برگزیده های پرشین تولز

كتابي كه زندگي شما رو متحول كرد؟

hoorsa

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
لایک‌ها
1,705
مرسی عزیزم .آره به غیر از این یکی دیگه هم داره .شایدم همین بود

درود

بله. كتابهاي ديل كارنگي واقعا عاليه! من هم هر دوش رو چند سال پيش خوندم و بايد بگم واقعا آموزنده و البته لذت بخشه كتابهاش! :happy: اون كتاب دومش هم اسمش آيين دوست يابي بود.

adoolf2004

Registered User
لایک‌ها
58
کتاب فراتر از بودن.
نوشته کریستین بوبن
توصیه میکنم مطالعه کنید حتما

Sent from my E10i using Tapatalk

pdj2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوستان لطفا اسم english كتاب ها رو هم اكه امكان داره بنويسين
كتاب ها يي كه باعث تغيير در طرز تفكر من شدن و تاثير مثبتي داشتن
think and grow rich
how to win friends and influence people
the way of the peaceful warrior
the alchemist

ali_1990

Registered User
لایک‌ها
65
هر کسی از دوستان کتابی مطالعه کرده که بنظرش جملات تکان دهنده و پر باری درش بود لطف کنه چند تا از بهترین جملات یا یک توضیح مختصر در رابطه با اون مطلب همینجا بنویسه تا ما هم بی نصیب نمونیم .
عین جمله کتاب بنویسید بهتره .
با تشکر

witness

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کتاب دل آدمی و گرایشش به خیر و شر از اریک فروم با ترجمه گیتی خوشدل فک کنم یه بیست باری خوندمش .

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,757
عجب تایپیک خوبی.نمیدونم چرا تا حالا ندیدمش :blush:
راستش من معمولا" کتاب هایی رو که میخونم سعی میکنم حداقل یه برداشت ازش داشته باشم.سعی میکنم اگر حداقل کل کتاب یادم رفت.نکات مهمش رو فراموش نکنم
از اون جایی که به داستان و رمان علاقه دارم و از کتاب های درسی بیزارم.کتاب هایی که معرفی میکنم همه اش یا داستانه یا رمان
اینم لیست من که ممکنه تا چند هفته ی آینده کتاب "پدر،مادر،ما متهمیم" از دکتر شریعتی هم بهش اضافه بشه.چون دید واقع بینانه ای داشت تا الان
کیمیاگر.پائولو کوئلیو: این رو حدود 4 یا 5 سال پیش خوندم.اون روزها یه مشکلاتی برام پیش اومده بود که ..... بعد از خوندن این کتاب میتونم بگم همه چیزم عوض شد.
کل کتاب در مورد خود باوری هست.یه برداشت از یه داستان قدیمی ایرانی.مخصوصا" قسمت مکالمه ی سانتیاگو با خورشید و بیابان.اون تکه اش رو شاید بیش از 20 بار خوندم.به نوعی مفهوم عشق رو برات تغییر میده.ارتباطت با خدا و این جهان و ....
هر چند الان یه کم نسبت به کوئلیو دیدم بدتر شده.
استخوان های دوست داشتنی: این کتاب دید من رو نسبت به جهان پس از مرگ و بهشت و خلاصه این جور چیز ها تغییر داد
و کتابی که افسوس میخورم چرا چند سال پیش نخوندمش: شازده کوچولو.اثر اگزو پری/به جرات میتونم بگم که همیشه در صدر بهترین کتاب هایی که خودندم قرار داره.یا حداقل جزو 10 کتاب برتر منه
یه داستان نسبتا" کوتاه و پر از معنی
و یه توصیه هم به همه: میتونید بعد از خوندن شازده کوچولو.برید سراغ رز گمشده(اثر سردار ازکان) فکر کنم یک سال یا کمی بیشتر از چاپش نگذره.
با خوندن این کتاب مفاهیمی که توی شازده کوچولو به صورت ناقض فهمیده بودم برام کامل شد.کتاب روان و آسونی هم هست.
--------------------------------------------------
یه موضوعی که هست اینه که سلیقه ها و طرز فکر ها فرق داره.پس انتظار نداشته باشید که تحولی که من ازش حرف میزنم تو همه ی اونهایی که کتاب هایی از این قبیل خوندند اتفاق بیفته.اگر آدم رئالیستی هستید توصیه میکنم هیچ کدوم از این ها رو نخونید.چون وقتتون تلف میشه
و در پایان میتونم بگم که اگر حوصله ی خودن هیچ کدوم از این ها رو ندارید.امضای من که شعری از مولوی هست.میتونه خلاصه ای از همه اش باشه.البته به جز استخوان ها و کتاب دکتر شریعتی

