• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

فرا خواني براي تحريم و نخريدن گوشيهاي اندروييدي

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,350
میشه بیشتر توضیح بدین؟

این شرکت روسی هستش , از یه طرف به من و شما انتی ویروس میفروشه , از یه طرف دیگه به کسایی کمک میکنه که دیگه خودتون میدونید و من نمیتونم بگم..بعد هم همون ریشه روسی این شرکت برای وارد تحریم کاربران شدن باید کافی باشه..میدونم که بسته گفتم و میدونم که متوجه میشید

masoudbrg

Registered User
لایک‌ها
7
جالب بود

Last edited:

mohammad.mb

Registered User
لایک‌ها
30
ios بازه برای ایران .. بدون وی پی ان و با همین شرایط جدید هم کار میکنه

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,765
فقط 1200 رو عشقه

sent by nokia 1200 using taptalk

farshad10

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
4,842
ببخشید فکر میکنید ساخت گوشی هایی که سامسونگ یا اپل یا نوکیا یا HTC دارن میسازن با اینگونه شعارها ممکن میشه؟

تا حالا فکر کردید چرا مثلا کشورهایی مثل فرانسه ( با گوشی های خدا بیامرز الکاتل) یا المان ( با گوشی های خدا بیامرز زیمنس) یا خیلی جاهای دیگه کلا تعطیل کردن خط های تولیدشون رو و وارد این عرصه نمیشن؟ انقدر عرصه تنگ و با فشار هست که همین سازندگان کنونی هم اگر به صورت مستمر و روزانه اپدیت نشن از گردونه حذف خواهند شد.

بعد هم چگونه اصراری هست که مثلا 200 تا کشور تو دنیا هستن بعد 10 تاشون مثلا سازنده موبایل هستن و 190 تاشون مصرف کننده هستن دیگه....

و بعد هم بحث جالب دیگه این هست که بر فرض که یک گوشی (!) ما تولید کردیم فکر کرده اید که باید سیستم عامل چی باشه؟ ios که انحصاری هست و هیچی....ویندوز فون هم که انحصاری هست و هیچی...تنها گزینه روی میز که میمونه میشه همین اندروید که با نصبش روی گوشی مورد نظر تولید داخل باز برمیگردیم به سرمنشا داستان که گوگل هست دیگه

اگر هم صحبت از ایجاد سیستم عاملی جدید میخواهید بکنید که خودتون هم میدونید نه میتونیم نه امکان پذیر هست برای ما در حال حاضر

پس گزینه منطقی این هست که بدون هیچ دردسر و عذابی مثل بقیه دنیا از گوشی های تولیدی همین ها بخریم و مصرف کنیم و زندگی رو برای خودمون سخت نکنیم.
خوب حالا چه اصراری هست که باید ایران هم نوت 2 بسازه یا آیفون ؟
الان میشه با مهندسی معکوس همشون رو وارد کشور کرد
در مورد سیستم عامل اندرویید درسته زده شده به اسم گوگل ولی میشه از اوبونتو هم استفاده کرد که یه سیستم کاملا منبع باز شده و همین طور سیمبین

lord_of_atlantiss

Registered User
لایک‌ها
126
دوستان درست میگن ایران یه کشور تراز 3ومه و شاید تا یه قرن دیگه هم به همین حالت بمونه فعلا که داریم میبینیم تحریمه و نمیشه کاریش کرد پس چه آندروید چه آی او اس فرقی نمیکنن یه روزی باید اینجوری میشد که تو سال 2013 انجام گرفت...میگید گوشی بسازیم خب قطعاتشو از کجا تهیه کنیم؟ لابد میگید از کشور دوست و همسایه چین که شاید به اونم فشار بیارن و میگن حق نداره به ایران قطعه بفروشی در کل فعلا باید مصرف کننده باشیم تا تولید کننده

blake

Registered User
لایک‌ها
531
در مورد سیستم عامل اندرویید درسته زده شده به اسم گوگل ولی میشه از اوبونتو هم استفاده کرد که یه سیستم کاملا منبع باز شده و همین طور سیمبین

