برگزیده های پرشین تولز

فراري از سربازي | معاف از سربازي | آش خور . كدام يك؟

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از aaber_piade :
منم چون مشمول نيستم معافم.. وقتي که مشمول شم ديگه ماف نيستم.. يه استادي داشتيم ميگفت من اخر ترم به همتون بيست ميدم به جز به اونايي که نمي دم :p

×× خودم يه كاري ميكنم بيان در خونه ببرنت. :D
در ضمن عابر رفتي يه چيزي تو مايههاي چش بسته و غيب گويي :blush:

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از nihilist :
بابا ايول خيلي باحالي يعني نميدوني نيهيليست يعني چي؟
تا حالا اسم فردريك نيچه به گوشت نخورده؟
___
در مورد سربازي مثل اينكه ققضيه رو يوري فهميدي .
ميدوني بدبختي من چيه : من ساله ديگه كنكور دارم و الانم بايد توي سربازي باشم كه نيستم.
يك سال وقتي رو هم كه به كنكوري ها ميدن فقط ماله كسايي كه غيبت نداشته باشن خوب منم كه ديگه..........

×× نه بابا من تا حالا با اين چيزايي كه به گوش شما خورده بر نخوردم. برام مهم نيست!
×× در ضمن شما جزو فراري محسوب ميشه در اينن فروم :D

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از kami :
مجتمع قضايي امام خميني
اگه ولي عصر بود كه 30000 تومان رو شاخش بود

×× اي بابا ولي عصر عزيز جون 3 هزار تومان ميگيره!
ميريزي به حساب و تمام. شعبه كاخ!؟

haji gheirat

Registered User
لایک‌ها
4
000/750/1 تومان ناقابل پول دادم خريدم ...
البته خوشبختانه همون موقع يك سري كار براي شركت مينو ميكردم كل پول رو از مينو گرفتم ويك راست هم رفتم سربازي خريدم
واسه همين خيلي ما تحتم نسوخت حدود يك ماه كاردم و سربازيم روخريدم . فقط بديش اينه كه ديگه بعد از اون از اين كارهاي يك ماه 2 ميليون سراغم نيومد ..... :D

به نقل از fireboy8766 :
** خوبی كن قضيه چيه؟ متوجه نشدم؟ :eek:

** حاج غيرت چند خريدی؟ بيشتر بگو بدونيم :cool: .

** عابر جونم اگه شده برم اونجا پول بدم يه كاری ميكنم كه سربازی تو اوكی شه. خيالت تخت! نمزارم در بری :D .

** جناب محمد خان ببخشيدا ولی پرچم شوخی بردار نيستا. خطرناكه. خيلی مراقب باش.

** nihilist اولا اينكه من متوجه نشدم اين ID يعني چي، سر در نياوردم. بعدا اينكه وقتي سربازيت تموم بشه بهت كارت نميدن تا بري و اون جريمه دير آمدن رو بدي بعد كارت ميدن. علافيش اعصاب خوردكنه. اما نگران نباش سربازي خوش ميگذره. كلي دوست پيدا ميكني. ممممم ديگه كلي چيزا ياد ميگيري. نگران نباش!

** كامي جون معافي رو براي چي گرفتي؟ مشكل قلبي ، روي ، عاطفي؟ يا مشكل روده اي؟ بهترين معافي ، معافيه روده هست و بهد از اون معده. كسايي كه گرفتن از اين طريق حرف من رو خيلي توپ ميفهمند. خوب حس ميكنن كه چي ميگم.

** بلك جك مباركه . به سلامتي اينشالله ;) .

" آقا فراري نبوووووود؟ ؟ ؟

scooter_666

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از fotocopyy :
شرايط معافيت چاق‌ها و لاغرها از سربازي

بر اساس آيين‌نامه جديد معاينه و معافيت پزشكي مشمولان خدمت وظيفه عمومي، افراد لاغر كه ميانگين قد و وزن آنها كمتر از عدد 15 باشد، از خدمت وظيفه عمومي معاف مي‌شوند.