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898
2 کتابی که واقعا زندگیو دگرگون کرد

قرآن : حتما با معنیش بخونید

2.راز

Tiva

Registered User
لایک‌ها
113
قلعه حیوانات از جرج ارویل

Tiva

Registered User
لایک‌ها
113
تو ايران زياد جواب نميده اينجا خاور ميانه هست اينجا با يه شيوه های ديگه موفق ميشن
يه زمانی هم مد شده بود به هم از اين کتابا هديه ميدادن
بستر اونا يه بستر ديگه بوده بايد کتابی باشه که يه ايرانی تو ايران نوشته باشه

شدیدا موافقم. هر نسخه ای به درد یه مریضی میخوره. باید نسخه و مریض با همدیگه match باشن.

forum_2010

Registered User
لایک‌ها
913
اگه ميشه كتابايي رو كه معرفي ميكنيد يه چند خطي هم در موردش بنويسيد يا چند جمله از اون رو هم بذاريد

david_violaw

Registered User
لایک‌ها
1,028
سلام
بیندیشید و ثروتمند شوید نویسنده ناپلئون هیل ترجمه مهدی قراچه داغی(بهترین ترجمه)
همه کتابایی که تا الان معرفی کردین یه طرف این کتاب هم یه طرف!

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
دقيقا! ;)

من می تونم بی اغراق بگم يكی از بهترين كتابهايی كه مطالعه كردم چهار اثر از فلورانس اسكاول شين بود .

جدا جملات غنی و بسيار ارزشمندی در اين كتاب هست كه می تونه باعث تحول در شما بشه . به تمامی دوستان توصيه ميشه :happy:

کسی هست این کتاب رو خونده باشه و به بهش عمل کرده باشه و تو زندگیش تغییری ایجاد شده باشه ؟

استارتر

Registered User
لایک‌ها
195
قلعه حیوانات از جرج ارویل

میخواستم همینو بگم + نهج البلاغه(نسخه اصلیش که ماله حدود 100 سال پیشه رو دارم کامله) + کتابای دکتر شریعتی که تفکرات من رو دگرگون کردن

mo-shariati

Registered User
لایک‌ها
40
کتابای دکتر شریعتی که تفکرات من رو دگرگون کردن

فکر کنم بیشتر دوستان به دنبال کتابهای روانشناسی و موفقیت باشن، اما قویا توصیه میکنم که کتابهای دکتر شریعتی رو هم بخونید.

شاید حول این موضوع نباشن اما باعث تحول نگرش و تفکرات اعتقادی انسان،و ایجاد یک جهان بینی خاص خود فرد(بسته به سطح فکرش) میشه.

برای شروع هم پیشنهاد میکنم کتاب "پدر،مادر،ما متهمیم" رو از ایشون بخونین.

david_violaw

Registered User
لایک‌ها
1,028
من میخام طرح کتاب صوتی رو واسه استفاده از وقتهای سوخته ( نوبت مترو اتوبوس و .... اوقات بیرون . سوار ماشین و... ) واسه چند تا کتاب شروع بکنم . نظرتون چیه ؟

میخام هزینه خرید کتاب رو بدم تا طرف کتاب رو با صدای خوب و مناسب بخونه و فایل صوتی ذخیره شده رو واسم بفرسته . کتاب هم مال خودش ؟
جایی نمیناسین که به افراد کتابخون اطلاع بدیم . یه هزینه بدیم تا اونها هم راغب باشند ؟ ;)

کسی از این فروم مایل به همکاری هستش یا نه ؟
دوست من سایت audiolib.ir (سایت کتاب های صوتی) این کارو کرده
میتونید کتابی رو بخونید و اونجا آپلود کنید کلی هم کتاب صوتی داخلش هست.

