• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

علی دایی اسطوره فوتبال ایران و آسیا

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
دايى نامزد اهداى لوح بهترين بازيكن جهان
شهريارايران درتالار افتخارات

كلكسيون افتخارات شهريار با حضور رويايى اش در مراسم انتخاب بهترين بازيكن جهان تكميل مى شود. در حالى كه امشب اكثر قريب به اتفاق فوتبال دوستان ايرانى براى ديدن برنامه تلويزيونى ۹۰ ثانيه شمارى مى كنند شهريار در سالن اپراى شهر زوريخ شانه به شانه مردان كهكشانى با ظاهرى آراسته روى صندلى هاى چرمى تكيه زده تا مجرى مراسم نام او را براى اهداى يكى از تنديس هاى مراسم صدا كند.
شهريار طى چند هفته اخير براى چندمين بار است كه به عنوان يكى از مدعوين ويژه فيفا به اينگونه مراسم دعوت مى شود اما برنامه امشب از اهميت ويژه اى برخوردار است.
او امشب در حالى كنار سران فوتبال دنيا قرار مى گيرد كه براى نخستين بار در تاريخ هفده دوره اى انتخاب بهترين بازيكن سال فوتبال جهان امسال اين مراسم به طور كامل به صورت رايگان در شبكه هاى تلويزيونى به نمايش در مى آيد.
دايى يكشنبه شب از فرودگاه امام خمينى(ره) تهران را به مقصد زوريخ ترك كرد اما او پيش از ترك تهران در جلسه اى مشترك در دفتر باشگاه با كادر فنى سايپا به اين نكته تأكيد كرد تا در غياب او تمرينات تيم به صورت منظم دنبال شود تا روز پنجشنبه كه او دوباره به تهران بر مى گردد.

شهريار ديشب در حالى راهى زوريخ شد كه در برخى محافل ورزشى شايع شده بود كه او با توجه به عنوانى كه در ساليان اخير به دست آورده در حال حاضر به عنوان يكى از گزينه هاى كسب سمت در كنفدراسيون فوتبال آسيا خواهد بود اما دايى در برابر اين خبر سكوت مى كند تا ابهام براى اهالى فوتبال باقى بماند.

عضو كميته فنى فيفا و بهترين گلزن تاريخ ملى جهان يكى از كانديداهاى اهداى لوح بهترين بازيكن فيفا به شمار مى رود كه اگر شانس با او همراه باشد وى مى تواند تنديس طلايى برترين بازيكن سال ۲۰۰۷ فوتبال جهان را به يكى از سه كانديداى حاضر اهدا كند.
مطمئنا قرار گرفتن در كناركاكا، كريستيانو رونالدو يا مسى به عنوان نامزدهاى دريافت تنديس بهترين بازيكن جهان مى تواند تبعات مثبتى براى دايى در برداشته باشد.

به نقل از روزنامه ايران ورزشي مورخ 26 آذر 86

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ای ول به شهریار ایران

راستی کسی می دونه برنامه رو کدوم شبکه ماهواره ای کامل نشنون میده و ساعت پخشش کی هست ؟؟؟

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
امين جان
ساعت برگزاري مراسم ساعت 22:30 دوشنبه شب به وقت تهران است . ولي درباره پخش مستقيم چيزي كه توي سايت فيفا نوشته اينه كه مراسم از آدرس fifa.com مستقيم و مجاني پخش ميشه . كانال تلويزيوني رو ميگردم اگر موردي پيدا كردم همينجا مي نويسم. ;)

