برگزیده های پرشین تولز

كتابي كه زندگي شما رو متحول كرد؟

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898
سلام

دوستان میخواستم کتاب شهریار و کتاب آیین دوست یابی رو خریداری کنم

کدوم ترجمش بهتره ؟ داریوش آشوری خوبه ؟

از آدینه بوک: فروشگاه اینترنتی کتاب - خرید آنلاین کتاب بهم بگین ممنون

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
درود بر شما....
این تایپیک برای 4-5 سال پیشه.میخوام از دوستانی که در این سال های پیش این کتاب ها رو خریدند و طبیعتا تا الان تمام اون ها رو خوندند بیان و اینجا بگن که چه موفقیت هایی رو کسب کردند؟؟ایا اصلا موفق شدند یا به قول بعضی از دوستان به خاطر اینکه این متاب ها در امریکا و با تفکر امریکایی نوشته شده و از اونجایی که ما در خاورمیانه هستیم و با انواعو اقسام فشارهای روحی و روانی درگیر هستیم در نتیجه این کتاب ها چیز به دردبخوری(نسبن به ارزش خرید ان ها)به ما نمیده؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
کتاب تفکر زائد و باقی کتابهای مصفا رو حدود 25 سال پیش خوندم. کتاب "آگاهی" ش رو بعد تفکر زائد مهمترین کتابش می دونم. زندگیم کاملا عوض شد! اصلا یه آدم دیگه شدم. همون موقع ها با کتاب وضعیت آخر و ماندن در وضعیت آخر تامس هریس آشنا شدم و دهها بار خوندم شون. چقدر خوش شانس بودم که در ابتدای جوونی با این کتب آشنا شدم. سال 88 معاون آموزشی یه هنرستان بودم. تو یه جلسه که برای صدها نفر دانش آموز و والدین شون سخنرانی می کردم به عنوان روان شناس ؛ در حالی که برخی از این کتب دستم بود گفتم:"خانم ها؛آقایون! این کتاب ها کتب مقدسن! و کتاب مقدس کتابیه که باید هر روز خوند".

sferesh

Registered User
لایک‌ها
36

charsooq

Registered User
لایک‌ها
63
خیابان ولیعصر- بالاتر از توانیر- پلاک 2361
کتاب «تسلی‌بخشی‌های فلسفی» اثر آلن دوباتن

numberone128

Registered User
لایک‌ها
43
دست نوشته های دکتر علی شریعتی

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
پیشنهاد میکنم کتاب امپراطوری اپ رو مطالعه کنی بسیار عالیست

kalanest

Registered User
لایک‌ها
23

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
بزرگواران تاثیراتی که تو زندگی و موفقیتتون هم گذاشت رو بگین و فقط نام کتاب ها رو نگین ببین اصلا پاسخی بهتون داده این کتابا یا نه؟

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
واقعیت اینه که من الان در حال مطالعه ی «بیندیشید و ثروتمند شوید» هستم. بسیاری از کتاب هایی رو که دوستان گل، زحمت کشیده و معرفی کردن مطالعه کردم. منتها باید بگم که تجربه ی خود من این بوده: از یه طرف این کتاب ها تو ایران شاید زیاد جواب ندن چرا؟ چون این کتابها بیشتر در حالت کلی حرف می زنن و ما هم هی می خواییم در حالت جزئی از اونها استفاده کنیم برای همین به مشکل بر می خوریم. برای مثال بیشتر این کتابها میگن که نباید تو سرمایه گزاری ترسید و باید ریسک کرد. ما این رو در نظر می گیریم اما در نظر نمی گیریم که این ریسکی هم که می کنیم باید با احتیاط و عاقلانه باشه تا اگر ضرری صورت گرفت کمترین ضرر باشه.
براتون یه نمونه عملی هم میزنم که دوست خودم این تجربه رو داشته و تو خیلی از این کتابها هم میتونین حرفهایی رو ببینین که این تجربه رو ثابت می کنه:
دوستم لوازم جانبی کامپیوتر می فروشه. ایشون یه مدت قبل زنگ می زنن از تهران خرید کنن که تعدادی هارد هم میخوان. طرفی که اونور مکالمه بوده و هارد می فروخته به این دوستمون توصیه کرده که اگر می تونه و پول داره هارد بیشتری بخره ضرر نمی کنه. حالا این دوستمون هم گفته که نه همون دو سه تا هارد رو بفرسته براش.
بعد از چند روز قیمت هاردها خیلی بالا می کشه. دوستمون تازه متوجه میشه که اون کسی که هارد ها رو ازش خریده خبر داشته که سیل اومده به تایوان و با قوه تعقلش به این نتیجه رسیده که امکان داره هاردها گرون بشه. حالا بعدا متوجه شدیم که اون شخص هر چی پول داشته از بازارهای تهران هارد جمع کرده و بعد از دوماه سرمایه اش رو سه برابر کرده.
این تجربه ای بود که طرز تفکر یک نفر که تجاری فکر می کنه رو در مقابل طرز تفکر کسی که موقعیت رو نمی شناسه و اگر هم می شناسه میترسه و ریسک نمی کنه رو نشون میده.
در کل این کتابها چیزهای خوبی به آدم یاد میدن اما باید یادمون هم باشه که مثل برادر من هم نباشیشم که پول قرعه کی براش دراومد فرداش رفت هفت ملیون طلا برای خانمش خرید و گفت همه ی پولم رو سرمایه گذاری کردم و بعد از دوماه چون پولی نداشت تیکه تیکه شروع به فروختنشون کردو و بعد از شش ماه دیدیم همه ی سرمایه اش رو فروخته و یک و نیم ملیون هم این بین ضرر کرده! خخخخ

