برگزیده های پرشین تولز

علی دایی سرمربی فوتبال ایران

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
سلام
نمیدونم این قضیه تبریک داره یا نه ! اونهم بعد از اینهمه مدت ؟!! اینهمه اسم آوردن و وقت گذاشتن از مارادونا و سانتینی و آرتور جرج ....... گرفته تا بابا یه ماتراتزی !!!
................ آخرش هم علی دائی :eek:

فقط میتونم " مربی دار شدنمون " رو بعد از اینهمه تبریک بگم !!
و واسه تیم ملی کشورمون آرزوی موفقیت بکنم :)

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
فقط آمدم یه تسلیت عرض کنم خدمت بچه های بخش ورزش و برم:(

mse1445

Registered User
لایک‌ها
2
این خبر هم منتشر شده جالبه بخونید

چرا قطبی سرمربی تیم ملی نشد؟

در حالی که دیروزصبح برخی خبرگزاریها از انتخاب افشین قطبی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال خبر داده بودند؛ کفاشیان اعلام کرد که مربی تیم ملی هنوز انتخاب نشده‌ و سازمان‌تربیت بدنی در حال بررسی گزینه‌های خود است.

به گزارش فرارو به نقل از یک منبع‌آگاه در فدراسیون فوتبال "سازمان تربیت بدنی مخالف حضور افشین قطبی به عنوان سرمربی در تیم ملی فوتبال ایران است."

به گفته این منبع آگاه که نخواست نامی از وی برده شود علت مخالفت سازمان تربیت بدنی با حضور قطبی در راس تیم ملی فوتبال ایران، جامه‌ی عمل پوشاندن به منویات رئیس جمهوری ایران است.

این منبع‌آگاه افزود احمدی‌نژاد خواستار آن شده‌است که محمد علی‌آبادی به هر شکل ممکن مانع از حضور سرمربی پرسپولیس در راس کادر تیم ملی فوتبال ایران شود.

گفته می‌شود سازمان تربیت بدنی به علت نسبتی که قطبی با فرح دیبا دارد، مخالف انتصاب وی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال است.

برهمین اساس به دلیل بدهی هنگفتی که فدراسیون فوتبال به این سازمان دارد؛ محال می‌نماید که کفاشیان بتواند قطبی را به تیم ملی بیاورد.

این در حالی است که فدراسیون فوتبال تنها اندک زمانیست که از خطر انحلال توسط فیفا به علت دخالت دولت در ورزش، رها شده‌است.

گفتنی‌است افشین قطبی فرزند قطبی آخرین رئیس سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران در دوران پهلوی بوده است؛ و گفته می‏شود پدر افشین، پسرخاله فرح پهلوی نیز است.

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
به گفته كفاشيان، با اينكه فدراسيون با قطبي به توافق كامل رسيده بود، اما " علي سعيدلو"، از اعضاي هيات مديره باشگاه پرسپوليس و معاون رئيس جمهور ايران، از فدراسيون خواسته تا قطبي را از پرسپوليس جدا نكنند و همين مساله باعث منتف شدن حضور وي در تيم ملي شد.

منبع

معلوم شد داستان از چه قرار بوده! (چون قطبی دیگه واقعا آماده ی تحویل گرفتن تیم ملی شده بود)

پ.ن: خبر پست بالا را من ندیده بودم، پس دیگر مشخص شد که قطبی هرگز نمی توانسته سر مربی شود! حالا سوال اینجاست که چرا اصلا گذاشتند اسم قطبی سر زبان ها بیفتد؟! خب از اول اسمش را نمی آوردید!

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: انتخاب دایی تاکتیک کاری ما بود تا بدون عجله و با برنامه ریزی در این زمینه تصمیم گیری کنیم.
به گزارش خبرنگارمهر، علی کفاشیان پس از انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی با بیان این مطلب در گفتگویی، افزود: خاویر کلمنته بیش از 3 هفته وقت ما را گرفت و در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی بلاتکلیف بودیم تا اینکه دو روز پیش قطعا مشخص شد که این مربی اسپانیایی هدایت تیم ملی ایران را برعهده نخواهد گرفت .

