• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

علی دایی اسطوره فوتبال ایران و آسیا

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
علی دایی اسطوره فوتبال ایران و آسیا بوده،هست و خواهد بود!
birgits_snill.gif

به عنوان بازیکن بله .

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,209
درست ه علی دایی توی تیم ملی(به عنوان سرمربی) موفق نبود ولی دلیل نمیشه موفقیت های دوران بازیگریش زیر سوال ببریم...

هیچ کس نمیتونه موفقیت های علی دایی رو لوث کنه!
img]http://www.pic4ever.com/images/birgits_snill.gif[/img]

به عنوان بازیکن بله .
تایید میشه

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
هر کی دعوا داره زنگ آخر وایسه دم در ! :)

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
مثل اینکه خاطر خواه زیاد دارم !
girl_blush2.gif

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
من از علی دایی خوشم نمیاد
به دو دلیل
1- اصلا از سبک بازیش خوشم نمیاد و بنظر بسیار بی کیفیت فوتبال بازی می کرد و البته بی نهایت خوش شانس بود همیشه
2- از اخلاقش که دیگه ...

اما دو تا نکته مثبت هم در کنارش باید بگم

1- دایی سمبل خواستن توانستن هست . من شک ندارم اگر بازیکنی با روحیات علی کریمی ، استعداد ضعیف دایی رو در فوتبال می داشت اونوقت احتمالا توی محلات هم به زور بازیش می دادن و برعکس فکر می کنم اگر بازیکنی با استعداد کریمی ، پشتکار دایی رو می داشت مطمئنا اسطوره یک قرن فوتبال آسیا می شد .
خوبه ما گاهی به دایی نگاه کنیم و یاد ادیسون بی افتیم ( ادیسون بود ؟ ) که می گفت : نمی دونم برای چی چی ! 1 قسمت نبوغ لازمه و 99 قسمت پشتکار ! ( خسته نباشم واقعا )
ولی جدا دایی از نظر من فقط همون 1 قسمت استعداد رو از فوتبال گرفته بود و 99 قسمت پشتکار چاشنیش کرده بود
این جدا یک حسنه که شما واسه هدفت بجنگی حتی اگر استعدادش رو نداشته باشی

2- در هر حال هیچکس نمی تونه منکر افتخاراتی که دایی کسب کرده بشه . چه از دایی خوشش بیاد چه مثل من خوشش نیاد

در پایان می خوام اینو بگم
شما خدا هم که باشی اگر اخلاق نداشته باشی ، فراموش می شی
البته کلا ایران کشور فراموشی هاست و قهرمان زنده را عشق است اما
علی دایی اگر اخلاق درستی می داشت اونوقت سالها به قلب مردم حکومت می کرد .
بقول خودش اگر دایی در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس بدنیا آمده بود الان مجسمه اش رو توی هر شهری ساخته بودن
اما آقای دایی ، یک نگاهی هم به خودت بکن ! تو هر قدر افتخار کسب کردی بجای اینکه بیشتر به مردم نزدیک بشی بیشتر از قلبهاشون دور شدی
ایرانی با قلبش زندگی می کنه . اگر قلبها رو بدست می اوردی اونوقت می شی خداداد که بداخلاقیهاشم حسن اخلاق تلقی می شه . می شدی افشین قطبی که کارهای عجیب و غریب یکسال اخیرش رو ملت اصلا نمی بینند . اما شما آقای دایی نفس که بکشی ملت بهت گیر می دن چون قلبها رو بدست نیوردی و البته کار راحتی بود . کافی بود لااقل ظاهر رو خوب حفظ کنی . اینجا کسی به باطن خیلی کار ندارد ...
بهرحال بنده هم دوست داشتم شما انسان دوستداشتنی باشی که نیستی
( نگارنده موقع نوشتن این مطالب خیلی حس ورش داشته بود که روبروی دایی نشسته ! )

بقول معروف
بازیکنا باید در طی دوران ورزشیشون جوری رفتار کنن که در روزهای افول ، شرمنده روزهای برو بیاشون نباشن ... ( چی می گه ؟ ! )

Mohsen_mzh

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
585
به نظرم حرفای پست بالایی برام آشنا بود ! (البته نه همش)
انگار فردوسی پور به یه سبک دیگه این حرف ها رو زده بود !!!

استیل آذین

Registered User
لایک‌ها
5
با احترام به نظرات همه دوستان، من فکر نمی کنم دایی نه اسطوره بوده و نه هست، در هر مقامی .

نمونه ساده اش، مصاحبه بعد از بازی به نقل از سایت گل :

سایت گل - جوسنگین کنفرانس مطبوعاتی سرمربی تیم ملی ایران در همان سوال اول ،علی دایی را غافلگیر کرد،رمانی که یک خبرنگار از او خواست تصمیمش را برای استعفا بگیرد و به آزار طرفداران وعاشقان فوتبال در ایران پایان دهد.علی دایی البته انتظار حمله را داشت اما تصورش این بود که مطبوعاتی ها کمی دندان روی جگر می گذارند تا سوالات بعدی....

