• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

علی دایی اسطوره فوتبال ایران و آسیا

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
سلام رفقا! :)
چند روز پیش با یکی از بستگانمون راجع به دایی بحثی داشتیم که به یک شرط بندی پر و پیمون;) منجر شد:
ایشون قویا معتقد بود دایی در زمان اوجش که تو هرتابرلین بازی می کرد در لیگ قهرمانان اروپا 3 گل به آث میلان زده!!
اما من گفتم تا اونجایی که می دونم دایی فقط 2 تا گل در لیگ قهرمانان اروپا زده یک گل به چلسی زده یکی هم به آث میلان در واقع به آث میلان فقط یک گل زده نه 3 گل!! اصلا محاله چنین اتفاقی افتاده باشه ومن که زیاد اخبار ورزشی و مطبوعات رو پیگیری می کنم متوجه نشده باشم!(مطمئنم که شرط رو طرف باخته!)

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
مطمئن باش که شرط رو بردی

تا اونجا که من میدونم دایی به میلان 3 گل نزده

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
به اون دوستتون بگید خیالش راحت باشه.علی جون سه تا گل به اث میلان زده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.ایشون اشتباه کردند. دو تا به اد دیگوی دروازه بان چلسی زده ایشون یکی هم به میلان...

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
این تیم علی دایی هم که داره همینجوری می ترکبونه...........1-0 به برق شیراز باخت........اون هم توخونه!!!!

Dr.Spyware

Registered User
لایک‌ها
24
نمی دونم چرا اینقدر از علی دایی بدم میاد

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
به اون دوستتون بگید خیالش راحت باشه.علی جون سه تا گل به اث میلان زده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.ایشون اشتباه کردند. دو تا به اد دیگوی دروازه بان چلسی زده ایشون یکی هم به میلان...

به چلسی دوتا گل زده؟
البته من می دونستم که قطعا شرط رو بردم ولی می خواستم با مدرک بگم. سایت خود علی دایی چیه؟

F A R A M A R Z

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,642
به نظر من درسته علی دایی بهترین گلزن جهان است البته گل زدن به مالدیو یا لائوس خیلی افتخار نداره و گلهای پوشکاش را نمی توان با علی دایی مقایسه کرد چون مثلا تیم ترکیه اون موقع یا رومانی 17 یا18 گل نمی خوردند و همینطور توی 50 بازیکن جهان ایشون هستند چون ایشون بیشترین گل ملی جهان رو زده و البته این که نمی شه آمار فیفا رو زیاد جدی گرفت چون مثلا تیم ما از بعضی تیمهای اروپایی و آمریکا جنوبی بالاتره در حالی که ما حتی نمی تونیم ضعیف ترین تیم سالهای اخیر کره جنوبی رو ببریم
البته مهم اینه که علی دایی تو مسابقات مهم برایه تیم ملی موفقیت خداداد و عابدزاده و مهدوی کیا رو نداشته ولی اینها به حقشون نرسیدن اما علی دایی بیشتر از اینها از تیم ملی برخوردار بوده
اینکه در مقدماتی 98 اگر خداداد برنمی گشت ایران به جام جهانی نمی رفت یا همینطور اگر عابدزاده نبود ودرخشش عابدزاده در جام ملتها و همینطور مهدوی کیا در جام جهانی 98
همین رونالدو که می توان گفت که دایی انگشت کوچیکه رونالدو نیست(با عرض پوزش) برزیل که در جام جهانی 98 قهرمان شد رونالدو با زدن 8 گل نقش بسزای در قهرمانی داشته بود و در همین 50 اسم فیفا هم بعد از پله نفر دوم هست در جام جهانی 2006 بعلت اینکه چاق بود به شدید ترین وجه مورد خطاب مردم برزیل و مطبوعات بود
واینکه مردم از علی دایی خوششان نمی آید را باید تا حدودی به آنها حق داد و جانبداری یک طرفه نکرد

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
با سلام خدمت دوستان عزيز
اين پست رو خطاب به جناب سراب ميزنم تا حداقل نظر خودم رو گفته باشم .

به نظر من درسته علی دایی بهترین گلزن جهان است البته گل زدن به مالدیو یا لائوس خیلی افتخار نداره
البته گلزنان بعد از علي دايي نتونستن افتخار گل زدن به همين تيمها رو هم داشته باشن . نمونش بازي با مالزي در جام ملتهاي آسيا. البته من نميدونم چرا شما گلهاي بسيار مهم علي دايي به قدرتهاي آسيا از جمله كره - ژاپن و عربستان رو فراموش كردين؟!

