در درون زمين و بيشتر در خارج از زمين به عنوان سرمربي به موفقيت هم تيمي‌هايش كمك كرد تا بازيكنان معمولي سايپا به يك دستاورد خارق‌العاده دست يابند.

دايي پس از قهرماني تيم سايپا بالاخره با بازي فوتبال خداحافظي كرد تا به شكل ديگري در اين زمينه فعاليت كند.

برگرفته از
http://www.alidaei.blogfa.com/

پهلوان خسته نباشی

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
چه كرد دايي امشب تو برنامه ي نود . فردوسي پور رو شست گذاشت كنار

Red Star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من باید فردوسی پور از دایی معذرت خواهی میکرد
تا این روند قشنگی که دایی در فوتبال ایران آغازگرش بود به شکل قشنگتری ادامه پیدا کنه

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
من ميخواستم جايي از علي دايي تقدير كنم نه به اين خاطر كه آقاي گل جهان هست!
نه به خاطر اينكه در اولين تجربه مربي گريش قهرمان ليگ شده
به خاطر اينكه ديشب نشان از قهرماني داشت كه شخصيت قهرماني داره!
اميدوارم علي دايي هميشه اين وجه خودش رو حفظ كنه!

چه كرد دايي امشب تو برنامه ي نود . فردوسي پور رو شست گذاشت كنار
فكر كنم اولين بار به فردوسي پور داشت با يكي مصاحبه ميكرد كه شخصيت داشت!

تا این روند قشنگی که دایی در فوتبال ایران آغازگرش بود به شکل قشنگتری ادامه پیدا کنه
دقيقآ

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259

خيلي دوست داشتم كه چنين اتفاقي مي افتاد ولي كلا از فردوسي پور چنين انتظاري نميره .

monjamed

كاربر فعال سریال تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
2
منم موافقم!
برخورد منطقي و مودبانه‌ي دايي ديشب منو بيش از پيش تحت تاثير شخصيت‌ش قرار داد. واقعا آفرين!

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
کاش مردم ما بعضی رفتارای زشتشونو(که بدجوری مارو میبره زیر سوال) رو کنار بذارن و از قهرمانای واقعیشون(نه الکی) اونطور که لازمه و قبل از مرگشون تقدیر کنن
دایی افتخار ایرانه و احترام گذاشتن به اون باعث میشه خیلیا هم همون راهو برن ولی الان مردم باد از هر طرف میاد میرن همون ور!:hmm:

united

Registered User
لایک‌ها
1
یه جایی دایی به فردوسی پور گفت "من از شما انتظار نداشتم چون فرد تحصیل کرده ای هستید"
به نظر من جای تامل فراوان داره !

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
دایی برای من یه آدم بزرگ بود ، دیشب 90 رو که دیدم واقعا دیدم برای من یک قهرمان و الگوی بزرگه

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
راستی دایی و فردوسی پور هم دانشگاهی و هم رشته ای هستند ؟ یه جافردوسی پور گفت !

united

Registered User
لایک‌ها
1
کاش مردم ما بعضی رفتارای زشتشونو(که بدجوری مارو میبره زیر سوال) رو کنار بذارن و از قهرمانای واقعیشون(نه الکی) اونطور که لازمه و قبل از مرگشون تقدیر کنن
دایی افتخار ایرانه و احترام گذاشتن به اون باعث میشه خیلیا هم همون راهو برن ولی الان مردم باد از هر طرف میاد میرن همون ور!:hmm:

به نظر من اینطور نیست!
نظر سنجی دیشب با قاطعیت همه چیزو معلوم کرد
فکر نکنم در نظر سنجی که بیشتر از 500000 نفر درش شرکت داشتند ایراد و اشکالی وارد باشه

این نظر سنجی معلوم کرد کسانی که میگفتن دایی باید زودتر از اینها باید خداحافظی میکر تنها عده معدودی بودند که با احداف خاصی این ذهنیت رو در جامعه ایجاد میکردند

خود من که با توجه به جو حاکم فکر میکردم بیشتر از 90 درصد میگن باید دایی زودتر خداحافظی میکرد

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
به نظر من اینطور نیست!
نظر سنجی دیشب با قاطعیت همه چیزو معلوم کرد
فکر نکنم در نظر سنجی که بیشتر از 500000 نفر درش شرکت داشتند ایراد و اشکالی وارد باشه

این نظر سنجی معلوم کرد کسانی که میگفتن دایی باید زودتر از اینها باید خداحافظی میکر تنها عده معدودی بودند که با احداف خاصی این ذهنیت رو در جامعه ایجاد میکردند