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
از طرف دیگه خیلی از اطرافیانمون این مشکل رو دارن که هیچوقت ریسک نمی کنن و به همین خاطر وضعیت مالیشون همون طوری میمونه و پیشرفتی نمی کنه. بعد از مدتها هم وقتی با کسی حرف می زنن همیشه تقصیر رو گردن سرنوشت و بدشانسی و غیره می اندازن. برای نمونه من برای یکی از دوستانم همین قضیه هارد رو تعریف کردم اما ایشون از این در دراومد که آقا اون پول داشته و ریسک کرده و به پول رسیده میلیاردی داشته میلیاردی تر درآورده. وقتی بهش گفتم که خب خودت می تونستی مایشنت رو بفروشی و سی ملیونت رو ۹۰ ملیون کنی گفت که نه من ریسک نمی کنم چون اگر ریسک بکنم شانس ندارم به همون قیمتی که خریدم نمی تونم بفروشم و اون پول اولیه ام هم از دستم می ره. در حالی که خودش هم می دونست عناد می کنه و عقب موندگی اقتصادی آدمها بیشتر به خاطر باور های غلط ذهنی‌شونه. یاد یه جمله ای افتادم که «فقیر متولدشدن دست خودآدم نیست اما فقیر از دنیا رفتن تقصیر خود آدمه».
خلاصه این کتابها در کل به من یاد میدن (و در حال یاددادن هم هستن) که اول از همه باید خودت رو بشناسی تا بعد بدونی از زندگیت چی می خوای و چه هدفی داری. بعد از اون باید این آرزو رو به میزانی تبدیل کنی که برای خودت قابل باور بشه و بعدش شروع کنی به عمل کردن! حالا امکان داره تو چند جا شکست بخوری اما نباید با هر شکستی دست از کار بکشی و ناامید بیش. باید این شکست ها بای آدم درسی بشه.

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
ببخیشد پر حرفی می کنم اما یه چیز دیگه هم بگم. یکی از دوستام یه تمرینی بهم گفت که نشون داد اون موقع من چقدر از نظر فکر اقتصادی ضعیف بودم. داشتیم در این مورد حرف می زدیم که ما از نظر فکر اقتصادی ضعیف هستیم چون بسیاری از شغل ها رو اصلا خبر نداریم که وجود دارن و به فکرمون هم نمی رسه اونها رو به عنوان هدف شغلی در نظر بگیریم. مثلا آیا کسی تا بحال فکر کرده که یه مرکز معاینه ی فنی ماشین رو داشته باشه؟ یا سی فکر کرده که پمپ سی ان جی داشته باشه؟ درسته که شاید بگین این شغلها پول می خواد اما به هر کسی می گی شغل می گه دکتر، مهندس، خلبان (خخخخ) و ... .
دوستمون می گفت که یه کاغذ بردار و ببین آیا سی تا شغل میتونی توش بنویسی که البته کارمندی نباشه؟ اولش آدم فکر می کنه خیلی آسونه اما بعد می بینی که خیلی کم میاری. توصیه می کنم دوستانمون هم این کارو انجام بدن و مثلا یه لیستی تهیه کنن که حالا نمی گم حتما سی تا باشه بیشتر و کمترش با خودشون. اما این یه راه خوبه برای این که فکر آدم باز بشه.
کسی میدونه یکی از کارهای موفقیت‌آمیز شهرام جزایری ، صادرات سیر به کشورهای عربی بود؟ می بینین که این هم به فکر آدم نمی رسه اما سود سرشاری نصیب اونهایی می کنه که این کار رو می کنن.
بهر حال ما در خدمت دوستان هستیم. حتی به نظر من اگر اینجا هم بحث در مورد روشها و تفکرات موفقیت آمیز بشه خوبه چون اونهایی که اینجا حرف می زنن همگی تو ایران هستن و شرایط بازار ایران رو می فهمن به همین دلیل موثرتر از کتابهایی خواهد بود که تو خارج نوشته میشه و با شرایط اقتصادی اونها موافق تره.
ممنون میشم از دوستان دیگه که به این بحث‌ها هم ملحق بشن.

shikotak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
پدر پولدار پدر بی پول نوشته رابرت کیوساکی
اکر به حوزه کسب ثروت و موفقیت مالی علاقه مند هستید کتاب خوبیه.

samavati87

Registered User
لایک‌ها
52
هنر معامله دونالد ترامپ

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
چرا میخواهیم شما هم ثروتمند شوید، اثرمشترک رابرت کیوساکی و دونالد ترامپ
منتها مثل همیشه این کتاب کلی گویی داره، خودشون هم اول کتاب میگن که ما این کتاب رو در حالت کلی گویی نوشتیم. ولی خب خوبه.
البته من دوباره طاقت نیاوردم و برگشتم سراغ داستایوسکی، برای شروع دارم با حوصله جنایت و مکافاتش رو میخونم.

Sorkhabi.NeT

Registered User
لایک‌ها
31

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
برای برنامه ریزی این دوتا کتاب بریان تریسی خوب بود:
مدیریت زمان
قدرت برنامه ریزی
مشکلی که این قبیل کتاب های خارجی دارند اینه که برای محیط غربی نوشته شده و خیلی چیزاش در ایران عقب مانده قابل پیاده سازی نیست.

بالا