kaveh_hazhir

کاربر فعال و منتخب سال 90 انجمن موسیقی<br>کاربر فع
کاربر فعال
لایک‌ها
609
دنیای سوفی - یوستین گاردر (ترجمه حسن کامشاد)

داستانی راجع به تاریخ فلسفه و ماهیت وجودی بشر از گذشته تا کنون، با زبانی ساده و گیرا در قالب رمانی هیجان انگیز.

thumb_Donyaye-sufee.jpg

n00026627-b.jpg

من که اگه کسی بیاد پهلوم از من سوال کنه که یه کتاب میخوام بخونم که معلوماتم زیاد شه و دارم از 0 شروع میکنم، چه کتابی بخرم خوبه...؟ بی برو برگرد همین کتاب رو بهش معرفی میکنم.:)
کتابی که به معنای واقعی نمیشه با یک بار و دوبار و سه بار خوندن از کنارش رد شد! تاثیر فوق العاده این کتاب در اعتقادات مخاطب به جرات میتونم بگم مثال زدنی و تحسین برانگیزه.

دنیای سوفی - ویکیپدیا

Web-Master

Registered User
لایک‌ها
8,483
کتاب های های تاریخی زیاد میخونم و همین طور سیاسی،
اما کسب درآمد زیاد نه، بیشتر در این زمینه وبگردی میکنم.
کتاب هایی که واقعا لذت بردن: "منم تیمور جهانگشا" : کتابی تاریخی که تقریبا با قلم خود تیمور گورگین هست،
"قلعه حیوانات" کتابی که بیش از 5 بار اونو خوندم و واقعا ازش لذت میبرم، به شدت سیاسی اما سیاست جهانی،
پیشنهاد میکنم حتما بخونید

bobby1988

Registered User
لایک‌ها
28
دنياي سوفي رو حتما با ترجمه مهرداد بازياري بگيريد نه حسن كامشاد.
تاريخ فلسفه رو (البته ناقص) از يونان باستان شروع ميكنه و با يه رمان بامزه ميكس ميكنه و جلو ميبره.
من كه خوندم هرچي به آخر كتاب نزديك تر ميشدم سردتر ميشدم چون اون كشش اوليه رو از دست ميده.
كلا ايراد زياد ميشه بهش گرفت...
اگه دنبال تاريخ فلسفه كسي باشه كتاب بهتر از سوفي زياده.

عمرا اگه يه نفر پيدا كنيد تونسته باشه با اين كتاباي راه و روش پولدار شدن به جايي رسيده باشه. همشون يه انگيزه زود گذر ايجاد ميكنن كه خيلي زود جزو خاطرات ميشه.
دليلش اين هست كه اينجا ايرانه و مشكلات ما خيلي پيچيده تر و ريشه اي تره كه بايد از پايه حل بشه.
كشورهاي پيشرفته مشكلات و فرهنگ عقب افتاده ما رو ندارن پس بهتر ميتونن از اين كتابا استفاده كنن.
ما ذهنمون درگير تر از ايناس. همه يه جورايي مشكلات رواني/افسردگي داريم و استرس و مشغله فكري و محدوديت ها اجازه پيشرفت به آدم نميده.
درضمن، آيا خوشبختي رو فقط تو پولدار شدن بايد ديد ؟

من چندتا كتاب رو معرفي ميكنم:

1. كتاب پربار "در باب حكمت زندگي" نوشته فيلسوف فقيد آلماني "آرتور شوپنهاور"
2. "جامعه شناسي نخبه كشي" و "جامعه شناسي ضحاك ماردوش (خودكامگي)" نوشته "علي رضا قلي"
3. "تفكر زائد" نوشته "محمدجعفر مصفا"

بيشتر علي رضا قلي رو نميشناسن ولي كسايي كه خيلي عميق دنبال كتابن احتمالا با اين 2 كتاب ارزنده آشنايي دارن.

