برگزیده های پرشین تولز

فوتبال گیلان

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
دلیل عمده اش تمرکز گراییه که تقریبا همه جای ایران وجود داره. به این معنا که امکانات و موقعیتها هر چه از مرکز کشور و در درجه بعد از مراکز استانها دور میشیم کمتر میشن. در چنین اتمسفری وقتی یک محیط کوچکتر (در اینجا بندر انزلی) دارای موقعیتی (در اینجا فوتبال) میشه، تلاش میکنه دامنه تاثیرگذاریش رو تا سرحد امکان گسترش بده تا کمبودهای دیگه رو هم تاحدی جبران کنه. این میشه پایه کرکری...
فوتبال انزلی تقریبا همیشه از فوتبال رشت بهتر بوده. در دهه 60 سپیدرود تا حدی این فاصله رو کم کرد اما تا دهه 80 و ورود کارخانجات پگاه تقریبا انزلی یکه تاز بود. این رو هم درنظر داشته باشید که ملوان بندر انزلی تا پیش از ظهور سپاهان در دهه اخیر، پرافتخارترین تیم شهرستانی ایران بوده و شاخص ترین ملی پوشهای گیلانی از این تیم میان. اینها عواملی شدن که انزلی برتری خودش رو در فوتبال به رخ بقیه امکانات رشت بکشه... خب رشتیها هم بیکار نبودن در برابر و متاسفانه کرکری، کل کل شد و کل کل، جنگ...
همه اینها رو بذارید کنار اتمسفر سالیان اخیر فوتبال ایران. حتی کرکری سرخابی پایتخت هم این سالها رنگ و بوی زشت تری گرفته، کما اینکه دعوای رشت و انزلی هم اینقدر عریان و آشکار نبود.

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
حمله به سیروس در سن‌سیروس.../ تلخ‌ترین حاشیه ال‌گیلانو: سردیس قایقران را پایین کشیدند!! - Goal.com

سایت گل- در این سال‌ها داربی گیلان و حساسیت‌های اطرافش ما را به دیدن هر حاشیه‌ای عادت داده بود. از بدترین فحش‌های +۱۸ گرفته تا شدیدترین خطاها و درگیری‌ها در داخل و بیرون از میدان. اما دیروز اتفاق جدیدی افتاد که در نوع خودش عجیب بود و نوبرانه و البته... تلخ. تلخ‌تر از تلخ. دیروز ترکش دعوای گیلانی‌ها به اسطوره فوتبال گیلان هم برخورد کرد و مجسمه سیروس قایقران در ورزشگاه تختی پایین کشیده شد!! در همان جایی که سال‌هاست مردم سیروس را می‌پرستند. درست در همان ورزشگاهی که به احترام او «سن سیروس» صدایش می‌کنند!

پس از پایان داربی گیلان که در داخل زمین چیز دندان‌گیری برای تماشا نداشت و بدون گل تمام شد، در بیرون از زمین مثل همیشه سرعت مخابره اخبار بالا بود. از درگیری هواداران در داخل ورزشگاه گرفته تا شکسته شدن شیشه اتوبوس داماش به دست هواداران میزبان و... اما تکانه‌های اصلی وقتی از راه رسید که خبرنگار گل از انزلی گزارش داد در حین درگیری‌های پایان بازی سردیس زنده‌یاد سیروس قایقران را از پایه‌اش جدا کردند! سیروسی که فقط متعلق به انزلی نیست، افتخار و اسطوره فوتبال گیلان و شمال است، و اولین کاپیتان شهرستانی تیم ملی فوتبال ایران.

درباره این اتفاق چیز بیشتری نمی‌توان گفت. شاید بهترین راه این است که منتظر بمانیم و خوش‌بین که باعث بانی این اتفاق تلخ به زودی شناسایی شده و از اهالی فوتبال رسما عذرخواهی می‌کند. شاید هم بهتر است پیشنهاد خبرنگار گیلانی را جدی بگیریم که بهترین راه در کوتاه‌مدت برای جلوگیری از این هولیگانیسم را برگزاری داربی گیلان بدون حضور تماشاگران می‌داند. بله... باید طرحی نو در انداخت و فکر جدیدی کرد، وقتی در سن‌سیروس هم احترام سیروس را حفظ نمی‌کنند.

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
داماش تنها تیمی است که یک ریال هم پرداختی نداشته است عابدینی: مجسمه قایقران در دفتر کارم است/ کینه فوتبالی انزلی و رشت قدمت ۴۰ ساله دارد

امیر عابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد اتفاقات رخ داده در دربی گیلان و پائین کشیدن مجسمه قایقران اظهار داشت: پیش از بازی هم گفتم که باید کینه‌زدایی کرد نه کینه‌پروری. بارها از تماشاگران دو تیم هم خواستم که اختلافاتشان را در فوتبال کنار بگذارند زیرا مردم دو شهر انزلی و رشت در همه زمینه‌ها با یکدیگر رفیق هستند اما نمی‌دانم چرا به فوتبال که می‌رسد اینقدر با هم مشکل دارند. این کینه مربوط به سالیان دور است، شاید بیش از 40 سال سابقه دارد. باید هنرمان این باشد که کینه‌زدایی کنیم.

وی ادامه داد: در مورد قایقران هم باید بگویم برخی تماشاگران قصد داشتند با مجسمه او عکس بگیرند که این اتفاق افتاد وگرنه همه می‌دانند مرحوم سیروس قایقران یک اسطوره برای فوتبال ایران است و تمام ایران نه فقط مردم گیلان به او احترام می‌گذارند. در دفتر کارم در باشگاه داماش در رشت تنها مجسمه‌ای که در اتاق من است مجمسه سیروز قایقران است.

عابدینی با اشاره به کینه‌توزی برخی در دربی گیلان عنوان کرد: گاهی اوقات کینه مقابل کشوری مثل اسرائیل خوب است اما کینه داخلی معنی ندارد. همه ما مال یک آب و خاک هستیم، کشور ما به اندازه کافی دشمن دارد. باید تلاش کنیم تا این کینه‌ها از بین برود.

عابدینی در مورد اینکه برخی از او و درودگر به خاطر عملکرد ضعیفشان در کینه‌زدایی انتقاد می‌کنند گفت: بیش از 40 سال است که این مشکل در فوتبال گیلان وجود دارد و شاید 400 پیشکسوت قبل از من و درودگر تلاش کرده‌اند که این مسئله را حل کنند اما در این کار موفق نبوده‌اند. شاید من به درودگر 10 انتقاد داشته باشم و شاید او من را اصلاً قبول نداشته باشد با این حال من و درودگر از تهران به گیلان نمی‌رویم که تماشاگران را تحریک کنیم من ملوان را به عنوان یک رقیب استانی می‌شناسم و همواره برایش احترام قائلم ما دشمن هم نیستیم همانطوری که زمانی که در پرسپولیس بودم همواره نگاهی محترمانه به استقلال به عنوان یک رقیب داشتم به همین دلیل است که استقلالی‌ها همواره من را دوست دارند و مشکلی با من ندارند.

عابدینی در مورد وضعیت باشگاه داماش گفت: ما تنها تیمی هستیم که حتی یک درصد هم به بازیکنانمان پول ندادیم با این حال بازیکنان ما صدایشان در نمی‌آید، زیرا به تیمشان تعصب دارند البته گاهی اوقات غر می‌زنند تا به گوش من برسد، من هم تلاش کردم تا شرایط را بهتر کنم بعد از بازی با نفت هم بخشی از مطالبات بازیکنان را پرداخت خواهم کرد و ممنون بازیکنان و اعضای تیم هستم که در این شرایط با تیم کار می‌کنند. من تا امروز فقط دیون را پرداخت کرده‌ام.

