برگزیده های پرشین تولز

عکاسی هدف‌مند

Gt_Max

Registered User
لایک‌ها
80
گرفتی مارو؟;)
موضوع پیشنهاد کنید. بعدش متناسب با موضوع، یک تاریخ برای پایان کار مشخص می‌کنیم. بعدش عکس می‌گیریم.

:eek: ...
مگه موضوع همون 3 تا نبود ؟
خوب موضوع اصلی رو مشخص کنید شروع کنیم ...:eek:

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
قرار شد، زمانی که می‌خواهیم موضوع انتخاب کنیم، همه‌ی دوستان نظر بدن. بعد سر یک موضوعی توافق کنیم و بعد شروع کنیم.

من هم با عکس از گل‌ها در حالت ماکرو موافقم. در مورد نور پردازی، اجازه بدهید به طور اختصاصی به آن بپردازیم. چون نکات زیادی از زاویه‌ی نور، نوع نور تعداد منابع نور و غیره باید مورد توجه قرار گیرد.
البته موضوعات دیگر را هم پیشنهاد بدهید. شاید بیشتر مورد استقبال واقع بشه.

dim_dam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
قرار شد، زمانی که می‌خواهیم موضوع انتخاب کنیم، همه‌ی دوستان نظر بدن. بعد سر یک موضوعی توافق کنیم و بعد شروع کنیم.

من هم با عکس از گل‌ها در حالت ماکرو موافقم. در مورد نور پردازی، اجازه بدهید به طور اختصاصی به آن بپردازیم. چون نکات زیادی از زاویه‌ی نور، نوع نور تعداد منابع نور و غیره باید مورد توجه قرار گیرد.
البته موضوعات دیگر را هم پیشنهاد بدهید. شاید بیشتر مورد استقبال واقع بشه.

سید جان خلاصه باید یه موضوعی انتخاب بشه اگه اینجوری پیش بره فکر کنم 3 هفته برای انتخاب موضوع و 1 هفته برای عکاسی گزینه خوبی باشه :D بنظر من باید یه حداقل رای انتخاب بشه مثلا اگه 5 نفر با یه موضوع موافقت کردن استارت زده بشه اگه منتظر نظر همه دوستان باشیم فکر نمیکنم بجایی برسیم البته این نظر منه :)
در مورد موضوع همون گل خوب بود ولی حالا که گفتی موضوعات دیگر هم پیشنهاد بشه من نظرم اینه که از قطره عکس بگیریم اولا برای شروع کار خوبه چون لذت بخش آدم وقتی چیزی رو ثبت میکنه که چشماش در حالت عادی متوجه اون نمیشن خیلی حال میکنه :p دوما در دسترس تمام دوستان هست سوما خیلی جای کار داره فکر نکنم کسی از عکاسی از قطره خسته بشه چون هر لحظه حالت جدیدی ثبت میکنه .

منظور از عکاسی از قطره فروافتادن یک قطره داخل ظرف آب و ثبت عکس العمل اونه:)

راستی از دوستان خواهش می شه موضوع هرچی که بود موقع گذاشتن عکس اطلاعات عکس رو فراموش نکن چون واقعا کمک بزرگی به پیشرفت دوستان میکنه

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته منظور من این نبود که همه‌ی دوستان نظر بدن. هدفم اینه که تا جایی که ممکنه، دوستانی که مایل به فعالیت هستند، فرصت کافی برای فکر کردن و پیشنهاد و نیز بررسی پیشنهاد سایرین داشته باشند.

فکر می‌کنم با توجه به حضور دوستان و پیگیری خوبشان، حداکثر تا پایان امروز (یک‌شنبه) موضوع قطعی بشه. یک مقدار دندون رو جیگر بگذارید تا همه‌ی دوستان نظر بدهند.