-شما درجایگاهی نیستی که به من بگی بمون یا برم . من حکمم رو از کس دیگری گرفتم و فعلا در تیم ملی خواهم بود.

این خلاصه اولین پاسخ سرمربی ایران به سوال اول بود.دایی طبق معمول با همان تبختر و غروری که همیشه همراه اوست در دقایق بعدی بحث را به سمت دیگری برد وبا جملاتی متناقض حرفهایی به زبان آورد که لابد دلخوری های دیگری را نیز در پی خواهد داشت.

خودم که نمی تونم بازی کنم !

او که در کمال تعجب به ملی پوشان بابت بازی خوبشان تبریک گفت و برد عربستان را اتفاقی خواند بلافاصله با چند جمله-شاید برای تبرئه خود-توپ را به زمین آنها انداخت:
- علی دایی نباخت، تیم ملی باخت.

- ما به همه وظایفشان را گوشزد کرده بودیم و حتی برای کرنر ها برنامه داشتم و گلزن عربستان یار مستقیم داشت ،اما وقتی بازیکنها رعایت نمی کنند من چه کنم ؟

- ما بعد از کل نباید عقب می آمدیم . این وظیفه بزرگان تیم بود اما....

-خودم که نمی توانم بروم داخل زمین و بازی کنم ؟

- اين مسائل را بازيكنان بايد از 12 سالگي ياد بگيرند وتیم ملی جای یاد دادن نیست!
کریمی 3 سال است بازی خوبی نکرده!.

خبرنگاران سوال می کردند و دایی با همان شیوه پاسخ می داد.یک نبرد تمام عیار بین میخ و سنگ.

هرچه پیش می رفتیم ایی غیرقابل نفوذتر به نظر می رسید و با جملات عجیب تربه خبرنگاران حمله می کرد. اما بالاخره نوبت به سوالی رسید درباره علی کریمی که نامش در بازی دیروز بارها فریاد شد.آنچه که می خوانید عین حرفهای ردو بدل شده میان طرفین استـ :

خبرنگار:اقای دایی در مرحله سختی قرار داریم و در عین حال امید ما به همان نیروی فوق العاده شما دربازگشت در روزهای سخت است که همیشه کمکتان کرده.با وجود این باید این نکته را در نظر داشته باشید که تیم ملی برای صعود نیاز به جو مثبت دارد.

دایی:شما بفرمایید این جو مثبت چطور درست می شود؟

خبرنگار: در جام جهانی قبلی برانکو اعتقادی به خداداد نداشت اما از او در بازی قطر استفاده کرد و تیم ملی با پاس او به مرحله بعد رفت.شما هم باید از همه پتانسیل فوتبال ایران استفاده کنید.مثلا علی کریمی.

اگر مخاطب ان سوال علی دایی نبود ممکن بود اتفاق خاصی نیفتد.اما این علی دایی است:

- حالا که اسم اوردید من هم می گم .نمی خواستم بگم اما علی کریمی آماده نیست.شما بکید ببینم.او بعد ازبازی کرواسی (دوستانه قبل از جام جهانی)در کدوم بازی ملی خوب بوده؟

- خبرنکار:خیلی بازیها.مثلابازی با کره در جام ملتها.

- دایی : خیر.کریمی از آن زمان حتی یک بازی خوب هم نکرده! من نمي‌توانم بازيكني كه آماده نيست را به تيم ملي دعوت كنم. شرايط كريمي را از مربيانش پرسيدم و آنها گفتند او 25 روز است كه تمرين نكرده. چگونه انتظار داريد چنين بازيكني را به تيم ملي دعوت كنم؟

خبرنگار:پس چرا مهدوی کیا و هاشمیان که درباشگاهشان شرایط خوبی ندارند،دعوت شده اند؟

دایی :.............

باور کنید چیز خاصی نبود جز مشتی کلمه بی ربط .

پایان جلسه
خبرنگاری از دایی می خواهد درباره تاکتیکش در این بازی حرف بزند.دایی می گوید:"مگه شما بازی را ندیدی؟"

خرنگار می گوید:"من 90 دقیقه پشت دروازه ایستاده بودم و می خواهم این را از زبان شما بشنوم."واما جواب دایی:

- خب .پس برو خونه روی مبل از نو بازی را ببین!

این طرز صحبت یه اسطوره هست ؟ من فکر می کنم خودش هم دوست نداره اسطوره باشه. اینطور نیست ؟

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
داستان گاو ده من شیر ده رو شنیدید؟ دایی هم همونطوری شد. کلی گل زد، اولین بازیکنی بود که رفت یه لیگ معتبر، توی بایر مونیخ بازی کرد، رکوردار گل زنی شد ولی با تصمیمات اشتباه، لجبازی، عصبیت، عجله و ... همه چیز رو خراب کرد. مثل اون گاو ده من شیر ده که همیشه آخرش یه لگد میزد و ظرف شیر رو روی زمین خالی میکرد!