معاون خدمت وظيفه عمومي «ناجا» با اعلام اين مطلب به خبرگزاري فارس گفت: بر اساس فرمول Bmi (وزن تقسيم بر مجذور قد)، در مورد افرادي كه بعد از تقسيم وزنشان به مجذور قدشان، نسبت ميانگين بدست آمده آنها، كمتر از عدد 15 باشد به علت لاغري مفرط از خدمت وظيفه، معاف دايم هستند. اين در حالي است كه اين عدد تا دي ماه سال جاري عدد 20 بوده است.

سردار بهمن كارگر در خصوص افراد چاق گفت: افرادي كه ميانگين قد و وزن آنها به علت ابتلا به مرض چاقي بالاي 40 باشد، نيز معاف از خدمت هستند و افرادي كه ميانگين عددشان بين 35 تا 40 باشد، معاف از رزم هستند.

وي خاطر نشان كرد: اين آيين‌نامه توسط ستاد كل نيروهاي مسلح تهيه و بعد از تصويب وزراي بهداشت، كشور و دفاع، به تصويب فرمانده‌ كل قوا رسيد و براي اجرا به معاونت وظيفه عمومي ابلاغ شد.

معاون خدمت وظيفه عمومي تصريح كرد: كليه كساني كه مداركشان را تا 10 دي ماه 82 ارسال كرده بودند، همان ضابطه قبلي يعني عدد A كمتر از 20، مبناي معافيت آنها قرار خواهد گرفت، حتي اگر معاينه به ماه‌هاي بعد موكول شده باشد.

دستتون درد نكنه
با اين حال فكر كنم من معاف نميشم قد من : 182 وزن من : 65

آيا راحي ديگه براي معافي هست كه من راحت بشم ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

موفق باشید .

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
یه شرطی برای فاصله بین زانو ها هست ! اونو امتحان کن !!!!
( باید پرانتزی باشه و از 1 حدی بیشتر ! )

مخلص همه آشخور ها

معاف دائم

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
دستتون درد نكنه
با اين حال فكر كنم من معاف نميشم قد من : 182 وزن من : 65

آيا راحي ديگه براي معافي هست كه من راحت بشم ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

موفق باشید .
نخير شما معاف نميشيد.
ميانگين شما 5 هست که تنها راهش اينه که يا قدت کوتاه بشه يا وزنت کم بشه(60 کيلو کم بشه)

mitch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
قد و وزن من اینه:

قد = 180
وزن = 55

با این اوصاف من 6.5 کیلوگرم اضافه دارم. ولی هر چی فکر میکنم این 6.5 کیلو رو از کجا باید کسر بزارم عقلم به جایی قد نمیده.... نه به اون 20 نه به این 15. نمیدونم کدوم احمقی این عددها رو اختراع میکنه. بدتر اینکه بعد از روزه گی من 50 - 51 بودم. اگه الانم همون قدر بودم میشد یه کاریش کرد. یه نفر گفته باید آب کم کنی تا رو وزن برسی. ولی می ترسم کلیه هام به F*ck بره.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نظر من ... و با اون چيزهايی كه ديدم كلا قضيه قدر و وزن و ضرب و تقسيم اين چيزا برای معافی جالب نيست :wacko: چون اونها به اين راحتی معاف نميكنند مگر اينكه وضعيتتت خيلی تو اوت باشه و رد كرده باشی. اگه لب مرزی باشی خيلی بده و به درد نميخوره!