وی ادامه داد: در این مدت ضمن ادامه مذاکره با کلمنته از مربیان داخلی هم برنامه گرفتیم زیرا می دانستیم آنها توانمندی لازم را برای هدایت تیم ملی در این مقطع دارند، البته از بعضی مربیان برنامه گرفتیم و آن را اعلام نکردیم تا در فضایی بدون تنش سرمربی تیم ملی را انتخاب کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان همچنین تاکید کرد: انتخاب دایی به نوعی تاکتیک کاری ما بود زیرا بدون عجله و فشار خبری توانستیم با این مربی که توانمندی، تجربه و اعتبار بین المللی دارد به توافق کامل دست یابیم.

وی اضافه کرد: از مسئولان باشگاه سایپا هم تشکر می کنیم که در این مقطع با حضور دایی در تیم ملی موافقت کردند زیرا به وی نیاز داشتیم گرچه آنها هم نماینده ایران در لیگ قهرمانان هستند.

کفاشیان خاطرنشان کرد: دایی باید به زودی کارش را در تیم ملی شروع کرده و تا بیستم اسفندماه نفرات و زمان اردوها را مشخص کند. وی در انتخاب دستیاران خود اختیار تام دارد و همچنین در انتخاب بازیکنان برگزیده و برنامه ریزی برای موفقیت تیم ملی هم صاحب اختیار است تا تیمی قدرتمند را جهت موفقیت در مرحله مقدماتی جام جهانی و حتی حضور موفق در سطح جهانی آماده کند.

وی تصریح کرد: قراردادمان با علی دایی یک ساله است و پس از آن با ارزیابی عملکرد تیم ملی طی این مدت در خصوص تمدید قراردادش با تفاهم کامل تصمیم گیری خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان با ابراز امیدواری از مشورت جامعه فوتبال با کادرفنی تیم ملی برای حرکت رو به جلوی این تیم، اظهار داشت: طی دو سه روز آینده با دایی نشست هایی را برگزار خواهیم کرد تا در خصوص برنامه های آینده تیم ملی صحبت کنیم.

وی افزود: برنامه ما با علی دایی تا جام جهانی خواهد بود و مطمئنا با سعی و تلاش ایشان ابتدا تیم را به جام جهانی خواهیم برد و پس از آن با تیمی خوب در آن رقابتها شرکت خواهیم کرد.

کفاشیان در پایان گفت: امیدوارم همه کارشناسان واهل قلم در این حرکت ملی به کادرفنی تیم ملی کمک کنند زیرا این تیم وابسته به هیچ گروهی نیست و باید به دور از هرگونه سلیقه شخصی برای موفقیت تیم ملی گام بردارند تا این تیم بتواند بهترین نتایج را کسب کند.

منبع

bnc

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
43
خیلی مسخرست !
من به شخصه واقعا واسه فوتبال ایران متاسفم
و بیشتر واسه خودمون ما مردم ایران متاسفم که هممون رو مسخره کردن اصلا!
تا هفته پیش دایی میگفت اصلا با من مکاتبه ای نکردن یه دفعه دایی رو انتخاب میکنن!
دایی هم با اون حرفاش مشخص شد کی.......

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
در مورد نحوه ی مربی گری دایی یک نکته قابل تامل است و آن اشاره ی دقیقی است که مظلومی کرده:

دايي بايد در نظر داشته باشد هدايت تيم ملي با سرمربيگري در تيم سايپا تفاوت زيادي دارد، طي چند هفته اخير اين مربي جوان كشورمان حواشي زيادي را در مصاحبه‌هاي مختلف بوجود آورد كه اين به پيكره تيم او ضربه مي‌زد، او در تيم ملي بايد بدون پرداختن به اينگونه حاشيه‌ها تنها موفقيت تيم را درنظر بگيرد.