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
پورغلامي در مقابل همه گيلاني ها ؛چطور به انزلي بر مي گردد؟ - Goal.com

سايت گل - حرف هاي ديروز فرهاد پورغلامي در كنفرانس خبري بعد از بازي ذوب آهن – تراكتورسازي شايد در آينده براي او دراستان زادگاهش گران تمام شود. پورغلامی در مورد دربی گیلان گفته:« همیشه از دربی گیلان متنفر بودم چرا که حرمت‌ها شکسته می‌شود .»
وي بعد از به زبان آوردن اين جمله تاريخي با اشاره به دربي هايي كه خودش از نزديك تجربه اش كرده گفته :« در زمین هیچ مشکلی نداریم اما احترام افرادی که سالیان سال زحمت می‌کشند تا محبوبیت به دست آورند مثل آب خوردن روی سکوها زیر پا گذاشته می‌شود. نمی‌دانم واقعیت چیست اما چیزی که می‌بینیم این است که در دربی گیلان 10 دقیقه هم تیم را تشویق نمی‌کنند و باید دید مشکل کجاست.»
پورغلامي كه به خاطر ناراحتي هنجره جلالي به جاي او در كنفرانس شركت كرده با گفتن اين حرف شايد بسياري از هواداران متعصب داماش و حتي تيم سابقش ملوان را مقابل خود ببيند چرا كه قطعا بسياري از فوتبالدوستان گيلاني دربي گيلان را با وجود حاشيه هايش دوست دارند و هر فصل دو بار چشم به آن مي دوزند يا حداقل اينكه هر چه سطح فني اين مسابقه پائين بيايد از آن متنفر نمي شوند و از دربي هاي ديگر بالاتر و برترش مي دانند.
شايد پورغلامي قيد كار كردن در شهر خود يا استانش را براي هميشه زده كه چنين حرف عجيبي را به زبان آورده وگرنه بيان كردن احساس قلبي در اين مصاحبه ها هميشه مي تواند براي اهالي فوتبال خطرناك باشد.بخصوص آنهايي كه در شهر يا استان خود فوتبالدوستاني فوق العاده متعصب دارند.

-mey3am-

Registered User
لایک‌ها
2,939
داداش واقعا یه تنه داری این تاپیکو می چرخونی. دمت گرم :guitar:

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
ماجرای کندن سردیس سیروس قایقران

مجسمه سنگی سیروس قایقران که در جریان بازی ملوان بندرانزلی و داماش‌گیلان آسیب دیده بود در جای خود نصب شد.

به گزارش مهر، بازی دو تیم دسته‌اولی گیلانی یعنی داماش گیلان و ملوان بندرانزلی مانند تمام شهرآوردهای دیگر کشور و دربی‌های دنیا حساس و مورد توجه علاقه‌مندان به فوتبال است.

دربی‌ها همیشه تنش‌زا بوده و هستند و در آنها اتفاقات خاص و گاه تاسف‌آور می‌افتد که این مختص ایران نیز نیست و در تمام دنیا رواج دارد؛ از انداختن کله خوک در ال‌کلاسیکوی اسپانیا گرفته تا به آتش کشیدن سردر ورزشگاه در ایتالیا. به هر حال همیشه و همواره اتفاقات و حواشی بعد از شهرآوردها و بازی‌های حساس فوتبال توجه خیلی‌ها را به خودمعطوف کرده است.

در ایران هم بازی‌های پرسپولیس و استقلال، سپاهان و ذوب‌آهن، استقلال اهواز و صنعت نفت آبادان و سایر تیم‌های مطرح حواشی جالب و گاه عجیب و ناراحت‌کننده داشته است.

چندسالی است که کری‌خوانی هواداران دو تیم داماش گیلان و ملوان بندرانزلی به بیرون از زمین هم کشیده و به سکوهای ورزشگاه ختم نمی‌شود. در بازی اخیر این دو تیم در هفته گذشته یکی از اتفاقات تاسف‌بار ورزش رقم خورد.

زنده‌یاد سیروس‌ قایقران را حتی فوتبال‌دوستان غیرشمالی نیز دوست داشتند. او یک اسطوره فوتبالی و اخلاق بود که مرگ تراژیکش همگان را ناراحت و اندوهگین کرد تا آنجا که هنوز هم در سالروز درگذشتش مردم گیلان و اهالی فوتبال یادی از او می‌کنند.

از این اسطوره فوتبال با ساخت یک سردیس که جلوی درب شمالی ورزشگاه ملوان بندرانزلی نصب شده است، تقدیر به عمل آمده بود که بعد از بازی ملوان و داماش معروف به "ال‌گیلانو" این سردیس توسط چند نفر از تماشگران بازی به پایین کشیده شد.

سعادتمند داوودی، فرماندار بندر انزلی و رئیس هئات مدیره باشگاه ملوان بندرانزلی در مورد شکسته شدن سردیس زنده‌یاد سیروس قایقران توضیح داد: در این سال‌ها داربی گیلان و حساسیت‌های اطرافش ما را به دیدن هر حاشیه‌ای عادت داده بود اما در آخرین بازی انجام شده بین دو تیم اتفاق جدیدی افتاد که در نوع خودش عجیب بود.

فرماندار بندرانزلی افزود: پس از پایان دربی گیلان که در داخل زمین بدون گل تمام شد، خبری به ما رسید مبنی بر اینکه سردیس سنگی زنده‌یاد سیروس قایقران که در جلوی در ورزشگاه نصب شده است پایین افتاده است.

وی سیروس قایقران را یک اسطوره برای ورزش گیلان نامید که متعلق به هیچ فرد خاصی نیست و بیان کرد: زنده‌یاد سیروس قایقران فقط متعلق به انزلی نیست، افتخار و اسطوره فوتبال گیلان و شمال است. او اولین کاپیتان شهرستانی تیم ملی فوتبال ایران است به همین دلیل هیچکس در کل شمال نیست که وی را دوست نداشته باشد.

داوودی در مورد دلیل شکسته شدن سردیس قایقران بعد از بازی ملوان و داماش توضیح داد: نیم‌تنه‌ای سفید از زنده‌یاد قایقران روی سکویی دو ونیم متری جلوی در ورزشگاه نصب شده بود که جلوی راه خروج تماشاچی‌های داماش بود.

داوودی خاطرنشان کرد: نمی‌دانم عمدا یا به صورت سهوی مجسمه توسط تماشاچی‌های داماشی افتاد ولی خوشبختانه آسیب ندید. جالب اینجاست که با افتادن این مجسمه، اولین کسانی که ناراحت شدند خود داماشی‌ها بودند که دست به دست هم داده و مجسمه را به جای اول خود بازگرداند.

وی اشتباه یکی دو نفر را در انداختن مجسمه اسطوره فوتبال خطه شمال پذیرفت و گفت: شاید یکی دو نفری اشتباه کرده باشند ولی خود تماشاچی‌ها به اهمیت احترام به بزرگمرد عرصه فوتبال شمال کشور مجسمه را به جای اول خود بازگرداندند.

رئیس هیات‌مدیره تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در پایان گفت: به محض شنیدن این خبر از هیات مدیره باشگاه ملوان انزلی خواستم که این مشکل را رفع کند و مجسمه را طوری در جای خود محکم کنند که دیگر چنین اتفاقی برایش نیفتد.

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
رینگ خونین در برنامه سکو شبکه باران: هوگ های چپ و راست عابدینی تقدیم به استاد حسن زاده! - Goal.com

شما در طول سال فرصت داشتید حرف بزنید، محروم کنید بر اساس برداشت های اشتباهت عمل کنید!شما تهدید می کنید کسی مصاحبه نکند.شما اصلا چنین حقی ندارید!

سایت گل – پنجشنبه شب همزمان با نخستین سالگرد برنامه فوتبالی سکو، مجتبی پوربخش که اجرا و تهیه کنندگی این برنامه را بر عهده دارد، امیر عابدینی را به عنوان میهمان به این برنامه دعوت کرده بود. ریتم برنامه برخلاف اینکه در ابتدا با رفتن به پرورشگاه کودکان بی سرپرست و برگزاری تولد یک سالگی سکو، لطیف و رمانتیک آغاز شد اما با یک چرخش صد و هشتاد درجه ای با مشاجره شدید عابدینی و حسن زاده به مانند مسابقات رینگ خونی خاتمه یافت!

حسن زاده: مشکلات باشگاهها ربطی به کمیته انظباطی ندارد!