و گلهای پوشکاش را نمی توان با علی دایی مقایسه کرد چون مثلا تیم ترکیه اون موقع یا رومانی 17 یا18 گل نمی خوردند
صد درصد حرف شما صحيحه . چون در زمان پوشكاش بازيها با نتايجي مانند 8-3 يا 5-4 تمام ميشد ولي در زمان حال و گذشته نه چندان دور( زمان دايي) حتي تيمهاي بسيار ضعيف هم با اتخاذ شيوه هاي صرف تدافعي آنچنان گل نميخورند .
و همینطور توی 50 بازیکن جهان ایشون هستند چون ایشون بیشترین گل ملی جهان رو زده و البته این که نمی شه آمار فیفا رو زیاد جدی گرفت
نظرات كارشناسانه شما قابل تقديره :D
چون مثلا تیم ما از بعضی تیمهای اروپایی و آمریکا جنوبی بالاتره در حالی که ما حتی نمی تونیم ضعیف ترین تیم سالهای اخیر کره جنوبی رو ببریم
البته يادتون رفت بگيد بدون علي دايي;)
البته مهم اینه که علی دایی تو مسابقات مهم برایه تیم ملی موفقیت خداداد و عابدزاده و مهدوی کیا رو نداشته ولی اینها به حقشون نرسیدن اما علی دایی بیشتر از اینها از تیم ملی برخوردار بوده
البته دوست ندارم اينجوري پاسخ بدم ولي مجبورم . كجا مهدوي كيا به حقش در تيم ملي نرسيده ؟ خداداد متاسفانه با اخلاقش نتونست استفاده كامل از شرايط پيش آمده رو ببره و عابدزاده هم كه تا بود كاپيتان تيم ملي بود . من كه منظور شما رو نميفهمم
اینکه در مقدماتی 98 اگر خداداد برنمی گشت ایران به جام جهانی نمی رفت یا همینطور اگر عابدزاده نبود ودرخشش عابدزاده در جام ملتها و همینطور مهدوی کیا در جام جهانی 98
مگر كسي نقش اين ستاره ها رو منكر شده . هر كدوم تا اندازه اي نقشي در صعود ايران داشتند اما پاس گل ايران در بازي با استراليا به خداداد رو همين علي دايي داد . پاس گل مهدوي كيا در جام جهاني 98 رو هم همين دايي داد .
همین رونالدو که می توان گفت که دایی انگشت کوچیکه رونالدو نیست(با عرض پوزش) برزیل که در جام جهانی 98 قهرمان شد رونالدو با زدن 8 گل نقش بسزای در قهرمانی داشته بود و در همین 50 اسم فیفا هم بعد از پله نفر دوم هست در جام جهانی 2006 بعلت اینکه چاق بود به شدید ترین وجه مورد خطاب مردم برزیل و مطبوعات بود
البته اين نظر شماست . هر بازيكني اندازه تواناييهاش بايد مورد نقد قرار بگيره كه به نظر من دايي به غير از 2 سال آخر حضورش در تيم ملي همواره بالاتر از تواناييش براي تيم ملي زحمت كشيد.
ضمنا تا جايي كه به خاطر دارم :wacko:فرانسه قهرمان 98 شد نه برزيل دوست عزيز .
درباره اينكه دايي بايد زودتر خداحافظي ميكرد شكي ندارم ولي يادمه كه هم مطبوعات و هم مردم چنان تشكري در خلال :blink:جام جهاني از دايي كردن كه هيچ وقت فراموش نخواهد كرد. دايي خيلي شديدتر از شديد مورد خطاب مردم ايران و رسانه ها قرار گرفت و هيچ نگفت تا پاسخ همه رو با قهرماني سايپا در ليگ گذشته داد.:cool:

واینکه مردم از علی دایی خوششان نمی آید را باید تا حدودی به آنها حق داد و جانبداری یک طرفه نکرد
خواهشم اينه كه نظرات شخصي خودتون رو جمع به مردم نبنديد . اگر همين تاپيك رو نگاهي بندازين خيلي از دوستداران دايي رو خواهيد ديد.

اما حرف آخر : ما عادت داريم به خرد كردن اسطوره ها . ممالك ديگر از هيچ اسطوره ميسازند ( وگاهي اسطوره مي دزدند ) و ما اسطوره هايمان راميكشيم.

