برگزیده های پرشین تولز

مالیات و وبمسترها

chinship.ir

Registered User
لایک‌ها
1,400
درآمدو از کجا حساب می کنند؟ با توجه به اینکه می فرمایید کاری به سایت و فعال بودن یا نبودن و ... ندارند!

دوست گرامی ، اگر نماد بگیرید ، دیر یا زود میان سراغتون. اگر مثلا سال 400 گرفتید ، سال 403 میان ، میگن فعال بودید ، چرا اظهارنامه ندادید ؟ این موقع میشید فراری مالیاتی و هر کاری دلشون بخواد میکنن و جریمه. خیلی باید طرف با وجدان باشه ، و شما دستتون پر ، که بتونید کمی از شر رو کم کنید. در هر صورت جریمه میشید. پس بهتر اینه که اگر نماد گرفتید ، خودتون ثبت نام کنید ! و اگر در سال مالی فعالیت نداشتید ، کتبا بهشون بگید که در این سال فعال نبودید . و بزارن تو پرونده. ( البته حتما وقتی نامه شماره زده شد ازش عکس بگیرید و تو گاو صندوق بزارید ، چون به راحتی مدارکتون از تو پرونده گم میکنن، میگن اصلا چنین نامه ای ندادید !).
اگر فعالیت داشتید هم کمو زیاد در حد صحیح اظهارنامه بدید. هرچند که با اظهارنامه شما عملا اتفاق خاصی نمی افته و دوستان هرچه دلشون بخواد علی الراس میکنن میزنن، اما اگر واقعا حالیشون کنید فعال نبودید معمولا تا سقف معافیت میزنن، اما همین بعدا کجا دردسر میشه ؟ مثلا شما میانگین در ماه درآمد ۱ تومن داشتید ، اما دوستان میزنن ۳ تومن. هرچند مالیات بر درآمد شما معاف میشه ، اما از اونور ارزش افزوده غول بزرگ وارد صحنه میشه ، میگه ۳ تومن درآمد خالص داشتی ؟؟؟؟؟ بیا ۳۰۰ تومن ماهی ارزش افزوده هم بده!! ( البته بسته به نوع فعالیت می‌تونه بسیار بیشتر هم بشه. !)

اینکه چقدر میزنن، معمولا با در نظر گرفتن شرایط کاری یک هم صنف دیگر شما هست. اما کلا کیلویی هست. اگر مدرک ندید ، با تیغ علی الراس به راحتی جیبتون که هیچ ، سرتون رو هم میبرن. هرچه خاوری و دارو دستش چاپیدن بردن، و بزرگ بدهکاران مالیاتی ندادن, از شما میگیرن! .

پس اگر قصد کردید نماد بگیرید. و قصد کردید اظهارنامه هم بدید ، بهتره حتما قصد هم کنید برای هر معامله سند معامله ( فاکتور ) و صورت حساب دقیق تهیه کنید و همراه اظهارنامه ارائه بدید. بدون مدرک و سند دستتون هیچ جا بند نخواهد بود. دیگه راه و روش هاش با خودتون هست که چطور بتونید حالیشون کنید ماهی ۱ تومن درآمد داشتید و نه ۳ تومن ! تاکید میکنم حتما روی این موضوع تاکید کنید و هر سال برگه عملکرد بگیرید و ببینید چقدر براتون زدن، اگر ۱ ریال اضافه زدن و سند دارید ثابت کنید ، این کارو بکنید و نگید معاف شدم بیخیال ! چون ارزش افزوده بر اساس همون ۱ ریال هم ازتون مالیات اخذ خواهد کرد. مگر اینکه مشمول نباشید که اینم تکلیفشو همون اول مشخص کنید. با مشاوران مالیاتی مشورت کنید. یجوری مستند کنیدش.
درگاه های واسطی هستن که فعلا کد مالیاتی نمیگیرن. اما هیچ بعید نیست ۲ روز دیگه آمار ملتو ندن به مالیات!
به تازگی از جایی شنیدیم که دارن اشراف کامل به حساب های بانکی هم پیدا میکنن، تا حساب هایی که دریافت پول از حساب های مختلف زیاد دارن هم مشمول کنن!