در آغاز زمانی که حسن زاده روی خط آمد پوربخش با گفتن: شماها که با هم قهر نیستین موضع طرفین را به بیننده ها اعلام نمود. پوربخش با بیان اینکه کسر امتیاز اتفاق بدی در فوتبال نیست اما باید برای این کسر کردن یک حدی گذاشت تا براحتی از هر تیمی امتیاز کم نشود، توپ را به زمین حسن زاده انداخت. حسن زاده در پاسخ گفت:

کمیته انضباطی در راستای پاک بودن فضای ورزشگاهها تمام راهکارها را اعمال نمود اما بازهم شاهد مسایلی بودیم که بلافاصله در هفته اول یک اعلامیه دادیم و اخطار کردیم که از این به بعد رفتارهایی که شایسته فوتبال ما نباشد را جدی برخورد خواهیم کرد.که مصادف شد با سه پرونده هفته دوم و امتیازی که از داماش در هفته پنجم کم کردیم. من از اینکه تنبیه کسر امتیاز موجب ناراحتی یک تیم می شود و آنها برای این ناراحتی حرفهای خوبی هم دارند. اما ما برای سالم سازی فضای فضای ورزشی از ظرفیت آیین نامه استفاده کردیم و فرقی نمی کند که آن تیم بزرگ باشد یا کوچک تز پایتخت باشد یا شهرستان. وقتی امسال می خواهیم در مسابقات بزرگ بین المللی (منظور استاد مسابقات جام جهانی برزیل است!) شرکت کنیم باید سکوها آرام باشند. بعضی از حرفهای مدیران منطقی است اما ربطی به کمیته انضباطی ندارد، باشگاهی که ورزشگاه اختصاصی ندارد و ورزشگاه اجاره ای صندلی شماره دار ندارد و هدایت تماشاگر بر عهده او نیست و سایر مشکلات قابل شنیدن است اما کاری از دست کمیته بر نمی آید!!

حسن زاده: هواداران داماش مستحق تشویق بودند اما ...

در این میان پوربخش به وسط حرفهای حسن زاده پرید و گفت: شما در عضدی حضور داشتید.وقتی دیدید که سمت و سوی هواداران داماش رو به بهبودی است و مربی حریف از هواداران داماش تشکر می کند که هیچ الفاظی نگفتند و جو بسیار خوبی در ورزشگاه بوده و صرفا به خاطر گزارش داوری که خودش بانگرفتن دو پنالتی سه امتیاز از داماش کم کرده و با این امتیاز حالا چهار امتیاز از داماش کم شده است، جایز نیست! خود شما در ورزشگاه گفتید که از جو استادیوم راضی هستید. حالا چه اتفاقی افتاده که چنین حکمی دادید؟ نکند جاهای دیگری خبرهایی شده که شما را تحت تاثیر دادند؟

حسن زاده چنین پاسخ داد که: اگر به قبل از این بازی برگردیم در داربی گیلان من گفتم اگر قرار به تشویق باشد باید از تماشاگران داماش تشکر کنم، تشکر حق داماش است. ( البته حسن زاده نگفت که اگر قرار به تشکر بود چرا باز هم در بازی با ملوان داماش را سه میلیون تومان جریمه کرد!؟) در این بازی هم تا دقیقه 80 تقدیر کردن حق داماش بود. من داشتم خودم را آماده می کردم تا تصمیماتی بگیرم تا واقعا از تماشاگران داماش تشکر کنم!! اما از شرایطی که در دقایق 80 به بعد در ورزشگاه افتاد خیلی تاسف خوردم. شاید در ورزشگاه خانگی وقتی هواداران تیمی 80 دقیقه تحمل می کنند و بعد از کوره در می روند از لحاظ فوتبالی منطقی به نظر بیاید ولی حرف ما این است که زمانی الفاظ رکیک زده می شود نباید تفاوت گذاشت.

عابدینی وارد می شود!

در این هنگام عابدینی که تا این لحظه سکوت کرده بود و گوش می داد با عصبانیت وارد بحث شد! او در پاسخ حسن زاده گفت: من باید جواب شما را بدهم! فکر می کنم که فرمایشات تکراری شما برای مردم خسته کننده شده است! شما یک جانبه البته اختیار دارید و قلم و زور و ستم دست شماست! شما بخش ستم گری تان را رها نمی کنید!! شما داوری که دو بازی برای ما قضاوت کرده و در هر دو بازی محروم شد اجازه می دهید که باز هم داور ما شود. انضباط در فوتبال با شماست و نه فقط هوادار را مواظبت کنید.شما وظیفه ات است که زمانی که احساس می کنید اتفاقی می افتد که منجر به سوء تعبیری می شود جلویش را بگیرید.چگونه اجازه می دهید داوری که بد عمل کرده و محروم شده است و بازی سوم را در مقایل ملوان به چالش کشیده و بازی چهارم را هم اجازه می دهید داوری را بگذارند که تماشاگران ما عصبی شوند و اجازه دادید تا این داور عصبی بکند آنها را. شما حق ندارید حرف این داور را گوش کنید. شما باید به حرف ناظر ها گوش کنید. اگر ناظرها می آیند باید گزارش کنند. ناظر فدراسیون، ناظر داوری و ناظر کمیته انضباطی.اگر این سه نفر گفتند من می پذیرم. نه داوری که خودش آمده تا این جنجال را ایجاد بکند و شما از چه دارید دفاع می کنید از بی عدالتی یا عدالت!؟

عابدینی: آقای حسن زاده شما حرف نزنید!

در این لحظه حسن زاده سعی کرد تا از خودش دفاع کند اما چپ و راست های عابدینی اجازه عکس العمل را از او گرفت و عابدینی ادامه داد: اجازه بدهید آقا. اجازه بدهید من حرف بزنم.شما در طول سال فرصت داشتید حرف بزنید، محروم کنید بر اساس برداشت های اشتباهت عمل کنید!شما تهدید می کنید کسی مصاحبه نکند.شما اصلا چنین حقی ندارید! آقای حسن زاده شما یادت باشد رییس کمیته انضباطی هستید نه اینکه مسئولید که در این مملکت هرکاری دلتون می خواهد بکنید! من به عنوان مدیر یک باشگاه. باشگاهی که در این لیگ می خواهد شرکت کند، 160 میلیون به عنوان ورودی پرداخت کردم به فدراسیون چرا؟ 36 میلیون مجددا دادم و 60 میلیون دوباره گرفتند.چرا؟ سال گذشته بودجه باشگاه داماش یک میلیارد و سیصد میلیون تومان بود. اعم از پخش تلویزیونی و بلیط و تبلیغات و اداره مسابقات فوتبال. سال گذشته 300 میلیون از من ورودی گرفتند و 400 میلیون شما من را جریمه کردید! کل ورودی من برای باشگاه داماش از فدراسیون 300 میلیون بود، یعنی پول یک بازیکن فوتبال را هم به من ندادند!

عابدینی: شما فوتبالی نیستید و مدام ما را تهدید می کنید آقا!

من دارم با چنین زجری فوتبال را اداره می کنم و شما حق ندارید این کار رو بکنید. هر امتیاز برای ما 200 میلیون هزینه دارد و شما به سادگی می نشینید و کسر می کنید.کاری که داور شما باعث شده، تشنج ایجاد بشود.چرا داورتان را جریمه نمی کنید. چرا داورتان را مادام العمر محروم نمی کنید؟چرا گریبان بازیکن را می گیرید فقط؟چرا گریبان مربیان و مدیران را می گیرید؟ چرا شما خودتان را در مقابل یک شهر قرار می دهید؟ با فرهنگ یک شهر تقابل پیدا می کنید؟ بنده اعتقاد دارم شما حساب شده رفتار می کنید! بنده اعتقاد دارم سیستم شما جوری عمل می کند که بضاعت فوتبال را نابود خواهد کرد.و آن چیزی که به اسم فوتبال در حال شکل گرفتن است و چون شما فوتبالی نیستید متاسفانه نابودش خواهید کرد. ایشان در همه جا فرمایشاتشان را می گویند. آقا ما را تهدید می کند چرا؟ شما ما را تهدید می کنید؟

حسن زاده: بعضی از داوران حو ورزشگاهها را بر هم می زنند!

در این لحظه حسن زاده مستاصل اجازه صحبت کردن می گیرد و البته پوربخش بلافاصله اعلام می کند که وقت برنامه رو به پایان است! حسن زاده ابتدا یک تشکر تعنه آمیز از پوربخش به خاطر تمام شدن وقت می کند و می گوید: البته خوشحال شدم که آقای عابدینی حرفهایی را که من باید می گفتم، فرمودند!!! اگر ایشان واقع قبول دارند که غیر از داور کسی گزارش داده باشد، بگویم که غیر از داور سایرین هم گزارش کرده اند فحش ها را! مشکلاتی که داورها در مسابقات ایجاد می کنند که کم هم نیست و در همه سطوح لیگ های مختلف وجود دارد نه ما و نه ای اف سی نمی تواند آنها را جریمه کنند. بعضی از بازی ها آرام بوده و داور جو را برهم زده و ما از آن باخبریم.اما این بخش از تنبیه دست ما نیست و در اصلاح آیین نامه دو مورد فیفا تاکید داشت که تغییر نکند. باید در سالم سازی سکوها فکر کنیم و قبول داریم کمیته انضباطی نمی تواند در اشتباهات داوری دخالت کند.