Smiley

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان فكر ميكنم براي شروع يك موضوع عام ، مثل گل در حالت ماكرو عالي باشه ... چون خيلي در دسترس تر هست و عكس گرفتن ازش هم آسون تر پس براي شروع خيلي مناسبه
شرايطش هم آزاد باشه بهتره ! هر كس خواست توي فضاي بسته كار كنه هر كس خواست توي فضاي باز
راستي ! بهتر هست كه به غير از اگزيف عكس ، در مورد شيوه عكس گرفتن هم توضيح بديم . مثلا اگر عكسي توي خونه ميگيريم و براي عكسمون شرايط خاص مثل تاباندن نور استفاده از پارچه سفيد به عنوان پس زمينه جور مسائل هم توضيح داده بشه :happy:

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تایید میشه.
موضوع: عکس ماکرو از گل‌ها
دامنه‌ی فعالیت: نامحدود (هر چیزی مرتبط با موضوع)
توضیحات: اعضا لطفا هم exif را بگذارند هم توضیحاتی درباره‌ی شرایط عکاسی

زمان پیشنهادی: حداکثر دو هفته (تا پایان پانزدهم شهریور)

dim_dam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان عزیز خوشحالم که خلاصه موضوع انتخاب شد:) . من اولین عکس هدفمندمو گرفتم:D
این عکس از بین 88 عکس انتخاب شد با توجه به منبع نوری من که از 3 عدد لامپ کم مصرف کوچک استفاده میکنم نور پردازی برای گرفتن این عکس خیلی سخت بود چون باید لامپها تا حد ممکن به گل نزدیک میشد تا نور مطلوب بدست بیاد تازه باز هم با همه سعی تلاش من نتونستم بدون فلاش عکس بگیرم مجبور شدم برای جبران نوردهی ازش استفاده کنم :( اون حالت سایه که دوست داشتم ایجاد نشد بنظر دوستان از چه منبع نوری استفاده بشه خوبه این نکته فراموش نشه که در عین حال که باید پرنور باشه زیاد تولید گرما هم نکنه و قیمت بالایی هم نداشته باشه ;) در هرصورت قرار نیست اولین عکسها که قرار داده می شه قوی باشه با انتقال تجربیاتتون کمک کنید تا روز به روز کارهای قوی تری ارائه بدیم ممنون:rolleyes:

اطلاعات عکس

نوع دوربین : Canon
مدل دوربین : Canon PowerShot A640
دیافراگم : F8
شاتر : 1/60 ثانيه
تاریخ: 29/5/86
زمان : 5:35pm
اگه لزومی می بینید عنوان هم انتخاب کنم ؟

توضیح : قسمت های آبی که روی گلبرگها دیده میشه نور نیست خودم همش فکر میکرده انعکاس نور هرچه سعی کردم با استفاده از وایت بالانس از بین ببرمش نشد بعد که دقت کرده دیدم رنگ خود گل:blink:
گل تقریبا اندازه یه سکه 50 تومنیه و برای سیاه کردن پشت صفحه از پارچه مشکی معمولی استفاده شد.
راستی ادیت خاصی صورت نگرفته عکس تغریبا خام از دوستانی که فکر میکنن میتونن با ادیت به قشنگتر شدن عکس کمک کنن ازشون درخواست میکنم این لطف در حق من انجام بدن با تشکر :rolleyes:

arkdvi

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
سيدجان ممنون از كار خوب شما.
موضوع خوبي انتخاب كرديد . مخصوصا اينكه در دسترس هم هست.
و يك سوال : هر نفر چند عكس مي تونه بذاره؟ و اينكه عكس هاي گذاشته شده قابل تغيير هستند يا نه؟

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
168fs695063_th.jpg
تبریک می‌گم به شما که اولین عکس را ارسال کردید.
فکر می‌کنم کلیت کار خوبه. ترکیب رنگ‌های سرخ و سبز در یک زمینه‌ی مشکی معمولا جالب می‌شه.
تلاشتان در مورد نورپردازی و آماده‌سازی صحنه هم قابل تقدیره. امیدوارم در مرحله‌ی نورپردازی، به نحو مناسبی به این موضوع بپردازیم.

راستی ادیت خاصی صورت نگرفته عکس تغریبا خام از دوستانی که فکر میکنن میتونن با ادیت به قشنگتر شدن عکس کمک کنن ازشون درخواست میکنم این لطف در حق من انجام بدن با تشکر
اگر اجازه بدید از هدف دور نشویم. همانطور که قبلا هم اشاره شد، خیلی بهتر است مسائل مربوط به ویرایش در تاپیک مخصوص به خود انجام شود.