، از دزدش تا عزیزان محترم دیگر! همشون به یقرون دوزاری که ملت به زور در میارن چشم دوختن. وقت ندارن بدهکاران کلان را مورد حساب رسی قرار بدن.! مقصر هم ماییم که با عدم انجام تکالیف وقتشون رو میگیریم.
یک هزار تومنی گره از کار کسب و کارها باز نمیکنن، یک مشکل هم به ۱۰۰ جای مختلف ربطی ندارد! معلوم نیست چه کسی باید پاسخگو باشه ! فقط به فکر پول گرفتن به روش های متفاوت هستند ! از مالیات گرفتن و مدیریت کسب و کارهای غربی ها، طبق معمول فقط تیغیدن ش رو یاد گرفتن. باقی کلاس که مالیات کجا می‌ره ، خرج چی میشه ، به کسب و کارها چه امتیازاتی داده میشه ، چطور مدیریت میشه و.. احتمالا خواب تشریف داشتن ( اگر مشغول کار دیگر نبودن )!
نه دعا کنید که فرجی بشه ! نه به امید کمک مسئولی باشید !
وقتی میان تورم رو میکنن ۵۰ درصد ، بعد میگن اگه الان کسی ماشین، خونه ، طلا و.. خودشو بفروشه، چون تورم ۵۰ درصد رفته بالا ارزش جنسش ۵۰ درصد رفته بالا ، پس باید بیای مالیات این ۵۰ درصدو بدی !!!!!
یعنی نباید در زمان تورم هیچی بخری که پولت بشه پشکل! اگر بخری هم دولت در تلاشت برای حفظ ارزش داراییت سهیم میشه 🤣 بصورت کاملا شیک ، مجلسی هم شد ! کافیه این قانون جدید مالیاتی رو پرینت کنی ببری اروپا، آمریکا، بگی اینو تو ایران قانون کردن ! سه سوت بهت اقامت میدن !!!!🤣
تو اینجا فقط خودتون باید جیبتونو سفت بگیرید. نگیرید شک نکنید میزنن، امروز نزنن، فردا حتما میزنن 🙏

aria95

Registered User
لایک‌ها
507
دوست گرامی ، اگر نماد بگیرید ، دیر یا زود میان سراغتون. اگر مثلا سال 400 گرفتید ، سال 403 میان ، میگن فعال بودید ،

سپاس از توضیحاتتون.
با این حال اگر شما بودید و خودتون مثلا سال 93 تا 96 نماد داشتید و دیگه تمدید نکردید الان میرفتید پرونده تشکیل میدادید برای اون چند سال گذشته؟

salamatfa

Registered User
لایک‌ها
163
زرین پال گفته درگاه قدیمی فعلا دستوری براش صادر نشده. من نوعی چرا باید مالیات بدم ! اخه چرا؟ توی دهات ما جادها که خراب ! همه روستا خرابه شده.برق که میره اب هم قطع میشه . انتن دهی که هم که میپره .خیلی امکانات مهیا کرده واسمون ، توقع چی رو داره. مالیات بدم که خرج تهران و کلانشهرها بکنند. خب به من چه ربطی داره. دولت چه امکاناتی رو واسه من فراهمه کرده که باید مالیات بدم.کار و شغل واسم مهیا کرده واسم خونه ساخته .دهات ما رو اباد کرده . چه کرده مالیات میخواد .من وبمستر که ممکنه با یه اپدیت گوگل کل درامدم دود بشه چرا باید مالیات بدم.سرور مشکل دار بشه و ... هزار تا مشکل هست .اگه درامدی باشه باید پس انداز بشه برای روزای که درامد نیست.درامد من قطع بشه دولت از من حمایت میکنه.؟ کشور ما منابع زیاد داره دولت بهتره دستشو از جیب ملت بکشه بیرون.
اصلا همه اینها به کنار مگه تمام سازمان و ارگان حکومتی و دولتی شفافیت دارند و مالیان میدن مگه اون کارخانجاتی که خودم به عینه دیدم فرار میکنند مالیات میدن تمام صورت های مالی رو دستکاری میکنند ... این بازی کثیف رو تمومش کنید:ROFLMAO:

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
بچه ها من سر در نمیارم که جریان ثبت نامم چطوره
من ۱ ماه پیش ثبت نام کردم برا کد مالیاتی و همه چی اوکیه
اما هنوز اون بیزنسی که قراره راه بندازم اوکی نشده و شاید هم نشه
سوال اینجاس که من ۲۰ روز پیش یه وام ۵۰ تومنی گرفتم از حساب مادرم و کل ۵۰ تومنو انتقال دادم به کارت خودم (البته کارتی که تو سایت مالیات ثبت کردم نبود، ولی بازم به اسم خودمه)
الان این پولی که انتقال دادم به کارتم رو نیان یهو روش مالیات ببندن
الان تکلیف این پوله چی میشه؟ مالیات میبندن ؟

1625162098094.png

1625162128114.png

1625162139320.png

1625162226386.png

1625162243389.png

Last edited:

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,304
سوال اینجاس که من ۲۰ روز پیش یه وام ۵۰ تومنی گرفتم از حساب مادرم و کل ۵۰ تومنو انتقال دادم به کارت خودم (البته کارتی که تو سایت مالیات ثبت کردم نبود، ولی بازم به اسم خودمه)

مشاهده پیوست 1249048

مشاهده پیوست 1249049

مشاهده پیوست 1249050

وام مشمول مالیات نمیشه

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,304
نه آخه با اسم و حساب مادرم گرفتم و بعد انتقال دادم به کارت خودم

مبدا پول مهم هست
بر فرض محال برای شما مالیات بریدن اعتراض میزنید که این پول وام بوده و جابجایی بین حساب بوده (مدارک وام رو ارائه میدید) و حل میشه

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
مبدا پول مهم هست
بر فرض محال برای شما مالیات بریدن اعتراض میزنید که این پول وام بوده و جابجایی بین حساب بوده (مدارک وام رو ارائه میدید) و حل میشه
درواقع پول وام بین ۳ تا حساب جابه جا شد و در نهایت اومد به کارت من (پول وام به حساب مادرم اومد و ما اونو به واسطه پوز شرکت یکی از دوستان پدرم انتقال دادیم به حساب اون شخص، و اون شخص به واسطه شبای کارت من و شبای کارت پدرم، در ۲ مرحله پول رو واریز کرد و در مرحله آخر پولی که تو حساب پدرم رفته رو انتقال دادم به کارت خودم)
یکم سخت شد ولی باز اگه مالیات برام بیاد تمام مدارکو میبرم

یه سوال دیگه
اگه من توی اون یکی کارتم که توی سایت مالیاتی ثبت نکردم، پول جابه جا شه مثلا ماهی ۷میلیون کارت به کارت که اکثرا مشتری هام انتقال میدن
بازم برام مالیات میاد؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,304
درواقع پول وام بین ۳ تا حساب جابه جا شد و در نهایت اومد به کارت من (پول وام به حساب مادرم اومد و ما اونو به واسطه پوز شرکت یکی از دوستان پدرم انتقال دادیم به حساب اون شخص، و اون شخص به واسطه شبای کارت من و شبای کارت پدرم، در ۲ مرحله پول رو واریز کرد و در مرحله آخر پولی که تو حساب پدرم رفته رو انتقال دادم به کارت خودم)
یکم سخت شد ولی باز اگه مالیات برام بیاد تمام مدارکو میبرم