در پایان حسن زاده در جواب پوربخش که گفته بود احساس می کنم نباید از داماش امتیازی کسر شود، گفت: احساس شما آقای پوربخش درباره داماش بسیار نادرست است!

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
قهرمان اولین دوره جام حذفی ایران در ۳۵ سال پیش / عکس

گل: تیم ملوان انزلی اولین تیمی بود که قهرمان جام حذفی ایران شد. در اولین دوره جام حذفی که سال ۱۳۵۵ برگزار شد، ملوان و تراکتورسازی به فینال رسیدند. ملوان در لیگ تخت جمشید حضور داشت، اما تراکتورسازی در یک دسته پایین تر بازی می کرد. دیدار فینال اولین دوره جام حذفی روز جمعه ۳ دی ۱۳۵۵ در امجدیه برگزار شد و ۱۵ هزار نفر در یک روز برفی و سرد این بازی را تماشا کردند. محمد صالحی داور سرشناس کشورمان این بازی را سوت زد.
IMAGE634602321595937500.jpg

ملوان با پیروزی ۴-۱ مقابل تیم دسته دومی تراکتورسازی به عنوان قهرمانی دست یافت. این بازی تا ۱۱ دقیقه به پایان بدون گل بود، اما در ده دقیقه آخر ۵ گل به ثمر رسید! عزیز اسپندار در دقیقه ۷۹ وعلی نیاکانی در دقایق ۸۲ و ۸۷ ملوان را ۳- صفر پیش انداختند و عبدالله محسنی زاده در دقیقه ۸۹ یک گل تراکتور را به ثمر رساند، اما اسپندار در دقیقه ۹۰ گل چهارم ملوان را زد و بدین ترتیب ملوان قهرمان اولین دوره جام حذفی شد.
ملوان: رمضان احمدپور، رضا ویشگاهی، رضا رافت، منوچهر ناوران، محمود پیشگاه هادیان، قاسم سلطانزادی، حسن دشتی(۴۶- ابوالفضل مزدستان)، میخائیل پطروسیان، علی نیاکانی، عزیز اسپندار و غفور جهانی(۸۹- نصرت ایراندوست)
سرمربی: بهمن صالح نیا
تراکتورسازی: حمید ملک احمدی، مجید سوزنده، خلیل سلیمی، ابراهیم کیان طهماسبی، مجید ناظمی، بهرام گلشنی(۸۵- تقی اخطاری)، منصور کاویانپور، جلال صدیق احمدی، رحیم مه نمای اقدم، پرویز مظلومی(۶۳- عبدالله محسنی زاده) و عباس کارگر
سرمربی: محمد بیاتی

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
هدایتی جواب نامه درودگر را داد اول تسویه حساب کن بعد پول بگیر!/ کجا با حامی مالی باشگاه این رفتار را می‌کنند؟! - Perspolisnews.Com

مالک سابق باشگاه ملوان جواب نامه مدیرعامل این باشگاه را داد.

چندی پیش صادق درودگر مدیرعامل باشگاه ملوان در نامه‌ای به هدایتی از وی خواسته بود که سریعتر 1 میلیارد تومان کمکی را که به وی قول داده، پرداخت کند.

وی حتی در این نامه حسین هدایتی را تهدیدکرده بود. از همین رو حسین هدایتی نیز در نامه‌ای جواب صادق درودگر را داد. متن نامه در زیر آمده است:

باشگاه فرهنگی و ورزشی ملوان بندر انزلی

سلام علیکم

پیرو فسخ تفاهم‌نامه مورخ 25/2/92 و با توجه به پرداخت مبلغ ذکر شده در تفاهم نامه‌ای که اینجانب بابت بدهی و دیون فصل 91-92 باشگاه ملوان متعهد به پرداخت بودم به طور کامل به تعهد خود عمل نمودم ولی متاسفانه متوجه شدم که تعدادی از بازیکنان فصل قبل هنوز با باشگاه ملوان تسویه حساب ننمودند و مدیر عامل محترم باشگاه با توجه به دریافت مبلغ از این جانب به تعهدات خود عمل ننموده است. با عنایت به علاقه این جانب به جوانان و مخصوصا مردم خونگرم، فوتبال دوست و شهید پرور بندر انزلی و جهت ارتقا و موفقیت روز افزون باشگاه فرهنگی- ورزشی ملوان بندر انزلی در لیگ برتر اخلاقا قول دادم که در طول فصل ورزشی 92-93 مبلغ 10000000000 ریال تدریجا در طول فصل به این باشگاه کمک نمایم. متاسفانه به دلیل عدم انجام تعهدات مالی فصل قبل توسط مدیرعامل باشگاه تا زمانی که تسویه حساب با بازیکنان و عوامل فصل قبل صورت نگیرد، این جانب مبلغی به باشگاه پرداخت نمی‌نمایم و زمانی که تسویه حساب صورت نگیرد، مبلغ مذکور را در طول فصل طبق تعهد اخلاقی که به مردم بندر انزلی دادم را به روی چشم و بدون هیچ منتی پرداخت می‌نمایم و آرزوی موفقیت و سربلندی برای باشگاه ملوان را از خداوند بزرگ و متعال خواستارم.

رو نوشت جهت اطلاع

فرماندار محترم شهرستان بندرانزلی، آقای سعادتمند داوودی جهت استحضار

فرماندار محترم ناوگان شمال و منطقه چهارم نداجا، دریادار دوم خرداد حکیمی جهت استحضار

امام جمعه محترم شهرستان بندر انزلی حاج آقا سید داوود موسوی جهت استحضار

ریاست شورای شهرستان بندر انزلی، آقای محمود بدیعی‌فر جهت استحضار

و من التوفیق حسین هدایتی دولابی

همچنین حسین هدایتی مالک سابق باشگاه ملوان در گفت وگویی اظهار داشت: من سال گذشته بنا به تایید مدیران باشگاه ملوان 6 میلیارد و بنا به مستندات خودم حدود 8 میلیارد هزینه کردم که این رقم از مبلغ تعهد 5 میلیاردی ابتدای فصل گذشته این جانب در هر صورت بیشتر است یعنی من در هر صورت به قول خودم به مردم و مسئولان در ابتدای فصل پایبند بودم. در ابتدای فصل جاری نیز در جریان مذاکرات با مسئولان محترم انزلی اخلاقا و نه اجبارا قول کمک یک میلیارد آن هم در طول فصل جاری را داده‌ام که همچنان به قول خودم پایبندم. ولی آنچه باعث شده در پرداخت این مبلغ کمی تامل کنم اطلاع از این موضوع است که بسیاری از عوامل، کادر فنی و بازیکنان فصل گذشته ملوان همچنان خود را طلبکار اینجانب دانسته و در برنامه‌های مختلف مانند 90 من را مسئول این بدهی می‌دانند.

هدایتی ادامه داد: این در حالی است که من بابت فصل قبل و بنا به مستندات باشگاه برگه تسویه صورت جلسه، فسخ و تایید مسئولین تسویه کامل نموده‌ام و همه طلبکاران باید بدانند که پیگیر طلب خودشان از طریق طرف قراردادشان باشند. چون من این پول را بنا به مستنداتی که اشاره کردم تماما به مدیریت باشگاه پرداخت کردم.

وی تاکید کرد: اینکه مدیر عامل باشگاه ملوان به صورت یک طرفه تصمیم به تخصیص بودجه سال گذشته و از محل طلب بازیکنان فصل قبل به بازیکنان فصل جاری نمودند موضوعی است که به خود ایشان مربوط است ولی مصاحبه با مطبوعات جهت تحت فشار دادن من به قصد دریافت یک میلیاردی که این جانب به باشگاه ملوان قول اخلاقی دادم به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسد.

هدایتی ادامه داد: دلیل این امر هم این است که چرا من باید با وجود تسویه حساب کامل فصل گذشته با باشگاه ملوان همچنان بدهکار شناخته شده و برایم بنر نصب کنند و تعیین تکلیف کنند که کجا پول بده و کجا پول نده. همین جا عرض می‌کنم هر جا صلاح ببینم به ملوان عزیز، پرسپولیس، گهر و کشتی پول می‌دهم، همچنین از کجا بدانم پولی را که مجددا می‌دهم طوری دیگری مدیریت نشود. سوال من از آقایان این است آیا اگر شما را برخلاف تسویه حساب کامل و عمل به تعهدات همچنان بدهکار معرفی و علیه شما بنر نصب کنند، شما باز هم پول می‌دهید؟

وی در پایان یاد آور شد: اگر بله، به این پول چه می‌گویند؟ در کجای دنیا با حامی مالی یک باشگاه چنین رفتاری می‌شود که تلاش کنند با فشار مطبوعات پول بگیرند تا آنجا که ما دیده‌ایم برای چنین درخواستی معمولا هر کاری می‌کنند جز تهدید، بله من پول می‌دهم ولی نه با این شرایط. باید به اطلاع مردم انزلی نیز برسانم من با کمال میل و بی‌هیچ منتی به قولم عمل می‌کنم ولی نه با این شرایط.