دایی باید ادبیاتش را با رسانه ها عوض کند، خبرنگاران او را راحت نمی گذارند، خیلی باید با هوش و با سیاست صحبت کند تا کسی نتواند از او آتو بگیرد. (اما با اخلاقی که از او سراغ دارم کار خیلی سختی است!)

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
ديدگاه كارشناسان پس از انتخاب علي دايي به عنوان سرمربي تيم ملي :

با توجه به طولانی بودن خبر دوستان اینجا رو کلیک کنن

Ashimoto

Registered User
لایک‌ها
1
عجب تاکتیکی داشته این فدراسیون!
این کفاشیان هم با این حرفهای مسخرش فقط خودش رو کوچیک تر میکنه
خوبه همه مصاحبه دایی رو شنیدیم.میگفت ببخشیدا به من چه مربوطه... پس تاکتیک بود!!!

ali_tk

Registered User
لایک‌ها
19
این علی دایی تا دهن فوتبال ما رو سرویس نکنه دست بردار نیست. بابا این مرتیکه روانیه. ولی خوشحالم چون ایندفعه به اندازه تمام عمرش فحش میخوره.
حالا فعلا نوبت انتقام گیری علی داییه. به خصوص از ایمان مبعلی! بازیکن محبوب من!به خدا اگه ایمان مبعلی رو دعوت نکنه بازی های رو نگاه نمیکنم(میدونم خیلی تاثیر داره!)
از همین الان بهتون قول میدم تیم ملی گند میزنه! بابا ما چجوری بگیم مربی ایرانی نمیخوایم. مگه نظر سنجی برنامه نود رو ندیدید!
آخه کلینزمن کجا دایی کجا!! کی گفته دایی از کلینزمن کم نداره! کلینزمن کی تو مسابقات دانشجویی شرکت کرد!

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
این علی دایی تا دهن فوتبال ما رو سرویس نکنه دست بردار نیست. بابا این مرتیکه روانیه. ولی خوشحالم چون ایندفعه به اندازه تمام عمرش فحش میخوره.
حالا فعلا نوبت انتقام گیری علی داییه. به خصوص از ایمان مبعلی! بازیکن محبوب من!به خدا اگه ایمان مبعلی رو دعوت نکنه بازی های رو نگاه نمیکنم(میدونم خیلی تاثیر داره!)
از همین الان بهتون قول میدم تیم ملی گند میزنه! بابا ما چجوری بگیم مربی ایرانی نمیخوایم. مگه نظر سنجی برنامه نود رو ندیدید!
آخه کلینزمن کجا دایی کجا!! کی گفته دایی از کلینزمن کم نداره! کلینزمن کی تو مسابقات دانشجویی شرکت کرد!

فعلا که همین مرتیکه ی روانی مورد احترام فیفاست، اونقدر که نایب رئیسی فوتبال جوانان فیفا رو به او سپرده اند.

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
بنظر من همونطور که میگفتن در جام جهانی 2006 مافیای فوتبال ایتالا بود و قهرمان میشد..در ایزان هم مافیال فوتبال علی دایی هست و بنظر من طبق یه برنلمه از پیش تائین شده اومد روی کار....

دوستان هم زیاد خودتون رو ناراحت نکنید.مطمئن باشید این دفعه افتضاحی میزنه که دیگه از ایران فرار میکنه:lol:

خدایی که خیلی مسخره بود

F A R A M A R Z

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,642
نمی دونم باید تسلیت بگم یا تبریک
به نظر من هر چقدر هم که دایی مربی خوبی بوده الان زود بود برایه مربیگری ایران (چون هنوز مدرک هم نداره)
بعدشم دایی با چند تا بازیکنهای تیم ملی مشکل داشته مثل کریمی مهدوی کیا و مبعلی که این به تیم ضرر می زنه
در ثانی دایی نمیتونه مهدوی کیا و کریمی رو از تیم خط بزنه و این باعث مشکلات و حواشی زیادی در تیم میشه
ودر کل یعنی دایی از قطبی و جلالی و وبقیه بهتر بوده
برای تیم ملی متاسفم نه برای دایی

F A R A M A R Z

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,642
خبر فوری

اولین دستیار علی دایی معلوم شد :

خداداد عزیزی

تیم ملی چه شود .....