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: ورزشي - فوتبال

پس از پيشنهاد پست نايب رييسي كميته‌ي فوتبال جوانان فيفا از سوي "سپ‌بلاتر" به علي دايي، سرمربي تيم سايپا ضمن تاييد اين پيشنهاد گفت: خوشحالم از اين‌كه توانسته‌ام از زحماتي كه در فوتبال كشيده‌ام به اندازه‌اي اعتبار كسب كنم كه چنين پست‌هايي به من پيشنهاد مي‌شود.
علي دايي درگفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: در اين رابطه با اين پيشنهاد نظر خاصي ندارم و بدون شك اين پيشنهاد را قبول خواهم كرد. هر چند كه هنوز در رابطه با شرايط قبول چنين پستي با مسوولان فدراسيون فوتبال (فيفا) صحبتي انجام نداده‌ام.
وي تصريح كرد: باعث افتخار من است كه به نمايندگي از جامعه‌ي فوتبال ايران مي‌توانم در سمت نايب رييسي كميته‌ي فوتبال جوانان به جامعه‌ي ورزشي و خصوصا فوتبال جهان خدمت كنم. اين نظر لطف مسوولان فدراسيون فوتبال جهاني بوده و اميدوارم بتوانم براي آنان مفيد باشم.
سرمربي تيم فوتبال سايپا ادامه داد: هنوز هيچ جواب قطعي مبني بر رد يا قبول اين پيشنهاد نداده‌ام و پس از برگزاري جلسه با مسوولان مربوطه مي‌توانم در اين رابطه صحبت كنم.
دايي درمورد بازي اين هفته‌ي سايپا مقابل استقلال اهواز نيز افزود: استقلال اهواز يكي از بهترين تيم‌هاي حاضر در ليگ برتر است و كادرفني بسيار قدرتمندي دارد. هر چند كه خودم شاگرد مجيد جلالي بوده‌ام اما، براي كسب سه امتياز به اهواز خواهيم رفت.
وي بازي با استقلال تهران را تمام شده دانست و تاكيد كرد: بازي با استقلال تهران شرايط خاص خودش را داشت. علي‌رغم آنكه سه بازيكن ما در بازي مقابل استقلال تهران با دريافت كارت زرد و قرمز نمي‌توانند ما را در اهواز همراهي كنند اما، آن بازي و پيامدهايش ديگر به پايان رسيده است.
سرمربي سايپا در پايان درباره‌ي تداوم برگزاري كنفرانس خبريش در روزهاي سه‌شنبه به خبرنگار ايسنا گفت: متاسفانه اين نشست خبري بنا به دلايلي لغو شده و تا اطلاع ثانوي قصد برگزاري آن را ندارم.

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
علی دایی توی برنامه ی نود که توپش خیلی پر بود ... پته ی سازمان تربیت بدنی رو هم ریخت روی آب ... " هر کی لابیش پر زور تر باشه مربی تیم ملی میشه " و با این حرف فکر کنم دیگه معلوم شد مربی کی میشه ... سازمان تربیت بدنی رو که همه یادشونه ... بعد از باخت ایران در مقابل کره علی آبادی اومد توی تلوزیون چنان دفاعی از عملکرد اون بابایی که مربی تیم ملی بود کرد که هر کی نمی دوست فکر می کرد داره راجع به اتو ریهاگل صحبت میکنه ...

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
اره با حرفهایی که زد فکر کنم منظورش معلوم بود به کیه.......

این قضیه نظرسنجی 71 به 29 درصد هم کشکی بود. احتمالا همون گزینه غیر قابل تصور انتخاب خواهد شد.

اسم نمیبرم که به قول رئیس فدراسیون مزش بیشتر شه (وای که چقدر این حرفش بی مزه و توهین آمیز بود)

xpin

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
33
دایی جون دوست داریم
43.gif
87.gif
46.gif
واقعاً فوتبال ایران به امثال دایی نیاز داره با اون کلمه لابی یاد ....... افتادم

زنده باد دایی زنده باد دایی

نتبجه نظر سنجی چی شد قطبی یا قلعه نویی ؟

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
71 به 29 به نفع قطبی بود

محبوبیت رو داشته باش

xpin

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
33

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
چقدر ساده ای
52.gif
زمین زدن از کی تا حالا شده محبوبیت
49.gif

وقتی همه استقلالی ها به قطبی رای میدن .........

کاش که به شعور ملت اینجوری توهین نمی کردن ... ملت دارن داد میزنن قطبی اینا دارن کار خودشون رو میکنن ... البته به نظر من قطبی اگه قاطی بازی اینا نشه بهتره ...

Geronimo

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
142
کاش که به شعور ملت اینجوری توهین نمی کردن ... ملت دارن داد میزنن قطبی اینا دارن کار خودشون رو میکنن ... البته به نظر من قطبی اگه قاطی بازی اینا نشه بهتره ...