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
4 ماه به خارج از کشور رفته بودم/ درباره ملوان سکوت کردم صالح‌نیا: پیشکسوتی نیستم که زیر حرف‌هایم بزنم/ به شرفم قسم علیه هدایتی مصاحبه‌ای ن

بهمن صالح‌نیا در گفت‌وگویی با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، پس از اینکه امروز مصاحبه‌ای از وی علیه مالک سابق باشگاه ملوان به چاپ رسیده بود، اظهار داشت: ملوان خانه من است و من همیشه عاشق این تیم هستم اما باور کنید چهار ماه به خاطر اینکه مشکلات این تیم را نبینم به خارج از کشور رفتم و به فرزندانم سر زدم.

وی افزود: من پیشکسوتی نیستم که زیر حرف‌هایم بزنم و یا بخواهم به خاطر خط و خطوط آنها را تکذیب کنم اما به شرفم قسم می‌خوردم من علیه هدایتی صحبتی نداشتم و حتی در تماس یک خبرنگار علیه درودگر نیز حرفی نزدم و گفتم بالاخره ایشان مدیرعامل باشگاه است و کارش را می‌کند.

صالح‌نیا ادامه داد: من زنگ زدم که بگویم برای خبرنگاری که این صحبت‌ها را از طرف من نوشته متاسفم و حتی قصد داشتم هر طوری که شده این موضوع را پیگیری کنم که قطعا این اتفاق خواهد افتاد. من حتی دو بار هم با هدایتی دیدارهایی داشتم و ضمن تشکر از او خواستم ملوان را تنها نگذارد اما به دلیل اختلاف نظرهای کوچک مشکلاتی پیش آمد که امیدوارم حل شود. این را هم باید بگویم من حتی پنج ماه است که به ورزشگاه هم نمی‌روم فقط به دلیل اینکه دوست دارم ملوان را همیشه سر حال ببینم.

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
سپیدرود و هر روز پر خبرتر از دیروز! - Goal.com

سایت گل - از سپیدرود در این چند مدت زیاد نوشتیم و گفتیم، اما ظاهرا اخبار پیرامون این باشگاه استعداد آن را دارد که هر روز در باره آن صحبت شود! آخرین خبر از سپیدرود این است که تفاهم نامه نجفی مالک سپیدرود با مرادی که به گروه بهمن تهران معروف شدند، به دلیل آنچه که خلف وعده خریداران عنوان شد، منتفی گردید. داستان از این قرار است که آنها در ابتدای کار صحبت از یک اسپانسر پانصد میلیون تومانی می کردند اما بعد از اینکه مرادی و گروهش دو ماه سپیدرود را در تهران و رشت تمرین دادند دست آخر معلوم شد تمام پولی که می توانند هزینه کنند برای یک سال چیزی حدود شصت، هفتاد میلیون تومان بیش نیست! البته حرف و حدیث های منشوری هم پیرامون گروه تازه از راه رسیده کم نبود و مثنوی هفتاد من کاغذ را با خود داشت.
خالا خبر تازه این است که انوش جهانی و رامین طاعتی با اختیارات تام و کامل اداراه باشگاه سپیدرود را بر عهده گرفته اند و حق هر گونه فعالیتی را از مالک گرفته اند، البته به جز فروش و واگذاری به غیر! انوش جهانی که برخلاف تصور هیچ نسبتی با غفور جهانی ندارد، از پدری آبکناری و مادری خوزستانی است و در تیم های ایرانمهر و استقلال رشت و منتخب خوزستان بازی کرده است.وی مربی منتخب نوجوانان گیلان، مدیرعامل باشگاه کشاورز تهران در روزهای اوج، مدیرعامل باشگاه ایرانیان دوبی و در حال حاضر نایب رییس فدراسیون شمشیربازی ایران است. تا اینجای کار می توان گفت که انوش جهانی وزنه ی قابل قبول تری از مرادی است، اما نکته تاریک داستان انتخاب مجدد فرهاد حسین پور مربی مادام العمر ده سال اخیر سپیدرود به عنوان مرد همه کاره باشگاه است!! در حال حاضر سپیدرود که هشت بازیکن اصلی اش از تیم رفته اند و بازیکن خاصی هم جذب نشده زیر نظر سیاوش ناصح، علی نعمتی نژاد و حامد طباطبایی تمرین می کند.
حال باید دید که چگونه است که در باشگاهی که به اندازه قدمت پنجاه ساله اش پیش کسوت دارد چرا هنوز دست نیاز به سوی کسی دراز می شود که امتحانش را با نمره مردودی پس داده است؟ لازم به ذکر است که اوضاع تیم های پایه این باشگاه هم که همیشه در جمع سه تیم اول گیلان بوده اند به شدت وخیم است و کمترین توجهی به آن نمی شود. در ستایش تیمهای پایه سپیدرود همین بس که بازیکنانی چون: محمد رضا مهدوی و محمد آبشک ثمره آن هستند

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
فرهاد حسین پور... معمای بزرگ همه این سالهای سپیدرود برای من هست. کسی که مخالفت باهاش گاهی تا سرحد عزل مدیرعامل تاثیر داشته. چی گیر این آدم اومده و میاد طی این سالها که اینهمه پیشکسوت سرخپوش رشتی جرات نمیکنن به تیمشون نزدیک بشن؟ حسین مشکین زر، سیدعلی محمدی، رسول حقدوست، ایرج خوالی و همین افشین ناظمی که محصول سپیدرود بوده چرا دور و بر این تیم نیستن؟ من تصور میکنم بی ارتباط با رابطه ازلی و ابدی و خودخواسته حسین پور با سپیدرود نیست... رابطه ای که جز هیچ و پوچ چیزی برای این باشگاه ریشه دار نداشته...

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
عابدینی: به عنوان مدیرفنی خوشحالی می‌کنم/ در فدراسیون فوتبال همه سخنگو هستند

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر عابدینی با حضور در برنامه ورزش و مردم در مورد تیم داماش گیلان،‌ اظهار داشت: در فصل جدید تعدادی از بچه‌های ما که در ترکیب تیم داماش باقی ماندند به خاطر عرقی که به این تیم داشتند قرارداد خود را تمدید کردند، با بحرانی که باشگاه داماش گیلان داشت بازیکنانی که سال قبل با ما قرارداد داشتند می‌توانستند با تیم‌های دیگر همکاری کنند، اما به اعتقاد من هدایت سیستماتیک باعث شد که آنها با تیم داماش ادامه همکاری دهند.

وی افزود: جوانگرایی باعث رشد ما شده، علی جهانبخش را امسال به اروپا ترانسفر کردیم، اما رسانه‌ها هیچ انعکاسی در مورد این موضوع نداشتند حالا اگر بازیکن شاخص دیگری بود این موضوع رسانه‌ای می‌شد. این بازیکن در داماش بازی می‌کرد به تیم ملی دعوت شد و در تیم ملی امید هم حضور دارد. جهانبخش اولین بازیکنی بود که ما امسال توانستیم او را ترانسفر کنیم.

عابدینی در ادامه گفت: اگر جوانگرایی می‌شود باید به آن بها داده و ببینیم که چه مدیریتی است که باعث می‌شود بازیکنان بمانند، عاطفه و عشق‌ورزی بین بازیکنان جواب می‌دهد، مردم شهر باران و مسئولان گیلان از ما حمایت کردند و مسئولان دیگر از تهران که می‌توانستند ما را کمک کنند به خوبی همراه شرکت‌های صنعتی داماش از تهران و این شهر به خوبی ما را حمایت کردند.

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان خاطر نشان کرد: من از زمین‌های خاکی و از کوچه‌های تهران و شمیرانات رشد کردم و شخصیتم از زمین خاکی شکل گرفت. به مربیان گمنامی که بازیکن در زمین های خاکی تربیت می‌کنند خسته نباشید می‌گویم. بنده با فوتبال ایران گره خوردم و مطرح شدم و در باشگاه‌های بزرگ بازی کردم و حتی در تیم ملی هرچند کوتاه، اما حضور داشتم.