یه سوال دیگه
اگه من توی اون یکی کارتم که توی سایت مالیاتی ثبت نکردم، پول جابه جا شه مثلا ماهی ۷میلیون کارت به کارت که اکثرا مشتری هام انتقال میدن
بازم برام مالیات میاد؟

الان توی این داستان اگر قرار باشه برای کسی مالیات در نظر گرفته بشه صاحب دستگاه پوز هست
نه تراکنش های خرده رو کاری ندارن ،اگر حسابتون ماهیانه میلیاردی گردش نداره و تراکنش های مبالغ بالا ندارید اصلا جای نگرانی نیست

mort3za

Registered User
لایک‌ها
152
میگفتن فرار مالیاتی داریمو فلانو اینا نگو فرار مالیاتی همین چند صد هزار تومن ماهاست

aria95

Registered User
لایک‌ها
507

مشاهده پیوست 1249048

مشاهده پیوست 1249049

مشاهده پیوست 1249050

مشاهده پیوست 1249053

مشاهده پیوست 1249054

سلام
شما چیکار کردید پرونده مالیاتیتون رو؟ اظهارنامه دادید یا پرونده رو بستید؟

salamatfa

Registered User
لایک‌ها
163
کد مالیاتی برای درگاه واسط اجباری شد

من امروز گرفتم تا درگاه سایتم غیر فعال نشه

اینا چطوری بر درامد ، مالیات میبندن ما هزینه هم داریم :unsure:

chinship.ir

Registered User
لایک‌ها
1,400

سلام.
دریافت کد مالیاتی به منزله ثبت نام اولیه هست. برای انجام امور مالیاتی باید
تکمیل ثبت نام کنید.
نوع فعالیتتان را در پرونده درست درج کنید .‌‌‌‌‌( چون نوع فعالیت در محاسبه مقدار درآمد و کسر مالیات دخیل هست ).
و اگر مشمول مالیات بر ارزش افزوده هستید هم باید در سامانه ارزش افزوده ثبت نام کنید.

معمولا اظهارنامه شما بر اساس قانون جدید ملاک بررسی هست. مگر اینکه خلاف آن ثابت بشه.

خلاف از کجا ثابت میشه ؟ از فاکتورهایی که با کد ملی شما ثبت میشه. یا کلید ممیز مالیاتی به حساب کتاب های شما.
اگر بابت تمام خرید ها یا هزینه ها فاکتور داشته باشید مسئله دار نخواهید شد.
البته اگر سقف گردش مالی بالایی نداشته باشید بسته به شهر محل کسب و کف و سقف ها متفاوت هست ، اظهارنامه را قبول میکنند. در غیر اینصورت درآمد درگاه و حساب های شما حتما مورد بررسی ریز قرار گرفته که نیاز به مدارک و توضیحات در مورد درآمد ها و هزینه ها خواهید داشت.

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721

اون که اجباری بود از اولش
منتها برای افرادی که از قبل نگرفته بودن و درگاه فعال داشتن مشکلی نبود

علاوه بر اینماد و کد مالیاتی، یه مورد جدید هم طی این هفته اضافه شده به این دو مورد به اسم الصاق درگاه پرداخت به پرونده مالیاتی که اگه انجامش ندی یه چند وقت دیگه درگاه غیر فعال میشه
و جالبتر اینه که لینک ثبت نام توی این مورد هم در سامانه دیگه هست که اونجا تمام فعالیت های مالیاتیت ثبت شده (مثل خونه های خالی، ماشین و ...)
مثلا من تا وارد شدم دیدم درگاه هایی که با کد ملیم گرفتمو اونجا لیست کردن، اما یه دکمه گذاشتن که باید الصاق کنی به پروندت

مثلا زرین پال اینجوری داره اطلاع رسانی میکنه
الزام الصاق درگاه پرداخت به پرونده مالیاتی
پذیرنده گرامی زرین‌پال، با توجه به الزام شاپرک مبنی بر تکمیل پرونده مالیاتی به منظور جلوگیری از غیرفعال شدن درگاه پرداخت توسط شاپرک، لطفا هرچه سریع‌تر به سامانه مالیاتی مراجعه و نسبت به الصاق پایانه‌های خود اقدام نمایید.
راهنمای ویدیویی و کامل آموزشی:

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151

علاوه بر اینماد و کد مالیاتی، یه مورد جدید هم طی این هفته اضافه شده به این دو مورد به اسم الصاق درگاه پرداخت به پرونده مالیاتی که اگه انجامش ندی یه چند وقت دیگه درگاه غیر فعال میشه
و جالبتر اینه که لینک ثبت نام توی این مورد هم در سامانه دیگه هست که اونجا تمام فعالیت های مالیاتیت ثبت شده (مثل خونه های خالی، ماشین و ...)
مثلا من تا وارد شدم دیدم درگاه هایی که با کد ملیم گرفتمو اونجا لیست کردن، اما یه دکمه گذاشتن که باید الصاق کنی به پروندت

آخرین مهلت الصاق درگاه به پرونده مالیاتی 10 اسفند 1400 بود.

salamatfa

Registered User
لایک‌ها
163
سلام.
دریافت کد مالیاتی به منزله ثبت نام اولیه هست. برای انجام امور مالیاتی باید
تکمیل ثبت نام کنید.
نوع فعالیتتان را در پرونده درست درج کنید .‌‌‌‌‌( چون نوع فعالیت در محاسبه مقدار درآمد و کسر مالیات دخیل هست ).
و اگر مشمول مالیات بر ارزش افزوده هستید هم باید در سامانه ارزش افزوده ثبت نام کنید.

معمولا اظهارنامه شما بر اساس قانون جدید ملاک بررسی هست. مگر اینکه خلاف آن ثابت بشه.

خلاف از کجا ثابت میشه ؟ از فاکتورهایی که با کد ملی شما ثبت میشه. یا کلید ممیز مالیاتی به حساب کتاب های شما.
اگر بابت تمام خرید ها یا هزینه ها فاکتور داشته باشید مسئله دار نخواهید شد.
البته اگر سقف گردش مالی بالایی نداشته باشید بسته به شهر محل کسب و کف و سقف ها متفاوت هست ، اظهارنامه را قبول میکنند. در غیر اینصورت درآمد درگاه و حساب های شما حتما مورد بررسی ریز قرار گرفته که نیاز به مدارک و توضیحات در مورد درآمد ها و هزینه ها خواهید داشت.

سلام

ارزش افزوده رو شامل ما هم میشه ولی هنوز ثبت نام نکردم باید بررسی بیشتری بکنم

یه شماره حساب بهشون دادم که گردش مالی نداره

خب یه سری هزینه رو میشه فاکتور کرد ولی یه سریا رو نمیشه صبر کردم ببینم چه اتفاقی می افته من نمی خوام مالیات بدم

Last edited:

salamatfa

Registered User
لایک‌ها
163

من از زرین پال استفاده میکنم

درگاههای من واسه چن سال پیش بوده . ما رو مجبور کردن کردن دیگه

دیروز پیام دادن باید الصاق کنی وگرنه درگاه غیر فعال میشه

زوریه . سریال برره بود میگفت پول زور بده همونجوریه

salamatfa

Registered User
لایک‌ها
163
من توی این چن سال فروشم بیشتر مستقیم بوده و کمتر از نت کمک گرفتم

فکر کنم تا دو سه سال سخت گیری نکنند تا این فرهنگ مالیاتی جا بی افته

نگرانی به خود راه ندید

باید تا اون موقع مجهز به روش های فرار مالیاتی بشیم

من مالیات بده نیستم

aria95

Registered User
لایک‌ها
507
کسانی که کد مالیاتی داشتن چقدر براشون مالیات اومده؟
مغازه دارها رو که ترکوندن، مثلا کسی که پارسال 8 تومن مالیات داده امسال براش 100 تومن و 90 تومن مالیات زدن

بالا