-------------------------------------------​

درباره "در باب حكمت زندگي":

21yRGYptAYL._SL160_.jpg

100925669757.jpg

نویسنده : آرتور شوپنهاور (1788-1860 آلمان)
مترجم : محمد مبشری
انتشارات : نیلوفر
276 صفحه
شوپنهاور در سال 1851 مجموعه ای از دیگاه های فلسفی خود را تحت عنوان ملحقات و متممات انتشار داد. تا اواسط قرن نوزدهم آثار شوپهناور چندان مورد توجه نبود تا اینکه افرادی چون تولستوی از او به عنوان نابغه ترین انسانها یاد می کند. مجموعه حاضر که با عنوان در باب حکمت زندگی ترجمه شده است قسمتهایی از مجموعه ملحقات و متممات می باشد.
در این کتاب شوپنهاور در توضیح و تائید افکار خود در خصوص حکمت عملی و دستیابی به سعادت، بعضی از سخنان خردمندن جهان از جمله هومر، ارسطو، روشفوکو، ولتر، گوته، سعدی استفاده می کند.
نیچه، توماس مان و کامو از جمله افرادی هستند که از شوپنهاور تاثیر گرفته اند. نیچه در مورد او می گوید : "مطلقا تنها بود و کمترین دوستی نداشت و فاصله میان یک و هیچ لایتناهی است". شوپنهاور تا آخر عمر ازدواج نکرد. او ازدواج را مسئولیتی احمقانه می دانست.

بخش هايي از كتاب:

"نیمه عینی زندگی و واقعیت، در دست سرنوشت است و از این رو تغییر می کند. نیمه ذهنی، خود ما هستیم و علت اینکه نیمه ذهنی به طور عمده تغییر ناپذیر است، همین است."

"همه چیز در صورت وجود سلامت مایه لذت می گردد. برعکس بدون سلامت، هیچ موهبت بیرونی نیست که لذت بخش باشد."

"انسان افسرده از سرانجام بد خشمگین یا اندوهگین می شود. اما از سرانجام خوب شاد نمی گردد. انسان شاد از سرانجام بد، نه خشمگین می شود، نه اندوه می خورد، اما از سرانجام نیک شاد می گردد."

"سنکا : فرغت، بدون مشغله ذهنی، مرگ انسان است و چون زنده به گور شدن است."

"کوهلت: آن جا که خرد بسیار است، اندوه نیز بسیار است."

"غالب مردم بالاترین ارزش را برای نظر دیگران قائل اند و دغدغه آنها بیشتر نظردیگران است تا آنچه در فکر خودشان میگذرد."

"گوته: خردمندترین حرف در گوش ابله بازیچه است."

"ارسطو: هدف خردمند لذت جویی نیست، بلکه فارغ بودن از رنج است."

"صدای ناقوس، ردای کشیشان، رفتار پارسا گونه و کردار تصنعی نیز تابلوی تبلیغ و ظاهر دروغین عبادت است."

"هرکس که تنهایی را دوست نمی دارد، دوستدار آزادی هم نیست، زیرا فقط در تنهایی آزادیم."

"اگر بگویند فلان کس بسیار غیر معاشرتی است تقریبا به این معنا است که انسانی با خصایل بزرگ است."

"سعدی: از صحبت یاران دمشقم ملالتی پدید آمده بود. سر در بیابان قدر نهادم و با حیوانات انس گرفتم."

"هنر تحمل کردن انسان ها را می توان با تحمل کردن اشیا بی جان تمرین کرد."

"سعدی: بدان که نادان از مصاحبت دانا بیشتر در رنج است تا دانا از مصاحبت نادان."

"نزاکت هوشمندی است، بنابراین، بی نزاکتی نشانه حماقت است."

"ارزشي كه براي عقيده ي ديگران قائليم و دغدغه ي دائم ما در اين خصوص معمولا بر هر هدف عاقلانه تقدم دارد چنان كه مي توان آن را جنون متداول يا حتا فطري دانست. در ارتباط با آن چه مي كنيم يا نمي كنيم نخست به نظر ديگران توجه داريم و اگر نيك بنگريم نگراني ما از اين بابت موجب نيمي از ناراحتي ها و ترس هايي شده است كه تاكنون داشته ايم. زيرا نظر ديگران ، اساس احساس ما نسبت به خودمان است ، احساسي كه به علت شكنندگي و بيمارگونه اش بارها آزرده شده است و اساس همه ي خود پسندي ها و توقعات و تفاخر و بزرگ جلوه دادن خويش است."