اقا مایلی کهن هم کاندید شدن عجببببببببببببببب

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
اره فقط مونده تیمو بدن دست این یکی

چه شود
==============
خارج از بحث:
راستی توماس جان ، من هر وقت آواترتو میبینم یاد اریک سینگلتون و مودرن تالکینگ می افتم. یادش بخیر آهنگ فراموش نشدنی "برادر لویی" و چند تا آهنگ دیگه

راستی نمیدونی این اریک سینگلتون بعد از جدایی از توماس به کجا رفت ؟؟؟؟؟

Geronimo

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
142
اره فقط مونده تیمو بدن دست این یکی

چه شود
==============
خارج از بحث:
راستی توماس جان ، من هر وقت آواترتو میبینم یاد اریک سینگلتون و مودرن تالکینگ می افتم. یادش بخیر آهنگ فراموش نشدنی "برادر لویی" و چند تا آهنگ دیگه

راستی نمیدونی این اریک سینگلتون بعد از جدایی از توماس به کجا رفت ؟؟؟؟؟

هو جل الخالق مهرداد تو هم؟!!!!:rolleyes::rolleyes:

بزار اول یه چیزی بگم نگن که خارج تایپیک بحث کردی

اقا مایلی کهن اقاست بهترینه حرف نداره:D

حالا مهرداد: اقا اریک بعد از جدایی با توماس همکاری میکنه البته نمیخونه بیشتر کار اهنگسازیشو به عهده داره تازگیا شایعه شده بود که مرده ولی شایعه بود دیگه:blush:
بهر حال اریک با توماسه:cool:

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
به احتمال زیاد

تیم رو میدن دست امیر قلعه نویی
=========================
اه پس اونجا مونده ...................

یادش بخیر..... اهنگ هاش واقعا توپ بود. چی شد یه دفعه از خوندن دست برداشت

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123

Last monarch عزيز كاملا با اين قسمتي كه اگر قطبي وارد بازي آقايان نشه بهتره موافقم . چون اين بنده خدا اگر به تيم ملي بياد نميدونه چطور با اين همه ريا و فيلم بازي كردن و باند بازي كنار بياد . :wacko::(

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
Last monarch عزيز كاملا با اين قسمتي كه اگر قطبي وارد بازي آقايان نشه بهتره موافقم . چون اين بنده خدا اگر به تيم ملي بياد نميدونه چطور با اين همه ريا و فيلم بازي كردن و باند بازي كنار بياد . :wacko::(
اون وقتكه با يك بليط يك طرفه از كشور فرار مي كنه

xpin

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
33
قطبی اگر به جو فوتبال ایران آشنا شده باشه نمیره

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
هر چند مربي گري تيم ملي براي دايي كمي زود بود ولي اميدوارم كه بتونه تو اين عرصه نيز موفق عمل كنه

F A R A M A R Z

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,642
برگزاري جلسه شكايت دايي از مايلي كهن
مايلي‌كهن: من معلم علي دايي بودم

خبرگزاري فارس: جلسه دادگاه رسيدگي به پرونده شكايت علي دايي از مايلي‌كهن امروز بسيار پرتنش برگزار شد.

A0425072.jpg

به گزارش خبرنگار فارس، ساعت 10 صبح امروز در شعبه 1060 مجمع قضايي شهيد بهشتي جلسه‌ رسيدگي به پرونده شكايت علي دايي از محمد مايلي‌كهن به رياست محمود صفوي برگزار شد.

* وكيل دايي: مايلي‌كهن مي‌خواست دايي مقصر اصلي ناكامي تيم ملي باشد
در ابتداي اين جلسه عسگري پيش‌بين، وكيل علي دايي اظهار داشت: در مرحله مقدماتي شكوائيه‌اي تقديم دادسرا كرديم و در آن به عرض رسانديم كه بعد از ناكامي تيم ملي فوتبال ايران در جام جهاني 2006 آلمان (عدم صعودبه مرحله دوم) يك برنامه تلويزيوني با عنوان "يك جهان يك جام" ‌با حضور چند تن از كارشناسان از جمله محمد مايلي‌كهن، به طور زنده از شبكه سه سيما پخش شد.
وي ادامه داد: موضوع برنامه علل ناكامي تيم ملي فوتبال بود. هر يك از كارشناسان محترم عقايد خود را بيان كردند و آقاي مايلي كهن به عنوان كارشناس در فضاي ملتهب و مشوشي كه درجامعه وجود داشت و مردم ما بخصوص فوتبال دوستان حرفه‌اي كه به شدت ناراحت بودند،‌ در لفافه تلاش كرد تمامي و يا عمده ناكامي تيم ملي را متوجه علي دايي كرده و وي را در نزد افكار عمومي مقصر جلوه دهد.
وكيل دايي تاكيد كرد: نسبت به آن بخش از اظهارات مايلي كهن كه درباره وضعيت فني و كيفيت بازي فوتبال بود، ادعايي نداريم؛ اما در باره مطالبي كه از نظر موكل بنده واقعيت نداشته و كذب محض است شكايت داريم. موارد كذب در شكواييه آمده و اينجا نيز به عرض مي‌رسانيم.
وي افزود: مايلي كهن در آن برنامه عنوان كرد، علي دايي به ايمان مبعلي و فوتبال مملكت ظلم نموده و اشاره كردند مبعلي در بازي فولاد و صباباتري (در آن زمان دايي بازيكن صبا بود) روي پاي دايي تكل زد و بعد از آن، محو شد. مجري از مايلي كهن پرسيد آيا صراحتا مي گوييد دايي عامل دوري مبعلي از تيم ملي بوده است كه مايلي كهن پاسخ داد، بله.