اگه لزومی می بینید عنوان هم انتخاب کنم ؟
من فکر نمی‌کنم در این سطح لازم باشه. مسلما اگر فعالیت‌ها ادامه داشته باشه، شاید در مرحله‌ی عکاسی مفهومی، خود را متمرکز بر چنین کاری بکنیم.

سيدجان ممنون از كار خوب شما.
موضوع خوبي انتخاب كرديد . مخصوصا اينكه در دسترس هم هست.
و يك سوال : هر نفر چند عكس مي تونه بذاره؟ و اينكه عكس هاي گذاشته شده قابل تغيير هستند يا نه؟
محدودیتی نداره. اصولا نباید داشته باشه.

dim_dam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من فکر نمی‌کنم در این سطح لازم باشه. مسلما اگر فعالیت‌ها ادامه داشته باشه، شاید در مرحله‌ی عکاسی مفهومی، خود را متمرکز بر چنین کاری بکنیم.
منظورم دقیقا همین بود ممنون
منتظر عکسهای دوستان هستیم

Vahid.k

Guest
لایک‌ها
5
خيلي خوشحالم كه اين تاپيك به پيشنهاد اقاي آهنگرها و همكاري دوستان احداث شد .
براي شروع موضوع خيلي خوبي انتخاب كرديد . هركس هرجاي دنيا هم كه باشه يه پارك پيدا مي كنه كه توش يك گل باشه . پس كسي بهانه اي نداره ( چون خود من هميشه دنبال بهانه مي گردم كه بگم شرايط مكاني ديگران براي عكاسي بهتر از شرايط منه ! )
اميدوارم چيزهاي زيادي بياموزم .

ايزو : 300
دیافراگم : F/5.6
شاتر : 1/15 ثانيه
جبران نوردهي : مثبت 0.3

Vahid.k

Guest
لایک‌ها
5
اطلاعات عکس

نوع دوربین : Canon
مدل دوربین : Canon PowerShot A640
دیافراگم : F8
شاتر : 1/60 ثانيه
تاریخ: 29/5/86
زمان : 5:35pm

:rolleyes:

ديم دام جان عكست خوب شده ولي چرا گل رو چيدي ؟ اگر دنبال بك گراند مشكي بودي ميتونستي با اديت اينكارو انجام بدي و گل نازنين رو نمي چيدي .
دوستان براي عكاسي هدفمند به طبيعت سدمه نزنيد .
با تشكر
باغبون !

dim_dam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ديم دام جان عكست خوب شده ولي چرا گل رو چيدي ؟ اگر دنبال بك گراند مشكي بودي ميتونستي با اديت اينكارو انجام بدي و گل نازنين رو نمي چيدي .
دوستان براي عكاسي هدفمند به طبيعت سدمه نزنيد .
با تشكر
باغبون !

دوست عزیزم شما از کجا می دونی من گل رو چیدم :D:p من خودم از طرفداران پرپا قرص( نمی دونم درست یا نه) طبیعتم اصلا رشته تحصیلیه من منابع طبیعیه . من گل با گلدون آوردم تو محل عکاسیم نور جوری تنظیم شده که گلدون معلوم نشه وگرنه نورپردازی معنی نداشت خیلی خوشحال شدم که شما هم طرفدار طبیعت هستین
هرکی به گل دست بزنه شاپرک نیشش میزنه ;)

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
...
ايزو : 300
دیافراگم : F/5.6
شاتر : 1/15 ثانيه
جبران نوردهي : مثبت 0.3

خیلی ممنونم از ارسال عکس و درج اطلاعات.
رنگ‌ها خوب ثبت شده‌اند و تضاد خوبی با هم دارند. البته شاید این تضاد در ویرایش ایجاد یا تشدید شده باشد.
کادر بندی هم می‌تونست بهتر از این باشه. اگر گل کمی به سمت راست منتقل می‌شد، احتمالا نتیجه‌ی بهتری به دست می‌آمد.
ممنون.