وی در مورد مربیگری افشین ناظمی گفت: افشین ناظمی خوب کار می‌کند، این طور نیست که بنده در شرایط خاص دخالت نکنم، یک مدیرعامل باشگاه شاید در چارچوب تیم خود نتواند دخالت کند، اما بنده علاوه بر مدیر عاملی در بند قراردادم مدیر فنی تیم هم اضافه شده است و این قراردادم را پیش از اینکه با مربی همکاری کنیم به آنها نشان می‌دهم. وقتی می‌بینم مربی جوانی خوب کار می‌کند طبیعی است او را حمایت کنم، اگر احساس کنم نیازی به مشاوره و کمک دارد قطعا او را کمک می‌کنم، ناظمی هم مربی خوبی است و آینده خوبی را پیش رو دارد.

عابدینی در مورد اینکه شادی‌‌های شما بعد از گل خیلی جالب است، گفت: جایی که شادی بعد از گل از سوی من دیده می‌شود ربطی به مدیرعامل ندارد به مدیر فنی من ارتباط دارد.

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان در مورد بازی امروز مقابل راه‌آهن گفت: راه‌آهن تیم خوبی است و پیکره اصلی تیم خود را حفظ کرده، مربی خوب و با مدیریت خوبی که پشت آن قرار گرفته فکر می‌کنم به شرایط خوبی رسیده است. بازی سختی برای هر دو تیم خواهد بود و برای کسب 3 امتیاز هر دو تیم وارد زمین می‌شوند، اما ما برای تساوی نمی‌رویم. فوتبال 90 دقیقه است،اما امکان دارد در دقیقه 91 نتایجی دیگر رقم بخورد.

عابدینی در مورد اتفاقات رخ داده در بازی سپاهان و پرسپولیس گفت: سال قبل در همان جا بازیکنان پرسپولیس دچار سرگیجه شده بودند، من اعتقاد دارم یک سال فرصت برای رسیدگی به شرایطی که در آن بازی پیش آمده بود وجود داشت، اما ما شرایطی را گنگ گذاشتیم و رفتیم. من با فرهنگ و اخلاق ورزشی در ابعاد مختلف باشگاه سپاهان آشنایی دارم این باشگاه در ورزش ما نقش بزرگی دارد. پرسپولیس یک هویت ملی است و ما وقتی مسئولیت را برعهده می‌گیریم باید حفظ حراست کنیم.

وی در ادامه گفت: علی دایی برای فوتبال جهان و ایران یک بازیکن بزرگی است، جوهره وجودی علی دایی باخت را برنمی‌دارد، ما بازی هیروشیما را یادمان است که او با چه وضعیتی برای تیم ملی بازی کرد، امروز پرسپولیس به باور رسیده و شرایط خوبی را رقم می‌زند، بازیکن جوان آن رشد کرده‌اند و اشتباه است با یک اشتباه پرسپولیس را وارد حاشیه کنیم. بنده این را عرض می‌کنم در رابطه با قهرمانی و هر داوری دیگر باید رسیدگی شود و اگر اشتباهی رخ داده ریزبینانه برخورد شود. در بحث داوری با قانونی که وجود دارد داور حق برگرداندن تصمیم خود را ندارد شاید ممکن است بعد از سوت زدن یک داور تمرکز پیدا کند و متوجه شود اشتباه کرده، اما دیگر تصمیم آن قابل تغییر نیست.

عابدینی در ادامه خاطر نشان کرد: آنهایی که ساختار فوتبال می‌گویند پاک است اشتباه است، زد و بند وجود ندارد اشتباه است چرا که وجود دارد و در همه دنیا نیز وجود دارد. پاک کردن صورت‌ مسئله ایراد دارد. بنده یک سؤال دارم چقدر بازیکنان بزرگ به خاطر دوپینگ به فراموشی سپرده می‌شوند؟ پس باید طوری بازیکنان هدایت شوند که به دوپینگ رو نیاورند.

عابدینی در ادامه خاطر نشان کرد: در فدراسیون فوتبال همه میکروفن در اختیار دارند و هر کسی سخنگو است. چرا فدراسیون سخنگو ندارد؟ تاج، علیپور، کمیته داوران، دبیر کل وظیفه‌شان سخنگویی است؟ کفاشیان در راه‌پله‌ها صحبت می‌کند، ما خبرسازی وظیفه‌مان نیست اطلاع‌رسانی، خبررسانی، تنویر اذهان عمومی وظیفه‌مان است.

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان در مورد مصاحبه‌های خود مبنی بر رفتن کی‌روش به صورت عصبانی از ایران گفت: طی مصاحبه‌هایی که انجام داده بودم بنده عرض کردم روزی که کی‌روش را به ایران آوردیم باید می‌دیدیم به چنین مربی می‌توانیم مدیریت کنیم یا خیر. کی‌روش بر اساس سیاق و کارنامه‌ای که داشت نشان داده بود که فوتبال را خوب می‌داند، به روز است و یک برنامه‌ریز دقیق است، اما ما نتوانستیم کمپ را برای او آمده کنیم فیفادی را از دست دادیم، در آن مقطع گفتند که کی‌روش قهر کرده و من هم گفتم حق چنین تصمیمی را ندارد و باید طبق چارچوب کار کند.

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
بازداشت یک روزه بازيكن ملوان انزلى - Goal.com

سايت گل - مهدي دغاغله، بازیکن ملوان به دليل نزاع خيابانى بازداشت شد.

وى روز گذشته در يک مراسم عروسي در تالار دريا شهر بندرانزلي شرکت کرده بود که در هنگام خروج از مراسم ، به همراه برادر خود و يکي ديگر از بازيکنان ملوان با ميزبان ميهمانى عروسي با چاقو درگير شد و در هنگام خروج از تالار با چند اتومبيلي که در آنجا پارک بودند تصادف كرد.
گفتني است دغاغله، بازيکن غير بومي ملوان بوده که سابقه حضور درتيم ملي بزرگسالان و اميد ايران را نيز دارا مي باشد و دو فصل گذشته هم بعنوان سرباز در تيم فوتبال ملوان حضور داشت. پس از اين درگيرى به علت شكايت ميزبان ، دغاغله توسط نيروى انتظامى شهرستان انزلى بازداشت شد و يك روز را در بازداشتگاه به سر برد.
در همين خصوص مسوول فرهنگي باشگاه ملوان ضمن تاييد اين خبر، گفت: با توجه به بد اخلاقي و بي فرهنگي و حرکت غير اخلاقي و غير ارزشي اين بازيکن و به دليل جريحه دار نمودن افکار عمومي و همچنين خدشه وارد کردن به اعتبار فرهنگي باشگاه ملوان، اين بازيکن به کميته انضباطي فرا خوانده شد. گفتني است جلسه کميته انضباطي باشگاه ملوان، ساعت 14:00 امروز(يکشنبه) با حضور دو تن از اعضاي اين کميته در خصوص تخلفات گزارش شده بازيکنان ملوان در محل باشگاه برگزار شد. در اين جلسه، پس از تفهيم اتهامات وارده به اين دو بازيکن، پاسخ آنها مکتوب و دفاعيه شان نيز در اين جلسه مکتوب و گزارش گرديد.
به گزارش سايت رسمي باشگاه ملوان بندرانزلي، بازيکن ملوان در اين جلسه با بيان اين که هر چه در اين فوتبال دارم از ملوان است، ادامه داد: رفقاي من در بندرانزلي بيشتر از اهواز هستند و بنده هيچ توهيني به مردم فهيم بندرانزلي نکرده و هرگز اين جسارت را روا نخواهم داشت. اغلب مواردي که مطرح شد را تکذيب مي کنم. بنده فقط به عنوان دفاع از خودم، محل درگيري را ترک نمودم که در حين آن ماشين من به يک پژوي 206 برخورد کرد که البته اعتراف مي کنم اين حرکات نيز نبايد انجام مي شد. من بايد بيشتر مراقب حرکات خود باشم. خود را عضو کوچکي از باشگاه بزرگ ملوان و مردم بزرگوار انزلي مي دانم. در همين جا از مردم انزلي و هواداران ملوان بابت بروز اين مشکل عذر خواهي مي کنم.
مسوول فرهنگي باشگاه ملوان در خصوص جلسه برگزار شده، اظهار داشت:درجلسه امروزهردوبازیکن اعلام کرده اند پشیمان اند .
به گفته وی باشگاه ملوان ضمن برگزاري جلسات فرهنگي با هر دو طرف اين قضيه و همچنين با توجه به شناختي که از طرف درگيري اين بازيکن که از افراد باشخصيت اين شهر مي باشد و همچنين به جهت جلوگيري از حاشيه جديد براي باشگاه و آرامش قوي سپيد؛ اين مشکلات را در درون خانواده خود حل خواهد نمود.
نظرات شما

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
ناگفته‌های مهاجم داماش پس از اتفاقات شب گذشته در رشت حلافی: به خاطر فشار روحی 95 قرص خوردم تا راحت شوم!/ فقط با فوتبال زنده ام

سعید حلافی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص اتفاقات شب گذشته اظهار داشت: من همیشه عاشق فوتبال بوده‌ام و مثل خیلی از جنوبی‌ها با فوتبال زنده‌ام و به خاطر همین عشق و علاقه فوتبال جزئی از زندگی من است.