* پيش بين: مايلي كهن ادعا مي‌كند دايي مصطفوي را از فدراسيون فوتبال بركنار كرد
پيش‌بين در ادامه اظهاراتش گفت: در بخش ديگري از برنامه، مايلي‌كهن در پي سلسله‌ سوالاتي كه مطرح شد گفت: در ديداري كه دايي با خاتمي رئيس‌جمهور وقت داشت، در باب انتخاب مهدي پاشازاده براي تيم منتخب جهان عنوان كرد مصطفوي از نفوذ خود براي اين انتخاب استفاده كرده است. در همان ديدار دايي مسايلي را در خصوص فدراسيون عنوان كرد و از همان زمان هم رئيس فدراسيون تغيير كرد. در همين لحظه مجري پرسيد به نظر شما رياست فدراسيون با حرف دايي تغيير كرد؟ مايلي كهن گفت: تغيير كرد.
وي ادامه داد: مايلي كهن مي‌گويد دايي در انتخاب بازيكن تيم ملي نقش داشته است. قصد القا كردن اين مسئله را داشت كه اگر بازيكنان خوب انتخاب نشدند، دايي در اين انتخاب نقش داشت يا مطلبي را از حسين ضيايي سرمربي وقت صباباتري نقل كرد با اين مضمون كه "از آقاي ضيايي بپرسيد دلش از دست دايي خون است. ضيايي مي‌گفت من به عنوان سرمربي تيم را ارنج مي‌كردم اما وقتي تيم وارد زمين شد دايي مي‌گفت آنچه را كه من مي گويم انجام دهيد." به اين ترتيب نيت مايلي كهن در جهت تخديش شخصيت اجتماعي دايي محرز و مسلم مي‌گردد.

*وكيل دايي: تقاضاي مجازات مايلي كهن را داريم
عسگري ادامه داد: انتخاب يا عزل رئيس فدراسيون فوتبال مقرراتي دارد كه مديران عاليه نسبت به آن اتخاذ تصميم مي كند و نيز انتخاب بازيكن براي تيم ملي و يا هر تيم باشگاهي به مسئوليت و عهده سرمربي و مربيان تيم‌ها است.
آنچه را كه جناب مايلي كهن در باب دخالت دايي در تصميم مديران مسئول در عرصه مديريت كلان كشوري در حد رئيس‌جمهور و قالب تيم ملي عنوان مي كنند، منطبق به واقعيت نيست و كذب محض است. تقاضاي مجازات ايشان را داريم.

*مايلي كهن: آدم قانونمداري هستم
محمد مايلي كهن پس از اظهارات وكيل دايي خود را اينگونه معرفي كرد: محمد مايلي كهن، فرزند ابراهيم، متولد 1333 در انزلي و ساكن تهران، محل كارم تهران، خيابان سئول، سازمان تربيت بدني، بند 137 (ببخشيد منظورم اتاق 137) است. كارشناس مسئول دفتر مديريت و توسعه ورزش كشور و متاهل هستم. سابقه‌دار نيستم؛ ولي شايد سابقه‌دار هم شوم، ابتدا مي‌خواهم خودم دفاع كنم و سپس وكيلم‌ دفاع كند.
وي ادامه داد: خدمت آقاي پيش‌بين سلام مي‌كنم. ايشان از ابتدا به چهره يك دشمن به من نگاه كردند و با وجود اينكه سنشان از من كمتر است به من سلام نكردند. (در اين لحظه وكيل دايي گفت: من هنگام ورود به همه سلام كردم و قرار نيست به تك تك حاضرين دادگاه سلام كنم. در اين لحظه قاضي از طرفين خواست در اين خصوص با يكديگر بحث نكنند.)
مايلي كهن افزود: آدم قانونمداري هستم و معتقدم بخشي از مشكلات جامعه عدم قانونمنداري است و بيشتر مصلحت‌مداري است. به همين خاطر كشور عزيزم و مردم عزيزترم با مشكلات عديده روبرو مي‌شوند. آدم ها به ميزان قدرتي كه در جامعه دارند مي‌توانند از قانون رد شوند. من امروز كمي ناراحت هستم، زيرا همبازي سابقم فريبرز مرادي شب گذشته در حين تميز كردن كولر دچار برق گرفتگي شد و فوت كرد و من اكنون به جاي حضور در مراسم تشييع پيكر آن مرحوم كه يكي از نجيب‌ترين و منضبط ترين بازيكنان بود، اينجا هستم.

