برگزیده های پرشین تولز

مالیات و وبمسترها

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
کلا زیر 480 500 درامد در سال مالیات 0 میشه..مگر این که قبلا مالیاتت مقطوع شده باشه رو یک مبلغی.

Mohammad MG

Registered User
لایک‌ها
7
دوستان، درگاه های سایت من امروز به علت عدم اتصال به سامانه مالیاتی غیرفعال شدند. سوالم اینه الان پرونده مالیاتی باز کنم، آیا تراکنش های قبلیم هم شامل مالیات میشه؟

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
دوستان، درگاه های سایت من امروز به علت عدم اتصال به سامانه مالیاتی غیرفعال شدند. سوالم اینه الان پرونده مالیاتی باز کنم، آیا تراکنش های قبلیم هم شامل مالیات میشه؟

بله. توبیخ هم میشید. شفاهی یا مالی.

Mohammad_Vazin

Registered User
لایک‌ها
1,190
خیر ، بابت نداشتن نماد نبوده ، داشتن نماد خودش پاشنه شروع این داستان ها بوده ! چون داشتیم. معرفی شدیم مالیات همون اوایل. ۶ سال هست داریم می‌جنگیم باهاشون ! رسته کاریمون رو زدن صرافی تو مالیات ! اینقدر نمی‌فهمن که صرافی خودش تعریف مشخص داره، مجوز مشخص داره و..
در نهایت گفتن پس فروشگاه اینترنتی هستی !
فروشگاه هم تعریف مشخص داره، یعنی جایی مثل دیجی کالا !
از اونور اتحادیه کسب و کارها اومد گفت باید پروانه کسب بگیری ، گفتیم اولا که چرا ؟ مثلا فرق شما با نماد و ارشاد چی هست ؟ دوما وقتی **** صنفی رایانه ای هست شما دیگه چی هستید ؟ ( فقط میگن بند ۸۷ بخون ! بندی که خودش پر از تناقض هست !) سوما در بند ۸۷ قانون صنفی اومدن گفتن هرکی صنف مشخص نداره، می‌ره زیر نظر ۸۷ ، کار اینترنتی زیر نظر **** صنفی رایانه ای هست مطابق آیین نامه های موجود ! و اینکه نمیشه ۱۰۰۰ نوع فعالیت مختلف برن زیر نظر یک صنف واحد ! این احمقانه ترین تعریف از یک اتحادیه هست !
و اینکه در همان بند ۸۷ هیچ چیزی تحت عنوان اتحادیه کسب و کار اینترنتی یا اتحادیه جدید درج نشده. ارجاع شده به اتحادیه مربوطه که می‌تونه همان **** صنفی موجود باشه. ( هرچند زور عزیزان چربیده به هرچی قانون و منطق و عقل و.. و صرفا یک سوراخی باز کردن در کنار دیگران جیب ملت رو بزنن و هیچ خیر و خاصیت خاصی هم ندارن . یعنی اصلا وجودیتشون هم مهم نیست. چون کاربر به همون نماد اکتفا می‌کنه ! . حمایتی هم جایی ندارن!).( خدای نکرده مشکلی پیش بیاد هم قاضی بین شما و خریدار میشه دو جا ! نماد و اتحادیه. یعنی باید یک داستان را برای دوجا تعریف کنی. ممکنه یک طرف به نفع شما رای بده ، یک طرف به نفع خریدار. بعد باید بگردیم دنبال پرتقال فروش ! در کل، برای اتحادیه باید ثبت نام اصناف کنید. که اونم برید خودتون می‌بینید کاملا برای فروشگاه های فیزیکی هست و یک سری چیزا امثال ما اصلا ندارن، مثلا نوشته نام مغازه روی تابلو مغازه ! اجباری هم هست ! بعد میگن اینارو ولش کن. برو مرحله بعد ! ( جدیدا نمی‌دونم برداشتن یا نه. ما که خسته شدیم از بس گفتیم بهشون !)
در زمان انتخاب رشته کاری مثلا برای ما ، میگن خدمات در فروشگاه اینترنتی انتخاب کن ! کدوم نادانی تفاوت خدمات و فروشگاه رو این وسط نفهمیده ، من نمی‌دونم ! اما چیزی که در مالیات هم نخواهند فهمید همین هست. در اطلاعات صنفی شما ثبت بشه فروشگاه ، مالیات هم بر همان استناد می‌کنه. میگه فروشگاهی. بر اساس فروشگاه هم برخورد می‌کنه. میگه برو مشکلتو با صنف حل کن اگه اعتراض داری ! صنف هم که همه تعطیل. کلاس توجیهی هم میزان برای کسی که عمری کارش این بوده ! فقط پول براشون مهمه !
چون درگیری مالیاتی داریم هنوز ، بهشون گفتیم نمی‌کنیم. همین حالا به زور توجیه کردیم که فروشگاه نیستیم.
شما هم معرفی کنید مالیات ، میان میگن هرچی گفتی دروغ بوده ، فروشگاه بودی گفتی نبودی ! بازم جریمه و داستان. ! یعنی پول بدی ، جریمه هم بشی.
گفتیم تا این روشن نشه نمی‌تونیم بگیریم! گفتن نگیر. دامنه رو مسدود کردن.!
یعنی پول ندی اینه ، پول بدی هم اونه ! در هر صورت فقط جیب آقایون پر پول بشه. ملت هرچقدر گرفتار بشن هم مهم نیست !
با عرض سلام

