برگزیده های پرشین تولز

كتابهاي خوبي را كه خوانده ايد معرفي نماييد ( بحث و بررسی )

IronSteelMetal

کاربر فعال هنرهای ترسیمی
کاربر فعال
لایک‌ها
329
كتاب غرش طوفان مال الكساندر دوما هست . يكي از بهترين كتاب هايي كه خوندم.
راستي اينجا چقدر كم پست داره من فكر مي كردم ملت بيشتر از اينها كتاب خون باشند!!!!!!

H.P

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تعريف غرش طوفان رو منم شنيده بودم.

ماله خيلي وقت پيش هايه بابام جووني هاش خونده بوده.

IronSteelMetal

کاربر فعال هنرهای ترسیمی
کاربر فعال
لایک‌ها
329
آره قدیمی هست ولی خیلی قشنگه یکی از قشنگترین رمانهاییه که من تا به حال خوندم اگر اهل کتاب هستید خوندنش توصیه می شه البته می گن اول کتاب قبل از طوفان هست بعد ژوزف بالسامو و بعد غرش طوفان ولی من خودم قبل از طوفان رو نخوندم .با این دوتا که تا یه مدت زندگی می کردم.
راستش اول کتاب ماری انتوانت رو خوندم خوشم اومد بعد یکی بهم اینا رو معرفی کرد تازه فهمیدم فرق شاهکار با یه کتاب معمولی چیه.

rezamn22

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم کتابای باحالی خوندم ولی خدالعنت کنه این اینترنت رو که آدم رو از کتاب دور میکنه
کیمیاگر
قبل از طوفان
کنت دو مونت کریستو
صد سال تنهایی
زوربای یونانی
مسیح باز مصلوب
آخرین وسوسه مسیح
کد داوینچی که خدای کتابه
شبح اپرا

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
کتاب مکتوب هم خیلی جالبه !

mitra58

Registered User
لایک‌ها
0
(زندگي جنگ و ديگر هيچ)-- اوريانا فالاچي، خبرنگار مشهور ايتاليايي

اين نام كتابي است از اوريانا فالاچي. شايد آنرا خوانده باشيد. او اين كتاب را وقتي نوشت كه به عنوان يك خبرنگار, مستقيما جنگ آمريكا و ويتنام را تجربه كرده بود. پر واضح است كه او در ضديت و مخالفت با جنگ اين كتاب را نوشت, همان گونه كه امروز بسياري از مردم در سراسر جهان در مخالفت با جنگ در گوشه و كنار جهان تظاهرات مي كنند. كاري ندارم كه تعداد آنها كم است يا زياد, به دعوت احزاب دست چپي و كمونيست در تظاهرات شركت مي كنند يا بر اساس ايده هاي صرفا انساندوستانه, از طريق رسانه هاي رسمي دعوت مي شوند يا بوسيله اينترنت. اينها اصلا مهم نيست. مهم اينست كه عده اي با جنگ مخالفند. چرا؟ چون كه در هيچ فرهنگي, ديگر جنگ به خودي خود يك ارزش نيست. اگر بخواهم به زبان علمي بگويم: جنگ در هيچ فرهنگي يك عنصر فرهنگي محسوب نمي شود. درست برعكس صلح كه در همه فرهنگ ها يك ارزش است. يك ارزش ناب.

*** كتاب يك اثر ضد جنگ كامل و تكان دهنده گزارش مفصلي از جنگ ويتنام و سركوب يك نهضت دانشجويي در مكزيك مي‏باشد كه بوسيله اوريانا فالاچي ، خبرنگار مشهور ايتاليايي تهيه و تدوين شده است . اين خبرنگار در جريان جنگ ويتنام سه بار به اين كشور مسافرت مي‏كند و با اعزام به جبهه هاي نبرد خشونت هاي وحشيانه و بمباران ها را از نزديك مي بيند و مصائب آنرا احساس مي كند ***

mitra58

Registered User
لایک‌ها
0
كوري (هيولاي سفيد)-- ژوزه ساراماگو (برنده جايزه نوبل ادبي 1998)

كوري يك حكايت اخلاقي مدرن است،
يكي از سبكهاي نويسندگي ساراماگو در كوري حذف اسامي خاص شخصيتهاي داستان است،هيچ يك از شخصيتهاي كتاب كوري داراي اسامي خاص نيستندبلكه با اسامي نظير (همسر دكتر)،(زن مردي كه اول كور شد)،(پيرمرد يك چشم) و ... ناميده ميشوند.
داستان كوري در يك چهار راه آغاز ميشود،در متن كتاب كاملا مشخص ميشود كه اين كوري حقيقي نيست ،بلكه يك كوري معنويست،به همين علت مبتلايان به اين كوري همه چيز را سفيد ميبينند ، در حالي كه در كوري قيزيكي تمام رنگها از بين ميروند و همه چيز در سياهي غرق ميشود.
كوري شيوع پيدا ميكند و كوران از خانه و كاشانه خود آواره ميشوند،نويسنده تمام قدرت خود را به كار ميگيرد تا زشت ترين و كثيف ترين و سخت ترين وضع ممكن را براي كوران ترسيم كند.
كوري در واقع دشنامي است كه نويسنده نثار جوامع بشري ميكند ، جوامعي كه محبت انسانها به يكديگر در آن روز به روز ضعيفتر ميشود.