61455.jpg 1235.gif

درباره 2 كتاب علي رضا قلي:
علی رضا قلی دو کتاب دارد با عنوان های "جامعه شناسی نخبه کشی" و "جامعه شناسی خودکامگی". هر دو این کتاب ها به ریشه های اجتماعی استبداد و خودکامگی در جامعه ایران می پردازند. کتاب "جامعه شناسی نخبه کشی" با بررسی نحوه تعامل جامعه استبداد زده ایران با سه شخصیت اصلاح گر که فرصت حضور در طبقات بالای قدرت را پیدا کردند، قائم مقام فراهانی، امیرکبیر و دکتر محمد مصدق، به گشایش بحث می پردازد و خودکامگی تاریخی موجود در ساخت قدرت ایران را در مولفه های عمیق اجتماعی جستجو می کند.
کتاب "جامعه شناسی خودکامگی" در ادامه بحث گشوده شده در کتاب قبلی، سعی در یافتن ریشه های اجتماعی خودکامگی در جامعه ایران، همراه با تحلیل اشاره های شاهنامه فردوسی به این مقوله دارد.
. در "جامعه شناسی خودکامگی" می خوانید:
- تحمیل آزادی های سیاسی به ملتی که الگو های رفتاری آن را خود تجربه نکرده است، امکان ندارد. همانطور که نمی توان خودکامگی را به هر ملتی تحمیل کرد.
- با ظهور و تجلی اسلام در عربستان، اعراب بر ایران حاکمیت یافتند و آن اسلامی را با خود به ایران آوردند که ساختار اجتماعی-فکری یک فرد بدوی و قبیله ای می توانست آن را بفهمد. قطعا از زاویه ای که ما نگاه می کنیم جامعه ساسانی از نظر تمدن مرحله پیشرفته تری نسبت به اعراب بدوی داشته است.
- بی تردید این تفکر {قضا و قدری} به تن هر جامعه ای وارد شود، ضحاک از آن سر بر می آورد زیرا افراد را در مقابل **** اجتماعی فاسد خلع سلاح می کند و سلاح را به خارج از حیطه آنان می برد.
{ که چنین باور تا هست،
عمر آن بهره کش قحبه دراز است.
احمد شاملو }
- ستم دستگاه حاکمه با پدیده هایی همچون جهل و خرافات و تعطیل عقل و تسلیم سرنوشت بودن و جادومزاجی و ... در میان توده مردم رابطه مستقیم دارد. کاربرد اجتماعی این عوامل این است که رنج فکر کردن و مشکل تحلیل عقلانی در امور روزمره را از دوش انسان بر می دارد.
- اگر مردم پادشاهی دارند که جبار است، سزاوار آنند.

منبع: كتابدوست - معرفي دوكتاب از علي رضا قلي

tz.jpg

درباره تفكر زائد:

نوشتهٔ پشت جلد: تفكر زايد پندار و توهمي است كه در لباس انديشه متجلي مي‎گردد. تا زماني كه اين نوع تفكر (و در حقيقت توهم) حاكم بر ذهن است، زندگي و هستي انسان در ابري از تيرگي خواهد گذشت ـ بي ‎هيچ هدف و مسير روشن و بدون كمترين تسلط بر زندگي.

بخش هايي از كتاب:

"انسان بجاي ارتباط با خود زندگي، با سايه‎ي زندگي رابطه برقرار مي‎كند. اينكه گفته مي‎شود انسان در خواب زندگي مي‎كند، به اين معناست كه زندگي واقعي را از دست داده، از واقعيات زندگي منفك شده و از اوهام، پندارها، تصاوير و تعابير براي خود يك زندگي و يك عالم ذهني ساخته است و در آن عالم رؤياگونه بسر مي‎برد."

"بعد از درك اين واقعيت كه مهم‎ترين هدف زندگي و روابط انسان‎ها را مبارزه و رقابت تشكيل مي‎دهد، انسان به معناي واقعي كلمه ديگر زندگي نمي‎كند، علاقه و توجه‎اش از زندگي و آنچه در آن مي‎گذرد سلب مي‎شود و به تنها چيزي كه مي‎انديشد مبارزه و كسب برتري “ارزش“ي است. انسان احساس مي‎كند كه در صحنه جنگ قرار گرفته است و بايد هرچه بيش‎تر حربه و ابزار اين جنگ را فراهم كند. بنابراين به تمام جريانات و پديده‎هاي زندگي تنها بعنوان وسيله و حربه جنگ نگاه مي‎كند. و اين امر او را خودبخود در مسير منفي و مخرب قرار مي‎دهد و پيش مي‎برد؛"