رفتار اتحادیه و سازمان تجارت الکترونیک وزارت صمت که مدیر اینماد هست کاملاً طبیعیه و بر اساس قوانین بالادست کار می کنند
دولت ها در تمام دنیا مالیات می گیرند و کاملاً طبیعیه
در رابطه با کسب و کار شما مثل خیلی ها کسب و کار استانداردی نیست حتی خودم بخشی از فعالیتم استاندارد نیست
اگر تحریم ایران برداشته بشه کسب و کار شما نابود میشه
در اصل دولت باید از شما حمایت کنه اما خب توی ایران هیچ حمایتی نمیشه
همه جای دنیا مالیات سنگین میگیرند اما در عوض خدمات مناسب ارائه میدن
ایران مالیات ها رو کامل وصول نمی کنه درصد شفافیت درآمد و مالیات پایین هست و درآمد دولت از مالیات کمه به همین خاطر وضعیت اقتصادی اینطوره
مشکلات بانکی و تحریم و باعث میشه درآمد های پایدار مثل نفت و درصد کمی که از مالیات به دولت میرسه صرف تثبیت **** و دولت ها بشه و به مردم کمترین توجه بشه
چه فعالان اقتصادی که مردم عادی

Mohammad_Vazin

Registered User
لایک‌ها
1,190
مثلا در چه حد و حدودی
من تازه میخواستم یک نماد و درگاه بگیرم که اینطوری شد
تف به این زندگی
شما باید اظهار نامه مالیاتی بدید و بررسی می کنند
من دوستم کارمند اداره مالیات هست
کاملاً قانونی اظهارنامه میدید و بررسی می کنند
درآمد هزینه های شما رو
سود نهایی مالیات داره
برای وبمستر ها و اکثر کسانی که درآمد هاشون بنا به افزایش نرخ دلار دچار آسیب میشه و سود کمی دارند معمولاً مالیات ناچیزی میدن
و برخی ها با فاکتور سازی اصلاً مالیات نمیدن!