*دايي مشهور بود نه محبوب
مايلي كهن تصريح كرد: وكيل دايي مي‌گويد فضاي ملتهب وجود داشته است، پس چگونه من آن فضا را ملتهب كردم، ضمن آنكه دايي قبل از جام جهاني در ورزشگاه‌هاي مختلف كه با تيم صباباتري در آنها حضور مي‌يافت چندان با آغوش باز از ايشان استقبال نمي شد. آيا باز هم مايلي كهن مقصر است؟
در اين لحظه قاضي از ايشان خواست در باره اتهامات وارده از خود دفاع كند و مايلي كهن عنوان كرد: اين مسايلي را كه مي گويم بي‌ارتباط نيست. مردم با دايي رفتار مناسب نداشتند. دايي مشهور است؛ اما محبوب نبوده و بايد دلايل اين عدم محبوبيت را در جامعه پيدا كند. برخي عوامل باعث شده با ايشان اينگونه برخورد شود.

* وكيل دايي معني كذب را نمي‌داند
سرمربي سابق تيم ملي اظهار داشت: آقاي پيش‌بين گفتند مطالبي كه من گفتم كذب محض بود. ايشان ظاهرا معني كذب را نمي‌داند، زيرا مايلي كهن در تمام كشور به اينكه دروغ نمي‌گويد مشهور است. من در انتخابات مجلس شوراي اسلامي 95 هزار و 787 راي آورده‌ام و در تهران شصت و هفتم شدم، آنهم بدون تبليغات. هرگز دروغ نگفته‌ام. ايشان به معناي لغات آشنا نيستند.
در اين لحظه پيش‌بين گفت: "من از حرفهاي ايشان ناراحت شدم" و مايلي كهن با تندي به ايشان گفت: زماني كه شما حرف زديد من 15 دقيقه سكوت كردم وحرف نزدم وشما هم حق نداريد در ميان حرفهايم حرف بزنيد.
قاضي در اين خصوص تاكيد كرد: آقاي مايلي كهن عصباني نشويد. از شخصيت شما انتظار داريم آرامتر باشيد. ايشان وكيل هستند و دفاع كردند. تنش ايجاد نكنيد و دفاعيات خود را مطرح كنيد.
مايلي كهن هم عنوان كرد: براي پرداختن مسايل آن برنامه بايد اينجا فيلم آن برنامه باشد تا من بر مبناي آن صحبت كنم. اين برنامه مربوط به دوسال پيش بوده است.

* من معلم علي دايي بوده‌ام
مايلي كهن در ادامه اظهاراتش گفت: فضاي عمومي را مشوش نكردم. اين حالت وجود داشته و به عنوان يك كارشناس و در مقعطي به عنوان معلم علي دايي كار كرده‌ام. اين مساله را براي اولين بار است كه عنوان مي‌كنم زيرا مجبورم اين حرف را بزنم در هيچ كجا نمي‌گويم استادم و فلاني شاگردم است. به عنوان يك كارشناس وظيفه داشتم بگويم بازيكني كه در زمين راه مي‌رود خوب بازي نمي‌كند و اگر بي‌مورد تعريف و تمجيد مي‌كردم، مردم به من مي‌خنديدند، ضمن اينكه آن برنامه بعد از جام جهاني نبود و در حين و پايان مسابقه تيم ملي فوتبال ايران مقابل اوگاندا بوده است.
وي ادامه داد: در آن برنامه حرف‌هاي مختلفي زده‌ام. هيچوقت منكر توانايي‌هاي دايي نشدم و برخلاف كساني كه معتقدند با بخت و اقبال بلند فوتباليست شده و روپايي زدن بلد نيست، هميشه گفته‌ام دايي آماده و شاداب مي‌تواند به تيم ملي كشورش كمك كند؛ اما زماني كه آماده نبود، من هم گفتم خوب نيست.