mgs

Registered User
لایک‌ها
47
سلام به دوستان عزیز و جناب آهنگرها ی عزیز
به نظر شما بهتر نیست تعداد ارسالهای دوستان برای هر موضوع رو محدود کنیم تا در انتخاب عکسها هم دقت بیشتری بشه؟
برای مثال در هر موضوع دو عکس
فکر کنم این قضیه باعث میشه هم این تاپیک عکسهای بهتری بخودش ببینه هم اینکه دوستان دقت بیشتری توی انتخابشون بکنن
البته این قضیه نظر جمع رو میطلبه
ممنون

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر شما بهتر نیست تعداد ارسالهای دوستان برای هر موضوع رو محدود کنیم تا در انتخاب عکسها هم دقت بیشتری بشه؟
فکر کنم این قضیه باعث میشه هم این تاپیک عکسهای بهتری بخودش ببینه هم اینکه دوستان دقت بیشتری توی انتخابشون بکنن
ممنون
این موضوع که دوستان سعی کنند تا عکس‌های خوبی ثبت کنند کاملا صحیح و به جاست. به هر حال اگر بخواهیم در این‌جا پیشرفت کنیم، باید سعی کنیم، در هنگام عکاسی هم هدفمند عمل کنیم و عکسی که در این‌جا یا هرجای دیگری قرار می‌دهیم، یک حداقل‌هایی را به لحاظ تفکر عکاس داشته باشد.
ولی من با محدود کردن موافق نیستم. فکر می‌کنم با توجه به فضای فکری موجود میان دویتان، اگر به امید خدا فعالیت این تاپیک، به صورت اصولی ادامه پیدا کنه، اصلا این مشکلات به وجود نیاید.

به هر حال نباید قوانین دست و پا گیر وضع کنیم. مخصوصا در همین اول کار. مسلما به مرور زمان، مشکلات خوشون رو نشون می‌دهند و به موضعش براشون تصمیم‌گیری می‌کنیم.

ممنونم از پیشنهادتون. امیدوارم در حدی که پرداختن به این مساله، ما رو از هدف دور نکنه، سایر دوستان هم نظرشون رو بگن.

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
ممنون

من موافقم. اینطوری ممکن است برای هر موضوع چندین عکس بگیریم، ولی اول خودمون میایم و بهترینهاش رو انتخاب میکنیم و توی این تاپیک میگذاریم.

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
متاسفم که تا الان خودم نتونستم عکس مناسبی بگیرم.
علی الحساب این عکس رو می‌گذارم. به نظر خودم چندان ماکروگرافی نیست. ولی نمی‌دونم حیطه‌ی ماکروگرافی تا کجاست. اگر کسی از دوستان در این زمینه اطلاعاتی داره، ممنون می‌شم به عنوان اولین نکته‌ی آموزشی در اختیار بقیه قرار بده.

00037.jpg
مشخصات عکس:
F/4
1/400 ثانیه
ISO-80

در این عکس، ترکیب رنگ‌ها و عناصر، ده چشمم زیبا آمد. سعی کردم با یک کادر بسته، این عناصر را به شکلی مناسب در کنار هم قرار دهم. امیدوارم موفق بوده باشم.

یک پیشنهاد: عکس‌هایی را که در این قسمت قرار می‌دهیم، در صورت تمایل عکاس، با چند روز تاخیر در بخش آخرین عکسی که گرفتن قرار داده شود.

arkdvi

کاربر فعال
لایک‌ها
0
متاسفانه من هم نتونستم عكس مورد انتظارم رو بگيرم. به چند دليل كه يكيش كمبود سوژست . عكسي هم كه اينجا ميذارم بعد از كراپ كردن و نويز گيري به اين شكل دراومده كه البته باز هم راضي نيستم.
البته به خاطر نبودن سوژه در دسترس مجبور به استفاده از گل مصنوعي شدم.دوستان به هر حال مي بخشيد .

اطلاعات عكس:
shutter speed : 1/6 sec
f2.6
Canon Powershot A540
24/8/2007
وقتي اين عكسو گرفتم غروب بود و آفتاب تقريبا رفته بود و به دليل نور كم عكس نسخه اصلي نويز زيادي داشته كه با نرم افزار Neat Image كمي از آن كاسته شده.

mgs

Registered User
لایک‌ها
47
سلام
دیروز تنها روزی بود که تونستم وقت بزارم یک مقدار
شرمنده که دیر به شما پیوستیم

1/40
f 6.3
iso 400

بالا