chinship.ir

Registered User
لایک‌ها
1,400
با عرض سلام

رفتار اتحادیه و سازمان تجارت الکترونیک وزارت صمت که مدیر اینماد هست کاملاً طبیعیه و بر اساس قوانین بالادست کار می کنند
دولت ها در تمام دنیا مالیات می گیرند و کاملاً طبیعیه
در رابطه با کسب و کار شما مثل خیلی ها کسب و کار استانداردی نیست حتی خودم بخشی از فعالیتم استاندارد نیست
اگر تحریم ایران برداشته بشه کسب و کار شما نابود میشه
در اصل دولت باید از شما حمایت کنه اما خب توی ایران هیچ حمایتی نمیشه
همه جای دنیا مالیات سنگین میگیرند اما در عوض خدمات مناسب ارائه میدن
ایران مالیات ها رو کامل وصول نمی کنه درصد شفافیت درآمد و مالیات پایین هست و درآمد دولت از مالیات کمه به همین خاطر وضعیت اقتصادی اینطوره
مشکلات بانکی و تحریم و باعث میشه درآمد های پایدار مثل نفت و درصد کمی که از مالیات به دولت میرسه صرف تثبیت **** و دولت ها بشه و به مردم کمترین توجه بشه
چه فعالان اقتصادی که مردم عادی
سلام.
با بند اول نوشته شما مخالف هستم. چون عملا قانون اینجا جایی ندارد ، و همه چیز کدخدایی هست. برای چه ؟ نمونه گروه های همکار ما. نمونه داریم حتی نماد ندارد ، اما قرار بود هرکه نماد ندارد فیلتر بشه ! سرچ کنید اول لیست گوگل هم هستند !. اتحادیه هم عضو نیستند.موارد دیگری هم هست که نماد دارند ، اما اتحادیه عضو نیستند. پس قانون دقیقا یعنی چه ؟ مگر برابری نیست ؟ قوانین بالا دستی به آنها گفته فقط این گروه ؟.
یکی رفته تو یک دانشگاه شعبه زده ، تحت عنوان تحقیق و توسعه کلی فاکتور سازی می‌کنه تا معافیت بگیره ! نمی‌بینن واقعا اینهارو؟!

در مورد شغل بله موافقم ، نه تنها ما ، بلکه هرکسی غیر از استخدام رسمی ، اینجا امنیت شغلی نداره. اصلا شغل شناخته نمیشه! چرا باید همسان با مشاغل دیگر مالیات بده ؟ طرف استخدام رسمی شده سر وقت حقوق و مزایا میگیره، کار که درست نمیکنه، جواب سلام هم بزور میده، تو تعطیلات مثل کرونا که همه آسیب دیدن این دوستان مرخصی با حقوق میرن، بعد مالیات مشاغل آزاد یا برابر این دوستان هست یا بیشتر !

آخه عزیز چرا باید کامل وصول کنه ؟ ۷۵ درصد ضریب مالیاتی که برای بعضی ها دارن واقعا یعنی چه؟ بردگی عصر نوینه؟ بعد منت می‌زارن که ما ۵۰ تا گرفتیم بیا دست ما را ببوس! قانون درست بزارن، درست انجام بدن، تکلیف همه مشخص باشه، نه تمام عمر تو درست و غلط اجرا کردن هر داستانی استرس داشته باشیم.
اونم در کشوری با داشتن نفت ، گاز ، پتروشیمی ، منابع معدنی، و هزار جور چیز دیگه، دولت مگه کم درآمد داره که مثل خیلی کشورها گیر مالیات باشه ؟ تحریم ها بانکی فقط دست آویز ندانم کاری شده ، همین هفته پیش مگه نگفتن عرضه دلار اونقدر زیاد بود که برای نصفش مشتری نیومد ؟ از کجا میاد پس این دلار ها ؟
شما باور میکنی انواع دارو بشه وارد کرد سیاه و آزاد فروخت ، بعد یه دولت نتونه پول واردات به دلیل تحریم جور کنه با یارانه بده دست مردم ؟

قانون برای گرفتن پول اجرا بشه، موقع پخش مزایا بشه حریم خصوصی ؟ موقع شفافیت هزینه بشیم مردم نامحرم ؟

مالیات میگیرن، مزایا میدن، حقوق شهروندی میدن، آرامش میدن، دارو و درمان در بالاترین سطح بصورت برابر به همه میدن ، نه ندار بره داغون ترین بیمارستان و دارا هتل بیمارستان! .