F A R A M A R Z

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,642
اولا ببخشید منظورم 2002 بود
اولا اینکه با علی دایی یا بدون علی دای فرقی نمی کرد و به نظر من در همان مقدماتی 2006 هم از هر گروه 2 تیم صعود میکردند تازه تیم سوم هم می رفت با تیم ترینیداد وتوباگو بازی می کرد پس اگه می خواستن از این گروه هم بالا نیان که ببخشید باید میرفتیم کشک مسابیدیم *با عرض پوزش* تازه همون تا قبل از اون داشتیم بدست اردن هم حذف می شدیم که دوباره با بازگشت خداداد و هاشمیان بود که به هر زحمتی که بود تونستیم بیایم بالا
واگه با حضور علی دایی باید همه چیز درست بشه که در مقدماتی 2002 باید درست می شد که ایران به بحرین نمی باخت و به نظر من اگه بلازویچ خودخواهی و لجبازی نمی کرد ودوباره خداداد رو دعوت می کرد ما می تونستیم به اون جام جهانی هم بریم
و من هم گفتم به حقشون نرسیدم منظور این بود اگه علی دایی تو سن 37 سالگی میتونست 90 دقیقه برای ایران بازی کنه و توجه داشته باشین که هیچ کاری هم نکنه خوب امثال مثل خداداد حقشون خورده شده یا همین حالاش حق عنایتی به نظر من علی دایی خورد چون اگه علی دایی قبل از جام جهانی از تیم ملی خداحافظی می کرد حداقل نه عنایتی یه جوون می تونست توی جام جهانی بازی می کرد حداقل ما الان یه جوون داشتیم که تجربه یه جام جهانی رو داشت
اینکه الان عابدزاده رو نزاشتن توی این کلاس های که استیلی و بقیه می رن خوب چی میشه گفت
ببین از مهدوی کیا انتقاد میشد که برای تیم ملی کم کاری میکنه و مواظب ساق پاشه اما اینطور نبود چون بهترین بازی هاشم برای تیم ملی انجام داد به نظر من اگه توی تیمم ملی تو جام ملتهای چین اگه علی کریمی و مهدوی کیا نبودن ایران با اون نبوغ نداشته برانکو سوم هم نمی شد برای همین با اینهمه از مهدوی کیا اونجوری انتقاد می کنند بعد شما انتظار داریند برای علی دایی عروسی بگیرند
ببین من منکر قابلیت های دای در دوران جوانی ایشان نشدم
من میگم مایلی کهن مغرضانه انتقاد می کنه اصلا یه آدم بی سواد و فردوسی پور که استاد دانشگاه و در فوتبال انقدر اطلاعات دارند که در ان هیچ بحثی نیست آدمی پررو و به قول بعضی فحاش
چرا علی دایی که شما میگین از هر لحاظ ایشان خوب هستند فقط با گفتن اینکه چرا دایی باید 90 دقیقه تو زمین باشه و از مربی انتقاد کرده بزنه تو گوش یک گزارشگر ایا این در همون حد همین تماشاگرهای که به ایشان فحش می دهند نیست آیا اینکه فحش به ایشان می دهند تقصیر خودش نیست
واینکه چرا آقای مبعلی بعد از اینکه با ایشان دعوا ئبحث می کنند دیگه تو تیمم ملی دعوتشان نمی کنند
واینکه من گفتم مردم خوم به عینه همین رو در بین مردم دیدم شایدم من تو یه سرزمین دیگه بودم

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
سراب عزيز
من قصد حمايت همه جانبه از دايي رو ندارم . ولي قبول كن وقتي دوستاني مثل شما فقط معايب رو ميبينن من مجبورم كه حسن هاي دايي رو بگم . والا كيه كه ندونه دايي دير فوتبال ملي رو كنار گذاشت(به نظر من فوتبال باشگاهي به خودش مربوط بود ولي تيم ملي متعلق به يك ملته) يا كيه كه ندونه مبعلي بخاطر درگيري با دايي واقعا حيف شد . ولي من فكر ميكنم بعضي جاها رنگ باشگاهي بازيكنان ملاك قضاوت ميشه و اين خوب نيست .
يك چيز رو مطمئن باشيد . علي دايي تكنيكي نبود ولي اراده اي داشت كه همه مجبور شدند به احترام اون كلاهشون رو از سرشون بردارند . دايي كسيه مثل بقيه با خصوصيات خودش و با ضعف هاي خودش . اما كسيه كه سفير فوتبال ايران در جهان شد و از كساني بود كه نقش انكارناپذيري در جهت بين المللي شدن فوتبال ايران داشت.
شاد و پيروز باشي

bmoqimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان این بحث ها بارها و بارها اینجا تکرار شده!
اصلا من به خاطر این تاپیک جذب پی تی شدم و از اول در دعواها شرکت داشتم!
اول اسم این تاپیک دایی آره ...دایی نه بود اما خرد جمعی تصمیم گرفت این بشه پس حتما یه چیزی بوده !

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
دوستان این بحث ها بارها و بارها اینجا تکرار شده!
اصلا من به خاطر این تاپیک جذب پی تی شدم و از اول در دعواها شرکت داشتم!
اول اسم این تاپیک دایی آره ...دایی نه بود اما خرد جمعی تصمیم گرفت این بشه پس حتما یه چیزی بوده !

تغییر اسم این تاپیک به تنها چیزی که ربط نداشت خرد جمعی بود!