*دايي گفت، مبعلي بايد خجالت بكشد كه روي پايم تكل مي‌زند
مايلي كهن ادامه داد: وظيفه خودم ميدانم از تمام بازيكنان فوتبال دفاع كنم. بعد از تكل مبعلي روي پاي دايي در بازي فولاد و صباباتري كه خيلي معمولي بود، مبعلي از زمين اخراج شد و بدون كوچكترين اعتراضي صحنه را ترك كرد؛ اما دايي در مصاحبه‌اي بعد از آن بازي گفت، او خجالت نمي‌كشد كه روي پاي من تكل مي‌زند و پس از آن تا زماني كه آقايان بودند ايمان به تيم ملي دعوت نشد. چرا پيش از آن مبعلي به تيم ملي دعوت مي‌شد اما در زمان برانكو دعوت نشد؟ اين مستند است و علت عدم دعوت وي كاملا مشخص است. شك ندارم پس از آن تكل بود كه اين اتفاق افتاد.

* مصطفوي بخاطر چغولي دايي به رئيس‌جمهوري بركنار شد
مايلي كهن خطاب به قاضي گفت: مي‌توانم از شما بپرسم در كجاي دنيا رئيس فدراسيوني كه تيم ملي فوتبال كشورش به جام جهاني راه پيدا كرده است، تغيير پيدا مي‌كند؟ آيا به او جايزه داده‌اند؟ قصد دفاع از داريوش مصطفوي را ندارم؛ اما بعد از مسابقه استثنايي با استراليا درسال 1998 كه تيم ملي ما به جام جهاني صعود پيدا كرد او را تغيير دادند.
وي افزود: بعد از راه‌يابي تيم ملي به جام جهاني كل اعضاي تيم نزد خاتمي رئيس‌جمهور وقت رفتند و در آن زمان صحبت از انتخاب بازيكنان براي تيم منتخب جهان بود كه نام مهدي پاشازاده به عنوان بازيكني از ايران مطرح شد. دايي در آن جلسه نزد رئيس‌جمهور رفت وگفت پاشازاده با زد و بند وارد تيم منتخب جهان شده است. بعد از چغولي دايي به رئيس‌جمهوري بود كه مصطفوي بركنار شد.
قاضي پرسيد: "آيا مي‌تواني اين مسئله را ثابت كني؟" مايلي كهن گفت: "من از پشت پرده اطلاعي ندارم." قاضي گفت: "ممكن است هر اتفاق ديگري رخ داده باشد."

* ضيايي به تايلند سفر كرده است
سرمربي سابق تيم ملي تاكيد كرد: در مورد اتهام آقاي ضيايي بايد بگويم ديشب با منزل ايشان تماس گرفتم؛ اما همسر مجارستاني ايشان گفتند ضيايي ايران نيست و به تايلند رفته است، البته امروز تشريف مي‌آورند، با اين‌حال ممكن است ضيايي منكر اين قضيه شود؛ اما من روزي حسين ضيايي را در آكادمي المپيك ديدم و در مورد عدم صعود اين تيم به مرحله مسابقات ليگ قهرماني آسيا سوال كردم و با هم دردل كرديم كه چه شد صباباتري در آن مسابقات ناكام ماند. ضيايي گفت: "ما شايسته صعود بوديم و هر چه مي‌كشيم از علي دايي است. پيش از مسابقه تمام وظايف بازيكنان را به آنها گوشزد مي‌كردم؛ ولي زمانيكه وارد زمين مي‌شدند دايي به دليل اينكه سرزن است به بازيكنان مي گفت توپ‌ها را هوايي بر روي دروازه حريف سانتر كنند." اين عين مطالبي بود كه ايشان به من گفتند و من آنها را نقل كردم.