شما چنتا نمونه میتونید ببینید که به ملت بدن بدون منت و بگن این حق شماست چون دارید مالیات می‌دین ؟

یک نگاه به جداول برنامه بودجه بندازید ببینید چقدر راضی هستید که شما تلاش کنید و سختی بکشید اما مالیات شما به جای اینکه بشه مثلا یک وام ۲۰ تومنی بدون بهره کمک شغلی، خرج یک سری چیزا بشه که اصلا مزیتشون برای ملت مشخص نیست!. بشه یه ضمانت اعتباری برای گرفتن وام ، یا خرید یدون اتو ! نه دسته چک میدن، نه گواهی شغلی و کسر از حقوق داری ، نه پروانه کسب ( که پروانه هم الان اعتبار خاصی ندارد ) . عملا هیچی به حساب نمیارن بخش عمده فعالیت ها را.

دقیقا مالیات داره کجا برمیگرده به ما؟ بعضیا میگن شهر سازی ! برای نفس کشیدن هم پول می‌دیم . بابت هر کاری هزینه میگیرن، بابت هوای آلوده به خورد مردم دادن پول طرح تردد میگیرن. همه چیز اینجا پولیه ،

اصلا بر فرض فروش منابع ۰ . و همه درآمد دولت متکی به مالیات. Ok.
فقط بیان اول سامانه شفافیت راه بندازن تا ملت ببینن ریال به ریال مالیات کجا هزینه شده.
دوم از هرکی مالیات میگیرن حتی اون میوه فروش سیار ، حداقل بهش درصد اعتبار بدن ، و بیمه کننش، مگه میشه من مالیات بدم اما دولت سهم خودش بابت بیمه من را نده و برم خودم را آزاد بیمه کنم ؟! این از حد جوک هم فراتر هست ! وقتی از کسی مالیات شغلی میگیری، یعنی به عنوان شغل باید بپذیریش، و باید تمام مزایا شغلی بانکی، بیمه ای ، وووو بیمه بیکاری ، بهش بدی.
مالیات که فقط گرفتن نیست! متاسفانه طبق معمول مسئولین ما موقع حساب کتاب فقط بخش گرفتن را بلد هستن، موقع پس دادن حتما دشمن نمیزاره!

MVGroup

Registered User
لایک‌ها
180
سلام. من 26 اسفند 1401 کد مالیاتی برای سایتم گرفتم. البته هنوز بخش فروشگاهش رو ایجاد نکردم و تراکنشی هم نداشتم. چند روز پیش از مالیات این اسمس اومد: «لینک عکس» و تا 26 فروردین بهم مهلت داده.

من وارد سایت my.tax.gov.ir شدم: اظهارنامه‌ها و منابع مالیاتی » اظهارنامه درآمد » انتخاب پرونده و ورود به اظهارنامه » جزئیات پرونده

حالا تو این قسمت رو کدوم گزینه باید کلیک کنم؟ «لینک عکس»

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
سلام. من 26 اسفند 1401 کد مالیاتی برای سایتم گرفتم. البته هنوز بخش فروشگاهش رو ایجاد نکردم و تراکنشی هم نداشتم. چند روز پیش از مالیات این اسمس اومد: «لینک عکس» و تا 26 فروردین بهم مهلت داده.

من وارد سایت my.tax.gov.ir شدم: اظهارنامه‌ها و منابع مالیاتی » اظهارنامه درآمد » انتخاب پرونده و ورود به اظهارنامه » جزئیات پرونده

حالا تو این قسمت رو کدوم گزینه باید کلیک کنم؟ «لینک عکس»
در مورد ماده 100 تحقیق کن!

بالا