شما که انقدر تولید داخل دوست داری میشه یه چیز رو برا من توضیح بدی(من میگم glx ،خدایی اولین چیزی که تو ذهنت میاد رو بنویس)
شمایی که میگی آندروید بده 100% یکی از افرادی هستی که وقتی گوشی با سیستم عامل سیمبین داشتی و آندروید اومد ،سریع شروع به شعار بد دادن در مورد سیمبین کردی.
مشکل ما اینه که به اون چیزی که داریم راضی نیستیم.
خدارو شکر کن همین آندروید هم میزارن استفاده کنیم(فرض کن ایران رو از نصب نرم افزار رو آندروید تحریم میکردن اون موقع خودت دیگه نگاه به آندروید میکردی؟)

emimob

Registered User
لایک‌ها
23
من اندروید میخرم به کوری چشم کور دلها کارشون درسته اشتباه از ماست ما باید به حرف دنیا گوش بدیم و دست از ساخت بمب برداریم و در راه های صلح امیز استفاده کنیم

Sent from my LG-P940 using Tapatalk 2

lord_of_atlantiss

Registered User
لایک‌ها
126
من اندروید میخرم به کوری چشم کور دلها کارشون درسته اشتباه از ماست ما باید به حرف دنیا گوش بدیم و دست از ساخت بمب برداریم و در راه های صلح امیز استفاده کنیم

به امید یه سال بی تحریم

Last edited:

nilson

Registered User
لایک‌ها
827
جای اینکه بیاید آندروید و ios رو تحریم کنید باید اونایی رو تحریم کنید که باعث و بانی این اوضاع شدن !
یه شرکتی مثل سامسونگ و اپل و ..... پدر کشتگی که با ملت ایران ندارن که ، اونا بر اساس ضوابط و سیاست های کشورشون عمل میکنن و بس !
در ضمن اگر بخواید اندروید رو تحریم کنید باید قید از تو جیب راحت در میاد رو هم بزنید ( جی ال ایکس ) که مثلا با افتخار ساخت ایران هست

اگر این وسط قرار باشه شرکتی تحریم بشه نه گوگل هست نه اندروید و نه ios اون نوکیاست که این همه وسایل جاسوسی به ایران فروخته !
اگر واسه حس وطن پرستی دارید این کار رو میکنید نوکیا باید تحریم شه !

amanz

Registered User
لایک‌ها
1,085
جای اینکه بیاید آندروید و ios رو تحریم کنید باید اونایی رو تحریم کنید که باعث و بانی این اوضاع شدن !
یه شرکتی مثل سامسونگ و اپل و ..... پدر کشتگی که با ملت ایران ندارن که ، اونا بر اساس ضوابط و سیاست های کشورشون عمل میکنن و بس !
در ضمن اگر بخواید اندروید رو تحریم کنید باید قید از تو جیب راحت در میاد رو هم بزنید ( جی ال ایکس ) که مثلا با افتخار ساخت ایران هست

اگر این وسط قرار باشه شرکتی تحریم بشه نه گوگل هست نه اندروید و نه ios اون نوکیاست که این همه وسایل جاسوسی به ایران فروخته !

تایید
واقعا آدم خنده ش می گیره از کارهای این ملت.
نصف بیشتر تحریمهایی که به ما تحمیل شده از داخل کشوره.
گوگل پلی ایرانو تحریم کرده یوتوب که تحریم نکرده پس چرا نمی تونیم مثل آدمیزاد از این سایت استفاده کنیم؟
چون یه سری ایرانی احمق بستنش.
چرا این درصد بالا از سایتهای مشهور و مفید دنیا توی ایران چیلتره؟ نکنه اینم تقصیر گوگل و آمریکاست.
چندوقت پیش داشتم درباره ی یه موضوع علمی سرچ می کردم توی نتایج به سایت نسبتا بزرگی رسیدم که دقیقا جواب سوال من داخلش بود ولی زهی خیال باطل ,به جای جواب من صفحه ی منحوس پیوندها اومد.یعنی اون لحظه فقط به حماقت و جهل این ملت می خندیدم.
چرا نمی تونیم اینترنت پرسرعت نه در حد کشورهای پیشرفته, در. همون حد کشورهای معمولی و جهان سومی داشته باشیم؟
اینم تقصیر کشورهای خارجیه که توی مجلس تصویب می شه کاربر خانگی حق استفاده ی پهنای باند بالاتر از 128 رو نداره؟
تمام کشورها تو این زمینه دارن با هم رقابت می کنن که مردمشون بالاترین سرعت و ارزان ترین قیمت اینترنت رو داشته باشن اون وقت تو این خراب شده .....
حالا گیریم امکان دریافت برنامه از گوگل پلی برای ایرانیها باز شه با این مخابرات عصر حجری و اپراتورهای درپیت ایران واسه یه فایل 20 مگی باید یک ساعت منتظر بمونی اونم اگه شانس بیاری و وسط کار نت قطع نشه
.
البته اون اصل کارتون و حفظ غرور ملی درسته ولی نه در این شرایط
شما اول مشکلتون با خودتون رو حل کنید بعد برین دنبال کشورهای خارجی.