ایول ایول فدراسیون ایول
بابا زوجشان کامل شد
خوب عابدزاده رو هم مربی دروازه بانها بکنند دیگه

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
از يه جهاتی خوب شد البته....
من که داييرو اصلاً فوتبالشو قبول ندارم ولی چون تو تيم سايپا هست و سايپا هم بازيکنان بسيار با استعداد و خوبی داره و هم اين که چندتا از بازيکنانی که تو تيم سايپا بازی میکنن انصافاً حقشونه که تو تيم ملی بازی کنن از اين حيث به نظر من دايی مطمعناً اينارو به تيم ملی میياره...چون مربی هايی مثل قطبی و امثال اون فقط به فکر ترکيب هميشگی نفرات در چند سال اخير بودند و اصلاً رو بازيکنهای ديگه حساب باز نمیکنن....
در ضمن قطبی هم مربيگريه پرسپوليس رو میخواست هم تيکم مليرو...به خاطر بيشتر همين بود که نزاشتنش.

اولین دستیار علی دایی معلوم شد :

خداداد عزیزی
اين انتخاب خوبی بود.
به نظر من اگر مربی حتی علم مربيگری هم زياد نداشته باشه ولی به حق بازيکنان خوب ،پرتلاش رو به تيم ملی دعوت کنه مطمئن باشيد نتايج خوبی میگيره.
ما بيشترين ضربرو داريم از کسانی میخوريم که حقشون تو تيم ملی نيست ولی دارن بازی میکنن ولی در عوض بعضيها...

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208

بنظر من همونطور که میگفتن در جام جهانی 2006 مافیای فوتبال ایتالا بود و قهرمان میشد..در ایزان هم مافیال فوتبال علی دایی هست و بنظر من طبق یه برنلمه از پیش تائین شده اومد روی کار....

دوستان هم زیاد خودتون رو ناراحت نکنید.مطمئن باشید این دفعه افتضاحی میزنه که دیگه از ایران فرار میکنه:lol:

خدایی که خیلی مسخره بود

بيچاره چه تقصيري داره ميخواهند خرابش كنند وازاينكه بالاها نرسه
خودش هم نبايد قبول ميكرد حيف
وضعيت تيم ملي همينجوريش گند است چه علي دايي وچه هرمربي
هركي هم باشه وضعيت خوب نداره چون بالايي ها كارشون معلوم نيست
ايشالا كه كه موفق بشه تيم ملي چه با علي دايي چه بي علي دايي

نمی دونم باید تسلیت بگم یا تبریک
به نظر من هر چقدر هم که دایی مربی خوبی بوده الان زود بود برایه مربیگری ایران (چون هنوز مدرک هم نداره)
بعدشم دایی با چند تا بازیکنهای تیم ملی مشکل داشته مثل کریمی مهدوی کیا و مبعلی که این به تیم ضرر می زنه
در ثانی دایی نمیتونه مهدوی کیا و کریمی رو از تیم خط بزنه و این باعث مشکلات و حواشی زیادی در تیم میشه
ودر کل یعنی دایی از قطبی و جلالی و وبقیه بهتر بوده
برای تیم ملی متاسفم نه برای دایی

ایول ایول فدراسیون ایول
بابا زوجشان کامل شد
خوب عابدزاده رو هم مربی دروازه بانها بکنند دیگه

عابدزاده مگه بد بود
دروازه بان درست حسابي كلا اين مدت مگر مثل اون داشته بوديم؟!!!!!1

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
ساسان جان، حرف های شما را جمله به جمله و کلمه به کلمه تایید می کنم!! (مخصوصا آنهایی را که بولد کردم) دیگر حرفی برای من باقی نماند جز تکرار آخرین جمله ات:

اي كاش دايي اين سمت را قبول نمي كرد و خود را در نقش ناجي اين كشتي بي ناخدا قرار نمي داد

ممنون mori جان . به هر حال مانند هر ايراني طرفدار فوتبال اميدوارم علي دايي با آمدنش موفقيت را براي فوتبال ايران به ارمغان بياورد.