وی افزود: من تیم داماش را دوست داشته‌ام که به این تیم آمده‌ام اما متأسفانه نیمکت‌نشینی و مشکلاتم در این تیم از لحاظ روحی‌روانی فشار عجیبی به من آورد و باور کنید از خودم بی خود شده بودم. هیچ‌وقت هم بازیکنی نبودم که بخواهم اعتراضی به این موضوع داشته باشم؛ اما نتوانستم این موضوع را در دلم نگه دارم.

حلافی ادامه داد: راستش را بخواهید شب گذشته 95 قرص خوردم تا از خیلی چیزها راحت شوم. دلم عجیب گرفته بود و دست به این کار زدم اما برخی‌ها نوشته‌اند که من به دنبال برخی مسائل و نوشیدنی‌های غیرمجاز بودم که خود خدا و مسئولان بیمارستان می‌دانند که من دنبال این مسائل هرگز نبوده‌ام و این فقط حاشیه سازی است ولی راستش را بخواهید آنقدر فشار روانی بر روی من زیاد بود که راستش را بخواهید 95 قرص خورده بودم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نمی‌دانم چرا در داماش بازی نکردم؛ اما همیشه سعی کردم به پیراهنی که می‌پوشم تعصب داشته باشم ولی نیمکت‌نشینی‌های متوالی و برخی اتفاقات بعد از چند مدت خوب هم در این تیم خوب گیلانی کاری کرد که دست به این کار بزنم که درباره‌اش زیاد نمی‌خواهم حرف بزنم. الآن هم در خوابگاه هستم و حالم خوب است ولی خدا از آنهایی نگذرد که نوشتند من به خاطر برخی از مشروبات الکلی و این حرف‌ها در بیمارستان بستری شدم. من باز هم می‌گویم آنقدر فشار روحی و روانی روی من زیاد بود که دست به این کار زدم. همه می‌گویند در این فوتبال پول است؛ اما نمی‌گویند یک بازیکن چقدر فشار روحی و روانی تحمل می‌کند. من فقط با فوتبال زنده‌ام و اگر فوتبال را از من بگیرند چیز دیگری ندارم که از آن دفاع کنم.

حلافی در پایان در خصوص آخرین وضعیت خودش گفت: وضعیتم خوب است. دلم گرفته و نمی‌دانم باید چه کار کنم فوتبال ورزش پر فراز و نشیبی است که من برای دیدن روزهای بد آن کم تحمل هستم. برخی مسائل پیش آمد که دست به این کار زدم اما الان راضیم به رضای خدا و باور کنید نمی‌دانم آینده‌ام چه می‌شود. ولی اتفاقاتی که افتاد فقط به خاطر این بود چون فوتبال بازی نمی‌کردم. از لحاظ روحی و روانی در بدترین شرایط ممکن بودم و من بازیکنی نیستم که بگویم اشکالی ندارد که برای تیمم بازی نمی‌کنم ولی پولم را می‌گیرم. آنقدر فشار روی من زیاد بود که دست به این کار زدم و حالا باید ببینم خدای بزرگ برای آینده‌ام چه می‌خواهد.

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
مهدوی: چون به پرسپولیس باختیم بد شدیم؟!/هر حرفی می‌زنیم عابدینی ناراحت می‌شود - Perspolisnews.Com

کاپیتان تیم فوتبال داماش گیلان در واکنش به اظهارات مدیرعامل این باشگاه گفت: ظاهراً آقای عابدینی دوست ندارد ما صحبت کنیم، چون هر حرفی می‌زنیم ناراحت می‌شود و به او برمی‌خورد.

به گزارش تسنیم ، محمدرضا مهدوی درباره شکست 2 بر صفر تیم داماش گیلان مقابل پرسپولیس در هفته سیزدهم لیگ برتر اظهار داشت: نمی‌دانم چرا روز گذشته بد بازی کردیم. ما بیش از حد توپ «لو» می‌دادیم و بازی بیشتر در دست تیم پرسپولیس بود.

وی افزود: با این وجود قبل از بازی مصاحبه کرده بودم که ما به دلیل مشکلات مالی باشگاه داماش روحیه خوبی برای بازی با پرسپولیس نداریم. در حالی که همیشه مقابل تیم‌های پرسپولیس و استقلال خوب بازی می‌کردیم، این بار نتوانستیم نمایش خوبی داشته باشیم.

هافبک داماش با اشاره به مصاحبه امیر عابدینی مبنی بر اینکه مهدوی تمام پول خود را از باشگاه داماش دریافت کرده است، گفت: دست شما درد نکند آقای عابدینی! با وجود مصدومیت و دردی که داشتم با زدن آمپول بازی کردم و شما اینگونه به من لطف داشتید!

مهدوی ادامه داد: ظاهراً آقای عابدینی دوست ندارد ما صحبت کنیم، چون هر حرفی می‌زنیم ناراحت می‌شود و به او برمی‌خورد. پس از پایان بازی با پرسپولیس مصاحبه انجام ندادم، چون از نتیجه به دست آمده ناراحت بودم اما برخی از بازیکنان پس از پایان این مسابقه درباره مشکلات تیم صحبت‌هایی انجام دادند که عابدینی می‌تواند تصاویر این صحبت‌ها را ببیند.

کاپیتان داماش تصریح کرد: 3 روز قبل از بازی عابدینی از 5 میلیون تومان گرفته تا 15 میلیون تومان به بازیکنان پول داد. شما حساب کنید 15 میلیون تومان برای بازیکنی که 500 میلیون قرارداد بسته است، پولی به حساب می‌آید؟ منظور صحبت‌های من از مشکلات مالی عابدینی نبود. قرار بود قوه قضائیه پولی پرداخت کند ولی تاکنون این اتفاق نیفتاده است. ضمن اینکه هر هفته باید پول می‌دادند که این کار به تعویق افتاد.

کاپیتان داماش با ابراز ناراحتی از اظهارات عابدینی خاطرنشان کرد: چرا آقای عابدینی از اینکه مشکلات ما رسانه‌ای می‌شود، ناراحت شده است؟ چطور می‌گوید مهدوی 500 میلیون تومان پول گرفته است ولی من نباید صحبتی انجام دهم؟ آقای عابدینی! چرا زمانی که بازیکنی 3 فصل پیش 500 میلیون تومان پول گرفت، حرفی نزدید؟ چرا درباره آن بازیکنانی که از باشگاه پول گرفتند هیچ حرفی نزدید؟

مهدوی اضافه کرد: بازیکنی 3 سال پیش یک چک 500 میلیونی از باشگاه گرفت و توانست آن را پاس کند ولی من که کاپیتان تیم هستم به تازگی پول 3 فصل پیش خودم را دریافت کرده‌ام. با این شرایط چه شده است که من بازیکنی بدی شده‌ام؟ آیا بازیکنان سایر تیم‌ها از باشگاه‌ خود پول نمی‌گیرند؟ آیا آنها برای تیم‌های خود مجانی بازی می‌کنند؟

وی در پاسخ به این سوال که آیا 500 میلیون تومان از داماش دریافت کرده است، گفت: قرارداد 3 فصل گذشته من 400 میلیون تومان بود و سال گذشته نیز به دلیل مشکلات مالی باشگاه همان 400 میلیون تومان بود که البته با شرایط ویژه به 480 میلیون تومان می‌رسید. ما گفتیم این شرایط ویژه را نمی‌خواهیم. 400 میلیون تومان 3 فصل پیش خودم را یک ماه است دریافت کرده‌ام و از فصل گذشته نیز 53 درصد طلب دارم. در این فصل نیز هنوز هیچ پولی دریافت نکرده‌ام.