اگر یه خورده سیاست داشت به جای این همه لجبازی علی کریمی رو میاورد. اگر کریمی خوب بازی میکرد افتخارش برای دایی میشد! اگر هم بد بازی میکرد کسی به دایی ایراد نمیگرفت و دایی هم میگفت دیدید من راست میگفتم!!!

نه خیر منظورم رکورد گل زنی و... که معرف شده تو جهان

هر کی بالا بخواد بره فحس این چیزها هم باید بخوره چه دایی باشه چه هر شخص معروف ...:D

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
مربیگری اخلاق و مدیریت میخواهد. چیزی نیست که دایی بتونه موفق بشه.

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
دوستان چه خوشمون بیاد چه نه دایی توی همین کشور به دنیا اومده . توی همین کشور مدرسه رفته و خانواده ایرانی داشته . توی تیمهای پایه و بعد باشگاهی همین کشور توپ زده . بازیکن تیم ملی همین کشور بوده. بازیهای زیاد ملی به خاطر ایشون پیروز شدیم. گلهایی که زده برای همین تیم بوده و رکوردش هم برای ایران ثبت میشه
حالا کسانی که میگن به تیمهای ضعیف گل میزنه درست میگن ولی باید توجه کنن که امکانات و سطح فوتبال ایران هم در حد اروپا یا آمریکای جنوبی نیست. در حد آسیاست

پس تا اینجا افتخارات زیادی برای تیم ملی ایران ایفا کرده. حالا اسمش رو میزارید اسطوره ، ستاره بزرگ یا هر چیز دیگه
ولی قبول کنید خراب کردن ایشون خراب کردن تیم ایرانه

حالا بحث مربیگری و اشتباهاتش و ... یک مقوله جداست .

ataamini

Registered User
لایک‌ها
8
علی دایی در انگلیس مربی گری می کند؟

مالكيت باشگاه نيوكاسل انگيس در اختيار يك ايراني مقيم امارات قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایلنا، سيروس محجوب يكي از ايرانيان مقيم امارات از مدت‌ها پيش براي خريد تمامي سهام باشگاه نيوكاسل، مذاكراتي را با اين باشگاه انگليسي آغاز كرده است و در آينده نزديك اين قرارداد نهايي خواهد شد.

محجوب در اين باره به گفت: هدف عمده من از خريد باشگاه نيوكاسل انگليس، كمك به فوتبال ايران است.

وی گفت: بدون شك با عشق و علاقه ای که به كشورم دارم تلاش خواهم كرد، پل ارتباطي خوبي بين فوتبال ايران و فوتبال پيشرفته و باشگاهي انگليس برقرار کنم تا از این طریق باعث رشد فوتبال کشورم شوم.

محجوب در ارتباط با اينكه چه زماني مالكيت باشگاه نيوكاسل را در اختيار خواهد گرفت گفت: البته كليه كارها براي اين انتقال صورت گرفته و مبلغ پيشنهادي ما براي تصاحب كامل اين باشگاه مبلغ 370 ميليون پوند بوده است كه در آينده نزديك اين نقل و انتقلات صورت خواهد گرفت.

محجوب در ارتباط با اينكه آيا در صورت تصاحب باشگاه فوق از بازيكنان و مربيان ايراني در اين باشگاه استفاده خواهد كرد و گفت: يقينا"‌ يكي از اهداف بلند مدت من، اين موضوع خواهد بود. ضمن اين كه "علي دايي" گزینه نخست براي مربيگري باشگاه نيوكاسل در فصل آينده خواهد بود. دايي از دوستان من است و صحبت‌هاي كوتاهي اخيرا" با وي داشته‌ام اما مذاكرات جدي را با او شروع نكرديم ، اما پس از تصاحب باشگاه نيوكاسل با علي دايي مذاكره خواهيم كرد تا شرایط حضور وی در لیگ برتر انگلستان محقق شود.

با توجه به دوستی و رفاقت سیروس محجوب با سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، حضور علی دایی در تیم فوتبال نیوکاسل انگلستان محتمل به نظر می رسد .

منبع

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
اووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووه

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
لایک‌ها
16,664
راسته ؟

Valentino

Registered User
لایک‌ها
18
اواسط سال گذشته هیئت مدیره نیوکسل سهام باشگاه رو به فروش گذاشت..قيمت فروش اين باشگاه 350ميليون پوند برآوردمیشد

با سقوط مگ پیس به دسته اول ارزش این باشگاه حدود 140 میلیون پوند تخمین زده میشه..
در صورتی که سیروس خالی بند مالکیت باشگاه رو از چنگ حدود 20 شخص و شرکت اکثرا غیر انگلیسی(بخوانید مولتی میلیاردرهای عرب)در بیاره...با این تفاصیل هر مربی که دلش خواست میتونه انتخاب کنه(طبق قانون اتحادیه فوتبال انگلیس مالک تمام سهام یک باشگاه خود به خود مالک اون باشگاه محسوب می میشه)

به نظر من این خبر کذب محضه...

Last edited:
بالا