Last edited:

lord_of_atlantiss

Registered User
لایک‌ها
126
تایید
گوگل پلی ایرانو تحریم کرده یوتوب که تحریم نکرده پس چرا نمی تونیم مثل آدمیزاد از این سایت استفاده کنیم؟
چرا این درصد بالا از سایتهای مشهور و مفید دنیا توی ایران چیلتره؟ نکنه اینم تقصیر گوگل و آمریکاست.
چندوقت پیش داشتم درباره ی یه موضوع علمی سرچ می کردم توی نتایج به سایت نسبتا بزرگی رسیدم که دقیقا جواب سوال من داخلش بود ولی زهی خیال باطل ,به جای جواب من صفحه ی منحوس پیوندها اومد.یعنی اون لحظه فقط به حماقت و جهل این ملت می خندیدم.
چرا نمی تونیم اینترنت پرسرعت نه در حد کشورهای پیشرفته, در. همون حد کشورهای معمولی و جهان سومی داشته باشیم؟
اینم تقصیر کشورهای خارجیه که توی مجلس تصویب می شه کاربر خانگی حق استفاده ی پهنای باند بالاتر از 128 رو نداره؟
تمام کشورها تو این زمینه دارن با هم رقابت می کنن که مردمشون بالاترین سرعت و ارزان ترین قیمت اینترنت رو داشته باشن اون وقت تو این خراب شده .....
حالا گیریم امکان دریافت برنامه از گوگل پلی برای ایرانیها باز شه با این مخابرات عصر حجری و اپراتورهای درپیت ایران واسه یه فایل 20 مگی باید یک ساعت منتظر بمونی اونم اگه شانس بیاری و وسط کار نت قطع نشه
.

:eek: واقعا چرا حق نداریم از نت پر سرعت استفاده کنیم چرا سایتای موزیک فیلتره فیس هم فیلتره...درسته مملکت اسلامی هست اما شما برید نت کشورای اسلامی رو یه نگا بندازین اونا چیکار کردن که این همه مورد لطف هستن اما ایران نه؟؟؟

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
همکار انجمن
لایک‌ها
10,507

پس چی بسازه 1280 خوبه؟!

خب نمیشه که....الان مثلا یکی نوت 2 میخواد داشته باشه یا ایفون 5 داشته باشه یا xperia z داشته باشه باید بیاد تولید داخل glx اشغالی رو بخره؟

مهندسی معکوس اگر میشد تا حالا انقدر کشورهای پیشرفته تر از ما هستن که 100 دفعه تا حالا انجام داده بودن...جای دور نروید همین کشور آلمان چند سال پیش کلا خط تولید زیمنس رو برای همین چیزها جمع کرد دیگه....آلمان پیشرفته ترین کشور حوزه یورو هست و دقیقا تمام پیشرفتشون به خاطر صنعتشون هست نه نفت....یعنی کل رفاه و اسایشی که مردمش دارن با کار و صنعت به دست اومده. نمیتونست گوشی های سامسونگ یا نوکیا رو مهندسی معکوس کنه تولید کنه؟! اخه یه چیزی بگید که شدنی باشه :D
----------------

ببخشید سیستم عاملی که روی یک گوشی نصب میکنید نباید 4 تا برنامه بازی به دردخور داشته باشه؟ 4 تا دولوپر نباید پشتیبانی اش کنن؟

روی گوشی اوبونتو نصب کنیم؟! بعد کاربر باهاش چی کار کنه؟ انگری برد بازی کنه یا فایل افیس ادیت کنه یا بشینه فقط مکالمه کنه؟

نمیدونم خودتون رو زدید به کوچه علی چپ یا نه...ولی 100 درصد هرکسی برای پولی که داره ارزش قایل هست و 100 درصد میخواد با پول خودش بهترین رو بخره تو هر رنج قیمت.....