mitra58

Registered User
لایک‌ها
0
سيذارتا -- هرمان هسه

سيذارتا پسر برهمنى است كه، از درس هاى پدر و فرهيختگان، روحش اقناع نمى شود و آرامش به دست نمى آورد و در يافتن خويشتن خويش تلاش مى كند. او پى مى برد كه آموزش كافى نيست و بايد خودش جست وجو كند و راه را طى كند و بر خويشتن خويش چيره شود. او بعد از سال ها رياضت، زندگى مادى را هم تجربه مى كند و مى فهمد كه زندگى اش را بيهوده سپرى كرده و مى خواهد به حيات خود خاتمه دهد ولى ناگهان...

*** هرمان هسه در سال ۱۸۷۷ در شهر كلاو (claw) آلمان متولد شد و سال ۱۹۶۲ در سوئيس درگذشت ***

mitra58

Registered User
لایک‌ها
0
جاودانگي -- ميلان كوندرا

رمان «جاودانگي» كه توسط انتشارات «علمي» به چاپ هفتم رسيده، از كتاب‌هاي مهم «ميلان كوندرا» است.
مي‌شود گفت اين كتاب هم داستان است و هم داستان نيست. مسايل اجتماعي و روانشناسي در اين كتاب مطرح شده و به طور مختصر مي‌توان گفت كه يك رمان نو است.
«كوندرا» درجايي مي‌گويد نويسنده كسي نيست كه چند شخصيت را در يك گذرگاه تنگي قرار دهد و با شلاق به مقصدي مشخص هدايت كند. رمان بايد به شكلي باشد كه از هر كجاي آن بتوان آن را خواند. «كوندرا» ‌به داستان‌هايي كه داراي پايان‌بندي كلاسيك است، اعتقاد ندارد.
در كتاب جاودانگي ِ ميلان كوندرا نوشته: اين آدمها نيستند كه ايده و فكر نو دارند،بلكه اگر از نظر آماري نگاه كنيد،اين ايده ها هستند كه آدمها را دربر گرفته اند و ايده ها متغير مستقل محسوب ميشوند .

banafshe

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من نوشته‌هاي "عزيز نسين" نويسنده ترك را خيلي دوست دارم. (با ترجمه شاملو) البته من داستان‌هاي كوتاهشو خوندم، مثل ديوانه‌اي بر بام و نمي دونم بلند هم داره يا نه.

كتاب: "يوزپلنگاني كه با من دويده‌اند" نوشته "بيژن نجدي" واقعا ارزش خوندن داره
و
"هم‌نواي شبانه اركستر چوب‌ها" نوشته "رضا قاسمي"
و
و
بوف كور
مثل همه داستان هايي كه تا حالا خونديم و خواهيم خوند، نيست و شايد خواننده رو مخصوصا بعضي‌هاشون رو دچار پريشان عقلي بكنه، اما بي‌نظيره و تو رو وارد فضايي مي كنه كه تا به حال نرفتي و نخواهي رفت.
كتاب "پيكر فرهاد" نوشته "عباس معروفي" از زبان زني است كه نقش آن روي قلمدان بوف كور زده شده. اگه از بوف كور خوشت اومده، از اون هم خوشت مياد.

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
بر و بچه های اهل کتاب و به خصوص رمان، حتما فردریک فورسایت رو می شناسن.
چند وقت پیش کتاب انتقامجو (Avenger) رو از این نویسنده خوندم. کتابش فوق العاده است.
این کتاب رو نشر تندیس منتشر کرده و مترجم اون هم آزاده بیداربخت هستش.