به گزارش خبرگزاري فارس، شاهرخ غلامي وكيل مدافع مايلي كهن در دفاع از موكل خود گفت: در خصوص شكايت دايي مبني بر تشويش اذهان عمومي معتقد بر اين هستم كه تشويش اذهان عمومي صورت نگرفته، بلكه تشويق اذهان عمومي صورت گرفته است. زيرا بعد از جام جهاني دايي هم سرمربي تيم سايپا شد و هم سرمربي تيم ملي، لذا نه تنها شخصيت ايشان تخريب و تشويش نشد بلكه تقويت هم شد.
وي ادامه داد:‌ در خصوص اتهام نشر اكاذيب، همانگونه كه مستحضريد اين مبحث دو قسمت است، يكي اخبار دروغ و وقايع خلاف يعني مبتني بر خلاف حقيقت است و دوم نشر و اشاعه با سوء نيت عمدي است كه موكل اينجانب نه اخبار دروغ را اشاعه داده و نه سوء نيت عمدي داشته‌ است. ايشان فقط ديدگاه كارشناسي خود را عنوان كرده اند، طبق صدر ماده 698 قانون مجازات اسلامي ارتكاب جرم مذكور مستلزم قصد سوء ‌است، بنابراين داشت سوءقصد اصل بسيار مهم بوده و به تعبير حقوقي عنصر معنوي جرم ضرورت دارد كه موكلم چنين قصدي نداشته است.
وي افزود:‌ در خصوص اظهارات شهود نيز كه يكي از دلايل كيفرخواست است، مبناي شهادت شهود، يك برنامه تلويزيوني بوده كه به تماشاي آن پرداخته و نظرات و استنباط‌هاي شخصي خود را در آن دخالت داده و در واقع حضور فيزيكي مستقيم نسبت به صحنه نداشته‌اند.
غلامي تصريح كرد: در خصوص تكل مورد بحث(تكل ايمان مبعلي روي پاي دايي در ديدار تيم هاي صباباتري و فولاد خوزستان) نيز در همان زمان از قول دايي آوردند كه "مبعلي خجالت نمي‌كشد كه روي پايم تكل مي‌زند" بنابراين جرم مذكور نيز از مصاديق ماده 698 مجازات اسلامي نيست و تقاضاي رد شكايت را داريم.
در اين لحظه مايلي كهن گفت: خير، ما دنبال رد شكايت نيستيم.
قاضي گفت: پس چرا از خود دفاع مي‌كنيد؟
مايلي كهن گفت: نمي‌خواهم استنباط ديگري از اين موضوع شود.

* وكيل دايي: مايلي‌كهن برداشت‌هاي ذهني و تخيلات خود را عنوان كردند
پيش‌بين وكيل علي دايي در پايان دفاعيات مايلي كهن و وكيلش گفت:‌ خوشبختانه اقرارهاي صريح متهم در جلسه دادرسي بر بيان موارد اتهامي و نحوه دفاع غيرموجه همكارم مرا بي‌نياز از هر گونه ابراز دليل و توجه اتهام مي‌نمايد.
وي افزود: مايلي كهن تمام برداشت‌هاي ذهني و تخيلات خود را از رخدادهاي ورزشي مورد بحث اين پرونده به عنوان حقايق و واقعيت‌ها ابراز نمودند و موكل بنده و شخص حقير، براي همه انسان‌ها بخصوص اهالي ورزش حق آزادي ابراز عقيده را قائليم و به آن احترام مي‌گذاريم؛ اما اظهاراتي كه مايلي كهن در دادگاه بر آنها تاكيد كرد، كاملا كذب است. آيا ايشان مدركي براي ارايه دارند كه رئيس‌جمهوري وقت (خاتمي) به گفته دايي رئيس فدراسيون را عوض كردند؟ به نظر من اين بدترين توهين به رئيس‌جمهوري مملكت تلقي مي‌شود.

** انتخاب بازيكن از اختيارات سرمربي است
وكيل مدافع دايي در ادامه گفت: در مورد انتخاب يا عدم انتخاب ايمان مبعلي براي تيم ملي بايد بگويم ‌اين موضوع از اختيارات سرمربي تيم بود. آيا مايلي كهن دليل و مدركي قانوني و محكمه‌پسند دارد كه عدم انتخاب ايشان توسط سرمربي وقت را اثبات كند؟
وي ادامه داد: در مورد نقل قول از جناب سرمربي وقت صباباتري بايد بگويم با توجه به اينكه ضيايي مكررا با خبرنگاران و ارباب جرايد در ارتباط بودند، هيچ گاه به صحت اين اظهارات مايلي كهن صحه نگذاشته‌اند، بنابراين مطالب اعلامي كه خوشبختانه در اين محكمه دليلي بر صحت آن از سوي متهم ابراز نشده، بلكه صرفا با كشاندن دفاع به حاشيه و بازي با كلمات و بيان تاريخچه فوتبال، دفاع مستقيمي در رابطه با اتهامات نشده است. همكار بنده در پايان دفاع خود صراحتا اعلام داشت جرم مذكور از مصاديق ماده 698 نيست.يعني اتهامات را جرم دانستند؛ اما با اين اوصاف آن را مصداق ماده 698 نمي‌دانند.
وي افزود:‌ در پايان با پوزش از اطاله دفاع، در همه جاي دنيا اسطوره‌ها خود را مورد تشويق و تكريم قرار مي‌دهند و خوشبختانه در ايران نيز مردم فهيم و ورزش‌دوست بر ارزش‌هاي دايي واقف بوده و شخصي مثل مايلي كهن كه متاسفانه از حسب اظهارات موكلم اختلاف سليقه و اختلاف نظر شخصي داشته‌اند، از يك فضاي برنامه تلويزيوني كه به صورت مستقيم براي ميليون‌ها نفر پخش مي‌شد و نيز در روز بعد تكرار شده، با اظهارات خود كه هرگز نتوانسته‌اند دليل محكمه‌پسندي را بيان نمايند، به حيثيت اجتماعي و ورزشي ايشان حمله مي‌كنند.
پيش بين تصريح كرد: با وصف اينكه در جرايد طرح شكايات از طرف دايي به طرفيت مايلي كهن به صراحت در شعبه 6 بازپرسي دادرسي ويژه كاركنان دولت منتشر مي‌گردد و ايشان نيز مصاحبه‌هايي دراين زمينه داشتند و در هيچ كدام از مراحل تحقيقات حاضر نمي شوند و اكنون كه در محضر دادگاه حاضر شدند به جاي ارايه ادله مثبت، مجددا اكاذيب مذكور را تكرار نموده و سوء نيت در تمام الفاظ و گفته‌هاي ايشان به دليل كذب بودن مستتر است، تقاضاي مجازات ايشان را دارم.
قاضي به وكيل دايي گفت: آيا ايشان قصد ضرر رساندن به دايي را هم داشت؟
پيش‌بين گفت: بله صد درصد.