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
مسعود اقبالي انتخاب علي دايي به عنوان سرمربي تيم ملي را گزينه‌اي ذكر كرد كه در وجهه‌ي بين‌المللي مي‌تواند براي ايران مثبت قلمداد شود.

اين كارشناس فوتبال به خبرنگار ايسنا گفت: علي دايي، مربي جواني است كه از تجارب مربيگري كمي برخوردار بود و كارنامه‌ي متوسطي در سطح باشگاه‌هاي كشور دارد. اين در حالي است كه وي تجربه‌اي در تيم ملي ندارد اما بازيكن شاخصي محسوب مي‌شود كه براي فوتبال ايران زحمات بسياري كشيده و داراي يك شخصيت بين‌المللي است. او با عنوان بازيكن كارنامه درخشاني دارد اما بي‌ترديد بايد قبول كنيم كه وي تجربه مربيگري در تيم ملي را ندارد و اين نكته حائز اهميتي است.

وي در ادامه صحبتهاي خود گفت: علي رغم اين علي دايي از نظر فني در باشگاه‌هاي مختلف داراي تجارب خوبي است اما اصول مربيگري را بطور كامل نديده است.

اقبالي با بيان اين كه دايي ريسك بزرگي را در زندگي فوتبالي‌اش انجام داد، گفت: دايي كار بسيار بزرگ و خطرناكي را قبول كرد اما تنها راه‌حلي كه در اين برهه از زمان مي‌توان به او كمك كرد اين است كه از كمك‌مربيان موفق و باتجربه و افرادي كه داراي اطلاعات دقيق و جامع از فوتبال ايران و جهان هستند، در كنار وي قرار بگيرند. چرا كه من معتقدم اگر علي دايي در تيم ملي آسيب ببيند، به وجهه ملي ايران آسيب رسيده و نوعي آسيب رواني براي كل جامعه خواهد بود.

اين كارشناس فوتبال معتقد است: با توجه به اينكه علي دايي بازيكن بزرگي در فوتبال ايران محسوب مي‌شود، كه در سطح داخلي داراي شخصيت بزرگي است، مي تواند از اين نكته مثبت شخصيتي خود بهترين استفاده را ببرد اما مشروط بر اينكه وي داراي برنامه مدون و براساس اصول و ضوابط روز دنيا را داشته باشد؛ بنابراين مي‌توان نتيجه گرفت كه كار وي بسيار سخت است اما بايد در انتخاب كمك هاي خود بيشترين دقت عمل را داشته باشد كه آنها بتوانند از جنبه تئوري و عملي بهترين مشاوره‌ها را به او بدهند تا نوع سيستم و آرايش تيم ملي در انتخاب اصلي با كمترين خطا مواجه باشد.

وي در پاسخ به اين سوال كه پيش از اين گفته مي‌شد برخي ملي‌پوشان گفته‌اند در صورت حضور علي دايي به عنوان سرمربي تيم ملي، با وي همكاري نخواهند كرد، گفت: به عقيده من قبل از اينكه دايي آسيب ببيند، خود اين بازيكنان آسيب خواهند ديد، چرا كه هر كس آرزويش حضور در تيم ملي است؛ اگر وي با برخي بازيكنان درگير است، بايد از همين حالا آنها را به تيم ملي دعوت نكند و هر گونه تضادي كه بين مربي و بازيكن وجود داشته باشد قطعا به تيم ملي ضربه خواهد خورد.

وي ادامه داد: اگر اين بازيكنان لژيونر و يا بازيكنان ليگ داخلي ايران هستند، در تيم ملي حضور نيابند، بهتر است.

منبع

بالا