" انسان ساختمان رواني و هويت خود را بر پديده‎اي بنا كرده است كه هر لحظه دگرگون خواهد شد. هر لحظه متزلزل و از اين رو به آن رو خواهد شد. در اين صورت آيا انسان در يك ترس، دلهره، يأس، بي‎اعتمادي و احساس ناايمني عميق و هميشگي به سر نخواهد برد؟! (اميدوارم دوستاني كه كتابهايي مي‎خوانند از قبيل “چگونگي تقويت اعتماد به نفس“، يا دوستاني كه مي‎گويند “خوش به حال فلانكس كه اعتماد به نفس دارد“، به اين اصول توجه كنند. كدام “نفس“؟ كدام “اعتماد“؟ اعتماد به چه چيز؟ به پديده‎اي كه بنيانش بر يك مقدار ارزش‎هاي تعبيري،‌ قراردادي و هوايي است؟ به پديده‎اي كه چيزي جز سايه و تصوير نيست؟ آيا به چنين “نفس“ و “هويتي“ مي‎توان اعتماد كرد؟)"

" مسأله‎ي ديگري كه از رابطه‎ي رقابتي و مقايسه‎اي ببار مي‎آيد اين است كه انسان خودبخود بطرف يك زندگي سطحي،‌ نمايشي، متظاهرانه و بي‎عمق كشانده مي‎شود. بعد از اينكه انسان در صحنه‎ي جنگ قرار گرفت و همه چيز را بعنوان ابزار رقابت نگاه كرد علاقه‎اش خودبخود به نفس پديده‎ها و بخاطر خود آنها از بين مي‎رود و امور زندگي را نه تنها فقط از يك بعد نگاه مي‎كند، بلكه همان يك بُعد را هم بطور اصولي و اساسي نگاه نمي‎كند. به هر چيز فقط تا آن حد علاقه و توجه پيدا مي‎كند كه بتواند بوسيله‎ي آن برتري خود را نسبت به رقباي شناخته و ناشناخته احراز نمايد. فرضاً شما مشغول ياد گرفتن يك زبان خارجه هستيد. اگر علاقه‎ي شما به نفس آن زبان باشد، يادگيري‎تان يك كيفيت عميق و اساسي خواهد داشت. ولي اگر داريد آنرا براي اين مي‎آموزيد كه به ديگران نشان دهيد شما هم يك زبان خارجه مي‎دانيد، در ياد گرفتن فقط تا آن حد پيش مي‎رويد كه اين نيت و مراد حاصل شود. وضع ما مثل سربازي است كه فقط سعي مي‎كند سلاح خود را به دشمن پر جلوه دهد. اگر سلاحش پوچ هم بود مهم نيست. مهم فقط اين است كه دشمن را در اين تصور نگه دارد كه سلاحش پُر است."

" وقتي مي‎گوييم انسان از دنياي واقعيات بريده و در عالم ارزش‎هاي “خودساخته“ بسر مي‎برد معنايش اين است كه در تمام زمينه‎ها اينطور است. فرضاً شما به ارزش اعتباري شغل‏تان بيشتر اهميت مي‎دهيد، توجه داريد و به آن فكر مي‎كنيد تا به خود كاري كه عملاً انجام مي‎دهيد. ارزش اعتباري‎اي كه براي مبل و ماشين خود قايليد چنان ذهن شما را بخود مجذوب و مشغول داشته است كه به واقعيت مبل و ماشين توجهي نداريد. اگر ازدواج كرده‎ايد، ارزش اعتباري شوهر داشتن براي شما مهم‎تر از خود شوهر است. اگر ازدواج نكرده‎ايد بي‎ارزشي شوهر نداشتن بيشتر از واقعيت شوهر نداشتن اسباب رنج شما است. نوع زن يا شوهري كه انتخاب مي‎كنيد بيش از آنچه بستگي به كيفيات واقعي داشته باشد تحت تأثير ارزش‎هاي اعتباري است. بطور كلي “ارزش“ها حاكم بر ما است، نه واقعيات."

منبع: محمدجعفر مصفا: جزئیات و قسمتی از متن کتاب "تفکر زائد"

بالا