* دايي از نظر مادي و معنوي ضرر كرد
پيش‌بين گفت: مايلي كهن با توجه به اينكه خود سرمربي تيم بود، به دليل عدم توفيق تيم، از طرف افرادي كه به اصطلاح تماشاگرنما بودند، مورد هجوم مردم واقع شد‌. مي‌دانست كه بيان جملات اينچنيني چه عواقب ناگواري را مي‌تواند به لحاظ مادي و معنوي براي دايي داشته باشد و افرادي با اظهارات ايشان تحريك شدند.
قاضي ضمن اعلام پايان ختم رسيدگي به پرونده گفت: اي كاش علي دايي نيز در اين دادگاه حاضر مي‌شد تا طرفين را صلح مي‌داديم. حيف است كه مربيان تيم ملي وقتشان را اينگونه هدر دهند.

* شيشه‌هاي مغازه دايي شكسته شد
در پايان رسيدگي به پرونده، مايلي كهن نيز در خواست صحبت كرد؛ اما قاضي گفت: پس از اظهارات شما وكيل دايي مي‌خواهد صحبت كند و اينگونه كار به درازا مي‌كشد.
مايلي كهن گفت: اينكه مي‌گويند پس از عدم توفيق تيم ملي به من حمله شد و شيشه‌هاي خانه مرا شكستند، كذب محض است. خانه من در طبقه دهم اكباتان است و كسي نمي تواند شيشه هايش را بشكند. فرداي آن روز با اتوبوس به محل كارم رفتم. فقط مادر خدا بيامرزم كمي نگران من بود. چند روز بعد نيز برخي از مردم گفتند، آقاي مايلي كهن قدر تو را نداستند و عوضت كردند.
سرمربي سابق تيم ملي افزود:‌ تيم ملي را تحويل اين مردم دادم كه تا ده سال از آن استفاده كردند؛ اما علي دايي بعد از اين كه در جام جهاني بد بازي كرد، در مصاحبه‌اي گفت، "هر تاجي كه به من دادند آن را بردارند"، آيا اين اظهارات باعث تشويش و ملتهب شدن فضا نمي شود.
وكيل دايي گفت: به دليل اظهارات مايلي كهن برخي شيشه‌هاي مغازه علي دايي را شكستند.

** از دايي دفاع كردم
مايلي كهن در پايان اظهارات خود گفت: حتي در آن برنامه مجري برنامه گفت، "مي گويند دايي براي اينكه مخارج تيم ملي را مي‌دهد فيكس بازي مي‌كند؟" و من گفتم،"اين گونه نيست. گناه ايشان را نشوريد. دايي شركت توليدي البسه دارد و با تيم‌هاي مختلف قراردادهاي چند صدميليوني دارد."
با وجود آنكه جلسه دادگاه تمام شد؛ اما جرو بحث مايلي كهن و وكيل علي دايي همچنان ادامه داشت و در پايان نيز مايلي كهن با وكيل دايي دست داد و خداحافظي كرد.
منبع : http://www.farsnews.com

بالا