کاپیتان داماش ادامه داد: ما نباید حق و حقوق خودمان را دریافت کنیم؟ خیلی از مسائل وجود دارد که نمی‌توان آنها را بیان کرد. آقای عابدینی می‌داند که بازیکنی می‌خواست داماش را ترک کند ولی ما این مسئله را به شکلی جمع کردیم. آن زمان خوب بودیم اما چون مقابل پرسپولیس نتیجه نگرفتیم بد شدیم؟ اگر پرسپولیس را شکست می‌دادیم، خوب می‌شدیم؟

مهدوی با اشاره به انتقادات عابدینی از محمد آبشک مبنی بر اینکه او در زمین راه می‌رفت، عنوان کرد: در بازی اتفاق می‌افتد که بازیکن راه می‌رود یا می‌دود. نمی‌شود که همه زمان بازی بازیکن بدود. بازیکنان داماش خیلی از مسائل را می‌دانند و اگر بخواهند حرفی بزنند سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
عابدینی پس از استعفا: حضورم در داماش بی‌فایده‌ بود/ باید هر هفته‌ 12 بازیکن خودکشی کنند! - Perspolisnews.Com

مدیرعامل مستعفی باشگاه داماش درباره علت استفعایش ، وضعیت داماش پس از او، اتفاق تلخی که برای سعید حلافی رخ داد و فساد در فوتبال ایران صحبت کرد.

به گزارش ایسنا، امیر عابدینی چند سالی است که مدیریت باشگاه داماش را برعهده دارد. این باشگاه در این مدت با مشکلاتی از قبل تغییر چند بار مالک باشگاه ، بی‌پولی‌ها و مسدود شدن حساب بانکی روبرو بوده است، عابدینی چندین بار هم از این سمت استفعا داده بود،‌اما به درخواست مالکان به سر کار باقی مانده بود.

عابدینی پس از استعفای دوباره‌اش از مدیریت باشگاه داماش در این باره و درباره مسائل دیگر صحبت کرده است.

* چرا از مدیریت داماش استعفا کردید؟

- یک کلام. شرایط برایم دیگر قابل تحمل نبود، ضمن این که دیگر ما را بس است. من کارهایم را کرده‌ام و حالا می‌خواهم در تهران یک مدرسه فوتبال تاسیس کنم.

* با توجه به این که در سال‌های اخیر ، باشگاه داماش مشکلات متعددی داشته که با حضور شما رفع شده، با رفتن شما از این باشگاه مشکلی پیش نمی‌آید؟

- فکر نمی‌کنم مشکلی باشد. داماش می‌خواهد بماند و می‌ماند. توانم تمام شده است. سه سال است که می‌جنگم تا داماش نیفتد. از طرفی صبر بازیکنان تمام شده و نمی‌توانند به خاطر بی‌پول روی تیم وقت بگذارند. دیگر ماندنم در داماش فایده‌ای ندارد.

* با استعفای شما موافقت شده است؟

- ضرورتی ندارد که موافقت نکنند. باید یکسری کارها در باشگاه انجام دهم که طبق قرارداد مالکان باید ظرف یک ماه جایگزین مرا معرفی کنند. من هم قبل از نیم فصل اعلام کرده‌ام که هر تصمیمی می‌خواهند بگیرند. در این یک ماه کارهایم را جمع می‌کنم و باشگاه را به نفر بعدی تحویل می‌دهم.

* ماجرای سعید حلافی چه بود؟

- باید از خودش بپرسید! هر بازیکنی ممکن است در خانه‌اش هر اتفاقی بیفتد. باشگاه که نمی‌تواند وارد اتاق بازیکن شود. در چند سال گذشته هم اتفاقاتی برای بازیکنان بزرگ تیم‌ها رخ داده است، بازیکن قرارداد حرفه‌ای دارد و باید تکلیفش را انجام دهد. حالا ممکن است که کسی از دختر مورد علاقه‌اش جواب منفی بشنود و خودش را بکشد! (با خنده) وقتی خرد نباشد این کارها هم صورت می‌گیرد.

* با خودش صحبت کرده اید؟

حلافی پسر بدی نیست و نمی‌دانم چرا چنین کاری کرده است. گفته‌ام حالا که حالش خوب شده نزدم بیاید تا با او صحبت کنم. باید نصحیتش کنم.

* خودش گفته چون در ترکیب تیم نبوده خودکشی کرده است

- این طور باشد که هر هفته‌ باید 10 – 12 نفر خودکشی کرده داشته باشیم (باخنده). در هر بازی فقط 14 نفر فرصت بازی پیدا می‌کنند، پس بقیه باید خودشان را بکشند؟ مثلا بازیکنی مثل جهانگیر عسگری باید تا حالا 15 بار خودکشی کرده باشد.

* پس ماجرا چه بوده است؟

- این‌ مسائل از درون آدم‌ها ناشی می‌شود که ریشه‌یابی‌اش به روانپزشک نیاز دارد. بحث اصلی مساله دوپینگ بوده است. آن قرصی که حلافی خورده، از سوی چند بازیکن در مقدار محدود مصرف می‌شده است. بازیکنی را که می‌دانند قرص خورده در ترکیب قرار دهند چه اتفاقی می‌افتد؟ به بازیکنان می‌گویند هر قرصی را نخورید و رعایت کنید.

* آن قرص چه بوده؟

- قرص آنتی هیستامین، برای آب ریزش بینی و چشم مصرف می‌شود و یک دانه‌اش هم دوپینگ محسوب می‌شود. وقتی بازیکن از این قرص سه بسته در خانه‌اش دارد، یعنی چه؟ حلافی فکر می کرده با زیاد خوردن این قرص خیلی دوپینگ کرده و نمی‌دانند که خودکشی کرده است! جوان انرژیکی مثل او نیازی به مواد نیروزا ندارد.

* این روزها بحث فساد در فوتبال بسیار مورد توجه قرار گرفته است، نظر شما چیست؟

- نمی گویم که از این مسائل بی‌اطلاع بودم، اما همیشه فکر کرده‌ام که اتفاقاتی افتاده ولی چون هیچ وقت سند و مدرک نداشته‌ام،‌ داد زده‌ام ولی بدون مدرک داد زده‌ام! این روزها، اما آنقدر افشاگری زیاد شده که دیگر به سند و مدرک نیازی نیست و همه دستگاه‌ها وارد شده‌اند.

* استعفایتان از داماش به این مسائل مربوط بوده است؟

- شاید یکی از مسائلی که مرا اذیت کرد که از فوتبال بروم و مدرسه فوتبال تاسیس کنم، همین مساله بود. می‌خواهم برای آینده نوجوانان کار کنم تا فوتبال‌شان با اخلاق آمیخته شود.

* فوتبال ما با این وضع به کجا خواهد رسید؟

-‌ مدیران و تمام جامعه فوتبال ایران یک عذرخواهی بزرگ به داوران بدهکار است. آیا ما هرگز از خود پرسیده‌ایم که از داوران چه توقعی داریم و در عوض برایشان چه کرده‌ایم؟

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
اختصاصی فارس نامه عابدینی به استاندار گیلان: خطر سقوط و انحلال داماش وجود دارد

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر عابدینی روز شنبه استعفای خود از مدیرعاملی باشگاه داماش گیلان را رسانه‌ای کرد و گفت: هیئت مدیره باشگاه یک ماه فرصت دارد که مدیرعامل جدیدی انتخاب کند.

این در حالی است که عابدینی روز شنبه 27 مهر ماه نیز نامه‌ای به نجفی استاندار گیلان نوشته و در آن نامه نسبت به خطر سقوط و انحلال داماش هشدار داده است.

این نامه‌ به طور اختصاصی در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفته است. متن نامه به شرح زیر است:

13920729000408_PhotoL_V.jpg

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر نجفی

استاندار محترم استان گیلان

با سلام

احتراماً ضمن تبریک و تهنیت، امید است با اتکال به خداوند، در این امر موفق و مؤید باشید. متأسفانه ناچار گردیدم در بدو ورودتان، جنابعالی را از شرایط سخت و بحرانی این باشگاه مطلع سازم و خواهشمندم که تمهیدات لازم را اتخاذ نمائید زیرا به دلیل شرایط سخت مالی علاوه بر اینکه خطر سقوط به دسته پائین‌تر تیم فوتبال را تهدید می‌نماید احتمال انحلال آن نیز می‌رود. منتظر تصمیمات عاجل حضرتعالی برای احیای وضعیت باشگاه داماش ایرانیان هستیم.

امیر عابدینی؛ مدیرعامل باشگاه داماش گیلان

بالا