خود شما بهت بگن بیا یه اندروید سامسونگ 400-500 تومنی بخر یا بیا glx بخر چی کار میکنی؟ پولت رو میریزی تو جوب میری glx میخری؟!

Mazi

همکار انجمن
لایک‌ها
10,507
دوستان لطف کنید بحث ها رو در چارچوب موبایل و گوشی های همراه و موارد مربوط قرار بدید....از بحث های حاشیه ای خودداری کنید.

پست هاتون اگر پاک شد گله مند نشوید.

CYB3R

Registered User
لایک‌ها
469

GLX هم سیستم عاملش اندروید هست برادر :دی

پ.ن : اگه استور گوگل پلی یا آیتونز برای ایرانی ها باز هم بشه سودی برای این 2 شرکت نداره ، چرا ؟؟!!!
چون تمامی کشورها سیستم بانکیشون به ویزا متصل هست ، یعنی وقتی طرف می تونه تو کشور خودش با کارت بانکیش خرید اینترنتی انجام بده می تونه از آفریقا هم خرید کنه ، می تونه از چین هم به صورت آنلاین خرید کنه و همه کشورها .
کشورهایی مثل تانزانیا هم سیستم بانکی ویزا دارن که ما نداریم :دی

خوب الان اینا استور رو باز کنن که چی بشه ؟ ایرانی ها بشینن برنامه رایگان دانلود کنن پهنای باند اونارو مصرف کنن ؟ برنامه های رایگان در اصل باعث افزایش فروش برنامه های پولی میشه که برای ما صدق نمی کنه .
پس دلیلی نداره اونا هم شور و شوق نشون بدن برای باز کردن استور برای ما .

lord_of_atlantiss

Registered User
لایک‌ها
126
دوستان لطف کنید بحث ها رو در چارچوب موبایل و گوشی های همراه و موارد مربوط قرار بدید....از بحث های حاشیه ای خودداری کنید.

پست هاتون اگر پاک شد گله مند نشوید.

دادا خدایی خودت بودی چنین حرفایی نمیزدی؟ یعنی ما حق هیچ کاری رو م نداریم

farshad10

کاربر فعال
لایک‌ها
4,842

از پیش دایی ناپلون اومدی ؟ چه کشکی چه آشی چه بمبی؟

Mazi

همکار انجمن
لایک‌ها
10,507
دادا خدایی خودت بودی چنین حرفایی نمیزدی؟ یعنی ما حق هیچ کاری رو م نداریم

بابا هر حرفی جایی داره...اینجا بخش موبایل هست اخه برادر من...ربطی نداره...

تازه من که گفتم از این به بعد رعایت کنید برای نوشته های قبلی تون که اتفاقی نیفتاد که :)

farshad10

کاربر فعال
لایک‌ها
4,842
تایید
.
داداش منم دارم رنج میکشم از این کارای داخلی فکر نکن فقط شمایی اگه شما برای تحقیقات میری وب من کارم اینترنته

این وضع تحریم هم از داخل کار اونایی که دارن جیبها رو پر نفت و پول میکنن و به موقعش میزنن به چاک
مثل همین وزریر بهداشت قبلی اون خانومه که آدم وقتی میدیدش از بهداشت حالش به هم میخورد در رفته به آلمان

میدونم از این ملت که حتی برای چند برابر شدن قیمت روغن برنجشون صدایی در نمیاد چه برسه به گوشی هم نور امیدی روشن نخواهد شد
ولی این تنها کاریه که از دست من و شما و امثالمون برمیاد

بالا