حاج غيرت فكر كنم بايد خيلی زور داشته باشه كه بخوای اينقدر پول بديها . نه؟ درسته پولو در آوردی اما خوب ميتونستی از اون جور ديگه استفاده كنی. ﴿ به هر حال مايه داری و اينا ديگه :D

*وقتی آدم ميبينه سر چه چيزهايی تو مملكت ما چيز ... ميشه خندش ميگيره. ﴿ س-ی-ا-س-ی نشه :blush: !﴾

آش خور نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
من تقريبا آخرين سريهايي بود كه خدمت سربازي رو هنوز ميفروختن و من دانشگاه قبول شده بودم.(كارداني كامپيوتر دانشگاه آزاد تهران جنوب) و خلاصه بعد از كلي دو دلي و مكافات و ترديد از دانشگاه انصراف دادم (يك ترم خونده بودم فقط!) و رفتم سربازيو خريدم.( يك ميليون و دويست تومن + 21 روز آموزشي تا ساعت 12 ظهر البته) هرچند هركي منو ميديد كلي متك ميگفت كه حيف اون دانشگاه كه ولش كردي,اما حالا ميفهمم كه اين تصميم بزرگترين شانسي بود كه تو زندگيم آوردم چون اگه اين كارو نكرده بودم ديگه الانا با يه فوق ديپلم پيزوري بايد ميرفتم سربازي.
اينو هم اضافه كنم اگه اين ماجرا پيش نيومده بود هم تحت هيچ شرايطي نميرفتم.

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
نه آزمايش خون دادم نه رفتم بيمارستان. راحت تريت نوع معافت پزشكيه. لب مرز باشي هم معافي. دكتر شوراي پزشك فوق العاده باحال بود. موقع اندازه گيري قد پاهاتو بلند مي كردي هم كاري نداشت. بدون دردسر. علافي فقط يه ماه. بدون هيچ نوع گير اضافه. الان شده زير 15. فرمول اصليش هم قد ضربدر قد تقسيم بر وزنه. نه اوني كه توي روزنامه اعلام شده. من با قد 179 و وزن 59 كيلو معاف شدم. از موقع ارسل مدارك( 2 آذر) كلا تا زمان معاينه اوليه توسط پزشك مركز فقط 9 روز طول كشيد( 11آذر). يك بعد وقت شورا بود. ( 13 دي). بقيه كاراش اگه فرز باشي يه روزه تمومه.

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
به نقل از mitch :
قد و وزن من اینه:

قد = 180
وزن = 55

با این اوصاف من 6.5 کیلوگرم اضافه دارم. ولی هر چی فکر میکنم این 6.5 کیلو رو از کجا باید کسر بزارم عقلم به جایی قد نمیده.... نه به اون 20 نه به این 15. نمیدونم کدوم احمقی این عددها رو اختراع میکنه. بدتر اینکه بعد از روزه گی من 50 - 51 بودم. اگه الانم همون قدر بودم میشد یه کاریش کرد. یه نفر گفته باید آب کم کنی تا رو وزن برسی. ولی می ترسم کلیه هام به F*ck بره.
عزيز جان بنده موقع ارسال مدارك( 2آذر) 69 كيلو بودم. 11آذر 62 كيلو و روز شورا( 13 دي) 56 كيلو بودم( برام زد 59 كيلو). فكر نكنم بد تر از اين باشه. :cool:

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
به نقل از fotocopyy :
نخير شما معاف نميشيد.
ميانگين شما 5 هست که تنها راهش اينه که يا قدت کوتاه بشه يا وزنت کم بشه(60 کيلو کم بشه)
هر چه قدت بيش وزنت كمتر. قدبلندتر+ وزن كمتر= معافي ساده تر.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از kami :
فرمول اصليش هم قد ضربدر قد تقسيم بر وزنه. نه اوني كه توي روزنامه اعلام شده. من با قد 179 و وزن 59 كيلو معاف شدم.

جالبه چون منم قدم 179 هست و وزنم هم همين حدود ها! پس با اين حساب من هم معاف بودم؟؟بيخودي دانشگاهو ول كردم خريدم؟؟ :lol:
ولي فكر نمكينم محاسبش اينجور باشه ها..چون اينجوري كه خيليها بايد معاف بشن..

persian_londoner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
بابا مگه اين سربازي چيه كه اينقدر ازش ميترسين. فقط حدود دو سال از عمرتون تلف ميشه و بايد كلي آش بخورين و احياناَ اگه نقاط مرزي باشين يه گوله اي چيزي بخورين و برين اون دنيا، همین!!!!!

بالا