خود من که با توجه به جو حاکم فکر میکردم بیشتر از 90 درصد میگن باید دایی زودتر خداحافظی میکرد
راستی نظر سنجی چی شد نتیجش من دیشب تا تهش ندیدم :)

united

Registered User
لایک‌ها
1
دیشب فردوسی پور هیچوقت به علی دایی اسطوره فوتبال ایران نگفت در حالی که همه عالم و آدم به دایی میگن اسطوره فوتبال ایران و آسیا

به نظر من بهتره اسم این تاپیک به "علی دایی اسطوره فوتبال ایران و آسیا" تغییر داده بشه

اسم فعلی این تاپیک به هیچ وجه در شئن علی دایی نیست

نظر شما چیه ؟

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
دیشب فردوسی پور هیچوقت به علی دایی اسطوره فوتبال ایران نگفت در حالی که همه عالم و آدم به دایی میگن اسطوره فوتبال ایران و آسیا

به نظر من بهتره اسم این تاپیک به "علی دایی اسطوره فوتبال ایران و آسیا" تغییر داده بشه

اسم فعلی این تاپیک به هیچ وجه در شئن علی دایی نیست

نظر شما چیه ؟
بشدت تایید میشه !

united

Registered User
لایک‌ها
1
42 % گفتن باید زودتر خداحافظی میکرد
52% گفتن به موقع خداحافظی کرد
6% گفتن باید ادامه میداد

کاملا معلوم بود خود فردوسی پور هم تعجب کرده

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
چقذه دایی شیک شده بود ضمنا ، دیشب ! ...
purr.gif

ولی خداوکیلی اگه برنامه رو بخوان تدوین مجدد کنن ، 50% اش رو میشه حذف کرد (بخاطر بحث تکراری)
square.gif

ساعت 12:30 ---> بحث درباره اینکه چرا دایی تعویض نمیشده (دایی : "وقتی مربی منو تعویض نمی کنه ، من باید چی کار کنم ؟"
4829.gif
)

ساعت 1:00 ---> بحث درباره اینکه چرا دایی تعویض نمیشده (دایی : "وقتی مربی منو تعویض نمی کنه ، من باید چی کار کنم ؟"
4829.gif
)

ساعت 1:30 ---> بحث درباره اینکه چرا دایی تعویض نمیشده (دایی : "وقتی مربی منو تعویض نمی کنه ، من باید چی کار کنم ؟"
4829.gif
)

به نظر منم به موقع خداحافظی کرد .. یعنی موقعی که مخالفاش را ساکت کرده !! ...
character0144.gif

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259

خب من درخواستش رو به آقا حامد مي دم تا رسيدگي كنند .

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
درسته
ولی همون موقعی که به دایی بدو بیراه گفتنو همه مشکلات رو گردنش انداختن به خونوادشم رحم نکردن خودشونم میدونستن تیم ملی خیلی بزرگتر و وسیعتر از یک نفره و دایی تنهایی نمیتونس به همه چی گند بزنه و اصلا چرا باید آدم به این بزرگی معتبری کسی که مایه افتخار ما تو دنیاس رو مقصر بدونن؟ همه میدونستن تقصیر اون نیست و اینها بدگویی و زیاده روی تو خراب کردن دایی بود حتی مردم با توجه به حرفهای آقای پروین بیشتر طرف اوو گرفتن( در عین اینکه هردورو مسخره میکردن) و چرا...؟ چون اون قویتر بود زور طرفداراش بیشتر بود تعدادشونم زیاد بود برا منو شما طرفدار قرمز و پروین بودن خیلی راحتتر از طرفدار دایی شدن بود
مردم ما راحت طلبن معمولا کاری نمیکنن بهشون فشار زیادی بیاد حتی اگه مطمئن باشن اشتباه میکنن و وجدانشون ناراحت شه! همه منتظر یه آدم مهمن که بهشون خط بده حالا اگه خط خوب داد چه بهتر! همین الان ما اینهمه آدم بزرگ داریم که زندان میوفتنو بهشون توهین میشه ولی مردم ترجیح میدن خودشونو به اون راه بزنن چون قدرت دست یه طرف دیگس... ما موقع بزرگ کردن یه نفر خراب کردن یه تفر انقلاب کردن و ... حتما باید یکی چوپونمون بشه( ببخشین البته) هنوز خودمونو باور نکردیم که وجدان خودمونو قاضی کنیمو خودمون دنبال حقیقت بریم!
برا همین اگه این چوپون آدم بدی باشه هم (اگه کار از کار گذشته باشه) چیزی نمیگیم تا راحتیمون به خطر نیوفته
قضیه اون شب و آقای دایی هم همینه

بالا