به هر حال دایی اسطوره فوتبال اردبیل هست و در این شکی نیست ولی برای فوتبال ایران هرگز بازیکن محبوبی نبوده مگر چند مقطع کوتاه برای همین طبیعیه که خیلی ازش خوششون نیاد. فعلا هم که در مربیگری هم به بن بست خورده.

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
اول از همه در مورد آقا/خانم سراب

بهتر بود شما از اول تاپيك رو مطالعه مي كرديد بعد مي اومديد نظرياتتون رو ارائه مي داديد . چون من و بقيه دوستان وقت نداريم دوباره بشينيم هي پست بزنيم واسه قانع كردن شما

دوم در مورد دشمن خوني علي دايي كه خودش بهتر مي دونه كيه

تغییر اسم این تاپیک به تنها چیزی که ربط نداشت خرد جمعی بود!

به هر حال دایی اسطوره فوتبال اردبیل هست و در این شکی نیست ولی برای فوتبال ایران هرگز بازیکن محبوبی نبوده مگر چند مقطع کوتاه برای همین طبیعیه که خیلی ازش خوششون نیاد. فعلا هم که در مربیگری هم به بن بست خورده.

اين براي بار چندمي هست كه شما مياي اينجا و همه چيز رو به چشم يك نژاد پرست نگاه مي كني . كسي كه به طور مستقيم سعي بر كنايه زدن به ترك ها رو داره .

در اون مقطعي هم كه اسم تاپيك تغيير كرد تنها كسي كه قطعا باهاش مخالف بود تو بودي

پيشنهادم اينه كه بري و يه تاپيك بر عليه دايي تو همين بخش بزني ببينم چند نفر ازت حمايت مي كنن

F A R A M A R Z

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,642
اول از همه در مورد آقا/خانم سراب

بهتر بود شما از اول تاپيك رو مطالعه مي كرديد بعد مي اومديد نظرياتتون رو ارائه مي داديد . چون من و بقيه دوستان وقت نداريم دوباره بشينيم هي پست بزنيم واسه قانع كردن شما

اولا آقا
دوما من از اول تاپیک خوندم ولی قانع نشدم
سوما با دایی مشکل ندارم درباره بعضی کارهای ایشان ایراد گرفتم
بعدم درباره این گفتم که خیلی از بازیکن های دیگه داریم که به انها هیچ توجهی نمی کنند و اینکه من اعتقاد دارم ما برای خودمون اسطوره درست میکنیم من نمیگم اسطوره نیست من میگم حداقل خودش هم مثل یک اسطوره که شما میگین رفتار می کرد

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
تغییر اسم تاپیک فقط به خاطر قدرت مدیر ورزش بود همین . مفاهیمی مثل خرد جمعی معنی خودشون رو دارند.

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
تغيير اسم اين تاپيك به علت پيشنهاد يكي از دوستان در اين تاپيك و با درخواست من و جمع ديگر فعال دوستان تاپيك و همچنين موافقت مدير انجام شد . و تنها مخالف آن شما بوديد .

شما كه اينقدر به مواضع خود پا فشاري مي كنيد و ايمان داريد چرا پيشنهادي كه دادم رو عملي نمي كنيد ؟

خب كاملا مشخص است چرا .....

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
اولا آقا
دوما من از اول تاپیک خوندم ولی قانع نشدم
سوما با دایی مشکل ندارم درباره بعضی کارهای ایشان ایراد گرفتم
بعدم درباره این گفتم که خیلی از بازیکن های دیگه داریم که به انها هیچ توجهی نمی کنند و اینکه من اعتقاد دارم ما برای خودمون اسطوره درست میکنیم من نمیگم اسطوره نیست من میگم حداقل خودش هم مثل یک اسطوره که شما میگین رفتار می کرد

وقتي شما مي آيي و يك سري بحث هاي تكراري رو مطرح مي كني كه قبلا جوابش داده شده كاملا مشخص هست كه تاپيك رو مطالعه نكرده ايد .

ديگه هم لازم نمي بينم درباره ي اين مساله با شما بحثي داشته باشم .

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
تغيير اسم اين تاپيك به علت پيشنهاد يكي از دوستان در اين تاپيك و با درخواست من و جمع ديگر فعال دوستان تاپيك و همچنين موافقت مدير انجام شد . و تنها مخالف آن شما بوديد .

شما كه اينقدر به مواضع خود پا فشاري مي كنيد و ايمان داريد چرا پيشنهادي كه دادم رو عملي نمي كنيد ؟

خب كاملا مشخص است چرا .....

وقتی به اختیارات مدیریتی میگید خرد جمعی معلومه نتیجه پیشنهادتون با توجه به اینکه مدیر رو هم پشت سرتون دارید ختم به خیر نخواهد شد. همیشه میخواهید بگید مخالف یکنفره ولی حتی نمیکنید همین یک صفحه رو مطالعه کنید.

بالا