" از میدان های جنگ ویتنام تا صربستان جنگ زده و به دنبال آن جنگل های آمریکای مرکزی ، انتقامجو سرشار
از جزئیات محسور کننده ، وقایع نفس گیر و تعلیق سیاسی است. کل دکستر نیز قهرمانی فراموش نشدنی
به همان شیوه متداول فرسایت است"

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
زیباترین رمانی که خوندم مجموعه سه جلدی ژوزف بالسامو ، و دنباله اون ، مجموعه هفت جلدی غرش طوفان
اثر الکساندر دوما هستش.
این مجموعه رمان ، مربوط به تاریخ فرانسه ، از لوئی چهاردهم تا انقلاب فرانسه و سرنوشت غم انگیر ماری آنتوانت
در غالب یک داستان جذاب هستش.
به نظر من یکی از بهترین هاست.

nsh

Registered User
لایک‌ها
4
منم عاشق دومام
کسه دیگه ای به جز منصوری کتاباشو ترجمه کرده؟؟

Messenger

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حکایت دولت و فرزانگی
واقعا معرکس . . . کسی خوندتش ؟

IranSpirit

Registered User
لایک‌ها
0
The Selfish Gene از Richard Dawkins

The_Selfish_Gene3.jpg

How_a_Scientist_Changed_the_Way_We_Think.jpg

gholamalipour

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام، باید بگم که من کتاب زندگی کورش و محمد بن عبد الله را خوندم. اجازه می خوام که نتایج مطالعه ام رو در اختیار شما بگذارم:

به آماری که تنها از بررسی بخشی از این کتاب (در محدوده صفحات 1 تا 179) به دست آوردم توجه کنید:

نوع استناد درصد
بدون مدرك 30%
مدرك ناقص 2%
استناد به گفته هاي شرق شناسان 33%
استناد به مدارك اسلامي 35%
جمع 100%

همانطور که مشاهده می کنید ۳۰ درصد از استناد های این کتاب بدون مدرک است! (که در مدارک این بررسی از خود کتاب موجود است).

۳۳ درصد مربوط به شرق شناسان است، که عموما از مخالفان اسلام هستند و خودشان هم در آثارشان از قوانین فوق تبعیت می کنند و بی طرفانه و با هدف روشن شدن حقیقت به نوشتن چنین آثاری نپرداخته اند و این مسئله به روشنی در آثار آنها و موضع گیریهایشان نمایان است.

در حالی 33 درصد دیگر را استناد به مدارک اسلامی تشکیل می دهد که آثار استناد شده به آنها، نزد خود علمای اهل سنت جزء رده های بالای اعتبار قرار نمی گیرند (یعنی مانند صحیح بخاری و مسلم). منابع اسلامی استناد شده در این کتاب عبارتند از:
- ابن اسحق، سيرت رسول الله
- الواقدي، كتاب المغازي
- ابن سعد، طبقات
- الطبري، تاریخ
- ابن هشام، سيرت رسول الله

در صورت تمایل متنی که در این رابطه تهیه کردم رو در اختیارتون می گذارم. اگر مایل هستید به من میل بزنید:

Last edited by a moderator:

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
كتاب گزين گويه هاي احمد شاملو
جمع آوري توسط آقاي ديانوش

كتاب جالبي كه چند روزي است شروع به خواندن آن كرده ام .

طبقه بندي جالب مطالب براي جلوگيري از پراكندگي مطالب توجه مخاطب را در اولين نظر جلب مي كند .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
چند وقت پيش خبر درگذشت نويسنده بزرگ " فالانچي " را در خبرها خوانديم .
اين خبر بهانه اي شد كه دوباره كتاب " يك مرد " ايشان را بخوانم .

به دوستان پيشنهاد مي كنم هر كس اين كتاب را نخوانده است حتما تهيه كند و بخواند كه يك اثر ارزشمند است .

blueskyz805

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بچه ها شايد خيلي ها فيلم اين كتاب را كه معرفي مي كنم ديده باشيد ولي از زمين تا آسمون بين فيلم و كتابي كه تمام احساس يه دختر را بيان كرده فرقه!

كتاب چهار جلدي بر باد رفته اثر مارگارت ميچر
البته سعي كنيد نسخه بدون سانسور اون را پيدا كنيد

كتاب سه تفنگدار و ژوزف بالسامو و غرش طوفان هم عاليه

كاشكي يه انجمن نقد شاهكارهاي ادبي داشتيم

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
سلام بچه ها شايد خيلي ها فيلم اين كتاب را كه معرفي مي كنم ديده باشيد ولي از زمين تا آسمون بين فيلم و كتابي كه تمام احساس يه دختر را بيان كرده فرقه!

كتاب چهار جلدي بر باد رفته اثر مارگارت ميچر
البته سعي كنيد نسخه بدون سانسور اون را پيدا كنيد

كتاب سه تفنگدار و ژوزف بالسامو و غرش طوفان هم عاليه

كاشكي يه انجمن نقد شاهكارهاي ادبي داشتيم
دوست عزيز

شما مي توانيد آغازگر اين حركت باشيد .
به طور يقين بسياري از دوستان هم علاقه مند اين حوزه مي باشند .
شما مي توانيد آغاز كنيد و دوستان هم همكاري كنند .

موفق باشيد .

بالا